تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 14 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 138

نام تاپيک: چه تلویزیونی بخریم؟ کدام تکنولوژی بهتر است؟ کدام برند قابل اعتماد تر است؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

شما اگه یه کارگاه نجاری داشته باشی و توی اون کارگاه کمد درست کنی و بفروشی، اگه آخر سال بشینی حساب کنی ببینی کل هزینه های نگهداری کارگاه و تهیه مواد اولیه شده 30 میلیون و کل فروش شما شده 24 میلیون چیکار میکنی؟ اگه این موضوع سالهای بعد هم دوباره تکرار بشه و شما ببین که داری به جای سود ضرر میدی قطعا یا کارگاه رو تعطیل میکنی یا اینکه تصمیم میگیری کمد تولید نکنی و مثلا بجاش میز مطالعه تولید کنی...
    پاناسونیک راهی رو رفت که سالها پیش دیگر تولید کنندگان پلاسما و از جمله پایونیر رفته بودن. این راهی هست که سامسونگ و ال جی هم به زودی خواهند رفت و خط تولید پلاسما رو ظرف چند سال آینده جمع میکنن؛ دلیلش عدم استقبال مصرف کنندگان از تلویزیون های پلاسما هست و یه دلیل دیگه ش هزینه ی بالای تولید و دردسرهایی چون عدم انطباق با محیط زیست هست. در واقع برای تولیدکنندگان، تولید LED LCD صرف اقتصادی بیشتری داره تا تولید دیگر انواع تلویزیون. خود این تولید کنندگان هم سعی میکنن خریدار رو تشویق به خرید LED LCD کنند.

2. 6 کاربر از saeid_61u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سوال رایج:
    من پلاسما رو توی مغازه کنار یک LED مقایسه کردم و به نظرم کیفیت تصویر پلاسما خوب نبود پس چطور عده ای میگن کیفیت پلاسما بهتره؟

جواب:
    اول اینکه داخل مغازه ها به طور معمول نسبت به داخل منزل بسیار روش
    نتر هست و در نتیجه بخاطر اینکه LED-LCD ها برایتنس بالاتر دارن و نور رو کمتر انعکاس میدن بیشتر خودنمایی میکنن.
    دوم اینکه برای دریافت بهترین کیفیت تصویر سما باید فاصله ی مناسبی از تلویزیون بگیری (حدود سه متر برای سایز 42 و چهار متر برای سایز 50) و زمانی که شما از فاصله ی بسیار نزدیک به یک پلاسما نگاه میکنید بهترین کیفیت رو دریافت نمیکنین.
    سوم اینکه تولید کنندگان و همچنین فروشندگان تلویزیون ها رو روی مد تصویر داینامیک قرار میدن تا روشنایی زیاد، رنگهای غلیظ و اشباع و فضای سرد اون بیشتر خودنمایی کنه. شما باید تلویزیون رو روی مد سینما قرار بدی و بعد مقایسه کنی.
    چهارم اینکه منبع تصویر شما باید کیفیت بالا باشه، شما زمانی کیفیت واقعی تلویزیون پلاسما رو درک و تایید خواهید کرد که فیلمهای با کیفیت 1080p با اون نگاه کنین...
    بنابراین نتیجه میگیرم که مقایسه ی تلویزیون ها داخل مغازه کار چندان درستی نیست و افراد رو ممکنه به اشتباه بندازه. بهترین راه مقایسه و قضاوت در مورد تلویزیون ها مراجعه به سایت های بررسی تلویزیون هست البته منظور سایت های ایرانی نیست بلکه سایتهای معتبر و به زبان انگلیسی منظور هست. که بسیاری از مطالب و اطلاعات این تاپیک برگرفته از نظرات و بررسی های کارشناسان شناخته شده و معتبری چون دیوید کاتزمایر و دیوید مکنزی و دیگران هست.

4. 5 کاربر از saeid_61u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

آخرین تکنولوژی که بررسی میشه پلاسما هست.
    مزایا:
    1.رنگ مشکی عمیق و کنتراست بالا: به دلیل تفاوت در تکنولوژی که در ساخت پلاسما بکار میره، این نوع تلویزیون بر حلاف ال سی دی ها قادر به بازتولید رنگ مشکی عمیق هست.
    2.دقت رنگ: رنگ های تولید شده توسط پلاسماها طبیعی تر و واقعی تر هستن
    3.زاویه ی دید: پلاسما زاویه ی دید بسیار بهتری نسبت به ال سی دی داره و از کنار یا از پایین که به صفحه نگاه میکنین با مات شدن تصویر مواجه نمیشین
    4.Refresh rate : پلاسما دارای رفرش ریت بالاتر هست و مشکل جاماندن در تصاویر سریع رو نداره
    5.uniformity: برخلاف صفحات ال سی دی در پلاسما با تصویری یکنواخت و همسان مواجه هستیم
    6.عمر بالا: پلاسما نسبتا عمر بالایی داره و بخصوص در مدلهای اخیر به بالای 50000 ساعت رسیده عمر مفیدشون
    معایب پلاسما:
    1.مصرف برق: به نسبت پنل های ال سی دی، پلاسماها در سایز مشابه برق بیشتری مصرف میکنن. اما خیلی نباید مهم باشه چون تفاوت هزینه ی زیادی ندارن در طول یک سال استفاده
    2.رزولوشن: در سایزهای پایین تر پلاسماها در قیاس با ال سی دی ها رزولوشن پایین تری دارند
    3.عدم تنوع سایز: پلاسماها در سایز پایین تر از 42 اینچ تولید نمیشن
    4.Burn in: این یکی از مهمترین نقاط ضعف پلاسماست، یعنی اگه یک تصویر به مدت طولانی روی صفحه بمونه بعد از عوض کردن اون کانال یا حتی خاموش روشن کردن تلویزیون جای اون تصویر بر روی صفحه میمونه. در پلاسماهای جدید این مشکلی تا حدودی برطرف شده اما نه بطور کامل. پس لزومی نداره تلویزیون رو یک شب کامل روی شبکه ی اخبار روشن بذارین چون اون آرم گوشه ی صفحه برای همیشه روی تصویر میمونه...
    در مجموع برای کسانی که ملاک اول اونها کیفیت تصویر هست پلاسما بهترین انتخاب هست چون در عین حال که کیفیت تصویر نزدیک به OLED ها ارائه میدن، دارای قیمت معقول و قابل قبولی هم هستن. اما اگه فقط میخواین شبکه های SD رو با تلویزیونتون نگاه کنین و کیفیت تصویر خیلی براتون مهم نیست و دنبال دردسر و مشکل Burn in هم نیستین در اینصورت پلاسما مناسب شما نیست و ال سی دی- ال ای دی ها گزینه ی بهتری هستن
    سلام. بابتِ این تاپیک از شما تشکر می‌کنم. یکی-دو تا سؤال دارم برایِ خریدِ TV که به‌جایِ ایجادِ تاپیکِ جدید به همین پُست کفایت می‌کنم و می‌پرسم.

مزایا:
    ...
    1.رنگ مشکی عمیق و کنتراست بالا: به دلیل تفاوت در تکنولوژی که در ساخت پلاسما بکار میره، این نوع تلویزیون بر حلاف ال سی دی ها قادر به بازتولید رنگ مشکی عمیق هست.
    عمقِ رنگِ مشکی یعنی چی؟ دیدم که LCDهایي ذاتاً مشکی رو بور نشون می‌دن که با کالیبره کردن هم مشکل حل نمی‌شه. اما LCD-اي هم دارم که با کنتراستِ خوبي، رنگ‌هایِ تیره رو نشون می‌ده. این رو در ملاک‌هایِ کیفیتِ تصویر توضیح ندادید که می‌پرسم.

مزایا:
    ...
    3.زاویه ی دید: پلاسما زاویه ی دید بسیار بهتری نسبت به ال سی دی داره و از کنار یا از پایین که به صفحه نگاه میکنین با مات شدن تصویر مواجه نمیشین
    در این مورد هم با LCD-اي که گفتم مشکلي ندارم.

معایب پلاسما:
    ...
    2.رزولوشن: در سایزهای پایین تر پلاسماها در قیاس با ال سی دی ها رزولوشن پایین تری دارند
    جه‌طور با وجودِ رزولوشنِ پایین پلاسماها کیفیتِ بالاتري دارن و به قولِ شما (تلویحاً) برایِ نمایش با کیفیتِ HD مناسب اند؟ اصلاً یه HDTV خوبِ خونگی باید پلاسما باشه یا ال.سی.دی؟
    Last edited by bahamestan; 07-01-2014 at 01:39. دليل: اشتباهِ تایپی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

جواب شما: 1. عمق رنگ مشکی با کنتراست تصویر رابطه ی مستقیم داره؛ رنگ مشکی ای که تلویزیون میتونه تولید کنه هرچه غلیظ تر و سیاه تر باشه کنتراست تصویر بالاتره؛ کنتراست حاصل تقسیم برایتنش بر رنگ مشکی هست. مثلا اگه برایتنس یا روشنایی یک صفحه نمایش 80 واحد باشه و رنگ مشکی اون برابر با 0.02 واحد باشه در اینصورت کنتراست برابر با 4000 خواهد بود. در پلاسما هر پیکسل جداگانه نور داره ولی در ال سی دی یک لامپ زمینه وجود داره که همیشه روشنه و با تابیدن به تصویر مانع از نمایش رنگ سیاه عمیق و غلیظ میشه. 2.در ال سی دی های امروزی زاویه ی دید بهتر شده ولی عالی نیست 3.بعضی از پلاسماها بخصوص در سایز پایین در رزولوشن 720P تولید میشن ولی اولا شما به راحتی میتونید پلاسمایی با رزولوشن 1080p پیدا کنین و در ثانی یادتون باشه که یک پلاسمای با رزولوشن 720p از یک ال سی دی با رزولوشن 1080p کیفیت تصویرش بهتره (عموما ولی نه همیشه و در مقایسه با هر مدلی) 4.بایدی وجود نداره! هرکدام مزایا و معایب خودشونو دارن ما فقط میتونیم بگیم کیفیت تصویر پلاسما بهتره و قیمتش هم از مدل هم رده ی خودش در ال سی دی ها بهتره دیگه انتخاب نهایی با خود شخصه که بنا به سلیقه، نیاز، بودجه و تجربه ی شخصیش انتخاب کنه. بعضی افراد ممکنه تصویر پلاسما رو ببینن و نپسندن.

7. 3 کاربر از saeid_61u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

رزولوشن بالاتر مهم است یا کنتراست بالاتر؟؟

مدتیه که تلویزیون های Ultra HD یا همون 4K به بازار اومدن و که رزولوشونی برابر با 3840 * 2160
    دارن. یعنی دو برابر رزولوشن 1080p و از طرفی تکنولوژی جدید OLED هم پا به بازار رقابت گذاشته و در این میان این سوال پیش میاد که کدوم بهتره؟ اولی که رزولوشن فوق العاده و بی نظیری ارائه میده یا دومی که با تولید عمیق ترین رنگ مشکی ممکن کنتراستی در حدود 1:1000000 ارائه میده؟

در باب مبارزه ی پلاسما و ال سی دی گفتیم که پلاسما در تمامی ملاکهای کیفیت تصویر پیروز میدان خواهد بود. جالبه بدونین که یک پلاسمای دو و نیم میلیون تومنی (Panasonic S60) از یک ال سی دی هشت میلیونی
    (panasonic wt60 / sony w900a / samsung f8000) کیفیت تصویر بهتری داره!!

اما برگردیم به مقایسه ی 4K و OLED . بهتره بدونین که مهمترین ملاک کیفیت تصویر کنتراست هستش. هرچه کنتراست تصویر بالاتر باشه تصویر واقعی تر خواهد بود؛ با عمق و ژرفای بیشتر و نمایش بهتر جزئیات به خصوص در صحنه های تاریک و صحنه هایی که نقاط روشن و نقاط سیاه همزمان نشون داده میشه. و همونطور که قبلا هم گفته شد تلویزیونهای OLED عمیق ترین رنگ مشکی و بالاترین کنتراست رو دارن. این بخاطر این هستش که زمانی که تصویر یک شی ء مشکی نشون داده میشه، پیکسل های اون قسمت صفحه نمایش بطور کامل خاموش میشن و رنگ مشکی عمیق و غلیظی رو شاهد خواهیم بود.

در این مقاله که از سایت cnet انتخاب شده شما به خوبی خواهید دید که چطور یک پلاسمای دارای رزولوشن 720p به راحتی یک ال سی دی 4K دارای رزولوشن 2160p رو مغلوب میکنه!!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به عکسهای هر دو تلویزیون که در کنار هم هستن توجه کنین؛ تصویر تلویزیون 4K صاف و بی روح و با جزئیات کمتر هست و تصویر تلویزیون پلاسما دارای جزئیات بیشتر و عمیق و واقعی ست. توجه کنین که تعداد پیکسل های تلویزیون 4K بیش از ده برابر تعداد پیکسل های یک پلاسمای دارای رزولوشن 1024 * 768p هستش! ولی چرا همچین اتفاقی میفته که کیفیت تصویر در تلویزیون دوم بهتر است؟ جواب واضحه: "کنتراست بالاتر"
    Last edited by saeid_61u; 08-01-2014 at 02:53.

9. 7 کاربر از saeid_61u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

کدام تلویزیون ها مدیا پلیر قوی تری دارن و فرمت های مختلف تصویری رو از طریق USB پخش میکنن؟

جواب:
    1.سامسونگ: تلویزیون های ال سی دی و پلاسمای سامسونگ از تمامی دیگر برندها مدیا پلیر قوی تری دارن و حدود 90 درصد فرمت ها و کدک های رایج تصویری رو پشتیبانی میکنن و حتی زیر نویس فارسی با فرمت SRT رو هم پخش میکنن.

2.ال جی: رتبه ی دوم مربوط به ال جی هستش؛ اکثر قریب به اتفاق فرمت های تصویری شما که روی فلش مموری یا هارد دیسک هست رو پخش میکنه

3.پاناسونیک: از فرمت های تصویری نسبتا زیادی پشتیبانی میکنه ولی نه به خوبی سامسونگ و ال جی.

4.سونی: از فرمت های تصویری زیادی پشتیبانی نمیکنه و شما باید برای تماشای آرشیو فیلم های خودتون راه حل دیگری غیر از پورت USB تلویزیون پیدا کنین.

11. 2 کاربر از saeid_61u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام رفیق
    من تقریبا با توجه به بودجه و ریویوهای شاخ خارجی میخواستم پلاسمای ال جی بخرم که تو خود راهنمای پلاسمای ال جی دیدم نوشته موندن تصویر در حالت 4:3 و یا حالت های دیگه که اطراف تصویر(بالا-پایین یا ...)نوار سیاه هست هم میتونه باعث ایمیج برن بشه که مایوسم کرد!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام رفیق
    من تقریبا با توجه به بودجه و ریویوهای شاخ خارجی میخواستم پلاسمای ال جی بخرم که تو خود راهنمای پلاسمای ال جی دیدم نوشته موندن تصویر در حالت 4:3 و یا حالت های دیگه که اطراف تصویر(بالا-پایین یا ...)نوار سیاه هست هم میتونه باعث ایمیج برن بشه که مایوسم کرد!

بله، متاسفانه الان روی پلاسمای من هم تصویر منوی ر.سی .ور باقیمونده و دارم سعی میکنم با پخش تصویر خاکستری این مشکل رو برطرف کنم. هنوز که توفیقی حاصل نشده. ولی این مشکل پلاسما در قبال کیفیت تصویر بهتری که داره قابل چشم پوشی هست. در منوی خود تی وی گزینه ی جلوگیری از Burn-in فعال هست و ظاهرا من بی احتیاطی کردم و زمان زیادی رو برای چیدن کانال ها اختصاص دادم

14. 3 کاربر از saeid_61u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بله، متاسفانه الان روی پلاسمای من هم تصویر منوی ر.سی .ور باقیمونده و دارم سعی میکنم با پخش تصویر خاکستری این مشکل رو برطرف کنم. هنوز که توفیقی حاصل نشده. ولی این مشکل پلاسما در قبال کیفیت تصویر بهتری که داره قابل چشم پوشی هست. در منوی خود تی وی گزینه ی جلوگیری از Burn-in فعال هست و ظاهرا من بی احتیاطی کردم و زمان زیادی رو برای چیدن کانال ها اختصاص دادم
    میشه بگی مدل تلویزیونت چی بوده؟و تنظیمات نور و کنتراست در چه حدی بوده؟و قبلش break in کرده بودی؟مرسی.

16. 2 کاربر از JhCo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

میشه بگی مدل تلویزیونت چی بوده؟و تنظیمات نور و کنتراست در چه حدی بوده؟و قبلش break in کرده بودی؟مرسی.

تنظیمات نور زمینه و کنتراستش روی بالاترین حد بوده که با توجه به اینکه تلویزیون رو تازه خریداری کردم می بایست 100 ساعت اول رو باهاش کجدار و مریز تا میکردم و ضمنا Break-in هم انجام ندادم

18. این کاربر از saeid_61u بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •