تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: مشکل در انتخاب cpu در مدل های 3537 و 4500

اگه نباشه جاش خالی می مونه Daniel4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    ChargeOK.com

پيش فرض مشکل در انتخاب cpu در مدل های 3537 و 4500

سلام
    لطفا در لینک زیر بررسی کنید که بین دو مدل سی پی یو زیر کدام بهتر هست:

Intel Core i7 - 3537U - 2.0 up to 3.1 - 4MB
    Intel Core i7 - 4500U - 1.8 up to 3.0 - 4MB

توضیحات من : هر دو ، دو هسته ای هستن - هردو قراره در لپ تاپ استفاده بشن - کارت گرافیکی که دارن برام مهم نیست و مهم خود سی پی یو هست
    اولی نسل سوم و دومی نسل چهارم هست که یه مقدار مصرف باتری و گرمای کمتری داره نسبت به نسل سوم

لینک تخصصی مقایسه :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

سلام

توضیحات من : هر دو ، دو هسته ای هستن - هردو قراره در لپ تاپ استفاده بشن - کارت گرافیکی که دارن برام مهم نیست و مهم خود سی پی یو هست
    اولی نسل سوم و دومی نسل چهارم هست که یه مقدار مصرف باتری و گرمای کمتری داره نسبت به نسل سوم

لینک تخصصی مقایسه :
    بنظر من تفاوت آنچنانی ندارند!
    هر دو از سری کم مصرف هستند! که حرارت کمتری هم تولید میکند.
    (پردازنده لپ تاپ من i3-2350m هست که 35 وات مصرف میکنه، ولی اینا 15 و 17 وات هستند)

ولی خوب، این مصرف کم، روی قدرت پردازنده هم تاثیر منفی داره!
    بنظر من اگه پذدارنده این 2 تا هست، به مشخصات دیگه لپ تاپ ها دقت کن، چون اینا هر 2 تقریبا در یک سطح هستند.

3. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    ChargeOK.com

پيش فرض

مدل لپ تاپ : SVF152190x Touch
    بله تفاوتی ندارن جز مقدار Clock Speed و چند قابلیت جزئی سوالم اصلیم اینه :
    Intel Core i7 - 4500U که 1.8 هست قویتر هست ؟ یا فقط در مصرف و گرما بهینه شده

مثال: کارت گرافیک GTX 700 از نوع 1 گیگ بسیار قوی تر از GT 700 از نوع 2 گیگ هست.
    هدفم از مثال این بود ، با اینکه GTX مقدار 1 گیگ داشت و کمتر بود اما بخاطر X بودنش قویتر از مقدار 2 گیگ هست حالا این مورد در CPU هم صدق نسل چهارم و نسل سوم که در یک رده هستن میکنه ؟ ( از نظر قدرت )

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

مدل لپ تاپ : SVF152190x Touch
    بله تفاوتی ندارن جز مقدار Clock Speed و چند قابلیت جزئی سوالم اصلیم اینه :
    Intel Core i7 - 4500U که 1.8 هست قویتر هست ؟ یا فقط در مصرف و گرما بهینه شده

مثال: کارت گرافیک GTX 700 از نوع 1 گیگ بسیار قوی تر از GT 700 از نوع 2 گیگ هست.
    هدفم از مثال این بود ، با اینکه GTX مقدار 1 گیگ داشت و کمتر بود اما بخاطر X بودنش قویتر از مقدار 2 گیگ هست حالا این مورد در CPU هم صدق نسل چهارم و نسل سوم که در یک رده هستن میکنه ؟ ( از نظر قدرت )
    Intel Core i7-3537U 2.0GHz مقداری قویتر هست! البته در حدود 1% !
    یعنی در کل این 2 پردازنده تقریبا قدرت پردازش برابری دارند!

بازم میگم، در این مورد، پردازنده خیلی کم در انتخاب شما میتونه تاثیر داشته باشه!
    شما ببینید کدوم یکی از گزینه ها رو بیشتر پسند میکنید!
    و همچنین امکانات جانبی که دارند، کدوم یکی بیشتر به کارت میاد!

6. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام

لینک تخصصی مقایسه :
    خودتون همه چیز رو گفتید.این پردازنده ها در NetBook ها کاربرد دارند نه NoteBook ها .
    4500U طبعا مدرن تر هست و بیشتر پیشنهاد میشه گرچه 3537U حدود 1 درصد در 3DMark 06 قویتره اما این رو ملاک قرار ندید . دستورالعمل های پیشرفته تر (که در محیط های نرم افزاری مختلف و در جای مناسب، خودش رو نشون میده) و مدیریت مصرف انرژیِ بهینه مهمتره.
    Last edited by 3274; 12-11-2013 at 21:06.

8. این کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    ChargeOK.com

پيش فرض

خودتون همه چیز رو گفتید.این پردازنده ها در NetBook ها کاربرد دارند نه NoteBook ها .
    4500U طبعا مدرن تر هست و بیشتر پیشنهاد میشه گرچه 3537U حدود 1 درصد در 3DMark 06 قویتره اما این رو ملاک قرار ندید . دستورالعمل های پیشرفته تر (که در محیط های نرم افزاری مختلف و در جای مناسب، خودش رو نشون میده) و مدیریت مصرف انرژیِ بهینه مهمتره.
    درود
    ممنون که در بحث شرکت کردید
    بنظرم از لحاظ مدرن بودن و پیشرفته بودن حرفتون کاملا درسته و شکی در آن نیست و مسلما طبق ادامه حرفتون در محیط های دیگه خودشو نشون میده اما آنچه که در قدرت دهی در بین چندین سایت مطالعه کردم 3537 بهتر بوده اما اختلاف بسیار کم بود.

در مورد مصرف انرژی هم هردو از نوع فوق کم مصرف هست که تفاوت زیادی ندارن 15 -17 وات که بنظرم این مقدار رو نمیشه ملاک برتری نسبت به دیگری دانست.
    با این حال از نظر قدرت 3537 برتر و از نظر تکنولوژی 4500 برتر هست.
    در نهایت من 3537 رو انتخاب خودم قرار دادم.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

در مورد مصرف انرژی هم هردو از نوع فوق کم مصرف هست که تفاوت زیادی ندارن 15 -17 وات که بنظرم این مقدار رو نمیشه ملاک برتری نسبت به دیگری دانست.
    ایندو پردازنده خیلی شبیه همند اما در زمینه ی مصرف انرژی فقط به TDP نباید نگاه کنید! یک مثال عینی میزنم:
    در Core i7 نسل 1 که TDP = 45W هست امتحان کردم در زمان بیکاری، پردازنده روی 15W مصرف انرژی می مونه و حتی با Underclock کردن دستی هم به هیچوجه کم مصرفتر نمیشه
    ولی در Core i7 نسل 2 که اونم TDP = 45W هست خودش در زمان بیکاری براحتی به 5W میرسه!
    این تفاوت در مدیریت بهینه ی انرژی (که قبلا اشاره ای بهش کردم) بین ایوی بریج با هاسول وجود داره البته در همه ی مراجع گفته میشه خیلی بیشتر از گذشته و لذا عمر باتری افزایش بیشتری پیدا کرده
    ضمنا اگر طالب اطلاعات دقیقتر و با جزئیات هستید بجای ark.intel به cpu-world.com هم مراجعه کنید
    در نهایت همونطور که گفته شد از لحاظ بسیاری شاخص ها خیلی شبیه همند و انتخاب، انتخاب شماست
    Last edited by 3274; 13-11-2013 at 05:45.

11. این کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    ChargeOK.com

پيش فرض

ایندو پردازنده خیلی شبیه همند اما در زمینه ی مصرف انرژی فقط به TDP نباید نگاه کنید! یک مثال عینی میزنم:
    در Core i7 نسل 1 که TDP = 45W هست امتحان کردم در زمان بیکاری، پردازنده روی 15W مصرف انرژی می مونه و حتی با Underclock کردن دستی هم به هیچوجه کم مصرفتر نمیشه
    ولی در Core i7 نسل 2 که اونم TDP = 45W هست خودش در زمان بیکاری براحتی به 5W میرسه!
    این تفاوت در مدیریت بهینه ی انرژی (که قبلا اشاره ای بهش کردم) بین ایوی بریج با هاسول وجود داره البته در همه ی مراجع گفته میشه خیلی بیشتر از گذشته و لذا عمر باتری افزایش بیشتری پیدا کرده
    ضمنا اگر طالب اطلاعات دقیقتر و با جزئیات هستید بجای ark.intel به cpu-world.com هم مراجعه کنید
    در نهایت همونطور که گفته شد از لحاظ بسیاری شاخص ها خیلی شبیه همند و انتخاب، انتخاب شماست
    بله در مورد مصرف حرفتون رو قبول دارم که بهینه سازی شده در نسل چهارم

بله من حدودا 10 الی 15 سایت که بصورت همزمان و چه بصورت جداگانه بررسی میکنند رو مورد مطالعه قرار دادم.
    در بعضی موارد امکاناتی در 4500 قرار داده شده اما طبق تحقیقاتم قدرت نهایی و برتر متعلق به 3537 بود. من در حال حاضر به قدرت نیاز دارم

دلیل اینکه به شارژدهی اهمیت نمیدم اینه که از نزدیک کارایی 3537 رو دیدم که شارژدهی بسیار عالی داشت . در کارهای سنگین حدود 2:30 ساعت کارکرد داشت و در حالت عادی 3:30 ساعت فیکس ( باتری 100% بود )
    در نهایت تصمیم گرفتم به قدرت توجه کنم . حالا شما از نظر قدرت نظرتون چه چیزی هست ؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    ChargeOK.com

پيش فرض

از بحث های خارجی در مورد این سی پی یو :
    This processor is really worth buy. Very demanding games like crysis 3 and Metro: Last Light are playable with high graphics, but not maxed out. Demanding games like Battlefield 3 or the older Crysis 2 can be maxed out using this processor. This processor outperforms for all your basic needs, like internet or Office. With this processor you can count with a very good performance, while you maintain a good computer temperature with it's low 17 watts of usage.

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

ولی خوب، این مصرف کم، روی قدرت پردازنده هم تاثیر منفی داره!
    این یک اصل کلی نیست دوست خوبم. در برخی موارد صدق نمیکنه!!!
    Last edited by Hamed DC; 14-11-2013 at 02:39.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •