تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 28

نام تاپيک: روش اندازه گیری سختی آب ؟

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

حالا که گفتید یادم اومد یه فیلم تبلیغاتی در این مورد دیده بودم که از این قرص ها استفاده میشه ولی فکر کنم کار این قرص ها اینه که سختی اب رو کاهش بدن ولی مشخص نمیکنه که سختی اب چقدره

این مقاله رو هم یه نگاه بندازید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یه جای دیگه که اندازهگیری سختی اب اهمیت داره تو اکواریوم ها هست که باید همیشه مقدار ph و GH اب یه اندازه مشخص باشه احتمالا اکواریوم فروش ها هم باید بدونن

در ضمن بی کربنات سدیم رو از کجا میشه گیر اورد و اطلاعی از قیمتش دارید؟

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    من نگفتم از یون پر میشه ولی PHتغییر نمیکنه! همه ی صحبت من این بود که فرضا اگر اون غشا خوب کار نکنه و درصدی یون عبور کنه در اون حدی نیست که قابل ملاحظه باشه که بشه بهش استناد کرد و بگید پس فیلتر باید تعویض بشه!اگر سنجیدن سختی به همین سادگی قرمز آبی شدن کاغذ شناساگر بود که اونهمه دنگ و فنگ رو برای سنجش سختی نباید میکشیدیم!
    دوست خوبم منم مشتاقم که عملکرد قرص رو بدونم به چه صورت هست!(این حرفی که نوشته شد از یک سایت برداشته شده توضیح اضافه ای ندادن )

+

شما PHآب شهری رو تا الان اندازه گرفتید؟ در حالتی که از فیلتر رد نشده آِیا اینقدر اسیدی هست که شناساگر رو به PHاسیدی برسونه؟((جمله سوالی هست نه انتقادی))

خب این همـه پستی هم کـه در توضیـح روش سـاده و پیشرفتـه استـفاده از فیلـتر به جای روش آزمایشگاهی داده شد هم برای همین مسئله بود

ما دو تا راه داریم یا کل آزمایشـگاه شیمی رو میاریم خونه و سختـی آب رو اندازه می گیـریم و با لـوازم و ابزار آزمایشگاهی و مواد شیمیایی سختی

رو از بین میبریم

یا از یه فیلتر که همون غشا نیمه تراواست استفاده میکنیم که به صرفه تر و بهینه تر هست چیـزی که برای صنعت به صرفه تر و معقولانه تر هست

حالا که از فیلتر استفاده کردیم برای تصفیه آب از بین تمام فیلتر ها با جنسی که دارن یکی از فیلتر ها که همون غشا نیمه تراواست به عنوان مهم

ترین فیلتر عمل می کنه و آبی که ازین فیلتر عبور می کنه به هیچ وجه نباید اسیدی باشه یعنی هیج یونی رو از خودش عبور نمی ده به تدریج که از

عمر این فیلتر می گذره میزان عبور یون هم بیشتر می شه تا زمانی که عمر فیلتر تمـوم شده و یون ها رو از خودش عبـور می ده در این مرحـله آبی

که از فیلتر عبور کرده یون هایی داره که Ph آب رو تغییر می دن کمترین تغییر رنگ شناسـاگر (اونم شناساگرهای دقیق) کافیـه که مشخص بشه این

آب حاوی اسیده این صحبت ها بر اساس حدس و گمان نیست چیزیه که به عنوان سنجش سختی آب تو آزمایشگاه شیمی استفاده میشه..

دوست عزیزمون می تونن به جای تشخیص تقریبی با این روش، کـل آزمایشگاه شیـمی رو بیـارن تو خونشـون به شرطی که تمـام ابزار و لـوازم

آزمایشگاه رو داشته باشن و به طرز تهیه همه معرف ها و استاندارد کردنشون آشنا باشن..

ولی دقت کنید که سوال دوستمون درباره از بین بردن سختی نیست درباره تشخیص تقریبی سختی آب فیلتر شده و تعویض فیلتر هاست

درباره سوالتون: ph آب فیلتر نشده می تونه شدیدا اسـیدی هم باشه این به املاح آب بستگی داره برای همین آب رو می جوشـونـن که سخـتی

موقتش از بین بره این سختی موقت مربوط به یون های محلول در آب هست که آب رو اسیدی کرده مثل آب بارون ...بعد از اون آزمایـش های مربوط

به سختی دائم رو انجام می دن . مسلما برای تشخیص دقیق میزان سختی آب باید مراحل آزمایشگاهی انجام بشه ولی بـرای تشخیـص تقریبـی

اسیدی بودن محلول از شناساگر دقیق استفاده میشه

انتقاد هم اگر پشتوانه علمی داشته باشه لازمه بحث علمیه

3. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

تو مطلب زیر به وجود کاغذ اندازه گیری اشاره شده جای که سبز کردم

محتوای مخفی: متن 

• GH ، KH و نحوه ی اندازه گیری آنها

General Hardness GH

GH یا سختی کلی بیانگر مقادیر یون های منیزیم و کلسیم حل شده در آب می باشد . در واقع سختی کلی وسیله ی سنجش یون های فلزاتی چون کلسیم ، منیزیم و روی می باشد که بر اثر عبور آب باران از میان سنگ ها به وجود می آیند .
      در بیش تر آب ها ترکیبی از کلسیم ، منیزیم ، نمک و مقادیر کمی از سایر فلزات وجود دارد که این سختی ها به رسیدگی و جلوگیری از افزایش یون های محلول احتیاج دارد .
      ابتدا در آب سختی موقت شکل گرفته و با ورود کربنات به آب ، سختی کلی یا GH شکل می گیرد .
      اما در حالت کلی در آکواریوم عاملی برای افزایش یا کاهش GH وجود نداشته و این مطلب تنها جهت اطلاع رسانی بیان شده است .
      نکته : GH بیش تر در استخر های پرورش ماهیانی چون قزل آلا که در آنها مواد آهکی و کربن دار استفاده می شود ، اندازه گرفته شده و نیاز به کنترل دارد ؛ اما در آکواریوم های خانگی نیازی به اندازه گیری آن نیست .

جدول سختی کلی آب

راه های افزایش GH :

1- اضافه کردن سنگ آهک به آب

راه های کاهش
      GH :

1- اضافه کردن کود گیاهی به آب

2- اضافه کردن آب تصفیه شده

3- اضافه کردن کلسیم کربنات به آب

4- استفاده از سبک کننده های تجاری آب

نکته : KH ، GH و PH با هم رابطه ی مستقیم داشته و افزایش یکی از آنها سبب افزایش دو تای دیگر نیز می شود .

تذکر :در صورت نیاز به اندازه گیری GH در آب ، می توان از کاغذهای اندازه گیری آن استفاده کرد که طرز کار آن همانند کاغذهای اندازه گیری PH می باشد .

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در ضمن بی کربنات سدیم رو از کجا میشه گیر اورد و اطلاعی از قیمتش دارید؟
    کربنات سدیم یا بی کربنات سدیم ؟ بی کربنات سدیم که همون جوش شیرین هست( NaHCO3 )

ولی اگر برای از بین بردن سختی دنبال ماده شیمیایی می گردین معمولا از موادی که کربنات سدیم دارن استفاده میشه

6. 2 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

خب این همـه پستی هم کـه در توضیـح روش سـاده و پیشرفتـه استـفاده از فیلـتر به جای روش آزمایشگاهی داده شد هم برای همین مسئله بود

ما دو تا راه داریم یا کل آزمایشـگاه شیمی رو میاریم خونه و سختـی آب رو اندازه می گیـریم و با لـوازم و ابزار آزمایشگاهی و مواد شیمیایی سختی

رو از بین میبریم

یا از یه فیلتر که همون غشا نیمه تراواست استفاده میکنیم که به صرفه تر و بهینه تر هست چیـزی که برای صنعت به صرفه تر و معقولانه تر هست

حالا که از فیلتر استفاده کردیم برای تصفیه آب از بین تمام فیلتر ها با جنسی که دارن یکی از فیلتر ها که همون غشا نیمه تراواست به عنوان مهم

ترین فیلتر عمل می کنه و آبی که ازین فیلتر عبور می کنه به هیچ وجه نباید اسیدی باشه یعنی هیج یونی رو از خودش عبور نمی ده به تدریج که از

عمر این فیلتر می گذره میزان عبور یون هم بیشتر می شه تا زمانی که عمر فیلتر تمـوم شده و یون ها رو از خودش عبـور می ده در این مرحـله آبی

که از فیلتر عبور کرده یون هایی داره که Ph آب رو تغییر می دن کمترین تغییر رنگ شناسـاگر (اونم شناساگرهای دقیق) کافیـه که مشخص بشه این

آب حاوی اسیده این صحبت ها بر اساس حدس و گمان نیست چیزیه که به عنوان سنجش سختی آب تو آزمایشگاه شیمی استفاده میشه..

دوست عزیزمون می تونن به جای تشخیص تقریبی با این روش، کـل آزمایشگاه شیـمی رو بیـارن تو خونشـون به شرطی که تمـام ابزار و لـوازم

آزمایشگاه رو داشته باشن و به طرز تهیه همه معرف ها و استاندارد کردنشون آشنا باشن..

ولی دقت کنید که سوال دوستمون درباره از بین بردن سختی نیست درباره تشخیص تقریبی سختی آب فیلتر شده و تعویض فیلتر هاست

درباره سوالتون: ph آب فیلتر نشده می تونه شدیدا اسـیدی هم باشه این به املاح آب بستگی داره برای همین آب رو می جوشـونـن که سخـتی

موقتش از بین بره این سختی موقت مربوط به یون های محلول در آب هست که آب رو اسیدی کرده مثل آب بارون ...بعد از اون آزمایـش های مربوط

به سختی دائم رو انجام می دن . مسلما برای تشخیص دقیق میزان سختی آب باید مراحل آزمایشگاهی انجام بشه ولی بـرای تشخیـص تقریبـی

اسیدی بودن محلول از شناساگر دقیق استفاده میشه

انتقاد هم اگر پشتوانه علمی داشته باشه لازمه بحث علمیه
    تو مطلب زیر به وجود کاغذ اندازه گیری اشاره شده جای که سبز کردم

محتوای مخفی: متن 

• GH ، KH و نحوه ی اندازه گیری آنها

General Hardness GH

GH یا سختی کلی بیانگر مقادیر یون های منیزیم و کلسیم حل شده در آب می باشد . در واقع سختی کلی وسیله ی سنجش یون های فلزاتی چون کلسیم ، منیزیم و روی می باشد که بر اثر عبور آب باران از میان سنگ ها به وجود می آیند .
      در بیش تر آب ها ترکیبی از کلسیم ، منیزیم ، نمک و مقادیر کمی از سایر فلزات وجود دارد که این سختی ها به رسیدگی و جلوگیری از افزایش یون های محلول احتیاج دارد .
      ابتدا در آب سختی موقت شکل گرفته و با ورود کربنات به آب ، سختی کلی یا GH شکل می گیرد .
      اما در حالت کلی در آکواریوم عاملی برای افزایش یا کاهش GH وجود نداشته و این مطلب تنها جهت اطلاع رسانی بیان شده است .
      نکته : GH بیش تر در استخر های پرورش ماهیانی چون قزل آلا که در آنها مواد آهکی و کربن دار استفاده می شود ، اندازه گرفته شده و نیاز به کنترل دارد ؛ اما در آکواریوم های خانگی نیازی به اندازه گیری آن نیست .

جدول سختی کلی آب

راه های افزایش GH :

1- اضافه کردن سنگ آهک به آب

راه های کاهش
      GH :

1- اضافه کردن کود گیاهی به آب

2- اضافه کردن آب تصفیه شده

3- اضافه کردن کلسیم کربنات به آب

4- استفاده از سبک کننده های تجاری آب

نکته : KH ، GH و PH با هم رابطه ی مستقیم داشته و افزایش یکی از آنها سبب افزایش دو تای دیگر نیز می شود .

تذکر :در صورت نیاز به اندازه گیری GH در آب ، می توان از کاغذهای اندازه گیری آن استفاده کرد که طرز کار آن همانند کاغذهای اندازه گیری PH می باشد .

دوست عزیز و محترم اول اینکه تمایل به هیچگونه بحثی خصوصا از نوع علمیش(در انجمن!) ندارم
    غیر علمیش هم بهمچنین!
    ((همیشه از پست های وستای عزیز در مباحث علمی استفاده میکنم ))
    شما متوجه منظور من نشدید! دوستی که سوال مطرح کردند دنبال عدد بودند! عدد سختی! (در واقع یک راه ساده و دم دستی برای تعیین سختی میخواستن حداقل من اینو فهمیدم از پست هاشون)
    بازهم سر حرفم هستم (توضیحات شما درسته! اونم کاملا !من هم سختی موقت میدونم چیه هم دائم هم راه از بین بردن هم اندازه گیری و غیره ) اما دارم میگم که مقایسه پی اچ آب فیلتر شده با نشده برای عوض کردن فیلتر معیار درستی نمیتونه باشه

در مورد بخش اسپویلری که ذکر شده خب با توجه به صحبتها الان ما نفهمیدیم اگر آب اسیدی تایید کننده وجود کاتیون و درست عمل نکردن فیلتر هست باید پی اچ زیر 7باشه، پس نکته : KH ، GH و PH با هم رابطه ی مستقیم داشته و افزایش یکی از آنها سبب افزایش دو تای دیگر نیز می شود .

این سوال پیش میاد حالا که GH(سختی آب)زیاد باشه طبق نکته شما PHباید بالا باشه PHبالا یعنی آب خاصیت قلیایی بیشتر داره .
    صحبتها دچار تضاد نمیشه؟
    پ.ن: خدارو شکر طبق صحبت دوستمون کاغذ اندازه گیری سختی هم که موجوده
    پس راه تعیین سختی به دور از ازمایشگاه با اندازه گیری سختی و نه پی اچ انجام پذیره

محتوای مخفی: پ.ن: 
    به زودی عملا این آزمایش رو انجام خواهم داد با کاغذ پی اچ شاید تونستم بااین راه توجیح بشم (در این زمینه ها آزمایش عملی یه چیزه دیگست)
    Last edited by Atghia; 02-10-2013 at 19:07.

8. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوست عزیز و محترم اول اینکه تمایل به هیچگونه بحثی خصوصا از نوع علمیش(در انجمن!) ندارم
    غیر علمیش هم بهمچنین!
    ((همیشه از پست های وستای عزیز در مباحث علمی استفاده میکنم ))
    شما متوجه منظور من نشدید! دوستی که سوال مطرح کردند دنبال عدد بودند! عدد سختی! (در واقع یک راه ساده و دم دستی برای تعیین سختی میخواستن حداقل من اینو فهمیدم از پست هاشون)
    بازهم سر حرفم هستم (توضیحات شما درسته! اونم کاملا !من هم سختی موقت میدونم چیه هم دائم هم راه از بین بردن هم اندازه گیری و غیره ) اما دارم میگم که مقایسه پی اچ آب فیلتر شده با نشده برای عوض کردن فیلتر معیار درستی نمیتونه باشه

در مورد بخش اسپویلری که ذکر شده خب با توجه به صحبتها الان ما نفهمیدیم اگر آب اسیدی تایید کننده وجود کاتیون و درست عمل نکردن فیلتر هست باید پی اچ زیر 7باشه، پس نکته : KH ، GH و PH با هم رابطه ی مستقیم داشته و افزایش یکی از آنها سبب افزایش دو تای دیگر نیز می شود .

این سوال پیش میاد حالا که GH(سختی آب)زیاد باشه طبق نکته شما PHباید بالا باشه PHبالا یعنی آب خاصیت قلیایی بیشتر داره .
    صحبتها دچار تضاد نمیشه؟
    پ.ن: خدارو شکر طبق صحبت دوستمون کاغذ اندازه گیری سختی هم که موجوده
    پس راه تعیین سختی به دور از ازمایشگاه با اندازه گیری سختی و نه پی اچ انجام پذیره

پ.ن: به زودی عملا این آزمایش رو انجام خواهم داد با کاغذ پی اچ شاید تونستم بااین راه توجیح بشم (در این زمینه ها آزمایش عملی یه چیزه دیگست)

چرا تمایل به بجث علمی ندارین ؟ قرار نیست کسی اینجا توبیخ بشه یا حرف شخص خاصی به کرسی نشونده بشه بحث علمی

بر اساس یه اصول مشخص پیش میره ..

اصلا سوال سر آب فیلتر نشده و تشخیص میزان سختی آب فیلتر نشده نیست برای اینکه سختـی آب فیلتـر نشده رو تشخیــص بدیم

باید تو آزمایشگاه مراحلی که خودتون تو پست دوم آوردین رو طی کنیم .. بنابراین تا اینجا ما کاری به آب سخت قبل از فیلتر نداریم.

صحبت روی تشخیص میزان اسیدی بودن آب بعد از فیلتر هست تا اینجا رو قبول دارین ؟!روی چه رفرنس و مرجعـی میگیـن آب اسیدی

گذشته از فیلتر تصفیه آب رو نمی شه با شناساگر تشخیص داد که اسیدی هست یا نه ؟

واقعا این مسئله انقدر ها هم پیچیده نیست سختی موقت چیه ؟ سختی دائم چیه ؟ چرا میگیـم سختی موقت ؟ سختی موقت به علت

وجود چه یون هایی در آب و سختی دائم به علت وجـود چه یون هایـی در آب هست ؟ اگر به سختـی موقـت و دائـم و سختـی کل آشنـا

هستین پس باید جواب تمام این سوالات و مجهولاتی که پرسیدین رو بدونین این بیشتر تضاد داره ..

من درباره اطلاعات شیمی شما یا اینکه تا بحال آزمایشگاه شیمی آزمایشی در این باره انجـام دادیـن اطلاعـی ندارم راسـتـش فرصـت و

حوصله توضیح بدیهیات رو هم ندارم این مباحث رو تو کتاب و مرجع مربوط به اسید و باز و سختـی آب یا حتی خود نـت سـرچ کنید شبهات

از بیـن میره چیزی که اهمیت داره اینه که مطلبی که به عنوان جواب علمی تو انجمن گذاشته شده از نظر علمـی واقعا قابل اثبات باشه

اگر با تمام اصول یه آزمایش شیمی آشنایی دارین خیلی خوبه که این آزمایش رو انجام بدین به شرطی که صـورت سوال رو دقیـق متوجه

باشین (چون هنوز هم فکر می کنم صورت سوال و جواب هایی که داده شـده رو کاملا متـوجه نشدین) یا به سرچ مطالب گوگـل بسنده

نکنید ..

ما هم از خدا سپاسگذاریم

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

چرا تمایل به بجث علمی ندارین ؟ قرار نیست کسی اینجا توبیخ بشه یا حرف شخص خاصی به کرسی نشونده بشه بحث علمی

بر اساس یه اصول مشخص پیش میره ..

اصلا سوال سر آب فیلتر نشده و تشخیص میزان سختی آب فیلتر نشده نیست برای اینکه سختـی آب فیلتـر نشده رو تشخیــص بدیم

باید تو آزمایشگاه مراحلی که خودتون تو پست دوم آوردین رو طی کنیم .. بنابراین تا اینجا ما کاری به آب سخت قبل از فیلتر نداریم.

صحبت روی تشخیص میزان اسیدی بودن آب بعد از فیلتر هست تا اینجا رو قبول دارین ؟!روی چه رفرنس و مرجعـی میگیـن آب اسیدی

گذشته از فیلتر تصفیه آب رو نمی شه با شناساگر تشخیص داد که اسیدی هست یا نه ؟

واقعا این مسئله انقدر ها هم پیچیده نیست سختی موقت چیه ؟ سختی دائم چیه ؟ چرا میگیـم سختی موقت ؟ سختی موقت به علت

وجود چه یون هایی در آب و سختی دائم به علت وجـود چه یون هایـی در آب هست ؟ اگر به سختـی موقـت و دائـم و سختـی کل آشنـا

هستین پس باید جواب تمام این سوالات و مجهولاتی که پرسیدین رو بدونین این بیشتر تضاد داره ..

من درباره اطلاعات شیمی شما یا اینکه تا بحال آزمایشگاه شیمی آزمایشی در این باره انجـام دادیـن اطلاعـی ندارم راسـتـش فرصـت و

حوصله توضیح بدیهیات رو هم ندارم این مباحث رو تو کتاب و مرجع مربوط به اسید و باز و سختـی آب یا حتی خود نـت سـرچ کنید شبهات

از بیـن میره چیزی که اهمیت داره اینه که مطلبی که به عنوان جواب علمی تو انجمن گذاشته شده از نظر علمـی واقعا قابل اثبات باشه

اگر با تمام اصول یه آزمایش شیمی آشنایی دارین خیلی خوبه که این آزمایش رو انجام بدین به شرطی که صـورت سوال رو دقیـق متوجه

باشین (چون هنوز هم فکر می کنم صورت سوال و جواب هایی که داده شـده رو کاملا متـوجه نشدین) یا به سرچ مطالب گوگـل بسنده

نکنید ..

ما هم از خدا سپاسگذاریم
    شما هنوز هم متوجه حرف من نشدید من کجای حرفام اون بخش قرمز رنگ رو معنی میده؟؟؟
    تمایلی به ادامه این صحبت ندارم وقتی که فکرتون اینه من از سرچ گوگل به حرفام رسیدم!
    Last edited by Atghia; 02-10-2013 at 19:44.

تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

مشکل اینجاست که اصلا صحبت شما مربوط به توضیحات من و یا سوال دوستمون نیست برای همین اون قسمت قرمز به نظرتون

غیر مربوط میاد چون توضیحات شما مرتبط به جواب گفته شده یا سوال پرسیـده شده نیـست قسـمت قرمز شده توضیحـات منه و

توضیحاتی که شما براتون مجهول هست مربوط به سوال استارتر یا جواب من نیست ...

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام

همونطور که می دونید دستگاه های تصفیه اب خانگی دارای 4 فیلتر قابل تعویض هستند که سه تای از اونها رو معمولا بسته به مصرف هر 2 تا 6 ماه عوض می کنند و قیمت چندانی هم ندارند

اما فیلتر چهارم که معروف به ممبرنس (غشاء) هست رو معمولا بعد از 1 تا 2 سال و وقتی که سختی اب زیاد میشه عوض می کنند و قیمتش هم در انواع خوب و امریکاییش تا 40 تومن میرسه و روش کار هم اینطور هست که یه مقدار از آب فیلتر شده رو

ازمایش سختی می کنند تا بقهمند که موقع تعویض رسیده یانه.

می خواستم ببینم که چه روش هایی برای اندازه گیری سختی آب وجود داره داره و روش معمولش چی هست

همچنین اسم مواد شیمیایی لازم برای این کار چیه و از کجا می تونم تهیه کنم. و ایا از نظر هزینه می صرفه خودم این کار رو انجام بدم یا مثل همیشه بدم بیرون.

سلام دوست گرامی
    راحت ترین راه برای سنجش سختی آب استفاده از آهنرباست.
    ابتدا توصیه می کنم از آب مغناطیسی شده به هیچ عنوان ننوشید.
    شما آب را در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای بریزید، دوطرف ظرف را آهنربای قوی (ترجیحا سوپر آهنربا) قرار بدید. (فقط مواظب انگشتانتون باشید که بین دو تا سوپر آهنربا پرس نشه.) بذارید مدتی بگذره.
    می دونید چه اتفاقی می افته؟ مولکولهای آب که هیدروژن(قطب مثبت) و اکسیژن(قطب منفی) هستند را تصور کنید دو تا اکسیژن به هیدروژن چسبیده اند ولی همدیگه را دفع می کنند. وقتی دو سر ظرف آب را آهنربا قرار می دین، مولکول آب شکل خطی به خودش می گیره و اصطلاحاً آب نرم می شه. در این حالت سریعاً هرچی املاح داره از جمله منیزیم و کلسیم را در خودش حل می کنه. و این آب نرم دیگه از حالت طبیعی آب خودش خارج می شه و املاح ضروری بدن را هم دیگه نداره(برای همین اصلا نباید نوشیده بشه)

خب آزمایش اینطوری انجام میشه: این آب نرم را درونش شکر بریزید. درون آب سخت هم شکر بریزید. ولی هر دو شکر به یک میزان باشه. اگر آب نرم شده گنجایش حل کردن شکرش به اندازه ی آب سخت باشه این یعنی ، منیزیم و کلسیم زیادی داشته که توی خودش حل کرده

این کار آزمون و خطای زیادی داره ولی جواب می ده

13. 2 کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

در این حالت سریعاً هرچی املاح داره از جمله منیزیم و کلسیم را در خودش حل می کنه. و این آب نرم دیگه از حالت طبیعی آب خودش خارج می شه
    مگه تو اب سخت املاح کلسیم و منیزیم تو اب حل نیستند؟ پس حل شدن بعد از نرم شدن اب بچه معنیه

خب آزمایش اینطوری انجام میشه: این آب نرم را درونش شکر بریزید. درون آب سخت هم شکر بریزید ولی هر دو شکر به یک میزان باشه اگر آب نرم شده گنجایش حل کردن شکرش به اندازه ی آب سخت باشه این یعنی ، منیزیم و کلسیم زیادی داشته که توی خودش حل کرده
    لطفا یه مقدار بیشتر روش رو توضیح بدید بعضی جاهاش گنگه

درضمن آبی رو که از فیلتر برمیدارم نمیدونم سخته یا نه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •