تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 40

نام تاپيک: پسورد روی هارد wd my passport

داره خودمونی میشه faea's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام
    هارد wd my passport ultra ظاهرا پسورد برای کل هارد هست و به پارتیشن بندی کاری نداره.
    حالا سوال من اینه که میشه اینو کاریش کرد؟میخام دو پارتیشن باشه,یکیش پسورد داشته باشه یکیش نداشته باشه ؟
    امکانش هست؟چطوری؟
    ممنون

کاربر فعال انجمن موسیقی OMiD.1080p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Dark Paradise

پيش فرض

سلام
    هارد wd my passport ultra ظاهرا پسورد برای کل هارد هست و به پارتیشن بندی کاری نداره.
    حالا سوال من اینه که میشه اینو کاریش کرد؟میخام دو پارتیشن باشه,یکیش پسورد داشته باشه یکیش نداشته باشه ؟
    امکانش هست؟چطوری؟
    ممنون
    سوال خوبی بود.
    منم منتظر جوابم.

3. این کاربر از OMiD.1080p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    امکانش هست؟چطوری؟
    ممنون
    سلام .

همانطوریکه گفتید قابلیت Hardware encryption در این مدل کل هارد را lock میکند . اگر نمیخواهید درایو بطور کامل lock بشه پس مجبورید از روشهای نرم افزاری رمزگذاری (software encryption) استفاده کنید .

نرم افزارهای متفاوتی برای اینکار موجود هست . مثلاً میتونید با استفاده از برنامه True crypt یک فایل ظرف (container) با حجم مورد نیاز بر روی یکی از پارتیشنها ذخیره کنید که این فایل باید توسط همین برنامه mount بشه . mount شدن این فایل باعث میشه بصورت یک درایو در my computer ظاهر بشود . سپس میتوانید اطلاعات محرمانه رو در داخل آن بریزید . با un-mount کردن این فایل ، درایو از my computer ناپدید خواهد شد ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . دقت کنید که سرعت کد و دیکد شدن اطلاعات در روشهای رمزگذاری نرم افزاری در مقایسه با روشهای رمزگذاری سخت افزاری کنتدتر خواهد بود .
    Last edited by ata.royalfalcon; 25-01-2014 at 23:38.

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

از لینک زیر میتونید این برنامه را دانلود کنید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکبار هارد را safely remove کنید و سپس مجدداً به سیستم متصل کنید (پس از چند ثانیه تاخیر) . برای unlock کردن هارد باید روی CD Drive مجازی که در my computer هست کلیک کنید و پسورد وارد کنید .

البته این مربوط به مدلهای قدیمی my passport essential se هست که نرم افزارهای آن با مدلهای جدید فرق میکنند .

توضیحات زیر خیلی خلاصه هست . همانطوریکه در عکس پایین میبینید دو جور بکاپ گیری وجود دارد .

1. Category Backup : در این روش کلیه پارتیشن انتخابی اسکن و کلیه فایلهای موجود رو براساس نوع تقسیم بندی و در فولدر داخل هارد کپی میشود . مثلاً اگر 100 گیگ فیلم در درایو C داشته باشید که هر کدام در مسیر های مختلفی در درایو C قرار گرفته باشند همگی در فولدر movie در هارد اکسترنال طبقه بندی میشوند .

مثال : فرض کنید در درایو C و در مسیر های گفته شده این فیلمها و با این فرمتها وجود داشته باشد .

C:\windows\alfa.avi
    C:\program file\beta.3gp

بلا استثنا همگی در فولدر movie (با حفظ مسیر اصلی) در هارد اکسترنال طبقه بندی میشوند و حق انتخابی نخوهید داشت . کلیه تغییرات در مبدا در مقصد هم اعمال میشه ، مثلا اگر فایل فیلم به درایو C اضافه بشه در طبقه movie هارد اکسترنال ذخیره خواهد شد . اما برعکس وجود ندارد ، یعنی با حذف فایل فیم در درایو c ، اون فایل در هارد اکسترنال باقی میماند و حذف نخواهد شد . همچنین در طبقه documents فایلهای word یا html قرار میگیرند .

در عکس زیر شش طبقه موجود رو مشاهده میکند .

2. File Backup : بطور خیلی خلاصه ، داشتن حق انتخاب برای بکاپ گرفتن از فایلها و فولدرهای انتخابی و مشخص شده . همانطوریکه در عکس زیر میبینید خیلی ساده با تیک زدن فایلها یا فولدرهای مورد نظر و سپس با انتخاب دکمه apply change و سپس دکمه start backup از فایلها یا فولدرهای انتخابی بکاپ گرفته میشود .
    نکته : اگر دکمه stop backup بزنید ، عملیات بکآپ گیری بصورت اتوماتیک ، از کار خواهد افتاد (دکمه گوشه سمت راست پایین عکس زیر).

سلام

روش بک آپ از خود اکسترنال روی هارد دیگه و یا رو خودش چه جوری میشه انجام داد؟

ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

روش بک آپ از خود اکسترنال روی هارد دیگه و یا رو خودش چه جوری میشه انجام داد؟

ممنون
    سلام .

Backing up از محتوای یک هارد و ذخیره بر روی همان هارد فکر نکنم امکانپذیر باشد .

اگر هارد اکسترنال وسترن دیگری دارید که برنامه SmartWare را ساپورت میکند ، طبق عکس زیر از قسمت target ، آنرا برای ذخیره بکاپ انتخاب کنید . از قسمت source هم میتونید درایوی که میخواهید از آن بکاپ بگیرید انتخاب کنید .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام .

Backing up از محتوای یک هارد و ذخیره بر روی همان هارد فکر نکنم امکانپذیر باشد .

اگر هارد اکسترنال وسترن دیگری دارید که برنامه SmartWare را ساپورت میکند ، طبق عکس زیر از قسمت target ، آنرا برای ذخیره بکاپ انتخاب کنید . از قسمت source هم میتونید درایوی که میخواهید از آن بکاپ بگیرید انتخاب کنید .

سلام

آیا با اکرونیس میشه رو خود اکسترنال بکاپ گرفت؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

آیا با اکرونیس میشه رو خود اکسترنال بکاپ گرفت؟
    سلام .

هیچ چیز بهتر از یک تجربه عملی و تست واقعی نیست . پیشنهاد میکنم خودتان یکبار این برنامه را نصب و باهاش کار کنید .
    بدیهی هست که اگر میخواهید بکاپها را روی هارد اکسترنال (و یا هر فضای دیگری مثل فلش مموری) ذخیره بشه باید آدرس مقصد را به برنامه معرفی کنید .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام آقا عطا.
    من این هارد رو چند روزه خریدم و برام سوالاتی پیش اومده.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    1-اگه پسوردگذاری رو الان که تازه خریدم انجام بدم و بعد بخوام پسورد رو حذف کنم باعث از بین رفتن محتویات هارد مثل فیلم و ....که نمیشه؟
    از طرفی اگه بخوام بعد که هارد پر شد و پسوردگذاری کردم اون موقع چطور؟امکانش هست چیزی ازش حذف بشه؟
    2-در مورد بکاپ گیری.تا اونجا که مشخصه روی یک هارد نمیشه از محتویات خودش بکاپ گرفت.
    حالا برام این سوال پیش اومده که اگه محتویات هارد اینترنالم که 2 ترا هست رو به این هارد اکستر کپی کنم و نگهدارم فرقش با بکاپگیری دقیقا چیه؟چون من تا حالا بکاپ گیری نکردم.در حالت بکاپ گیری از این 2 ترا بایت چقدر فضا لازمه؟همون 2 ترا؟شما کدومش رو توصیه میکنید؟
    بعد منظور از بکاپ گیری خودکار که انجام میده چیه؟
    3-من این هارد رو پشوردگذاری کردم و تلویزیون شناساییش نکرد.راهی داره که بشه این مشکل رو حل کرد؟
    شرمنده دیگه تازه کاریم.
    Last edited by رها17; 15-04-2015 at 15:52.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام آقا عطا.
    من این هارد رو چند روزه خریدم و برام سوالاتی پیش اومده.ممنون میشم راهنمایی کنید.
    1-اگه پسوردگذاری رو الان که تازه خریدم انجام بدم و بعد بخوام پسورد رو حذف کنم باعث از بین رفتن محتویات هارد مثل فیلم و ....که نمیشه؟
    از طرفی اگه بخوام بعد که هارد پر شد و پسوردگذاری کردم اون موقع چطور؟امکانش هست چیزی ازش حذف بشه؟
    2-در مورد بکاپ گیری.تا اونجا که مشخصه روی یک هارد نمیشه از محتویات خودش بکاپ گرفت.
    حالا برام این سوال پیش اومده که اگه محتویات هارد اینترنالم که 2 ترا هست رو به این هارد اکستر کپی کنم و نگهدارم فرقش با بکاپگیری دقیقا چیه؟چون من تا حالا بکاپ گیری نکردم.در حالت بکاپ گیری از این 2 ترا بایت چقدر فضا لازمه؟همون 2 ترا؟شما کدومش رو توصیه میکنید؟
    3-من این هارد رو پشوردگذاری کردم و تلویزیون شناساییش نکرد.راهی داره که بشه این مشکل رو حل کرد؟
    شرمنده دیگه تازه کاریم.
    سلام .

اگه پسوردگذاری رو الان که تازه خریدم انجام بدم و بعد بخوام پسورد رو حذف کنم باعث از بین رفتن محتویات هارد مثل فیلم و ....که نمیشه؟
    نه ، پسورد گذاشتن یا برداشتن در مدلهای وسترن دیجیتال مثل my book یا my passport و ... باعث از بین رفتن اطلاعات نمیشود . ولی اگر پسورد را فراموش کنید به هیچ عنوان دیگر نمیتوانید به اطلاعات دسترسی داشته باشید . پس از وارد کردن چندباره پسورد اشتباه یک پیغام فرمت شدن هارد دیسک ظاهر میشود که اگر آنرا تایید کنید کل اطلاعات از بین میرود و هارد اکسترنال unlock میشود .

حالا برام این سوال پیش اومده که اگه محتویات هارد اینترنالم که 2 ترا هست رو به این هارد اکستر کپی کنم و نگهدارم فرقش با بکاپگیری دقیقا چیه؟
    یکی از مزیتهای بکآپ گیری با استفاده از نرم افزارها ، Sync شدن بکآپ ها با تغییراتی که در درایو مبداً ایجاد میکنید هست . یعنی لازم نیست بطور دستی بین محتوای درایو مبداً و مقصد هماهنگ سازی انچام بدید و در وقت تان صرفه جویی میشود .

در حالت بکاپ گیری از این 2 ترا بایت چقدر فضا لازمه؟همون 2 ترا؟شما کدومش رو توصیه میکنید؟
    در این برنامه Smartware همان دوترا فضا لازم هست چون این برنامه هیچگونه قابلیت فشرده سازی ندارد . حتی اگر هم داشت توصیه نمیکردم چون فرایند Compress/Decompress کردن بکآپهای پرحجم وقت گیر و به منابع سیستمی زیادی هم نیاز هست . ضمن اینکه بعضی از فایلها از قبل فشرده شده اند و انجام دوباره عملیات فشرده سازی باعث کاهش در حجم نخواهد شد .

کاملاً مشخص هست . پس از اعمال تنظیمات ، این برنامه شروع به بکآپ گیری از اطلاعات موجود در درایوی که قبلاً مشخص کرده بودید میکند و در صورتی که بعداً تغییراتی در درایو مبداً اعمال کنید (مثلاً فایلی اضافه کنید) پس از متصل کردن هارد دیسک اکسترنال به سیستم از آنها هم بکآپ میگیرد .

من این هارد رو پشوردگذاری کردم و تلویزیون شناساییش نکرد.راهی داره که بشه این مشکل رو حل کرد؟
    کاملاً بدیهی هست که وقتی هارد اکسترنال lock باشد هیچ سیستمی نتواند به محتوای آن دسترسی داشته باشد . برای استفاده در TV باید از قبل unlock کنید .

شرمنده دیگه تازه کاریم.
    پیشنهاد میکنم این پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را مطالعه کنید که کاملتر توضیح دادم .

نکات استفاده و نگهداری را هم در پست اول تاپیک زیر گفتم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by ata.royalfalcon; 15-04-2015 at 19:36.

14. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M@hdi-B's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام
    من چند وقت پیش یه هارد wd my passport ultra خریدم و روش پسورد گذاشتم ... هر وقت سیستم رو روشن می کردم ازم پسورد می خواست خیلی رو اعصاب بود یه بار موقع وارد کردن پسورد یه تیک بود که زدم یادم نیست چی بود الان ازم پسورد نمی خواد ولی یه درایو مجازی درست شده هر دفعه پیغام میده که درایو شما آنلاک شد
    این درایو مجازی رو چه جوری میشه حذف کرد که دیگه این پیغام نیاد؟
    ضميمه هاي کوچک ضميمه هاي کوچک Untitled.jpg  

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •