تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 43

نام تاپيک: | AMD Radeon Rx 200 Series |

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض | AMD Radeon Rx 200 Series |

حدودا 2 ماه از معرفی نسل جدید گرافیکهای کمپانی AMD که معروف هستند به Volcanic Islands ( جزایر آتشفشانی ) میگذره که در این تاپیک به بررسی و معرفی این سری کارتها می پردازیم. ( البته با کمی تاخیر ! )
    در این پست قصد داریم یه نگاه مختصر و اجمالی به کارت تقریبا متوسط و نیمه حرفه ای AMD Radeon R9 270/270X بندازیم.

کارتهای R9 270 و R9270X از چیپی با نام Curacao بهره میبرن که از فناوری و ساختار 28 نانومتری ساخته شده اند. در مقابل نسل قبل مثل 7870 که از چیپی با نام Pitcaim بهره می برد.
    به نظر میرسه کارت R9 جایگزین کاملا مناسبی برای کارت 7850 هست و تقریبا با کارت 7870 مقایسه میشه.

همونطور که مشخص هست کارت R9 270 تقریبا 75 مگاهرتز در فرکانس هسته کمتر و 1200 مگاهرتز در فرکانس حافظه بیشتر از کارت 7870 هست که همین فاکتورها دلیل مناسبی برای تغذیه این کارت تنها فقط توسط 1 کانکتور 6 پینی هستند.
    کارتهای سری 270 از قابلیت AMD’s PowerTune Boost 1.0 technology هم بهره میبرن که این امکان رو به کاربر برای افزایش فرکانس هسته ( Boost Clock ) میدن.

در ادامه چند نمونه از بنچمارکهای این کارتها :

منابع :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Ali*Reza; 21-11-2013 at 21:44.

2. 10 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن سخت افزار
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض Radeon R9 290X Review

حدودا 8 ماه پیش که کارت GTX Titan توسط انویدیا در سری کارتهای High-End مطرح شد ( و همچنین GTX 690 که قبلتر منشر شده بود ) ، جای خالی کمپانی AMD در رقابت با کارتهای High-End احساس شد.
    اینجا بود که حدودا 2 ماه قبل کارت Radeon R9 290X توسط کمپانی AMD معرفی و مطرح شد.
    حدودا 20 تا 21 ماه از معرفی آخرین کارت از سری کارتهای حرفه ای این کمپانی میگذشت که تقریبا بی سابقه بوده!

کارت Radeon R9 290X با قیمت تقریبی 550 دلار در بین کارتهای Single-GPU جزو پایینترینهاست ( از لحاظ قیمت ) و همین مورد یکی از برتری و مزیتهای کارتهای AMD نسبت به رقیب خود انویدیا هست.
    کارت Radeon R9 290X که به Hawaii معروف هست ( Code Name ) ، جزو جدیدترین و قدرتمندترین نسل کارتهای کمپانی AMD هست.
    ( پ.ن : نسلهای قبلتر مثل Cypress در کارت 5870 ، Cayman در 6970 و Tahiti که در مدلهای مختلف قبلتر منتشر و معرفی شده اند )

کارت Radeon R9 290X دارای 6.2 بیلیون ترانزیستور هست که از نسل قبلی ( Tahiti ) حدودا 44 درصد بیشتر هست و همچنان از تکنولوژی 28 نانومتری مطابق نسل قبی بهره میبرد !!
    گرافیکهای Tahiti دارای 2.048 پرسسسور ( Stream Procrssor ) ، تعداد 128 واحد تکسچر و تعداد 32 ROPs بودند که در گرافیک Hawaii این مقادیر به ترتیب به 2.816 ، 176 و 64 افزایش یافته اند که این فاکتورها کاملا در پردازشهای سایه زنی موثر هستند.
    گرافیک Radeon R9 290X اولین گرافیکی است که از مموری اینترفیس GDDR5 با پهنای باند 512 Bit بهره می برد که تقریبا 2 برابر مدلهای Cayman و 33 درصد بیشتر از مدلهای Tahiti هست!

ظرفیت حافظه در نظر گرفته شده برای این کارت هم 4GB است که در سری کارتهای High-End مقدار متعارف و منطقی هست.
    فرکانس هسته 1000 مگاهرتزی و مموری 1250 مگاهرتزی ( 5.0GHz Effective ) کارت Radeon R9 290X ، اجازه پهنای حافظه 320GB/S را فراهم میکند. ( در مقابل سری Tahiti که این مقدار 288GB/S بوده )
    گرافیک Radeon R9 290X سازگار و برمبنای PCIe 3.0 تولید شده ولی طبق گفته کمپانی AMD با مادربوردهای با شکاف PCIe 2.0 تطابق و سازگاری دارد و مشکلی از بابت Bottleneck احتمالی وجود نخواهد داشت!
    برای کارت Radeon R9 290X با فرکانس 1GHz ( در حالت پیش فرض ) ، بالاترین دما تقریبا 95 C در نظر گرفته شده.

در فرکانسهای بالاتر ( Boost Clock ) ممکنه دما بیش از مقدار مذکور هم برود که به همین دلیل کمپانی AMD صرفا کارت Radeon R9 290X را با دو نوع بایوس منتشر کرده :
    حالت اول به نام Quiet Mode که دور فن در حالت پیش فرض تقریبا 40 درصد فعال هست.
    و حالت دوم که Uber Mode نام دارد و دور فن در این حالت تقریبا 55 درصد فعال هست. ( البته همونطور که مشخص هست ، در این حالتها نویز فن هم متفاوت هست که ممکنه خیلی خوشایند نباشه! )
    کمپانی AMD برای کارت Radeon R9 290X در بالاترین حالت و در لود کامل تقریبا 250 تا 300 وات مصرف اعلام کرده و برای تغذیه این کارت یک کانکتور 6 پینی و یک کانکتور 8 پینی در نظر گرفته شده.
    کارت Radeon R9 290X تقریبا با کارت 7970 GHz ( غیر ریفرنس ) از AMD و با کارتهای GTX 780 و GTX Titan مقایسه میشه و به نظر میرسه جایگزین مناسبی برای کارتهای 7970 و 7970 GHz هست :

منابع :

4. 12 کاربر از Ali*Reza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه cpt.sepehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

اقا من R9 280X خریدم ... خوبه ؟ برا بازی ها ؟

آخر فروم باز امید رض's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

اقا من R9 280X خریدم ... خوبه ؟ برا بازی ها ؟
    سلام دوست عزیز امیوارم مدل هایه سافایر وasus رونخریده باشی چون 60درصد شون خرابی دارن وبچشم دیدم وبه قیمت ارزون میفروشنشون درکل عالیه برابازی من 270x دارم کلی باهاش حال میکنم دیگه 280x که ازاین قویتره

7. این کاربر از امید رض بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام دوست عزیز امیوارم مدل هایه سافایر وasus رونخریده باشی چون 60درصد شون خرابی دارن وبچشم دیدم وبه قیمت ارزون میفروشنشون درکل عالیه برابازی من 270x دارم کلی باهاش حال میکنم دیگه 280x که ازاین قویتره
    سلام ،
    فردا میرسه دستم ، دسته 2 ا . 1 روز مهلت تست داره ولی ! مدل دقیقش و نمیدونم باید بیاد ببینم ! فقط میدونم 2 فن است ! ولی خریدمش 1050 که یکم ارزونه .... !!! ولی یک سالم گارانتی داره ...فردا میاد دستم چطوری میتونم چک کنم که سالم باشه ؟

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

سلام ،
    فردا میرسه دستم ، دسته 2 ا . 1 روز مهلت تست داره ولی ! مدل دقیقش و نمیدونم باید بیاد ببینم ! فقط میدونم 2 فن است ! ولی خریدمش 1050 که یکم ارزونه .... !!! ولی یک سالم گارانتی داره ...فردا میاد دستم چطوری میتونم چک کنم که سالم باشه ؟
    مبارکه خیلی کارت هایه سری r9 عالی هستن من خودم اصلا توبازی کیف میکنن اصلا موشک هوامیکنن شما برو بااین کارت بروکره ماهامیدوارازاین مشکلات نداشته باشه کیفشوببری
    والالاکردارمعلوم نمیشه یامعلوم بشه خیلی دیرمعلوم میشه پرش تصویربعداز1ماه یا جنس دسته دوم توجلدنو واکبند یا جنس نامرغوب وبی کیفیت و مشکل داشتن با مادربورد ومانیتور
    کلا معلوم نمیشه شمابایه بازیه سنگین تست کن قشنگ ببرش تو100 درصد لود بعداز2ساعت الا3ساعت دیدی مشکلی نداره خوب سالمه واگه مشکلی مثل دسته دومیش یا استفاده تومایینینگ معلوم نمیشه جنس خوبش گیگاوmsi هست واگرهم مشکل داشته کمترمشاهده شده اون مشکلات وقیمتشون 1و150 الا1و200 هست
    من خودم گرافیکه r9 270xخودمو930 خریدم ولی سافایر r9 280x قیمتش 950بود که ترسیدم نخریدم
    Last edited by امید رض; 19-11-2014 at 23:46.

10. این کاربر از امید رض بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

مبارکه
    خیلی کارت هایه سری r9 عالی هستن من خودم اصلا توبازی کیف میکنن اصلا موشک هوامیکنن شما برو بااین کارت بروکره ماه
    امیدوارازاین مشکلات نداشته باشه کیفشوببری
    والالاکردارمعلوم نمیشه یامعلوم بشه خیلی دیرمعلوم میشه پرش تصویربعداز1ماه یا جنس دسته دوم توجلدنو واکبند یا جنس نامرغوب وبی کیفیت و مشکل داشتن با مادربورد ومانیتور
    کلا معلوم نمیشه شمابایه بازیه سنگین تست کن قشنگ ببرش تو100 درصد لود بعداز2ساعت الا3ساعت دیدی مشکلی نداره خوب سالمه واگه مشکلی مثل دسته دومیش یا استفاده تومایینینگ معلوم نمیشه جنس خوبش گیگاوmsi هست واگرهم مشکل داشته کمترمشاهده شده اون مشکلات وقیمتشون 1و150 الا1و200 هست
    من خودم گرافیکه r9 270xخودمو930 خریدم ولی سافایر r9 280x قیمتش 950بود که ترسیدم نخریدم
    من گرافیک انجام میدم ، الان 560 GTX دارم ، کارم و حل کردن ولی COD AW ریختم ، انگاری CS بود رو medium بیشتر از اونم تیک میزد :| پرسیدم گفتن AC جدیده که بالا هم نمیاد :| ولی با این همه اینا ultra میشه زد دیگه ؟

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

من گرافیک انجام میدم ، الان 560 GTX دارم ، کارم و حل کردن ولی COD AW ریختم ، انگاری CS بود رو medium بیشتر از اونم تیک میزد :| پرسیدم گفتن AC جدیده که بالا هم نمیاد :| ولی با این همه اینا ultra میشه زد دیگه ؟
    اگه پردازنده ورم خوبی داشته باشی 100درصد اولترامیتونی بزنی چون AC جدیده به رم وپردازنده خوب نیازداره

13. این کاربر از امید رض بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

اگه پردازنده ورم خوبی داشته باشی 100درصد اولترامیتونی بزنی چون AC جدیده به رم وپردازنده خوب نیازداره
    اینم :

AMD Phenom || X6 1090T
    motheboardam : ASUSTEK,M4A87TD/USB3
    Memory : 8GIg

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

اینم :

AMD Phenom || X6 1090T
    motheboardam : ASUSTEK,M4A87TD/USB3
    Memory : 8GIg
    سیپیوتون نسبتا عالیه شاید یه ذره کم بیاره و رمتون عالیه اگه 2گیگ دیگه رم داشتی عالی ترمیشد

16. این کاربر از امید رض بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •