تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 116

نام تاپيک: اولین تست های گرافیکی بازی ایرانی پیشینیان (Predecessors)

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض اولین تست های گرافیکی بازی ایرانی پیشینیان (Predecessors)

سلام,
    حدود 3 ماه پیش تصمیم گرفتم پروژه جدیدی رو شروع کنم که در حال حاضر تست های گرافیکی,Story Board,تعدادی کانسپت و همچنین مقداری از محیط های بازی آماده شده اند.
    از اونجایی که این تاپیک مربوط به تست های گرافیکی هست در مورد خود بازی فقط این توضیح رو میتونم بدم که اول شخص اکشن آخرالزمانی هست و به وسیله موتور یونیتی(Unity 3D) در حال توسعه میباشد.

تا اینجای کار 4 نفر 100 درصدر در تیم ثابت خواهند بود و 3 نفر دیگر به صورت موقتی حضور خواهند داشت(هیچ کدام از افراد به جز خودم در این انجمن نیستند) که این فقط برای شروع ساخت بازی هست,در آینده افراد بیشتری به تیم ما خواهند پیوست.

تصویر پایین اولین تصویر از تست گرافیکی بازی هست که مربوط به شیدر صورت میشه,این شیدر تحت DX11 نوشته شده و از قابلیت های ویژه اش میتوان به Phong Tessellation - Displace - SubSurface Scattering و Translucency اشاره کرد.
    از قابلیت های دیگر این شیدر میتوان به ساپورت بینهایت نور و سایه, پشتیبانی از تکنیک های Specular,Gloss و Depth map اشاره کرد که این 3 تکسچر در یک تکسچر گنجانده میشوند که هم مموری کمتری مصرف بشه و هم تعداد فایل ها کاهش پیدا کنه.
    تکنیک کلی پردازش صورت از دموی Human head انویدیا گرفته شده(این تکنیک دقیقاً همون تکنیکی هست که توی Uncharted 3 هم استفاده شده) و با قابلیت های DX11 و چند قابلیت کوچک دیگر توسط خودم ارتقا یافته(امکان بهبود کیفیت بیشتر و بهینه سازی بیشتر نیز میباشد).
    در مورد بهینه سازی شیدر هم باید بگم که به جز Tessellation تمام قابلیت های اضافه فقط چهار Pass بیشتر از Bumped Specular خود یونیتی سنگین تر است,برای مثال در یک تست با چندین کاراکتر در صحنه با شیدر Bumped Specular بازی روی 2000 فریم در ثانیه اجرا شد اما با این شیدر اندکی بیش از 1800 بود,پس زیر 10 درصد سنگین تر میشود, یعنی اگر بازی قرار باشد بدون این شیدر 60 فریم در ثانیه اجرا شود,با اضافه کردن آن به 54 خواهد رسید که اصلاً قابل احساس نخواهد بود.

*ویرایش:عکس زیر از داخل انجین یونیتی گرفته شده و کاملاً Real-Time هست.

تست گرافیکی دوم:
    این تست مربوط به یک Image effect هست که نمونش رو شاید قبلاً فقط در بازی هایی مثل Battlefield 3,4 و Crysis 3 و دو سه تا بازی دیگه دیده باشین,البته این نمونه یکم فرق داره و با سیستم Anamorphic کاملاً ادغام شده,همونطور که میبینید وقتی دوربین به یک چیز روشن نگاه میکنه لکه ها و کثیفی هایی به همراه یکی دو تا خط وسط صفحه اضافه میشن که به شدت هم برق میزنن,توی Battlefield 3 فقط وقتی به خود نور نگاه میکردین اینجوری میشد و یک جورایی مثل Lens Flare عمل میکرد اما نمونه های پیشرفته تری که توی Crysis 3 یا Battlefield 4 هست با پردازش تصویر عمل میکنن,یعنی حتی اگر Light تو صحنه نباشه این اتفاق میوفته,ورژن من نه تنها این قابلیت رو داره,بلکه با تکنیک Anamorphic هم ادغام شده که هر چند کار خیلی سختی نیست ولی جدیده(تکسچر کثیفی رو من نساختم,فقط کمی تغییرش دادم,بقیه هر چی هست خودم طراحی کردم).

این پست حتماً با تکنیک های پیشرفته دیگری در آینده آپدیت خواهد شد.

منتظر نظرات خوبتون هستم
    Last edited by Hotsun; 21-11-2013 at 00:48.

آخر فروم باز pharm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

واقعا افتخار میکنم به شما خیلی زیباست فقط دور سر این یارو یه کم تیزه باید نرم تر بشه

3. این کاربر از pharm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

پرهام مدل كار پيام نيست بلكه طبق حرف پيام شيدرهاش مال پيامه

5. این کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

واقعا افتخار میکنم به شما خیلی زیباست فقط دور سر این یارو یه کم تیزه باید نرم تر بشه

شما واقعاً نظر لطفتونه و من فکر نمیکردم چنین جوابی بشنوم,دور سر این یارو هم یکم تیز شده به خاطر نبود Anti-Aliasing خوب هست که اونم به شدت دنبالشم از تکنیک MSAA که روی حالت Deferred Lighting کار میکنه استفاده کنم ولی یک سری محدودیت هایی هست که هنوز نذاشته این تکنیک رو روی یونیتی پیاده کنم.

پرهام مدل كار پيام نيست بلكه طبق حرف پيام شيدرهاش مال پيامه

اگر دقت کنید خود مدل تیزی نداره و توسط Tessellation گرفته شده,همونطور که توضیح دادم ایراد از سیستم AA هست که نه به مدل ربط داره و نه به شیدرِ پوست.
    Last edited by Hotsun; 17-11-2013 at 20:35.

7. این کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

کار جالبی شده.خودت شیدرا رو نوشتی یا امادس ؟

9. 2 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کار جالبی شده.خودت شیدرا رو نوشتی یا امادس ؟

ممنون.
    شیدر اگر آماده بود که اصلاً ارزش تاپیک زدن نداشت
    PDF های مرتبط با این شیدر وجود داره که چگونگی طراحیش رو نوشته و چند خطی هم داخلش کد HLSL زده که بعضی جاهای پیچیده رو بهتر بفهمونه ولی همونطور که در داخل پست اول اشاره کردم اون شیدر یک سری قابلیت های جزئی و مهمتر از اون کل قابلیت های DX11 رو نداره و خودم به صورت کاملاً جدا روش کار کردم و شیدر رو ارتقا دادم.
    برای اطلاعات بیشتر و پیدا کردن PDF میتونید Nvidia Human Head demo رو سرچ بزنید(دموش هم برای دانلود هست) که البته روی یه کله ی دیگه تست زده ولی DX11 نداره,یه شیدر از اون هم خفن تره مال Nvidia Face Works هست که یه کله خالیش رو سیستم خودم هم نمیکشه چه برسه به کلی کله و محیط و چیزای دیگه اونم روی سیستم های معمولی تر
    این کاری که من کردم از نظر کیفیت یه چیزی بین Human head و Face Works هست,برای مثال سیستم Tessellation که روی Face Works هست بر پایه زاویه دید دوربین بر پلیگان هست در صورتی که مال من بر پایه فاصله و Edge Length هست که کمی کم دقت تره.

راستی توی پست اول گفتم شیدر صورتی که من درست کردم با همون تکنیک بازی Uncharted 3 یکیه,با صرف نظر از تفاوت Intensity نورها و طراحی کاراکتر شما میتونید با اندکی دقت پی ببرید که پردازش نور روی کاراکتر در بازی ما با Uncharted 3 برابری میکنه,Uncharted 3 هم که برنده جایزه بهترین گرافیک سال 2011 از جاهای مختلف شده,منم که شیدر رو با قابلیت های DX11 ارتقا دادم و به روز کردم,پس الان از این نظر میتونیم بگیم تنها بازی سازهای داخل ایران هستیم که امکان داره بتونم گرافیک کارمون رو به بازی های AAA روز برسونیم.

با تصویر سمت راست صورت در پست اول مقایسه شود.

11. 3 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

ایول خیلی خوب شده
    رنگ نور رو صورت خیلی خوب شده
    سایه ها هم خیلی نرم و قشنگن
    رنگ قرمزی گوشت زیر پوستم خوب تو نرمیه سایه ها مشختصه
    یه SSS خیلی دقیق و شدیدا به رنگ واقعی پوست یه آدم سفید پوست در اومده
    ایول شاه کار شده

13. 2 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ایول خیلی خوب شده
    رنگ نور رو صورت خیلی خوب شده
    سایه ها هم خیلی نرم و قشنگن
    رنگ قرمزی گوشت زیر پوستم خوب تو نرمیه سایه ها مشختصه
    یه SSS خیلی دقیق و شدیدا به رنگ واقعی پوست یه آدم سفید پوست در اومده
    ایول شاه کار شده
    واقعاً ممنون از این نظر دقیقی که دادی
    دیگه وقتی احسان تایید می کنه هیچ جای شکی برام نمیذاره
    واقعاً ممنون

15. 3 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه احمد دات's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ایول شیلدر نویسید حرف نداره

البته به نظرم یکم قرمزی پوسته کم کنی بهتر بشه

ولی در کل خیلی حرفه ای کار کردی

17. این کاربر از احمد دات بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pharm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

msaa که گرافیکو قشنک میخوره

19. این کاربر از pharm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 12 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •