تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 11 اولاول ... 34567891011 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 103

نام تاپيک: نژاد پرستی

پروفشنال jahangir1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

دلیل نژاد پرستی کمبود هاییه که انسان ها دارن، اگه آدم درکی مشخص از انسان و هدف انسان داشته باشه دیگه نژاد پرستی براش به جک شبیه خواهد بود، نژاد پرستی مانند دعواهای کودکانه است که یه کودک به کودک دیگه ای میگه ببین ما چه ماشینی داریم یا من چه لباسی دارم یا من خوشگلترم (بگذریم که در بزرگسالان هم کم ازین رفتارها وجود نداره!)، اما تا وقتی این فقدان وجود داره و هرکس یه جور نگاه به انسان و دنیا داره این مشکلات ادامه پیدا خواهد کرد و ربطی هم به پیشرفت علم و تکنولوژی نداره، همونجور که در این سالها در تمام دنیا دیده ایم، و هرکس این خلاء رو با یه چیز پر میکنه از جمله نژاد پرستی تا به خودش ارزشی موهوم بده.

داخل گروهی در تلگرام عضو بودم. یکی از اعضا شعری رو ارسال کرد که مضمون اون
    نسبت دادن نژاد ایرانی به نژاد با تمدن و با غیرت و نسبت دادن نژاد عرب به نژاد با عرض معذرت گراز و خوک و پست فطرت و ... + کلی تحقیر هایی که قابل ذکر نیست. اتفاقا اون عضو معروف هم هست به اهل شعر!

من در پاسخ نوشتم نژاد پرستی کار جالبی نیست. (عین همین جمله بدون کمی و اضافگی)

الان منفورترین عضو گروهم که عاشق سینه چاک عربه و فکر میکنه خیلی حالیشه!!!

آدمای جالبی هستیم ...!
    فکر کنم نکته اصلی این صحبت شما جای دیگه ایه نه در خود بحث نژاد پرستی، این رفتاری که با شما شد رو در خیلی مواقع در بحث ها و جاهای دیگه هم میشه دید، و اون دو قطبی کردن بحثه که گروه الف میگه چون با من مخالفی پس تو هم مثل گروه ب هستی که خیلی بدنامه و چون گروه ب خیلی بده پس ما درست میگیم.

و این رفتار در همه اقشار و تفکرها وجود داره. اگه بگی نژاد پرستی خوب نیست میشی عرب پرست، از بی بند و باری انتقاد کنی میشی جزء بدترین و تندروترین گروه های مذهبی، یه انتقاد از جامعه علمی بکنی میشی ضد علم و خرافاتی و...، نمونه هاش رو زیاد دیدیم همه.

در حالی که خیلی وقتا حالت سومی هم وجود داره و مخالفت با نظرات گروه الف لزوما به معنای موافق بودن با نظرات گروه ب نیست.

حتی اگه شما بیای بگی من با نژاد پرستی موافق نیستم اما عرب پرست هم نیستم یا بگی من ضدغرب نیستم اما این اشکالات رو هم به غرب و فرهنگ غربی دارم مگه قبول میکنن؟ میگن نه داری دروغ میگی میخوای خودتو خوب جلوه بدی و هیچ فرقی با گروه ب نداری! چون داری با ما مخالفت میکنی و گروه ب هم مخالف ماست پس جفتتون یکی هستین! و همین کار باعث میشه اون کسی که نظر سومی داره عموما وارد اینگونه بحث ها نشه و ترجیح بده سکوت کنه چون بی فایده است، و گروه اول و دوم در یه بحث فرسایشی و بی نتیجه دائمی میمونن.

هدفشون هم البته به نظرم همینه تا بتونن موضع خودشون رو حفظ کنن و وارد بحث منطقی و بدون برچسب زنی که احتمال داره در اون کم بیارن نشن. اکثرا هم موفق میشن چون کمتر کسیه که حوصله این بحث های فرسایشی و بی نتیجه رو داشته باشه.

نتیجه این رفتار هم در کل روی جامعه میتونید تصور کنید که منفی هست چون باعث میشه بحث های مفید و تحلیلی کم بشه و بحث و جدل بی فایده زیاد.

2. 2 کاربر از jahangir1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

زنده باد نژاد پاک اریایی
    مرگ بر دشمنانش
    نژاد پاک؟
    یه تعریفی از نژاد پاک آریایی بدین لطفا!

بعد بفرمایید دلیلتون برای نژاد پرستی تون چیه؟!

4. 5 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

الان یه طرح جدایی بخشهایی از هرمزگان و الحاقش به استان فارس مطرحه خیلی هم تو سطح استان داره اعتراض میشه من خودم اهل آذربایجان ولی سالهاست که جنوب زندگی میکنم.
    یه جوی متاسفانه پان فارس ها ایجاد کردند که اقوام دیگه خیلی ها از اسم فارس و پارس زده شدند، تو استانی که قشقائی و عرب و لر و لارستانی داره اونا هم دارن خودشون رو از هویت فارس جدا میکنند ، وطن ایران رو به یه قوم مصادره نکنید ، پادشاه باستانی یه دوره تاریخی رو موسس و بنیانگذار ایران ندونید به عنوان یه قومیت میگم بعدا تبعات بدتری داره ، ما چیزی رو میبینیم که گروهی که توهم اکثریت پنداری دارند نمیتونند درکش کنند.

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

عالی بود . . . .
    الان یه طرح جدایی بخشهایی از هرمزگان و الحاقش به استان فارس مطرحه خیلی هم تو سطح استان داره اعتراض میشه من خودم اهل آذربایجان ولی سالهاست که جنوب زندگی میکنم.
    یه جوی متاسفانه پان فارس ها ایجاد کردند که اقوام دیگه خیلی ها از اسم فارس و پارس زده شدند، تو استانی که قشقائی و عرب و لر و لارستانی داره اونا هم دارن خودشون رو از هویت فارس جدا میکنند ، وطن ایران رو به یه قوم مصادره نکنید ، پادشاه باستانی یه دوره تاریخی رو موسس و بنیانگذار ایران ندونید به عنوان یه قومیت میگم بعدا تبعات بدتری داره ، ما چیزی رو میبینیم که گروهی که توهم اکثریت پنداری دارند نمیتونند درکش کنند.
    کاش یه تعریفی از " فارس" ارائه می کردید تا ما متوجه بشیم این قوم چه کسانی هستند و در کجا زندگی می کنند!!!!
    ظاهرا هر کس که به یک قوم و قبیله خاصی وصل نباشه و به زبان فارسی صحبت کنه رو فارس تلقی می کنید . کاش یکم انصاف داشتید و هنرنمایی های دیگر دوستان رو از همه اقوام می دیدید . جالبه که هیچ یک از اون شیرین کاری ها ( مثل شعار های علیه قوم فارس در ورزشگاه های استان آذربایجان) ، به چشم تیزبین شما نمیاد .
    کسانی هستند که تحقیر دیگر قوم ها و نژاد ها رو افتخار تلقی می کنند ولی خداییش اگه انصاف داشته باشید و دور و برتون رو نگاه کنید کمترینش مربوط به پان فارس هاست .
    من در صحبت های شما بیشتر از اینکه نگرانی بابت چند دستگی ببینم ، دشمنی عجیبی با اسم " قوم فارس" میبینم . خیلی موضوع نژادپرستی رو به فارس ها محدود می کنید .
    لابد نظرتون اینه که زبان فارسی هم مثل اسم ایران و کوروش و قوم فارس و آریایی ، من دراوردی هستش و حالا که فارس ها (به قول شما) در اقلیت هستند و در توهم اکثریت! ، بهتره که حذف بشه تا به ابزاری برای پان فارس ها تبدیل نشه ؟
    حالا برام جالبه که بدونم واقعا مردم کشور ایران با این همه چند دستگی رو باید چه قومی به شمار آورد ؟( و لطفا در جواب نگید قوم " ایران" که از تعجب شاخ در میارم)
    Last edited by PLAΨMID; 18-06-2016 at 15:03. دليل: نخواستم به قوم خاصی جسارت بشه . . . .

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

کاش یه تعریفی از " فارس" ارائه می کردید تا ما متوجه بشیم این قوم چه کسانی هستند و در کجا زندگی می کنند!!!!
    ظاهرا هر کس که به یک قوم و قبیله خاصی وصل نباشه و به زبان فارسی صحبت کنه رو فارس تلقی می کنید . کاش یکم انصاف داشتید و هنرنمایی های دیگر دوستان رو از همه اقوام می دیدید . جالبه که هیچ یک از اون شیرین کاری ها ( مثل شعار های علیه قوم فارس در ورزشگاه های استان آذربایجان) ، به چشم تیزبین شما نمیاد .
    کسانی هستند که تحقیر دیگر قوم ها و نژاد ها رو افتخار تلقی می کنند ولی خداییش اگه انصاف داشته باشید و دور و برتون رو نگاه کنید کمترینش مربوط به پان فارس هاست .
    من در صحبت های شما بیشتر از اینکه نگرانی بابت چند دستگی ببینم ، دشمنی عجیبی با اسم " قوم فارس" میبینم . خیلی موضوع نژادپرستی رو به فارس ها محدود می کنید .
    لابد نظرتون اینه که زبان فارسی هم مثل اسم ایران و کوروش و قوم فارس و آریایی ، من دراوردی هستش و حالا که فارس ها (به قول شما) در اقلیت هستند و در توهم اکثریت! ، بهتره که حذف بشه تا به ابزاری برای پان فارس ها تبدیل نشه ؟
    حالا برام جالبه که بدونم واقعا مردم کشور ایران با این همه چند دستگی رو باید چه قومی به شمار آورد ؟( و لطفا در جواب نگید قوم " ایران" که از تعجب شاخ در میارم)
    من کلا با تعریف و دسته سازی بشر مخالفم (نظر شخصی) مگر در همون حدی که قرآن فرموده "وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا" و در همین حد که فرهنگ و آداب و رسوم گروهی البته اون قسمتی که ارزشمند هست پاس داشته بشه.
    ولی حالا که تعریف خواستید فارس یه گروه قومی هستند از نظر تاریخی متعلق به جنوب غربی ایران که مثل اقوام دیگه بر اثر مهاجرت ممکنه در سایر نقاط کشور هم حضورشون حس بشه همونجوری که در استان فارس حضور قوم ترک قشقائی و عرب و لر رو داریم.
    اینکه پان فارسیسم به چشم شما نمیاد به دلیل اینه که خودتون هم بخشی از اون هستید و براتون قابل درک نیست موضوع .
    زبان مساله اش با قومیت گرایی متفاوته که البته اون هم نباید به عنوان ابزار سلطه در بیاید ولی در کل زبان فارسی یا دری پیوند دهنده اقوام مختلف ایرانی بوده و مخالفتی هم باهاش نیست همچنین زبان رسمی و اداری کشور هم هست و قابل احترام.
    در خصوص مردم ایران هم اصلا نیازی نیست که اونها رو دسته بندی و قوم محدود کنیم چه بسیار وصلت ها که بین اقوام مختلف همیشه صورت گرفته و خیلی از مردم الان از چندین قوم مختلف ریشه فرهنگی دارند یا اصلا کسی میتونه به هیچ قومی تعلق خاطر نداشته باشه ما در ایران فقط مفهوم ایرانی بودن داریم.
    ضمن اینکه هر کس هم بخواهد میتونه خودش رو از هر قوم یا زبان و ... بدونه و کسی هم حق تعرض بهش نداره چون اصل 19 قانون اساسی میگه :
    ‎‎‎‎‎"مردم‏ ایران‏ از هر قوم‏ و قبیله‏ که‏ باشند از حقوق‏ مساوی‏ برخوردارند و رنگ‏، نژاد، زبان‏ و مانند اینها سبب‏ امتیاز نخواهد بود. "

پ.ن:
    Last edited by PLAΨMID; امروز at 16:03. دليل: نخواستم به قوم خاصی جسارت بشه . . . .
    که متاسفانه جسارت کردید.

آخر فروم باز danielo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نژاد پاک؟
    یه تعریفی از نژاد پاک آریایی بدین لطفا!

این حرف ما اونجا پانترک های خر خائن را میسوزونه .بخاطر همین تکرارش میکنیم

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

درود.

دو چيز را پاياني نيست : يکي جهان هستي و ديگري حماقت انسان . البته در مورد اولي مطمئن نيستم !
    تو دنیا با لیزر اورانیوم غنی میکنن ما هنوز n سال هست تو سر و کله هم میزنیم که من برترم تو کمتری ... .
    Last edited by Thor God; 18-06-2016 at 22:36.

10. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

خخخخخ خیلی خوب گفتی
    بیشتر مردم ایران از اقوام مختلفی تشکیل شدن هیچ مشکلی هم با پارس بودنشون ندارن اونوقت یه عده از چنگیز خان مغول و آذربایجان و ترکیه میرن بالا.

12. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

البته این بیشتر به خاطر رفتار تحقیر آمیزی است که یک سری از ماها با اقوام دیگه بخصوص آذری ها و دیگر اقوام داریم . به شخصه بارها دیدم که گویش و لهجه آذری ها مورد تمسخر واقع شده .

مخصوصن یکبار که برنامه 90 پخش شد و با آذری ها مصاحبه میکردن و سختی ها و مشکلاتی که اونا بعضن در بیان یک سری کلمات به پارسی و ... داشتن به صورت کلیپ شد و اومد بیرون و دست به دست چرخید و شد سوژه خنده ایرانی هایی که هموطن اونا هستن .

وقتی همچین رفتاری با قومی ایرانی صورت بگیره مشخص هست که ناراحتی و کینه پدید میاد . مخصوصن اینکه سابقه این توهین ها و مسخره کردن همدیگه بین ما ایرانی ها بسیار طولانی است و همین باعث میشه اقوام از همدیگه دورتر و دورتر بشن .

تا جایی که یک سری ها که منافعشون جای دیگه است حزب های جدایی طلبی مثل پان ترکیسم یا پان عرب و الاهواز و .... بوجود بیارن و مردمی که از رفتار تحقیر آمیز همونطنانشون خسته و درمانده شدن به تحت تاثیر گروه های جدایی طلب قرار میگیرن .نتیجه اش هم دوری بیشتر ایرانیان و اقوام از همدیگه و نارآرامی مناطق داخلی است .

در کل من نمی فهمم مسخره کردن اقوام ایرانی چه سود و لذتی داره که اینقدر بهش چسبیدیم و چپ و راست برای همدیگه جوک های توهین آمیز و تحقیر کننده میسازیم .بعضی ها از دامن زدن به اتلافات قومی سود میبرن که اون بحثش جداست ولی ما باید حواسمون رو جمع کنیم که اینقدر راحت اسیر این دامها نشیم و با فکر بیشتری با این مسائل برخورد کنیم .

ما ستارخان و باقرخان رو داشتیم که آذری زبان بودن و برای ایران هیچ چیزی کم نذاشتن . ما باید اقوام ایرانی رو به این صورت به یاد بیاریم نه با جوک سازی و توهین های سطحی به همدیگه .

همین باعث میشه اون اتحاد مورد نیاز در بین ایرانی ها شکل نگیره و روز به روز وضعیتمون بدتر و بدخت تر بشیم . چونکه همه به فکر منافع و حقوق خودمون هستیم و درکی از [ما] نداریم .

14. 7 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

البته این بیشتر به خاطر رفتار تحقیر آمیزی است که یک سری از ماها با اقوام دیگه بخصوص آذری ها و دیگر اقوام داریم . به شخصه بارها دیدم که گویش و لهجه آذری ها مورد تمسخر واقع شده .

مخصوصن یکبار که برنامه 90 پخش شد و با آذری ها مصاحبه میکردن و سختی ها و مشکلاتی که اونا بعضن در بیان یک سری کلمات به پارسی و ... داشتن به صورت کلیپ شد و اومد بیرون و دست به دست چرخید و شد سوژه خنده ایرانی هایی که هموطن اونا هستن .

وقتی همچین رفتاری با قومی ایرانی صورت بگیره مشخص هست که ناراحتی و کینه پدید میاد . مخصوصن اینکه سابقه این توهین ها و مسخره کردن همدیگه بین ما ایرانی ها بسیار طولانی است و همین باعث میشه اقوام از همدیگه دورتر و دورتر بشن .

تا جایی که یک سری ها که منافعشون جای دیگه است حزب های جدایی طلبی مثل پان ترکیسم یا پان عرب و الاهواز و .... بوجود بیارن و مردمی که از رفتار تحقیر آمیز همونطنانشون خسته و درمانده شدن به تحت تاثیر گروه های جدایی طلب قرار میگیرن .نتیجه اش هم دوری بیشتر ایرانیان و اقوام از همدیگه و نارآرامی مناطق داخلی است .

در کل من نمی فهمم مسخره کردن اقوام ایرانی چه سود و لذتی داره که اینقدر بهش چسبیدیم و چپ و راست برای همدیگه جوک های توهین آمیز و تحقیر کننده میسازیم .بعضی ها از دامن زدن به اتلافات قومی سود میبرن که اون بحثش جداست ولی ما باید حواسمون رو جمع کنیم که اینقدر راحت اسیر این دامها نشیم و با فکر بیشتری با این مسائل برخورد کنیم .

ما ستارخان و باقرخان رو داشتیم که آذری زبان بودن و برای ایران هیچ چیزی کم نذاشتن . ما باید اقوام ایرانی رو به این صورت به یاد بیاریم نه با جوک سازی و توهین های سطحی به همدیگه .

همین باعث میشه اون اتحاد مورد نیاز در بین ایرانی ها شکل نگیره و روز به روز وضعیتمون بدتر و بدخت تر بشیم . چونکه همه به فکر منافع و حقوق خودمون هستیم و درکی از [ما] نداریم .
    متاسفانه مساله از این مرحله خیلی عبور کرده ، در این حدی که شما میگید اصلا کسی مشکلی نداره هر کسی بخواد از زبان مادریش به یه زبان دیگه صحبت کنه لهجه زبان مادریش تاثیر میگذاره شما مصاحبه های فوتبالیست های غیر انگلیسی زبان رو گوش کنید همه لهجه اصلیشون مشخصه و اشکالی هم نداره خود فارسی زبانان هم که دیدید و شنیدید چجوری انگلیسی صحبت میکنن. درباره جک و شوخی هم مشکلی نیست کم تو انگلیس با مردم لیورپول شوخی نمیکنن کسی هم بهش بر نمیخوره یا تو دنیا با اسکاتلندی ها.
    نوع نژادپرستی بین بعضی ایرانی ها چیز عجیب و غریبی هست که نمونه نداره کجای دنیا دیدید اسم یه قوم رو به عنوان فحش استفاده کنند یا هرگونه هویت زبانی و تاریخی و فرهنگی دیگران رو نفی کنند؟ این حد رو من بجز ایران فقط بین ناسیونالیست های افراطی ترکیه دیدم. در کشورهای حاشیه خلیج هم چنین مساله ای نیست و خیلی هاشون کشورهای مهاجر پذیری هستند. (حتی در حد مهاجر کاری هم تو ایران تحمل نمیشه)
    توهم نژادی بین پان فارس ها بیش از چیزی که فکرش رو کنید آمپرش زده بالا . یه عده هم که فکر میکنن روشن فکر تر هستند بعد از توهین و فحاشی میگن البته منظور ما با هموطنان فلان زبان یا فلان قوم کشور خودمون نیست و به خیال خودشون کلی هم لطف کردن. مطمعا باشید عواقب این رفتارها در صورت تداوم به جایی خواهد رسید که نباید برسه.
    Last edited by Captain_America; 24-06-2016 at 21:08.

16. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •