تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 22 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 217

نام تاپيک: iPhone 5S | تاپيك بررسي و بحث مسائل مربوط به آيفون فایو اس

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

این اصطلاح بلوغ هم شده یک مغلطه تکراری
    یعنی آیفون با این دیزاینش به بلوغ رسیده؟ اون حاشیه های مسخره یعنی بلوغ ؟ 4 اینچ صفحه یعنی بلوغ؟ 64 گیگ ظرفیت یعنی بلوغ؟ دوربین 8 یعنی بلوغ؟
    کلا در هر زمینه ای که اپل با محافظه کاری در جا میزند یعنی به بلوغ رسیده؟

سوال: پلتفرم 64 بیتی برای آیفون 5S چه مزیتی دارد؟
    جواب: تقریبا هیچی... نه حالا و نه حتی در آینده نزدیک

مشخص است اپل با عرضه اولین پلتفرم 64 بیتی موبایل قصد دارد قواعد بازی را در دنیای پست پی سی به نفع خودش تغییر بدهد ولی در واقع همه این تبلیغات اپل مبنی بر اولین پلتفرم 64 بیتی موبایل در کلاس دسکتاپ چیزی بیشتر از راه انداختن یک پروپاگاندا برای فروش نیست.
    این نکته مشخص است که دنیای موبایل باید روزی به سمت 64 بیتی میرفت ولی بر اساس کدام نیاز؟ برای یک اسمارتفون 4 اینچی با سیستم عاملی مثل ios که همه چیز بر اساس اپلیکیشنهای ساده است پلتفرم 64 بیتی مزیتی نخواهد داشت حتی اگر همه اپها برای 64 بیتی بهینه سازی بشوند بخصوص که بخش زیادی از پردازش گرافیکی بر عهده gpu میباشد.
    در مورد اضافه شدن پردازنده M7 هم باید گفت درست مثل اینست که اپل یک یا چند هسته اضافه کرده باشد به پردازنده اصلی که در عمل کار خاصی انجام نمیدهند و فقط در صورت نیاز پردازشهای حرکتی به دست آمده از شتابسنج، ژیروسکوپ و قطب نما را به شکلی بهینه تر انجام بدهند یعنی وظایفی که در حالت عادی باید A7 آنها را انجام می داد.
    اما فینگرپرینت! با اینکه در نگاه اول چیز جذابی به نظر میرسد ولی در عمل فقط برای باز کردن قفل صفحه نمایش کاربرد دارد کاری که با یک یا چند حرکت انگشت روی صفحه نمایش هم انجام میشود! آیا بهتر نبود بجای اینکار اپل در طراحی آیفون تغییر میداد و آن حاشیه های مسخره را کم میکرد.
    Last edited by Ezio.; 11-09-2013 at 11:26.

2. این کاربر از Ezio. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

چون روال آپگرید در دنیا یک روال دو ساله است (قرارداد ها) و قرار نیست کسی آیفون 5 رو با 5S عوض کنه و هدف اپل هم این نیست. برای آپگرید آیفون 4S با 5S دلایل خیلی زیادی وجود داره
    با یک پرداخت کوچیک به اپراتور ها میشه به راحتی، توی امریکا که اینطور بوده و هست .
    خیلی از افراد هم به دنبال آپگرید هستند. چه لاک،چه آنلاک.
    مفهوم پست پی سی هم در جایگزینی پی سی نیست بلکه در اینه که اکثر کارها رو در اکثر مواقع برای اکثر کاربرها بهتر و ساده تر انجام بدن که همینطور هم هستن.
    ولی واقعا میتونن ؟
    خیلی از کارا هستند که فقط محدود به وبگردی نمیشن،ولی این که بگیم با آوردن پردازنده 64بیتی ما تجربه مشابه پی سی ها خواهیم داشت،بیشتر شبیه به شوخیه تا واقعیت
    همونطور که ماشین سواری اسپرت دو نفره هیچ وقت جایگزین کامیون 18 چرخ نمیشه دنیای پست پی سی هم برای این نیومده که جای پی سی رو بگیره.
    اتفاقا از نظر بنده ، دقیقا هدف نهایی این صنف از بازار، جایگزینی کامله پست پی سی با پسی هست، رسوندن قدرت پردازشی به پی سی ها و کاربردی تر کردن و همچنین پیدا کردن راه جایگزینی برای محصولات قدیمی که تا به حال عمرشون رو کردن و باید با چیز جدیدی تعویض بشوند.
    به علاوه شما هدف نهایی رو با شرایط فعلی اشتباه می گیرید. شرایط فعلی به دلیل یک سری محدودیت (مثل باتری/سیلیکون) اجازه پیشروی سریع رو نمی ده و این در اختیار یک کمپانی نیست که چیزی رو عوض کنه

بر اساس واقعیت های تکنولوژی امروز دنیا اسمارت فون ها به اون بلوغ نسبی رسیدن و شما در هیچ محصولی بین یک نسل و نسل بعد فرق عمده و انقلابی نمی بینید.
    بسیاری از پروژه های تحقیقاتی درباره باتری یا جایگزینی فناوری های بدون نیاز به سیلیکون هست. ولی چرا هیچ شرکتی سرمایه گذاری آنچنانی نمیکنه روی این موضوع؟ به این خاطر که میخوان هنوز چیزی برای ارائه داشته باشند و البته بحث همیشگی حاشیه سود!
    نیازی به باتری منعطف یا سی پی یوی بدون سیلیکون نیست، اما خلاصه یک جایی باید به اون سمت گرویده بشه این صنعت
    جالب اینجاست که وقتی یک شرکت استارت مثلا استفاده از اسنپدراگون 800 رو میزنه ، یا استارت استفاده از یک سنسور خاص، در عرض 1سال اونو در تمام گوشی ها میبینیم، ولی وقتی بحث باتری، صفحه نمایش کم مصرف، سی پی یو با تولید دمای پایین و .... میشه همه شرکت ها عقب نشینی میکنند.
    طبیعیه که این موضوع برای اینه که هنوز نزدیک به تکامل در این صنعت نیستیم و فعلا هم نخواهیم بود!
    گرچه من برعکس شما به کسی توهین نمی کنم
    من به کسی توهین نکردم دوست عزیز. توضیح هم دادم که چرا این سوءتفاهم براتون پیش اومده.
    حرف شما درست است که هر چیزی بالاخره کاربردی داره و من هم یک مثال زدم از عدم سادگی و در حین حال عدم کاربردی که دقیقا برعکس چیزی بود که شما گفتید
    بسیاری هم ساده و کاربردی هستند! نمیتونید دقیق نظر بدید چون شاید شما و دوستتون در استفاده از این امکانات گیج شدید و نه همه ، این مسائل همه نسبی هستند و نمیشه درباره اون ها نظر قطعی داد.
    مثال بارزش قلم نوت هست، در بار اول به نظر اصلا کاربردی نمیاد ولی به طرز بسیار عجیبی آدم باهاش انس میگیره و کلا یک ابزار فوق العاده کاربردیه.
    قطعا سامسونگ برندی نیست که به سادگی و کاربردی بودن امکاناتش در دنیا معروف باشه و پرچمدار این طرز تفکر باشه و فکر می کنم شما هم موافق باشید.
    خیر اپل هست.
    ولی معروفیت و محبوبیت رو باید در سابقه گشت و گذار کرد،وقتی که هیچ شرکتی چیزی برای ارائه نداشت.
    ربطش این است که شما دلیل آوردید چون آتریکس یک جور سیستم اثر انگشت در گوشیهاش داشته و نتیجه نداده، پس در آیفون هم این امکان جواب نمی ده که من براتون توضیح دادم این نوع طرز تفکر و استدلال صحیح نیست چون شیوه بکارگیری و کارکرد بسیار مهمه و یک مثال نقض برای این نوع استدلال آوردم.
    خیر بنده مثال از بی نیازی از این سنسور گفتم،
    مثالش اتریکس که اگر کسی هم با سنسورش کار کرده باشه ، میفهمه این موضوع رو.
    میگید از پترن 10بار در روز و غیره خسته شدید، واقعا چقدر تفاوت تایم،انرژی و ... در این حرکت هست ؟
    من گفتم اپل برای این سنسور اثر انگشت رو آورده که صرفا یک "آپدیت" نباشه و یک تفاوت ایجاد کنه!
    تشبیه اثر انگشت آیفون به تشخیص چهره اندروید و مقایسه عملکردی و پیش بینی میزان دقتشون هم در حیطه سواد من نیست، شاید در حیطه پیشگویی و علم غیب شما باشه (چون قطعا شما نمی تونید آزمایش و تست عملی کرده باشید!) ، من وارد این بحث نمی شم.
    خیر ، نگفتم میزان دقت یکسان دارن،چون به طور قطع اثر انگشت منحصر به فرد تر و قابل تشخیص تر از چهره هست. اونطور که من گفتم، امکان وجود مشکل های احتمالی بر اثر خیس بودن دست،چرب بود ، چرب بودن سنسور و ... پیش بیاد و مجبور شید با مثلا پسورد بک آپتون گوشی رو باز کنید.
    اندروید 4.3 هنوز حتی در مارکت هم وارد نشده و در حال حاضر OpenGL ES 3.0 در گوشی های اندروید استفاده نمیشه (در این لینک که اطلاعاتش 6 روز پیش آپدیت شده می بینید که 100 درصد گوشی های اندروید نهایتا OpenGL ES 1.1/2.0 دارند، و از نسخه 4.3 هم خبری نیست. یعنی میزان استفاده بسیار پایین است چون حتی برای 0.1 درصد هم آمار ارائه شده).
    نگفتم در مارکت وجود داره، ولی بازی هاش، و طراحی بازی هاش در دست اجراست و در صورت آپدیت پرچمدار های امسال(سام و اچ تی سی قول 1ماه دیگه و بقیه هم در زمان عرضه 4.3 دارند ) تعداد دستگاه های مجهز به این سیستم به شدت بالا میره.
    مهم این نیست که چه کسی بار اول اسمش رو میاره چون در هر صورت این امکان وارد دو سیستم عامل خواهد شد (طراحی نسخه های جدید OpenGL در دست Khronos است و بعد از اون طراح های GPU اضافه می کنن) ،
    مهم اینه که این امکان چه موقع در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که پاسخ این سوال واضح است.
    به نظر بنده ، فوقش با یک هفته تاخیر دست هر دو سیستم عامل میرسه
    سوال بهتری که میتونید بپرسید اینه که : کی بیشتر استفاده میکنه ؟
    این سوالش واضحه .
    شما انتقادی نکردید، فقط بی دلیل اعتراض کردید و مشخص هم نیست اعتراضتون به چی هست! در ابتدای پست قبلی هم از شما سوال کردم و شما براش پاسخی نداشتید و فقط گفتید "اپل باید چیزی ارائه می کرد که بعد از 1 سال ارزش آپگرید داشته باشه!" ، که اصلا اکثریت کاربرها به خاطر قراردادهای 2 ساله قادر به آپگرید نیستن.
    من ابتدای پست قبلیتون رو هنوز هم قبول نکردم و هنوزم سر حرفم هستم که فعلا راه زیادی تا بلوغ مونده.
    ولی هنوز این که این آپگرید چقدر مهم بوده رو نمیشه تشخیص داد!
    شما میشه یه مثال اینطوری برای اپل بیارید؟ بگید به دلایل A و B و C و D ، مثلا صفحه نمایش های اپل اشکال دارن، ساپورت اپل اشکال داره و ...
    ما چیزی از این انتقادات نشنیدیم. Perfection (نسبی) در این محصولات باعث میشه این اشکالات و انتقادات وارد مسائل فلسفی بشن که در عمل بی معنی هستن مثل همون اشکال شما که چرا طوری نیست که من بعد از یک سال توجیه بشم که آپگرید کنم.
    البته هر کی هرچقدر پول میده آش میخوره و این پرفکشن نسبی به خاطر حاشیه سود 400دلاری آیفون هم به وجود میاد.
    اما آیفون هم از اشکال مبرا نیست ، برای مثال
    آیفون 5 و دوربین ارغوانی که فیل شیلر راه حل درست کردن سایه بان با دست رو براش داد :|
    همینطور مشکل رنگ پریدگی که گفت قاب بخرید.
    اینا یک مثال بود و این که ببینید نیازی به گفتن صریح انتقادات نیست.
    من زبان فارسی یادم نرفته، 21 سال از عمرم رو ایران بودم
    So . Happy freedom:p
    کاربر بی منطق همه جا هست ولی مثلا اگه اپل طرفدار بی منطق و متعصب داره (که خیلی برندها دارن / و طرفدار متعصب موفقیت محصول رو در بازار تضمین نمی کنه، بلکبری و نوکیا بیشتر از اپل طرفدار متعصب داشتن و ...) ، این قضیه ربطی به بررسی محصولات نداره. ما اینجا طرفداران و کاربران اپل رو نقد و بررسی نمی کنیم، جای اون انجمن های روانشناسی است!
    خیر،بحث نقد و بررسی طرفدار نیست، بحث نقد و بررسی تفکریه که منتهی میشه به تعصب و دقیقا این نقد و بررسی تلفن به صورت مستقیم بر نقد و بررسی تفکر تاثیر خواهد گذاشت و اصلا هدف هم همین هست،این که شما از تلفن دفاع میکنی،من نقد میکنم، خواننده سبک و سنگین میکنه و انتخابش رو میکنه

4. این کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال کلوپ گوشی ها h!tman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

قيمت 5c فوق العاده است ، retina ،چيپ A6 , دوربين عالي ،99 دلار
    به نظرتون برسه ايران چقد ميشه ؟
    مینیموم 1.500 الی 2.000
    قیمت بدون قراردادش 600دلاره

6. 2 کاربر از h!tman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال king_darkness's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

قيمت 5c فوق العاده است ، retina ،چيپ A6 , دوربين عالي ،99 دلار
    به نظرتون برسه ايران چقد ميشه ؟
    قیمت قراردادی ۹۹ دلار هست و قیمت اصلی از ۵۰۰ دلار شروع میشه که اصلا هم ارزون نیست
    جالب اینجاست که قیمت 5c 32gig با 5s 16 gig برابره!!!

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

8. 3 کاربر از king_darkness بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز saeed_cpu_full's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    توی هارد كامـپـيـوتـر!!

پيش فرض

تا كي بايد روي گل ايفون رو با اين طراحي تحمل كنيم
    الان حتي ميان رده هاي شركت هاي ديگه هم حاشيه نمايشگرشون كمتر از ايفونه (گلكسي ٤ ميني فقط يه ميل بزرگتر از ايفونه با نمايشگر ٤.٣ اينچي)
    قبول دارم كه هنوزم طراحي كنارها و پشت ايفون يه سر و گردن از بهترين گوشي هاي بازار بهتره
    ولي طراحي جلو و نسبت اندازه نمايشگر به كل صفحه واقعا ديگه غيرقابل تحمله

حاشیه ی پایین رو که به خاطر سنسور اثر انگشت نمیتونن کم کنن ، به همین ترتیب برای حفظ تقارن و زیبایی حاشیه ی بالا هم نباید کم بشه
    بر فرض چند میلیمتر از حاشیه ها کمتر بشه و به صفحه نمایش اضافه بشه .. به این دلیل که این تغییر باید در طول اتفاق بیفته ، باز هم شاهد سیل اعتراضات دوستان علیه اپل بودیم ( همونطور که موقع معرفی آیفون5 این حرف ها رو شنیدیم و آخر هم ثابت شد که راحت ترین صفحه ی 4 اینچی رو داشت )

مسخره کردن 4 اینچی اپل رو که هنوز یادتون نرفته ؟!

به این تیکه از حرفم خوب دقت کنید اصل حرفم هست :

پس بیان بگن اقایون صفحه ی ۴ اینچی اندازه ی خوبی داره از نظر ما ( فقط از نظر ما چون ۸۰ درصد خواهان افزایش هستن ) و از اون مهمتر هنوز تا میتونیم این رو بفروشیم و به سود بیشتر برسیم چرا بخوایم به سلیقه مشتری اهمیت بدیم ؟؟؟ . پس نیان قضیه ی راحت بودن و یک دست و اینا رو بگن اینا منو اذیت میکنه چون میدونم سال دیگه صفحه رو بزرگ میکنن ، استیو از این دروغ ها نمیگفت ، اگر هم میگفت ، حرفه ای تر میگفت
    1. در مورد اون 80 درصد من ازتون منبع میخوام .. آمار فروش آیفون دقیقا عکس حرف شما رو ثابت میکنه
    2. مشتری اگه آیفون طبق سلیقش نیست میتونه نخره و اپل کسی رو مجبور به استفاده از محصولاتش نکرده
    3. آیفون5 راحت ترین 4 اینچی بود و تمام این قضایا ، واقعیته و اگر این شما رو اذیت میکنه که هیچی ...
    4. صفحه ی بزرگتر قاعدتا بهتره ولی این بزرگی حد و حدود و مرزی داره . به شخصه هنوز نتونستم با سایز فبلت ها ارتباط برقرار کنم چون نه کاربرد تبلت ها رو داره و نه راحتی کار با اسمارت فون هارو. اینکه رابط واسطه برای این گوشی های عظیم الجثه با کاربر درست شده حرفم رو ثابت میکنه ( سامسونگ با Galaxy Gear و آلکاتل و HTC با یک گوشی ساده که با اسمارت فون شما ارتباط برقرار میکنه )

شما که می فرمایین به بلوغ نسبی رسیده دقیقا درست میگین پس باید الان چیکار کرد ؟ روی طراحی و نرم افزار های مفید کار کرد ، دومی به خوبی داره انجام میشه . ولی طراحی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

iphone 4
    iphone 4S
    iphobe 5
    iphone 5s
    iphobe 5c

هر چقدر هم طراحی زیبا باشه ولی ۴ سال ؟؟؟ تازه اگه بخوایم فرونت دیزاین رو بگیم که میشه ۶ سال تکرار و تکرار
    خوب اپل باید دقیقا چه تغییری توی طراحی میداد ؟ پرچمدار های شرکت سامسونگ چه تحولی توی طراحیشون ایجاد شد ؟
    اپل یکی دیگه از مشکلاتش ( تنوع رنگ کم ) رو با معرفی سری C پوشش داد دیگه باید چیکار کنه ؟

حالا که جاهای دیگه به بلوغ رسیده ، باید روی سلیقه ی مشتری کار بشه ، اونها دوست ندارن گوشی گرون قیمت بخرن و ظاهرش مثل گوشی های ۳ سال پیش باشه و به زور بشه تشخیص داد ، مردم صفحه ی بزرگتر دوست دارن ، از حاشیه و بازل های اضافی متنفر شدن و زشت میدونن و .......
    کسی که صفحه ی بزرگتر دوست داره یا از حاشیه متنفره و اون رو زشت میده و ظاهر آیفون رو نمیپسنده ، قاعدتا اصلا سراغ این محصول نمیره !!

سامسونگ فهمیده و بدون شک سال اینده روی بدنه کار میکنه

اپل هم فهمیده ، مثل روز برام روشنه که ایفون ۶ صفحه ی بزرگتری داره و تغییر در طراحی حداقل در حد ادیت ، چون اگه نداشته باشه ......سقوط

سال دیگه میان روی سن و میگن برای راحتی شما صفحه رو فلان کردیم....

و کسی هم یادش نمی مونه بگه اقا پس........
    برای این پیشگویی های شما هم حرفی ندارم ...
    Last edited by saeed_cpu_full; 11-09-2013 at 12:29.

10. این کاربر از saeed_cpu_full بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ravani_13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

در مورد اون 80 درصد من ازتون منبع میخوام .. آمار فروش آیفون دقیقا عکس حرف شما رو ثابت میکنه
    مشتری اگه آیفون طبق سلیقش نیست میتونه نخره و اپل کسی رو مجبور به استفاده از محصولاتش نکرده
    آیفون5 راحت ترین 4 اینچی بود و تمام این قضایا ، واقعیته و اگر این شما رو اذیت میکنه که هیچی ...
    صفحه ی بزرگتر قاعدتا بهتره ولی این بزرگی حد و حدود و مرزی داره . به شخصه هنوز نتونستم با سایز فبلت ها ارتباط برقرار کنم چون نه کاربرد تبلت ها رو داره و نه
    سلام

اول که اصل حرف من این بود که چرا طی ۲ سال اخیر اپل هرچی که به سودش نباشه برای تغییر رو یک استاندارد و از اصول سابق میدونه و هرچی که به نفعش باشه برای درامد بیشتر میشه سلیقه ی جدید و .... مثل ایپد مینی یا همین ایفون 5C

۱. من بحث علمی نکردم که بخوام منبع ارایه بدم ، چیز نسبی هست که به درست بودنش ایمان دارم ، توی هر جامعه کوچیکی این سوال رو پرسیدم از خانواده ۵ نفره ، تا فامیل ۵۰ نفره و چه دانشگاه ۱۰۰ + و... این دیگه مثل روز واضحه ، حالا اگه شما همه پرسی میخوای ، بله من سراغ ندارم
    فروش هم دلیل به علاقه به سایز صفحه نداره ، من خودم 5 رو خریدم واسه ایمان به کیفیت ساخت و نرم افزار های iOS

۲. اینکه هرکی حال نمیکنه و نخره و همینه که هست کلا استدلال جالبی نیست

۳. من نگفتم فبلت . گفتم ؟ یه صفحه ی ۴.۵ یا ۴.۷ اینچی که احتمالا خود شما هم مایلی بهش

+

طراحی HTC ONE , ONE X , XE و .... اصلا تکراری نیست ، شاید خط امضا کمپانی باشه ولی ....
    S 1 , S 2 , S 3 , S 4 هم طراحی نزدیکی دارن ولی به راحتی قابل تشخیص هست

حالا یه سوال :

یه ایفون ۴ و ۴ اس رو اگه بزارن روی میز و از جلو ببینی شما ، امکان نداره بفهمی که ....

وقتی بعد ۶ سال شما نیازی به تغییر در طراحی این دیوایس مخصوصا در پنل جلویی نمی بینی دیگه نیاز به ادامه گفت و گو نمی بینم

اگه اینجا دارم بحث میکنم چون این برند رو دوست دارم و داره از ایده ال گری خوبی که داشت دور میشه

راستی پیش گویی نیست یه واقعیت هست که عموم میدونن و باید بشه ، امیدوارم سال دیگه بیای و پیشگویی رو ببینی
    Last edited by ravani_13; 11-09-2013 at 13:00.

اگه نباشه جاش خالی می مونه pouyacapitan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    tabriz city

پيش فرض

کلا همه چیزش از قبل معلوم بود ولی جدا به نظر من این همه کار کردن رو سخت افزار ضروریه؟!
    الان ۲ سال از ۴اس می گذره منم از اولش که اومد ۴ اس خریدم،واقعا حساس نیاز نمی کنم که بخوام عوض کنم!
    همین ۴ اس میتونم بگم تقریبا ۹۹٪.۹۹ درصد برنامه و گیم ها رو بدون هیچ مشکلی اجرا می کنه!حالا بمونه به ۵ که هیچ مشکلی هم نداره!ببین الان این جدیده چه خبره!
    ولی نظر من رو 5c اصلا مثبت نیست
    به نظر من کسی که حدود ۲ میلیون می خواد پول بده به گوشی ۳۰۰ هم میزاره روش بهترشو می خره!که نه پلاستیکیه،نه هم سخت افزارش قدیمیتره!هنوز اون یکی حسگر اثر انگشت داره

13. 2 کاربر از pouyacapitan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

سلام به دوستان

به عنوان یه فردی که گجت از برندهای مختلف داشتم و به اپل هم علاقه ی خاصی داره ، چند تا سوال توی حرف های دوستان واسم پیش اومد .

هیچ بحثی سر سخت افزار ندارم و منتظر انقلاب هم نبودم توی این کنفرانس

ولی داداش گلم یه شرکت باید تکلیف مشتری های خودش رو مشخص کنه ، نمیشه یه جا بگه این از سیاست های همیشگی ماست و از خط مشی های استیو جابز هست و جای دیگه بخاطر منافع مالی و سود بیشتر یا وارد شدن به مارکت چین ، حاضر بشه هر کاری بکنه
    میدونم هدف اول و اخر هر کمپانی همین درامد هست ، پس اگه اینطوری هست که حتما هم هست پس سر مساله هایی مثل دیزاین تکراری ، ایفون ۴ اینچی و ... دیگه نیاد حرف از اصالت های گذشته بزنه ، چون تصمیم سختی بود ولی توسط تیم کوک گرفته شد که قرار نیست نقشه راه اپل همون بمونه و تغییرش دادن
    در تاپیک 5C هم توضیح دادم، این گوشی همچین منافع مالی نداره و با این قیمت هدفش بازار چین هم نیست. اون خبرهایی که قبلا با عنوان "آیفون ارزان قیمت" عرضه می شدن اشتباه بودن. درباره 5C در تاپیک خودش توضیح دادم:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و بعید می دونم از نظر مالی برای اپل، تولید 5C تفاوتی با ادامه دادن 5 داشته باشه.

به این تیکه از حرفم خوب دقت کنید اصل حرفم هست :

پس بیان بگن اقایون صفحه ی ۴ اینچی اندازه ی خوبی داره از نظر ما ( فقط از نظر ما چون ۸۰ درصد خواهان افزایش هستن ) و از اون مهمتر هنوز تا میتونیم این رو بفروشیم و به سود بیشتر برسیم چرا بخوایم به سلیقه مشتری اهمیت بدیم ؟؟؟ . پس نیان قضیه ی راحت بودن و یک دست و اینا رو بگن اینا منو اذیت میکنه چون میدونم سال دیگه صفحه رو بزرگ میکنن ، استیو از این دروغ ها نمیگفت ، اگر هم میگفت ، حرفه ای تر میگفت

شما که می فرمایین به بلوغ نسبی رسیده دقیقا درست میگین پس باید الان چیکار کرد ؟ روی طراحی و نرم افزار های مفید کار کرد ، دومی به خوبی داره انجام میشه . ولی طراحی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

iphone 4
    iphone 4S
    iphobe 5
    iphone 5s
    iphobe 5c

هر چقدر هم طراحی زیبا باشه ولی ۴ سال ؟؟؟ تازه اگه بخوایم فرونت دیزاین رو بگیم که میشه ۶ سال تکرار و تکرار

حالا که جاهای دیگه به بلوغ رسیده ، باید روی سلیقه ی مشتری کار بشه ، اونها دوست ندارن گوشی گرون قیمت بخرن و ظاهرش مثل گوشی های ۳ سال پیش باشه و به زور بشه تشخیص داد ، مردم صفحه ی بزرگتر دوست دارن ، از حاشیه و بازل های اضافی متنفر شدن و زشت میدونن و .......

سامسونگ فهمیده و بدون شک سال اینده روی بدنه کار میکنه

اپل هم فهمیده ، مثل روز برام روشنه که ایفون ۶ صفحه ی بزرگتری داره و تغییر در طراحی حداقل در حد ادیت ، چون اگه نداشته باشه ......سقوط

سال دیگه میان روی سن و میگن برای راحتی شما صفحه رو فلان کردیم....

و کسی هم یادش نمی مونه بگه اقا پس........

۱. من بحث علمی نکردم که بخوام منبع ارایه بدم ، چیز نسبی هست که به درست بودنش ایمان دارم ، توی هر جامعه کوچیکی این سوال رو پرسیدم از خانواده ۵ نفره ، تا فامیل ۵۰ نفره و چه دانشگاه ۱۰۰ + و... این دیگه مثل روز واضحه ، حالا اگه شما همه پرسی میخوای ، بله من سراغ ندارم
    فروش هم دلیل به علاقه به سایز صفحه نداره ، من خودم 5 رو خریدم واسه ایمان به کیفیت ساخت و نرم افزار های iOS
    شما با پیش فرض اشتباه هر نتیجه ای می تونید بگیرید. شما میگید 80 درصد کاربرها خواهان صفحه بزرگ هستن، پس قاعدتا در اندروید که همه جور صفحه وجود داره، 80 درصد کاربرها باید صفحه های بزرگ داشته باشن. در حالی که آمار گوگل مارکت میگه 79.6 درصد گوشی های اندروید بین 3 تا 4.3 اینچ هستن، و فقط 6.1 درصد بالاتر از این هستن. سوال پرسیدن از چند نفر دور و بر ما قانون کلی برای همه مردم جهان نمی سازه.

حرف خودتون رو در دهن مردم نگذارید، اگه مردم از ظاهر گوشی خسته شده بودن، اگه حاشیه های اضافی رو بد و زشت می دونستن و ازش متنفر بودن، اگه دوست نداشتن گوشی جدیدشون با گوشی 3 سال پیش شباهت داشته باشه، پس این 97 درصد رضایت مشتری از محصولات اپل از کجا میاد؟ شما نظر خودتون رو قطعا می تونید داشته باشید، ولی نظر من و شما لزوما نظر مردم نیست.

شاید سال دیگه بیان و سایز رو افزایش بدن، شاید نیان. فعلا آمار خرید در بازار نشون می ده اکثریت کاربرها همین سایز فعلی رو می پسندن و در اندروید که سایز های متفاوت هست باز هم اکثریت سراغ همین سایز میان.

15. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

این اصطلاح بلوغ هم شده یک مغلطه تکراری
    یعنی آیفون با این دیزاینش به بلوغ رسیده؟ اون حاشیه های مسخره یعنی بلوغ ؟ 4 اینچ صفحه یعنی بلوغ؟ 64 گیگ ظرفیت یعنی بلوغ؟ دوربین 8 یعنی بلوغ؟
    کلا در هر زمینه ای که اپل با محافظه کاری در جا میزند یعنی به بلوغ رسیده؟

سوال: پلتفرم 64 بیتی برای آیفون 5S چه مزیتی دارد؟
    جواب: تقریبا هیچی... نه حالا و نه حتی در آینده نزدیک

مشخص است اپل با عرضه اولین پلتفرم 64 بیتی موبایل قصد دارد قواعد بازی را در دنیای پست پی سی به نفع خودش تغییر بدهد ولی در واقع همه این تبلیغات اپل مبنی بر اولین پلتفرم 64 بیتی موبایل در کلاس دسکتاپ چیزی بیشتر از راه انداختن یک پروپاگاندا برای فروش نیست.
    این نکته مشخص است که دنیای موبایل باید روزی به سمت 64 بیتی میرفت ولی بر اساس کدام نیاز؟ برای یک اسمارتفون 4 اینچی با سیستم عاملی مثل ios که همه چیز بر اساس اپلیکیشنهای ساده است پلتفرم 64 بیتی مزیتی نخواهد داشت حتی اگر همه اپها برای 64 بیتی بهینه سازی بشوند بخصوص که بخش زیادی از پردازش گرافیکی بر عهده gpu میباشد.
    در مورد اضافه شدن پردازنده M7 هم باید گفت درست مثل اینست که اپل یک یا چند هسته اضافه کرده باشد به پردازنده اصلی که در عمل کار خاصی انجام نمیدهند و فقط در صورت نیاز پردازشهای حرکتی به دست آمده از شتابسنج، ژیروسکوپ و قطب نما را به شکلی بهینه تر انجام بدهند یعنی وظایفی که در حالت عادی باید A7 آنها را انجام می داد.
    اما فینگرپرینت! با اینکه در نگاه اول چیز جذابی به نظر میرسد ولی در عمل فقط برای باز کردن قفل صفحه نمایش کاربرد دارد کاری که با یک یا چند حرکت انگشت روی صفحه نمایش هم انجام میشود! آیا بهتر نبود بجای اینکار اپل در طراحی آیفون تغییر میداد و آن حاشیه های مسخره را کم میکرد.
    مغلطه اینه که یک حرف رو کاملا اشتباه برداشت کنید و بر اساسش یک تفکر رو که حرف قبلی ازش پشتیبانی می کرده نقد کنید.

بازار اسمارت فون ها به بلوغ رسیده چون فعلا تکنولوژی های پایه اجازه پیشروی رو به محصولات نمی دن. درباره پردازنده 64 بیتی و فایده اش در پست قبلی ام توضیح دادم که قطعا شما یا نخوندید یا خودتون رو به نخوندن می زنید.

پردازنده 64بیتی هم به دلیل نبود ساپرت از طرف اندروید ارائه نشده ،وگرنه از الان هم توی معماری های ARM هست و لایسنس هاش هم موجوده. بحث توان تولید نیست،بحث نبوده بستر لازمه
    چیزی که توی این پردازنده مهم هست 64-بیت بودنش نیست، پشتیبانی از ARM v8 ISA هست که کاربردهای عملی بسیار زیادی داره و فقط در پردازنده های 64-بیت ممکنه و حرف شما صحیحه که دلیل اینکه هیچ کس نساخته اینه که بستر لازم براش در اندروید وجود نداره، ولی الان iOS به نسل بعدی رفته و کرنل و ... همه 64-بیت شدن. پردازنده و GPU نسبت به سال قبل دو برابر سریعتر شدن و اضافه کردن Open GL ES 3.0 هم ادامه راهی است که شما در بقیه محصولات هم خواهید دید.

از روز اول و ثانیه اول پشتیبانی از اینستراکشن های ARM v8 تاثیر محسوس مثبت خواهند داشت. بقیه صحبت ها هم که نظرات شخصی شماست و هر شخص می تونه نظراتش رو داشته باشه. قرار نیست یا همه آیفون بخرن یا هیچکس آیفون نخره.

17. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

با یک پرداخت کوچیک به اپراتور ها میشه به راحتی، توی امریکا که اینطور بوده و هست .
    خیلی از افراد هم به دنبال آپگرید هستند. چه لاک،چه آنلاک.
    پرداخت کوچک برای هزینه قرارداد اپراتور است، باقیمونده هزینه گوشی لازمه پرداخت بشه و اونقدرها کوچیک نیست. اگه به نتایج نظرسنجی ها درباره تایم آپگرید گوشی نگاه کنید می بینید بیشتر از 95 درصد افراد در شرایط عادی حداقل دو سال بین تعویض گوشیهاشون فاصله دارن.

ولی واقعا میتونن ؟
    خیلی از کارا هستند که فقط محدود به وبگردی نمیشن،ولی این که بگیم با آوردن پردازنده 64بیتی ما تجربه مشابه پی سی ها خواهیم داشت،بیشتر شبیه به شوخیه تا واقعیت

اتفاقا از نظر بنده ، دقیقا هدف نهایی این صنف از بازار، جایگزینی کامله پست پی سی با پسی هست، رسوندن قدرت پردازشی به پی سی ها و کاربردی تر کردن و همچنین پیدا کردن راه جایگزینی برای محصولات قدیمی که تا به حال عمرشون رو کردن و باید با چیز جدیدی تعویض بشوند.
    هدف اینه که به اونجا برسن. حرف های اپل رو هم تغییر ندید و بعد به شوخی تشبیه کنید. اپل نگفت ما تجربه مشابه پی سی ها خواهیم داشت.

نظر شما هم محترم است، چیزی که من گفتم (و اون مثال) چیزی بود که استیو جابز گفت و لری پیج هم تایید کرد این رو.

بسیاری از پروژه های تحقیقاتی درباره باتری یا جایگزینی فناوری های بدون نیاز به سیلیکون هست. ولی چرا هیچ شرکتی سرمایه گذاری آنچنانی نمیکنه روی این موضوع؟ به این خاطر که میخوان هنوز چیزی برای ارائه داشته باشند و البته بحث همیشگی حاشیه سود!
    نیازی به باتری منعطف یا سی پی یوی بدون سیلیکون نیست، اما خلاصه یک جایی باید به اون سمت گرویده بشه این صنعت
    جالب اینجاست که وقتی یک شرکت استارت مثلا استفاده از اسنپدراگون 800 رو میزنه ، یا استارت استفاده از یک سنسور خاص، در عرض 1سال اونو در تمام گوشی ها میبینیم، ولی وقتی بحث باتری، صفحه نمایش کم مصرف، سی پی یو با تولید دمای پایین و .... میشه همه شرکت ها عقب نشینی میکنند.
    طبیعیه که این موضوع برای اینه که هنوز نزدیک به تکامل در این صنعت نیستیم و فعلا هم نخواهیم بود!
    فرض های شما اشتباه است. همین الان سرمایه گذاری های عظیمی داره در این زمینه میشه ولی وقتی عامل محدود کننده علم هست (نه مهندسی/پایین آوردن هزینه/...)، خیلی نمیشه سریع پیشروی کرد چون ریسرچ علم در دنیا پروسه بسیار کندی است.

صفحه های OLED الان بیشتر از 60 ساله ایده شون وجود داره و بیشتر از 20 ساله که می تونن تولیدشون کنن ولی هنوز تکنولوژی عمده بازار صفحه ها نشده، مثال خوبی است از اینکه چون علم یه عامل محدود کننده است (پروفایل مصرف بسیار نامنظم + خطای بالا) هنوز خیلی ها سمتشون نمی رن و صفحه های حرفه ای دنیا (که هزینه براشون عامل محدود کننده نیست) مثل مانیتورهای پزشکی یا ادیت فیلم/عکاسی حرفه ای در هالیوود سمتشون نرفتن.

جایگزین کردن سیلیکون با مثلا نانوتیوب یا گرافیت یا پیدا کردن جایگزین مناسب برای باتری های لیتیوم پلیمر چیزی نیست که اپل و سامسونگ یکدفعه 2 میلیارد دلار هزینه کنن و سال بعد محصولشون رو ببینیم.

خیر بنده مثال از بی نیازی از این سنسور گفتم،
    مثالش اتریکس که اگر کسی هم با سنسورش کار کرده باشه ، میفهمه این موضوع رو.
    میگید از پترن 10بار در روز و غیره خسته شدید، واقعا چقدر تفاوت تایم،انرژی و ... در این حرکت هست ؟
    من گفتم اپل برای این سنسور اثر انگشت رو آورده که صرفا یک "آپدیت" نباشه و یک تفاوت ایجاد کنه!
    پورت لایتنینگ رو در آیفون 5 یادم میاد، چقدر مسخره کردند این پورت رو اما همون سادگی بسیار زیاد که باعث میشه از هر طرف بشه کابل رو وارد کرد یکی از بهترین چیزهایی بود که من دیده بودم. باز هم میشه سوال پرسید حالا نگاه کردن و انتخاب جهت درست کابل چقدر وقت می گیره (که آدم یک بار در روز انجامش میده)، ولی این تجربه رو بهبود می بخشه.

حرف شما هم درسته که رمز وارد کردن "مصیبت" نبوده و خیلی ها این کار رو انجام میدن. ولی شما نمی تونید انکار کنید که این امکان، تجربه استفاده از گوشی رو بهبود می بخشه و بعدها وقتی مردم گوشی ها رو بخرن می تونید ببینید چقدر مورد استفاده قرار می گیره (یا نمی گیره).

پ.ن. اگه دیدیم از سال بعد نصف گوشی ها سنسور اثر انگشت دارن خیلی جای تعجب نداره، و البته اصلا هم ربطی به آیفون 5S نداشته

نگفتم در مارکت وجود داره، ولی بازی هاش، و طراحی بازی هاش در دست اجراست و در صورت آپدیت پرچمدار های امسال(سام و اچ تی سی قول 1ماه دیگه و بقیه هم در زمان عرضه 4.3 دارند ) تعداد دستگاه های مجهز به این سیستم به شدت بالا میره.

به نظر بنده ، فوقش با یک هفته تاخیر دست هر دو سیستم عامل میرسه
    سوال بهتری که میتونید بپرسید اینه که : کی بیشتر استفاده میکنه ؟
    این سوالش واضحه .
    به شدت ؟؟! الان تعداد گوشی های اندروید 4.2 حتی 10 درصد کل اندروید هم نیست، و واضحه تعداد گوشی های اندروید 4.3 هم بسیار کم خواهد بود.

کدوم بیشتر استفاده می کنه؟ باز هم مشخصه آیفون / چون زمانی که لازمه برای آپدیت گوشی های اندروید بسیار زیاده و تا اون زمان (مثلا تا یک سال دیگه که اکثر گوشی های رده بالا آپدیت رو دریافت کنن)، احتمالا بالای 90 درصد آیفون ها iOS 7 هستن و تعداد بسیار بسیار زیادی 5S به فروش رفته.

شما دقت کنید اولین بازی OpenGL ES 3.0 همین ماه برای آیفون عرضه میشه. و اون بازیهای اندرویدی هم که شما میگید در حال طراحی هستند نسخه آیفون هم خواهند داشت و احتمالا نسخه آیفونشون زودتر عرضه میشه. دیگه در گیمینگ آیفون و اندروید جای مقایسه وجود نداره و شما هم بهتر از من می دونید.

من ابتدای پست قبلیتون رو هنوز هم قبول نکردم و هنوزم سر حرفم هستم که فعلا راه زیادی تا بلوغ مونده.
    ولی هنوز این که این آپگرید چقدر مهم بوده رو نمیشه تشخیص داد!

البته هر کی هرچقدر پول میده آش میخوره و این پرفکشن نسبی به خاطر حاشیه سود 400دلاری آیفون هم به وجود میاد.
    اما آیفون هم از اشکال مبرا نیست ، برای مثال
    آیفون 5 و دوربین ارغوانی که فیل شیلر راه حل درست کردن سایه بان با دست رو براش داد :|
    همینطور مشکل رنگ پریدگی که گفت قاب بخرید.
    اینا یک مثال بود و این که ببینید نیازی به گفتن صریح انتقادات نیست.
    شما از این اشکال ها بگیرید (مثل آنتن آیفون 4) کسی حرفی نمی زنه. شما همچین اشکالی از آیفون 5S نگرفتید. فقط گفتید چرا یه طوری نیست که من یه حس آپگرید داشته باشم خیلی از دوستان گفتن از ظاهر جلوی آیفون و لبه هاش راضی نیستن و این اشکال موجه ای است چون با سلیقه شون نمی خونه ، ولی اینکه بگیم سنسور اثر انگشت به درد نمی خوره یا بحث های فلسفی درباره طرز تفکر اپل و ... ، اینها اشکال نیست اینها بهانه است.

خیر،بحث نقد و بررسی طرفدار نیست، بحث نقد و بررسی تفکریه که منتهی میشه به تعصب و دقیقا این نقد و بررسی تلفن به صورت مستقیم بر نقد و بررسی تفکر تاثیر خواهد گذاشت و اصلا هدف هم همین هست،این که شما از تلفن دفاع میکنی،من نقد میکنم، خواننده سبک و سنگین میکنه و انتخابش رو میکنه
    بازی با کلمات قشنگه ولی نقد کردن هواداران و پیشگویی کردن جملاتشون با لحن تمسخر آمیز اونها کمکی به انتخاب کسی نمی کنه.

19. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •