تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 53

نام تاپيک: iPad mini with Retina Display || آیپد مینی نسل دوم ! گفت و گو و تبادل نظر

در آغاز فعالیت Tech Geek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

آمارها از سایر کشورها کاملا در دسترس است. مثلا به آمار سایز صفحه های اندروید مارکت که نگاه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

79.4 درصد از اندروید های کل دنیا سایز متوسط دارند و 9.4 درصد سایز کوچک٬ سایز بزرگ (همین فبلت ها که شما می فرمایید) فقط 6.8 درصد هست و باقیمونده هم تبلت هستند. متاسفانه ادعاهای شما به نظر نمیاد اساسی داشته باشه٬ در کشورهای غربی هم فبلت و گوشی های بزرگی که دست مردمه 6.8 درصد بازار فقط اندروید رو تشکیل میده٬ با احتساب آیفون ها و ویندوز فون ها این کسر در بازار کل اسمارت فون ها جزئی تر هم خواهد شد.

آماری از تبلت ها و میزان فروش سایزهای مختلف در دسترس نیست ولی همونطور که شما هم فرمودید فروش تبلت های کوچکتر به دلیل قیمت پایین تر دلیلی است که می تونه توجیه کننده قسمتی از فروش این محصولات باشه.
    آمار گوگل مارکت کلی هست و ربطی هم به ایران نداره ولی بر اساس مشاهدات من در ایران تفاوت خاصی با آمار جهانی نیست و اکثریت مردم گوشیهای در حد 4 اینچ دارند که بزرگ محسوب نمیشه. بهرحال این بحث که در ایران تبلت های کوچک و گوشی های بزرگ خیلی طرفدار دارن و جاهای دیگه اینطور نیست! و یا صحبت از تفاوتهای فرهنگی، کلا اشتباه و بی معنیست و شاید برداشت بشه که نوعی تمسخر کردنه همراه با تکبر.
    اما در مورد کره جنوبی که گفتم آمار هست که چقدر تفاوت داره با کل دنیا داره:

در مورد تبلتها هم مشخصه که چه در آمریکا و چه در ایران مردم آیپد مینی را به آیپد بزرگ ترجیح میدن همانطور که نکسوس 7 را به نکسوس 10 ترجیح میدن پس مشکل از فرهنگ ایرانی نیست.
    Last edited by Tech Geek; 24-10-2013 at 21:18.

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

و یا صحبت از تفاوتهای فرهنگی، کلا اشتباه و بی معنیست و شاید برداشت بشه که نوعی تمسخر کردنه همراه با تکبر.
    دوست عزیز چیزی که من درباره فرهنگ گفتم اصلاً مفهوم تمسخر توش نبود. من خیلی هم به فرهنگمون افتخار می کنم.
    منظور من اینه که سبک زندگی مدرن وارد زندگی ما ایرانی ها نشده.
    مثلاً یک خریدار آمریکایی موقع خرید دنبال اینه که دستگاهش به فروشگاه های آنلاین دسترسی کامل داشته باشه، بتونه خوب روش مسیریابی کنه، بتونه راحت از رستورانها جا رزرو کنه، ایمیلهای کاری که واسش میاد رو راحت جواب بده، اپلیکیشن هاش ارزون قیمت و به صرفه باشه و کلی ملاک های دیگه. اما تقریباً اکثر خریدارای ایرانی هیچ توجهی به این مسائل ندارند. اکثرشون فقط قیافه و اندازه شو می پسندند. یه نیم نگاهی به قیمت میندازن، اگه هم خیلی به قول ما گیک باشند میرن جزئیات سخت افزاری شو هم می بینند که وقتی خریدنش بیفتن به جونش و هر بلایی خواستن سرش بیارن. ببینید تفاوت در چه حده!
    همه ش هم به خاطر اینه که زندگی مدرن و ماشینی هنوز کاملاً وارد فرهنگ ایرانی نشده. که البته حوب هم هست ولی بحثش مربوط به این تاپیک نیست.
    ولی در کل نظر من اینه که اگه ما تبلت کوچیک و گوشی بزرگ رو پسند می کنیم به خاطر تفاوت در فرهنگ و سبک زندگی مون هست.

3. 4 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

آمار گوگل مارکت کلی هست و ربطی هم به ایران نداره ولی بر اساس مشاهدات من در ایران تفاوت خاصی با آمار جهانی نیست و اکثریت مردم گوشیهای در حد 4 اینچ دارند که بزرگ محسوب نمیشه. بهرحال این بحث که در ایران تبلت های کوچک و گوشی های بزرگ خیلی طرفدار دارن و جاهای دیگه اینطور نیست! و یا صحبت از تفاوتهای فرهنگی، کلا اشتباه و بی معنیست و شاید برداشت بشه که نوعی تمسخر کردنه همراه با تکبر.
    اما در مورد کره جنوبی که گفتم آمار هست که چقدر تفاوت داره با کل دنیا داره:

مشاهدات من و شما خیلی ملاک نیست چون مشاهدات هر نفر دیگه می تونه یه چیز دیگه باشه. این لینکی هم که گذاشتید (علی رغم اینکه ادعای قبلی شما درباره فبلت داشتن بیش از نیمی از کره ای ها رو تایید نمی کنه، شما تعداد فبلت های کره رو حداقل 22 درصد بیشتر از سهم واقعیش فرض کرده بودید) باز هم نتیجه خاصی نداره و در اصل نشون میده مردم مناطق دنیا می تونند علایق خیلی خیلی متفاوتی داشته باشند.

به هر حال همین نمودار شما نشون میده سهم تبلت های فول سایز در دنیا بیش از دو برابر تبلت های کوچک است.

در مورد تبلتها هم مشخصه که چه در آمریکا و چه در ایران مردم آیپد مینی را به آیپد بزرگ ترجیح میدن همانطور که نکسوس 7 را به نکسوس 10 ترجیح میدن پس مشکل از فرهنگ ایرانی نیست.
    لطفا توضیح بدید چطور مشخصه.

مرسی.

5. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دوست عزیز چیزی که من درباره فرهنگ گفتم اصلاً مفهوم تمسخر توش نبود. من خیلی هم به فرهنگمون افتخار می کنم.
    منظور من اینه که سبک زندگی مدرن وارد زندگی ما ایرانی ها نشده.
    مثلاً یک خریدار آمریکایی موقع خرید دنبال اینه که دستگاهش به فروشگاه های آنلاین دسترسی کامل داشته باشه، بتونه خوب روش مسیریابی کنه، بتونه راحت از رستورانها جا رزرو کنه، ایمیلهای کاری که واسش میاد رو راحت جواب بده، اپلیکیشن هاش ارزون قیمت و به صرفه باشه و کلی ملاک های دیگه. اما تقریباً اکثر خریدارای ایرانی هیچ توجهی به این مسائل ندارند. اکثرشون فقط قیافه و اندازه شو می پسندند. یه نیم نگاهی به قیمت میندازن، اگه هم خیلی به قول ما گیک باشند میرن جزئیات سخت افزاری شو هم می بینند که وقتی خریدنش بیفتن به جونش و هر بلایی خواستن سرش بیارن. ببینید تفاوت در چه حده!
    همه ش هم به خاطر اینه که زندگی مدرن و ماشینی هنوز کاملاً وارد فرهنگ ایرانی نشده. که البته حوب هم هست ولی بحثش مربوط به این تاپیک نیست.
    ولی در کل نظر من اینه که اگه ما تبلت کوچیک و گوشی بزرگ رو پسند می کنیم به خاطر تفاوت در فرهنگ و سبک زندگی مون هست.
    دوست عزیز این مثالهایی که میزنی و مقایسه هایی که میکنی بیشتر تمسخر آمیز بود!
    درسته که مردم کشورهای پیشرفته با دید بازتر و آگاهانه تر خرید میکنند ولی چه در آمریکا و چه در ایران اکثریت خریداران تحت تاثیر تبلیغات هستن و اکثریت هم ظاهر بین هستن و طرفدار برند و اینطوریا نیست که هر آمریکایی با چنان دقت و موشکافی بره آیفون بخره و همه اپها را چک بکنه و همه مشخصات را بسنجه ولی اکثریت ایرانیها فقط از روی ظاهربینی و برای بازی اسمارتفون بخرن، مثلا من قبلا آیفون 4 اس داشتم و حالا لومیا 720 و با هیچکدام هم ور نرفتم و بلایی سرش نیاوردم. البته در آمریکا تکنولوژی خیلی پیشرفته تر هست و مثلا خریدار به اینکه گوشی lte باشه دقت میکنه ولی برای ایرانی این مورد مطرح نیست.
    مسلما اکثر ایرانیها فقط قدرت خرید تبلتهای 7 اینچی اندرویدی آنهم از نوع ارزانش را دارن ولی حتی اونها که قیمت براشون مطرح نیست اکثرا آیپد مینی را ترجیح میدن که تبلت سایز متوسط محسوب میشه نه 7 اینچی کوچک. در مورد گوشی هم همینطوره و کمتر میتونن بالای 1 میلیون هزینه بکنن برای خرید اسمارتفون به همین خاطر هم گوشیهای میان رده و رو به پایین در ایران بیشتر خریدار داره ولی در بین کسانی هم که قدرت خرید دارند اکثرا آیفون میخرند تا پرچمداران اندرویدی سایز بزرگ. بخصوص خانمهای ایرانی که به جرات میتونم بالای 90% آیفون را ترجیح میدن به خاطر ظرافت و زیبایی. من که نمیدونم شما کجای دنیا زندگی میکن ولی واقعیت در ایران همینه که گفتم حالا شما اگر آمار اکثریت را داری حرف دیگریست.

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

مشاهدات من و شما خیلی ملاک نیست چون مشاهدات هر نفر دیگه می تونه یه چیز دیگه باشه. این لینکی هم که گذاشتید (علی رغم اینکه ادعای قبلی شما درباره فبلت داشتن بیش از نیمی از کره ای ها رو تایید نمی کنه، شما تعداد فبلت های کره رو حداقل 22 درصد بیشتر از سهم واقعیش فرض کرده بودید) باز هم نتیجه خاصی نداره و در اصل نشون میده مردم مناطق دنیا می تونند علایق خیلی خیلی متفاوتی داشته باشند.

به هر حال همین نمودار شما نشون میده سهم تبلت های فول سایز در دنیا بیش از دو برابر تبلت های کوچک است.

لطفا توضیح بدید چطور مشخصه.

مرسی.
    پس اگر مشاهدات من و شما ملاک نیست چاره ای نداریم جز اینکه آمار ایران را هم مثل بقیه دنیا فرض کنیم و قبول کنیم که ایرانیها اکثرا گوشی کوچک و تبلت بزرگ دارند یعنی برعکس حرف شما.
    در مورد آمار فبلت در کره جنوبی که چند وقت پیش دیدم به اشتباه 51% بجای 41% در ذهنم بود و قبول دارم ولی متوجه نمیشم شما چطور محاسبه کردید که اختلاف شد 22% چون من هر جور حساب کردم کمتر از 10% میشه!؟
    اینکه در چند سال گذشته چه تعداد تبلت فول سایز در بازار فروش رفته مربوط به گذشته میشه و خب تا امسال هم تبلتهای 7 و 8 اینچی قدرتمند با رزولوشن بالا نداشتیم. امروز که بعد از معرفی آیپدهای جدید، نظرات تحلیلگران بازار، نویسندگان سایتها و حتی کامنتهای کاربران را در جاهای مختلف میخونم اکثرا آیپد مینی رتینا را گزینه اول برای خرید میدانند. من همینطوری نظر خودم را به اکثریت نسبت ندادم ولی شما آخرش توضیح ندادی که چرا ایرانیها اکثرا تبلت کوچک و گوشی بزرگ میپسندن.

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوست عزیز این مثالهایی که میزنی و مقایسه هایی که میکنی بیشتر تمسخر آمیز بود!
    درسته که مردم کشورهای پیشرفته با دید بازتر و آگاهانه تر خرید میکنند ولی چه در آمریکا و چه در ایران اکثریت خریداران تحت تاثیر تبلیغات هستن و اکثریت هم ظاهر بین هستن و طرفدار برند و اینطوریا نیست که هر آمریکایی با چنان دقت و موشکافی بره آیفون بخره و همه اپها را چک بکنه و همه مشخصات را بسنجه ولی اکثریت ایرانیها فقط از روی ظاهربینی و برای بازی اسمارتفون بخرن،
    بازم میگم هدفم این بود که تفاوتها رو بیان کنم. شما هر کاری هم بکنید نمی تونید منکر این بشید که تفاوت بسیار هست.
    نیازی به موشکافی نیست. همین که اون خریدار ملاکهایی داره که ما نداریم و اصلاً برامون تعریف نشده، خودش باعث تفاوت سلیقه میشه.
    مسلما اکثر ایرانیها فقط قدرت خرید تبلتهای 7 اینچی اندرویدی آنهم از نوع ارزانش را دارن ولی حتی اونها که قیمت براشون مطرح نیست اکثرا آیپد مینی را ترجیح میدن که تبلت سایز متوسط محسوب میشه نه 7 اینچی کوچک.
    اگه این حرف که سندی هم نداره راست باشه بازم تأییدی بر نظر بنده هست. به هر حال مینیه!
    من که نمیدونم شما کجای دنیا زندگی میکن ولی واقعیت در ایران همینه که گفتم حالا شما اگر آمار اکثریت را داری حرف دیگریست.
    منم چند تا استان اونور تر شما زندگی میکنم. درسته مثل شما با قاطعیت و بدون هیچ سند و آماری نمی تونم بگم که "واقعیت در ایران همینه"، اما تفاوت فرهنگ و سبک زندگی -که عرض کردم نظر مثبتی بهش دارم- رو خیلی راحتتر میشه دید و قاطع در موردش نظر داد.

9. این کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

پس اگر مشاهدات من و شما ملاک نیست چاره ای نداریم جز اینکه آمار ایران را هم مثل بقیه دنیا فرض کنیم و قبول کنیم که ایرانیها اکثرا گوشی کوچک و تبلت بزرگ دارند یعنی برعکس حرف شما.
    در مورد آمار فبلت در کره جنوبی که چند وقت پیش دیدم به اشتباه 51% بجای 41% در ذهنم بود و قبول دارم ولی متوجه نمیشم شما چطور محاسبه کردید که اختلاف شد 22% چون من هر جور حساب کردم کمتر از 10% میشه!؟
    اینکه در چند سال گذشته چه تعداد تبلت فول سایز در بازار فروش رفته مربوط به گذشته میشه و خب تا امسال هم تبلتهای 7 و 8 اینچی قدرتمند با رزولوشن بالا نداشتیم. امروز که بعد از معرفی آیپدهای جدید، نظرات تحلیلگران بازار، نویسندگان سایتها و حتی کامنتهای کاربران را در جاهای مختلف میخونم اکثرا آیپد مینی رتینا را گزینه اول برای خرید میدانند. من همینطوری نظر خودم را به اکثریت نسبت ندادم ولی شما آخرش توضیح ندادی که چرا ایرانیها اکثرا تبلت کوچک و گوشی بزرگ میپسندن.
    من مشاهده خودم رو گفتم و شما مشاهده خودتون رو. منظور من از "ملاک مشاهدات ما نیست" اینه که بحث درباره اش بی فایده است چون راهی نداریم که نشون بدیم کدوم صحیحه. دقت کنید اون فقط یک حرف درون پرانتز بود.

من گفتم تعداد فبلت های کره رو 22 درصد بیشتر از حد واقعی حساب کردید. اگه تعداد کل گوشی های کره رو x فرض کنیم، طبق آمار تعداد فبلت ها 0.41x است و شما گفتید بیش از نصف یعنی حداقل 0.5x ، یعنی 0.09x بیشتر از حد واقعی، و برای محاسبه اینکه این اختلاف چه کسری از میزان واقعی فبلت هاست 0.09/0.41 = 22% .

11. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

بازم میگم هدفم این بود که تفاوتها رو بیان کنم. شما هر کاری هم بکنید نمی تونید منکر این بشید که تفاوت بسیار هست.
    نیازی به موشکافی نیست. همین که اون خریدار ملاکهایی داره که ما نداریم و اصلاً برامون تعریف نشده، خودش باعث تفاوت سلیقه میشه.

اگه این حرف که سندی هم نداره راست باشه بازم تأییدی بر نظر بنده هست. به هر حال مینیه!

منم چند تا استان اونور تر شما زندگی میکنم. درسته مثل شما با قاطعیت و بدون هیچ سند و آماری نمی تونم بگم که "واقعیت در ایران همینه"، اما تفاوت فرهنگ و سبک زندگی -که عرض کردم نظر مثبتی بهش دارم- رو خیلی راحتتر میشه دید و قاطع در موردش نظر داد.
    در اینکه اختلاف زیادی در سبک زندگی، امکانات و فرهنگ اجتماعی و... بین ایران و آمریکا هست، هیچ شکی نیست. و این واقعیت هم که post pc تغییرات زیادی در زندگی مردم کشورهای پیشرفته داشته کاملا مشهوده، برای مثال در آمریکا بالای 50% افراد بزرگسال اسمارتفون و حدود 40% تبلت دارند.
    یک واقعیت غیر قابل انکار اینست که از سال 2007 که آیفون آمد همینطور اسمارتفونهای بزرگتر آمدن و از سال 2010 که آیپد آمد تبلتهای کوچکتر آمدن! و این تحت تاثیر فرهنگ ما نبوده بخاطر تنوع در بازار مصرف یوده. مردم در آمریکا یا ایران گوشی و تبلتی را کاملا میپسندن که علاوه بر کیفیت و امکانات، حس کاربری و قابلیت حمل بهتری داشته باشد و راحتتر در دست گرفته بشه. هیچ تفاوت فرهنگی بین کسانی که آیپد ایر با آیپد مینی میخرند نیست ، تفاوت کارایی هم ندارند و قیمت هم چندان تاثیری نداره، حتی در آمریکا هم آیپد مینی بیشتر فروخته و خواهد فروخت. به احتمال زیاد سال آینده هم که آیفون بزرگتر بیاد خیلیها میرن سمتش چون حتما میپسندن و اتفاقا گوشیهای بزرگ مناسبترن برای موارد استفاده ای که شما گفتی در کشورهای پیشرفته هست.
    در ضمن شما مگه میدونی من در کدام استان هستم که گفتی چند تا استان اونور تر زندگی میکنی؟
    Last edited by Tech Geek; 25-10-2013 at 13:36.

تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

من مشاهده خودم رو گفتم و شما مشاهده خودتون رو. منظور من از "ملاک مشاهدات ما نیست" اینه که بحث درباره اش بی فایده است چون راهی نداریم که نشون بدیم کدوم صحیحه. دقت کنید اون فقط یک حرف درون پرانتز بود.
    شما قبلا در پستهای دیگر گفتی در ایران نیستی و این موج گوشیهای بزرگ و فبلت هم تقریبا یک سال و نیم هست که راه افتاده. اگر مشاهدات شما بر اساس نظرات بعضی کاربران در انجمن یا سایتهای دیگر هست که خب این "مشت نمونه خروار" نمیتونه باشه. کاملا مشخصه که پرچمداران اندرویدی طرفداران پر سر و صدایی دارن و در همه سایتها آیفون را زیر سوال میبرند اول بخاطر سایزش و شاید منظور حرف شما با آنها بوده ، ولی اگر یک روز در تهران بگردی و گوشیهایی اقشار مختلف را ببینی کاملا مشهوده که فبلتها و گوشیهای 5 اینچی بسیار کمه و در بین افرادی هم که قدرت خرید بالا دارند آیفون (محبوب شما) طرفداران بسیار بیشتری داره.

من گفتم تعداد فبلت های کره رو 22 درصد بیشتر از حد واقعی حساب کردید. اگه تعداد کل گوشی های کره رو x فرض کنیم، طبق آمار تعداد فبلت ها 0.41x است و شما گفتید بیش از نصف یعنی حداقل 0.5x ، یعنی 0.09x بیشتر از حد واقعی، و برای محاسبه اینکه این اختلاف چه کسری از میزان واقعی فبلت هاست 0.09/0.41 = 22% .
    اگر میخواستی درصد اشتباه را درست حساب کنی باید تبلتها از آمار جدا میکردی تا درصد فبلتها میشد 43% کل گوشیها و در صد خطا میشد 16% ... بگذریم.

همانطور که قبلا گفتم از وقتی آیفون آمد اسمارتفونها رفتن به سمت بزرگتر شدن و از وقتی آیپد آمد تبلتها رفتن به سمت کوچکتر شدن چون کاربران میپسندن. اپل هم در این جریان وارد شد و همانطور که آیپد مینی را ساخت قطعا آیفون بزرگتری هم خواهد ساخت و شاید حتی فبلت. در کل به نظر من یک حد میانه و مناسبی برای اکثریت کاربران هست که آیپد مینی بهش رسید و بعد از آن هم تبلتهای اندرویدی و ویندوزی بسیاری در سایز 8 اینچ آمد که نشان میده این سایز برای اکثر افراد میتونه ایده آل باشه.
    Last edited by Tech Geek; 25-10-2013 at 13:39.

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

هیچ تفاوت فرهنگی بین کسانی که آیپد ایر با آیپد مینی میخرند نیست ، تفاوت کارایی هم ندارند و قیمت هم چندان تاثیری نداره، حتی در آمریکا هم آیپد مینی بیشتر فروخته و خواهد فروخت. به احتمال زیاد سال آینده هم که آیفون بزرگتر بیاد خیلیها میرن سمتش چون حتما میپسندن و اتفاقا گوشیهای بزرگ مناسبترن برای موارد استفاده ای که شما گفتی در کشورهای پیشرفته هست.
    در ضمن شما مگه میدونی من در کدام استان هستم که گفتی چند تا استان اونور تر زندگی میکنی؟
    شاید تو یه کشور تفاوت فرهنگیی نباشه. ولی بین کشورهای مختلف حتماً هست و قابل انکار نیست!
    شما از کجا خبر دارید که آیپد مینی بیشتر فروخته شده؟

15. این کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •