تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: برترین بازی 2013 ؟

راي دهنده
68. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Assassin’s Creed IV: Black Flag

6 8.82%
  • BioShock Infinite

6 8.82%
  • Dota 2

2 2.94%
  • Gone Home

1 1.47%
  • Grand Theft Auto V

23 33.82%
  • The Last Of Us

30 44.12%
  • Rayman Legends

0 0%
  • Super Mario 3D World

0 0%
  • The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

0 0%
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: برترین بازی های 2013 - بازی سال

مدیر انجمن بازی Masoud King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    فعلا مشهد!

پيش فرض برترین بازی های 2013 - بازی سال

بــرتــریــن بــازی‌هــای 2013
    بـــازی ســـال

Best Games of 2013
    Game of the Year

Super Mario 3D World
    Wii U

سازنده: Nintendo EAD Tokyo
    ناشر: Nintendo
    The Last Of Us
    PlayStation 3

سازنده: Naughty Dog
    ناشر: Sony Computer Entertainment
    Dota 2
    PC

سازنده: Valve
    ناشر: Valve
    Zelda: A Link Between Worlds
    Nintendo 3DS

سازنده:Nintendo
    ناشر: Nintendo
    BioShock Infinite
    PC / Xbox 360 / PlayStation 3

سازنده: Irrational Games
    ناشر: 2K Games
    Rayman Legends
    VITA / Wii U

سازنده: Ubisoft
    ناشر: Ubisoft
    Grand Theft Auto V
    Xbox 360 / PlayStation 3

سازنده: Rockstar North
    ناشر: Rockstar Games
    Assassin’s Creed IV: Black Flag

سازنده: Ubisoft Montreal
    ناشر: Ubisoft
    Gone Home
    PC

سازنده: The Fullbright Company
    ناشر: The Fullbright Company

2. 18 کاربر از Masoud King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

خب مثل این که کسی تمایل نداره تو این تاپیک پست بده، پس خودم پیش قدم میشم.

امسال سال زیبایی برای گیمینگ من بود GTA V فوق العاده عالی بود و با این که اون لذت دوران گذشته GTA رو برای من نداشت اما نمیشه منکر بزرگی و عظمت V شد.
    B:I منو رسما داغون کرد، چه داستانی، عجب موزیکی چه دیالوگ هایی، بیشتر فکر می کردم که باز لوین یک داستان مثل بایوشاک 2007 رو روایت می کنه
    ولی این طوری نشد و کلمبیا فراتر از اون چیزی که فکرشو میکردم ظاهر شد.
    و اما بازی سال برای من The Last Of Us ، یک بازی برای تمام دوران، یک اثر تمام عیار انقدر تمام عیار که حتا فکر می کنم قسمت دوم این بازی نتونه تا این حد عظیم ظاهر بشه.
    تنها بازیی در تمام طول عمرم بود که هر چی اطلاعات ازش میومد دقیق پی گیرش بودم حتا بیشتر از متال گیر ها، بیشتر از هر چیز دیگری در زندیگم مذجوب این بازی شده بودم.
    از همون رونمایی بازی در VGA سال 2011 تا لحظه ای که بازی رو شروع و بازی کردم. جالب اینجاست که بازی برخلاف همه چیزهایی که از داستان و خود بازی در ذهنم مجسم کرده بودم
    ظاهر شد و یک تئوری های خاص و متفاوت رو جلوی بنده گیمر قرار داد.
    وقتی به دورانی که برای تولد این بازی عظیم منتظر بودم حس خاص و زیبایی بهم دست میده و یک یادش بخیر زیبا نثار اون دوران میفرستم و جالب تر این که TLOU تنها بازیی بود که در بین مراجع
    و فروم ها مختلف با شاهکار کوجیما MGS3 مقایسه میشد و در اکثر مواقع همه مطلبشون رو به MGS 3 میرسوندند.
    به نقل از یکی از منتقدهای بزرگ: TLOU تنها بازیی بود که توانست بعد از چیزی نزدیک به یک دهه MGS 3 رو از مقام بهترین بازی تمام دوران زندگیش کنار بکشه.

من نظر خودمو امسال یک جورایی کلی در مورد the last of us میگم.

در سال 2013
    بهترین بازی سال
    بهترین گرافیک
    بهترین داستان و روایت داستانی
    بهترین شخصیت پردازی زن و مرد
    بهترین موزیک
    بهترین مولتی پلیر

در نسل هفتم
    بهترین بازی
    بهترین شخصیت مونث
    بهترین روایت داستان
    بهترین بازی جو پس اخر زمانی
    ND بهترین استدیو بازی سازی
    Neil Druckmann بهترین کارگردان و تاثیرگذارترین فرد در بازی سازی نسل
    بهترین گرافیک تکنیکی نسل
    بهترین سیستم اداره ایتم ها
    مورد انتظار ترین بازی نسل
    یونیک ترین مولتی پلیر
    بهترین IP جدید

در دهه
    جزء 3 بازی برتر دهه
    بهترین بازی ترسناک
    بهترین شخصیت مونث
    بهترین شخصیت مونث همراه

تمام دوران
    جزء 5 بازی برتر تمام دوران
    بهترین شخصیت مونث و بهترین شخصیت همراه
    بهترین گرافیک با در نظر گرفتن همه عناوین مدعی گرافیک که در سال خودشون منتشر شدن.
    بهترین AI، هوش مصنوعی
    جزء تاثیرگذارترین عناوین تاریخ برای اینده صنعت گیم.
    Last edited by Layken; 05-01-2014 at 15:14.

4. 10 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

من نظر خودمو امسال یک جورایی کلی در مورد the last of us میگم.

در سال 2013
    بهترین بازی سال
    بهترین گرافیک
    بهترین داستان و روایت داستانی
    بهترین شخصیت پردازی زن و مرد
    بهترین موزیک
    بهترین مولتی پلیر

در نسل هفتم
    بهترین بازی
    بهترین شخصیت مونث
    بهترین روایت داستان
    ND بهترین استدیو بازی سازی
    Neil Druckmann بهترین کارگردان و تاثیرگذارترین فرد در بازی سازی نسل
    بهترین گرافیک تکنیکی نسل
    بهترین سیستم اداره ایتم ها
    مورد انتظار ترین بازی نسل
    یونیک ترین مولتی پلیر
    بهترین IP جدید

در دهه
    جزء 3 بازی برتر دهه
    بهترین بازی ترسناک
    بهترین شخصیت مونث
    بهترین شخصیت مونث همراه

تمام دوران
    جزء 5 بازی برتر تمام دوران
    بهترین شخصیت مونث و بهترین شخصیت همراه
    بهترین گرافیک با در نظر گرفتن همه عناوین مدعی گرافیک که در سال خودشون منتشر شدن.
    بهترین AI، هوش مصنوعی
    جزء تاثیرگذارترین عناوین تاریخ برای اینده صنعت گیم.
    یه کم با حامد بحث کنیم ...اینجا که کسی نظر نمیده ..

خب راجب این بازی ، اول میگفتم حامد جو زده شده و یه خوردم چاشنی PS فن بودن داره که اینقدر از بازی تعریف میکنه ....ولی بعدش دیدم حق داشته چون واقعا امسال این بازی هوش از سر خیلی از گیمرا و منتقدا برده ....هر نظر سنجی عمومی بین سایتای معتبر برید این بازی اوله با اختلاف تقریبا زیاد اونم تو سالی که غولی مثل GTA V هست ...اصلا انتظار نداشتم بین عناوین بهترین بازی سال بتونه به این خوبی با GTA V رقابت کنه و رسمن لهش کنه دی ! واجب شد PS3 بخرم ...حتما یه دست دومشو فقط برا این بازی میخرم دی !

خب اونایی که هایلایت کردم .....راجب بهترین ترسناک ....بعید میدونم ...چون هم خود تم و فضا و اتمسفر بازی "ترسناک" به معنی دلهره آور و وحشتناک نیست ....نمیدونم حالا بیشتر توضیح بدی ممنون میشم .

بهترین گرافیک تکنیکی نسل ...همم چرا من هر ساله با این مورد مشکل دارم؟! گرافیک رو میشه از تریلر و دمو تا حد زیادی تشخیص داد ولی بعید میدونم تو نسلی که CRYSIS 3 و BATTLEFIELD 4 و حتی شن های Uncharted 3 رو داشتیم خیلی راحت بشه گفت این بازی بهترین هست ...

وقت نیست بایوشو بخونم ولی آدم تاثیر گزار کم نداشتیم تو این نسل ، چطور میگی تاثیر گزارترین ؟ صرفا به خاطر The Last of Us ?

مورد بهترین شخصیت موئنث هم ....الیزابث رو داریم آخه ..اینو نمیدونم باید بازی کنم این بازی رو تا نظر بدم .

6. 5 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن مشکلات نصب و اجرای بازیها MUSK£T££R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013
    محل سكونت
    zahedan

پيش فرض

خب مثل این که کسی تمایل نداره تو این تاپیک پست بده، پس خودم پیش قدم میشم.
    خب با این همه بازی خوب که مسعود جون گذاشتن آدم میمونه کدوم یکی رو انتخاب کنه ...این سوال از سوالهای کنکورم سختتره ..!
    The Last Of Us و MaRio و Zelda رو بازی نکردم ولی ملت دیوونشونن شاید مجبور شم یکی دوتا کنسول دیگه هم بخرم ..ِDOTA خیلی قشنگه مخصوصا گرافیکش آدمو غرق در بازی میکنه..!
    AC و بایوشاک هم که جای هیچ بحثی رو نذاشته بودن .با Rayman هم خیلی حال کردم خیلی هیجان داشت و در کل اگه GTA تو این لیست نبود شاید به Rayman رای میدادم...!
    هنوز GTA رو بازی نکردم منتظر نسخه PCشم ولی چون طرفدارشم و مطمئنم این نسخش کولاک کرده بهش رای میدم ...!
    Last edited by MUSK£T££R; 06-01-2014 at 13:51.

8. 4 کاربر از MUSK£T££R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

یه کم با حامد بحث کنیم ...اینجا که کسی نظر نمیده ..
    خب راجب این بازی ، اول میگفتم حامد جو زده شده و یه خوردم چاشنی PS فن بودن داره که اینقدر از بازی تعریف میکنه ....ولی بعدش دیدم حق داشته چون واقعا امسال این بازی هوش از سر خیلی از گیمرا و منتقدا برده ....هر نظر سنجی عمومی بین سایتای معتبر برید این بازی اوله با اختلاف تقریبا زیاد اونم تو سالی که غولی مثل GTA V هست ...اصلا انتظار نداشتم بین عناوین بهترین بازی سال بتونه به این خوبی با GTA V رقابت کنه و رسمن لهش کنه دی ! واجب شد PS3 بخرم ...حتما یه دست دومشو فقط برا این بازی میخرم دی !

خب اونایی که هایلایت کردم .....راجب بهترین ترسناک ....بعید میدونم ...چون هم خود تم و فضا و اتمسفر بازی "ترسناک" به معنی دلهره آور و وحشتناک نیست ....نمیدونم حالا بیشتر توضیح بدی ممنون میشم .
    بهترین گرافیک تکنیکی نسل ...همم چرا من هر ساله با این مورد مشکل دارم؟! گرافیک رو میشه از تریلر و دمو تا حد زیادی تشخیص داد ولی بعید میدونم تو نسلی که CRYSIS 3 و BATTLEFIELD 4 و حتی شن های Uncharted 3 رو داشتیم خیلی راحت بشه گفت این بازی بهترین هست ...
    وقت نیست بایوشو بخونم ولی آدم تاثیر گزار کم نداشتیم تو این نسل ، چطور میگی تاثیر گزارترین ؟ صرفا به خاطر The Last of Us ?
    مورد بهترین شخصیت موئنث هم ....الیزابث رو داریم آخه ..اینو نمیدونم باید بازی کنم این بازی رو تا نظر بدم .
    صحبت خیلی خوبی کردی حمید جان و من مشتاق بحث کردن و این که نظراتمو باز کنم هستم.
    اول کار خب معلومه که هر کسی سلیقه و نظر خودشو داره و این یک مقوله جدا هستش و قبل توضیحاتم بگم که من تو این همه سالی که اینجا بودم به غیر از متال گیر اونم در یکی دو مورد یادم نمیاد اصلا برای یک بازی تا این حد مقام و منزلت بدم، عناوین انحصاری بزرگ و زیادی اومدن و رفتن که من فقط در یک چهارچوب بازی سال صحبت کردم و نه زیاد، متاسفانه یا خوشبختانه سونی همه ساله یک عنوان غول و متفاوت برای رو کردن داشته و فرصت جولان برای ما ایجاد کرده چه بسا که مثلا اگه TLOU یک عنوان مولتی یا چیز دیگری بود باز برای من همین ارزش هارو داشت.

حرف برای گفتن زیاد ولی کش نمیدم و میرم سر وقت اون سوالاتت

هستن افراد زیادی تو این نسل که تاثیر گذار بودن، چند از اساتید ژاپنی مثل استاد میازاکی (دارک سولز) یا کلیف بی (GEOW) کن لوین (بایوشاک) Neil Druckmann برای (انچارتد 2 و TLOU ){البته در کنار درکمن اقای بروس استرلی هم هستن ولی میدونم بروس ناراحت نمیشه اگه اسم همکارشو بیارم ) و چند تای دیگه الان حضور ذهن ندارم.
    برای این تیم ND و دارکمن رو تو این نسل بهترین میدونم که چون نه تنها دو عنوان شاهکار در نسل داشتند، دو عنوان متفاوت در ژانرهای متفاوت با تم و فضای متفاوت که هر دو تاشون هم به نوبه خودشون در سالی که اومد تعریف های جدیدی وارد دنیای گیم مخصوصا در امر داستان پردازی ایجاد کردن. طوری که حتا لوین خودش گفت که برای ساخت B:I بین روابط شخصیت ها از انچارتد الهام گرفته.
    داستان انچارتد چیزی بیشتر از در جستجوی گنج نیست اما فقط از اون یک خط داستان کاری کردن کارستون.
    یا همین TLOU یک تم و فضای تکراری پس اخر زمانی که همه نگران این بودیم که نکنه باز این تم تکراری دردسر ساز بشه اما بازی طوری شد که همون طور که قبلا گفتم حتا فرانک دارابونت و استیون اسپیلبرگ، سر پیری باید بیان از این تیم و از دارکمن درس هنر یاد بگیرن.
    مثلا بایوشاک اینفینیت با اون گستردگی که در داستانش داره و واقعا و به حق هم غنی هستش اومد در اون روایت داستانیش ایراد ایجاد شد و تو فکر کن که اگه دارکمن کنار لوین نشسته بود و در امر روایت داستان به لوین همیاری می کرد چی میشد؟ غوغا به پا میشد. (البته لوین اثبات شدست و من مثال زدم)

بهترین بازی ترسناک قبلش من یادم رفته بود Sillent Hill 4 برای 2004 هستش، فکر کردم برای 2003 هستش حالا اونو فاکتور بگیریم
    یک نگاهی به عناوین ترس بندازیم ببینیم که در ژانر خودش چجوری ظاهر شدن خب: Resident Evil 4 ، F.E.A.R. ، Zero: Tsukihami no Kamen، Left 4 Dead، Amnesia، Slender، Dead Space
    خب اول بگم که TLOU 100% جز عناوین ترسناک هم قرار میگیره و بین عناوین بالا هیچ کدوم در حد و اندازه ای نبودن که منو بع واقعا بترسونن اگه سه تا عنوان انتخاب کنم به اضافه TLOU دو عنوان دد اسپیس و امنسیا هستن که واقعا ترسناک بودن ولی هر دوی اینها هم باز جلوی اون لحظات التهاب اور ترس TLOU هیچی نبود مخصوصا که در TLOU دیگه وقتی گرفتاری شدی کارت تمومه یعنی راه برگشتی نیست گرفتنت تمومه و صدا یعنی باید موقع حرکت کردن دقت کنی که مثلا پات به یک اجر نخوره و اون حرکت کنه و ملت بریزن سرت یعنی موقعیت ترس + برخی لحظات گیم پلی دست گیمر هستش که بتونه با حرفه خودش ردش کنه یا نه ولی در بقیه عناوین موقعیت ترس از قبل برنامه ریزی شده هستش.

بهترین گرافیک نسل خب اینجا نامزدهای زیاد و قدرتمندی داریم بتل 4 که نسل بعدی هستش اون به کنار از نظر من کرایسیس 2007 خیلی بهتر از کرایسیس 3 هستش و برای همین کاندید های من برای بهترین گرافیک نسل عناوین کرایسیس، انچارتد 3، خدای جنگ 3، بیاند و اخرین ما هستش که به نظرم دقت روی جزییات و حفظ فریم با در نظر گرفتن اخر نسل و این موارد TLOU رو بهتر میدونم و هر کدوم از اینها میتونن انتخاب بشن چون لایقش هستن.

اون شخصیت مونث رو هم باید بازی کنی دیگه با کلمه نمیشه توصیفش کرد راه نداره خدایی، حالا کنار الیزابت الکس و کلمنتاین و اینا هستن که جایگاه های خاصی دارن. چه بسا که تا قبل از الی بهترین شخصیت مونث تاریخ برای من claire redfield بود، کلا اون دنیا منتظرشم

چقدر حرف زدم.

10. 4 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از اون جایی که من می خوام به یه عنوان غیر هایپ شده رای بدم رای خودمو به BioShock Infinite میدم
    البته GTA V هم از نظر فنی شاید ازش یکمی بهتر بود و از اون هم خیلی خوشم اومد ولی چون بایوشاک برام تاثیرگذارتر بود به اون رای دادم
    +
    آقا من هر چی آمارهای مختلف مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو نگاه می کنم خیلی اختلاف خاصی بین گوتی ها نمی بینم
    آره اگه توی آمارها نظر همه سایت ها مثلا بازیسنتر و مجله چاپ افغانستان و یوروگیمر شعبه جزایر فارو () و نمی دونم 50 تا مجله مربوط به کنسول فلان رو در نظر بگیریم آره اختلاف زیاد میشه ولی اگه بحث سایت های معتبر باشه قضیه فرق داره...
    البته فکر کنم در اون صورت سایت هایی مثل گیم اسپات میشن نامعتبر و سایت هایی که همین جوری راحت به همه بازی ها 10 میدن میشن فوق معتبر!
    Last edited by vahidgame; 06-01-2014 at 21:57.

12. 4 کاربر از vahidgame بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

از اون جایی که من می خوام به یه عنوان غیر هایپ شده رای بدم رای خودمو به BioShock Infinite میدم
    البته GTA V هم از نظر فنی شاید ازش یکمی بهتر بود و از اون هم خیلی خوشم اومد ولی چون بایوشاک برام تاثیرگذارتر بود به اون رای دادم
    +
    آقا من هر چی آمارهای مختلف مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو نگاه می کنم خیلی اختلاف خاصی بین گوتی ها نمی بینم
    آره اگه توی آمارها نظر همه سایت ها مثلا بازیسنتر و مجله چاپ افغانستان و یوروگیمر شعبه جزایر فارو () و نمی دونم 50 تا مجله مربوط به کنسول فلان رو در نظر بگیریم آره اختلاف زیاد میشه ولی اگه بحث سایت های معتبر باشه قضیه فرق داره...
    البته فکر کنم در اون صورت سایت هایی مثل گیم اسپات میشن نامعتبر و سایت هایی که همین جوری راحت به همه بازی ها 10 میدن میشن فوق معتبر!
    ها اونجا که باو رفتن از ناکجاآباد سایت دراوردن درمورد لست هم انصافا زیاد دیدم که تعریف میکنن ازش و خیلی از Hard Core ملت هم نظرشون رو همین بازیه ، یعنی خیلی کم دیدم که نگن "شاهکار" نبوده ....درکل همین که با GTA چند صد ساله با اون عقبش تونسته رقابت به عنوان یک آی پی جدید خودش جای احسنت داره .....حامد رو هم که شخصا قبول دارم ..هرچند میگفتم جو گرفته زیاد تعریفی میکنه

امسال اینم باید بگیم که نینتندو شاهکار بود ...

من خودم البته به بایوشاک رای دادم و جزو بهترین بازی هایی بود که تجربه کردم ، از هر نظر عالی و یک تجربه ی به یاد ماندنی !

+

مرسی حامد بابت توضیحات ، ولی بهترین گرافیک نه
    Last edited by mjorh; 07-01-2014 at 01:53.

14. 3 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

My Top 10

10

Ace Combat Assault Horizon

9

The Walking Dead : Season 2 All That Remains

8

Brothers A Tale of Two Sons

7

Rayman Legends

6

Metro The Last Light

5

The Wolf Among Us

4

Battlefield 4

3

Assassins Creed IV Black Flag

2

Tomb Raider

1

BIOSHOCK INFINITE

Honorable Mentions :

Batman Arkham Origins

Crysis 3

DMC Devil May Cry

Gone Home
    +

The ones haven't had the pleasure :

The Last of Us

GTA V

DOTA 2
    Last edited by mjorh; 07-01-2014 at 14:26.

16. 6 کاربر از mjorh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

چیزی که امسال دیدیم توی انتخاب های پایگاه های قدیمی تر و معتبرتر آراء خیلی تقسیم شد و هیچ عنوانی به وضوح برتر از بقیه ظاهر نشد و به جز IGN و gameinformer که هنوز انتخاب های خودشون رو انجام ندادن، طبق Edge و GameRankings و Metacritic عنوان GTA V، طبق GameSpot عنوان Zelda: A Link Between Worlds، طبق Eurogamer عنوان Super Mario 3D World، طبق Games Magazine عنوان BioShock: Infinite، طبق GamesRadar عنوان The Last of Us و ... که گویای تقسیم آراء هست.

البته اگه دامنه کار رو وسیع تر بگیریم و پایگاه های جدیدتر و رده پایین تر رو هم در نظر بگیریم، مثلا تعداد انتخاب ها از سمت پایگاه هایی که توی متا در نظر گرفته میشن(که شامل امثال Yahoo Games! و Quarter to Three! و !Cheat Code Central و پایگاه های واقعا کم کیفیت دیگه ای هم هست)، توی عناوین امسال The Last of Us (با 15 عنوان) با فاصله کمی نسبت به GTA V (با 13 عنوان) و این دو با فاصله بیشتری نسبت به بقیه موفق تر عمل کردن.

جالب تر این که TLOU تنها بازیی بود که در بین مراجع
    و فروم ها مختلف با شاهکار کوجیما MGS3 مقایسه میشد و در اکثر مواقع همه مطلبشون رو به MGS 3 میرسوندند.
    از نظر شباهت هایی که بین هر دو وجود داره دیگه؟ (تاکید روی مخفی کاری، ست پیس های اکشنی که هر دو دارن، زنده موندن، یا احساسی بودن بعضی قسمت ها و ...)

چون بحث ها از سال فراتر رفته و به دهه کشیده شده، یه نکته جالب که در همون سال عرضه MGS3 یعنی سال 2004 داشتیم، حضور عناوین تاپ مختلف بود و رقابت بین عناوین مختلف برای GotY شدیدتر، خیلی بیشتر از امسال، از جمله عنوان های تاپی که اون سال عرضه شدن:

Halo 2 , World of Warcraft , Doom 3 , Metal Gear Solid 3 , GTA: San Andreas , Half-Life 2

که هر کدومشون از بهترین ها در سری خودشون هستن.

نکته جالب این بود که توی انتخاب برترین بازی سال، از نمایشگاه هایی مثل E3 یا جوایزی مثل BAFTA و Academy of Interactive Arts & Sciences و Game Developers Choice Awards گرفته تا پایگاه های معتبر مثل IGN و Edge و Eurogamer تا میانگین وزنی امتیازات امثال GameRankings و Metacritic همه Half-Life 2 رو به عنوان بازی سال انتخاب کردن، صرفا GameSpot عنوان World of Warcraft(شاید مشهورترین عنوان دو دهه اخیر از نظر میزان فراگیر بودن و بعد تبلیغاتی) رو انتخاب کرد و SpikeTV(که بیشتر جنبه نمایشی داره) عنوان GTA: SA رو انتخاب کرد و این همه عنوان تاپ دیگه که اون سال منتشر شده بود توی پایگاه های معتبرتر سهمی نداشتن (جا داره اشاره بشه که بعضی از پایگاه ها مثل gameinformer یا GamesRadar در اون سال بخش بازی سال رو نداشتن و بعضی پایگاه های رده پایین تر مثل GT و Kotaku و Joystiq و VideoGamer و ... چون نسبتا تازه تاسیس هستن، اون زمان شکل نگرفته بودن)

+

در مورد مقایسه های کلی مثل بهترین های نسل اون هم توی بخش های متعدد واقعا نمیشه به این راحتی مقایسه کرد و خیلی بررسی تخصصی نیاز داره چون توی هر بخش به تنهایی کاندیدهای متعددی وجود دارن.
    در مورد بهترین استودیو هم همین طور، به عنوان نمونه Edge در فوریه 2013 خودش در یک رده بندی 50 استودیو برتر بازی سازی رو از دید ادیتورهای خودش با معیارهایی مثل "توانایی فنی، میزان خلاقیت، آوردن تم های جدید به بازی های ویدئویی، تاثیرگذاری بر بازی ها، درک و ارتباط خوب با مخاطب، مسیر مشخص و ..."رده بندی کرد، از استودیوهای مورد بحث فعلی Irrational رتبه 7اُم، Rockstar North رتبه 6اُم، Naughty Dog رتبه 5اُم، Nintendo رتبه سوم و Valve رتبه اول رو کسب کرد.

18. 4 کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

اینم مد نظر داشته باشید که اینا همش نسبی هست ، روال انتخاب بهترین بازی سال تو وبسایت ها و اینا به صورت اشتراکی هست ، یعنی به رای میزارن ادیتورا میان نظراتشو میگن و سر آخر یک بازی که بیشترین رای رو داشته میبره ..مثلا تو Gametrailers آخر رسیده بود به دو بازی GTA V و The Last of Us که لست انتخاب شد ، میخوام بگم حالا یکی انتخاب میشه دلیل به ضعیفتر بودن بقیه نیست یا چیزی ...از نظر متا هم نگاه کنیم اختلاف 1 الی 2 امتیاز واقعا چیز خاصی نیست ...

درضمن Gameinformer نظر نهایی من هست

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •