تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910
نمايش نتايج 91 به 95 از 95

نام تاپيک: PC یا PS4

پروفشنال neon_91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

کسانی که میگن 30 و 60 فریم توی بازی ها فرق خاصی نداره کافیه یه هفته فقط بازی ها رو 60 فریم برن بعد متوجه میشن چه قدر تفاوت هست و اصلا هم لازم نیست روی یه fact مقاومت نشون داد
    بحث این نیست که مثلا همیشه باید 60 فریم یا الترا رفت و ... و بحث اینه قاعدتا شما با 60 فریم تجربه بهتری دارید و چیز کاملا واضحه و اینجوری نیست که آدم وقتی یه چیزی رو نمی تونه بره بیاد صورت مسئله رو پاک کنه
    حالا یکی سیستمش نمی کشه بحثش جداست ولی فریم حتی از تنظیمات گرافیکی مهمتره چون باعث تجربه روون تری میشه و اگه مثلا یه سری تنظیمات رو غیر فعال کرد که فریم بیشتر بشه مسلما بهتره
    در مورد بالای 60 فریم هم من نمی تونم نظر بدم چون امتحان نکردم ولی قاعدتا تقاوت داره و ما که اصلا مانیتورش رو نداریم نمی تونیم بگیم بالای 60 فریم هم فرقی نداره چون وقتی مانیتور شما ساپورت نکنه اگه بالای صفحه 300 فریم هم بنویسه فرقی نداره و همون 60 فریمه!

این تازه یه تریلر از فیلمه
    بازی بحثش فرق داره و شما دارید یه کرکتر رو کنترل می کنید و فریم خیلی مهمه
    سازنده ها هم اگه می خواستن اینجوری فکر کنن کلا هیچ بازیی روی 60 فریم نمی دادن و همه رو محدود می کردن
    من بازم میگم باید واقعا تجربه کامل داشته باشید بعد نظر کامل بدید ولی یه سوال پیش میاد اینه که سازنده ها مثلا بیکارن که وقت می ذارن محدودیت فریم رو بر می دارن تا بازی 60 فریم یا بیشتر اجرا بشن؟ اگه فریم فرقی نداره پس منطقی نیست که سازنده بیاد کلی کار کنه بازی بهینه بشه و همون اول روی 24 تا 30 فریم قفل می کنن که قشنگ سینمایی بشه!
    اگه بازیی هم روی 30 فریم باشه به خاطر محدودیت سخت افزاری اون پلتفرمه که من نمیگم درسته یا غلطه ، فقط بحث اینه که فریم خیلی تفاوت داره و نمیشه این fact رو کلا بگیم نه وجود نداره...
    فرق بین 60 و مثلا 120 فریم همون فرق بین نیم ثانیه و ربع ثانیه است در اینترنت می تونید بگردید و فرقشم متوجه بشید که چقدر ناچیزه و در حد صفره و هرچقدر که فریم میره بالا این تفاوت کمتر احساس میشه.حالا اگر کسی فریم بالایی رو می تونه تجربه کنه می تونه به خاطر همچین تفاوت ناچیز پول اضافه ای بده مشکلی وجود نداره.فریم هم به روان بودن بازی ربط داره و 30 فریم فریمی است که اذیت نمیکنه و 60 فریم هم روان تر می کنه بازی رو و لذت بخش تر
    در مورد مانیتور هم اینکه برای تجربه فریم بالا باید مانیتور بالای 60 هرتز باشه حتی اگر مانیتورشم بالا باشه ولی سیستم نکشه مانیتور به صورت اتوماتیک میره رو 60 هرتز مثلا مانیتور من 75 هرتزم داره ولی چون رزلوشن بالا است رو 60 هرتز قفله و اصلا نمیشه هرتز رو تغییر داد فقط در صورتی میاد رو 75 که رزلوشن رو خیلی پایین بیارم.پس من مانیتورشم دارم که بیشتر از 60 فریم مثلا تا 75 فریم رو هم تجربه کنم ولی نمیشه.این نشون میده که برای مانیتورهای با هرتز بالا gpu بالایی هم می خواد که همین مورد انتقال از 60 فریم به 120 فریم رو کاملا به دردنخور می کنه مخصوصا اینکه اصلا این تفاوت ملموس نیست یا حتی اصلا وجود نداره.
    همین آدمایی که میگن فرق داره اگر یک بازی 120 فریم و 60 فریم بهشون بدن اصلا نمی تونن بگن کدوم 60 فریم است کدوم 120 فریم.ولی بازم هی میگن رو 120 فریم تجربه متفاوتی خواهد داشت و بازی بهتر و لذت بخش تر میشه

2. این کاربر از neon_91 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

فرق بین 60 و مثلا 120 فریم همون فرق بین نیم ثانیه و ربع ثانیه است در اینترنت می تونید بگردید و فرقشم متوجه بشید که چقدر ناچیزه و در حد صفره و هرچقدر که فریم میره بالا این تفاوت کمتر احساس میشه.حالا اگر کسی فریم بالایی رو می تونه تجربه کنه می تونه به خاطر همچین تفاوت ناچیز پول اضافه ای بده مشکلی وجود نداره.فریم هم به روان بودن بازی ربط داره و 30 فریم فریمی است که اذیت نمیکنه و 60 فریم هم روان تر می کنه بازی رو و لذت بخش تر
    در مورد مانیتور هم اینکه برای تجربه فریم بالا باید مانیتور بالای 60 هرتز باشه حتی اگر مانیتورشم بالا باشه ولی سیستم نکشه مانیتور به صورت اتوماتیک میره رو 60 هرتز مثلا مانیتور من 75 هرتزم داره ولی چون رزلوشن بالا است رو 60 هرتز قفله و اصلا نمیشه هرتز رو تغییر داد فقط در صورتی میاد رو 75 که رزلوشن رو خیلی پایین بیارم.پس من مانیتورشم دارم که بیشتر از 60 فریم مثلا تا 75 فریم رو هم تجربه کنم ولی نمیشه.این نشون میده که برای مانیتورهای با هرتز بالا gpu بالایی هم می خواد که همین مورد انتقال از 60 فریم به 120 فریم رو کاملا به دردنخور می کنه مخصوصا اینکه اصلا این تفاوت ملموس نیست یا حتی اصلا وجود نداره.
    همین آدمایی که میگن فرق داره اگر یک بازی 120 فریم و 60 فریم بهشون بدن اصلا نمی تونن بگن کدوم 60 فریم است کدوم 120 فریم.ولی بازم هی میگن رو 120 فریم تجربه متفاوتی خواهد داشت و بازی بهتر و لذت بخش تر میشه
    ربطی به کشیدن سیستم نداره
    باید درگاه ارتباطی مانیتور و کارت گرافیک از اون رزولوشن و رفرش ریت پشتیبانی کنه.
    شما احتمالا از VGA یا DVI-I استفاده میکنید که پهنای باند کافی برای 75 هرتز در رزولوشن مورد نظر رو نداره.

برای پهنای باند بالا باید از یکی از درگاه های HDMI DVI-D یا Display Port استفاده کنید

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

ربطی به کشیدن سیستم نداره
    باید درگاه ارتباطی مانیتور و کارت گرافیک از اون رزولوشن و رفرش ریت پشتیبانی کنه.
    شما احتمالا از VGA یا DVI-I استفاده میکنید که پهنای باند کافی برای 75 هرتز در رزولوشن مورد نظر رو نداره.

برای پهنای باند بالا باید از یکی از درگاه های HDMI DVI-D یا Display Port استفاده کنید
    از یک طرف میگید ربطی به کشیدن سیستم نداره از طرف دیگه میگید کارت گرافیک باید از رفرش ریت پشتیبانی کنه.قطعا به سیستم هم ربط داره. سیستم باید بتونه 75 هرتز یا بالاتر رو در رزولشن بالا هندل کنه.
    درضمن درگاهی که استفاده می کنم DVI-D است.
    Last edited by neon_91; 17-01-2017 at 11:48.

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

از یک طرف میگید ربطی به کشیدن سیستم نداره از طرف دیگه میگید کارت گرافیک باید از رفرش ریت پشتیبانی کنه.قطعا به سیستم هم ربط داره. سیستم باید بتونه 75 هرتز یا بالاتر رو در رزولشن بالا هندل کنه.
    درضمن درگاهی که استفاده می کنم DVI-D است.
    اگر منظورتون اینه که کارت گرافیکتون ماله 10 سال پیشه شاید.
    ولی کارت گرافیکی که اینقدر جدید باشه که پورت DVI-D داشته باشه راحت 1080p@120Hz رو هم ساپورت میکنه.
    در ضمن درگاه ارتباطی با خود کارت گرافیک فرق میکنه. شما میتونید یه کارت گرافیک 5 میلیونی هم روی سیستم بندازید.. ولی اگر از VGA استفاده کنید باز هم بیشتر از 1080p پشتیبانی نخواهد کرد.

البته من یه چیز دقیقا یادم نیست ولی الان که فکر میکنم فکر کنم HDMI 1.4 هم از 1080p@75Hz پشتیبانی نمیکنه.
    اگر از DVI-D استفاده میکنید ولی نمیتونید روی 1080p@75Hz تنظیم کنید یعنی مانیتورتون پشتیبانی نمیکنه

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

اگر منظورتون اینه که کارت گرافیکتون ماله 10 سال پیشه شاید.
    ولی کارت گرافیکی که اینقدر جدید باشه که پورت DVI-D داشته باشه راحت 1080p@120Hz رو هم ساپورت میکنه.
    در ضمن درگاه ارتباطی با خود کارت گرافیک فرق میکنه. شما میتونید یه کارت گرافیک 5 میلیونی هم روی سیستم بندازید.. ولی اگر از VGA استفاده کنید باز هم بیشتر از 1080p پشتیبانی نخواهد کرد.

البته من یه چیز دقیقا یادم نیست ولی الان که فکر میکنم فکر کنم HDMI 1.4 هم از 1080p@75Hz پشتیبانی نمیکنه.
    اگر از DVI-D استفاده میکنید ولی نمیتونید روی 1080p@75Hz تنظیم کنید یعنی مانیتورتون پشتیبانی نمیکنه
    البته رزولشن من حداکثر 1600x900 است و رفرش ریت در 60 قفله ولی در رزولشن های پایین تر از اون میشه از ستینگ 75 هرتز هم استفاده کرد.البته کارت گرافیک قدیمی است ولی با همین کارت گرافیک فال اوت 4 رو تو تنظیمات صفر اجرا می کنم.حالا اینکه منظورتون اینه که اصلا مانیتور از 75 هرتز رو پشتیبانی نمی کنه یا اینکه صرفا در رزلوشن بالا پشتیبانی نمی کنه و اصلا ربطی به کارت گرافیک نداره بحثی در موردش ندارم.
    بحث این نیست در محیط ویندوز بشه این سییتنگ رو درآورد بحث اینه که موقع اجرای بازی با این ستینگ میشه بازی کرد یا نه که اگر سیستم نکشه به صورت اتوماتیک میره رو هرتز پایین.برای کار کردن با مانیتورهای 120 هرتزهم(البته کارهای سنگین مثل گیمینگ) gpu بالاتری نسبت به مانیتورهای در ستینگ 60 هرتز می خواد.دیگه بقیه اش با خودتون می تونید برید در این زمینه تو اینترنت بگردید تا مطمئن بشید.

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •