تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 10 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 95

نام تاپيک: PC یا PS4

کاربر فعال انجمن موسیقی OMiD.1080p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

پيش فرض

تحقیق به این صورت بود که :

مایکروسافت ( Xbox One ) دراجرای برخی تکنیک های پیشرفته همچون HBAO و Anti-Aliasing سطح بالا مشکل دارد و اجرای همزمان این تکنیک ها و چند تکنیک دیگر همچون Motion Blur باعث افت فریم در بازی های مورد تست شده ( بازی Call of Duty: Ghosts )

علاوه بر تکنیک های بالا کنسول مایکروسافت در اجرای تکنیک ambient occlusion که معادلی قدرتمند برای HBAO بر روی کنسول ها است نیز ، ضعف از خود نشان داده .
    به طوریکه نور ها و افکت های ایجاد شده با استفاده از این تکنیک در کنسول PS4 بسیار بهتراز کنسول Xbox One بوده و تقریبا در نسل قبل ( X360 و PS3 ) هم کما بیش شاهد چنین تفاوت هایی بودیم

PlayStation 4 در جزئیات زیر تصاوی ، وضوح تصویر ، لبه های ظریف و مناظر پیچیده به نر واضح تر میسرد ، در حالی که همین موارد ریز و کوچک در نسخه Xbox One دیده نمیشود . با فعال سازی پچ های بازی در کنسول سونی میتوانیم امیدوار باشیم که با استفاده از تکنیک های post-process anti-aliasing به وضوح تصویر 1080P برسیم . چیزی که بسیار شبیه به FXAA است . هر چند با استفاده از این تکنیک ها و فعال سازی آنها توسطپچ در بخش campaign و multiplayer شاهد نوعی برشتگی تصویر هستیم وبا استفاده فرآیند post-process AA شاهد صاف شدن نور و نوعی specular در تصاویر بازی هستیم

تصاویز زیر کاملا گویای مطلب است .

واقعا نمیدونستم اینقدر اختلاف باشه بین این سه تا .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by OMiD.1080p; 03-02-2014 at 11:36.

2. این کاربر از OMiD.1080p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    اقا من میخوام ps4 بخرم هیچی هم سر در نمیارم که چی به چیه اصلا ، تعداد مدل ها هم خیلی زیاده داشتم نگاه میکردم گیج شدم
    لطفا راهنماییم کنید که کدوم مدلو بخرم
    میخوام 1 ترابایت بگیرم
    بعدش یه مدل میگن دکمه هاش فرق داره باهم یعنی x o جابجاس بگید این مدل که جابجس دکمه هاش کدومه که اشتباهی نخرم
    و همچنین میخوام انلاین هم بازی کنم و برای همین کد روی دستگاه با یه چیزی باید یکی باشه ، چی با چی باید یکی باشه؟
    گیم بازاش یه مدل خوب بین این همه مدل بهم بگید که برم خریداری کنم
    مخلص همه

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    اقا من میخوام ps4 بخرم هیچی هم سر در نمیارم که چی به چیه اصلا ، تعداد مدل ها هم خیلی زیاده داشتم نگاه میکردم گیج شدم
    لطفا راهنماییم کنید که کدوم مدلو بخرم
    میخوام 1 ترابایت بگیرم
    بعدش یه مدل میگن دکمه هاش فرق داره باهم یعنی x o جابجاس بگید این مدل که جابجس دکمه هاش کدومه که اشتباهی نخرم
    و همچنین میخوام انلاین هم بازی کنم و برای همین کد روی دستگاه با یه چیزی باید یکی باشه ، چی با چی باید یکی باشه؟
    گیم بازاش یه مدل خوب بین این همه مدل بهم بگید که برم خریداری کنم
    مخلص همه
    سلام

البته جای این سوال و بحث در بخش کنسول ها هستش اما خب من همین جا توضیح میدم براتون.

در قدم اول اون چیزی که گفتید X O این مربوط به ریجن بازی میشه و کنسول ها در سه ریجن 1-2-3 منتشر میشن که این ریجن ها مربوط به قاره های مختلف هستش اسیا و اروپا و آمریکا
    از بابت سخت افزاری و بازی و کلا همه چیز هیچ فرقی با هم ندارن و فقط و فقط جای اعمال عملکرد دکمه ها در کنسول ریجن 3 برعکسه، دقت کن شکلش همونه و فقط عملکرد متفاوته و این تنها تفاوته که باز این تفاوت فقط در منو کنسول هست و در بازی ها هیچ فرقی نداره و در داخل بازی همشون یک شکل هستن. با این حال توصیه من خرید یک کنسول ریجن 1 یا 2 هستش اونم مدل 1 ترابایتش.

سوالی بود در خدمتم.

5. این کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال neon_91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

منم تازگیا فکر خرید کنسول زده به سرم به دو دلیل:1-انحصار بعضی از بازی ها مثل red dead redemtion
    2-هزینه بالای پی سی که سربه فلک میزنه با این قیمت دلار
    ولی مشکلی که دارم این است که دوست دارم تو کنسول هم با ماوس کیبورد بازی کنم.نمی دونم این امکان فراهم است یا نه

7. این کاربر از neon_91 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم تازگیا فکر خرید کنسول زده به سرم به دو دلیل:1-انحصار بعضی از بازی ها مثل red dead redemtion
    2-هزینه بالای پی سی که سربه فلک میزنه با این قیمت دلار
    ولی مشکلی که دارم این است که دوست دارم تو کنسول هم با ماوس کیبورد بازی کنم.نمی دونم این امکان فراهم است یا نه
    در مورد انحصاری که سونی انحصاری های خوبی داره که برای پی سی هم نمیاد ولی مایکرو دیگه انحصاری هاش برا پی سی میاد و این نکته مهمیه
    ولی بازی هایی مثل RDR 2 احتمالشون زیاده برای پی سی بیان و انحصاری کنسول خاصی نیستن که کلا قطعی برای اون کنسول باشن و به احتمال زیاد برای فروش هم شده مثل GTA با تاخیر میاد
    دیگه الان کم پیش میاد یه بازی مولتی پلتفرم باشه ولی برای پی سی نیاد و کلا لایبرری بازی های پی سی خیلی عظیمه

در مورد قیمت هم خب دلار گرون بشه کنسول هم گرون میشه به خصوص الان PS4 Pro توی ایران یکمی گرونه
    من که چند ماه پیش سیستم رو ارتقا دادم به صرفه بود و زیاد هم گرونتر از یه کنسول نه
    کنسول هم الان سریع جدیدشون میاد و مثل نسل قبلی نیست که چند سال باشن و از نظر مالی این نکته هم باید در نظر گرفت
    برای کسی که کلا اهل کنسوله که مطمئنا همون 2013 یا 2014 کنسول های نسل جدید رو خریده و اون بحثش جداست
    کسی الان هم بخره می تونه دلیل های خاص خودش رو داشته باشه ولی اون چیزی که مشخصه در حال حاضر از لحاظ کلی و با این شرایط فعلی بهترین پلتفرم پی سی هست
    حالا بستگی به شرایط مختلف و یا سلیقه داره هر کسی رو چه پلتفرم یا پلتفرم هایی بازی کنه و مثلا منم بعضی بازی های انحصاری کنسول رو دوس دارم حتما بازی کنم که اونم راه های مختلفی داره

9. این کاربر از vahidgame بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال neon_91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

در مورد انحصاری که سونی انحصاری های خوبی داره که برای پی سی هم نمیاد ولی مایکرو دیگه انحصاری هاش برا پی سی میاد و این نکته مهمیه
    ولی بازی هایی مثل RDR 2 احتمالشون زیاده برای پی سی بیان و انحصاری کنسول خاصی نیستن که کلا قطعی برای اون کنسول باشن و به احتمال زیاد برای فروش هم شده مثل GTA با تاخیر میاد
    دیگه الان کم پیش میاد یه بازی مولتی پلتفرم باشه ولی برای پی سی نیاد و کلا لایبرری بازی های پی سی خیلی عظیمه

در مورد قیمت هم خب دلار گرون بشه کنسول هم گرون میشه به خصوص الان PS4 Pro توی ایران یکمی گرونه
    من که چند ماه پیش سیستم رو ارتقا دادم به صرفه بود و زیاد هم گرونتر از یه کنسول نه
    کنسول هم الان سریع جدیدشون میاد و مثل نسل قبلی نیست که چند سال باشن و از نظر مالی این نکته هم باید در نظر گرفت
    برای کسی که کلا اهل کنسوله که مطمئنا همون 2013 یا 2014 کنسول های نسل جدید رو خریده و اون بحثش جداست
    کسی الان هم بخره می تونه دلیل های خاص خودش رو داشته باشه ولی اون چیزی که مشخصه در حال حاضر از لحاظ کلی و با این شرایط فعلی بهترین پلتفرم پی سی هست
    حالا بستگی به شرایط مختلف و یا سلیقه داره هر کسی رو چه پلتفرم یا پلتفرم هایی بازی کنه و مثلا منم بعضی بازی های انحصاری کنسول رو دوس دارم حتما بازی کنم که اونم راه های مختلفی داره
    من بیشتر به دلیل 1 می خوام کنسول بخرم دلیل اصلیشم فقط و فقط همین بازی red dead است. احتمال اینکه 2ش بیاد کم است چون اصلا 1ش نیومده و تا الانم قصدی برای منتشر کردنش ندارند متاسفانه
    اینکه پی سی بهترین پلتفرم است شکی نیست چون میشه ارتقاش داد و همین پوئن مثبتی است.ولی هزینه اش بالاست الان برای پی سی حساب کردم اگر بخوام بازی های روزو در اولترا بازی کنم 6 7 تومنی آب می خوره تازه اونم با پیشرفتی که بازی ها از نظر گرافیکی می کنند بعد 1 سال دیگه از مد میفته و مجبور میشی دوباره خرج کنی.کلا شرایط خیلی بد شده همه فقط به فکر سود و پول بیشتر هستند همین کنسول پرو ps4 رو منتشر کردند فقط برای سود بیشتر وگرنه همین مشخصاتو تو کنسول اولیه ps4 هم می تونستند قرار بدند تا مردم مجبور نشند دوباره خرج کنند بعد 1 سال هم اواترا ps4 رو میدن بیرون اونم برای سود بیشتر.وضعیت پی سی که دیگه افتضاحه با هر بازی باید سیستم ارتقا بدی.یاد قدیما به خیر گرافیک بازی ها پایین بود ولی گیم پلی فوق العاده ای داشتند.

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

من بیشتر به دلیل 1 می خوام کنسول بخرم دلیل اصلیشم فقط و فقط همین بازی red dead است. احتمال اینکه 2ش بیاد کم است چون اصلا 1ش نیومده و تا الانم قصدی برای منتشر کردنش ندارند متاسفانه
    اینکه پی سی بهترین پلتفرم است شکی نیست چون میشه ارتقاش داد و همین پوئن مثبتی است.ولی هزینه اش بالاست الان برای پی سی حساب کردم اگر بخوام بازی های روزو در اولترا بازی کنم 6 7 تومنی آب می خوره تازه اونم با پیشرفتی که بازی ها از نظر گرافیکی می کنند بعد 1 سال دیگه از مد میفته و مجبور میشی دوباره خرج کنی.کلا شرایط خیلی بد شده همه فقط به فکر سود و پول بیشتر هستند همین کنسول پرو ps4 رو منتشر کردند فقط برای سود بیشتر وگرنه همین مشخصاتو تو کنسول اولیه ps4 هم می تونستند قرار بدند تا مردم مجبور نشند دوباره خرج کنند بعد 1 سال هم اواترا ps4 رو میدن بیرون اونم برای سود بیشتر.وضعیت پی سی که دیگه افتضاحه با هر بازی باید سیستم ارتقا بدی.یاد قدیما به خیر گرافیک بازی ها پایین بود ولی گیم پلی فوق العاده ای داشتند.
    درود
    کنسول ها که بازی ها رو با بالاترین کیفیت اجرا نمیکنن که قیمتشون رو با PC اخرین سیستم مقایسه میکنید. بستن یه سیستم معمولی که بتونه بازی ها رو در حد کنسول اجرا کنه در حد همون ۲ میلیون تومان هست. از طرفی بازی های PC معمولا قیمتشون نسبت به کنسول خیلی زودتر پایین میاد و تخفیف میخورن و برای انلاینم لازم نیست پول بدین
    در کل این جور مقایسه ها صحیح نیست.
    مشکل دسکتاپ برای بازی کردم دو چیزه. یکی این که خیلی از بازی ها با کیفیت خیلی پایین پورت میشن به PC و کلی دردسر و بدبختی داره تا بعد از چندین پچ قابل تحمل بشن. یکی دیگه هم برای شخص من حداقل اگه بخوای نیم ساعت سرگرم کنی خودتو باید کل سیستمو ریستارت کنی بری توی ویندوز!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

سلام

البته جای این سوال و بحث در بخش کنسول ها هستش اما خب من همین جا توضیح میدم براتون.

در قدم اول اون چیزی که گفتید X O این مربوط به ریجن بازی میشه و کنسول ها در سه ریجن 1-2-3 منتشر میشن که این ریجن ها مربوط به قاره های مختلف هستش اسیا و اروپا و آمریکا
    از بابت سخت افزاری و بازی و کلا همه چیز هیچ فرقی با هم ندارن و فقط و فقط جای اعمال عملکرد دکمه ها در کنسول ریجن 3 برعکسه، دقت کن شکلش همونه و فقط عملکرد متفاوته و این تنها تفاوته که باز این تفاوت فقط در منو کنسول هست و در بازی ها هیچ فرقی نداره و در داخل بازی همشون یک شکل هستن. با این حال توصیه من خرید یک کنسول ریجن 1 یا 2 هستش اونم مدل 1 ترابایتش.

سوالی بود در خدمتم.

ممنون بابت جواب و راهنماییت داداش
    فقط 2 تا سوال سوال دیگه هم داشتم
    ریجن اسیا کدومه؟ ریجن 1 2 یا 3 ؟
    چون گفتن ریجن اسیا رو بگیرم که بازی هاش و دستگاه های جانبی دیگش از امارات تهیه میشه و تو ایران هم واسه ریجن اسیا همه چیزاش گیر میاد
    و سوال دوم اینکه بازی هاش حتما باید خرید ؟ یا میشه مثلا اکانت ساخت با خوده دستگاه دانلود کرد یا ببری بیرون دستگاه رو که برات بریزن بازی ؟
    چون من چندبار دیدم و از یه نفر که خودش مغازه فروش دستگاها گیم داشت گفت بازی هاش خیلی راحت ارزون گیر میاد و دوستم چند باری رفته پیش همین بنده خدا براش بازی ریخته و یک بار تو مغازه بودم خودم که دیدم طرف دستگاهشو میاورد طرف هر بازی میخواست بیست دقیقه تا نیم ساعت براش میریخت 15 تا 20 تومن ازش میگرفت هر بازی ، این جریانش چیه داداش؟

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه دلیل اصلی RDR 2 هست که به نظر من اشتباهه و اگه مثلا بازی های صد در صد انحصاری مثل TLOU باشه باز یه چی
    بین انتشار دو شماره بازی 7 سال فاصله ست و الان شرایط خیلی فرق کرده و همون طور که گفتم بازی هایی که مثلا مولتی پلتفرم باشن ولی برای پی سی نیان خیلی خیلی کمن
    الان ناشرای ژاپنی هم توی استیم زیاد شدن و شرکت هایی که کلا شاید به پی سی زیاد فک نمی کردن دیگه الان می دونن بازارا خوبی داره و کمتر شرکتی کلا بی خیال پی سی میشه مگه اینکه بازی کلا انحصاری مثلا سونی و نینتندو باشه که اونا کلا قضیه شون فرق داره
    حتی ممکنه بازیی برای PS4 و پی سی بیاد ولی برای Xbox One نه ولی اینکه همزمان برای جفت PS4 و Xbox One منتشر بشه ولی برای پی سی کلا نیاد دیگه تعداد بازی های کمی در حال حاضر اینجورین...
    راکستار هم شرکتی نیست که به راحتی از سودش بگذره و در مورد همین GTA 5 هم چندین بار سود کرد و یه بار روی کنسول نسل قبلی یه بار کنسول نسل فعلی و یه بار هم روی پی سی و الکی بازی به فروش 70 میلیون نسخه نمی رسه!
    برای RDR2 هم احتمالا بعد از اینکه برای PS4 و Xbox One منتشر کرد نسخه کامل با همه DLC ها و گرافیک آپدیت شده رو برای پی سی و شاید اسکورپیو منتشر می کنه و باز فروش تخیلی می کنه

کلا الان انحصاری ها کمترن و در مورد پی سی یه نکته اینکه با امولاتور ها کلا خیلی از پلتفرم ها رو راحت میشه رفت حتی بازی های Wii با امولاتور دلفین میشه رفت حتی با کیفیت بالاتر از نسخه اصلی
    بعد سونی هم جدیدا بازی های PS3 رو توی PS Now قرار میده که میشه یه اشتراک مثلا یه ماهه یا سه ماهه خرید و همه بازی هاشو رفت و فقط نت پرسرعت می خواد که کم کم نت داره وضعیتش بهتر میشه و چند سال دیگه همین استریم بازی کردن حتی توی ایران هم شاید متداول باشه... همین RDR هم در اصل چند وقت پیش برای پی سی انگار اومده چون توی PS Now قرار گرفته و کسی نت پرسرعت داشته باشه می تونه بره و ممکنه فرضا یه نسل دیگه جلو بریم بازی های PS4 هم توی PS Now بیان
    در مورد RDR من خودم روی X360 قبلا رفتم و واقعا شاید بهترین بازی تاریخ راکستاره و شماره دوم هم احتمالا باید خیلی عالی ظاهر بشه
    یه نکته هم اینکه مایکروسافت رابطش با پی سی خیلی خوب شده و آینده مشخص نیست و شاید حتی بعضی بازی های X360 هم برای پی سی منتشر کنه و همین RDR هم همزمان دو شماره برای پی سی بیاد
    هر چند که در مورد داستان مشکلی پیش نمیاد و مثل GTA داستان هر شماره معمولا جداست و می تونه اصلا شماره یک رو نده ولی شماره 2 رو منتشر کنه ولی همون طور که گفتم وقتی بازی توی PS Now اومده یعنی در اصل برای پی سی هم بازی موجوده

+

در مورد سیستم اینقدر هم نمیشه!
    من تقریبا زیر 3 تومن سیستم بستم و خیلی هم عالی
    اون سیستمی که شما میگید دیگه مثلا برای 4K هست که قاعدتا قیمت خیلی میره بالا
    وگرنه کسی بخواد می تونه با همین سیستم 3 تومنی هم اکثر بازی ها رو روی 1080 و 60 فریم بازی کنه
    میشه مثلا سیستم رو جوری بست که بعدا یه گرافیک رو ارتقا داد و کلا آپشن های زیادی وجود داره...

درود
    کنسول ها که بازی ها رو با بالاترین کیفیت اجرا نمیکنن که قیمتشون رو با PC اخرین سیستم مقایسه میکنید. بستن یه سیستم معمولی که بتونه بازی ها رو در حد کنسول اجرا کنه در حد همون ۲ میلیون تومان هست. از طرفی بازی های PC معمولا قیمتشون نسبت به کنسول خیلی زودتر پایین میاد و تخفیف میخورن و برای انلاینم لازم نیست پول بدین
    در کل این جور مقایسه ها صحیح نیست.
    مشکل دسکتاپ برای بازی کردم دو چیزه. یکی این که خیلی از بازی ها با کیفیت خیلی پایین پورت میشن به PC و کلی دردسر و بدبختی داره تا بعد از چندین پچ قابل تحمل بشن. یکی دیگه هم برای شخص من حداقل اگه بخوای نیم ساعت سرگرم کنی خودتو باید کل سیستمو ریستارت کنی بری توی ویندوز!!
    اتفاقا مثل قدیم نیست که دیگه خیلی از بازی ها پورتشون ضعیف باشه
    بعد بستگی داره منظور از پورت ضعیف چی باشه مثلا Dark Souls یکی از بهترین بازی های کنسول وقتی برا پی سی اومد به ظاهر شاید پورتش ضعیف بود چون موس و کیبورد که اصلا نمیشد و مشکل اصلی اینکه رزولوشن و فریم ریت جالب نبود
    ولی جالب با یه mod چند کیلوبایتی هم رزولوشن رو میشه بی نهایت بالا برد هم فریم ریت پایین بازی عالی میشه!
    من خودم همینو قبلا روی کنسول رفته بودم و فک نمی کنم روی پی سی بهتر باشه ولی همین چند وقت پیش که رفتم واقعا بهترین نسخه پی سیه و اون مشکل فریم هم که توی کنسول داشت رو دیگه نداشت

حالا در کل اگه پورت هم خوب نباشه معمولا با یه mod درست میشه
    حتی بازی های قدیمی هم که از نظر گرافیکی شاید یکمی مشکل باشه و بعضی ها نتونن برن اکثرا با یه mod مشکلشون حل میشه
    با بعضی mod ها انگار یه بازی ریمستر شده دوباره برا پی سی منتشر شده

یه نکته هم اینکه ممکنه پورت ضعیف نباشه و کرک مشکل داشته باشه و اون دیگه ربطی به پورت نداره
    اگه بحث خرید بازی باشه که کنسول هم باید اورجینال بخرن و پی سی هم مثلا کسی بازی اصلی رو بخره به مراتب از نسخه کرکی بهتره
    الانم که تخفیفات زمستونی استیم قرار داریم و تخفیفات بازی ها عالیه

پروفشنال ragbar12's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    منطقه جنگي

پيش فرض

الان تو بازار کارت گرافیکی هست که قیمتش از یک کنسولم بیشتره اگه میخواید واقعا هزینه بکنید و پولشو دارید و تا چند سال خیال خودتونو راحت کنید بهترین گزینه پی سی هست. ولی اگه موانعی برای هزینه کردن دارید فقط کنسول.
    این چه کاریه کلی هزینه بکنی بعد دوباره دست به جیب بشی برای ارتقا. مثلا اگه پنج ملیون پول دارید میتونید یه کامپیوتر خوب دستو پا بکنید که فعلا کارایی داشته باشه ولی بزودی بازم باید به فکر باشید برای ارتقا
    ولی اگه بخوای کنسول بخری یک ملیونو و خورده رو میتونی برای کنسول هزینه بکنی ما بقی رو بزاری برای خریدن بازیها وپلاس
    خلاص

پی اس فور معمولی به نظرم بهترین گزینس برای خرید اگر تلوزیونتون قابلیت فور کی داره پرو بخرید وگرنه همون معمولی بهتره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •