تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: مشاوره در مورد ادامه تحصیل و یا رفتن به پلیس فاوا و یا فتا

پروفشنال hosseingrami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

12 مشاوره در مورد ادامه تحصیل و یا رفتن به پلیس فاوا و یا فتا

سلام به همگی دوستان و هموطنان گل.

برای آینده تحصیلی و کاری مزاحم دوستان میشم.بیشتر مربوط به
    پلیس فاوا و فتا هست.در ادام شرایط و سوالات رو مطرح میکنم.

ببیند فاوا داره نیرو میگیره و با مدرک فوق دیپلم هم میگره.
    بنده تازه فوق دیپلم رشته فناوری اطلاعات رو با معدل 15.03 به پایان رسوندم.شهر سکونت بنده هم بیرجند هست.

خوب کارشناسی رو قبول شدم و الانم معافیت تحصیلی کاردانیم
    هنوز لغو نشده چون کارای فارغ التحصیلیم هنوز انجام نشده.

سوال من ایجاست که برای کارهای گزینش فاوا باید کارشناسیم
    رو بیخیال بشم؟؟؟چون میخواستم انتخاب واحد کنم و شروع کنمش.

اگه باید بیخیال بشم، بعدش باید دفترچه خدمت پر کنم یا نه
    یک گواهی چیزی از جایی کفایت میکنه؟؟فاوا افسری میگیره؟

خوب قسمت اصلی مشاوره :

همونطور که گفتم کاردانی بنده تموم شده ولی کارهای فارغ التحصیلی
    به طور کامل انجام نشده و همزمان کارشناسی رو هم قبول شدم. هدف اصلی خودم فتا بوده
    و اونها هم با لیسانس میگیرن.

بنده به دنیای کامپویتر و موبایل و شبکه و تکنولوژی علاقه
    خاصی دارم و در این زمینه سعی کردم که همیشه آپدیت باشم و ...

خوب برای من سه حالت پیش میاد :

1.
    یا اینکه با کاردانی و بیخیال شدن کارشناسی برم فاوا

2.
    یا اینکه کارشناسیم رو برم و بعد فتا شرکت کنم و اگه قبول نشدم و شد دوباره
    برم فاوا

3.
    و یا اینکه کلا درس بخونم و بیخیال این دو ارگان بشم و بعدش برم سربازی و
    ادامه بدبخیتا

در ضمن بنده برادر شهید هستم و پدرم 4 سال پیش فوت کرده اند
    و مادر پیری دارم. متاسفانه بدلایلی نمی شود از معافیت کفالت استفاده کنم و برادرم
    قبل از فوت پدرم از معافیت شهید استفاده کرد. پس بنابراین مشکل خدمت برایم به شدت
    بیشتری وجود دارد چون در اصل باید معاف می شدم ولی به خاطر مسایلی نشده که معاف
    بشم(من 4 سال از بردارم کوچتر هستم و اکنون سنم 22 هست)

با توجه به شرایطی که میبینید بهتر هست چه کنم؟

آیا با رفتن به فاوا تحصیل به وقفه میافته؟

اصلا تفاوت فاوا با فتا از جزء تا کل چیه؟درجه و حقوق و
    مزایای هر یک چه طوره؟؟

راستی به طور کل وقتی در استخدام نظام در بیای از انجام
    دادن چه کارهای دیگه منع میشی؟(بیشتر منظورم شغل دوم و تاسیس شرکت و اینطور
    کاراست)

دوستان اگه ممکنه خیلی زود بگین که باید چه کنم چون اگه
    بخوام کارشناسی رو بیخیال شم باید زودتر کاراش رو بکنم و اگه هم قرار باشه
    کارشناسی رو برم خوب باز فرصت دارم تا هم با خیال راحت تر درس بخونم و فرصتای
    بهتری شاید در کل برام پیش باید.

دل خودم با کارشناسی هست ولی اولا شرایط خوبی ندارم(از هر
    نظر) و دوما تضمینی وجود نداره که چه فاوا و چه فتا با شرایط ایده آل بعد کارشناسیم
    من رو بخوان!!!
    در ضمن من به نظام علاقه دارم ولی به هر حال محدودیت های زمانی و مکانی نظامی شدن آدم رو از انجام خیلی از کارها باز میداره. البته ایده خودم شروع همزمان این قضایاست.یعنی برم و از نظر حقوق و مزایا تامین بشم بعدش به صورت غیر مستقیم دست به کارهای دلخواهمم بزنم.غیر مستقیم یعنی بسپرم به کسی و دورادور و غیر مستقیم مدیریت کنم.

پیشاپیش از هر کی کمک کنه ممنونم.

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوست من شما با فوق دیپلم در ناجا درجتون میشه ستوان سوم یعنی افسر میشی
    شما میتونی بعد از استخدام هم ادامه تحصیل بدی و لیسانست رو بگیری اونوقت هر درجه ای که داشته باشی یدونه بهش اضاف میشه
    فاوا مخفف فن اوری اطلاعات و ارتباط هست و
    کارای کامپیوتری و مخابراتی خود ناجا رو انجام میده

اما فتا
    وظیفش نظارت بر فضای اینترنت و جرائم سایبری و .... هست
    کلا فتا بهتره

TAPATALK

3. 2 کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

دوست من شما با فوق دیپلم در ناجا درجتون میشه ستوان سوم یعنی افسر میشی
    شما میتونی بعد از استخدام هم ادامه تحصیل بدی و لیسانست رو بگیری اونوقت هر درجه ای که داشته باشی یدونه بهش اضاف میشه
    فاوا مخفف فن اوری اطلاعات و ارتباط هست و
    کارای کامپیوتری و مخابراتی خود ناجا رو انجام میده

اما فتا
    وظیفش نظارت بر فضای اینترنت و جرائم سایبری و .... هست
    کلا فتا بهتره

TAPATALK
    ممنون عزیز که پاسخ دادی.
    دقیقا اینا رو میدونم.و مشکل اصلی من این هست که کدوم رو برم بهتره؟

اگه با کارشناسی برم فتا درسته که دو سال دیگه استخدام میشم ولی بالاخره باید درجه و حقوقش بیشتر باشه درسته؟
    درجه و حقوقش چیه؟
    بعد فکر کنم فتا کمتر حالت نطامی داشته باشه.آخه از یکی از دوستان که نیروانتظامی درحه داره پرسیدم گفت حتی مرزم فاوا داره ولی فتا کلا یک واحد استانی تو یک استان هست که کارای پلیسی اینرتنت و جرایم رو انجام میده!!!
    برا همینم چون هدف خودم فتا بوده و کارشم باید بهتر باشه و نظامی بازی هن کمتر داره گمون کنم فتا بهتر باشه برا.ولی به هر حال از اون ور دیر استخدم شدن و دیر بیمه شدن رو داره و در عوض لیسانس رو با خیال راحت دارم و اگه بشه و قانوی برا خدمتم بیاد میشه استفاده کرد.
    کلا همینا مرددم میکنه!!!

راستی ترسی که از فاوا دارم اینه که کارای خیلی سخت مخابراتی و یا چیزای خارج از توانم رو بهم بدم و نتونم از پسش بر بیام و یا اینکه بیگاری ای چیزی بکشن.حی مجبور شم برم مرزو و هزار تا دردسر دیگه ولی فتا مرز کاری نداره و باید داخل استان و با تجهیزات مدرن ور بره.قبول داری؟؟
    ازاونجا که شهرم بیرجند و مرکز استانه و ب شهیدم هستم فتا قطعا شهرم خواهم بود و حقوق مزایای بهتری هم خواهد داشت؟!

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

یک چیز هست که این وسط خیلی مهمه.
    اگه من رفتم فاوا و بعد از مثلا 3 سال لیسانسم رو گرفتم آیا امکان انتقالی به فتا هست؟؟؟؟؟

گمون کنم نباشه چون یادمه که وقتی شرایطش رو میخوندم نوشته بود استخدام جایی نباشی حتی خود سازمان ناجا

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

ممنون عزیز که پاسخ دادی.
    دقیقا اینا رو میدونم.و مشکل اصلی من این هست که کدوم رو برم بهتره؟

اگه با کارشناسی برم فتا درسته که دو سال دیگه استخدام میشم ولی بالاخره باید درجه و حقوقش بیشتر باشه درسته؟
    درجه و حقوقش چیه؟
    بعد فکر کنم فتا کمتر حالت نطامی داشته باشه.آخه از یکی از دوستان که نیروانتظامی درحه داره پرسیدم گفت حتی مرزم فاوا داره ولی فتا کلا یک واحد استانی تو یک استان هست که کارای پلیسی اینرتنت و جرایم رو انجام میده!!!
    برا همینم چون هدف خودم فتا بوده و کارشم باید بهتر باشه و نظامی بازی هن کمتر داره گمون کنم فتا بهتر باشه برا.ولی به هر حال از اون ور دیر استخدم شدن و دیر بیمه شدن رو داره و در عوض لیسانس رو با خیال راحت دارم و اگه بشه و قانوی برا خدمتم بیاد میشه استفاده کرد.
    کلا همینا مرددم میکنه!!!

راستی ترسی که از فاوا دارم اینه که کارای خیلی سخت مخابراتی و یا چیزای خارج از توانم رو بهم بدم و نتونم از پسش بر بیام و یا اینکه بیگاری ای چیزی بکشن.حی مجبور شم برم مرزو و هزار تا دردسر دیگه ولی فتا مرز کاری نداره و باید داخل استان و با تجهیزات مدرن ور بره.قبول داری؟؟
    ازاونجا که شهرم بیرجند و مرکز استانه و ب شهیدم هستم فتا قطعا شهرم خواهم بود و حقوق مزایای بهتری هم خواهد داشت؟!
    یک چیز هست که این وسط خیلی مهمه.
    اگه من رفتم فاوا و بعد از مثلا 3 سال لیسانسم رو گرفتم آیا امکان انتقالی به فتا هست؟؟؟؟؟

گمون کنم نباشه چون یادمه که وقتی شرایطش رو میخوندم نوشته بود استخدام جایی نباشی حتی خود سازمان ناجا
    هیچ معلوم نیست که دو سال دیگه با لیسانس پذیرش کنه .. در مورد حقوق خیلی ربطی به درجه ندارد ما سروان داریم از سرهنگ بیشتر حقوق میگیره بستگی به اون شغل و جایگاهیش داره یکم این مورد پیچیده هست
    درجه شما با لیسانس ستوان دوم خواهد
    بله فتا از نظر نظامی و جایگاه شغلی همونطور که گفتم بهتره .. فاوا ممکنه هرجای تقسیم بشید اکثر یگان ها مسئول فاوا دارند و بله ممکنه مرز هم بیوفتید من هنوز هم نظرم اینه که شما با فوق ثبت نام کنید بعد در حین خدمت لیسانستون رو بگیرین
    فاوا کار سختی که نداره نهایتا یه سیم تلفنی بکشه یا ویندوزی نصب کنه و .... درضمن میتونی یه سرباز هم دراختیار بگیری تا اگه کار سختی بود با هم انجام بدین ولی در هر صورت فتا خیلی بهتره شک نکن
    از فاوا به فتا امکانش هست جا به جا بشید ولی خیلی سخته و این موارد رو به راحتی قبول نمیکنند

یه چیز برادرانه بهت بگم شما که شرایطش رو دارید برای استخدام سپاه اقدام کنید خیلی خیلی بهتره از هر نظر مگر ایننکه خوشت نیاد ...

7. 2 کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

هیچ معلوم نیست که دو سال دیگه با لیسانس پذیرش کنه .. در مورد حقوق خیلی ربطی به درجه ندارد ما سروان داریم از سرهنگ بیشتر حقوق میگیره بستگی به اون شغل و جایگاهیش داره یکم این مورد پیچیده هست
    درجه شما با لیسانس ستوان دوم خواهد
    بله فتا از نظر نظامی و جایگاه شغلی همونطور که گفتم بهتره .. فاوا ممکنه هرجای تقسیم بشید اکثر یگان ها مسئول فاوا دارند و بله ممکنه مرز هم بیوفتید من هنوز هم نظرم اینه که شما با فوق ثبت نام کنید بعد در حین خدمت لیسانستون رو بگیرین
    فاوا کار سختی که نداره نهایتا یه سیم تلفنی بکشه یا ویندوزی نصب کنه و .... درضمن میتونی یه سرباز هم دراختیار بگیری تا اگه کار سختی بود با هم انجام بدین ولی در هر صورت فتا خیلی بهتره شک نکن
    از فاوا به فتا امکانش هست جا به جا بشید ولی خیلی سخته و این موارد رو به راحتی قبول نمیکنند

یه چیز برادرانه بهت بگم شما که شرایطش رو دارید برای استخدام سپاه اقدام کنید خیلی خیلی بهتره از هر نظر مگر ایننکه خوشت نیاد ...
    چی بگم والا.
    درباره س.پ.اه راستش قبلن بهش فکر کرده بودم.همنی چند وقت پیش فاواش نیرو میگیرفته ولی مدرک دانشگاه ما رو قبول نداشتند.راستش بدم که نمیاد ولی جدیدا یه کم کارای اعصاب خورد کنی ازش دیدم که ...
    گمون کنم با این تفاسیر درس بخونم و همزمان مشکلاتمم رو حل کنم و چیزاش بیشتری یاد بگیرم بیشتر به نفعمه.بعدش هم برم فتا.شاید تو این مدت قوانینی به نفعم شد و حتی س.پ.ا.ه هم نیرو گرفت یا خلاصه خاکی تو سرم شد.
    به نظر لیست کاری فتا چیه؟و چه بخش هایی داره؟
    فتا با ستوان2 استخدام میشی درسته؟؟؟
    برا فاوا یکی از دوستان میگفت که چون ب شهیدی تو شهر میندازنت.خوب چه تضمینی وجود داره؟؟؟؟منم اگه شهر نیوفتم احتمال درس خوندن میکشه پایین.ولی اگه همین فتا میبود اگه هم شهر خودم نباشم حداقل یک شهری هستم که بشه راحت تر توش درس خوند و یادگرفت!!!

راستی بعد از 5 سال که از پیمانی به حالت پایور تغییر وضعیت میدم مشه برا فتا اقداماتی کرد؟؟؟؟؟

به نظر خودم اگه هم فتا پذیرش نکنه و همون فاوا با لیساس پذیرش کنه باز ضرر نکردم و بجای ستوان3 ستوان2 استخدام شدم که مزیتش اینه که لیسانس رو با خیال راحت و معدل خوب و بی استرس گرفتم و بجای صبر 4 سال ارتقای درجه، 2 ساله شدم ستوان2 و بعدش میتونم برم آزادی جایی برا ارشد.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

تازه گیرم که بخوام فاوا برم.
    تا آخر این برج برا ارسال مدارک وقته و من هم هنوز معافیت تحصیلیم لغو نشده.برا این که بتونم فاوا شرکت کنم باید چه کنم؟دفترچه خدمت پر کنم؟؟؟

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

چی بگم والا.
    درباره س.پ.اه راستش قبلن بهش فکر کرده بودم.همنی چند وقت پیش فاواش نیرو میگیرفته ولی مدرک دانشگاه ما رو قبول نداشتند.راستش بدم که نمیاد ولی جدیدا یه کم کارای اعصاب خورد کنی ازش دیدم که ...
    گمون کنم با این تفاسیر درس بخونم و همزمان مشکلاتمم رو حل کنم و چیزاش بیشتری یاد بگیرم بیشتر به نفعمه.بعدش هم برم فتا.شاید تو این مدت قوانینی به نفعم شد و حتی س.پ.ا.ه هم نیرو گرفت یا خلاصه خاکی تو سرم شد.
    به نظر لیست کاری فتا چیه؟و چه بخش هایی داره؟
    فتا با ستوان2 استخدام میشی درسته؟؟؟
    برا فاوا یکی از دوستان میگفت که چون ب شهیدی تو شهر میندازنت.خوب چه تضمینی وجود داره؟؟؟؟منم اگه شهر نیوفتم احتمال درس خوندن میکشه پایین.ولی اگه همین فتا میبود اگه هم شهر خودم نباشم حداقل یک شهری هستم که بشه راحت تر توش درس خوند و یادگرفت!!!

راستی بعد از 5 سال که از پیمانی به حالت پایور تغییر وضعیت میدم مشه برا فتا اقداماتی کرد؟؟؟؟؟

به نظر خودم اگه هم فتا پذیرش نکنه و همون فاوا با لیساس پذیرش کنه باز ضرر نکردم و بجای ستوان3 ستوان2 استخدام شدم که مزیتش اینه که لیسانس رو با خیال راحت و معدل خوب و بی استرس گرفتم و بجای صبر 4 سال ارتقای درجه، 2 ساله شدم ستوان2 و بعدش میتونم برم آزادی جایی برا ارشد.
    تازه گیرم که بخوام فاوا برم.
    تا آخر این برج برا ارسال مدارک وقته و من هم هنوز معافیت تحصیلیم لغو نشده.برا این که بتونم فاوا شرکت کنم باید چه کنم؟دفترچه خدمت پر کنم؟؟؟
    فتا کلا حوزه کاریش رسیدگی به جرائم مجازی هست مثل کلاهبرداری اینترنتی ..رسیدگی به شکایات سایبری ...و یه قسمتی از کمیته فیلترینگ هم دراختیارش هست کلا هر جرمی که مجازی باشه رو پوشش میده خیلی گسترده هست
    شما بله با لیسانس ستوان دوم میشی شما چون شرایط داری به احتمال 99 درصد شهر خودتی البته در طول مدت پیمانی ممکنه شهر خودت نباشی تغییر رسته خدمتی در ناجا به این سادگی نیست ممکنه موتفقت نکنند با انتقالتون به فتا اما چون شرایط داری اجتمال رو زیاد میکنه
    برای ثبت نام هم بله شما باید دفترچه رو ارسال کرده باشی و برگ اماده به خدمت بدون غیبت داشته باشی

11. این کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007

12

فتا کلا حوزه کاریش رسیدگی به جرائم مجازی هست مثل کلاهبرداری اینترنتی ..رسیدگی به شکایات سایبری ...و یه قسمتی از کمیته فیلترینگ هم دراختیارش هست کلا هر جرمی که مجازی باشه رو پوشش میده خیلی گسترده هست
    شما بله با لیسانس ستوان دوم میشی شما چون شرایط داری به احتمال 99 درصد شهر خودتی البته در طول مدت پیمانی ممکنه شهر خودت نباشی تغییر رسته خدمتی در ناجا به این سادگی نیست ممکنه موتفقت نکنند با انتقالتون به فتا اما چون شرایط داری اجتمال رو زیاد میکنه
    برای ثبت نام هم بله شما باید دفترچه رو ارسال کرده باشی و برگ اماده به خدمت بدون غیبت داشته باشی
    خوب با این شرایط و احتمالات فتا بهتر نیست؟؟؟؟
    پس احتمالا نتونم برم فاوا چون اگه برا ارسال مدارک تا آخر این برج وقت باشه، تا کارای دانشگاه تموم بشه و منم بخوام دفترچه پرکنم و اینا کلی طول میکشه.درسته؟؟!
    شاید اجبارا باید برم کارشناسی و فتا!!!

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام به همگی.
    من تصمیمم رو گرفتم که کارشناسیم رو برم و بعدش اگه نیاز بود و شرایط داشتم برا فتا اقدام کنم و اگه درآمدی از جایی تونستم داشته باشم برم خدمت و اصلا وارد نظام نشم.

یک سوال جدید دارم.
    به نظر شما دوستان عزیز، میشه کسی که بیکاره و یا دانشجویه تا زمان شروع اولین بیمه سربازی یا کاری خودش رو بیمه کنه و با اون بیمه پیوست کنه تا بیش از این عقب نمونه!؟!؟!؟؟اگه شدنیه توضیح مفصل یبادتون نره

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •