تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 24 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 234

نام تاپيک: تاپیک جامع راهنمایی خرید و فروش ملک و آپارتمان و زمین در تهران

اگه نباشه جاش خالی می مونه amlak021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض تشکر از مدیران انجمن متفرقه

من چون تازه عضو انجمن شدم و هنوز پست هام به تعداد کافی نرسیده نمی تونم پیغام خصوصی بدم بنابراین تصمیم گرفتم این پست رو اختصاصی بابت تشکر از مدیران انجمن
    متفرقه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Atghia, [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنم.
    خیلی ممنون از این دوستان که امکان فعالیت بنده رو فراهم کردند و این تاپیک رو مهم اعلام کردند.قطعا این کار موجب میشه که من هم با جدیت و حساسیت بیشتری تاپیک رو دنبال کنم.

2. 5 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض نقش مشاورین املاک تنها ارائه مشاوره به مردم در امر خرید و فروش املاک است

دوست دارم قبل از اینکه بحث قبل رو ادامه بدم این مطلب رو که وظایف قانونی و اصلی یک مشاور املاک هست رو براتون بزارم.

این مطلب کمک شایانی می کنه که کلاهبرداری ها کمتر بشه و با قانون بیشتر آشنا بشین.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: قانون تنها نقش مشورتی را برای مشاورین املاک تعریف نموده و وظیفه آنها ارائه مشاوره به مردم و حلقه واسط خریدار و فروشنده هستند.
    معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جلسه شورای توسعه فناوری سازمان با اشاره به این که قانون برای مشاورین املاک تنها نقش مشورتی در امر خرید و فروش ملک را تعریف نموده است، گفت: کار مشاورین املاک کار صنفی نیست که در زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.
    دکتر "احمد تویسرکانی" افزود: امروزه مشاورین املاک اقدام به تنظیم مبایعه نامه و قولنامه های عادی می نمایند در حالیکه ابزار لازم جهت احراز مالکیت فروشنده در اختیار آنها نیست و خریداران بی خبر از صحت و سقم ادعای فروشنده هستند و در مواردی فروش یک ملک یا آپارتمان به افراد متعدد یا تعارض در حدود و ثغور ابعاد املاک به ویژه در شهرهای بزرگ، عوارض و مشکلات گوناگون حقوقی، اقتصادی و اجتماعی پدید می آید. وی یادآور شد: معتبرترین حوزه تعریف شده قانونی برای انجام معاملات، دفاتر اسناد رسمی هستند که با همکاری واحدهای ثبتی آخرین وضعیت املاک را در اختیار داشته و اطلاعات مطمئن و موثقی را به متقاضیان خرید یا فروش ارائه می نمایند و مشاورین املاک باید دالان ارتباط مردم با دفاتر اسناد رسمی باشند. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: این سازمان آمادگی دارد برابر قانون و مقررات نسبت به حمایت از مشاورین املاک با اعمال نظارتها و برنامه های مناسب اقدام کند. وی در بخش دیگری از صحبت های خود به نقش ادارات اجرای اسناد رسمی در واحدهای ثبتی اشاره کرد و گفت: باید تلاش کرد اقبال و گرایش مردم به مطالبه حقوق قانونی خود بر اساس مفاد اسناد رسمی در اختیارشان از طریق ادارات اجرای اسناد رسمی بیشتر شود و اطمینان یابند که دست یابی به حقوق آنها از طریق دفاتر اجرای اسناد رسمی سهل تر و سریعتر از طی فرآیند دادرسی در محاکم خواهد بود. تویسرکانی ترسیم افقهای وسیع در ادارات اجرا را یک امر مهم برشمرد و گفت: نقش ادارات اجرای مفاد اسناد رسمی از جهات مختلف دارای اهمیت است و می توانند به عنوان نقطه ثقل واحدهای ثبتی، بخش زیادی از بار دادگستری ها را کاهش داده و دعاوی زیادی را حل و فصل نمایند و روند رسیدن به حق و حقوق افراد با ظرفیت اسناد رسمی می تواند بسیار کوتاه و سریع باشد. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اجرای نرم افزار سیستم مدیریت پرونده های اجرای اسناد رسمی در سطح 80 حوزه ثبتی از جمله تمامی مراکز استانهای کشور خبر داد و گفت: در آینده نزدیک تمام 420 واحد ثبتی کشور به این نرم افزار مجهز خواهد شد. تویسرکانی در بیان فواید راه اندازی این نرم افزار گفت: امکان گزارش گیری لحظه ای و اعمال نظارت مستقیم بر تمامی اقدامات دفاتر اجرای اسناد رسمی و تعبیه سیستم پردازش مالی برای محاسبه حقوق دولت که از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، از توانمندیهای این نرم افزار است. در این جلسه پیرامون روند اجرای طرحهای نرم افزاری در حوزه های مختلف سازمان بحث و تبادل نظر شد.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by amlak021; 03-12-2013 at 15:16. دليل: ذکر منبع

4. 5 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض محلات منطقه 1 (قسمت اول)

بریم سراغ ادامه بحثی که قولشو بهتون داده بودم.
    اینترنت هامون دوشواری پیدا کرده اینه که فرصت نشده بود این پست رو زودتر بزنم.

معرفی محلات منطقه 1
    محله‌ها

این اطلاعات عینا از ویکی پدیا هست بدون هیچ تغییری فقط من بعضی از قسمت ها که چندان به بحث ما مربوط نمی شده رو حذف کردم.اگر کسی علاقه داره اطلاعات بیشتری از این محله ها کسب کنه کافی هست روی اسم محله کلیک کنه تا صفحه مربوط به اون در ویکی باز بشه.

6. 5 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

یه چیز جالب امروز پیدا کردم.اگر بتونم مرتب و به روزش(آپدیت) کنم حتما براتون آپ می کنم.

یه لیست قیمت مربوط به سال 91 از مناطق مختلف تهران هست به تفکیک محله های هر منطقه که قیمت میانگین هر مترمربع زمین رو خودم با توجه به مواردی که داشتیم حساب کردم.
    حالا میخوام قیمت های الان رو کنارش بنویسم و با نمودار گرافیکی نشون بدم چقدر تغییر داشته.

اگر بشه برای رهن و اجاره هم همچین نمودار و جدولی درست می کنم.

8. 4 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض محله‌های قدیمی تهران

شاید هر روز نام چند محله از تهران را بشنویم بی آنکه بدانیم تاریخچه این نام‌ها چه چیزی است؟ البته اگر اهل تهران باشید، به خوبی می‌دانید که هر یک از این نام‌ها، بخشی از تاریخ تهران را ساخته‌اند و می‌توان گفت هویت تهران قدیم نهفته در تاریخ این نام‌هاست؛ برای آشنایی هر چه بیشتر با نام برخی از این محله‌ها همراه ما باشید.
    *سید خندان
    سیدخندان پیرمردی دانا و البته خنده‌رو بوده که پیشگویی‌های او زبانزد مردم بوده است؛ دلیل نام‌گذاری این منطقه نیز احترام به همین پیرمرد بوده است؛ البته بعدها نام سید خندان بر ایستگاه اتوبوسی در جاده قدیم شمیران هم اطلاق می‌شده است.
    *فرمانیه
    در گذشته املاک زمین‌های این منطقه متعلق به کامران میرزا نایب‌السلطنه بوده است و بعد از مرگ وی به عبدالحسین میرزا فرمانفرما فروخته شده است.
    *فرحزاد
    این منطقه به دلیل آب و هوای فرح انگیزش به همین نام معروف شده است.
    *شهرک غرب
    دلیل اینکه این محله به نام شهرک غرب معروف شد ساخت مجتمع های مسکونی این منطقه با طراحی و معماری مهندسان آمریکایی و به مانند مجتمع های مسکونی آمریکایی بوده و در گذشته نیز محل اسکان بسیاری از خارجی‌ها بوده است.
    *آجودانیه
    آجودانیه در شرق نیاوران قرار دارد و تا اقدسیه ادامه پیدا می‌کند؛ آجودانیه متعلق به رضاخان اقبال السلطنه وزیر قورخانه (توپخانه) ناصرالدین شاه بوده، او ابتدا آجودان مخصوص شاه بوده است.
    *اقدسیه
    نام قبلی اقدسیه (تا قبل از 1290 قمری) حصار ملا بوده است؛ ناصرالدین شاه زمین‌های آنجا را به باغ تبدیل و برای یکی از همسران خود به نام امینه اقدس (اقدس الدوله) کاخی ساخت و به همین دلیل این منطقه به اقدسیه معروف شد.
    *جماران
    زمین‌های جماران متعلق به سید محمد باقر جمارانی از روحانیان معروف در زمان ناصر الدین شاه بوده است؛ برخی از اهالی معتقدند که در کوه‌های این محله از قدیم مار فراوان بوده و مارگیران برای گرفتن مار به این ده می‌‌آمدند و دلیل نامگذاری این منطقه نیز همین بوده است و عده‌ای هم معتقدند که جمر و کمر به معنی سنگ بزرگ است و چون از این مکان سنگ‌های بزرگ به دست می‌آمده ‌است‌، آنجا را جمران‌، یعنی محل به‌ دست آمدن جمر نامیده‌اند.
    *پل رومی
    پل رومی در واقع پل کوچکی بوده که دو سفارت روسیه و ترکیه را در خیابان فردوسی به هم متصل می‌کرده است؛ عده‌ای معتقدند که نام پل از مولانا جلال‌الدین رومی گرفته‌ شده است‌.
    *جوادیه
    بسیاری از زمین های جوادیه متعلق به آقای فرد دانش بوده است که اهالی محل به او جواد آقا بزرگ لقب داده بودند؛ مسجد جامعی نیز توسط جواد آقا بزرگ در این منطقه بنا نهاده است که به نام مسجد فردانش هم معروف است.
    *داوودیه (بین میرداماد و ظفر)
    میرزا آقاخان نوری صدر اعظم این اراضی را برای پسرش‌، میرزا داوودخان‌، خرید و آن را توسعه داد؛ این منطقه در ابتدا ارغوانیه نام داشت و بعدها به دلیل ذکر شده داوودیه نام گرفت‌.
    *درکه
    اگر چه هنوز دلیل اصلی نامگذاری این محل مشخص نیست اما برخی آن را مرتبط به نوعی کفش برای حرکت در برف که در این منطقه استفاده می‌شده و به زبان اصلی درگ نامیده می‌شده است دانسته‌اند.
    *دزاشیب
    روایت شده است که قلعه بزرگی در این منطقه به نام آشِب وجود داشته است و در گذشته نیز به این منطقه دزاشوب و دزج سفلی و در لهجه محلی ددرشو می‌گفتند.
    *زرگنده
    احتمالاً دلیل نامگذاری این محل کشف سکه‌ها و اشیاء قیمتی در این محل بوده است؛ در گذشته این منطقه ییلاق کارکنان روسیه بوده است.
    *قلهک
    کلمه قلهک از دو کلمه قله و ک‌ تشکیل شده است که قله معرب کلمه کله‌، مخفف کلات به معنای قلعه است‌؛ عقیده اهالی بر این است که به دلیل اهمیت آبادی قلهک که سه راه گذرگاه‌های لشگرک‌، ونک و شمیران بوده است‌، به آن (قله- --) گفته شده است‌.
    *کامرانیه
    زمین‌های این منطقه ابتدا به میرزا سعیدخان‌، وزیر امور خارجه‌ تعلق داشت و سپس کامران میرزا پسربزرگ ناصرالدین شاه‌، با خرید زمین‌های حصاربوعلی‌، جماران و نیاوران‌، اهالی منطقه را مجبور به ترک زمین‌ها کرد و سپس آنجا را کامرانیه نامید.
    *محمودیه
    (بین پارک وی تا تجریش یا ولیعصر تا ولنجک) در این منطقه باغی بوده است که متعلق به حاج میرزا آقاسی بوده است و چون نام او عباس بوده آن را عباسیه می‌گفتند؛ سپس علاءالدوله این باغ بزرگ را از دولت خرید و به نام پسرش‌، محمودخان احتشام‌السلطنه‌، محمودیه نامید.
    *نیاوران
    نام قدیم این منطقه گردوی بوده است و برخی معتقدند در زمان ناصرالدین شاه نام این ده به نیاوران تغییر کرده است به این ترتیب که نیاوران مرکب از نیا (حد، عظمت و قدرت‌)، ور (صاحب‌) و ان‌ علامت نسبت است و در مجموع یعنی کاخ دارای عظمت‌.
    *ونک
    نام ونک تشکیل شده است از دو حرف (ون‌) به نام درخت و حرف (ک) که به صورت صفت ظاهر می‌شود.
    *یوسف آباد
    منطقه یوسف آباد را میرزا یوسف آشتیانی مستوفی‌الممالک در شمال غربی دارالخلافه ناصری احداث کرد و به نام خود، یوسف آباد نامید.
    *پل چوبی
    قبل از این که شهر تهران به شکل امروزی خود درآید، دور شهر دروازه‌هایی بنا شده بود تا دفاع از شهر ممکن باشد؛ یکی از این دروازه‌ها، دروازه شمیران بود با خندق‌هایی پر از آب در اطرافش که برای عبور از آن‌، از پلی چوبی استفاده می‌شد؛ امروزه از این دروازه و آن خندق پر از آب اثری نیست‌، اما این محل همچنان به نام پل چوبی معروف است.
    *شمیران
    نظریات مختلفی درباره این نام وجود دارد؛ یکی از مطرح‌ترین دلایل عنوان شده ترکیب دو کلمه سمی یا شمی به معنای سرد و ران به معنای جایگاه است و در واقع شمیران به معنای جای سرد است؛ به همین ترتیب نیز تهران به معنای جای گرم است؛ همچنین در نظریه دیگری به دلیل وجود قلعه نظامی در این منطقه به آن شمیران می‌گفتند و همچنین برخی نیز معتقدند که‌ یکی از 9 ولایت ری را شمع ایران می‌گفتند که بعدها به شمیران تبدیل شده است.
    *گیشا
    نام گیشا که در ابتدا کیشا بوده است برگرفته از نام دو بنیانگذار این منطقه (کینژاد و شاپوری) است.
    *منیریه
    منیریه در زمان قاجار یکی از محله‌های اعیان نشین تهران بوده و گفته شده نام آن از نام زن کامران‌ میرزا، یکی از صاحب‌ منصبان قاجر، به نام منیر گرفته شده‌است.

منبع سایت اخبار دانشگاه

10. 8 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض خانه ارزان می شود یا گران؟؟؟(قسمت 1)

این سوالی هست که این روزا هر کسی به من می رسه ازم می پرسه.
    اما جوابش:بهترین جوابی که میشه بدم که دردسری هم تولید نکنه و تقریبا به واقعیت هم نزدیک تر باشه اینه که بگم نمی دونم.
    ولی یه سری بحث های منطقی رو میشه مد نظر داشت.
    مثلا هدف کاهش بهای خانه در تهران هست ولی اگرم این اتفاق بیفته این کاهش شامل خانه های لوکس و مناطق در حال توسعه نمی شه.یا اگرم بشه به این صورته که مثلا از متری 5.2 میلیون به 5 میلیون برسه که به نظر من تغییر محسوسی نمی تونه باشه.

حالا چرا؟
    ببینید مثلا شما با انبوه سازی قصد کاهش قیمت در یک منطقه رو دارید خب تا اینجا همه چیز درست و خوب اما بیاید ببینیم تو انبوه سازی قیمت چه چیز هایی کاهش پیدا می کنه.
    1)هزینه طراحی و مهندسی.(یک نقشه تیپ چندین بار تکرار میشه.)
    2)سود حاصل از فروش هر واحد(چون تعداد بالایی ساخته شده و سرمایه بسیار زیادی گذاشته شده سرمایه گذار ها مایل هستند که حداقل اصل سرمایه خیلی زود برگرده و
    بنابراین به سود کمتر و در عوض فروش بیشتر قانع میشن.)
    3)به خاطر خرید های انبوه یه مبلغی در کل هر فاکتور خرید کمتر میشه ولی از اون طرف هزینه انبارداری و نگهبانی همین مقدار رو جبران میکنه یعنی صفر صفر.
    4)کاگرها به خاطر انجام کارهای مشابه برای هر ساختمان و طبقه کمی مسلط تر شده و کار بیشتری در مدت کمتر انجام میدن.
    5)هزینه نصب وسایل کمتر میشه.مثلا شرکتی که آسانسور ساختمان رو نصب می کنه با یه قرداد مبلغ کمتری برای نصب در انبوه سازی میگیره.

خب حالا حدس بزنید تمام کارهای بالا به بهترین شکل انجام بشه.حدس می زنید چقدر در ساخت هر مترمربع کاهش هزینه هست؟

طبق محاسباتی که من خودم انجام دادم و از یه مهندس متره هم برای تاییدش سوال پرسیدم.به یه عددی نزدیک 10 تا 17 درصد رسیدم.
    پس مثلا یه واحد 80 متری که در ساخت معمولی متری مثلا 4 تومان به فروش می رسه در انبوه سازی نهایتا باید متری 3.4 میلیون به فروش برسه.پس یه واحد 320 میلیونی میشه 280 میلیون.خب برای کسی که می خواد بخره به نظر من کاهش زیادی نیست چون کسی که 280 میلیون رو داره قطعا به زودی 320 میلیون هم خواهد داشت و ترجیحش بر اینه که جای بهتری زندگی کنه.(استثنا هم هست قطعا ولی من اکثر مواردی که خودم مشاهده داشتم رو گفتم.)

ادامه دارد..............................هنوز کامل صحبتم تموم نشده دوستان مخالف این مطلب یه مقدار صبر پیشه کنند.بعد تکمیل میشه در حد تاپیک بحث کرد.

12. 4 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض محلات منطقه 1 (قسمت دوم)

ادامه معرفی محلات منطقه 1

در شمال تجریش محله‌های [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و در شمال غربی آن محله [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار گرفته.

اماکن امروزی

• شهرداری منطقه ۷ تهران
    • ورزشگاه عقیلی چیذر
    • وزارت نیرو
    • مجتمع ورزشی ایرانیان
    • اداره بهزیستی
    • حوزه علمیه قائم(عج) چیذر(و توابع : لواسان، لویزان، قلهک (امام محمد تقی علیه السلام) ، اوشان ) واحد برادران و خواهران

14. 3 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض خانه ارزان می شود یا گران؟؟؟(قسمت 2)

می دونم که خیلی به این موضوع علاقه مندی وجود داره سعی می کنم بیشتر و زودتر کاملش کنم.

چون وقتم خیلی محدود و کمه مطالب خیلی کوتاه و خلاصه هست.ببخشید.

بررسی عرضه و تقاضا و حباب قیمتی.

حباب قیمتی چیه؟
    هر چیزی یه ارزش واقعی داره اگر بنا به شرایطی قیمت از اون ارزش واقعی بیشتر بشه به اون بخش اضافه شده به قیمت واقعی میگن حباب.

مثلا برای سکه یه فرمولی هست که با یه سری پارامتر می تونید قیمت واقعیش رو در بیارید و از قیمت روز بازار کم کنید تا مقدار حباب رو پیدا کنید.
    عینا برای مسکن هم فرمول داره و می تونید قیمت واقعی رو حساب کنید.(اگر علاقه داشته باشید می گم فرمولشو ولی سعی می کنم به جای گفتن فرمول بهتون این طوری راهنمایی کنم که مثلا اگر فلان منطقه و محل رو به فلان قیمت بخرید قیمت واقعی اینه و حباب قیمتیش اینه.این طوری خیلی منطقی تره.)یه راه ساده تر هم به رنگ آبی پایین توضیح می دم.

حالا این حباب خودش علت های خیلی زیادی داره که اگر برسم تک تک علت هاشو بهتون می گم.

عرضه و تقاضا:
    تقاضا:نیاز کشور ما در هر سال بین 500 تا 600 هزار واحد مسکونی هست و به زودی تا 10 یا 15 سال آینده به 1000000 می رسه.

عرضه :بین 80 تا 100 هزار واحد هست.

پس تا همینجا بدون فرمول خودتون می فهمید که چون عرضه یک پنجم تقاضا هست پس قیمت در اکثر مناطق حدودا 5 تا 6 برابر قیمت واقعی هست.مثلا اگر بلوار ایکس متری 15 تومن هست حدود 12 میلیونش حباب هست و قیمت واقعی حدود 3 تومن هست.
    دقیقا این اعداد و ارقام میانگینه یعنی یه جا ممکنه قیمت واقعی 20 میلیون هم باشه ولی الان داره مثلا 15 میلیون فروخته می شه(که بهش میگن شیرین).و بر عکسشم باز صادقه مثلا متری 2 تومان می ارزه تازه با حباب ولی متری 5 تومن فروخته می شه.
    پس این روش تقریبی هست و از یه منطقه با منطقه دیگه فرق می کنه.

ادامه دارد..................................

16. 3 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض خانه ارزان می شود یا گران؟؟؟(قسمت 3)

امروز سعی می کنم یه سری بعد های دیگه قضیه رو براتون بگم.بازم ببخشید که کوتاه هست چون وقتم محدود هست.

توی بحث عرضه و تقاضا یه نکته مونده بود که الان می گم.این قضیه عدم برابری عرضه و تقاضا یه مقدار زیادیش به خاطر توانایی پایین مهندسین عمران هست.الان انقدری سواد مهندسین عمران متاسفانه تعصف بار هست که حد نداره.حتی توی یه متن معمولی که می نویسند مثل نامه های اداری و ....... کافیه ببینید که چند تا فقط غلط املایی هست.حالا من کاری به محاسبات و .... چیزای دیگه ندارم.در ضمن توان ساخت و ساز هم برای این افراد به شدت پایین هست تا جایی که ما تو جریان کاری هستیم مهندسین لیسانس اجازه طراحی بیشتر از 5 یا 6 طبقه رو ندارن علت اصلیشم ضوابط طراحی حاکم هست که تا 6 طبقه به اصطلاح خودشون میگن طراحی خطی هست ولی بیشتر از 6 طبقه دیگه لزوما طراحی خطی پاسخگو نیست.

الان اکثر خانه های در حال ساخت توی تهران 4 یا 5 طبقه هست.علتشم همونطور که گفتم ضعف مهندسی و کم سوادی هست.در ضمن تعداد زیاد متقاضیان و فارغ تحصیلان رشته عمران هم به قدری زیاد شده که بحث عرضه و تقاضای مهندس و کارگر (عمله و بنا) رو هم به هم ریخته به طوری که دستمزد ماهانه کارگران از مهندسین بیشتر شده.
    در بعضی از پروژه های در حال ساخت حتی مهندسینی هستند که رایگان مشغول کار هستند به خاطر همین مسایل.الان مهندس پایه نمی دونم چند با چند سال سابقه هم داریم فقط چون نیاز به حق امضاش بوده توی شرکت مشغوله با ماهی 200 تومان.
    حالا کلا حرفم این نیست که همه مهندسا بی سواد هستن یه سری آدم نخبه و با هوش و سواد خارق العاده هم داریم ولی به اندازه انگشتان یک دست.اگر بخوام درست تر بگم مثلا از 100 تا مهندس عمرانی که ما می بینیم 80 تا حقوق های زیر 1 میلیون دارن.یه 15 تایی بین 2 تا 5 میلیون.یه 5 تایی بیش از 5 حتی تا 10 میلیون و بیشتر هم شاید برسه.
    توی بحث مشاور املاک هم همینه ها الان مغازه هست همینجا که ما هستیم 7 تا جوان شیشه ای با 2 تا دختر شیشه ای تر از صبح تا شب نشستن فقط یا مواد مصرف می کنن یا مشتری ها رو گمراه می کنن.یکی از مشتری ها تعریف می کرد رفته یه ربع راجع به خونه ای که برای اجاره می خواد صحبت کرده یارو تو حالت فریز بوده(حالت بعد از مصرف مواد) اصلا نفهمیده اینا تو مغازه هستن.همین ها هم شغل ما رو خراب می کنن هم شان شخصیتی ما رو.خیلی ها هم یادشون می ره که یک مشاور کارش فقط مشاوره هست نه تعیین قیمت و دخالت تو چیزایی که هیچ ربطی نداره بهشون.مثل اینکه شما برید پیش مشاور تحصیلی بگید ما فلان درسمون ضعیفه به جای برنامه ریزی بیاد تبلیغ یه کتاب کمکی گرون رو بکنه.

الان دیگه دوره 5 طبقه و 4 طبقه نیست.باید بریم به سمت برج های چند ده طبقه تا قیمت مناسب همه اقشار بشه و در ضمن باید مهندسین هم رتبه بندی خیلی دقیقی بشن تا توانایی های هر کس مشخص باشه.الان یکی بیاد بگه فلانی یکی رو معرفی کن تا ما یه ساختمون مثلا 20 طبقه بسازیم واقعا کمتر از 3 نفر و شرکت ما بتونیم معرفی کنیم.

18. 3 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

یکی 2 مورد عجیب غریب وام گرفتن برای خرید خانه تازگی ها باب شده که متاسفانه به نفع گیرنده وام نیست.من نمی دونم که اینجا کسی دنبال وام برای خرید مسکن بوده یا نه؟
    اگر براتون جالب هست بیشتر توضیح بدم که حواستون جمع باشه.البته چون موارد خیلی کم بودن و مشکل اصلی هم عدم اطلاع از شرایط کامل بوده شاید برای افراد کمی پیش بیاد.

20. 2 کاربر از amlak021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •