تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: برندگان مراسم جوایز D.I.C.E 2014 مشخص شدند.

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض برندگان مراسم جوایز D.I.C.E 2014 مشخص شدند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Academy of Interactive Arts & Sciences به زودی برگذار خواهد که در ان مراسمی برای انتخاب برترین بازی های سال 2014 انجام خواهد شد و نامزدهای ان نیز مشخص شدن.
    این مراسم 6 فوریه در هتل و کازینویی مجلل در شهر لاس وگاس ایالات متحده برگزار خواهد شد.
    نامزدهای این مراسم به این ترتیب:
      محتوای مخفی: لیست کاندیدها 

Game of the Year

•Assassin's Creed: IV Black Flag
    •Bioshock Infinite
    •Grand Theft Auto V
    •The Last of Us
    •The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

Outstanding Achievement in Game Direction

•Brothers – A Tale of Two Sons
    •Grand Theft Auto V
    •Papers, Please
    •Tearaway
    •The Last of Us

Outstanding Innovation in Gaming

•Grand Theft Auto V
    •Papers, Please
    •Tearaway
    •The Last of Us
    •The Stanley Parable

Adventure Game of the Year

•Assassin's Creed: IV Black Flag
    •Tearaway
    •The Last of Us
    •The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
    •Tomb Raider

Action Game of the Year

•Battlefield 4
    •Bioshock Infinite
    •Dead Rising 3
    •DmC: Devil May Cry
    •Resogun

Downloadable Game of the Year

•Brothers – A Tale of Two Sons
    •Far Cry 3: Blood Dragon
    •Gone Home
    •Papers, Please
    •The Stanley Parable

Online Game of the Year [New category which doesn't require release within the 2013 calendar year]

•Battlefield 4
    •Borderlands 2
    •Diablo III
    •The Last of Us
    •World of Tanks

Outstanding Achievement in Original Music Composition

• Beyond: Two Souls
    • Bioshock Infinite
    • Puppeteer
    • rain
    • Rayman Legends

Outstanding Achievement in Story

• Beyond: Two Souls
    • Bioshock Infinite
    • The Last of Us
    • The Novelist
    • Tomb Raider

Outstanding Character Performance

• Grand Theft Auto V - Trevor
    • Ryse - Marius Titus
    • The Last of Us - Ellie
    • The last of Us - Joel
    • The Stanley Parable - Narrator

Casual Game of the Year

• Candy Box
    • Peggle 2
    • Plants VS Zombies 2
    • Rayman Fiesta Run
    • Ridiculous Fishing

Role-Playing/Massively Multiplayer Game of the Year

• Diablo III
    • Dota 2
    • Dragon’s Dogma: Dark Arisen
    • Ni No Kuni: Wrath of the White Witch
    • Pokémon X & Y

Sports Game of the Year

• FIFA 14
    • Madden NFL 25
    • MLB 13 The Show
    • NBA 2K14
    • NHL 14

Racing Game of the Year

• Forza Motorsport 5
    • Gran Turismo 6
    • Grid 2
    • Need for Speed Rivals
    • Real Racing 3

Fighting Game of the Year

• Divekick
    • Injustice: Gods Among Us
    • Killer Instinct

Strategy/Simulation Game of the Year

Europa Universalis 4
    Fire Emblem: Awakening
    Sid Meier's Civilization V: Brave New World
    StarCraft II: Heart of the Swarm
    XCOM: Enemy Within

Family Game of the Year

Disney Infinity
    LEGO Marvel Super Heroes
    Rayman Legends
    Skylanders Swap Force
    Super Mario 3D World

Mobile Game of the Year

Fetch
    Flick Kick Football Legends
    Plants VS Zombies 2
    Ridiculous Fishing
    The Wolf Among Us

Handheld Game of the Year

Fire Emblem: Awakening
    Luigi’s Mansion: Dark Moon
    Pokémon X & Y
    Tearaway
    The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

Outstanding Achievement in Animation

Assassin's Creed: IV Black Flag
    Beyond: Two Souls
    Puppeteer
    Rayman Legends
    The Last of Us

Outstanding Achievement in Visual Engineering

Battlefield 4
    Grand Theft Auto V
    Ryse
    The Last of Us

Outstanding Achievement in Art Direction

Bioshock Infinite
    Puppeteer
    Rayman Legends
    Tearaway
    The Last of Us

Outstanding Achievement in Gameplay Engineering

Forza Motorsport 5
    Grand Theft Auto V
    Super Mario 3D World
    The Last of Us
    Last edited by Layken; 18-01-2014 at 13:53.

2. 8 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی Masoud King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    فعلا مشهد!

پيش فرض

این شد یه جایزه درست و حسابی.
    با توجه به اینکه رای های افراد مربوط به تخصص اونا در هر قسمت میشه و تعداد اعضای این آکادمی حدود 22 هزار نفر از سرار دنیا هست و این افراد جزئی از صنعت گیم و به قولی حرفه ای در زمینه ی گیم محسوب میشن، به نظرم نتایج کلی IAIS واقعی تر از بقیه سایت ها و مجلات هست.

4. 3 کاربر از Masoud King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

The Last of Us
    با کاندید شدن در 12 بخش و 13 نامزدی تونسته رکورد تعداد نامزدهای مراسم DICE رو به خودش اختصاص بده.
    GTA V با 7 کاندید و B:I با 6 کاندید به ترتیب در لیست حضور دارند.

بالای 80 درصد بازی های این لیست رو انحصاری های امسال سونی به خودشون اختصاص دادن.

6. 2 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

و سرانجام امروز هفدهمین مراسم D.I.C.E برگذار شد و برندگان بهترین های سال 2013 مشخص شدند.
    در این مراسم TLOU با دریافت 10 جایزه بیشترین حوایز این اکادمی رو از ان خودش کرد و به عنوان بهترین بازی سال هم انتخاب شد که در نوع خودش یک رکورد محسوب میشه.

• بهترین بازی سال: The Last Of Us
    • بهترین صداگذاری: The Last Of Us
    • بهترین داستان: The Last Of Us
    • بهترین کاراکتر: The Last of Us - Ellie
    • بهترین نوآوری: The Last of Us
    • بهترین بازی اکشن ادونچر: The Last of Us
    • بهترین طراحی انیمشین: The Last of Us
    • بهترین طراحی یا گرافیک هنری: The Last of Us
    • بهترین کارگردانی هنری:The Last of Us
    • بهترین گرافیک تکنیکی: The Last of Us
    • بهترین کارگردانی بازی: The Last of Us

اقای دارکمن در کنار بقیه اعضای استدیو ND در حال دریافت جایزه.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بقیه جوایز:

بهترین بازی اکشن: Bioshock Infinite
    بهترین بای مولتی پلیر/نقش افرینی: Diablo III
    بهترین بازی دانلودی: Brothers – A Tale of Two Sons
    بهترین بازی کژوال یا کودکانه:Plants VS Zombies 2بهترین بازی ورزشی: FIFA 14
    بهترین بازی رانندگی/ریسینگ: Forza Motorsport 5
    بهترین بازی مبارزه ای: Injustice: Gods Among Us
    بهترین بازی استراژی: XCOM: Enemy Within
    بهترین بازی خانوادگی: Super Mario 3D World
    بهترین بازی موبایل: Plants VS Zombies 2
    بهترین بازی کنسول دستی: The Legend of Zelda: A Link Between Wor
    بهترین موسیقی اورجینال: Bioshock Infinite
    Outstanding Achievement in Gameplay Engineering عنوان GTA V

8. 7 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

یک نگاه سرانگشتی بندازیم به انتخاب های این مراسم معتبر در نسلی که گذشت.

اگه از سال 2006 در نظر بگیریم:

2006 - Gears of War
    2007 - Call of Duty 4: Modern Warfare
    2008 - LittleBigPlanet
    2009 - Uncharted 2: Among Thieves
    2010 - Mass Effect 2
    2011 - The Elder Scrolls V: Skyrim
    2012 - Journey
    2013 - The Last of Us

در یک نگاه کلی بازی های ND بیشترین رکورد رو در ژانرهایی که عضو بودن در گرفتن جایزه داشتن.
    بیشترین جایزهای دریافتی رو هم TLOU و انچازتد 2 در بین بازی ها داره.
    --------------------------------------------
    در یک نگاه کلی به 17 دوره این مراسم، برخی ژانرها تا یک دوره ای حضور داشتند و دیگه ادامشون قطع شده حالا به صورت کلی:
    • The last of us بیشترین جوایز رو دریافت کرده و 10 جایزه برده.
    • Uncharted 2: Among Thieves هم بیشترین نامزد ها و جوایز رو داشته و 10 جایزه برده.
    • Half-Life 2 در اکثر ژانرها نامزد بود و 9 جایزه برده.
    • Journey هم در اکثر ژانرها نامزد بود و تونسته 8 جایزه رو ببره.
    • LittleBigPlanet تونسته 8 جایزه ببره که نکته جالب در بخش کاراکترها که به هر شخصیت یک بازی تعلق میگیره در سال 2008 بهترین کاراکتر کلا به بازی LittleBigPlanet داده شد چون که مملو بود از شخصیت های کوچولو.
    • The Legend of Zelda: Ocarina of Time در اکثر ژانرها نامزد بود و تونست 7 جایزه رو ان ان خودش کنه.
    • Gears of War تونسته 7 جایزه رو از ان خودش کنه
    • Halo: Combat Evolved تونسته 5 جایزه ببره.
    • The Elder Scrolls V: Skyrim تونسته 5 جایزه ببره.
    • Call of Duty 4: Modern Warfare تونسته 4 تا جایزه ببره.
    • GoldenEye 007 هم تونسته 4 تا جایزه ببره
    Last edited by Layken; 10-02-2014 at 19:01.

10. 3 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

بهترین عجثقفلتثنقملنمثق : the last of us

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

• Half-Life 2 در اکثر ژانرها نامزد بود و 7 جایزه برده.
    البته تعداد بخش هایی که Half-Life 2 در سال 2004 در اونها برنده شده 9 تا هست.
    در کل توی جوایز هر بخش در هر سال کاملا بسته به رقبا در اون سال مشخص هست، به علاوه اهمیت هر بخش متفاوت هست.
    مثلا ممکنه در یک سال یک عنوان در یک زمینه فوق العاده باشه و فقط در اون زمینه برنده باشه و در یک سال دیگه همچین شرایطی وجود داشته باشه یا نباشه.
    یا به عنوان نمونه بهترین گیم پلی نسبت به بعضی از بخش های دیگه اهمیت بیشتری داره و جمع زدن بخش های مختلف با هم مثل جمع زدن سیب و پرتقال می مونه.
    اما معیار مقایسه ای خیلی منطقی تر و مستقیم تر (برای اینکه سیب با پرتقال مقایسه نشه) نگاه کردن به نقدها یا GotY ها در پایگاه های معتبر در هر سال هست.

13. 2 کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

البته تعداد بخش هایی که Half-Life 2 در سال 2004 در اونها برنده شده 9 تا هست.
    ئه 9 تا بود مرسی که گفتی، تصحیحش کردم.
    الان دقت کردم در یک مقطعی در این مراسم تفکیک صورت میگرفت بین کنسول و PC که خب به نظرم در زمان حال که overal ها کلی تر شدن رقابت سخت و بهتر شدن
    چون در صورت تفکیک یک جورایی یک شانس به یک بازی خاص داده میشه و یک جایزه ای میبره.

در کل توی جوایز هر بخش در هر سال کاملا بسته به رقبا در اون سال مشخص هست، به علاوه اهمیت هر بخش متفاوت هست.
    مثلا ممکنه در یک سال یک عنوان در یک زمینه فوق العاده باشه و فقط در اون زمینه برنده باشه و در یک سال دیگه همچین شرایطی وجود داشته باشه یا نباشه.
    یا به عنوان نمونه بهترین گیم پلی نسبت به بعضی از بخش های دیگه اهمیت بیشتری داره و جمع زدن بخش های مختلف با هم مثل جمع زدن سیب و پرتقال می مونه.
    اما معیار مقایسه ای خیلی منطقی تر و مستقیم تر (برای اینکه سیب با پرتقال مقایسه نشه) نگاه کردن به نقدها یا GotY ها در پایگاه های معتبر در هر سال هست.
    معراج این بخش از صحبتهاتو بیشتر شبیح توجیح میبینم.
    میدونی چون در اکثر در این چند وقت اخیر همچین توجیحات متفاوتی ازت دیدم و با شناختی که نسبت به سقف اطلاعاتت دارم یک جورایی وقتی این نوع دیدگاه هارو
    ازت میبینم خیلی متعجب میشم و اون معراج با اطلاعات قوی رو با این نوع صحبت ها رو نمیتونم کنار هم بذارم
    خب در نگاه اول باید ببینی که هدف از این تجزیه و تحلیل چیه و چون در انتهای صحبتت به نگاه مقایسه میرسی به این نتیجه میرسم که احتمالا تو برداشتت از صحبت من این بود که من داشتم
    بازی هارو با جوایزی که گرفتن بر روی کفه ترازو مقایسه می کردم و اینو برسونم که بله فلان بازی از فلان بازی برتره در حالی که اصلا به این شکل نیست اولویت اول هدف ارائه یک لیست از امار
    بازی هایی هستش که نه تنها بازی سال شدن بلکه تعداد زیادی هم جوایز درو کردن.
    الان قضیه سیب و پرتقال یک صحبت درست، اما در داخل چهارچوب یک نگرش حرفه ای نمیگنجه و بیشتر در چهارچوب به یک نوع صحبت و حرف در بین عام مردم شکل میگیره.
    حالا انتهای بحثت گفتی که میتونیم به پایگاه های معتبر رجوع کنیم خب پایگاه های معتبر من با پایگاه های معتبر تو تفاوت زیادی دارن، برای نمونه من همیشه VGA رو یک پایگاه قابل قبول میدونم ولی خب دیدم که تو اونو یک پایگاه نمایشی قلمدادش میکنی برای همین اب تو و من در امر مباحث فنی و تکنیکی در یک جوب نمیره حالا بماند که نمایشی بودنش صحیح هست یا نه

15. این کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

الان قضیه سیب و پرتقال یک صحبت درست، اما در داخل چهارچوب یک نگرش حرفه ای نمیگنجه و بیشتر در چهارچوب به یک نوع صحبت و حرف در بین عام مردم شکل میگیره.
    بعضی چیزها نیاز به توضیح نداره، وقتی تعداد جوایز در هر بخش جمع زده میشه و با جایزه بهترین بازی سال جمع میشه یعنی همه اینها بدون توجه به میزان اهمیتشون مساوی قلمداد شدن.
    آیا بهترین بازی کژوال = بهترین صداگذاری = بهترین گیم پلی = بهترین بازی سال؟ مسلما نه و برای همین جمع زدنشون کار جالبی نیست.

مثال سیب و پرتقال شاید توی فارسی خیلی مصطلح نباشه یا ترجمه اون جالب به نظر نیاد، اما توی انگلیسی توی بحث های منطقی و کاملا جدی وقتی یه قیاس از اساس نادرست باشه، اصطلاح “apples & oranges” اصطلاح پرکاربردی هست. اینجا هم جمع زدن این موارد که خیلی با هم تفاوت دارن (ایضا جمع زدن GotY ها بدون توجه به اهمیت هر کدوم، ایضا جمع زدن تعداد هفته های یه بازی در صدر چارت فروش و مقایسه اون با دوره های مختلف، بدون توجه به رقابت در اون بازه زمانی و خیلی موارد دیگه) حکم مقایسه سیب و پرتقال رو داره.

خب در نگاه اول باید ببینی که هدف از این تجزیه و تحلیل چیه و چون در انتهای صحبتت به نگاه مقایسه میرسی به این نتیجه میرسم که احتمالا تو برداشتت از صحبت من این بود که من داشتم
    بازی هارو با جوایزی که گرفتن بر روی کفه ترازو مقایسه می کردم و اینو برسونم که بله فلان بازی از فلان بازی برتره در حالی که اصلا به این شکل نیست اولویت اول هدف ارائه یک لیست از امار
    بازی هایی هستش که نه تنها بازی سال شدن بلکه تعداد زیادی هم جوایز درو کردن.
    حالا وقتی این سیب و پرتقال ها جمع زده میشن و یه لیست بر این اساس رده بندی میشه، لیستی که بعد از ویرایشش (HL2 از 7 به 9) توی رتبه ها تغییر ایجاد میشه، چه معنی می تونه داشته باشه جز مقایسه؟ بعضی مسائل دیگه واضح هست.

حالا انتهای بحثت گفتی که میتونیم به پایگاه های معتبر رجوع کنیم خب پایگاه های معتبر من با پایگاه های معتبر تو تفاوت زیادی دارن، برای نمونه من همیشه VGA رو یک پایگاه قابل قبول میدونم ولی خب دیدم که تو اونو یک پایگاه نمایشی قلمدادش میکنی برای همین اب تو و من در امر مباحث فنی و تکنیکی در یک جوب نمیره حالا بماند که نمایشی بودنش صحیح هست یا نه
    در مورد پایگاه های معتبر و کمتر معتبر هیچ معیار مشخصی برای اثبات وجود نداره، مثل خیلی چیزهای دیگه، اما هر کس بسته به میزان اطلاعاتش با خواندن یا دنبال کردن کیفیت مطالب اون پایگاه ها، نگاه کردن به سابقه اونها به یه برداشت میرسه. اینکه هر کسی چه برداشتی داره در جای خودش محترم هست، اما بعضی وقت ها به دلائل خیلی سطحی مثل علاقه به یه سری نقد، نمره یا جایزه به یه سری عناوین خاص، یه پایگاه معتبر غیرمعتبر قلمداد میشه یا برعکس، یه پایگاه نصفه و نیمه معتبر میشه، که تا اونجا که من دیدم ریشه بیشتر مسائل این مورد هست.

در مورد VGA اگه هنوز فکر می کنی معتبره، کافیه دست به گوگل بشی:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] The VGAs have historically been viewed by many gamers as somewhat of an overly commercialized joke

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] “If they(VGA) don’t give a shit about the awards, why on EARTH should we?”

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Spike VGA Awards Nominees Embarrass Games Industry

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم جالبه: (خلاصه وضعیت کلی VGA و عینا نگاهی که من بهش دارم)

I've never watched a Spike VGA Awards ceremony and never will, but I do notice who they nominate when the annual list hits my feed crawl
    It's a chance to make fun of something that invites mockery, to snipe with scorn, to pretend I know better than they do

این ها همه با یه سرچ ساده بیرون اومدن و صدها مورد دیگه میشه آورد، اون هم از چهره ها یا پایگاه هایی که بالاخره شناخته شده هستن و نه یه فروم یا ...
    آیا همچین چیزی رو مثلا راجع به Edge ، GameSpot و ... توی پایگاه های مختلف داریم؟ اون هم توی همچین ابعادی؟ مسلما نداریم.
    از این به بعد برای توصیف VGA به جای واژه "نمایشی" از همون Joke استفاده میشه

17. این کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

بعضی چیزها نیاز به توضیح نداره، وقتی تعداد جوایز در هر بخش جمع زده میشه و با جایزه بهترین بازی سال جمع میشه یعنی همه اینها بدون توجه به میزان اهمیتشون مساوی قلمداد شدن.
    آیا بهترین بازی کژوال = بهترین صداگذاری = بهترین گیم پلی = بهترین بازی سال؟ مسلما نه و برای همین جمع زدنشون کار جالبی نیست.
    اخه جالب بودن و نبودنش بستگی به نوع نگرش فرد داره
    اگر نگرش مثبت باشه میتونه برداشت صحیح داشته باشه ولی اگه نگرش منفی باشه تحت هیچ شرایطی نمیشه فرد رو قانع کرد و اتوماتیک برداشت هارو ناجالب میبینه.
    البته من اوایل این نوع نگرشهارو در کمبود اطلاعات افراد میدیدم ولی بعد ها متوجه شدم که احساسات در خیلی از شرایط باعث تغییر تفکر و برداشت های زود به هنگام در فرد میکنه.
    اون بخش بولد شده هم واقعا اسون بود ولی وقتی میبینم این طوری برداشت کردی کلا نگران میشم
    +
    بحث سیب و پرتقال رو فهمیدم و به همین دلیل وارد فاز فارسیش کردم اما خب مثل اینکه واقعا مقصودت با ملت انگلیسی بود پس این نوع صحبتهاتو بزار برای موقعی که با یک انگلیسی صحبت میکنی تا منظورت رو بقهمه با ما ایرونی تا بکنی راحت تره. وگرنه من که میدونم انگلیسیت فوله فوله

حالا وقتی این سیب و پرتقال ها جمع زده میشن و یه لیست بر این اساس رده بندی میشه، لیستی که بعد از ویرایشش (HL2 از 7 به 9) توی رتبه ها تغییر ایجاد میشه، چه معنی می تونه داشته باشه جز مقایسه؟ بعضی مسائل دیگه واضح هست.
    اینم خیلی سادست ولی با برداشتت از اون بخش بولد شده بالایی و نگاهت به تغییر رتبه از 7 به 9 واقعا میگم دست و دلم برای توضیح دادن بیشتر نمیره
    خب اگه نگاهت به نیمه جان طوریه که با جمع بندی اون بخش ها احساس کردی که حقش مثلا اونی نیست که میبینی خب جایگاهشو عوض کن بزارش اول، تازه من اول می خواستم به ترتیب حروف الفبا قرارشون بدم ولی گفتم به این شکلی که هستن بزارمشون.

در مورد پایگاه های معتبر و کمتر معتبر هیچ معیار مشخصی برای اثبات وجود نداره، مثل خیلی چیزهای دیگه، اما هر کس بسته به میزان اطلاعاتش با خواندن یا دنبال کردن کیفیت مطالب اون پایگاه ها، نگاه کردن به سابقه اونها به یه برداشت میرسه. اینکه هر کسی چه برداشتی داره در جای خودش محترم هست، اما بعضی وقت ها به دلائل خیلی سطحی مثل علاقه به یه سری نقد، نمره یا جایزه به یه سری عناوین خاص، یه پایگاه معتبر غیرمعتبر قلمداد میشه یا برعکس، یه پایگاه نصفه و نیمه معتبر میشه، که تا اونجا که من دیدم ریشه بیشتر مسائل این مورد هست.

در مورد VGA اگه هنوز فکر می کنی معتبره، کافیه دست به گوگل بشی:
    از این به بعد برای توصیف VGA به جای واژه "نمایشی" از همون Joke استفاده میشه
    نقل قول هارو کوتاه میکنم تا بخش زیادی از صفحرو نگیره
    فقط سعی کن وارد فاز نظر شخصی نشی چون من کاملا دارم با رعایت احترام چهار چوب نظرات شخصیت صحبت میکنم. من گفتم نظر تو نسبت به VGA با نظر من نسبت به VGA تفاوت داره و همین یک مورد کافیه که وارد بحثی نمیشیم. و من VGA رو یک مثال زدم اما تو مثل استفاده از یک فرصت تومار نوشتی

بین صحبتت حرف از منتقد Joystiq به میون اوردی خب ارجات میدم به یکی از صحبت هات:
    بعضی پایگاه های رده پایین تر مثل GT و Kotaku و Joystiq و VideoGamer و ... چون نسبتا تازه تاسیس هستن،
    البته حالا بماند که من اون صحبتت رو به طور کلی رد میکنم و یک حرکت احساسی قلمدادش میکنم ولی جالب بود خود پایگاه Joystiq رو رده پایین تلقی میکنی ولی از یکی از ادیتورهاش برام مدرک فراهم میکنی
    من با این که نزدیک دو دهه هستش گیم بازی میکنم، 95 درصد بازی های بد و خوب رو بازی کردم و هر مطلب و مقاله و صحبتی رو برای افزایش اطلاعاتم استفاده کردم اما هنوز به خودم این اجازه رو نمیدم که به یک مرجع همچین لقبی بدم و همیشه و همه جا هر چیزی مخالفانی و موافقانی داره و این دلیل نمیشه بهش وصله بچسبونم فقط فوقش اونو از محبوبهام کنار میزارم.
    +
    الان دقیقا بحث من در اولین نقل قولم همین بود که تو همیشه مسائل رو توجیح میکنی و همیشه از کوچکترین مسائل برای زیر سوال بردن یا منفی قلمداد کردن بحث ها استفاده میکنی
    و البته دیدم که این به برداشت های نادرستت برمیگرده. در صحبت بالا بحث مقایسه نبود فقط بحث یک امار از بهترین بازی هایی بودن که در تاریخ وجود دارن. اما تو باز برداشت غلط انجام دادی.
    برای همین نمونه یکی از این برداشت هاتو به این حرفت ارجات میدم:
      محتوای مخفی: ... 

از نظر شباهت هایی که بین هر دو وجود داره دیگه؟ (تاکید روی مخفی کاری، ست پیس های اکشنی که هر دو دارن، زنده موندن، یا احساسی بودن بعضی قسمت ها و ...)

چون بحث ها از سال فراتر رفته و به دهه کشیده شده، یه نکته جالب که در همون سال عرضه MGS3 یعنی سال 2004 داشتیم، حضور عناوین تاپ مختلف بود و رقابت بین عناوین مختلف برای GotY شدیدتر، خیلی بیشتر از امسال، از جمله عنوان های تاپی که اون سال عرضه شدن:

Halo 2 , World of Warcraft , Doom 3 , Metal Gear Solid 3 , GTA: San Andreas , Half-Life 2

که هر کدومشون از بهترین ها در سری خودشون هستن.

نکته جالب این بود که توی انتخاب برترین بازی سال، از نمایشگاه هایی مثل E3 یا جوایزی مثل BAFTA و Academy of Interactive Arts & Sciences و Game Developers Choice Awards گرفته تا پایگاه های معتبر مثل IGN و Edge و Eurogamer تا میانگین وزنی امتیازات امثال GameRankings و Metacritic همه Half-Life 2 رو به عنوان بازی سال انتخاب کردن، صرفا GameSpot عنوان World of Warcraft(شاید مشهورترین عنوان دو دهه اخیر از نظر میزان فراگیر بودن و بعد تبلیغاتی) رو انتخاب کرد و SpikeTV(که بیشتر جنبه نمایشی داره) عنوان GTA: SA رو انتخاب کرد و این همه عنوان تاپ دیگه که اون سال منتشر شده بود توی پایگاه های معتبرتر سهمی نداشتن (جا داره اشاره بشه که بعضی از پایگاه ها مثل gameinformer یا GamesRadar در اون سال بخش بازی سال رو نداشتن و بعضی پایگاه های رده پایین تر مثل GT و Kotaku و Joystiq و VideoGamer و ... چون نسبتا تازه تاسیس هستن، اون زمان شکل نگرفته بودن)

خب نکته رو از صحبت من نقل قول کردی باز بماند که علت مقایسه MGS3 و TLOU چیه و علتی که اوردی غلطه حالا با اون کاری ندارم
    بحث رو به سال 2004 و برترین های سال 2004 و توضیح یا توجیح در مورد کاندیدها و پایگاه های معتبر و نامعتبر کشوندی و اخر سر هم به HL2 ختمش کردی.
    سوالی که پیش میاد اینه که مگه ایا کسی اصلا در مورد سال 2004 و بهترین بازی های اون سال صحبتی کرد؟ اصلا چه مفهومی داره صحبت درباره HL2 که حتا به صراحتن بین صحبتت گفتی که همه اون سال HL2 رو بازی سال کردن من خیلی روی اون پستت فکر کردم و هنوز نمیدونم یک فرد مثل تو چه دلیلی داره که بیاد اسمی از HL2 بیاره و بگه اول شده که چی بشه؟
    بعد اون سال که GS عنوان HL2 رو گوتی نکرد یک توجیه هم به بهترین بازی سال GS بچسبونی که چی بشه؟
    و بقیه صحبت هات که پایگاه هارو نامعتبر کردی و زیر سوالشون بردی و قدیمی جدید بهشون وصل کردی و خلاصه این که کله پا شدن رفت.
    یادت باشه سر قضیه برترین کارکترها همین خود تو بودی که از گیمزرادار و گیم اینفور منبع اوردی که بهترین کارکتر سال و دهه رو گلادوس انتخاب کردن و چرا اون موقع اونا معتبر بودن ولی الان که به این قضیه رسیدن نامتعبر شدن؟
    البته امیدوارم که این موضوع به TLOU برنگرده و هر چی به این بازی میرسد نامعتبر میگردد و حتا باعث احساسی شدن قضیه هم میشه. بار نمونه هایی وجود دارهاز این مدل برداشت هات ولی فعلا همین ها بسه.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •