تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آینده برنامه نویسی من ،؟لطفا کمک کنید!!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    فعلا خوب اینجام

14 آینده برنامه نویسی من ،؟لطفا کمک کنید!!!!!

سلام دوستان خیلی تو آمپاسم و باید بگم بعد از چندسال این شاخه اون شاخه پریدن ،دیدم نه نمیشه نه حرفه ای شدیم و نه همونهایی رو که از برنامه نویسی وب و اپلیکیشن یاد گرفتم میتونم یکجا جمع کنم و مسیر بهشون بدم از تون کمک میخام راهنماییم کنید تا به هدفم که حرفه ای شدن در زمینه برنامه نویسی و بخصوص بخش وب هست برسم،ازاین رو چند سوال دارم
    1-آیا بهتر است که همزمان زبان سی شارپ و asp.net و HTML و CSS و SQL را کار کنم یا آنها را اولویت بندی کرده و در فواصل جدا کار کنم(باید بگم که HTML و CSS رو تقریبا کامل بلدم البته نه CSS 3 و HTML5 ،دانش من مال 5 یا 6 سال پیشه در این زمینه)
    2-آیا برای یادگیری کامل زبان سی شارپ و asp.net و sql منابع خارجی کافیست یا در کنار آن بایستی از منابع فارسی استفاده کنم؟(با توجه به این که الان دارم کتابهای wrox,apress رو مطالعه میکنم و باید بگم وقتم رو اول روی ترجمه و بعد روی مطالعه کامل گذاشتم و به همین سبب هم هر مطلبی رو باید دوبار بخونم که کمی وقت من رو میگیره)
    3-نظر شما در مورد برنامه ریزی روزانه من چگونه هست؟چطور مطالعه کنم تا به هدفم برسم آیا در هر روز یک قسمت مثلا سی شارپ و یا در هر روز همگی رو با هم بخونم با توجه به این مسئله که 1 شهریور اعزام به خدمتم یا نه در این مدت خدمت برسم به مطالب گذشته که ترجمه کردم تا یادم نرود

ممنون از پاسخگویی شما عزیزان.

پروفشنال anvar.net's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

1 - در حوزه وب تمامی تکنولوژی های نامبرده در کنار هم معنا پیدا می کنند - اگر html یاد بگیرید حتما نیاز به css خواهید داشتید اگر asp.net یاد بگیرید به همه موارد بالا نیاز دارید ... پس نمیشه گفت یکی بر دیگری تقدم داره ولی به این نکته توجه کنید که شما فارغ از حرفه ای بودن یا نبودن باید تسلط نسبی به کلیات همه موضوعات بالا داشته باشید ... کار چندان سختی نیست بهتره از دنیای کتابی بییاید بیرون .... بیشتر کتابها برای اموزش نوشته شده اند نه حرفه ای شدن . شما هر موقع با مقدمات یک موضوع آشنا شدید و درک درستی ازش پیدا کردید باید دنبال تمرینات عملی در دنیای واقعی بروید - کتابها معمولا برای اموزش اصول نوشته میشن نه نشان دادن راه رسیدن به هدف ها. بعضی از کتاب ها بصورت پروژه ای به مسائل نگاه می کنند (البته برای تازه کارها مناسب نیستند چون بحث های مقدماتی گسترده ندارند) مثلا از نگاه مشتری و توسعه دهنده نیازهایی رو مطرح و سیستمی رو با توجه به این نیازها طراحی و تکمیل می کنند. این دست کتاب ها بعد از اموزش های مقدماتی راهنمای بسیار مفیدی هستند از این دست میشه به دو کتاب زیر اشاره کرد.
    1 - ASP.NET 3.5 Website Programming از انتشارات wrox (البته شاید برای دات 4.5 هم نسخه جدیدی داشته باشد)
    2 - Beginning ASP.NET 4.5 in C# and VB 3 - Professional ASP.NET 4.5 in C# and VB

همین سه کتاب برای حرفه ای شدن هر کسی که انگلیسی رو بفهمه کافیه. البته به این نکته باید توجه کنی که مسئله یادگیری با توجه به بروزسانی سریع این تکنولوژی ها هم باید تداوم داشته باشه. htm5 و css3 همون نسخه های قبلی + امکانات جدید هستن پس خیلی سریع میتونی اونها رو هم یاد بگیری.

2 - کتاب های خارجی برای کسانی مناسب هستند که زبان قوی دارند - یعنی کسی که با خوندن متون اصلی نیازی به فرهنگ لغت و ... نداشته باشد اگر قرار باشد ما کل وقت و انرژییمون رو برای ترجمه و راست و ریس کردن جملات و عبارات و پاراگراف ها تلف کنیم دیگر وقتی برای درکش نمی مونه . اگر زبان شما در حدی هست که با خوندن متن انگلیسی پیام اون رو براحتی متوجه میشید نیازی به منابع فارسی نداری اما اگر اینطور نیست بهتره از کتاب های فارسی استفاده کنید اما وقت خاصی هم برای یادگیری زبان بگذارید چون هیچ ضرری نداره.

3 - شما که باید بری و از خدمتت لذت ببری () در خدمت هم نمیشه برنامه نویسی یاد گرفت . ولی می تونی در فرصت های آزادت زبان یاد بگیری . تا شما از خدمت برگردی و با فراغ خاطر شروع به کار کنی تکنولوژی امروز کامل عوض شده پس زیاد غصه گذشته رو نخور از هر جایی شروع کنی می تونی بلند شی ........ به امید روزهای بهتر

3. این کاربر از anvar.net بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    فعلا خوب اینجام

پيش فرض

دوستان دیگه نظر نمیدن؟
    خیلی به کمکتون نیاز دارم ،چند روزه نمیدونم چی کار کنم ،کتابهایی رو که میخوندم(pro asp.net 4 in c#) رو ول کردم چون هرچی خوندم دوباره باید برگردم از ن بخونم تا برا بار دوم بفهمم چی شد.کمکم کنید ،ای بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

پروفشنال anvar.net's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

دوست عزیز شما که زبانت به حد کافی قوی نیست از کتابهای فارسی استفاده کن.
    در ضمن اول مقدمات رو بخون بعد برو سراغ پیشرفته

کتاب های چاپ شده رو می تونی از اینجا بخری
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •