تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 25 از 25

نام تاپيک: راهنمایی برای هارد اکسترنال

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من همین الان خواستم هاردی که به gpt تبدیل کرم و روی اون یک پارتیشن primary ساختم رو ویندوز نصب کنم اجازه داد چرا؟
    باید چیکار کنم حالا؟
    اجازه داد یا نداد !؟

تا اونجایی که میدونم هاردهایی که بصورت GPTد، Initialized شده باشند برای نصب ویندوز روی آن سیستم باید uefi داشته باشه و این قابلیت در بایوس فعال شده باشه . اگر هارد شما کمتر از 2.19TB توصیه میشه که بصورت MBRد، initialized بشه .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

اجازه نداد
    الان که من روی اون هارد کلی اطلاعات ریختم چطور میشه به حالت MBR برگردونم؟
    اصلا نیازی هست که به حالت MBR برگرده آخه من ویندوز رو روی هارد اولم که 160 گیگ بوده نصب کردم
    منظورم اینه که با توجه به اینکه حجم هارد دیسکم بالاست اگه بعدا بخوام حالتش رو عوض کنم دیگه وا ویلاست
    لطفا بفرمایید هارد دیسک 2 ترابایتیم رو به نظر شما به MBR تبدیک کنم یا GPT ؟ و اینکه چند تا پارتیشن به نظر شما بسازم؟primary یا اون یکی؟هدفم فقط آرشیو کردنه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اجازه نداد
    الان که من روی اون هارد کلی اطلاعات ریختم چطور میشه به حالت MBR برگردونم؟
    اصلا نیازی هست که به حالت MBR برگرده آخه من ویندوز رو روی هارد اولم که 160 گیگ بوده نصب کردم
    منظورم اینه که با توجه به اینکه حجم هارد دیسکم بالاست اگه بعدا بخوام حالتش رو عوض کنم دیگه وا ویلاست
    لطفا بفرمایید هارد دیسک 2 ترابایتیم رو به نظر شما به MBR تبدیک کنم یا GPT ؟ و اینکه چند تا پارتیشن به نظر شما بسازم؟primary یا اون یکی؟هدفم فقط آرشیو کردنه

با توجه به اينكه قصد نصب win بر روي هارد مورد نظر نداريد و همچنين با توجه به اينكه براي كانورت كردن به mbr كليه پارتيشنها بايد حذف بشه (طبق روش گفته شده در اين [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) پيشنهاد ميكنم دستكاري نكنيد .

تا زمانيكه قصد نصب win نداشته باشيد مشكلي با GPT نخواهيد داشت . مگر اينكه بعدها مادربردي بخريد كه قابليت uefi داشته باشه در اينصورت ميتونيد win نصب كنيد (البته ويندوزهاي 64bite) .

و اینکه چند تا پارتیشن به نظر شما بسازم؟
    تعداد پارتيشن كاملاً بستگي به سليقه خودتون داره .

primary یا اون یکی؟هدفم فقط آرشیو کردنه
    با توجه به اينكه بصورت GPT هارد را initialize كرديد ديگه نيازي نيست كه پارتيشن logical داشته باشيد . چون در حالت GPT ميتونيد تا 128 پارتيشن primary داشته باشيد در صورتيكه در حالت mbr فقط چهار پارتيشن primary ميتونستيد بسازيد .

4. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

الان گزینه ای به نام convert to Dynamic Disc وجود داره این گزینه چیه دیگه؟
    با توجه به اینکه الان زیاد حجم اطلاعاتم بالا نرفته هر کاری اگه لازمه همین الان باید انجام بدم منظورم اینه که نوع دیسکمو الان باید انتخاب کنم چون میتونم به زور این اطلاعات رو توی هارد 160 گیگی بریزم یه جوری

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

الان گزینه ای به نام convert to Dynamic Disc وجود داره این گزینه چیه دیگه؟
    با توجه به اینکه الان زیاد حجم اطلاعاتم بالا نرفته هر کاری اگه لازمه همین الان باید انجام بدم منظورم اینه که نوع دیسکمو الان باید انتخاب کنم چون میتونم به زور این اطلاعات رو توی هارد 160 گیگی بریزم یه جوری

طبق آمورشهايي كه در اين سايت ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) هست بايد كليه پارتيشنها حذف بشه (Delete Volume) كه اطلاعات موجود حذف خواهد شد . سپس روي ديسك مربوطه راست كليك ميكنيد و Convert to MBR Disk را انتخاب كنيد و سپس مجدداً پارتيشن بندي و فرمت كنيد .

Convert to Dynamic Disc هم براي raid نرم افزاري هست كه به كار شما نمياد .

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •