تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: نشناختن کامل فضای هارد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض نشناختن کامل فضای هارد

با سلام.من یه هارد ترابایت سیگیت رو تهیه کردم.بردم خدمات کامپیوتری تا برام پارتیشن بندی کنه.برای پارتیشن بندی از ویندوز ایکس پی استفاده کرد و تحویل داد.الان که با ویندوز 7 میام فقط 32 مگ و فقط یک درایو رو نشون میده.ناگفته نماند الان با هارد 500 میام بالا که ویندوز 7 روش هست و هارد دوم که ترا هست فقط پارتیشن بندی شده رو متصل کردم.دوستان راهنمایی کنید چیکار کنم؟؟ممنون

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

با سلام.من یه هارد ترابایت سیگیت رو تهیه کردم.بردم خدمات کامپیوتری تا برام پارتیشن بندی کنه.برای پارتیشن بندی از ویندوز ایکس پی استفاده کرد و تحویل داد.الان که با ویندوز 7 میام فقط 32 مگ و فقط یک درایو رو نشون میده.ناگفته نماند الان با هارد 500 میام بالا که ویندوز 7 روش هست و هارد دوم که ترا هست فقط پارتیشن بندی شده رو متصل کردم.دوستان راهنمایی کنید چیکار کنم؟؟ممنون
    ابتدا یک عکس از disk managment سیستم بدین
    نرم افزار hiren boot cd رو دانلود کنید و از طریق hdat2 میتونید حجم هارد 1 تراتون رو درست کنید اگه با اون درست نشد باید با آپدیت فریم ویر و فرمت سطح پایین هم تست کنید

3. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

ابتدا یک عکس از disk managment سیستم بدین
    نرم افزار hiren boot cd رو دانلود کنید و از طریق hdat2 میتونید حجم هارد 1 تراتون رو درست کنید اگه با اون درست نشد باید با آپدیت فریم ویر و فرمت سطح پایین هم تست کنید

چجوری از hdat2 استفاده کنم؟
    Last edited by qazy; 14-09-2013 at 20:33.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

چجوری از hdat2 استفاده کنم؟
    قبل از هرچیزی لازم هست یادآوری بشود ، تضمینی نیست برای اطلاعات ذخیره شده در هارد دیسک مشکلی پیش نیاید .

برنامه HDAT2 را از لینک زیر دانلود و سپس extract کنید . فایل استخراجی iso هست که باید با برنامه iso burner ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) آنرا روی DVD/CD رایت کنید (مستقیماً رایت نکنید که بوتیبل نمیشود) . در بایوس گزینه اول بوت را روی CD/DVD تنظیم کنید و پس از اینکه سیستم ریستارت شد به جای ویندوز این برنامه اجرا میشود .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] https://hdat2.com/files/hdat2cd_53.exe

طبق عکس زیر اگر هارد دیسک مورد نظر SATA و یا IDE باشد باید گزینه اول و در صورتیکه usb باشد گزینه دوم را انتخاب کنید .

در عکس زیر لیستی از دستورها دیده میشود .

طبق عکس زیر دستور hdat2 را تایپ کنید .

طبق عکس زیر هارد مورد نظر را پیدا و انتخاب کنید .

طبق عکس زیر Set Max (HPA) Menu را انتخاب کنید .

در عکس زیر کل حجم درایو (current native) و حجم در دسترس (current user) و حجم مخفی شده (current hidden) را نشان میدهد . برید به قسمت new user . اگر در اين قسمت حداكثر حجم را نوشته باشه پس دكمه S را بزنيد تا ثبت شود .

در صورت ظاهر شدن پيغام command complete successfully در پايين برنامه هر دكمه اي را براي خروچ بزنيد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by ata.royalfalcon; 10-06-2014 at 20:20.

6. 6 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Guidance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

بد نیست که برنامه acronis هم امتحان کنید و هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید توی محیط بوتیبل باشه بهتره.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بد نیست که برنامه acronis هم امتحان کنید و هارد رو دوباره پارتیشن بندی کنید توی محیط بوتیبل باشه بهتره.
    اگر به عكس disk management كه پست شماره سه هست دقت كنيد ظرفيت هارد 32 مگابايت شناسايي شده و در نتيجه هر چقدر و به هر روش هم پارتيشن بندي بشه (ويندوزي يا تحت داس و ...) درست نميشه .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

یک دنیا ممنون.الان تونستم حجم کامل رو برردونم ولی الان به این صورت درومده.میشه بفرمائید الان چیکار کنم؟؟ممنون

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

یک دنیا ممنون.الان تونستم حجم کامل رو برردونم ولی الان به این صورت درومده.میشه بفرمائید الان چیکار کنم؟؟ممنون

هارد به حالت داینامیکگ رفته ابتدا از اون قسمت که نوشته disk1 راست کلیک کنید و convert tu basic بکنید بعد با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن یا از خود disk managment پارتیشن بندی رو انجام بدین یک فضای unlocated ایجاد میشه و میتونید با راست کلیک کردن و new partion یک پارتیشن ایجاد کنید و فرمتش کنید و الی آخر

12. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

هارد به حالت داینامیکگ رفته ابتدا از اون قسمت که نوشته disk1 راست کلیک کنید و convert tu basic بکنید بعد با یک نرم افزار مدیریت پارتیشن یا از خود disk managment پارتیشن بندی رو انجام بدین یک فضای unlocated ایجاد میشه و میتونید با راست کلیک کردن و new partion یک پارتیشن ایجاد کنید و فرمتش کنید و الی آخر
    عزیز طبق فرمایش شما پیش رفتم ولی این ارور رو میده:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

ممنون از همه دوستان مشکل به طور کامل برطرف شد.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •