تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 24 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 234

نام تاپيک: تاپیک جامع راهنمایی خرید و فروش ملک و آپارتمان و زمین در تهران

اگه نباشه جاش خالی می مونه amlak021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

با سلام
    من تاپیک ها رو جستجو کردم تاپیکی به این نام پیدا نکردم.
    کلن برای خرید یا ساخت خونه آدم چه نکاتی رو باید مد نظر قرار بده؟
    بنظرتون زمین بخریم بسازیم یا خونه آماده بخریم؟ خونه چند متریش خوبه؟
    آپارتمانی بگیریم یا حیاط دار؟
    .
    .
    .
    .
    شاید نکاتی دیگری هم باشه که من نمدونم
    راهنمایی کنید
    سلام
    جوابتون به چند فاکتور اصلی بستگی داره که مهم ترینش سرمایه هست.
    مثلا شما اگر 5 میلیارد به بالا سرمایه داشته باشید و یک فرد وارد و مطمئن هم با شما شریک بشه می تونید سود خوبی کسب کنید از ساخت و ساز الان خیلی ها هستند که سرمایه های چند میلیاردی دارند و مثلا 10 نفر هستند که با هم دوست هستند و هم شریک کاری و مالی ، سرمایه کلیشون رو هم بین 50 تا 80 میلیارد تومان هست و به همین کار مشغول هستند.در کل اگر یک گروه باشید خیلی به پول و سود بیشتری می رسید و مطمئن تر هم گام بر می دارید چون همه هوای همدیگر رو دارید مثلا وسط کار یهو آهن گرون شه و شما سرمایه لازم برای ادامه کار رو نداشته باشید فاتحه سرمایه گذاریتون خوندس ولی وقتی یه گروه سرمایه دار باشید و اعتماد هم باشه بینتون بالاخره یکی این ضرر رو قبول می کنه و موقع فروش جبران می کنید تنهایی کار کردن خطر داره ولی با آدم ناجور شریک شدن هم بیشتر.
    ولی مثلا با کمتر از 1 میلیارد بهترین کار خرید خانه آماده هست.
    یه فکتور مهم دیگه مکانی هست که برای ساخت در نظر دارید.مثلا یادمه چند سال پیش یه خونه قدیمی رو تو انقلاب خراب کردن و یه 5 طبقه رفتن بالا.تو کمتر از 2 تا 3 ماه همه واحدها فروش رفت.ولی هستند الان برج هایی که به خاطر جای بد بعد 5 سال هنوز فروش نرفتن.موقعی که فکر ساخت و ساز هستید باید ببینید که کجا خوبه؟.مثلا یکی از دوستای همینجا راجع به ساخت پرسیده بود و شهرک دانشگاه شریف زمین دارند الان فرصت خیلی خوبی هست که شریک بشن و بسازن مطمئنا هم مشتری هست برای واحد های آپارتمانی هم مکان خیلی خوبی هست.جاهای دیگه تهران مثل همین انقلاب یا ولی عصر یا هرجای دیگه شما باید یه ساختمون قدیمی مثلا 3 طبقه بخرید و بعدش یه هزینه تخریب هم بدید و بعد دوباره بسازید.از لحاظ زمانی که صرف می شه ارزش نداره.
    خونه آماده چند متریش خوبه؟؟؟؟من نظرم زیر 100 متر هست.اکثر مشتری های این واحدها جوان هستند و سرمایه بیشتر از این هم ندارند ولی متاسفانه همین باعث سو استفاده شده مثلا به فرض قیمت منطقه ای آپارتمان نوساز 6 میلیون باشه واحدهای کمتر از 100 متر به خاطر تقاضای زیاد و دلال بازی ها(که بخش عمده ایش هم مقصر مشاورین املاک هستند.)حتی به 8 میلیون یا بیشتر هم می رسه.این باعث میشه که اون سلامت اقتصادی تو مسکن نباشه.برای همین واقعا باید ببینید شرایط شخصی خود شما از لحاظ بودجه چجوری هست. ولی من بازم نظرم زیر 100 متره هر چقدرهم گرونتر و حبابی تر باشه.
    یه چیز خیلی مهم دیگه هم بحث نوع سند هست که اگر فرصت بشه انواع سند و بحث حقوقی هر کدوم و اختیارات رو شرح می دم.برای خود بحث ساخت هم یه سری نکات دیگه هست الان وقت ندارم توضیح بدم ولی خیلی مهم هستند.

2. 6 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه غول مرحله اخر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام
    جوابتون به چند فاکتور اصلی بستگی داره که مهم ترینش سرمایه هست.
    مثلا شما اگر 5 میلیارد به بالا سرمایه داشته باشید و یک فرد وارد و مطمئن هم با شما شریک بشه می تونید سود خوبی کسب کنید از ساخت و ساز الان خیلی ها هستند که سرمایه های چند میلیاردی دارند و مثلا 10 نفر هستند که با هم دوست هستند و هم شریک کاری و مالی ، سرمایه کلیشون رو هم بین 50 تا 80 میلیارد تومان هست و به همین کار مشغول هستند.در کل اگر یک گروه باشید خیلی به پول و سود بیشتری می رسید و مطمئن تر هم گام بر می دارید چون همه هوای همدیگر رو دارید مثلا وسط کار یهو آهن گرون شه و شما سرمایه لازم برای ادامه کار رو نداشته باشید فاتحه سرمایه گذاریتون خوندس ولی وقتی یه گروه سرمایه دار باشید و اعتماد هم باشه بینتون بالاخره یکی این ضرر رو قبول می کنه و موقع فروش جبران می کنید تنهایی کار کردن خطر داره ولی با آدم ناجور شریک شدن هم بیشتر.
    ولی مثلا با کمتر از 1 میلیارد بهترین کار خرید خانه آماده هست.
    یه فکتور مهم دیگه مکانی هست که برای ساخت در نظر دارید.مثلا یادمه چند سال پیش یه خونه قدیمی رو تو انقلاب خراب کردن و یه ....
    تشکر از حضور و پاسختون
    ببنید من قصدم فقط خرید خونه هست و اصن برا سرمایه گذاری نیست. سرمایه گذاری واسه عده خاصی هست که هزار مسئله پشتش هست ما مردم عادی نه پولشو داریم و هم بهتره سراغ این کارها نریم!
    یه 50میلیونی در اختیار ما قرار گرفته شده ( میدونم پول کمه، برا همین گفتم که زمین بخرم یا خودم بسازم و...)
    تو فکر خریده خونه تو شهرستانه خودمون افتادم که پولم راکد نباشه. حالا شد یا نشدش رو نمیدونم!!! برای همین دارم تحقیق میکنم و بعد تصمیمم رو اجرا کنم به کمکه شما
    پیشهاد بدید ممنون میشم
    Last edited by غول مرحله اخر; 04-04-2014 at 19:50.

4. این کاربر از غول مرحله اخر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

تشکر از حضور و پاسختون
    ببنید من قصدم فقط خرید خونه هست و اصن برا سرمایه گذاری نیست. سرمایه گذاری واسه عده خاصی هست که هزار مسئله پشتش هست ما مردم عادی نه پولشو داریم و هم بهتره سراغ این کارها نریم!
    فعلا مجردم و تو روستا و کارم مشخص نیست که ساله دیگه کجا باشم.یه 50میلیونی در اختیار ما قرار گرفته شده ( میدونم پول کمه، برا همین گفتم که زمین بخرم یا خودم بسازم و...)
    تو فکر خریده خونه تو شهرستانه خودمون افتادم که پولم راکد نباشه. حالا شد یا نشدش رو نمیدونم!!! برای همین دارم تحقیق میکنم و بعد تصمیمم رو اجرا کنم به کمکه شما
    پیشهاد بدید ممنون میشم
    خواهش می کنم.
    من اطلاعات زیادی راجع به سرمایه گذاری روی مسکن در شهرستان ها ندارم.به جز چندتا شهرستان خاص.
    مثلا قزوین یه سری آپارتمان لوکس تابستون بهم سپرده بودن متری 3.9 ولی الان همونو حاضرا که 3 میلیون هم بدن.برای همین خیلی برای من سخته راجع به شهرستان ها به خاطر اطلاع کمی که دارم و آشنایی خاصی هم ندارم نظر بدم.ولی قطعا اگر همین آپارتمان تو تهران بود محال بود که انقدر افت قیمت داشته باشه.
    شما 3 تا کار با 50 میلیون می تونید انجام بدید:
    1)زمین جایی که الان روستا هست و مثلا 10 سال دیگه به شهر وصل می شه بخرید.
    2)قیمت مغازه رو من نمی دونم تو شهر شما ولی شاید بتونید یه مغازه کوچک بخرید.(سمت تهران و شهرستان های نزدیک که اصلا نمی شه)
    3)خرید خونه.

به نظر من مغازه از همه مطمئن تره.می تونید اجاره هم بدید و یک آب باریکه ای باشه.
    خرید زمین کار سختیه که جایی رو پیدا کنید که اون مشخصات رو داشته باشه یه مقدار تخصص می خواد اگرم بگم که برید از کسی مشاوره بگیرید می ترسم بدتر گمراهتون کنه و یا به دروغ یه زمین نامرغوب رو رد کنه.(تا 10 سال دیگه معلوم نیست که حدس امروز شما درست بوده یا نه؟؟؟؟)

کلا الان خرید خونه مثل پول تو بانک گذاشتنه یعنی سالی بین 10 تا حداکثر 23 درصد رشد داره(البته من تهران رو میگم.)برای همین من به عنوان آخرین گزینه پیشنهاد می کنم.البته یادتون باشه زمین رو بخرید باید 10 سال صبر کنید ولی خونه رو می شه اجاره داد.

من خودم اگر 50 میلیون داشتم پولمو تو کار خرید و فروش موبایل و لوازم و. .... می انداختم.می تونم بگم حدود 70 تا 150 درصد در سال سود داره.تخصص کمی هم می خواد فقط یه مغازه اجاره می کنید و گوشی های پرفروش رو از عمده فروش می خرید.نمایندگی چند تا اپراتور هم که بگیرید دیگه خودش یه منبع درامد دیگه می شه.

باز هم همه این ها فقط یه سری گزینه هست و باید ببینید تو چه کاری مهارت و توانایی دارید.من دوستی دارم که از نمایندگی سایپا الان به گدایی رسیده و دوستی که از شاگردی همون نمایندگی از راه صحیح خودش نمایشگاه ماشین زده و درآمدش بالای ماهی 40 میلیون هست.دیگه همه چیز دست خود آدمه و به تلاش و تصمیم درست بستگی داره.

6. 4 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه غول مرحله اخر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

خواهش می کنم.
    من اطلاعات زیادی راجع به سرمایه گذاری روی مسکن در شهرستان ها ندارم.به جز چندتا شهرستان خاص.
    مثلا قزوین یه سری آپارتمان لوکس تابستون بهم سپرده بودن متری 3.9 ولی الان همونو حاضرا که 3 میلیون هم بدن.برای همین خیلی برای من سخته راجع به شهرستان ها به خاطر اطلاع کمی که دارم و آشنایی خاصی هم ندارم نظر بدم.ولی قطعا اگر همین آپارتمان تو تهران بود محال بود که انقدر افت قیمت داشته باشه.
    شما 3 تا کار با 50 میلیون می تونید انجام بدید:
    1)زمین جایی که الان روستا هست و مثلا 10 سال دیگه به شهر وصل می شه بخرید.
    2)قیمت مغازه رو من نمی دونم تو شهر شما ولی شاید بتونید یه مغازه کوچک بخرید.(سمت تهران و شهرستان های نزدیک که اصلا نمی شه)
    3)خرید خونه.
    بله حق با شماست تو شهرستان ها قضیه فرق میکنه!!!
    من نطرم رو خونه هست حالا یا آماه بخریم و یا اول زمین بخریم بعد خودمون بسازمش که اینم مشکلاته خاصه خودشو داره ولی فکر کنم خودمون بسازیم کمتر برامون درمیاد. درسته؟؟؟
    نه اینکه زمین بخریم 10 سال صبر کنیم قیمتش بره بالا!!! اینجوری که فایده نداره. حالا زمین هم هر چقدر سال به سال افزایش قیمت داشته باشه!!!
    با 50م بله خیلی کارها میشه. و ما خودمون تو فکر یه دستگاهی بودیم دیدیم که سرمایمون به جز چند ماه تو بقیه ماهها تو یک سال میخوابید. منصرف شدیم.
    بحثه مغازه و کارآزاد راه انداختن خودتون میدونید که تخصصی میخواد چند سال باید شاگردی کرده باشی و رابطه ها باید قوی باشه باشه و خیلی از مسائل دیگه که واقعن کاره ریسکی هستش و من اینو تو خودم و خانوادم نمیبینم.
    ============================================
    *الان برای خرید خونه رعایت متراژ، منطقه، نقشه و مصالح، پرتی حداقل خونه و خیلی چیزهای دیگه ای هم هستن که شاید ماها ندونیم کدوم الویت ها از همه مهترن؟ اونا رو هم توضیح بدین
    **تو پستای بالا قرار بود درباره انواع سند و بحثه حقوقی و اختیارات و بحثهای ساخت هم توضیح بدی. درباره اونا هم وق کردید مطلب بذارید تاپیک عالی میشه. با تشکر از شما
    Last edited by غول مرحله اخر; 04-04-2014 at 19:52.

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

بله حق با شماست تو شهرستان ها قضیه فرق میکنه!!!بنده شهرستان آمل هستم/
    من نطرم رو خونه هست حالا یا آماه بخریم و یا اول زمین بخریم بعد خودمون بسازمش که اینم مشکلاته خاصه خودشو داره ولی فکر کنم خودمون بسازیم کمتر برامون درمیاد. درسته؟؟؟
    نه اینکه زمین بخریم 10 سال صبر کنیم قیمتش بره بالا!!! اینجوری که فایده نداره. حالا زمین هم هر چقدر سال به سال افزایش قیمت داشته باشه!!!
    با 50م بله خیلی کارها میشه. و ما خودمون تو فکر یه دستگاهی بودیم دیدیم که سرمایمون به جز چند ماه تو بقیه ماهها تو یک سال میخوابید. منصرف شدیم.
    بحثه مغازه و کارآزاد راه انداختن خودتون میدونید که تخصصی میخواد چند سال باید شاگردی کرده باشی و رابطه ها باید قوی باشه باشه و خیلی از مسائل دیگه که واقعن کاره ریسکی هستش و من اینو تو خودم و خانوادم نمیبینم.
    ============================================
    *الان برای خرید خونه رعایت متراژ، منطقه، نقشه و مصالح، پرتی حداقل خونه و خیلی چیزهای دیگه ای هم هستن که شاید ماها ندونیم کدوم الویت ها از همه مهترن؟ اونا رو هم توضیح بدین
    **تو پستای بالا قرار بود درباره انواع سند و بحثه حقوقی و اختیارات و بحثهای ساخت هم توضیح بدی. درباره اونا هم وق کردید مطلب بذارید تاپیک عالی میشه. با تشکر از شما
    باشه سعی می کنم سریع تر جواب بدم.فردا و جمعه سرم خیلی شلوغه سعی می کنم شنبه توضیحاتی بدم.می دونی زمین هم مشکلاتی داره.در مورد اینکه خودتون بسازید ارزونتر در میاد یا نه باز هم بستگی داره که چجوری بسازید بحث پول و مدت زمان ساخت و گرفتن مجوزهای لازم و گرفتن آب و برق و گاز رو هم در نظر داشته باشید .شما اول رو مغازه و اجاره دادنش فکر کنید .بعد هم در مورد خرید خونه توضیحاتی رو شنبه سعی میکنم بزارم.

9. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

خب امشب مهمون زیاد داریم من در حد 5 دقیقه سعی می کنم 2 تا پست یکی جواب دوستم غول مرحله آخر و یکی هم توضیح سند ها رو بدم.

غول مرحله آخر من راجع به خود آمل اطلاع زیادی ندارم.ولی یکی از کسایی که می شناختم توی نور اومد پارکینگ خونشو تبدیل به گلخونه کرد و با علاقه ای که گل گوشتخوار داشت 4 نوع یا همین تعدا رو شروع کرد به پرورش دادن.این طوری که می گفت هوای مازنداران مخصوصا نور و چالوس خیلی مناسب این کار بود.بذرشو از روسیه(یعنی از بندر انزلی سفارش داد تهیه کنن.الان که همه جا می فروشن و خیلی ارزونه ولی اون موقع 400 تومن بود.خلاصه یه چندتایی و کاشت و با کمی مطالعه روشش پرورش رو یاد گرفت.کار بسیار پرسودیه.الان گلدون بزرگش بیشتر از 500 تومنه. بعضی از انواعش هم 100 تومن.چون یه چیز جالب و خیلی هیجانی هم هست از همه جا مشتری داره.وضع مالیشم انقدری خوب شده که آخرین باری که دیدمش(2سال پیش)تو فکر خرید لامبورگینی و وارداتش به ایران بود.
    شما هم اگر کشاورزی و .... علاقه داری یه زمین بگیر همین کار رو انجام بده.البته با تحقیقات کامل نه همینطوری و رو هوا.الان کلی سایت پرورش گیاه گوشتخوار داریم.

اما راجع به اولویت ها که پرسیدی منطقه و متراژ مهم ترین هستند.
    یه چیز دیگه فکر کنم جواب خیلی از سولاتتو بده البته اینو می خواستم تو ادامه یکی از بحثام باز کنم ولی اینجا یه اشاره ای کنم.ببین موقعی که دلار 1100 تومان بود قیمت تمام شده ساخت هر مترمربع در تهران بین 1 تا 1.5 بسته به مصالح و مکانش در میومد.الان نمیشه دقیق گفت ولی از 3 تا 4 میلیون متغیره.دقت کن که من تهرانو گفتم راجع به شهرستان نظری ندارم.این قیمت ها هم برای ساخت یه خونه مهندسی ساز پدر و مادر داره.خیلی ها هم الان با مثلا متری 800 تومان هم کار رو جلو می برن ولی با یه لرزه کل ساختمون می خوابه.پس می بینی با هر بودجه ای می تونی یه چیزی بسازی /|\ ولی من توصیه ام ساخت اصولی و مقاوم هست بدون کلک و فکر به سودهای نادرست.

شب یلدای عزیزان مبارک.

11. 3 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض سند مالکیت(شماره 1)

این ها فقط مقدمه هست.

یکی از مهمترین اسنادی که توسط اداره ثبت اسناد و املاک هر محل صادر می گردد، سند مالکیت است. صدور سند مالکیت نشان دهنده کامل ترین حق صاحب سند بر موضوع مال غیر منقول است. بنابراین برای صدور آن تشریفات خاصی در نظر گرفته شده است. لذا ماده 21 قانون ثبت اسناد و املاک مقرر می دارد که پس از اتمام عملیات مقدماتی ثبت، ملک در دفتر املاک ثبت شده و سند مالکیت مطابق ثبت دفتر املاک داده می شود و طبق قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی مصوب 20/9/1391صدور سند مالکیت منوط به صدور رای هیات مقرر در ماده یک آن قانون می باشد.

این سند سند رسمی است و طبق ماده 22 قانون ثبت، دولت فقط کسی را مالک خواهد شناخت که ملک به اسم او در دفتر املاک ثبت گردیده است.

انواع سند مالکیت :

سند مالکیت مشاعی که نشان دهنده این است که دارنده سند نسبت به جزء مشاع از کل مورد ثبت دارای مالکیت است. طبق ماده 115 آئین نامه قانون ثبت، در املاک مشاع برای هر یک نسبت به سهم او یک سند مالکیت صادر می گردد و طبق ماده 121 آئین نامه برای هر سهمی از املاک مشاع یک پیش نویس سند مالکیت تنظیم می گردد و حدود کلیه ملک در یکی از پیش نویس ها قید و در بقیه اشاره به پیش نویس مزبور می شود . به همین ترتیب در دفتر املاک در زیر هر سهمی نوشته می شود که حدود مطابق حدودی است که در صفحه شماره فلان نوشته شده.

صدور اسناد مالکیت مشاعی مشکلات عدیده ای را برای مالکین فراهم می نماید. ماده 571 ق.م در بحث شرکت بیان می دارد که شرکت عبارت است از اجتماع حقوق مالکین متعدد شئ واحد به نحو اشاعه. بنابراین شرکت می تواند اختیاری یا قهری باشد. بطور مثال وراث متوفی به نحو اشاعه، شریک می باشند تا تقسیم ترکه صورت گیرد.

سوال اصلی در این مورد این است که برای اداره کردن و تصرف احدی از وراث ،نیازمند اذن دیگران است؟!

- اگر وراث اذن در تصرف و اداره اموال متوفی را به یکی از وراث بدهند ید وی امانی است و اگر اذن در تصرف و اداره اموال ندهند، ید متصرف، ید ضمانی است. حالیه در املاک مشاعی که یک نفر یک هکتار از یکصد هکتار یا صد متر از صد هزار متر را در تصرف دارد در عمل مشکلات عدیده ای را ایجاد مینماید. زیرا تصرفات عملاً مفروزی است و سند مالکیت مشاعی.

این تعارض به کجا می انجامد؟ ماده 43 قانون اجرای احکام مدنی مقرر میدارد که در مواردی که حکم خلع ید علیه متصرف ملک مشاع به نفع مالک قسمتی از ملک مشاع صادر شده باشد، از تمام ملک خلع ید می شود.

سوال اصلی این است که در صورتی که خلع ید از تمام ملک صادر شود ملک به تصرف چه کسی در می آید؟!

- در آئین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی مصوب 11/6/1387 مواد 85 به بعد در مورد بازداشت اموال غیر منقول از مشاع یا مفروز بودن مالکیت ذکری به میان نمی آورد، لذا به نظر می رسد بازداشت اسناد اعم ار مفروز و مشاع امکان پذیر است.

سند مالکیت مفروزی نشان دهنده مالکیت صاحب سند نسبت به تمام مورد ثبت می باشد صدور اسناد مفروزی می تواند ناشی از تقاضای ثبت اولیه یا افراز یا تفکیک می باشد.

معمول است که سند مفروزی را به نام شش دانگ می نامند و تمام تقسیمات به این ششدانگ بر میگردد.

کیفیت ثبت ملک در دفتر املاک :

پس از اتمام عملیات مقدماتی ثبت هم از حیث ماهوی و هم از حیث شکلی، پیش نویس سند مالکیت تهیه می گردد. در پیش نویس سند مالکیت، پلاک ملک ،حدود ،تایید عدم بازداشتی توسط دفتر بازداشتی و تاییدیه اگهی های صادره توسط بایگان ثبت محل ،تاریخ ثبت، ملک و بهای ملک و صاحبان حقوق ارتفاتی درج می گردد و پس از تکمیل آن با دستور رییس اداره ثبت، سند مالکیت صادر و در در فتر املاک به ثبت می رسد.

لذا طبق ماده 103 آیین نامه قانون ثبت مقرر می دارد پس از اتمام عملیات مقدماتی ثبت، مسئول دفتر ثبت ملک را با مشخصات زیر در دفتر املاک وارد می کند.

1- شماره ملک

2- تاریخ ثبت ملک در دفتر املاک

3- نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و محل صدور آن و محل اقامت و تابعیت مالک

4- نوع و مشخصات ملک و محل وقوع و اجزاء و متعلقات ان

5- حدود ملک

6- بهای ملک

7- حقوق عینیه که اشخاص در آن ملک دارند با اسامی صاحبان حقوق و همچنین حقوق ارتقا قیه که برای ملک مورد ثبت در املاک مجاور و یا برای املاک مجاور در ملک مورد ثبت موجود است.

Last edited by amlak021; 21-12-2013 at 20:33. دليل: اصلاحات جزیی

13. 4 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض سند مالکیت(شماره 2) سند مشاع

یه سوال رایج زمین با سند مشاع بخرم یا نه؟

جواب من اینه که بستگی به خودتون داره.اگر به قانون آشنایی کامل دارید بله حتی به صرفه تر از خیلی لحاظ هم هست.ولی برای افراد عادی که از قانون سردر نمیارن و فقط می خوان که سرمایه گذاری بلند مدت انجام بدن قطعا میگم نه.

حالا این فلسفه مشاع بودن از کجا اومده و یعنی چی؟

فرضا شما یه زمین 60000 متری داری.می خوای بفروشی ولی چون حتی 1 دانگ از 6 دانگ هم خودش میشه 10000 متر و معمولا مشتری برای این متراژ نیست و شما تصمیم می گیری قطعات کوچک تر و مثلا 300 متری داشته باشی و بفروشی.توی سند این طوری می خوره 300 متر از 60000 مشاعی متعلق به فلان کس هست.تا اینجا همه چیز درست.ولی مشکل اینه که هر کدوم از اون 60000 متر 300 مترش مال شما هست نمی تونید بگید این 300 متر شمالی یا چنوبی برای من هست.اگر بگید مثلا این قطعه شمالی واقع در فلان ضلع زمین با این نقشه مال منه و کسی بیاد 300 متر بخره و درست اونجایی که شما انتخاب کردی خونه بسازه هیچ کار خلافی نکرده چون همون قدر که اون 300 متر برای شما بوده برای اونم بوده.

ولی از لحاظ قانونی و فنی راه هایی هست که شما می تونید دقیقا یه قطعه خاص رو به مالکیت خودتون دربیارید.

ادامه.............

15. 4 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

یه مبل سازی نزدیک محل کارم باز شده دیگه مغز من رو ترکونده اینه که واقعا تمرکز ندارم وقتی میام بتونم مطلب بزارم .حالا یه تاپیک همینجا زدم انشاالله از این گوشی صداگیر ها؟؟؟ با راهنمایی بچه ها می خرم راحت میشم.
    بریم سرکار خودمون.
    یه مطلب می زارم در رابطه با ریزش ساختمان های همجوار هنگام پی کنی ساختمان در حال ساخت.این خیلی تو تهران رایجه .حتما هفته 1 تا 2 تا می ریزه.حالا خدا کنه کشته نده.
    راه حل خیلی ساده ای هم هست شمع زدن یا شمعک زدن به صورت اصولی و با حساب و کتاب.حالا چرا این کار رو انجام نمی دن؟؟؟
    من 3 تا علت به ذهنم می رسه:
    1)بلد نیستن محاسبه و اجرا کنند.
    2)مهندس طراح پول طراحی ساختمان رو می گیره و مهندس ناظر هم پول ساخت و نظارت و این وسط این بحث شمع زدن و نحوه اجرا همین جوری به امون خداست.به نظر من وظیفه هر 2 تا هست ولی هرچند که قانونا با مهندس ناظر و صاحب خونه هست.

3)تنبلی و بی توجهی و ارزش قایل نبودن برای دیگران و این فکر که این همه همینجوری ساختیم این یکی هم هیچی نمیشه.(و 100 البته بحث پول و خرجی که بالاخره باید انجام بشه)
    Last edited by amlak021; 24-12-2013 at 09:20.

17. 2 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

می خواستم یه سری اطلاعات راجع به بعضی از شغل ها که از نزدیک می شناسم حرف بزنم دیدم اگر اینجا بگم چندان مناسبتی نداره.
    فعلا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشتم.ولی شغل خودمو تو همین تاپیک توضیح می دم.قسمت آخر منطقه1 هم به زودی تموم میشه.

19. این کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •