تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: """نصب ویندوز در کنار مک"""

داره خودمونی میشه behrooztahmasbi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض """نصب ویندوز در کنار مک"""

سلام

تصمیم دارم Macbook Air 2013 کانفینگ i7/8GB/128SSD بگیرم.

اما چیزی که یه مشکل جدی برام شده ادعاهای متناقضی ه که توی تایپینگ های اینترنتی دیدم!

عده ای از کندی و دردسرای ویندوز کنار مک در مقایسه با کانفینگ های مشابه از برند های دیگه شکایت میکنن(مثلا میگن ایسوس با کانفینگ حتی ضعیف تر ویندوز 8 رو رون تر اجرا میکنه یا سریعتر بالا میاره!)

عده ای هم که دقیقا همین مدل مکی که میخوام بخرم رو دارن از روانی و کارکرد ویندوز کنار مک مثال های شگفت انگیزی میزنن مثل این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که دقیقا موضوع بحث همینه!

حالا از دوستان آشنا (مخصوصا دوستانی که تجربه کار با ویندوز روی دستگاهای اپلی دارن) در خواست میکنم "صادقانه" و به دور از جوی که مک بین دوستارانش درست کرده راهنماییم بفرمایید!
    """ویندوز کنار مک چطوریه؟؟؟"""

این رو هم باید اضافه کنم... من ویندوز رو فقط برای چند تا نرم افزار تحلیلی عمرانی مثل (SAP & SAFE & ETABS) میخوام و 80 در صد وقتم با همون سیستم عامل مک میگذره ... ولی همون 20 درصد باید نتایج سربع و قابل اعتمادی رو بهم بده.

ممنون از توجهتون

داره خودمونی میشه Algo.Bits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

خب من تجربه کافی در مورد رو دارم، در ضمن عاشق مک یا هیچ ابر شرکتی هم نیستم چون دانشگاه 200 دلار تخفیف میداد سال 2010 یک مک خریدم!
    ببینید توی هر محصولی همیشه یه عده راضی هستند یه عده هم ناراضی(حساب fanboy های اپل هم که کلا جداست همیشه راضین!) شما باید خودتون خوب تحقیق کنید ببیند هر کدوم تا چه حد درسته.
    با Bootcamp ویندوز در کنار مک هیچ مشکلی ندارین از نظر سخت افزاری، از نظر نرم افزاری هم درایورهای ویندوز رو بطور کامل توی یک پک دانلود میکنید(بسته به مدل لپ تاپ) و راحت نصب میشه (از کارت گرافیک گرفته تا بلوتوث)،
    امــــا حداقل برای من سرعت بوت شدن ویندوز زیاد جالب نیست و مصرف باتری یکمی توی ویندوز بیشتره(که البته چشمگیر نیست)، البته در مجموع اینا اونقدر مهم نیست نکته مهم اینه که با توجه به سلیقه و کاربردتون مدل لپ تاپ رو انتخاب کنید حالا مک یا چیز دیگه، که ظاهرا وقت گذاشتین کردین، نکته دیگه اینه که از پارتیشن ویندوز نمی تونید به پارتیشن مک دسترسی کپی و نوشتن روی دیسک داشته باشین بنابراین اولی که دارید ویندوز می ریزید حساب جای کافی برای برنامه های ویندوز تون رو بکنید، در ضمن می تونید برای اینکه خیالتون راحتتر باشه یه برنامه مثل VM ware یا Parallel desktop بریزید و ویندوز رو از اونها اجرا کنید، پس در مجموع مشکلی نیست.
    تاپیکی هم که لینک کردین دیدم، نکته اول اینه که والا اولش که یکی یه چیزی میخره یه مقدار حالا چه مثبت چه منفی جوگیره و نمیشه روی review اش حساب کرد(منظور من البته بیشتر فروم هاست نه سایتها) در ضمن دیدم نه کسی که ویندوز 8 ریخته بود و راضی بطور دقیق build و ورژنش رو نوشته بود نه اونی که مشکل داشته کانفیگش رو یا مثلا یکی ادعا کرده بود که wifi اش توی ویندوز سریعتره(!) بنابراین خیلی مبنا رو برای ایراد داشتن/نداشتن روی فروم های مکی نذارین.

3. 2 کاربر از Algo.Bits بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال OS X SAMCRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    Charming

پيش فرض

خب من تجربه کافی در مورد رو دارم، در ضمن عاشق مک یا هیچ ابر شرکتی هم نیستم چون دانشگاه 200 دلار تخفیف میداد سال 2010 یک مک خریدم!
    ببینید توی هر محصولی همیشه یه عده راضی هستند یه عده هم ناراضی(حساب fanboy های اپل هم که کلا جداست همیشه راضین!) شما باید خودتون خوب تحقیق کنید ببیند هر کدوم تا چه حد درسته.
    با Bootcamp ویندوز در کنار مک هیچ مشکلی ندارین از نظر سخت افزاری، از نظر نرم افزاری هم درایورهای ویندوز رو بطور کامل توی یک پک دانلود میکنید(بسته به مدل لپ تاپ) و راحت نصب میشه (از کارت گرافیک گرفته تا بلوتوث)،
    امــــا حداقل برای من سرعت بوت شدن ویندوز زیاد جالب نیست و مصرف باتری یکمی توی ویندوز بیشتره(که البته چشمگیر نیست)، البته در مجموع اینا اونقدر مهم نیست نکته مهم اینه که با توجه به سلیقه و کاربردتون مدل لپ تاپ رو انتخاب کنید حالا مک یا چیز دیگه، که ظاهرا وقت گذاشتین کردین، نکته دیگه اینه که از پارتیشن ویندوز نمی تونید به پارتیشن مک دسترسی کپی و نوشتن روی دیسک داشته باشین بنابراین اولی که دارید ویندوز می ریزید حساب جای کافی برای برنامه های ویندوز تون رو بکنید، در ضمن می تونید برای اینکه خیالتون راحتتر باشه یه برنامه مثل VM ware یا Parallel desktop بریزید و ویندوز رو از اونها اجرا کنید، پس در مجموع مشکلی نیست.
    تاپیکی هم که لینک کردین دیدم، نکته اول اینه که والا اولش که یکی یه چیزی میخره یه مقدار حالا چه مثبت چه منفی جوگیره و نمیشه روی review اش حساب کرد(منظور من البته بیشتر فروم هاست نه سایتها) در ضمن دیدم نه کسی که ویندوز 8 ریخته بود و راضی بطور دقیق build و ورژنش رو نوشته بود نه اونی که مشکل داشته کانفیگش رو یا مثلا یکی ادعا کرده بود که wifi اش توی ویندوز سریعتره(!) بنابراین خیلی مبنا رو برای ایراد داشتن/نداشتن روی فروم های مکی نذارین.
    حرفتون درسته ... البته فک نمی کنم لپتاپ با این کانفیگی که ایشون می خوان بگیرن توی بوت مشکلی داشته باشه و با هارد اس اس دیش خیلی سریع باید بیاد بالا ( حداقل روی کاغذ ) ...
    بوت کمپ به راحتی ویندوز رو براتون می اره و حتی شما توی ویندوز می توانید از پارتیشن مک استفاده کنین ( با استفاده از نرم افزار های مربوط ) .
    ولی در مورد باتری موافقم ...

شما اگه می خواین بگیرین بهترین کار اینه که باهاش کار کنین ... اگه تهرانید قبلا توی بازار موبایل یه مغازه بود برای تست داشت ... الان خبر ندارم ... روی لپتاپاش ویندوز هم نصب بودش ...

5. این کاربر از SAMCRO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه delta7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من خودم مک ندارم ولی واسه دوستم که مک پرو 2012 داشت ویندوز7 نصب کردم در کنار مکینتاش
    بدون هیچ مشکلی نصب شد
    همه برنامه های مورد نیازشو خودم نصب کردم براش
    ویژوال استودیو 2010 هم خیلی روون روش اجرا شد
    جسچر های تاچ پد هم بخوبی کار میکرد
    توی این 2 روزی که دستم بود هیچ احساس کمبودی نکردم
    خودش هم راضی بوده تا الان

7. این کاربر از delta7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

ممنون از لطفتون

تصمیم دارم Macbook Air 2013 کانفینگ i7/8GB/128SSD بگیرم.
    این رو هم باید اضافه کنم... من ویندوز رو فقط برای چند تا نرم افزار تحلیلی عمرانی مثل (SAP & SAFE & ETABS) میخوام و 80 در صد وقتم با همون سیستم عامل مک میگذره ... ولی همون 20 درصد باید نتایج سربع و قابل اعتمادی رو بهم بده.
    دوستان با نیازی که تعریف کردم (اوج و حساسیت! کار من همون استفاده از نرم افزار های تخصصی عمران ه که بستر ویندوزی میخواد ... بقیه اش برنامه نویسی، کمی فیلم و البته اینترنت ه که توی مک انجام میشه) با کانفینگ Default که میشه i5/4GB/128SSD ... برام کفایت نمیکنه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه payan_zaman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سرعت ویندوز در مکینتاش هیچ گونه ارتباطی به وجود سیستم عامل مک بر روی سیستم نداره و سیستم عامل ها کاملا مستقل از هم عمل می کنند تنها و تنها سرعت مربوط به کانفیگ سخت افزاری هست
    بی شک اگر مک بوکی بگیرید که از هارد فلش ssd استفاده کنه سرعت بسیار خوبی روی ویندوز و هم روی مک خواهید داشت و صد در صد شما با پولی که بابت مک می دید می تونید لپ تاپی با مارک دیگر با کانفیگ خیلی بهتری خریداری کنید ولی ولی دیگه شما قادر به نصب سیستم عامل مک به اصلی نخواهید بود و خوب کیفیت مانیتور و زیبایی مک رو هم نخواهید داشت

10. 3 کاربر از payan_zaman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

در ضمن می تونید برای اینکه خیالتون راحتتر باشه یه برنامه مثل VM ware یا Parallel desktop بریزید و ویندوز رو از اونها اجرا کنید، پس در مجموع مشکلی نیست.
    دوست عزیز ...
    با توجه به اینکه اینا شبیه ساز ویندوزن تو اجرای نرم افزار ها کندی ندارن؟
    استفاده ازشون درد سر نداره؟

داره خودمونی میشه Algo.Bits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

دوست عزیز ...
    با توجه به اینکه اینا شبیه ساز ویندوزن تو اجرای نرم افزار ها کندی ندارن؟
    استفاده ازشون درد سر نداره؟
    با توجه به کانفیگ شما نه، نه اصلا، شاید اینجوری بهتر هم باشه براتون چون امن تره هم از نظر ویروس هم نظر خرابی ویندوز و گرفتاری هاش بنابراین همینا رو اول تست کنید، در ضمن اگر بفرض محال راضی هم نبودید اونوقت می تونید از Bootcamp استفاده کنید. فقط نکته ای که هست اینه که می تونید کمی صبر کنید Haswell بیاد بعد بگیرید.

13. این کاربر از Algo.Bits بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

فقط نکته ای که هست اینه که می تونید کمی صبر کنید Haswell بیاد بعد بگیرید.
    مک بوک ایر های 2013 مجهز به پردازنده های نسل چهارم اینتل (Haswell) هستند.

15. این کاربر از behrooztahmasbi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

خب اجازه بدین من تجربه ۵ ساله خودم رو بگن خدمتتون

من ویندوز رو فقط و فقط برای ویندوز اکسپلورر نیاز دارم چون طراحی وب سایت انجام میدم و باید با همه Browser ها تست کنم ...

اول ببینید که نسخه مک برنامه هایی که میخواهید وجود داره یا نه .. اگر داشت که هیج اگر نداشت ؟!

به نظر من از طریق BootCamp نصب کنید روی یه پارتیشن روی یک هارد اکسترنال که محدودیت نصب برنامه نداشته باشید ... و بعد برنامه Parallels Desktop for Mac رو نصب کنید که بتونید مک و ویندوز رو با هم بالا بیارید (راحتی کار) که با توجه به ۸ گیگ رمتون مشکل زیادی نخواهید داشت.

در مورد سرعت فقط بالا اومدن کند تر هستش که خب مشخص هستش چون این سخت افزار برای مک طراحی شده نه ویندوز ...

من تا به حال موردی نداشتم باش و از برنامه Parallels هم فوقوالعاده راضیم.

اما با این حال پیشنهاد میدم واسه راحتی کار اول ببینید که نسخه مک برنامه هایی که میخواهید هستش یا نه ...

موفق باشید

17. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •