تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: از نظر کارایی در شرایط یکسان کدام بهتر است؟

راي دهنده
26. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • وایو

8 30.77%
  • لنوو

13 50.00%
  • اچ پی؟

5 19.23%
صفحه 2 از 13 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 122

نام تاپيک: مشاوره برای خرید لپ تاپ عمری!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ممنونم از همه دوستان که راهنمایی میکنن

به نظر من لنوو Z510 هم کارش خوبه هم کانفیگش بالاست
    مخصوصا زد510هش خیلی جالبه من خودم دارم ازش استفاده میکنم واقعا راضیم..!! خیلی جالبه.
    آره اونم خوبه
    ولی فکر میکنم Y510 یا Y580 بهتر باشه

دوست عزیز من تا حالا دو سه تا لب تاپ عوض کردم و مزخرف ترین حس رو توی ایسر داشتم که واقعا عملکرد افتضاحی با وجود سخت افزار نسبتا خوب ( core i5 , vga 2 gig ) داشت... از روشن شدن و سرعت بوتش گرفته تا کارت گرافیکش
    ولی امسال سونی گرفتم که واقعا راضی هستم فک میکنم دلیلشم استفاده سونی از بهترین نوع قطعات و کیفیت ساخت بالاشه چون کانفیگش با ایسر قبلی فرقی نمیکنه ولی تو عملکردش تفاوتشون از زمین تا آسمونه...
    حرفم رو از روی تعصب نزدم چون اگه لب تاپ قبلی خوب بود هیچوقت حاضر به عوض کردنش و پرداخت پول اضافه نمیشدم
    اینم نظر شخصی بنده بود و کاری به بقیه دوستان ندارم

راستی به نظر من این نظر سنجی جوابش معلومه چون در شرایط یکسان قطعا کارایی سونی بهتر از لنوو و اچ پی خواهد بود
    بعضی ها میگن که کیفیت سونی نسبت به قبل خودش افت پیدا کرده
    حالا این قضیه چقدر صحت داره نمیدونم
    کسی چه میدونه شاید در حد یه شایعه برای فروش سایر برندها هست!!!

این که گفتم در شرایط یکسان از نظر کانفیگ بود
    ولی خب دو تا موضوع هست
    اول اینکه قیمت لنوو در کانفیگهای مشابه خیلی پایینتر از وایو هست
    و دوم نمیدونم چرا وایو هیچ لپ تاپیش کامل نیست! همیشه یه گوشش میلنگه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

ممنونم از همه دوستان که راهنمایی میکنن

آره اونم خوبه
    ولی فکر میکنم Y510 یا Y580 بهتر باشه

بعضی ها میگن که کیفیت سونی نسبت به قبل خودش افت پیدا کرده
    حالا این قضیه چقدر صحت داره نمیدونم
    کسی چه میدونه شاید در حد یه شایعه برای فروش سایر برندها هست!!!

این که گفتم در شرایط یکسان از نظر کانفیگ بود
    ولی خب دو تا موضوع هست
    اول اینکه قیمت لنوو در کانفیگهای مشابه خیلی پایینتر از وایو هست
    و دوم نمیدونم چرا وایو هیچ لپ تاپیش کامل نیست! همیشه یه گوشش میلنگه
    سلام
    من یک وایو sb داشتم اصلا خوب واسم کار کرد و هر سال یک ایرادی داشت
    حالا نمیدونم فقط مدل من اینطوری بود یا که بقیه هم اینجوری بودن
    حالا من الان خودم دنبال یک لپ تاپ با کیفیت ساخت بالام و مانیتور با کیفیتم
    که به دو تا برند رسیدم یکی لنوو یکی دیگه هم ایسوس
    لنوو رو خانواده داشتن و واقعا خوب عمل میکنه ولی کیفیت مانیتورش زیاد خوب نیست
    حالا موندم چی بگیرم
    بوجه 5 ت

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    من یک وایو sb داشتم اصلا خوب واسم کار کرد و هر سال یک ایرادی داشت
    حالا نمیدونم فقط مدل من اینطوری بود یا که بقیه هم اینجوری بودن
    حالا من الان خودم دنبال یک لپ تاپ با کیفیت ساخت بالام و مانیتور با کیفیتم
    که به دو تا برند رسیدم یکی لنوو یکی دیگه هم ایسوس
    لنوو رو خانواده داشتن و واقعا خوب عمل میکنه ولی کیفیت مانیتورش زیاد خوب نیست
    حالا موندم چی بگیرم
    منم اچ پی مورد دار زیاد دیدم خودم
    تو این مدت متوجه شدم لنوو هایی که وارد ایران میشه همشون با صفحه نمایش بی کیفیت وارد میشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو ببینید چه امکاناتی رو خودتون میتونید تعیین کنید(بیشتر منظورم مانیتور هست)
    فکر میکنم به خاطر کاهش قیمت این سری ها رو وارد میکنن

4. این کاربر از masoud_m_bf_m_bf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام
    n550jv میتونه لپ تاپی عمری باشه؟؟؟
    کیفیت ساختش خوبه؟؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

چند تا توصیه بشما دارم
    1. اینکه همه میگن فلان برند خوبه و فلان بد، اهمیت ندید. به Review های معتبر به ویژه در notebookcheck مراجعه کنید و ملاک قضاوتتون مراجع معتبر باشه
    2. هر کسی همون برندی رو که داره میگه بهترینه. متاسفانه کم هستند کاربرهایی که با انواع برندها سروکار داشته باشند و نظری با ارزش و عاری از تعصب ارائه کنند
    3. بعضی برندهای بیشتر به تعمیرگاه ممکنه برده بشن. میتونه دو دلیل داشته باشه: فروش زیاد:وقتی توی یک کشور تعداد نیسان کم باشه و تویوتا زیاد باشه خب طبیعیه تویوتا بیشتر توی تعمیرگاهها پیدا میشه! و این دلیل بد بودن یا خرابی داشتنش نیست. دلیل دوم: واقعا اون برند و البته مدل خاصی از اون برند مشکل در طراحی برد و یا کیفیت قطعات میتونه داشته باشه. سابقاً بعضی مدلهای Dell زیاد دچار آسیب چیپ گرافیک میشد اما این دلیل نمیشه همه ی مدل های Dell این مشکل رو داشته باشند.
    4. نوت بوکی به معنی واقعی کلمه عمری هست که بهترین سخت افزار حال حاضر دنیای سخت افزار رو نصب داشته باشه تا در آینده ی دور کم نیاره. باضافه ی اینکه دارای شیارهای توسعه از جمله شیار mPCI-e (آنبورد) و ExpressCard (نسل جدیدتر شیار PCMCIA . که از بغل لپتاپ میشه کارت توسعه ی جدید رو در این شیارها گذاشت) باشه تا مثلا در آینده اگر خواستید سخت افزار مدرنی و یا درگاه های اضافی رو به لپتاپتون اضافه کنید امکانش باشه . مثلا درگاه USB4 , eSATA (در آینده) , تاندربولت, , FireWire , ... و یا تعداد بیشتری RJ45 و USB و ... از راه ExpressCard براحتی در دسترس قرار میگیره. البته متاسفانه بسیاری از سازنده های لپتاپ جدیدا از نصب شیارهای اضافی به ویژه روی سری های متوسط و پایین شون (زیر 5میلیون تومان) طفره میرن تا هزینه ی تولید رو به هر نحوی پایین بیارند. لذا اگر مایل به داشتن شیارهای توسعه ای mPCI-e و ExpressCard هستید خیلی بیش از اینها باید بین مدلهای مختلف جستجو و تحقیق کنید
    5.خودتون رو هیچوقت محدود به دو سه برند خاص نکنید. امروزه خط تولید بسیاری از برندها در چین و تأسیسات شرکت فاکسکان هست. شما از هر برندی بالاترین مدلش رو که انتخاب کنید ضرر نکردید و دست روی کالایی با کیفیت مرغوب گذاشتید. خودتون رو درگیر بازی با برندها و نام ها نکنید و بجای اون نگاه کنید به قدرت و کیفیت سخت افزار هر مدل. حالا برندش هر چی میخواد باشه.
    6. وایو در ایران بی جهت قیمتش بالاست و لزوماً معنیش این نیست که کیفیت واقعا برتری داره. HP هم در مدلهای بالاش کارایی و کیفیت و طراحی بسیار چشمگیری داره. اما ممکنه هر دوی این برندها در مدلهای پایینشون سری های کم کیفیت هم طبعا داشته باشند و با توجه به مراجعه ی اکثر افراد که اطلاعات کمی دارند بسوی مدلهای ارزانقیمت، می بینید مشکلات در یک برند بیشتر به چشم میاد. در حالیکه حالیکه مدلهای High-End همون کمپانی بندرت دچار مشکل میشه
    7. دنبال مدل هایی برید که پردازنده ی چهارهسته ای Core i7 Haswell (سری HQ و یا MQ) و حداقل 8GB Ram باشه. گرافیک گرچه گفتید براتون مهم نیست اما چون قابلیت های وابسته به Direct Computing الان و یا در آینده در بعضی نرم افزارها به کارتون میاد سعی کنید گرافیکش از انویدیا باشه. CPU و گرافیک و نمایشگر، تقریبا دور ارتقائشون در آینده رو باید خط بگیرید ولی رم و هارد و مواردی از این دست قابلیت ارتقا دارند. پس گزینه های غیر قابل ارتقا رو همیشه باید در بهترین و بالاترین کانفیگ ممکن در نظر بگیرید.

7. 6 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام
    n550jv میتونه لپ تاپی عمری باشه؟؟؟
    کیفیت ساختش خوبه؟؟؟
    در حال حاضر بین لپتاپهای زیر 5 میلیون، جزو یکی دو تا مدل برتر بازار ایرانه. در دنیا هم جایگاه خوبی داره
    فقط تنها ایرادش نداشتن شیارهای توسعه ای هست که در پست قبل توضیح دادم

9. 3 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

چند تا توصیه بشما دارم
    1. اینکه همه میگن فلان برند خوبه و فلان بد، اهمیت ندید. به Review های معتبر به ویژه در notebookcheck مراجعه کنید و ملاک قضاوتتون مراجع معتبر باشه
    2. هر کسی همون برندی رو که داره میگه بهترینه. متاسفانه کم هستند کاربرهایی که با انواع برندها سروکار داشته باشند و نظری با ارزش و عاری از تعصب ارائه کنند
    3. بعضی برندهای بیشتر به تعمیرگاه ممکنه برده بشن. میتونه دو دلیل داشته باشه: فروش زیاد:وقتی توی یک کشور تعداد نیسان کم باشه و تویوتا زیاد باشه خب طبیعیه تویوتا بیشتر توی تعمیرگاهها پیدا میشه! و این دلیل بد بودن یا خرابی داشتنش نیست. دلیل دوم: واقعا اون برند و البته مدل خاصی از اون برند مشکل در طراحی برد و یا کیفیت قطعات میتونه داشته باشه. سابقاً بعضی مدلهای Dell زیاد دچار آسیب چیپ گرافیک میشد اما این دلیل نمیشه همه ی مدل های Dell این مشکل رو داشته باشند.
    4. نوت بوکی به معنی واقعی کلمه عمری هست که بهترین سخت افزار حال حاضر دنیای سخت افزار رو نصب داشته باشه تا در آینده ی دور کم نیاره. باضافه ی اینکه دارای شیارهای توسعه از جمله شیار mPCI-e (آنبورد) و ExpressCard (نسل جدیدتر شیار PCMCIA . که از بغل لپتاپ میشه کارت توسعه ی جدید رو در این شیارها گذاشت) باشه تا مثلا در آینده اگر خواستید سخت افزار مدرنی و یا درگاه های اضافی رو به لپتاپتون اضافه کنید امکانش باشه . مثلا درگاه USB4 , eSATA (در آینده) , تاندربولت, , FireWire , ... و یا تعداد بیشتری RJ45 و USB و ... از راه ExpressCard براحتی در دسترس قرار میگیره. البته متاسفانه بسیاری از سازنده های لپتاپ جدیدا از نصب شیارهای اضافی به ویژه روی سری های متوسط و پایین شون (زیر 5میلیون تومان) طفره میرن تا هزینه ی تولید رو به هر نحوی پایین بیارند. لذا اگر مایل به داشتن شیارهای توسعه ای mPCI-e و ExpressCard هستید خیلی بیش از اینها باید بین مدلهای مختلف جستجو و تحقیق کنید
    5.خودتون رو هیچوقت محدود به دو سه برند خاص نکنید. امروزه خط تولید بسیاری از برندها در چین و تأسیسات شرکت فاکسکان هست. شما از هر برندی بالاترین مدلش رو که انتخاب کنید ضرر نکردید و دست روی کالایی با کیفیت مرغوب گذاشتید. خودتون رو درگیر بازی با برندها و نام ها نکنید و بجای اون نگاه کنید به قدرت و کیفیت سخت افزار هر مدل. حالا برندش هر چی میخواد باشه.
    6. وایو در ایران بی جهت قیمتش بالاست و لزوماً معنیش این نیست که کیفیت واقعا برتری داره. HP هم در مدلهای بالاش کارایی و کیفیت و طراحی بسیار چشمگیری داره. اما ممکنه هر دوی این برندها در مدلهای پایینشون سری های کم کیفیت هم طبعا داشته باشند و با توجه به مراجعه ی اکثر افراد که اطلاعات کمی دارند بسوی مدلهای ارزانقیمت، می بینید مشکلات در یک برند بیشتر به چشم میاد. در حالیکه حالیکه مدلهای High-End همون کمپانی بندرت دچار مشکل میشه
    7. دنبال مدل هایی برید که پردازنده ی چهارهسته ای Core i7 Haswell (سری HQ و یا MQ) و حداقل 8GB Ram باشه. گرافیک گرچه گفتید براتون مهم نیست اما چون قابلیت های وابسته به Direct Computing الان و یا در آینده در بعضی نرم افزارها به کارتون میاد سعی کنید گرافیکش از انویدیا باشه. CPU و گرافیک و نمایشگر، تقریبا دور ارتقائشون در آینده رو باید خط بگیرید ولی رم و هارد و مواردی از این دست قابلیت ارتقا دارند. پس گزینه های غیر قابل ارتقا رو همیشه باید در بهترین و بالاترین کانفیگ ممکن در نظر بگیرید.
    سلام
    واقعا متشکرم
    توضیحاتتون واقعا کامل و مفید بود،(کیف کردم)
    حقیقتش هیچکدوم از اینهایی که فرمودید رو نمیدونستم
    فقط به توضیحات عادی(مثلا در CPU حداکثر به قدرت کش) توجه داشتم
    منم تقریبا دنبال سری های های-اند هستم
    خودتون پیشنهادی ندارید؟ چون من فقط دسترسی به اینترنت دارم و نمیدونم چه مدلهایی تو بازار ایران هست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

در حال حاضر بین لپتاپهای زیر 5 میلیون، جزو یکی دو تا مدل برتر بازار ایرانه. در دنیا هم جایگاه خوبی داره
    فقط تنها ایرادش نداشتن شیارهای توسعه ای هست که در پست قبل توضیح دادم
    مدل پیشنهادی شما چه؟؟؟ واسه زیر 5 ت

داره خودمونی میشه sat2they's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

Lenovo z500 core i7 فقط میتونم بگم محشره
    البته من هاردشو با یک هارد SSD تعویض کردم مثل شاتل فضایی شده !

13. 2 کاربر از sat2they بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

Lenovo z500 core i7 فقط میتونم بگم محشره
    البته من هاردشو با یک هارد SSD تعویض کردم مثل شاتل فضایی شده !
    مرسی
    دوتا سوال
    تعویض هارد چقدر خرج برداشت؟ (هارد چند گذاشتین؟)
    دوم باتریش چجوریه؟ یعنی چند ساعت میکشه؟ چون آمپر ساعتش پایینه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •