تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 42 از 42

نام تاپيک: ماجرا های جالب تاریخی

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

یک داستان تاریخی جالب: ( نفوذ روحانیان در زمان عباسیان)

در زمان های گذشته و در زمان حکومت عباسیان تاجری بر حسب اتفاق پیاز های خرابی می خرد که متعلق به مدینه بوده اند و پیاز های مدینه هم مرقوبیت زیادی نداشته اند و این بار حدود10 روز در دست تاجر می ماند تا اینکه شیخ شهر می گوید من نصف سود این پیاز ها را می گیرم و کاری می کنم که تمام پیازهایت فروش روند تاجر هم می پذیرد و شیخ بر روی منبر می رود و می گوید : هر کس پیاز مدینه خراب بخورد انگار برای خود خانه ای در بهشت خریده و این چنین می شود که بار مرد به فروش می رسد و نصف سود آن را به شیخ می دهد و این مسئله نفوذ روحانیان در مردم را نشان می دهد.

" وبلاگ تاریخ به من اموخت "

2. 3 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

یک داستان تاریخی جالب: ( نفوذ روحانیان در زمان عباسیان)

در زمان های گذشته و در زمان حکومت عباسیان تاجری بر حسب اتفاق پیاز های خرابی می خرد که متعلق به مدینه بوده اند و پیاز های مدینه هم مرقوبیت زیادی نداشته اند و این بار حدود10 روز در دست تاجر می ماند تا اینکه شیخ شهر می گوید من نصف سود این پیاز ها را می گیرم و کاری می کنم که تمام پیازهایت فروش روند تاجر هم می پذیرد و شیخ بر روی منبر می رود و می گوید : هر کس پیاز مدینه خراب بخورد انگار برای خود خانه ای در بهشت خریده و این چنین می شود که بار مرد به فروش می رسد و نصف سود آن را به شیخ می دهد و این مسئله نفوذ روحانیان در مردم را نشان می دهد.

" وبلاگ تاریخ به من اموخت "
    این جریان در دوران خلفای راشدین(به اصطلاح اهل سنت) رخ داده است...

«ابو هریره»، حدیثی درباره‌ی فضیلت پیاز جعل كرد و پیازها در اسرع وقت فروخته شد. ابو هریره گفت: «سمعت حبیبی رسول الله ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ : من أكل بصل عكه فی بكّه و جبت له الجنّه»[2] و این كار از ناحیه ابوهریره آن قدر تكرار شد، كه خلیفه دوم[عمر بن خطاب] او را به شلاّق محكوم كرد.[3] «ابن أبی العوجاء» هنگام كشته شدن گفت: «من چهار هزار حدیث جعل و در بین احادیث شما داخل كردم.»[4] ده‌ها مورد از این قبیل جعل حدیث، باعث شد، تا علما در صدد برآیند و راه‌هایی را برای تشخیص حدیث صحیح از سقیم، نصب كنند.[5] برای شناخت وثاقت راوی، راه‌های گوناگونی وجود دارد.[6]

[2] . مطهری، مرتضی؛ مجموعه‌ی آثار، ج16، ص104.
    [3] . ابوریّه، محمود؛ اضواء علی السنه المحمدیه، ص201 ـ عسقلانی، احمد بن حجر؛ الاصابه، ج4، ص202.
    [4] . جبعی عاملی، زین الدین، الرعایه، ص159 ـ ذهبی، محمد؛ میزان الاعتدال، ج4، ص386 ـ عسقلانی، احمد بن حجر؛ لسان المیزان، ج4، ص51.
    [5] . ر.ك: بهایی عاملی، محمد بن الحسین؛ مشرق الشمسین، ص35 ـ خاقانی، علی؛ رجال، ص209 ـ سبحانی، جعفر؛ كلیات فی علم الرجال، ص26 ـ صدر، محمد باقر؛ بحوث فی علم الاصول، ج7، ص390.
    [6] . خویی، ابوالقاسم؛ معجم رجال الحدیث، ج1، ص39.

منبع: اندیشه قم / محمد حسن رباني- دانش درايه الحديث، ص247

یعنی جریانی که در اولین خلافت اسلامی رخ داده به سومین خلافت منتسب شده است.

متاسفانه با تداوم مطالبی که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اشاره شد این تاپیک به پیش میره و محتوای ضعیف (نامطمئن) و بدون منبع و توضیح برای بررسی ارائه می شود.
    با تشکر از همه دوستانی که در تاپیک شرکت داشتند، تاپیک بسته میشود.

4. 13 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •