تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 20 از 20

نام تاپيک: بسیار عجیبه! بـازی خور ها!!!!! و سازندگان بازی!!!!! لطفاً بخوانید!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سپاس جناب "مهدی پوربابا" از دیدگاه شما. کاملا موافق هستم.
    -----------
    سپاس از همه افرادی که تا حالا اومدن و جواب دادن به این نظر سنجی.
    به زودی نظر سنجی دیگری ساخته می شود تا هرچه بیشتر بازی به طبع بازی کنان در بیاد. هم اکنون مراحل اولیه در حال اجرا هست. اما مونده تا پروژه رسماً شروع بشه.

به محض آماده شدن نظرسنجی دوم؛ انالیز این نظر سنجی برای علاقه مندان در جایی نمایش داده می شود تا در آینده شاید بازی سازان دیگر از این کار ما بهره مند شوند.

پروفشنال + f.a.r.i's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام

اگه میخوای بازی ایرانی بسازی که فروش بالایی کنه . و همچنین به شدت معروف بشین . یک نخسه از بازی IGI یا حمله به اردوگاه بسازین . تنها بازی تیر اندازی هست که کاملا جی تی ای و سیمز رو توی جیبش میزاره .

علاوه بر این منابع و سورس هاشم موجوده به راحتی میتونید بازی رو بسازید و کلی سود کنید و واقعا ممکنه اگه خیلی خوب کار کنید میتونید در سطح جهانی معروف بشید.

ای جی ای اپن ورد به معنای تمام است .

از ما گفتن بود .

3. این کاربر از + f.a.r.i بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Meysam Raz's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت
    شهر 72 فرقه

پيش فرض

ببین راحت بهت میگم
    بیخودی خودت رو درگیر ساخت بازی شاخ شوتر و open world و خیلی خوب نکن چون این جور بازیها وقت و بودجه و تخصص زیادی رو میطلبه
    به جاش یکی از همین بازی های خیلی خوب که یک شهر کوچیک داره و گرافیک قوی نداشته اما هنوز طرفدار دارن رو بردار ، بعد خلاقیتت رو توی اون نشون بده

برای مثال میگم : بازی مثل Harves Moon نسخه بازگشت به طبیعتش رو بردار از روش یک کپی بزن
    جای کلیسا مسجد بزار و نماز جماعت و جای هدیه دادن به الهه ها وردار نیکو کاری به صورت ناشناس یا مثلا کمیته امدادی چیزی بزار تا بری اونجا پول یا محصول بدی و به فقرا کمک کنی و درجت بره بالا
    جای هدیه دادن به دخترا و قلبشون آیتم کمک به فامیل رو بزار و کلا همه رو با هم فامیل کن تا مشکل مذهبی نداشته باشه
    جای بقیه هم هرچی که میشه توی یک دهات واقعی جایگزین کرد
    آخرش هم یک شهر براش بزار با چنتا ساختمون و جهاد سازندگی و آیتم های مکانیزه کردن مزرعه
    تا بچه های عشق شهر ( که هنوزم قبول نمیکنن شهری نیست ) به خاطر همین شهر هم شده بازیش کنن
    اینا رو با همون گرافیک ps1 هم بسازی خوبه اگر تونستی هم بهترش کن
    با همین داستان و یک کتاب راهنما الان N صفحه بچها رو گذاشتن سرکار و هنوز دارن بازیش میکنن
      محتوای مخفی: نکته مهم 
    من دارم اینا رو برای مثال میگما

با مسجد و ... حتی میتونی بازیت رو به یک ارگانی چیزی بفروشی و درآمدی داشته باشی
    تا اینکه بزاریش برای دل خودت و نهایتا چند نفر بازی کنن و الکی بگن خیلی خوبه
    خلاصه یک لقمه کوچیک اما با هدف کسب درآمد بردار

آرکید بودن و سیمولاتور بودن مهم نیست مهم فکر اصلی بازیه
    الان بازی مثل euro truck 2 یک بازی خیلی خوب و شبیه به پادشاه جاده هاست
    تقریبا هرکی پادشاه جاده ها رو بازی کرده این بازی رو هم دوست داره

بعد بازی های سیمولاتور دیگه هستن آدم اصلا طرفشون هم نمیره و تاپیکش با 4 صفحه جم میشه

شرمنده زیادی به فیض رسوندم اما دیگه ایرانی هستیم و هرجایی باید نظر بدیم . اینجا که دیگه درخواست هم شده بود .
    Last edited by Meysam Raz; 11-02-2014 at 20:53.

5. این کاربر از Meysam Raz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام

اگه میخوای بازی ایرانی بسازی که فروش بالایی کنه . و همچنین به شدت معروف بشین . یک نخسه از بازی IGI یا حمله به اردوگاه بسازین . تنها بازی تیر اندازی هست که کاملا جی تی ای و سیمز رو توی جیبش میزاره .

علاوه بر این منابع و سورس هاشم موجوده به راحتی میتونید بازی رو بسازید و کلی سود کنید و واقعا ممکنه اگه خیلی خوب کار کنید میتونید در سطح جهانی معروف بشید.

ای جی ای اپن ورد به معنای تمام است .

از ما گفتن بود .
    سلام؛
    حرفتون درسته، از لحاظ بازاری و درکل جهان بازی های جنگی حرف اول رو می زنن اما ما خواستیم یکمی متفاوت بازی رو بسازیم؛ بازی ای که فقط برای بازی خور ها نباشه، بلکه شامل اونها باشه و شامل افرادی که دنبال سبک زندگی سالم و رئالیسم هستند هم باشه و در عین حال آموزنده هم باشه.

یعنی بازی از نوع ArtGame باشه؛ بازی هایی از این دست فقط برای سرگرمی نیستند؛ بلکه مفهومی خاص (یا مقهوم های خاص) رو هم به کاربر منتقل می کنن، مثل دیوان حافظ که هم اشعار داره و هم اگه با دقت بخوانیمش آموزههای بزرگی یاد می گیریم، اما این به هیچ وجه به این معنی نیست که بازی کسل کننده باشه؛ چون شامل حال بازی خور ها هم هست؛ حالا تعادل بین تعداد آموزش ها و اون مفهوم هایی که باید به کاربر برسه و مقدار سرگرمی بودن بازی رو باید از نظر سنجی متوجه شد؛ اگه دقت کنی نظر سنجی چندین سوال تکراری داره اما در واقع اونها تکراری نیستند؛ موقع آنالیز نظر سنجی کامل تشریح می کنم چی به چیه.
    آموزه های بازی هم بیشتر روی سلامتی و تندرستی و اینکه چگونه شاد زندگی کنیم و آموزه های مذهبی هست که البته با توجه به نظرات باید سبک سنگین کرد و دید کاربران چه می خواهند.
    ما دنبال پول و فروش بالانیستیم. فقط دخل و خرجش یکسان باشه خوبه. این فقط پروزه ای هست که از لحاظ معنوی به ما سود میده.
    بازی به هیچ وجه سیاسی نیست و آموزه های مربوط به سیاست و موضوعات مربوطه نداره و نخواهد داشت.
    ببین راحت بهت میگم
    بیخودی خودت رو درگیر ساخت بازی شاخ شوتر و open world و خیلی خوب نکن چون این جور بازیها وقت و بودجه و تخصص زیادی رو میطلبه
    به جاش یکی از همین بازی های خیلی خوب که یک شهر کوچیک داره و گرافیک قوی نداشته اما هنوز طرفدار دارن رو بردار ، بعد خلاقیتت رو توی اون نشون بده

برای مثال میگم : بازی مثل Harves Moon نسخه بازگشت به طبیعتش رو بردار از روش یک کپی بزن
    جای کلیسا مسجد بزار و نماز جماعت و جای هدیه دادن به الهه ها وردار نیکو کاری به صورت ناشناس یا مثلا کمیته امدادی چیزی بزار تا بری اونجا پول یا محصول بدی و به فقرا کمک کنی و درجت بره بالا
    جای هدیه دادن به دخترا و قلبشون آیتم کمک به فامیل رو بزار و کلا همه رو با هم فامیل کن تا مشکل مذهبی نداشته باشه
    جای بقیه هم هرچی که میشه توی یک دهات واقعی جایگزین کرد
    آخرش هم یک شهر براش بزار با چنتا ساختمون و جهاد سازندگی و آیتم های مکانیزه کردن مزرعه
    تا بچه های عشق شهر ( که هنوزم قبول نمیکنن شهری نیست ) به خاطر همین شهر هم شده بازیش کنن
    اینا رو با همون گرافیک ps1 هم بسازی خوبه اگر تونستی هم بهترش کن
    با همین داستان و یک کتاب راهنما الان N صفحه بچها رو گذاشتن سرکار و هنوز دارن بازیش میکنن
      محتوای مخفی: نکته مهم 
    من دارم اینا رو برای مثال میگما

با مسجد و ... حتی میتونی بازیت رو به یک ارگانی چیزی بفروشی و درآمدی داشته باشی
    تا اینکه بزاریش برای دل خودت و نهایتا چند نفر بازی کنن و الکی بگن خیلی خوبه
    خلاصه یک لقمه کوچیک اما با هدف کسب درآمد بردار

آرکید بودن و سیمولاتور بودن مهم نیست مهم فکر اصلی بازیه
    الان بازی مثل euro truck 2 یک بازی خیلی خوب و شبیه به پادشاه جاده هاست
    تقریبا هرکی پادشاه جاده ها رو بازی کرده این بازی رو هم دوست داره

بعد بازی های سیمولاتور دیگه هستن آدم اصلا طرفشون هم نمیره و تاپیکش با 4 صفحه جم میشه

شرمنده زیادی به فیض رسوندم اما دیگه ایرانی هستیم و هرجایی باید نظر بدیم . اینجا که دیگه درخواست هم شده بود .

ممنون که صادقانه حرف دلت رو زدی. والله این جوری که گفتی کپی کاری میشه که!.... اما درکل ما برای عموم مردم می خوایم بازی بسازیم؛ جدای اینکه همه ارگان ها محترم هستند ولی ما تنها برای شما (و خودم و اگه ارگان ها وقت بازی کردن دارند یا سودی می برند؛ برای اونها هم) تلاش میکنیم. در هر حال تمام این نظرسنجی و گذاشتن انرژی برای شما هاست. درغیر این صورت که ارزش (حتی ارزش معنوی) هم بازی نداره؛ همه چی که پول نیست (اما قبول دارم که پول فاکتور مهمی هست).
    خب ایده ات جالبه اما ما از قبل ایده ای رو در پیش گرفتیم که سعی بشه یک شهر کوچیک ساخته بشه (حالا تخیلی بودن و یا ایرانی بودنش و یا خارجی بودنش رو این نظر سنجی تعیین میکنه) و گرافیکش هم معقول باشه؛ به امید خدا با این روش خلاقیت در بازی باید کیفی تر بشه. ببینیم چی میشه دیگه. امیدواریم در آخر چندین و چند نفر بیان بازی کنن و راضی باشند.
    Last edited by کاربر_P30W; 11-02-2014 at 21:52.

7. این کاربر از کاربر_P30W بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

بازدید کنندگان محترم، این پروژه هنوز در دست ساخت هست و به کندی داریم پیش میریم و پروژه روز های تعطیل در حال پیشرفت هست - مثل تابستون ها. لطفا حتما در صورتی که در نظر سنجی شرکت نکردید، شرکت کنید و این نظرسنجی رو برای افراد دیگر هم به اشتراک بگذارید.

http://www.esurveyspro.com/Survey.aspx?id=5bed57c9-e0df-4e38-9852-b811d82131da

چون نه حامی داریم نه به صورت جدی داریم پیش میریم، امکان داره تا خیلی دیر تر پروژه تمام بشه.

دومین نظر سنجی در فاز های بعدی ساخت بازی، احتمالا ساخته می شود.
    Last edited by کاربر_P30W; 22-05-2015 at 23:58.

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

میدونی چرا تو بخش ساخت و ویرایش کسی جواب نداده ؟
    چون تجربه دارن میدونن بازیسازی با دوس و آشنا بدون سرمایه کلفت به جایی نمیرسه و بیشتر شبیه جو گیر شدنه
    دوما بلند پروازی در حده جی تی آی !
    به هر حال امیدوارم بازیتون به جایی برسه
    ویرایش :
    از نظر سنجی هم مشخصه اطلاعاتتون در مورد بازیسازی بسیار اماتوره
    Last edited by Reza Azimy_RW; 23-05-2015 at 15:50.

10. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

بهتره زود قضاوت نکنید در واقع شما که نمی دونید ما تا کجا پیشرفتیم ابعاد بازی چقدر است و اینکه علم ما در این مورد به چه اندازه هست همچنین لحن تند پست شما مقبول منطق نیست، البته این هم نظریه.در نظر سنجی شزکت کنید. این پروژه تفریحی هست و برای "دست گرمی" قراره که ساخته بشه، برای همین زیاد روی نظر سنجی دقت لازم رو نکردم منتهی چیزایی که می خواستم از کاربران رو پرسیدم.

درضمن بازی هایی نظیر GTA رو بیش از صد ها نفر به صورت حرفه ای با بودجه کلان و همچنین با ببش از نیم دهه وقت، می سازند؛ قیاس پروژه ما با چنین پروژه های بزرگی دور از خرد هست. ضمناً برای درک بهتر سوال یا مفهوم توسط بازدیدکنندگان؛ از بازی های بزرگ و مطرح نام بردیم.

میدونی چرا تو بخش ساخت و ویرایش کسی جواب نداده ؟
    من در بخش ساخت و ویرایش بازی، نقریبا همزمان با این تاپیک، تاپیکی دیگه با همین موضوع ساخته بودم تا ببینم کدوم یکی بیشتر بازدید میشه و بعدش خودم درخواست داده بودم که چون این تاپیک فعال تر نشان می داد؛ اون یکی رو پاک کنند منتهی تا اونجایی که یادمه این درخواست رو به دو یا چند تا مدیر داده بودم و باعث یک سری سؤتفاهمات شده بود که الان رفع شد و امیدوارم دیگر از این مشکلات پیش نیاد.

به زودی همانظور که قول داده بودم، نتایج نظرسنجی بدون هیچ دستکاری ای برای همه آشکار می‌شود.
    این احتمال می‌رود که اواسط زمستان 1394 یا تابستان 1395 (بسته به پیشرفت ساخت بازی) به امید خدا، نتایج نوشته شود. امیدوارم که این نظرسنجی همانطور که بازی شخصی و کوچک من (که البته امکان دارد به صورت گروهی ساخته شود) را به سلیقه شما شرکت کنندگان این نظرسنجی نزدیک می‌کند؛ برای دیگر سازندگان بازی هم جالب توجه باشد.
    Last edited by کاربر_P30W; 10-06-2015 at 23:41.

12. این کاربر از کاربر_P30W بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

احترماً به عهد خویش وفا کرده و نتایج نظرسنجی را دراینجا میگذارم و باقی اطلاعات و جزییات ساخت بازی را در سایتی انشاءلله، به نمایش خواهم گذاشت.

لینک دانلود عکس: http://www.axgig.com/images/65647960742509613757.jpg

با توجه به اینکه شاید این آخرین پست من در این فروم باشد، خواستم یک پیام هم به مدیران و کاربران قدیمی این فروم که از حدود یک دهه پیش باهم در ارتباط بودیم، بنویسم. پیام را در زیر می توانید بخوانید.
    بودن در این فروم، اولین تجربه من در اینترنت بود و هیچگاه روزی که اولین پستم را با استرس با آن سن کم خود در این فروم نگذاشته بودم، فراموش نمی کنم به هر حال، با پوزش از رفتار های نامناسبم در این فروم که بطور قطع از عمد نبوده و اکثراً مرتبط به دوران پیش از نوجوانی من در این فروم بوده، گرچه خاطرات خوش با کاربران داشته بودم و تلاش کردم تا با رفتار های مناسب، رو سفید، فعالیت خودم را در این فروم برای همیشه به پایان برسانم تا هیچ کاربری از من ناراضی نباشد و امیدوارم که چنین شده باشد. مانا باشید.

با تشکر از خواندن مطالب.
    (: با تشکر از کسانی که در نظر سنجی شرکت کرده بودند .
    Last edited by کاربر_P30W; 05-09-2016 at 22:28.

داره خودمونی میشه Mahdi.Gamer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

کاربر لطفا از تجربت بگو، بدون سرمایه بازی ساختید بلاخره یا نه؟

Sent from my C2105 using Tapatalk

پروفشنال neon_91's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

من همیشه این سوال برام مطرح بوده که چرا بازی سازها در ایران همون اول میخوان سنگ بزرگ بردارن؟سنگ بزرگ علامت نزدن است و برای همین است که معمولا ایده ها برای ساختن بازی با شکست مواجه می شوند.ساختن بازی های ساده هم ممکنه بازی هایی که حتی می تونند دوبعدی هم باشند.یا خیلی گرافیک ساده در حد بازیهای تخت داس باشند.خیلی از بازیها هستند که به این صورت ساخته شدند و موفق بودند چون پشت همه این بازی ها خلاقیت و ابتکار عمل بود چیزی که بازی سازهای ایرانی هیچ وقت بهش توجه نمی کنند.بازی های از این دست چون از مزیت گرافیک و بعضی امکانات گیم پلی بازی های بزرگ برخوردار نیستند باید تکیه روی سایر خصوصیات بازی از قبیل داستان پردازی و شخصیت پردازی داشته باشند.این هم چیزی است که بازی سازهای ایرانی کوچکترین علاقه ای بهش ندارند.
    یک نکته دیگر این است که به لطف آمدن گوشی های هوشمند بازی های موبایل بیش از پیش طرفدار پیدا کرده که این خودش می تونه انگیزه ای باشه برای رفتن به سمت ساختن بازی های اندرویدی که هم کم خرج تر و راحت تر است هم می تونه پلی باشه برای ساختن بازی های کامپیوتری.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •