تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 31

نام تاپيک: کمک برای انتخاب شغل مناسب(نظر شما برام خیلی مهمه)

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دوست عزیز می دونم که قصدتون راهنمایی به بهترین شکل هست ولی من اصلا دوست ندارم در زمینه تحصلیم کار کنم.(به رشتم علاقه دارم ولی فعلا شرایط کار مناسب من نیست.)

من کارشناسی عمران دارم ولی به خاطر شرایط سخت کاری و نیاز به سرمایه بالا و مریضی که دارم فعلا نمی تونم تو این زمینه فعال باشم.

حدود 1.5 سال پیش هم تو یه کارگاه ساختمون سازی با همه سختیش برای من مشغول به کار شدم ما 6 تا مهندس تازه کار بودیم و 2 مهندس با تجربه ما رو هدایت می کردن.حقوق من و یکی دیگه از مهندس ها 300 تومن بود و 4 مهندس دیگه که یه 2 سالی اونجا مشغول بودن بین 500 تا 800 تومن.مهندس اصلی ها هم که تجربه 15 و 5 ساله داشتن 3 میلیون و 1.5 میلیون می گرفتن.خدا شاهده روز حقوق گرفتن همین کارگرا یه جوری نگاه می کردن به آدم که نگو.
    همونجا کارگرهایی که کار میکردن حقوقشون از ماهی 1 تومن بود تا سرمعمارا(همونایی که بهشون میگن اوستا)که روزی 100 تا 150 تومن می گرفتن.کاشی کارا و گچ برا حتی از این هم بیشتر بود ولی یادم نیست چقدر بود.

اینه که میگم دوست ندارم تو رشته خودم فعالیت کنم چون نه سرمایشو دارم و نه فعلا آمادگی بدنیشو.
    اینقدر راجع به تعمیرات برقی و کارهای الکترونیکی گفتید فک کردم رشتتون برقه

شما بیشتر کار میکردید یا کارگرا ؟ شما چیکار میکردید کارگرا چیکار میکردن ؟

اون مهندس اصلی مطمئنم به خاطر ماهی سه تومن نمونده بوده اونجا ، کسی که پونزده سال توی یه شغلی باشه ، حقوقش بالاتر از این حرفا میشه ، بساز بفروش هم میشد 15 سال ، تا الان حقوقش از ده تومن عبور کرده بود ...
    Last edited by کاربر شماره ی یک; 13-11-2013 at 14:54.

2. این کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ali_ranger22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تـهران

پيش فرض

شما تهرانی؟

4. این کاربر از ali_ranger22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

اینقدر راجع به تعمیرات برقی و کارهای الکترونیکی گفتید فک کردم رشتتون برقه

شما بیشتر کار میکردید یا کارگرا ؟ شما چیکار میکردید کارگرا چیکار میکردن ؟

اون مهندس اصلی مطمئنم به خاطر ماهی سه تومن نمونده بوده اونجا ، کسی که پونزده سال توی یه شغلی باشه ، حقوقش بالاتر از این حرفا میشه ، بساز بفروش هم میشد 15 سال ، تا الان حقوقش از ده تومن عبور کرده بود ...
    واقعا خیلی خیلی ممنونم بابت تمام راهنمایی هایی که تا حالا به من کردی.

اون ساختمون بورس تهران بود.که اون مسایل پیش اومد.

ما بیشتر از کارگرا کار میکردیم(البته من این طور فکر میکنم چون ما هم پا به پای اونا بودیم و حواسمون به همه چیز بود و هر خطایی ما مسئولش بودیم.).کار ما نظارت بر اجرا بود و اینکه کار خرابی نکنن هر کدوم از ما یه گروه رو نظارت می کردیم مثلا من و 2 تا کارگر و یه معمار برای حفر چاه و من ناظر بودم که چاه در جای درست و به صورت صحیح حفر بشه یا مثلا موقع زدن ستون ها جای صحیح جوشکاری ها و نحوه بلند کردن ستون و اینا رو توضیح می دادیم و نظارت می کردیم که درست انجام بشه.از لحاظ مسیولیتی کار ما خیلی سنگین تر بود مثلا اگر چاه جای درست زده نمی شده یا جای ستون و نحوه اتصالات غلط بود از حقوق ما کم می شد.بعد کارگرا معمولا ساعت 4 یا 5 می رفتن خونه ولی ما تا حدود 7 8 اونجا بودیم تا هم گزارش روز بدیم و هم اگر باری هست مثله سیمان و سنگ و عایق که گاهی از شهرستان میاد رو تحویل بگیریم حتی تا 12 شب شده بود بمونیم.

در مورد حقوق ها هم دقیقا همینطوری بود و ارقام رو من خودم دیدم فاجعه بار تر از اونم بهت بگم(اولش گفتم حفظ آبرو کنم.)3 ماه اولی که اونجا بودم حقوقم 0 تومان بود بعد 3 ماه اولش به 100 تومان رسید بعد دیگه کردنش 300 .خدا شاهده موبایل کارگرا و لباساشون از ما بهتر بود.کاشی کارا و جوشکارا و معمارا(اوستا)ها اکثرا زانتیا داشتن.

در مورد اون آقای مهندس هم که 15 سال سابقه کار داشتن حرف شما درسته ولی باید بدونید که ایشون کلا 1 روز درمیون 2 روز درمیون میومدن و کلا بین 1 تا 3 ساعت بیشتر در کارگاه نبودن و کلی پروژه دیگه زیر دستشون بود (من خودم یه روز به عنوان رانندش 3 تا ساختمون در حال ساخت رسوندمش.)خداییش می ارزه در هفته 3 روز روزی هم 1 ساعت تا 3 ساعت بیای ماهی 3 تومنم بدن.

6. این کاربر از arash_lol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

بله تهران هستم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

یه سوال برام پیش اومده : اگر ما مثلا یه لپ تاپ رو از وارد کننده بخریم برامون به صرفه تره یا خودمون وارد کنیم.

اگر قرار باشه به عنوان فروشنده خرد فعالیت کنیم.

البته این یه سوال فرعی هست و هنوز من خیلی فاصله دارم تا بتونم چیزی وارد کنم و هنوز سوال اصلیم راهنمایی برای یافتن شغل مناسبه.

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

کارهای زیادی هست که میتونید انجام بدید
    از دست فروشی بگیر تا کارهای صنعتی و ..
    فقط بستگی به پشتکارتون داره
    و اینکه کار رو عار ندونید
    چیزهایی که من به ذهنم میرسه

دستفروشی...البته نه الان.بعد از ماه صفر .توی جاهایی که بورس یه چیزی هست
    مثلا توی خیابان سعدی که بورس لباس هست یا توی شوش که بورس بلور و... هست
    ما خودمون الان بایه دستفروش کار میکنیم.بهش جنس میدیم.میفروشه پول ما رو میده سود خودش رو برمیداره.ماهانه بالای 2 تومان در میاره.حتی مشتری عمده هم داره!ولی واقعا ادم با عرضه ای هست

دومین پیشنهادم اینه که یه فن یا حرفه ای رو یاد بگیرید.مثلا نصب دستگاه تصفیه اب
    اگر بتوانید از یه دوستی اشنایی این کار رو یادبگیرید خیلی راحت توی مراکز فروش تصفیه اب استخدم میشید.

در مورد کامپیوتر اگر بتوانید یک مقداری بودجه تون رو بالاتر ببرید.یا مثلا با کسی شریک بشوید و توی مناطق جنوبی تهران یه کافی نت /گیم نت /خدمات کامپیوتری (در واقع اچار فرانسه کامپیوتری بشید) خوب میتونید درامد داشته باشید

ببینید شما با تجربه ی صفر و بدون سابقه ی کار خیلی سخته ه بخواهید برای خودتون کاری با حقوق بالای 1 میلیون داشته باشید.اگر بتونید توی یه مدت مثلا یک ساله حتی اگر شده شاگردی کنید بعدش به حقوقی که میخواهید دست پیدا میکنید.

در ضمن روزنامه اگهی همشهری رو هم بخوانید.امیدوارم هرچه زودتر شغل دلخواهتون رو پیدا کنید

10. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

اگه توی روزنامه دنبال کار گشتید ، مواظب باشید کلاه بردار , حیله گر زیاده ....
    Last edited by کاربر شماره ی یک; 14-11-2013 at 01:38.

12. این کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

کارهای زیادی هست که میتونید انجام بدید
    از دست فروشی بگیر تا کارهای صنعتی و ..
    فقط بستگی به پشتکارتون داره
    و اینکه کار رو عار ندونید
    چیزهایی که من به ذهنم میرسه

دستفروشی...البته نه الان.بعد از ماه صفر .توی جاهایی که بورس یه چیزی هست
    مثلا توی خیابان سعدی که بورس لباس هست یا توی شوش که بورس بلور و... هست
    ما خودمون الان بایه دستفروش کار میکنیم.بهش جنس میدیم.میفروشه پول ما رو میده سود خودش رو برمیداره.ماهانه بالای 2 تومان در میاره.حتی مشتری عمده هم داره!ولی واقعا ادم با عرضه ای هست

دومین پیشنهادم اینه که یه فن یا حرفه ای رو یاد بگیرید.مثلا نصب دستگاه تصفیه اب
    اگر بتوانید از یه دوستی اشنایی این کار رو یادبگیرید خیلی راحت توی مراکز فروش تصفیه اب استخدم میشید.

در مورد کامپیوتر اگر بتوانید یک مقداری بودجه تون رو بالاتر ببرید.یا مثلا با کسی شریک بشوید و توی مناطق جنوبی تهران یه کافی نت /گیم نت /خدمات کامپیوتری (در واقع اچار فرانسه کامپیوتری بشید) خوب میتونید درامد داشته باشید

ببینید شما با تجربه ی صفر و بدون سابقه ی کار خیلی سخته ه بخواهید برای خودتون کاری با حقوق بالای 1 میلیون داشته باشید.اگر بتونید توی یه مدت مثلا یک ساله حتی اگر شده شاگردی کنید بعدش به حقوقی که میخواهید دست پیدا میکنید.

در ضمن روزنامه اگهی همشهری رو هم بخوانید.امیدوارم هرچه زودتر شغل دلخواهتون رو پیدا کنید
    خیلی ممنونم بابت راهنماییتون.

1)دستفروشی مشکلات خاص خودش رو داره. و برای من کار چندان جالبی نیست حتی فکر نکنم که بهش فکر کنم.(نه اینکه عار باشه و بگم بی کلاسه من شرایطش رو فعلا ندارم چه روحی چه جسمی.امیدوارم درک کنید.)

2)پیشنهاد دستگاه تصفیه آب خیلی خوبه روش تحقیق می کنم.چند تا از معروفترین شرکتاش رو هم میشناسم یه سری می زنم بهشون بعد از تعطیلات.

3)در مورد کامپیوتر می تونید بهم بگید که تا چقدر بودجه رو باید افزایش داد؟ بعد می دونید دیگه خیلی باید پول مالیات داد.منم چون از دادن مالیات خاطره بد دارم سعی می کنم دنبال کاری برم که مثل مغازه و صنف و. .... درگیر مالیات نشم.

در مورد روزنامه همشهری:بخش تبلیغاتش همون طور که دوست گرانقدر کابر شماره 1 هم اشاره داشتن امکان کلاهبرداری خیلی زیاده.

نمی دونم شما خانم هستید یا آقا ولی تا حالا سر خیلی از خانم ها رو کلاه گذاشتن چه به لحاظ احساسی و چه مالی متاسفانه.تجربه خودمم این که دختر خاله من رفته بود برای یکی از این آگهی ها گفتن یه دوره کلاس آموزشی دارن که شرکت می کنید بعدش اسخدام و کار.حدود 1.2 میلیون ریخت به حسابشون 5 جلسه کلاس 30 دقیقه ای در مورد کامپیوتر و بازاریابی برگزار شد و بعدم کلا کلاس جمع کردن و رفتن.این قضیه برای خیلی از دوستای خودم هم پیش اومده از مبلغ 300 تومن بگیر تا 3 میلیون تومن.

بازم خیلی ممنونم بایت وقت و تجربه ها و پیشنهادات بسیار عالیتون.امیدوارم بازم به این تاپیک سر بزنید.
    Last edited by arash_lol; 14-11-2013 at 11:51.

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

خیلی ممنونم بابت راهنماییتون.

1)دستفروشی مشکلات خاص خودش رو داره. و برای من کار چندان جالبی نیست حتی فکر نکنم که بهش فکر کنم.(نه اینکه عار باشه و بگم بی کلاسه من شرایطش رو فعلا ندارم چه روحی چه جسمی.امیدوارم درک کنید.)

2)پیشنهاد دستگاه تصفیه آب خیلی خوبه روش تحقیق می کنم.چند تا از معروفترین شرکتاش رو هم میشناسم یه سری می زنم بهشون بعد از تعطیلات.

3)در مورد کامپیوتر می تونید بهم بگید که تا چقدر بودجه رو باید افزایش داد؟ بعد می دونید دیگه خیلی باید پول مالیات داد.منم چون از دادن مالیات خاطره بد دارم سعی می کنم دنبال کاری برم که مثل مغازه و صنف و. .... درگیر مالیات نشم.

در مورد روزنامه همشهری:بخش تبلیغاتش همون طور که دوست گرانقدر کابر شماره 1 هم اشاره داشتن امکان کلاهبرداری خیلی زیاده.

نمی دونم شما خانم هستید یا آقا ولی تا حالا سر خیلی از خانم ها رو کلاه گذاشتن چه به لحاظ احساسی و چه مالی متاسفانه.تجربه خودمم این که دختر خاله من رفته بود برای یکی از این آگهی ها گفتن یه دوره کلاس آموزشی دارن که شرکت می کنید بعدش اسخدام و کار.حدود 1.2 میلیون ریخت به حسابشون 5 جلسه کلاس 30 دقیقه ای در مورد کامپیوتر و بازاریابی برگزار شد و بعدم کلا کلاس جمع کردن و رفتن.این قضیه برای خیلی از دوستای خودم هم پیش اومده از مبلغ 300 تومن بگیر تا 3 میلیون تومن.

بازم خیلی ممنونم بایت وقت و تجربه ها و پیشنهادات بسیار عالیتون.امیدوارم بازم به این تاپیک سر بزنید.
    جایی که کلاس ها برگزار میشد کجا بود ؟ کدوم محل ؟ اسم شرکتش چی بود؟

منم با یکی از این شرکتا برخورد داشتم . تجربه ی جالبی بود .

به جز این شرکتها ، واسه معامله ی ماشین وجنس هم باید احتیاط کرد ، بوده جایی که واسه حراج وسایل خونه آگهی دادن بعدش ملت رو توی خونه خفت کردن... به بهانه ی فروش ماشین ، پول رو گرفتن ماشین اسباب بازی هم بهش ندادن ....

15. این کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

یه سوال برام پیش اومده : اگر ما مثلا یه لپ تاپ رو از وارد کننده بخریم برامون به صرفه تره یا خودمون وارد کنیم.

اگر قرار باشه به عنوان فروشنده خرد فعالیت کنیم.

البته این یه سوال فرعی هست و هنوز من خیلی فاصله دارم تا بتونم چیزی وارد کنم و هنوز سوال اصلیم راهنمایی برای یافتن شغل مناسبه.
    شما وقتی میخوای توی چرخه ی عرضه و تقاضا باشی ، هرچقدر واسطه ها رو کنار بزنی و مراحل بیشتری از تولید تا عرضه رو به دست بگیری بیشتر سود میکنی ...
      محتوای مخفی: مثلا برای لپ تاپ 

شما اگه یه فروشنده ی لپ تاپ باشی سود داری ، وقتی فروشنده ی لپ تاپ و وارد کننده اش باشی سودت بیشتر هم میشه ، وقتی واردکننده ی انحصاری و نماینده ی انحصاری اون لپ تاپ هایی که میفروشی باشی بیشتر هم سود میکنی ، حالا نمایندگی انحصاری درجه بندی داره ، شما نماینده ی انحصاری اون لپ تاپ توی شهر خودت باشی ، کشور خودت یا توی قاره ی خودت ... وقتی هم که تولید کننده باشی که دیگه کل چرخه ی تولید تا عرضه دستت هست ...
    شما هرچه قدر به مبدا کالا خودت رو نزدیک کنی سود بیشتری میکنی ، البته اگه بلد باشی و سرمایه داشته باشی ، مثلا الان شما نهایت بتونی دوسه تا لپ تاپ خوب وارد کنی ، شاید سود آنچنانی نکنه ، اما صدتا وارد کنی ضربدر صد میشه ...

17. این کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •