تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: مشکل استفاده از دو مودم بر روی یک خط اینترنتی

داره خودمونی میشه javad 61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض مشکل استفاده از دو مودم بر روی یک خط اینترنتی

سلام به همه.راستش من چند وقت پیش یک مودم وایرلس دی لینک گرفتم و به pc وصل کردم که توی اتاق خوابم است
    اما از اونجا که خونمون نسبتا بزرگ است در بعضی اتاقها یا اینترنت وایرلس را ندارم یا به زور 2 خط میگیرد.
    لذا تصمیم گرفتم مودم قدیمی خودمو که asus است به کامپیوترم وصل کنم و مودم وایرلس را درست در مرکز خونه قرار بدم تا هم جای خونه اینترنت وایرلس را داشته باشم.
    اما مشکل اینه که انگار این کار نشدنی است.چون وقتی یکی از مودمها درست کار میکه اونکی خراب میشه و بالعکس.
    یعنی امکان اینکه هر دو مودم همزمان روشن باشند و بتوان از هر دو استفاده کرد
    وجود نداره و من مجبورم هر بار بنا به ضرورت استفاده یکی از مودم ها را خاموش کنم.
    آیا این مشکل راه حلی دارد و ایرادی در کار من است یا اساسا همچین کاری شدنی نیست؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

با سلام

خیر

اتصال هم زمان دو مودم به یک خط به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
    این مثل آن می ماند که شما در حال استفاده اینترنت هستید و شخص دیگری از خط شما سوء استفاده کرده و برای خود مودم نصب کند و از اینترنت شما هم زمان استفاده کند. یوزرنیم و پسورد اختصاصی ای دی اس ال داخل مودم شما برای فعال سازی یک لینک است. این سیاست مخابرات جلوی دزدی را می گیرد.

راه حل:
    استفاده از یک روتر . یک خط اینترنت از مودم می گیرد و تقسیم می کند از طریق کابل لن یا وایرلس و شبکه می کند. با روتر کارهای مختلفی می شود کرد. مراجعه کنید.

استفاده از آنتن تقویتی . مودم های وایرلس به طور معمول دو db هستند بعضی کمی بیشتر. آنتن حدود دوازده db تقریبا کل خانه را پوشش می دهد.

بعضی مودم های قوی سیصد هزار هستند با آنتن حد متوسط ، بنده خدا ، آنتن بیست و دو db دکلی سیصد هزاری تهیه کنید (شبیه ماهواره است) یک محله را ساپورت می کند.
    البته آنتن قوی طبیعتا ضرر دارد باید به اندازه نیاز استفاده کرد.

روش های شبکه ای مختلفی وجود دارد ، ... ولی برای شما ارزان ترین راه استفاده از آنتن قوی است.

توجه کنید هر مودمی هر آنتنی قبول نمی کند. مشاوره کنید.

در نزدیکی ما دبیرستانی است شبکه وایرلس آن همیشه از مسافت دور در لیست دیده می شود ، ... پسورد داشتیم !
    Last edited by hadijahedi; 03-11-2013 at 22:56. دليل: علاف بودم مرض داشتم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

با سلام

خیر

اتصال هم زمان دو مودم به یک خط به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
    این مثل آن می ماند که شما در حال استفاده اینترنت هستید و شخص دیگری از خط شما سوء استفاده کرده و برای خود مودم نصب کند و از اینترنت شما هم زمان استفاده کند. یوزرنیم و پسورد اختصاصی ای دی اس ال داخل مودم شما برای فعال سازی یک لینک است. این سیاست مخابرات جلوی دزدی را می گیرد.

راه حل:
    استفاده از یک روتر . یک خط اینترنت از مودم می گیرد و تقسیم می کند از طریق کابل لن یا وایرلس و شبکه می کند. با روتر کارهای مختلفی می شود کرد. مراجعه کنید.

استفاده از آنتن تقویتی . مودم های وایرلس به طور معمول دو db هستند بعضی کمی بیشتر. آنتن حدود دوازده db تقریبا کل خانه را پوشش می دهد.

بعضی مودم های قوی سیصد هزار هستند با آنتن حد متوسط ، بنده خدا ، آنتن بیست و دو db دکلی سیصد هزاری تهیه کنید (شبیه ماهواره است) یک محله را ساپورت می کند.
    البته آنتن قوی طبیعتا ضرر دارد باید به اندازه نیاز استفاده کرد.

روش های شبکه ای مختلفی وجود دارد ، ... ولی برای شما ارزان ترین راه استفاده از آنتن قوی است.

توجه کنید هر مودمی هر آنتنی قبول نمی کند. مشاوره کنید.

در نزدیکی ما دبیرستانی است شبکه وایرلس آن همیشه از مسافت دور در لیست دیده می شود ، ... پسورد داشتیم !
    مرسی ادبیات

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

دوست عزیز این روش هایی که گفتین خوبه اما خیلی سطحی عبور کردین.

شما باید اول ببینی میخوای پوشش اینترنت رو از طریق وایرلس یا کابل افزایش بدی؟

کابل:اگر مودم ای دی اس ال تون چند تا پورت داشت از اون طریق کابل بکشین به بقیه خونه.

وایرلس: نود و پنج در صد مودم های ای دی اس ال انتن قابل جدا شونده ندارن!یعنی انتن به صورت ثابت و فابریک هستش. حالا بعضی ها سه انتن دارن و بعضی ها یک انتن......معمولا هم فرقی تو قدرت انتن نداره.یعنی انتن مودم adsl معمولا در حد خانگی و ضعیف هست.

پس خرید یک انتن تقویت کننده مشکل شمارو حل نمیکنه . انتن چیزی جز یک تیکه فلز نیست!

شما باید یک عدد اکسس پوینت تهیه کنید. اکسس پوینت حالت های مختلفی داره و باتوجه به مودم ای دی اس ال میتونید از اون حالت ها استفاده کنید
    در ضمن اکسس پوینت که خریداری میکنی ترجیحا فوکولی و فانتزی باشه.
    یعنی انتن داخلی نباشه ...حتما انتن خارجی و قابل جدا شدن تهیه کنید.... یادتون باشه روتروایرلس نخرید. اکسس پوینت بخرید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

ببخشید فوکولی و فانتزی نباشد....تصحیح شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •