تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: راهنمایی برای اورکلاک celeron

داره خودمونی میشه OLK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

10 راهنمایی برای اورکلاک celeron

سلام
    من یه سیستم با سی پی یو celeron 2.4 ghz دارم. تونستم اون بدون ولتاژدهی و فقط با تغییر میزان bus speed تا 3054 مگاهرتز(27 درصد) اورکلاک کنم و با فن استوک در حالت لود دمای پردازنده به حدود 59 تا 60 درجه میرسه. می خواستم اونو تا 3200 مگاهرتز اورکنم اما از فرکانس 3100 به بالا ، سیستم بعد از بالا اومدن ریسیت میشه. اطلاعات سیستم رو میزارم ، شما یه نگاهی بندازید ببینید مشکل از کجاست؟
    ممنون
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم مشخصات سیستم از aida 64:

http://uplod.ir/uf0d8cy8ejit/Report.htm.htm

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

سلام
    من یه سیستم با سی پی یو celeron 2.4 ghz دارم. تونستم اون بدون ولتاژدهی و فقط با تغییر میزان bus speed تا 3054 مگاهرتز(27 درصد) اورکلاک کنم و با فن استوک در حالت لود دمای پردازنده به حدود 59 تا 60 درجه میرسه. می خواستم اونو تا 3200 مگاهرتز اورکنم اما از فرکانس 3100 به بالا ، سیستم بعد از بالا اومدن ریسیت میشه. اطلاعات سیستم رو میزارم ، شما یه نگاهی بندازید ببینید مشکل از کجاست؟
    ممنون
    اینم مشخصات سیستم از aida 64:

http://uplod.ir/uf0d8cy8ejit/Report.htm.htm
    ​دوستان نظری ندارید؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

یا مشکل از دمای بالا میتونه باشه که ریست میشه یا پردازنده نیاز به ولتاژ دارد یا باید به fsb و چیپ شمالی ولتاژ بدین
    علت بعدی هم میتونه این مشکل از طرف رم باشه یا ولتاژ باید بهش بدین یا باید کلاکش رو با ضریب رم کاهش بدین و دوباره تست کنید
    مدل مینتون رو بگین

در مورد پاور هم مطمئن بشین کافی است و مدار تغذیه مین هم ضعیف باشه میتونه باعث این مشکل بشه
    درکل سی پی یو و سیستم خیلی قدیمی است و ارزش این قدر اورکلاک کردن رو ندارد به نظر من همون میزان اورکلاک کردین کافی است

4. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

OLK

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

6

یا مشکل از دمای بالا میتونه باشه که ریست میشه یا پردازنده نیاز به ولتاژ دارد یا باید به fsb و چیپ شمالی ولتاژ بدین
    علت بعدی هم میتونه این مشکل از طرف رم باشه یا ولتاژ باید بهش بدین یا باید کلاکش رو با ضریب رم کاهش بدین و دوباره تست کنید
    مدل مینتون رو بگین

در مورد پاور هم مطمئن بشین کافی است و مدار تغذیه مین هم ضعیف باشه میتونه باعث این مشکل بشه
    درکل سی پی یو و سیستم خیلی قدیمی است و ارزش این قدر اورکلاک کردن رو ندارد به نظر من همون میزان اورکلاک کردین کافی است
    آره خب ، سیستم خیلی قدیمیه اما من خیلی دوست دارم تا اون حد اورکلاک کنم چون تو نت خوندم که همین cpu رو تا 3.2 اور کردن.
    مدل مادر برد هم ms-6580 (v-3.0) هست.
    تو منوی تغییر فرکانس رم سه گزینه ی "auto , 266, 200" وجود داره و من نمیدونم بین 266 و 200 باید کدوم رو انتخاب کنم؟
    با توجه به تصاویری که گذاشتم، به نظرتون می تونه عامل ایجاد محدودیت ، فرکانس رم باشه؟

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

به نظر من اگر پردازنده استیبل هست همین مقدار اورکلاک هم خیلی خوبه
    اون 3.2 هم در بهترین شرایط بدست میاد که احتمال اینکه شما به ان فرکانس برسی خیلی ضعیف هست
    فرکانس رم شما 400 مگاهرتز هست که اگر روی 400 قرار بدین بعد از اورکلاک فرکانس از 400 رد میشه و سیستم ناپایدار میشه
    توصیه می کنم یا کمتر از 400 بذارید یا روی auto باشه
    کلا 27% اورکلاک برای پردازنده سوکت 478 رقم بالایی محسوب میشه

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

OLK

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

آره خب ، سیستم خیلی قدیمیه اما من خیلی دوست دارم تا اون حد اورکلاک کنم چون تو نت خوندم که همین cpu رو تا 3.2 اور کردن.
    مدل مادر برد هم ms-6580 (v-3.0) هست.
    تو منوی تغییر فرکانس رم سه گزینه ی "auto , 266, 200" وجود داره و من نمیدونم بین 266 و 200 باید کدوم رو انتخاب کنم؟
    با توجه به تصاویری که گذاشتم، به نظرتون می تونه عامل ایجاد محدودیت ، فرکانس رم باشه؟
    اون اوری که انجام شده احتمالا روی یک مین بهتر تست شده

شما هر کدوم رو انتخاب کنید میتونید ببینید فرکانس نهایی رم چند است تو بایوس معلومه
    عامل محدودیت یکیش میتونه از رم باشه علت های دیگری هم میتونه داشته باشه که گفتم

9. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

سلام
    خواستم بگم مشکل ریسیت شدن سیستم مربوط به فرکانس رم بود. فرکانس رم های سیستم من 333 مگاهرتز بود که الان به صورت دستی روی 200 مگاهرتز قرارشون دادم. با این کار و با اضافه کردن ولتاژ cpu از 1.525 به 1.575 تونستم فرکانس cpu رو به 3240 مگاهرتز (35% اورکلاک) برسونم و سیستم پایداره. همچنان دما حدود 59 تا 60 هست(البته الان هوا اینجا خنک هست وگرنه با فرکانس 3054 تو روز های گرم تابستون حداکثر دمای پردازنده به 57 تا 59 درجه می رسید).
    البته به فرکانس 3312 هم رسیدم و سیستم بالا اومد و ریست هم نشد اما بعد از 10-15 دقیقه تست پایداری سیستم هنگ می کرد. شاید واسه این بوده که مقدار fsb (تقریبا 552 مگاهرتز) از حداکثر fsb مادربرد که 533 مگاهرتز هست ، خیلی بیشتر می شد.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

البته فرکانس رم شما همون 400 مگاهرتز هست که وقتی اورکلاک می کردی به 512 مگاهرتز و بیشتر هم می رسید که باعث ناپایداری میشد
    فکر می کنم الان باید 270 مگاهرتز باشه

12. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

OLK

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

البته فرکانس رم شما همون 400 مگاهرتز هست که وقتی اورکلاک می کردی به 512 مگاهرتز و بیشتر هم می رسید که باعث ناپایداری میشد
    فکر می کنم الان باید 270 مگاهرتز باشه
    بله الان به صورت ddr 270 نوشته میشه.

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

یه سوالی دارم: این که تو تست پایداری برای فرکانس های بالاتر از 3240 سیستم بعد از چند دقیقه هنگ می کنه علتش چی میتونه باشه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •