تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: اهمیت خمیر سیلیکون برای سی پی یو چقدره؟

آخر فروم باز FOURTH RETURN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض اهمیت خمیر سیلیکون برای سی پی یو چقدره؟

من فن سی پی یوم رو دراوردم شستم یه دونه از پیچاش هم شکست و خمیر سیلیکون رو هم که زیرش بود با پارچه تمیز کردم اونموقع فکر میکردم کثیفه نمیدونستم خمیر سیلیکونه از اون موقع سیستمم همش گیر میکنه و سرعتش اومده پایین علتش چیه؟ خمیر سیلیکون چقدر مهمه؟

آخر فروم باز pharm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

من دقیقا همین مشکلو داشتم سرعت سیستم اومده بود پایین و هیچ چیزی اجرا نمیشد باز که کردم دیدم خمیرش خشک شده دوباره خمیر زدمو سرعت رفت بالا و مشکلش حل شد
    خمیر سیلیکون خیلی واجبه برا CPU
    اونی هم که پاک کردی دیگه کلا نداره باید این خمیر های سرنگی رو بگیری یه ذره بزنی بش و فن رو بش وصل کنی مشکل حل میشه

3. این کاربر از pharm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض

من که چندسال پیش از بس کیس خاک داشت همه قطعه هارو باز کردم تمییز کردم. خمیر هم پاک شد همونطور بیستم. تا الان هم که سیستم مشکلی نداشته.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

من فن سی پی یوم رو دراوردم شستم یه دونه از پیچاش هم شکست و خمیر سیلیکون رو هم که زیرش بود با پارچه تمیز کردم اونموقع فکر میکردم کثیفه نمیدونستم خمیر سیلیکونه از اون موقع سیستمم همش گیر میکنه و سرعتش اومده پایین علتش چیه؟ خمیر سیلیکون چقدر مهمه؟
    تفاوت بین کارایی انواع خمیر های سیلیکون نهایت چیزی حدود حداکثر 10 درجه سیلیسیوس هست ولی نداشتن خمیر خرارتی ممکن هست اختلاف دما به بیش از 50 درجه هم برسه
    قطعا اگر نسبت به تهیه خمیر حرارتی اقدام نکنید نه تنها ممکن هست به پردازنده آسیب وارد بشه بلکه به علت تنش حراری در اطراف پردازنده به فتها و خازن های مدار pwm هم آسیب وارد خواهد شد قطعا
    البته شکستن یکی از پایه های فن هم حتما مشکل ساز خواهد شد و توصیه می کنم حتما خنک کننده را هم تعویض کنید چون حتی با زدن خمیر حرارتی به پردازنده با توجه به اینکه خنک کننده به خوبی روی پردازنده سوار نمیشه در نتیجه مشکل همچنان رفع نشده باقی می مونه

من که چندسال پیش از بس کیس خاک داشت همه قطعه هارو باز کردم تمییز کردم. خمیر هم پاک شد همونطور بیستم. تا الان هم که سیستم مشکلی نداشته.
    قطعا سیستم شما مشکلاتی داره که شما متوجهش نشدی
    من بارها دیدم که چنین حالتی اتفاق افتاده و با وجود اینکه پردازنده در دمای نزدیک به 100 درجه مشغول کار هست کاربر هم متوجه این موضوع نمیشه و مشکلاتی در آینده پیش میاد و قطعا اولین مشکل هم گریبان مادربرد را می گیره که کاربر متاسفانه علت را در کیفیت پایین قطعات تشخیص میده

به هر حال فکر می کنم ادامه بحث بی نتیجه باشه

6. 3 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز FOURTH RETURN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

یه فن سی پی یو نو گرفتم بستم باور کردنی نیست سرعتش رفت بالا حسابی همه مشکلاتی که با سیستمم داشتم برداشته شد یه زمانی گمون میکردم هاردم خرابه اما همه مشکل از همون فن سی پی یو که یه پیچش شکسته و خمیرش پاک شده بود

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

سلام
    خمیر سیلیکون انقدر مهمه که اگه اونو پاک کنی به شدت سیستمت کند میشه
    حالا که تو اونو پاک کردی سریعا برو براش یه خمیر تهیه کن قیمتشم کمه
    بعد دوس داشتی یه ذره در مورد سخت افزار مطلب بخون و ببین که چه کارایی میکنن که دیگه بدون اطلاع از کارایی شون دست کاریشون نکنی که باعث مشکلات خیلی بزرگتر از این بشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •