تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 37

نام تاپيک: iPhone 5C | تاپيك بررسي و بحث مسائل مربوط به آيفون فایو سی

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

در حالی iPhone 5 هم میتونست با قیمت پارساله 4S فروش بره!! iPhone 5 به نظرم بهتر بود
    نمیشه درباره اینکه چی می تونست بشه بحث کنیم. اپل می تونست به همه دنیا آیفون رو ارزون تر از Nexus 4 بده پس حالا که نمیده بگیم داره سر مشتری کلاه می گذاره؟ منطقی نیست.

سلام

دیگه سر اینکه قیمت 5C غیر منصفانه هست و سودجویی اپل به اوج رسیده جای بحثی نمونده

ممکنه بیاین بگین کی گفته و میدونی یه طراحی جدید و خط تولید جدید و ... چقدر هزینه داره

ولی جواب اینه که به اندازه ی سودی که الان میبره نیست ،

جنس بدنه الان یکی از هزینه بر ترین بخش های یه دیوایس هست که هنوز که هنوزه سامسونگ برای حاشیه ی سود طرفش نرفته

برادر من اینقدر در درامد تاثییر داره که حتی در یک متریال مشترک هم ۱ درجه کیفیت بالاتر یا پایین تر در هزینه ی نهایی بسیار بسیار اثر میزاره

مثل خبری که درز کرد و تایید شد که سامسونگ از بین ۷ متریال پلاستیک ، ضعیف ترین رو انتخاب کرده

حالا دیگه خودت حساب جایگزینی بدنه ی الومنیومی با پلاستیک رو برای 5C بکن ، به اضافه نبود هزینه های سنگین تراش

به کمال احترام 5C یه وصله ناجوره برای اپل
    شکی نیست این ارزون تر از 5 هست تولیدش و قطعا در تصمیم هم تاثیر داشته (بالاخره هدف اپل بالا نگه داشتن حاشیه سود محصولاتش هست) ولی این متریال اونقدرها هم دوستان قصد دارن نشون بدن داغون و وصله ناجور و ... نیست. هزینه تولید و R&D و خط تولید متفاوت و متریال جدید و ... و مقایسه اش با کم کردن هزینه ها در محاسبه سود دهی هم فقط زمانی ممکنه که مشخص باشه میزان فروش چقدر است. هر چقدر میزان فروش بیشتر باشه سودی که در نهایت برده میشه بیشتره. بدنه فولاد هست (نقش آنتن هم داره) و روکش پلاستیک. صرفا پلاستیک جایگزین آلومینیوم نشده و این پلاستیک هم Unibody است و همون ویدیو های Hands on ای هم که بوده اکثرا رضایت کامل داشتن از بدنه و می گفتن کاملا یک آیفون به حساب میاد با اینکه قطعا مثل بنده آلومینیومی 5S نیست.

سودجویی همه برندها همیشه در اوج است. هر برندی هر محصولی رو در قیمتی می فروشه که به نظرش می تونه بیشترین سود رو با میزان فروشش داشته باشه. یعنی پیشبینی می کنند در هر رده قیمت چه تعداد احتمالا فروش خواهند رفت و با محاسبه مارجین ها نتیجه می گیرن نهایتا قیمت بهینه چقدر است. از کیندل فایر 169 دلاری گرفته تا سرفیس پرو 1200 دلاری تا مک بوک پرو 3000 دلاری. اپل هم اینجا به این نتیجه رسیده که اگه 5C رو ارزون تر می فروخت تعداد آیفون هایی که بیشتر فروخته می شد جبران این قیمت ارزون تر رو نمی کرد و فروش کمتر با قیمت بالاتر در نهایت براش سود ده تر خواهد بود. هر تیم مدیریت هر کمپانی که سعی در ماکسیمم کردن سود شرکتش نداشته باشه مطمئن باشید یک هفته هم سر کار باقی نمی مونه و وقتی یک کمپانی صراحتا اعلام می کنه for-profit هست مثل اپل یا گوگل یا مایکروسافت این رفتار ازشون بسیار طبیعی است و اصلا انتظاری به جز این نمیره.

2. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ravani_13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

به طور حتم حرف شما درسته ، یه کمپانی حدف اول و اخر تیم مدیریت سود بالاتر شرکت هست
    ولی در زمان استیو جابز ، در زیر لایه ای از احترام ویژه به سلیقه مشتری و کیفیت کاری تک, مخفی بوده همیشه ، ولی الان کاملا مشهود هست توی قضیه ی 5C

ملت منتظر ۲ گزینه برای ایفون رنگی بودن :

۱، نظر اول که بیشتر روش بحث بود ، یه ایفون رنگی ، مید رنج و میان قیمت با کیفیت قابل قبول

۲. ایفون رنگی با کیفیت بالا و قیمت بالا ولی ۱ درجه پایین تر از 5S

اپل نه ایفون ارزان تر رو ارایه کرد و
    نه ایفون رنگی که با قیمت بالا معرفی کرد کیفیت بالایی رو داره نسبت به قیمتش

اگه با این اوضاع ۱۰۰ دلار ارزان تر بود کسی حرفی نداشت
    و یا اگه با همین قیمت کیفیت کمی بالاتر داشت باز هم کسی حرفی نداشت
    Last edited by ravani_13; 14-09-2013 at 15:47.

حـــــرفـه ای *Ali*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام دوستان

راستش فلسفه تولید 5C از روز معرفی تا الآن برام حل نشده باقی مونده بود.
    امروز بعد از خوندن چند تحلیل و کمی فکر کردن، به یه نتیجه ای رسیدم که دوست دارم اینجا مطرح کنم و حول اون باهاتون بحث داشته باشم.
    2 سال پیش وقتی 4S معرفی شد اپل با آیفونهای قدیمی تر خودش همون کاری رو کرد که ازش انتظار می رفت. یعنی محصول جدید رو در صدر نشوند و محصولات قدیمی رو با کاهش قیمت، به ترتیب در ادامه لیست قرار داد. اما امسال با معرفی 5S این روند دوباره تکرار نشد. یعنی یک محصول جدید به عنوان پرچم دار باشه، آیفون 5 هم با قیمت 99$ در وسط لیست قرار بگیره. آیفون 5 به یک محصولی با یک سری ویژگیهای کاملاً متفاوت به نام 5C تبدیل شد.
    این که بفهمیم چی باعث شده چنین اتفاقی بیفته کلید حل پرسش "چرا آیفون 5C تولید شد؟" خواهد بود. من دو تا جواب برای این پرسش در نظر می گیرم و در نهایت یکیش رو به عنوان دلیل نزدیک تر به واقعیت معرفی خواهم کرد.
    دلایل تولید آیفون 5C دو تا بیشتر نیستند: یا مسئله سودآوری و یا مسئله نیازسنجی کاربرها.
    1- سودآوری: فرض اینه که محصول وسطی در لیست سه تایی اپل به سودآوری اون آسیب میزنه. چون این محصول هم بسیار مشابه به پرچم دار جدید هست و هم قیمت کمتری داره. در نتیجه خیلی ها ترجیح میدن به جای هزینه بیشتر برای خرید محصول جدید، به سراغ همین بیان و با پرداخت هزینه کمتر، ظاهری کاملاً مشابه و امکانات نزدیک به پرچم دار رو در اختیار داشته باشند. این اتفاق طبیعتاً حاشیه سود اپل رو کم خواهد کرد.
    پس اپل برای جبرانش میاد این محصول رو از بین میبره و یک گزینه کم کیفیت رو به جاش قرار میده. به هدف اینکه حاشیه سود خودش رو تضمین کنه. از این به بعد هر کاربری که دلش هوای آیفون جدید رو بکنه یا باید 199$ هزینه کنه و یا هیچ! دیگه مثل سابق نمیتونه 99$ بده و همون ظاهر و رنگ و لعاب رو با امکانات کمتر داشته باشه.
    این فرضیه رو من زیاد قوی نمی دونم. دلیلش هم اینه که ارزش چنین کاری چقدر است؟ یعنی اپل به خاطر صد دلار سود بیشتر یا کمتر حاضر میشه که یک محصول الکی تولید کنه تا مشتریها با نخریدن اون و در عوض خریدن پرچم دار جدید حاشیه سود بالاتری رو برای اپل رقم بزنند؟ این کار به نظر من عاقلانه نیست. اگه زمانی بحث روی مبالغ بیشتر بود میشد چنین چیزی متصور شد. ولی 100$ ارزش متحمل شدن چنین ریسکی رو نداره.
    به علاوه اگه قصد اپل این بود که 5C تبدیل به یه محصول کم کیفیت بشه تا همه 5S رو به جای اون انتخاب کنن چه دلیلی داشت که اینقدر برای تبلیغاتش وقت بذاره؟ مثل iPodها معرفیش کنه و حتی صفحه اصلی سایتش رو به اون اختصاص بده؟ می تونست خیلی راحت یه معرفی مختصر و مفید ازش ارائه بده و تو سایتش هم زیاد مانوری روش نداشته باشه. ولی دیدیم که چنین کاری نکرده و بعید به نظر میاد که خواسته باشه 5C رو قربانی سود 5S بکنه.
    2- نیازسنجی: یک سری نیاز در بین خریداران وجود داره که آیفونهای فعلی قادر به برآورده کردن اون نیستند. "داشتن یک آیفون با ظاهری جوان پسند، رنگ های متنوع و بدنه ای که نباید همیشه مواظب کثیف شدن و خط افتادنش بود!" این چیزیه که خریداران بهش نیاز دارند. اما آیا واقعاً این ویژگی ها رو میشه "نیاز" واقعی کاربر به حساب آورد یا نه؟ آیا این آیفون یک نیاز واقعی از کاربر برآورده میکنه یا فقط مثل صفحه بزرگتر و رزولوشن بیشتر و دوربین چند مگاپیکسل، فقط یک تمایل از طرف خریداران هست که بقیه شرکتها بهش تن میدن؟ پاسخ یا مثبت است یا منفی. ولی چیزی که الان اهمیت داره اینه که این بیرون خریداری وجود داره که دوست نداره آیفونش بدنه و رنگهایی سنگین و باوقار مثل 5S داشته باشه و در عوض رنگهای جذاب و متنوع و بدنه ای که مثل آلومینیوم یا شیشه نباشه رو ترجیح میده.
    پس اپل میاد و در پاسخ به این نیاز 5C رو تولید میکنه. نحوه معرفی هم دقیقاً طوری هست که آیپادها معرفی میشن. حتی جعبه هم مثل اونها طراحی شده. شعار هم بسیار مشابه هست: For the colorful!.
    این فرض به نظر من به واقعیت نزدیکتر هست. هم به این دلایلی که گفتم و هم به دلایلی که فرض سودآوری بیشتر رو نقد میکنه. به خصوص اینکه مثل همیشه اپل سودآوری رو اینجا در ذیل اهداف اصلی قرار داده.
    خوشحال میشم که حول این صحبت ها بتونیم با هم بحث داشته باشیم.

5. 5 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

سلام به دوست عزیز
    واقعا از این تحلیل لذت بردم

من ۲ تا بحث دارم دوست دارم نظرت رو بگی در موردش

یعنی اپل به خاطر صد دلار سود بیشتر یا کمتر حاضر میشه که یک محصول الکی تولید کنه
    خب بحث اول : ابتدا ۱۰۰ دلار سود خالص بسیار چشم گیر هست ، اگه حاشیه سود بالا رو ۵۰ درصد بدونیم ، ۱۰۰ دلار عدد درشتی هست توی یه محصول ۵۰۰ دلاری
    از این بگذریم اشتباه شما دوستان اینجاست که کسی نمیگه این محصول الکی هست ، سخت افزار قوی ایفون ۵ رو یدک میکشه با یه بدنه پلاستیکی مناسب ، پس محصول مطلوب هست ، اما قیمت premium داره گرفته میشه از مشتری برای یه محصول مطلوب
    کاربرها به فرمول زیر عادت داشتن :
    سخت افزار سال قبل + بهترین کیفیت ساخت رو با یک قیمت همیشگی و ثابت
    ولی در حال حاضر :
    سخت افزار سال قبل + کیفیت معمولی > اما مبلغ ، همون قیمت همیشگی و ثابت

همون پول رو میدیم ولی مقدار آش کم شده
    .................

بحث دوم

از نظر من قرار نیست یکی از ۲ نظریه بالا فقط یکیشون صحیح باشه
    هر ۲ وجود داشته ، هم نیازسنجی و هم فکر کردن به سود بیشتر

بله شاید خیلی از جوان ها گجت رنگی دوست داشته باشن ، مثلا خود من عاشق رنگ زرد خاص نوکیا در سری لومیا هستم
    خیلی هم تصمیم خوب و پر انرژی بود ،

اما ۲ سوال جالب

چرا با همون قیمت 5 ؟
    چرا جای 4S رو نگرفت ؟

سخن اخر :
    اپل هر ۲ نظریه شما رو قطعا مد نظر داشته
    با 5C طیف سلیقه های بیشتری رو هدف میگیره و سود بسیار بیشتری هم میکنه ، چرای اون رو توی بخش اول گفتم

۱تیر و ۲ نشون
    به قیمت دوری از مشی استیو
    به قیمت تعجب و ناراحتی خیلی از علاقه مندان

اتفاقا روند قدیمی یه ویژگی مثبت بود
    یک گوشی با کیفیت بالا و بسیار شیک رو میتونستی با سخت افزار OK و با قیمت مناسب بگیری
    ولی الان اگه الومنیوم خواستی دیگه نمیشه ، الومنیوم انحصاری شده
    Last edited by ravani_13; 14-09-2013 at 22:54.

7. 4 کاربر از ravani_13 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

خب بحث اول : ابتدا ۱۰۰ دلار سود خالص بسیار چشم گیر هست ، اگه حاشیه سود بالا رو ۵۰ درصد بدونیم ، ۱۰۰ دلار عدد درشتی هست توی یه محصول ۵۰۰ دلاری
    از این بگذریم اشتباه شما دوستان اینجاست که کسی نمیگه این محصول الکی هست ، سخت افزار قوی ایفون ۵ رو یدک میکشه با یه بدنه پلاستیکی مناسب ، پس محصول مطلوب هست ، اما قیمت premium داره گرفته میشه از مشتری برای یه محصول مطلوب
    کاربرها به فرمول زیر عادت داشتن :
    سخت افزار سال قبل + بهترین کیفیت ساخت رو با یک قیمت همیشگی و ثابت
    ولی در حال حاضر :
    سخت افزار سال قبل + کیفیت معمولی > اما مبلغ ، همون قیمت همیشگی و ثابت

همون پول رو میدیم ولی مقدار آش کم شده
    من زياد روي مقدار بحث ندارم. اگه هم ١٠٠ دلار رو سود زياد و عدد درشتي حساب كنيم باز هم اون قدري نيست كه ارزش داشته باشه براش اين همه وقت و انرژي صرف بشه.
    بحث دوم
    بله شاید خیلی از جوان ها گجت رنگی دوست داشته باشن ، مثلا خود من عاشق رنگ زرد خاص نوکیا در سری لومیا هستم
    بديهي ترين چيز توي برنامه ريزي اونها دستيابي به سود بيشتر هست. حتي همون نيازسنجي و اهميت فوق العاده به كاربر رو هم قرار نيست براي رضاي خدا انجام بدن. اما اين كه هر شركتي چه راهي رو براي رسيدن به سو بيشتر طي ميكنه و اون راه بر چه مبنايي شكل گرفته، خيلي مهمه.
    چرا با همون قیمت 5 ؟
    چرا جای 4S رو نگرفت ؟
    شايد بشه گفت چون سخت افزار آيفون ٥ هنوز به حدي نرسيده كه توجيه داشته باشه قيمتي در حد 4S براش گذاشت. حتي وقتي بدنه آلومينيومي نداشته باشه.
    ١ تیر و ۲ نشون
    من فكر ميكنم اگه استيو هم به اين نتيجه مي رسيد كه توليد چنين محصولي ميتونه طيف كاربراي آيفونو (كه فرض مي كنيم نياز واقعي براي داشتن چنين محصولي دارن) گسترده تر كنه، هيچ وقت مانع توليد 5C نمي شد.
    یک گوشی با کیفیت بالا و بسیار شیک رو میتونستی با سخت افزار OK و با قیمت مناسب بگیری
    شايد براي ما كه احساس نيازمون متفاوت از خريداراي آمريكايي و اروپايي هست بدتر شده باشه. بايد ديد اونجا چه پاسخي بهش ميدن.

9. 2 کاربر از *Ali* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بحث دوم

اما ۲ سوال جالب

چرا با همون قیمت 5 ؟
    چرا جای 4S رو نگرفت ؟
    من ابتدا فکر می کردم اینطوری باشه:

5C با سخت افزار داخلی 4S و ظاهر فعلی، قیمت مجانی با قرارداد
    5 ، قیمت 99 دلار
    5S ، قیمت 199 دلار

چنین سیستمی توجیه های خوبی داشت، مثلا یک سایز کردن همه آیفون ها و مهاجرت کلی سریع تر به سایز 4 اینچ یا ارائه ارزان قیمت یک گوشی جدید. یک دلیل دیگه رو در یک پادکست چند شب پیش شنیدم که توضیح خیلی خوب و منطقی بود.

اپل وقتی 4S رو عرضه کرد شدیدا مشکل تهیه تعداد کافی آیفون داشت و عامل محدود کننده هم شیشه هایی بود که استفاده می شد. درباره پنل آلومینیومی پشت آیفون 5 تا همین الان هم مشکلات زیادی در تهیه اش بود و حتی چندین بار در طی سال (حتی ماه ها بعد از عرضه) اپل تعداد آیفون 5 کافی نداشت برای رسیدگی به تقاضا. دلیل اصلیش هم احتمالا اینه که پروسه تهیه و تولید این پنل ها هم طولانی است و هم فقط در یک جا در دنیا می تونن انجام بدن که احتمالا ظرفیت تولید و نیروی متخصص محدودی داره و قابل زیاد کردن نیست.

اگه الان 5 و 5S همزمان ارائه می شدن شدیدا مشکل رسیدگی به تقاضا بود شاید تا حدی که در فصل خرید زمستانی اصلا آیفون 5 به اندازه در بازار نبود که به تقاضا رسیدگی کنه (همونطور که دو سال پیش آیفون 4 نبود و اکثر پنل ها برای 4S ها استفاده می شد). این ها ضرر داره برای اپل.

الان اپل سه گوشی داره که هر سه جنس بدنه کاملا متفاوت دارن، دوربین کاملا متفاوت دارن و سخت افزار داخلی کاملا متفاوت دارن. این باعث میشه بشه بطور موازی در جاهای مختلف تعداد بسیار بیشتری تولید کرد و تولید بیشتر یا کمتر هر کدوم نقشی در کم و زیاد شدن مدل دیگه نداره که بسیار می تونه مهم باشه. اینکه در ایام خرید های زمستانی که فروش بسیار بالاست بازار پر از محصولات همه رده ها باشه مسئله بسیار مهمی است.

سخن اخر :
    اپل هر ۲ نظریه شما رو قطعا مد نظر داشته
    با 5C طیف سلیقه های بیشتری رو هدف میگیره و سود بسیار بیشتری هم میکنه ، چرای اون رو توی بخش اول گفتم

۱تیر و ۲ نشون

دوری از منش استیوی صورت نگرفته، استیو در دوران خودش آیپاد پلاستیکی ساخت، آیفون پلاستیکی ساخت (3G/3GS) و مک بوک پلاستیکی هم ساخت که جنس بدنه اونها قطعا بهتر نبوده نسبت به آیفون فعلی. سیاست های قیمت گذاری هم تفاوت خاصی با دوران استیو نکرده. همیشه هم خیلی از طرفداران از تصمیماتش ناراحت و متعجب می شدن و این چیز جدیدی در تاریخ اپل نیست.

دوستانی که تا یک حرکت نسبتا عجیب از اپل می بینن یا محصولی باب میلشون نیست سریعا میگن اپل در منش استیو دوری گرفته فکر می کنم دلیلش اینه که دوران استیو جابز در اپل رو بخوبی نمی شناسن و همین دو سه سال آخر رو یادشون میاد که سرعت ارائه محصول های جدید زیاد بود. در دورانی که بین 2001 تا 2010 که بیشتر آپدیت محصولات سالانه رو داشتیم اپل از همین کارهای فعلی زیاد کرده و همگی هم تحت مدیریت استیو جابز بوده. اتفاقا عرضه محصولی مثل آیفون 5C رو من یه تصمیم استیو جابزی می دونم، آیپاد ها هم تقریبا در همین دوران از تکاملشون بودن که اپل سراغ ارائه رنگ های مختلف و پوشش قشر وسیع تری از مشتری ها کرد و محصولات پریمیوم ترش رو قوی تر نگه داشت برای حفظ مارجین ها.

اگه به دوران قدیم برگردیم رنگ و روی اتفاق هایی که می افته خیلی آشناست.

11. 7 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

اگه الان 5 و 5S همزمان ارائه می شدن شدیدا مشکل رسیدگی به تقاضا بود شاید تا حدی که در فصل خرید زمستانی اصلا آیفون 5 به اندازه در بازار نبود که به تقاضا رسیدگی کنه (همونطور که دو سال پیش آیفون 4 نبود و اکثر پنل ها برای 4S ها استفاده می شد). این ها ضرر داره برای اپل.

الان اپل سه گوشی داره که هر سه جنس بدنه کاملا متفاوت دارن، دوربین کاملا متفاوت دارن و سخت افزار داخلی کاملا متفاوت دارن. این باعث میشه بشه بطور موازی در جاهای مختلف تعداد بسیار بیشتری تولید کرد و تولید بیشتر یا کمتر هر کدوم نقشی در کم و زیاد شدن مدل دیگه نداره که بسیار می تونه مهم باشه
    یه سری چیزا هست که باز سوال میشه

* اگه الان بحث رو روی بدنه بذاریم ، خوب حذف ایفون ۵ رو میشه با دلایل شما معقول دونست ولی ایفون 4S که توی انتخاب های ۳ گانه به عنوان گزینه ی سوم مونده هم تولیدش اسون نیست و به قول خودت هر جایی نمیشه بک شیشه ای و زیبای اون رو زد ،
    از طرفی اگه ایفون ۵ ، مثل همیشه میومد و گزینه ی وسطی ما میشد ، فکر نمیکنم هزینه ی بدنه ی الومنیومی اون خیلی بیشتر در میومد از بدنه ی الومنیوم /شیشیه ای 4s و تازه میتونست ۹۹ دلار بیشتر هم بگیره

* با توجه به اینکه ما داریم از 4S صحبت میکنیم ، پس من نمیتونم توجیه شما رو قبول کنم ، چون خود 4S هزینه ساخت نسبتا بالایی داره و بدنه ی ایفون ۵ اونقدرها گرون تر از بدنه ی شیشه ای 4S نیست

اینجاست که اون حرف برجسته میشه :
    اون ۹۹ دلاری که باید برای کیفیت بالای گزینه ی وسط صرف میشد رو اپل کاملا توی جیب گذاشت و برای گزینه ی وسطی بدنه ای رو انتخاب کرده که حتی شاید از گزینه ی سوم که 4S باشه نیز ارزان تر تمام میشه

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

یه سری چیزا هست که باز سوال میشه

* اگه الان بحث رو روی بدنه بذاریم ، خوب حذف ایفون ۵ رو میشه با دلایل شما معقول دونست ولی ایفون 4S که توی انتخاب های ۳ گانه به عنوان گزینه ی سوم مونده هم تولیدش اسون نیست و به قول خودت هر جایی نمیشه بک شیشه ای و زیبای اون رو زد ،
    از طرفی اگه ایفون ۵ ، مثل همیشه میومد و گزینه ی وسطی ما میشد ، فکر نمیکنم هزینه ی بدنه ی الومنیومی اون خیلی بیشتر در میومد از بدنه ی الومنیوم /شیشیه ای 4s و تازه میتونست ۹۹ دلار بیشتر هم بگیره

* با توجه به اینکه ما داریم از 4S صحبت میکنیم ، پس من نمیتونم توجیه شما رو قبول کنم ، چون خود 4S هزینه ساخت نسبتا بالایی داره و بدنه ی ایفون ۵ اونقدرها گرون تر از بدنه ی شیشه ای 4S نیست

اینجاست که اون حرف برجسته میشه :
    اون ۹۹ دلاری که باید برای کیفیت بالای گزینه ی وسط صرف میشد رو اپل کاملا توی جیب گذاشت و برای گزینه ی وسطی بدنه ای رو انتخاب کرده که حتی شاید از گزینه ی سوم که 4S باشه نیز ارزان تر تمام میشه
    اصلا بحث قیمت نیست و توجیه من هیچ ربطی به قیمت نداشت (اصلا در پست من کلمه قیمت آورده نشد!)، بحث تولید و رسیدگی به میزان تقاضاست که الان سه نوع بدنه داریم که سه جنس کاملا مختلف دارند و تولید هیچ کدوم مستقیما باعث کم شدن تولید دیگه نمیشه، برعکس گذشته که همیشه دو گوشی با بدنه مشابه داشتیم که با مشکلات تولید همراه بود. این مسئله الان وجود نداره و اپل می تونه مشکل کمبود آیفون در بازار رو حل کنه.

14. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن هنر هفتم mehdi30nema's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دی جی کالا این گوشی رو آورده اونم با قیمت فضایی 2870 ، یعنی خدایی کی حاضره این پولو واسه این گوشی بده ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دی جی کالا این گوشی رو آورده اونم با قیمت فضایی 2870 ، یعنی خدایی کی حاضره این پولو واسه این گوشی بده ؟
    متأسفانه هميشه جنس هاي نوبرانه اپل قيمت اينچنيني دارن و چيز جديدي نيست.
    اگه تعجبتون از قيمت بالا در مقايسه با كيفيت ساختشه، بهتره بريد چند تا بررسي از سايتهاي معروف رو ببينيد. آيفون 5C اصلاً چيز درپيت و ارزون قيمتي نيست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •