تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 27

نام تاپيک: مقایسه و بررسی سه گروه پردازنده اینتل

داره خودمونی میشه sezareta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

یه چیزی شنیدم نمیدونم شایعه و باور غلط هست یا اینکه تا حدی صحیح!!!
    اینکه شنیدم INTEL بازی ها رو بهتر انجام میده و AMD تو نرم افزار های محاسباتی بهتره
    البته اینکه اینتل بازی رو بهتر اجرا میکنه که شکی درش ندارم اما برام سوال شده که واقعا برای نرم افزار های محاسباتی AMD به خاطر هسته های بالاترش بهتر عمل میکنه؟
    و همیشه برام سوال بوده این رندر رندر که میگند چیه؟
    این که میگند بازی با کارای مهندسی و محاسباتی فرق داره یعنی چی؟
    الان این رندر که میگید در ارتباط با نرم افزار های مهندسی هست یا در ارتباط با بازی های سنگین؟

دوستان اگر میبینید سوالاتم زیادی ساده و پیش پا افتاده هست (شاید هم گاهی خنده دار) باید ببخشید چونکه مدتی بود خودم رو باز نشسته کرده بودم واز دنیای سخت افزار دور بودم و تمامی اطلاعاتم مربوط میشه به زمانی که با MS DOS و ویندوز 3.1 و بعدش ویندوز 95 کار میکردم یعنی زمان ما قبل پنتیوم زمانی که با رم 16 مگ ویندوز 95 کار میکردم یادش بخیر....

و از این که وقتتون رو در اختیارم قرار دادید و به همچین سوالاتی (شاید برای شما بسیار ساده) جواب دادید از همتون تشکر میکنم
    ​با تشکر

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

واقعا برای نرم افزار های محاسباتی AMD به خاطر هسته های بالاترش بهتر عمل میکنه؟
    بله خب همینطوره
    و همیشه برام سوال بوده این رندر رندر که میگند چیه؟
    همون کار محاسباتی پیچیده هست که شما میگی....

3. 2 کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

آقای eshraghi2010 اشاره ایی به CPU های سری 2011 کردند که باعث شد یه سوال جدید تو ذهنم جرقه بخوره و اون هم اینه که اگر انشاله برام مقدور باشه تا 2 میلیون برای MAIN و CPU هزینه کنم و یه حداقل 100 تومن برای یه کارت گرافیک (چونکه این سری از CPU ها GPU ندارند) آیا یه 4820K از سری LGA 2011 میتونه تفاوت قابل توجهی رو نسبت به یه 4770K هاسول LGA 1150 برام ایجاد کنه؟
    وتا اینجا هرجا بحث مقایسه بوده به نظرم اینتل یه مقدار سرتره از amd هست اما آیا این نکته که کار های رندر و محاسباتی هسته بالاتر طلب میکنه این ارزش رو داره که از بقیه قابلیت های اینتل چشم پوشی کنم و به FX-8350 - 4.0GHz - X8 روی بیارم؟
    در نهایت شما دوستان با توجه به کاربردم که بیشتر به رندیگ نزدیک تر هست کدوم مورد رو پیشنهاد میکنید؟
    سیستم LGA 2011 که شامل یه 4820k و نهایتا یه مین 900 الی 1تومنی +یه کارت گرافیک 100 تومنی میشه
    یا یه سیستم LGA 1150 که شامل یه 4770K و نهایتا یه مادربورد مناسب و بدون نیاز به گرافیک هست
    و یا کلا یه سیستم AMD که شامل FX-8350 - 4.0GHz - X8 و یه مادربورد مناسب و یه کارت گرافیک میشه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

4820 تفاوت آنچنان زیادی با 4770 نداره و تا اونجایی که اطلاع دارم تو رندرینگ 4770 بهتر عمل کرده.....
    حالا من یه تست از رندرینگ میذارم تا دستگیرتون بشه :

6. 2 کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار Hessam 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

ماشالله تاپیک اینقدر طولانی بود که حس و حال خوندن نبود!! دو تا از دوستان گفتن بیا مشارکت کن!
    الان مشکل چیه؟ چکار باید بکنم؟
    جناب استارتر اصلاً نیازی به این همه بحث و جدل نبود! کاربرد رندرینگ هست ظاهراً، اگر بله، سوکت 2011 و خرید 4820K و تمام!

به خدا این همه بحث و وقت تلف کردن نداشت...!!!

اصلاً ماهیت سوکت 2011 برای رندرینگ و کارای صنعتیه! وقتی بودجه اوکی هست، چرا سیاست خود اینتل رو در پیش نگیریم؟!
    خود اینتل اومده گفته اذعان کرده که برای کاربری های ورک استیشن-دسکتاپی، پردازنده هایی از نسل سوکت 2011 رو روانه ی بازار کرده! خودش اومده پیشنهاد داده که آقا برای رندرینگ از سوکت 2011 بهره ببرید! وگرنه به نظر خود شما اگر 1150 در این زمینه بهتر بود؛ چرا اینتل اومده این همه هزینه کرد و وقت خودش رو گرفته که 4820 رو تولید کنه؟!! اگر 4770 ازش بهتر هست و قیمتش هم یکسانه، چه لزومی داره که 4820 رو اصلاً تولید کرد! کاربرد این پردازنده پس چی هست؟!!
    شما به پاسخ این سوالات کمی فکر کنید و کمی حرفه ای تر به موضوع نگاه کنید، قطعاً سیاست و پیشنهاد خود اینتل رو در پیش خواهید گرفت!

مگر فقط همه چیز پردازنده اس؟ پس چیپست چی میشه؟ سوکت چی میشه؟ پتانسیل های ارزشمند چیپست X79 نسبت به امثال Z87 , Z77 چی میشه؟!

همه ی اینها برتری فاحش نسبت به سوکت 1150 رو برای رندرینگ متذکر میشه!

اختلاف نظر همه جا هست! من شخصاً کاری به بنچمارک ها ندارم! چرا؟ چون حرفی که از خود اینتل ارائه شده، برای بنده یک سند کاملاً با ارزش و با اهمیت هست و چشم بسته پیشنهادشون رو قبول می کنم!

شما اگر دو پردازنده ی 4770 و 4820 رو اورکلاک کنید، ورق کاملاً به سمت 4820 باز خواهد گشت! چون پتانسیل اور بهتری داره!

حتی اور هم نکنید، باز هم 4820 رو شخصاً برتر میدان می دونم!
    10 مگ کش بودن و 3.70 گیگاهرتز هر تک هسته اش از برتری مهم اش نسبت به 4770 هست. حتماً هم باید بدونید که کش بالاتر در کاربری های مولتی تسکینگ از اهمیت ویژه ای برخورداره!

در بنچمارک ها هم ببینید تفاوت به اندازه ی یک تار مو و بعضاً ثانیه اس! پس این همه ارزش نداره که سر تفاوت یکی دو ثانیه اختلاف بین پردازنده ی X و پردازنده ی Y وقت خودتون و سایرین رو تلف کنید!
    تازه هر نتیجه ی بنچمارکی حاصل یک سیستم با یه مشخصاتی بوده! اگر مشخصات یک سیستم متفاوت باشه، قطعاً در تغییر بنچمارک ها موثر خواهد بود!

نکته یا سوال آخر از دوستانی که میگن 4770 از 4820 در رندرینگ بهتر می کنه فقط یک سوال ازشون دارم! پاسخم رو بدن، از این تاپیک خواهم رفت و دیگر حرفی نخواهم داشت:

سوال: با توجه به اینکه 4770 به قول شما کمی بهتر هست و هم قیمت با 4820 هم هست تا حدودی؛ کارایی پردازنده ی 4820 در چی هست؟! یعنی برای کدام استفاده ها شما 4820 رو پیشنهاد می کنید؟! اگر اصلاً پیشنهاد نمی کنید که یعنی اینقدر اینتل احمق بوده که این رو تولید کرده؟! برای چی تولید کرده پس و وقت خودش رو گرفته؟!! چرا نسلش رو ادامه داد به آیوی بریدج و همچنین قصد داره Haswell-E رو به عنوان ادامه دهنده ی راه نسل آی وی و سندی بریدج تولید کنه؟
    اگر هم پیشنهاد می کنید؛ شرایط کاربر به چه صورت باشه شما این رو بر 4770 ارجع می دونید؟!

همین. به این سوالم دوستان مدعی پاسخ روشن و منطقیی بدن، دیگه حرفی ندارم!
    پاسخ سوال هم باید به گونه ای باشه که جای برای انتقاد و پاسخ نذاره! به گونه ای که باید گفت حرف حساب، جواب و انتقادی نداره!

با چنین نگرش هایی تنها بحث قیمت و مرقوم به صرفه بودن ملاک هست که نسبت کارایی به قیمت سوکت 1150 کاملاً بهتره و از این حیث تنها نسبت به سوکت 2011 برتری داره که اگر جناب استارتر بودجه شون خیلی محدود باشه، چاره ای جز خرید سوکت 1150 نخواهند داشت و پیشنهادم هم همین هست!
    از نظر اقتصادی، میون بد و بدتر (گران و گران تر)، ترجیح میدیم بد (گران) رو انتخاب کنیم.
    Last edited by Hessam 2; 30-11-2013 at 11:46.

8. 2 کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

جناب استارتر اصلاً نیازی به این همه بحث و جدل نبود! به خدا این همه بحث و وقت تلف کردن نداشت...!!!
    والا بحث و جدلی در کار نبود ..یکم به حساب وسواس بزارید و اگر میبینید اینقدر روی این موضوع حساس بودم علتش اینه که این سیستم قراره محاسبات و شبیه سازی و پخش بار و ... چند صد شبکه انتقال و توزیع برق (شامل چند هزار باس و فیدر و...) رو انجام بده و بودجه مربوط به مادر بورد و cpu حدودا 2میلیون هست الان با یه لپ تاب core i7 که انجامش میدم این کار رو سیستم حدود 4 الی 5 دقیقه طول میکشه تا پردازش کنه و نتیجه نهایی رو بم بده که این زمان به نظرم زیاده برای همین روی این موضوع اینقدر حساس بودم که این Core i7 هم مثل core i7 های لپتاپ نشه
    اختلاف نظر همه جا هست! من شخصاً کاری به بنچمارک ها ندارم! چرا؟ چون حرفی که از خود اینتل ارائه شده، برای بنده یک سند کاملاً با ارزش و با اهمیت هست و چشم بسته پیشنهادشون رو قبول می کنم!
    مشکل من هم همینجاست که نمیدونم آیا باید به پنجمارک ها اعتماد کرد و گفته اینتل رو بزاریم به حساب سیاست های فروش یا اینکه همون حرف شما که میگید این پنج مارک ها رو نمیتونه 100% صحیح باشه و به خود سیاست های اینتل اعتماد کنم!!!

و در نهایت از همتون بخصوص TREASURES و Hessam 2 و EXTREME و Stream و Actros و eshraghi2010 تشکر میکنم

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

دوست عزیزم آقا حسام
    ما داریم در مورد دو تا سی پی یو ی 4820 و 4770 صحبت میکنیم نه آینده ی سوکت ها و چپپ ها .....
    بنده کاملا میدانم که آینده ی INTEL روی سوکت جدید و چیپ X99 هست ولی ما فعلا داریم چند تا سی پی یو رو مقایسه میکنیم نه چیز دیگه.....
    تا اونجایی که بنچ های سایت های معتبر رو چک کردم بجز سرعت READ & WRITE حافظه در همه ی بنچ ها 4770 بهتر بوده هر چند هم ناچیز بوده
    خوب قطعا دوباره سوکت تغییر پیدا میکنه (با چیپ X99) و LGA 2011 هم دیگه از این بیشتر کاری نمیتونه انجام بده چون رم ها دارن به سمت DDR4 پیش میرن... (برای سوکت 1150 هم همینطور) بعدش هم چند مدت بعد سی پی یو های این سری ها (2011 و 1150 و...)کمیاب یا حتی نایاب میشن و دوباره باید سراغ سوکت جدیدتری بریم و روز از نو......
    چرا اینتل اومده این همه هزینه کرد و وقت خودش رو گرفته که 4820 رو تولید کنه؟!! اگر 4770 ازش بهتر هست و قیمتش هم یکسانه، چه لزومی داره که 4820 رو اصلاً تولید کرد! کاربرد این پردازنده پس چی هست؟!!
    قضیه این هم کاملا مشخصه
    وقتی این شرکت سوکت جدید میزنه با تبلیغ و غیره میخواد که سیستم جدیدش رو به فروش برسونه خب مسلما میگه که این سی پی یو فلان هست و بهتر از این مدل قبلی هست و .... تا ملت سراغ سری جدید برن غیر از اینه؟؟؟
    ولی در عمل میبینیم که به طور مثال سی پی یو یی مثل 4820 تفاوت فاحشی با 4770 نداره ( در مورد مدل های بالاتر سوکت 2011 هم بحثی نکردیم)
    کارایی پردازنده ی 4820 در چی هست؟
    نمیدونم شما بگو تا یاد بگیریم
    اگر اصلاً پیشنهاد نمی کنید که یعنی اینقدر اینتل احمق بوده که این رو تولید کرده؟
    احتمالش زیاده....شاید هم ملت رو احمق فرض کرده
    حالا من دقیقا نفهمیدم برتری 4820 نسبت به 4770 چیه ؟
    شما که به بنچ ها اعتقاد ندارید عملا این 2 تا رو تست کنید و نتیجه رو به ما بگید.....
    من هم حرفی که باد هوا باشه ( سیستم سیاست گذاری INTEL) رو قبول ندارم و فقط و فقط شواهدی که میبینم رو تایید میکنم
    Last edited by TREASURES; 30-11-2013 at 21:04.

11. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه eshraghi2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    استان فارس

پيش فرض

والا بحث و جدلی در کار نبود ..یکم به حساب وسواس بزارید و اگر میبینید اینقدر روی این موضوع حساس بودم علتش اینه که این سیستم قراره محاسبات و شبیه سازی و پخش بار و ... چند صد شبکه انتقال و توزیع برق (شامل چند هزار باس و فیدر و...) رو انجام بده و بودجه مربوط به مادر بورد و cpu حدودا 2میلیون هست الان با یه لپ تاب core i7 که انجامش میدم این کار رو سیستم حدود 4 الی 5 دقیقه طول میکشه تا پردازش کنه و نتیجه نهایی رو بم بده که این زمان به نظرم زیاده برای همین روی این موضوع اینقدر حساس بودم که این Core i7 هم مثل core i7 های لپتاپ نشه

مشکل من هم همینجاست که نمیدونم آیا باید به پنجمارک ها اعتماد کرد و گفته اینتل رو بزاریم به حساب سیاست های فروش یا اینکه همون حرف شما که میگید این پنج مارک ها رو نمیتونه 100% صحیح باشه و به خود سیاست های اینتل اعتماد کنم!!!

و در نهایت از همتون بخصوص TREASURES و Hessam 2 و EXTREME و Stream و Actros و eshraghi2010 تشکر میکنم
    والا آقا حسام استاد من هستن و خودم مدیر یکی از انجمن های همسایه ! هرکس بیاد بگه کاربرد رندرینگ دارم اول میگیم سوکت 2011 اگه بودجش به این سوکت نرسه با همون توضیحاتی که دادم میریم سراغ سوکت 1150 و باز اگه بودجه خیلی خیلی کمتر باشه ناچاریم به FX8350 رضایت بدیم !
    حسام جان الآن خودشون اینجا هستند و چند ماه پیش توی سمینار « بی شک PC » آواژنگ حضور داشتند و توضیح خواهند داد که که در مورد سیستم های رندرینگ چه صحبت هایی مطرح شده بود !
    Last edited by eshraghi2010; 30-11-2013 at 21:06.

13. 2 کاربر از eshraghi2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار Hessam 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

خب در عقایدمون تفاوت دیده میشه و بهتره به دیدگاهامون احترام بذاریم و وارد بحث و جدل بیشتر نشیم!

بنده بر خلاف شما این دیدگاه اینتل رو هرگز تبلیغات تلقی نمی کنم و کاملاً حرفه ای و اصولی برداشت می کنم! وگرنه اینتل می تونست سالی 10 تا سوکت با پردازنده ی مختلف عرضه کنه و برای هر کدوم تبلیغات کنه! این که دلیل نمیشه!

بهتره اینتل، AMD فرض نکنید که در هر کلام و سیاستش، قدم بر میداره، قدم تبلیغاتی هست! قیمت میذاره، قیمت رقابتی و تبلیغاتی هست! چه برای پردازنده هاش و چه برای کارت گرافیک.

بنده همچنان بر 4820 اعتماد دارم و رسماً میگم بهتر از 4770 هست. (با توجه به دلایلی که قبلاً گفتم و دیگه نیازی به تکرار مکررات نمی بینم! مهم ترین دلیل رو هم گفتم که اینتل بر این موضوع اذعان کرده و این کمپانی که از بزرگترین های دنیاست همنطور که گفتم، حرفش کاملاً برام سند هست و چشم بسته قبول می کنم!)

ضمناً فراموش نکنید که اینتل در ثانیه میلیون ها دلار درآمد داره و نیازی به اینگونه تبلیغاتی که مشتری رو بخواد منحرف کنه و سو استفاده کنه، نخواهد داشت! چرا که هر دو نوع از برند اینتل هست! برای خود اینتل فرقی نداره از نظر اقتصادی که 4770 بخره طرف یا 4820! در نهایت سودش رو از یه کدوم می بره! بنابراین تنها می مونه مقایسه ی فنی که خودش گفته!

در مورد اون سوالم هم نشد! بنده از شما سوال کردم که می فرمایید 4770 بهتر هست! چون من که نمیگم بهتره! شما میگی بهتره... پس باید پاسخ قانع کننده ای داشته باشید که چه زمانی 4820 رو بر 4770 ارجع می دونید؟!
    Last edited by Hessam 2; 30-11-2013 at 21:10.

15. 3 کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت

پيش فرض

پس باید پاسخ قانع کننده ای داشته باشید که چه زمانی 4820 رو بر 4770 ارجع می دونید؟!
    هر زمان که بنچمارک معتبری ببینم یا خودم عملی تست کنم که 4820 در فلان قضیه بهتر میتونه باشه....

17. 3 کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •