تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 37

نام تاپيک: iPhone 5C | تاپيك بررسي و بحث مسائل مربوط به آيفون فایو سی

اگه نباشه جاش خالی می مونه kamy_R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

آقا قیمتش که 99 دلار اعلام شد
    با این قیمت خیلی عالیه
    این قیمت هایی که شماها میگید داستانش چیه؟

کاربر فعال کلوپ گوشی ها .:PAR3A:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

۹۹ دلار با ۲ سال قرارداده. با قرارداد بخواین حساب کنین خود ۵اس ۱۹۹ دلاره.

3. این کاربر از .:PAR3A:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

ببین نارنجی چی نوشته!!

اپل در مراسم سه شنبه در کنار دو تلفن 5S و 5C کاورهای خوش رنگی هم معرفی کرد تا هر کس نسبت به ذوق و سلیقه خود تلفن هوشمندش را نمایی بدهد.

اما کاور آیفون 5C با آن ظاهر شبیه دمپاییِ سوراخ دارش، بعضی نکته بینان دنیای فناوری را سر ذوق آورده و حسابی باعث انبساط خاطر اهالی وب شده؛ عکس زیر را نگاه کنید:
    همین کلمه non که از نوشته پشت iPhone بیرون مانده دست مایه طنازان شده و آن را به چه چیزها که ربط نداده اند.

اما سوای از شوخی فکر می کنید اپلی که مدعی دقت در جزئی ترین نکات طراحی ست چطور از این نکته غافل شده؟ با این کاور سوراخ دار اسم دستگاه از iPhone به non تغییر می کند.

ولی واقعا خیلیا تو فلسفه تولید فایو سی موندن :|
    خدا بیامرزتش استیو جابزو

5. 2 کاربر از Ali_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

5C یه محصول حاشیه ای هست تا فروش 5 اس رو بالا ببره ، مطمئناً با سیاست های اپل در تضاد هست ، دو محصول از یک خانواده اون هم با مشخصات سخت افزاری مدل قبلی
    دلیل دیگه اش هم از طرفی رقابت با موتو ایکس که قابلیت های سفارشی سازی بالایی داره بود ولی یه رقابت از نوع بچگانه با قاب های سوراخ دار ! اپل میگه شما این اختیار رو دارید که از هزارها رنگ ترکیب دلخواه رو بدست بیارید ولی درنظر بگیرید که کسی که 5 سی میخره رنگ بدنه ثابت هست و در نهایت 5 ترکیب رنگ میتونه درست کنه اون هم به چه وضعی !!
    مایکروسافت که یه مدت رقبا رو مسخره میکرد الان واقعا حق داره یه تیزر یا عکس تخریبی برای 5 سی درست کنه !

7. 2 کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اما کاور آیفون 5C با آن ظاهر شبیه دمپاییِ سوراخ دارش، بعضی نکته بینان دنیای فناوری را سر ذوق آورده و حسابی باعث انبساط خاطر اهالی وب شده؛ عکس زیر را نگاه کنید:

ولی واقعا خیلیا تو فلسفه تولید فایو سی موندن :|
    خدا بیامرزتش استیو جابزو
    فلسفه تولید 5C که واضحه و کسی توش نمونده (ایجاد اختلاف کامل بین محصول 99 و 199 دلاری + پتانسیل پوشش سلیقه های مختلف به خصوص نوجوانان و قشر iPod دوست). دوستانی هم که این روال رو تقلید از نوکیا می دونن حرفشون خیلی منصفانه نیست چون آیپاد های رنگی مدت ها زودتر از نوکیا وجود داشتن و دیزاین/معرفی و حتی بازاریابی و تبلیغات آیفون 5C دقیقا مشابه آیپاد های اپل هست. در نگاه اول این گوشی ها آیپاد به نظر می رسن. سال هاست همه میگن وقتش رسیده اپل سیم کارت روی آیپاد هاش بگذاره، و این همون گوشی است.

این سوتی (یا نمی دونم بهش چی بگم) و قضیه non و این نوشته ها پشت دستگاه چیزی است که از اپل انتظار نداشتم. باید دید موقع استفاده و مثلا از فاصله 1-2 متری چقدر واضح هست که البته به ترکیب رنگ هم بستگی داره. به هر حال اپل کیس های بد قبلا هم داشته (مثل بامپرهای آیفون 4) و فکر نمی کنم تاثیری در فروش نهایی خود آیفون ها داشته باشه چون در هر صورت در اپل استورها یا فروشگاه های دیگه همیشه بیشتر از 50 گزینه کیس از سایر تولید کننده ها همیشه هست.

5C یه محصول حاشیه ای هست تا فروش 5 اس رو بالا ببره ، مطمئناً با سیاست های اپل در تضاد هست ، دو محصول از یک خانواده اون هم با مشخصات سخت افزاری مدل قبلی
    دلیل دیگه اش هم از طرفی رقابت با موتو ایکس که قابلیت های سفارشی سازی بالایی داره بود ولی یه رقابت از نوع بچگانه با قاب های سوراخ دار ! اپل میگه شما این اختیار رو دارید که از هزارها رنگ ترکیب دلخواه رو بدست بیارید ولی درنظر بگیرید که کسی که 5 سی میخره رنگ بدنه ثابت هست و در نهایت 5 ترکیب رنگ میتونه درست کنه اون هم به چه وضعی !!
    مایکروسافت که یه مدت رقبا رو مسخره میکرد الان واقعا حق داره یه تیزر یا عکس تخریبی برای 5 سی درست کنه !
    فکر نکنم اپل گفته باشه از هزارها رنگ ترکیب دلخواه رو در بیارید چون کلا 30 ترکیب مختلف وجود داره (5 رنگ آیفون / 6 رنگ کیس) که با خرید چند کیس میشه چند ترکیب داشت ولی خب این که رنگ دستگاه شما ثابت است در همه چیز وجود داره (به قول سایت Verge که می گفت شما وارد Ikea هم که میشید 1000 گزینه میز و تخت و ... هست ولی فقط یکیش رو میشه خرید!).

یادمون باشه تنها برندی که تونسته محصولات رنگی رو در مقیاس بالا بفروشه آیپاد های اپل بودند. آمارهایی که مثلا از فروش دوربین های صورتی و ... هست معمولا بیشتر از 95 درصد رنگ های سفید/نقره ای/سیاه رو انتخاب می کنن و 5 درصد رنگی. فکر می کنم آماری که یکی از اپراتورهای انگلیس از فروش لومیا های نوکیا هم داده بود بیشتر از 85 درصد رنگ های سفید/سیاه رو انتخاب کرده بودن و درصد افرادی که گوشی های رنگی رو می خریدن کم بودن. اپل دقیقا مثل آیپاد هاش اصلا آیفون 5C مشکی نداره که نشون میده قصد داره همون سیاست فروش محصولات رنگی رو ادامه بده.

فکر می کنم هدف اپل این باشه که آیفون 5C اولین خانواده گوشی تمام رنگی در مقیاس بالا در بین مردم باشه چون فروش بقیه چیزهای رنگی رنگی در قیاس با آیفون بسیار پایینه.

9. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

فکر نکنم اپل گفته باشه از هزارها رنگ ترکیب دلخواه رو در بیارید چون کلا 30 ترکیب مختلف وجود داره (5 رنگ آیفون / 6 رنگ کیس) که با خرید چند کیس میشه چند ترکیب داشت ولی خب این که رنگ دستگاه شما ثابت است در همه چیز وجود داره (به قول سایت Verge که می گفت شما وارد Ikea هم که میشید 1000 گزینه میز و تخت و ... هست ولی فقط یکیش رو میشه خرید!).

یادمون باشه تنها برندی که تونسته محصولات رنگی رو در مقیاس بالا بفروشه آیپاد های اپل بودند. آمارهایی که مثلا از فروش دوربین های صورتی و ... هست معمولا بیشتر از 95 درصد رنگ های سفید/نقره ای/سیاه رو انتخاب می کنن و 5 درصد رنگی. فکر می کنم آماری که یکی از اپراتورهای انگلیس از فروش لومیا های نوکیا هم داده بود بیشتر از 85 درصد رنگ های سفید/سیاه رو انتخاب کرده بودن و درصد افرادی که گوشی های رنگی رو می خریدن کم بودن. اپل دقیقا مثل آیپاد هاش اصلا آیفون 5C مشکی نداره که نشون میده قصد داره همون سیاست فروش محصولات رنگی رو ادامه بده.

فکر می کنم هدف اپل این باشه که آیفون 5C اولین خانواده گوشی تمام رنگی در مقیاس بالا در بین مردم باشه چون فروش بقیه چیزهای رنگی رنگی در قیاس با آیفون بسیار پایینه.
    فکر کنم شیلر گفت این حرف رو بازم تاییدش نمیکنم ولی در کل بحث ایده ای هست که پیاده شده ، اگه این کاورها رونمایی نمی شد جنبه خنده دار نداشت دیگه
    اپل زمان جابز آیپاد رنگی فروخت ولی براش همچین کاوری طراحی نکرد که مضحکه بشه ! کارها اصولی تر بود ، اپل اگه میخواست برای گوشی قابلیت ایجاد ترکیب رنگ درست کنه میتونست اون کاور رو جور بهتری در بیاره
    بحثی دیگه ای که هست کلاهیه که اپل سر مشتری ها میخواد بزاره ، بدنه تراش خورده با الماس با پلاستیک رنگی جایگزین شده و با همون سخت افزار راهی بازار میشه تازه فرق چندانی هم در قیمت نداره ، در کنار این اینترفیس رنگ و وارنگ و به نظر من نه چندان حرفه ای ios7 هم اضافه کنیم چیز قشنگی نیست بیشتر شبیه پراید بزک کرده هست ! اینجاست که خیلی ها که میخوان طعم اپل رو بچشن ولی اینطور گوشی نداشته باشن مجبور به خرید 5اس میشن ، مسلما فروش 5 سی نصف 5 اس هم نخواهد بود

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

فکر کنم شیلر گفت این حرف رو بازم تاییدش نمیکنم ولی در کل بحث ایده ای هست که پیاده شده ، اگه این کاورها رونمایی نمی شد جنبه خنده دار نداشت دیگه
    اپل زمان جابز آیپاد رنگی فروخت ولی براش همچین کاوری طراحی نکرد که مضحکه بشه ! کارها اصولی تر بود ، اپل اگه میخواست برای گوشی قابلیت ایجاد ترکیب رنگ درست کنه میتونست اون کاور رو جور بهتری در بیاره
    بحثی دیگه ای که هست کلاهیه که اپل سر مشتری ها میخواد بزاره ، بدنه تراش خورده با الماس با پلاستیک رنگی جایگزین شده و با همون سخت افزار راهی بازار میشه تازه فرق چندانی هم در قیمت نداره ، در کنار این اینترفیس رنگ و وارنگ و به نظر من نه چندان حرفه ای ios7 هم اضافه کنیم چیز قشنگی نیست بیشتر شبیه پراید بزک کرده هست ! اینجاست که خیلی ها که میخوان طعم اپل رو بچشن ولی اینطور گوشی نداشته باشن مجبور به خرید 5اس میشن ، مسلما فروش 5 سی نصف 5 اس هم نخواهد بود
    درباره آمار فروش باید صبر کرد چون حتی مطرح ترین آنالیست های صنعت هم پیش بینی مطلقی نکردن درباره میزان فروش. چیزی مسلم نیست. صحبت های شما درباره iOS 7 و آیپاد رنگی هم نظر شخصی شماست و خیلی بیانگر وضعیت دید اکثریت در بازار دنیا نیست. درباره کیس هم همونطور که گفتم عامل تاثیرگذاری در فروش محصولات نیست و همیشه بیشتر از 50 نمونه وجود داره که این هم یکی از اونهاست و تاثیری در روال کلی فروش و ارائه محصولات نخواهد داشت.

در هر صورت الان با قیمت قبلی 5 میشه 5S رو خرید و با قیمت سال گذشته 4S میشه 5C رو خرید که برتری های محسوسی داره. فکر نمی کنم کلاهی سر مشتری ها رفته باشه.

12. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

درباره آمار فروش باید صبر کرد چون حتی مطرح ترین آنالیست های صنعت هم پیش بینی مطلقی نکردن درباره میزان فروش. چیزی مسلم نیست. صحبت های شما درباره iOS 7 و آیپاد رنگی هم نظر شخصی شماست و خیلی بیانگر وضعیت دید اکثریت در بازار دنیا نیست. درباره کیس هم همونطور که گفتم عامل تاثیرگذاری در فروش محصولات نیست و همیشه بیشتر از 50 نمونه وجود داره که این هم یکی از اونهاست و تاثیری در روال کلی فروش و ارائه محصولات نخواهد داشت.

در هر صورت الان با قیمت قبلی 5 میشه 5S رو خرید و با قیمت سال گذشته 4S میشه 5C رو خرید که برتری های محسوسی داره. فکر نمی کنم کلاهی سر مشتری ها رفته باشه.
    در حالی iPhone 5 هم میتونست با قیمت پارساله 4S فروش بره!! iPhone 5 به نظرم بهتر بود

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

حرفی که استریم میزنه به نظر منم بیشتر به واقعیت نزدیکه تره تا اینکه بگیم اپل میخواد با موتو ایکس رقابت کنه
    درسته که زمان معرفی این دو محصول (موتو ایکس / فایو سی) تقریبا باهم بوده ولی اصلا ارتباطی با تنوع رنگ مشابه موتو ایکس و یا حتی بحث ارزون قیمتی نداره

تا اینجایی که من متوجه شدم سیاست اپل همیشه این بوده که جدای از اوضاع بازار محصولات خودش رو عرضه میکنه
    اگه اپل نگاهی به تولید موتو ایکس داشت و تحت تاثیر اون فایو سی رو می ساخت باید شاهد تغییر ابعاد به روال سامسونگ هم می بودیم
    (هرچند که زیاد هم بی تاثیر نیست... تو ساخت آیپد مینی...)

ولی کاور واقعا مشکل داره
    اتفاقا پشت معرفی کاور اولین چیزی که به ذهن خود من اومد همون نوشته های پشت گوشی بود
    که گفتم فکری برای جاش نکرده. ولی میگفتم شاید کسی توجه نکنه و اهمیت نده اما زود صداشو درآوردن!

در مورد قیمت هم نظر شخصی من اینه که خب آیفون رنگی نبوده حالا باید پول بابت آیفون رنگی بده دیگه خریدار
    حتی اگه جنسش ضعیف تر از نسل قبل باشه...
    آیفون داره خریداری میشه و نه آیفون ارزان قیمت

15. این کاربر از Ali_Best بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ravani_13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوداپست ( پارتی لند )

پيش فرض

سلام

دیگه سر اینکه قیمت 5C غیر منصفانه هست و سودجویی اپل به اوج رسیده جای بحثی نمونده

ممکنه بیاین بگین کی گفته و میدونی یه طراحی جدید و خط تولید جدید و ... چقدر هزینه داره

ولی جواب اینه که به اندازه ی سودی که الان میبره نیست ،

جنس بدنه الان یکی از هزینه بر ترین بخش های یه دیوایس هست که هنوز که هنوزه سامسونگ برای حاشیه ی سود طرفش نرفته

برادر من اینقدر در درامد تاثییر داره که حتی در یک متریال مشترک هم ۱ درجه کیفیت بالاتر یا پایین تر در هزینه ی نهایی بسیار بسیار اثر میزاره

مثل خبری که درز کرد و تایید شد که سامسونگ از بین ۷ متریال پلاستیک ، ضعیف ترین رو انتخاب کرده

حالا دیگه خودت حساب جایگزینی بدنه ی الومنیومی با پلاستیک رو برای 5C بکن ، به اضافه نبود هزینه های سنگین تراش

به کمال احترام 5C یه وصله ناجوره برای اپل

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •