تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 11 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 103

نام تاپيک: فوتبال باشگاهی در انگلستان | فصل 2013-2014

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

برنامه بازیهای هفته چهارم لیگ برتر جزیره :چلسی میهمان تافی ها و یونایتد میزبان تیم تازه صعود کرده

از هفته چهارم رقابت های لیگ برتر جزیره چلسی به میهمانی اورتون و منچستر یونایتد به میزبانی کریستال پالاس خواهند رفت

سایت گل- هفته چهارم رقابت های بوندس لیگا با هشت دیدار آغاز می شود جایی که لیورپول با 9 امتیاز کامل به تنهایی در صدر قرار دارد و پسران مورینیو در یک دیدار حساس خارج از خانه به گودیسون پارک سفر می کنند.

اوضاع جدول

در پایان هفته سوم این رقابت ها لیورپول با شکست منچستر یونایتد با 9 امتیاز کامل به تنهایی در صدر قرار گرفت و چلسی با 7 امتیاز در رده دوم نزدیک ترین تعقیب کننده لیورپول در صدر محسوب می شود.تیم های سیتی و آرسنال هر کدام یا 6 امتیاز رده های سوم و چهارم را به خود اختصاص دادند و منچستر یوناید با 4 امتیاز در رده هفتم حضور دارد.

در صورتی که نگاهی به قسمت پایینی جدول رده بندی لیگ برتر جزیره تا هفته سوم بیاندازیم تیم های کریستال پالاس ،ساندرلند و وستبرومویچ هر کدام به ترتیب با کسب 3 ،1 و 1 امتیاز در رده های 18 تا 20 قرار گرفته اند.

بازی های مهم هفته

در مهمترین دیدار این هفته چلسی به میهمانی اورتون ،یونایتد به میزبانی کریستال پالاس خواهد رفت

برترین گلزنان

کریستین بنتکه از استون ویلا با 3 گل زده به همراه ژیرود از آرسنال و دانیل استوریج از لیورپول در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ برتر جزیره قرار گرفته اند در حالی که فابیو کمپبل و دنی ولبک با دو گل زده در رده های چهارم و پنجم حضور دارند

شنبه 14 سپتامبر ( 23 شهریور )

منچستر یونایتد - کریستال پالاس : ساعت 16:15

استون ویلا - نیوکاسل : 18:30

فولام - وستبرومویچ : 18:30

هال سیتی - کاردیف سیتی : 18:30

استوک سیتی - منچستر سیتی : 18:30

ساندرلند - آرسنال : 18:30

تاتنهام - نورویچ سیتی : 18:30

اورتون - چلسی : 21:00

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربر فعال انجمن مشکلات نصب و اجرای بازیها clau's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

داربي منچستر سرآمد هفته پنجم ليگ برتر

هفته پنجم ليگ برتر انگليس از روز شنبه با پنج ديدار آغاز مي‌شود که در مهمترين ديدار تيم‌هاي اول و دوم فصل قبل ليگ برتر انگليس در ورزشگاه اتحاد به مصاف هم مي‌روند.
    با ديدار نوريچ و آستون ويلا هفته پنجم ليگ برتر انگليس وارد هفته پنجم خود مي‌شود. اين هفته فوتبال انگليس تحت تاثير بازي حساس منچسترسيتي و منچستر‌يونايتد قرار دارد. دو تيم فصل گذشته توانستند رقابت حساسي براي قهرماني در ليگ برتر داشته باشند که در نهايت اين شاگردان سر آلکس فرگوسن بودند که موفق شدند عنوان قهرماني را بدست آورند.

به نقل از ايسنا، داربي منچستر قدمت زيادي دارد .اولين ديدار دو تيم به سال 1881 بر مي‌گردد. دو تيم تاکنون 165 بار به مصاف هم رفته‌اند که کفه ترازو به نفع منچستر‌يونايتد سنگيني مي‌کند. شياطين سرخ موفق شده‌اند 69 ديدار خودشان را در داربي منچستر با پيروزي پشت سر بگذارند. منچستر سيتي موفق شده است 46 برد کسب کند و 50 ديدار دو تيم نيز به تساوي رسيده است. بازي‌هاي اين دو تيم هميشه هيجان زيادي در فوتبال انگليس داشته است. حتي ساير‌شهر‌هاي انگليس نيز اين ديدار را تعقيب مي‌کنند. بازي دو تيم در 8 آوريل 2013 در ليگ برتر را بيش از 10 ميليون نفر از تلويزيون به صورت زنده ديدند که در نوع خود يک رکورد بود.

آمار و اطلاعات داربي منچستر:

اولين ديدار : 12 نوامبر 1881

تعداد ديدارها‌: 165 ديدار

بيشترين پيروزي :‌منچستر‌يونايتد 69 پيروزي

بيشترين حضور در داربي : رايان گيگز 36 حضور

بهترين گلزنان :‌وين روني ، جو هايس و فرانسيس لي 10 گل

بزرگترين پيروزي: منچستر‌سيتي 6 منچستر‌يونايتد 1 (1926) و (2011) – منچستر يونايتد 5 منچستر‌سيتي 0 (1955) و (1994)

مربياني که هدايت دو تيم را بر عهدا داشته‌اند:

ارنست مانگال تنها مربي است که سابقه هدايت هر دو تيم را در پرونده دارد. او در سال 1903 تا سال 1912 هدايت منچستر‌يونايتد را بر عهده داشت و سپس در سال 1912 به تيم رقيب رفت و تا سال 1924 مربي اين تيم بود. از آن سال به بعد هيچ مربي بين اين دو تيم نبوده است.

بازيکناني که براي دو تيم به ميدان رفته‌اند:

فهرست بازيکناني که براي هر دو تيم به ميدان رفتند برخلاف فهرست مربيان، بلندبالا است. آخرين بازيکني که بين اين دو تيم رد و بدل شد کارلوس توس بود که جنجال زيادي در فوتبال انگليس به پا کرد. از ديگر بازيکنان مهمي که بين اين دو تيم رد و بدل شده ‌اند مي‌توان به پيتر اشمايکل، اندي کول ، اوون هارگريوز دنيس لاو و برايان کيد اشاره کرد.

افتخارات:

هر چند رقابت دو تيم هميشه جزو بازي‌هاي نزديک و زيباي انگليس به شمار مي‌رود اما دو تيم از نظر افتخارات تيمي به هيچ وجه با يکديگر قابل مقايسه نيستند.

ليگ: منچستر‌يونايتد 20 قهرماني / منچستر‌سيتي 3 قهرماني

جام حدفي: منچستر‌يونايتد 11 قهرماني / منچستر‌سيتي 5 قهرماني

جام اتحاديه: منچستر‌يونايتد 4 قهرماني/ منچستر‌سيتي 2 قهرماني

جام خيريه:‌ منچستر‌يونايتد 20 قهرماني / منچستر‌سيتي 4 قهرماني

قهرماني اروپا:‌ منچستر‌يونايتد 3 قهرماني / منچستر‌سيتي صفر قهرماني

جام يوفا: منچستر‌يونايتد صفر قهرماني / منچستر‌سيتي صفر قهرماني

جام برندگان: منچستر‌يونايتد يک قهرماني / منچستر‌سيتي يک قهرماني

سوپرکاپ اروپا:‌ منچستر‌يونايتد يک قهرماني/ منچستر‌سيتي صفر قهرماني

جام بين‌قاره‌اي :‌منچستر يونايتد يک قهرماني / منچستر‌سيتي صفر قهرماني

جام جهاني باشگاه‌ها:‌ منچستر‌يونايتد يک قهرماني/ منچستر‌سيتي صفر قهرماني

مجموع : منچستر‌يونايتد 62 قهرماني / منچستر‌سيتي 15 قهرماني

در بين فهرست بازيکنان گلزن در اين بازي وين روني با 10 گل زده در کنار فرانسيس لي و جو هايس در صدر قرار دارند. اين بازيکن با گلزني در ديدار يکشنبه شب دو تيم مي‌تواند به تنهايي به عنوان بهترين گلزن داربي شهر منچستر معرفي شود. او به تازگي از بند مصدوميت رها شده و در بازي با باير لورکوزن در ليگ قهرمانان اروپا توانست 2 گل براي تيمش به ثمر برساند. او در ديدار يکشنبه شب با محافظ مخصوص سر بازي خواهد کرد و انگيزه زيادي براي گلزني خواهد داشت. ديويد مويس پيش از اين اعلام کرده قصد دارد از روني برخلاف فصل قبل در نوک خط حمله استفاده کند. روني همچنين با دو گلي که در بازي برابر باير لورکوزن به ثمر رساند، تعداد گلهايش را براي منچستر‌يونايتد به 200 گل رساند. هنوز هم خيلي از هواداران منچستر‌يونايتد قيچي برگردان زيباي وين روني به منچستر‌سيتي را فراموش نکرده‌اند؛ گلي که خيلي‌ها آن را زيباترين گل تاريخ اين بازي تاريخي مي‌دانند.

منچستر‌سيتي به احتمال زياد در اين ديدار ونسان کمپاني مدافع بلژيکي خود را در اختيار نخواهد داشت. در طرف ديگر نيز چيچاريتو غايب احتمالي منچستر‌يونايتد در اين ديدار خواهد بود.

چلسي در ديگر ديدار هفته پنجم ليگ برتر برابر فولام به ميدان خواهد رفت. ديداري که هر دو تيم به دنبال کسب 3 امتياز هستند. چلسي پس از شکست برابر اورتون در بازي هفته قبل، به شدت تحت فشار قرار دارد. آنها تلاش زيادي براي کسب پيروزي در اسمفورد بريج خواهند کرد. در اين ديدار ساموئل اتوئو و خوان ماتا باز هم مي توانند براي آبي هاي لندن به ميدان بروند.

فولام در طرف ديگر نتايج خوبي کسب نکرده است و مارتين يول سرمربي هلندي اين تيم روي لبه تيغ قرار دارد. اشکان دژاگه که تاکنون نتوانسته است در فصل جديد ليگ برتر به ميدان برود، مي‌تواند يکي از بازيکنان ثابت فولام در اين بازي باشند. اين ديدار به نوعي داربي کوچک شهر لندن محسوب مي شود.

صدرنشين ليگ برتر انگليس نيز در اين هفته بايد در خانه به ديدار ساوتهمپتون برود. ليورپول هفته گذشته برابر سوآنسي با تساوي 2 بر 2 متوقف شد اما با يک امتيازي که در اين ديدار کسب کرد موفق شد به صدر جدول ليگ برتر برسد. جرارد و يارانش در اين ديدار بايد با تيم يازدهم جدول ديدار کنند و به نظر پيروزي در اين ديدار دور از دسترس نخواهد بود. دانيل استوريج اقاي گل ليگ برتر انگليس در اين ديدار نيز اميد اول گلزني بندرنشينان خوهد بود.

آرسنال نيز در ديگر ديدار مهم اين هفته بايد در خانه برابر استوک سيتي به ميدان برود. آرسنال پس از شکست در بازي هفته اول برابر آستون ويلا موفق شده است 3 بازي بعدي خود را با پيروزي پشت سر بگذارد. ورود مسوت اوزيل به ترکيب آرسنال نيز روحيه اين تيم لندني را تا حد زيادي بالا برده است. همکاري اوزيل و اوليويه ژيرو در خط حمله انگليس اميد‌هاي زيادي در بين هواداران آرسنال به وجود آورده است؛ آرسنالي که براي ادامه روند پيروزي‌هاي خود به چيزي کمتر از پيروزي نمي‌انديشد.

*برنامه‌بازي‌ها

شنبه 30 شهريور

نوريچ - آستون ويلا

ليورپول - ساوت‌همپتون

نيوکاسل - هال‌سيتي

وست‌برومويچ - ساندرلند

وستهام - اورتون

چلسي - فولام

*يکشنبه 31 شهريور

آرسنال - استوک‌سيتي

کريستال پالاس- سوآنسي

کارديف - تاتنهام

منچستر‌سيتي - منچستر‌يونايتد

در جدول رده‌بندي ليگ برتر انگليس، ليورپول با 10 امتياز از 4 بازي در صدر قرار دارد و تيم هاي آرسنال و تاتنهام با 9 امتياز و تفاضل گل بهتر در رده‌هاي دوم و سوم جدول جاي دارند.

3. 2 کاربر از clau بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

برنامه بازیهای لیگ کاپ انگلیس: جدال یونایتد و لیورپول در اولدترافورد

دور سوم رقابتهای لیگ کاپ انگلیس امروز و فردا برگزار خواهد شد
    سایت گل- رقابت های لیگ کاپ انگلیس امروز و فردا با برگزاری دیدارهایی دنبال خواهد شد
    برنامه بازیهای این دور از رقابتها بدین ترتیب است:
    سه شنبه 2مهر (24 سپتامبر):
    استون ویلا- تاتنهام
    برنلی- ناتینگهام فارست
    هال سیتی- هادرزفیلد تاون
    لستر سیتی – دربی کانتی
    منچسترسیتی- ویگان اتلتیک
    ساوثهمپتون- بریستول سیتی
    ساندرلند- پیتربورو یونایتد
    سویندون تاون- چلسی
    واتفورد- نوروویچ سیتی
    فولام- اورتون
    چهارشنبه 3 مهر(25 سپتامبر)
    بیرمنگام سیتی- سوانسی سیتی
    منچستریونایتد- لیورپول
    نیوکاسل- لیدز یونایتد
    ترانمر راوورز- استوک سیتی
    وست بروم- آرسنال

5. این کاربر از Abdolreza2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن هنر هفتم aluminum's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    آسمان

پيش فرض

به نظر ميرسه صحبتهاي سياسي اخير رو فوتبال هم تاثير گذاشته و شبكه 3 قصد پخش فوتبال ها را داره...فقط بايد منتظر موند كه ببينم اخبار هم دو.باره خبرهاي ليگ جزيره رو ميگه يا نه؟

7. 2 کاربر از aluminum بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

متروی لندن به بهانه سالگرد تاسیس اتحادیه فوتبال انگلیس فوتبالی می شود

به مناسبت بزرگداشت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه فوتبال انگلیس، نام ایستگاه های متروی لندن به اسامی فوتبالیست های سرشناس تغییر یافت
    سایت گل- به بهانه صدوپنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه فوتبال انگلیس، سازمان حمل و نقل لندن نقشه متروی این شهر را منتشر کرده که در آن اسم ایستگاه ها، به نام چهره های مهم وبرجسته دنیای فوتبال تغییر یافته.متروی لندن که ستون مهره های این شهر است و نقش پررنگ و حیاتی ای در جابه جایی مسافران شهری دارد، حالا رنگ وبوی تازه ای دارد.
    بدین ترتیب نام 367 ایستگاه متروی شهر لندن به نام فوتبالیست ها، داوران و سرمربیان تاریخی دنیای فوتبال نام گذاری شده. دو سال پیش و به بهانه برگزاری المپیک 2012 در شهر لنندن هم اتفاق مشابهی درمتروی انگلیس رخ داده بود.
    هدف از همکاری مشترک اتحادیه فوتبال انگلیس و متروی لندن، نه تنها بزرگداشت صد و پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه فوتبال انگلیس، بلکه فروش هزاران نسخه ازنقشه جدید شهر لندن برای افراد کنجکاو و کلکسیونر است.
    هریک از این 14 خط مترو، به گروه خاصی اختصاص یافته اند. در خط شمالی لندن، بیشتر نام دروازه بانانی از جمله گوردون بنکس و جو هارت دیده می شود و خط باکرلو بیشتر به مدافعانی همچون گری نویل و کول اختصاص یافته.
    بازیکنان میانی از جمله جرج بست و بیل خط اختصاصی پیکادیلی لاین را دراختیار دارند و مهاجمانی چون دالگلیش، بابی چارلتون و رونی در خطوط میانی هستند.
    اسطوره هایی مثل پله ومارادونا در خط دایره ای هستند و فرگوسن، مورینینو و رافا بنیتس در خط متروپولیتن هستند.فوتبالیست های خارجی هم در اوور گراند قرار دارند.
    به عنوان مثال یکی از این ایستگاه ها مایکل اوون نام گرفته؛ بازیکن انگلیسی که نماینده ای از نسل طلایی فوتبال انگلیس است. ایستگاه سیرک آکسفورد هم حالا به کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی منچستریونایتد در طول سالهای 2003 تا2009 تغییر نام داده. جالب اینجاست که فوتبال اسپانیا هم نماینده هایی درمیان این ایستگاه ها دارد و ایستگاه هایی به نامهای په په رینا، فرناندو تورس، میکل آرتتا، خوان ماتا، ژابی آلونسو، داوید سیلوا و سسک فابرگاس نام گذاری شده اند. رافا بنیتس سرمربی اسپانیایی اسبق لیورپول و چلسی هم ایستگاهی به نام خودش دارد.
    ایستگاه های دیگری نیز به نام اسطوره های فوتبال سایر کشورها نامگذاری شده؛ مثلا فرانس بکن باوئر آلمانی، پله برزیلی، پائولو مالدینی ایتالیایی، میشل پلاتینی فرانسوی و دیگو مارادونای آرژانتینی هم ایستگاه هایی دارند.
    فابیو کاپلو، ژوزه مورینیو و کارلو آنچلوتی هم نام خودشان را در بخش شمال غربی نقشه شهر لندن می بینند.
    نام دیوید بکام هم روی ایستگاه محله زادگاهش لیتونستون گذاشته شده؛ منطقه ای حاشیه ای در شمال لندن.. و گرث بیل هم یکی دیگر از ستاره هایی است که نامش دراین نقشه مترو دیده می شود
    الکس هرن، یکی از مسئولان اتحادیه فوتبال انگلیس درتوضیحاتی درمورد توافق اتحادیه فوتبال انگلیس ومتروی لندن گفته:« در طول 150 سال اخیر میلیون ها هوادار فوتبال با استفاده از متروی لندن به تماشای بازی ها رفته اند.»
    شهر لندن، 6 تیم درلیگ برتر دارد: چلسی، تاتنهام، آرسنال، فولام، وستهم و کریستال پالاس

9. 4 کاربر از Abdolreza2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator vahidgame's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

واقعا لیگ انگلیس فوق العاده ست
    کی فکرشو می کرد که تیمی مثل ساوتهمپتون با وجود غول های لیگ برتر تا رده چهارم هم بتونه بالا بیاد!
    شاید این رده تا آخر فصل خیلی تغییر کنه ولی همین که مثلا هفته قبل این تیم میاد توی آنفیلد به پیروزی می رسه و حالا همه تا این رده رسیده خودش نشون میده که سطح این لیگ چه قدر بالاست و میشه گفت توی این لیگ تیم ضعیفی وجود نداره
    همین هفته هم تاتنهام توی زمین خودش سه بر صفر بازی رو به وستهام باخت که شاید نتیجه عجیبی بودش
    حالا جدای از راه سخت برای قهرمانی ، حتی برای قرار گرفتن جزو چهار تیم و گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان هم رقابت فشرده ای وجود داره
    اینکه آخر فصل از بین این 6 تیم قدرتمند لیگ برتر کدوم تیما می تونن در رده اول تا چهارم قرار بگیرن واقعا جالبه
    شاید اکثر افراد قبل از شروع این فصل ، مدعیان قهرمانی رو چلسی ، یونایتد و سیتی می دونستن ولی الان میشه گفت آرسنال و لیورپول رو همه باید به مدعیان اضافه کرد به خصوص آرسنال که به نظرم حتی شانسش از بعضی از این تیمایی که اشاره کردم بیشتره
    ولی برای لیگ های معتبر دیگه کار سختی نیست که از همین الان اینا رو پیش بینی کرد و در مورد قهرمانی هم معمولا مدعیان بیشتر از دو تیم نیستن

11. 9 کاربر از vahidgame بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

رسمی: گوستاوو پویت سرمربی ساندرلند شد

این ملی پوش سابق اروگوئه ای جانشین پائولو دی کانیو می شود که دو هفته قبل به دلیل کسب نتایج ضعیف اخراج شد.
    سایت گل- باشگاه ساندرلند اعلام کرد که گوستاوو پویت، ستاره سابق چلسی و تاتنهام را به عنوان سرمربی جدید تیم اول شان انتخاب کردند.
    این ملی پوش سابق اروگوئه ای جانشین پائولو دی کانیو می شود که دو هفته قبل به دلیل کسب نتایج ضعیف اخراج شد.
    مذاکرات ساندرلند با پویت بعد از اخراج دی کانیو آغاز و او سرانجام امروز به طور رسمی به رسانه ها معرفی شد.
    پویت بعد از رسمی شدن پیوستنش به ساندرلند، گفت:" این یک چالش بزرگ است؛ چالشی که من از آن بسیار هیجان زده هستم. از این باشگاه که فرصت کار کردن در لیگ برتر را به من داد، تشکر می کنم.
    فکر می کنم یکی از دلایل اصلی نتایج خانگی خوب من در برایتون، ارتباط با هواداران بود. من می خواهم این اتفاق در اینجا هم رخ بدهد. منتظرم تا به هواداران نشان بدهم چه توانایی هایی دارم. می خواهم آنها به من اطمینان داشته باشند زیرا ما نیاز داریم تا با هم متحد باشیم."
    ساندرلند در 7 دیدار ابتدایی اش در لیگ برتر تنها یک امتیاز کسب کرد و اکنون در قعر جدول قرار دارد. آنها از آوریل گذشته تاکنون در لیگ برتر به پیروزی نرسیده اند.
    پویت پیش از اینکه در ماه می گذشته از برایتون اخراج شود، برای سه سال و نیم هدایت این تیم را برعهده داشت. او پیش از آن کمک خوانده راموس در تاتنهام بود.

13. این کاربر از Abdolreza2012 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز arashsard's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    ShIrAz CiTy

پيش فرض

مورينيو:دشمني‌هاي ليگ انگليس رادوست دارم

سرمربي چلسي تاکيد کرد دشمني‌هاي موجود در ليگ انگليس با ساير کشورها متفاوت است و او آنها را دوست دارد.

ژوزه مورينيو در سال 2007 و پس از آنکه دو قهرماني پياپي با چلسي به دست آورد، اين تيم را ترک کرد.

به گزارش فارس،او با سپري کردن دو دوره بسيار موفق در اينترميلان و رئال مادريد، بار ديگر به غرب لندن بازگشته و هدايت آبي‌هاي اين شهر را به دست گرفته است.

هواداران تيم‌هاي مورينيو همواره به تمجيد از او مي‌پردازند اما هواداران تيم‌هاي حريف به شدت از او انتقاد مي‌کنند ولي او به نکته‌هاي مثبت اين موضوع مي‌نگرد و از دشمني‌ها و شعارهايي که توسط هواداران در ليگ انگليس داده مي‌شود خوشش مي‌آيد.

«بازي در زمين خودي و تعصبي که هواداران چلسي به تيمشان دارند را دوست دارم. آنها از اينکه من سرمربي تيمشان هستم خوشحال هستند. البته اينکه در زمين حريف به ميدان برويم و هواداران آن تيم نيز به تشويق تيم خودشان بپردازند نيز خوشم مي‌آيد. اين يک حس دشمني را در من زنده مي‌کند. اين دشمني بسيار خالص بوده و خاصيت تهاجمي ندارد. اگر هواداران چلسي در زمين نورويچ نام من را فرياد مي‌زنند و هواداران حريف مي‌گويند مورينيو به جهنم برود، فکر نمي‌کنم اين موضوع خصومت آنها را نشان دهد. اين کارها بهتر از آن است که هواداران تيم حريف من را نديده بگيرند.»

مورينيو در ادامه گفت: اگر روزي سرمربي نورويچ بودم، مي‌دانم که هواداران آن تيم نيز نام مرا فرياد مي‌زدند. زماني که شما براي مثال به کشوري مانند اسپانيا مي‌رويد و آنها به شما ناسزا مي‌گويند، متوجه مي‌شويد که اين حرف‌هايشان يک دشمني خالص است اما در ليگ انگليس اين دشمني‌ها متفاوت هستند. اگر من ديگر نتوانم با تيمم پيروز باشم و جام ببرم، ديگر آقاي خاص نيستم. مي‌دانم و اين موضوع را نيز دوست دارم.

ژوزه مورينيو در ادامه به 6 سال غيبت خود در ليگ برتر انگليس اشاره کرد اما تاکيد کرد: فکر نمي‌کنم اينجا، در انگليس و ليگ برتر اين کشور کسي دلش براي من تنگ شده باشد. اين کشور در فوتبال بسيار قوي است. ليگ برتر آنقدر خوب هست که نخواهد دلش براي کسي تنگ شود. من اينجا را دوست دارم و مردم نيز اين را مي‌دانند.

ورزش 3

15. 2 کاربر از arashsard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

فکر کردم جدول این هفته باید اینجا باشه
    خیلی وقت بود که همچین جدولی رو ندیده بودیم
    3 تیم اول بدون تیمی از منچستر؛ بدون چلسی،
    هشتمی من سیتی،
    فشردگی جدول و...

بازگشت لیورپول و اوج گیری آرسنال لیگ امسال رو فوق العاده جذاب تر کرده

17. 3 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های فوتبال eman619rv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    ϟ♄iяaz

پيش فرض

داستان ساوتهمپتون
    تیمی دسته سومی که به یک مدعی در لیگ برتر تبدیل شد

گل-بسیاری اوج گیری ساوتهمپتون را به پای پوچتینو گذاشته اند اما برای اینکه بدانیم چرا این تیم در 12 ماه اخیر چنین روند خیره کننده ای داشت، باید کمی به عقب تر برگردیم
    سایت گل- به جدول لیگ برتر که نگاه کنید، نکته تعجب برانگیز نه صدرنشینی آرسنال است و نه قرار گرفتن منچستریونایتد و منچسترسیتی در رتبه های پنجم و هشتم. بلکه آنچه بیش از همه توجهات را به خود جلب می کند، نشستن ساوتهمپتون در رتبه سوم جدول است؛ با تنها سه امتیاز فاصله با آرسنال صدرنشین و در یک قدمی لیورپول.
    تنها یک شکست در 11 دیدار و پیروزی مقابل تیم هایی مانند وست بروم (تیمی که چلسی را در استمفوردبریج تا آستانه شکست برد)، لیورپول و سوانسی و متوقف کردن منچستریونایتد در الدترافورد، نمی تواند اتفاقی و تنها حاصل خوش شانسی باشد. نتایج خوب آنها در ماه اکتبر باعث شد تا جایزه بهترین مربی ماه لیگ برتر (در ماه اکتبر)، به مائوریسیو پوچتینو برسد و بسیاری اوج گیری این تیم را به پای این مربی آرژانتینی بگذارند اما برای اینکه بدانیم چرا ساوتهمپتون در 12 ماه اخیر چنین روند خیره کننده ای داشت، باید کمی به عقب تر برگردیم.

روزهای ناکامی و بی پولی
    15 می 2005؛ ساوتهمپتون با شکست 2-1 مقابل منچستریونایتد، بعد از 27 سال (برای اولین بار از زمان شروع رقابت های لیگ برتر)، به دسته پایین تر سقوط کرد؛ همان فصلی که تئو والکات در فوتبال انگلیس چهره شد و هواداران ساوتهمپتون انتظار داشتند که با داشتن چنین پدیده ای، بتوانند خود را در جمع بهترین ها حفظ کنند.

چهار فصل بعدی در "لیگ قهرمانی" پر فراز و نشیب بود؛ با شایعات ریز و درشت در مورد فروش باشگاه. در اواسط فصل 06-2005، شایعاتی در مورد فروش باشگاه به پل آلن (شریک بیل گیتس در مایکروسافت) منتشر شد اما در نهایت این اتفاق رخ نداد. در دو فصل بعدی، تنها اتفاق خوب، پیدا شدن یک پدیده جدید بود؛ گرت بیل. ستاره ولزی که می شد از همان زمان فهمید به ستاره ای بزرگ تبدیل می شود؛ مسیری که البته برای رسیدن به آن باید ساوتهمپتون را ترک می کرد؛ چه اینکه باشگاه هر فصل با گرفتاری های تازه ای دست به گریبان بود.

کمپانی مالک باشگاه دیگر توان پرداخت هزینه ها را نداشت و همین به کسر 10 امتیاز از تیم در فصل 09-2008 منجر شد؛ این اتفاق به معنای سقوط تیم به لیگ یک (دسته سوم فوتبال انگلیس) بود. این اولین بار از سال 1960 بود که ساوتهمپتون به دسته سوم فوتبال انگلیس سقوط می کرد؛ یک فاجعه به تمام معنا.

ناجی سوئیسی
    در بهار 2009، وقتی سقوط ساوتهمپتون به دسته پایین تر قطعی شد، مالکان ورشکسته باشگاه چاره ای جز فروش آن نداشتند؛ خیلی زود دو مشتری جدی پا پیش گذاشتند؛ یک کنسرسیوم به نمایندگی متئو لی تیسیه، مهاجم اسطوره ای باشگاه و دیگری، مارکوس لیبهِر، تاجر سوئیسی (با اصلیتی آلمانی) که احتمالا نام او (liebherr) را روی ماشین آلات سنگین دیده اید. در آن زمان خیلی ها دوست داشتند امور باشگاه به دست لی تیسیه بیفتد اما این لیبهر بود که با 14 میلیون پوند ساوتهمپتون را خرید؛ تنها دو ساعت بعد از اینکه برای اولین بار پای به سنت مری گذاشت.

این اتفاق خیلی ها را بهت زده کرد؛ سوئیسی ها به او خرده گرفتند که چرا در کشور خودش سرمایه گذاری نکرد و او در پاسخ گفت:" من کارشناس فوتبال نیستم اما باشگاه ساوتهمپتون خیلی جذاب بود؛ از آن معامله هایی که فقط یک بار در عمرتان اتفاق می افتد؛ پس باید خیلی سریع تصمیم می گرفتم."
    حق با لیبهر بود؛ او به تصمیم گیری سریع نیاز داشت زیرا تنها یک سال از عمرش باقی مانده بود. وقتی او در آگوست 2010 در خانه ویلایی اش در سوئیس براثر سکته قلبی درگذشت، تنها سه ماه از قهرمانی ساوتهپمتون در جام "جانستون پِینت" (معادل FA Cup برای تیم های دسته های سوم و چهارم) می گذشت؛ اولین جام باشگاه بعد از سال 1976. اما مرگ لیبهر مانعی برای اوج گیری ساوتهمتون نبود؛ چه اینکه حتی پیش از آن هم امور باشگاه به دست یک ایتالیایی زیرک اداره می شد.

در بهار 2009، وقتی سقوط ساوتهمپتون به دسته پایین تر قطعی شد، مالکان ورشکسته باشگاه چاره ای جز فروش آن نداشتند؛ خیلی زود دو مشتری جدی پا پیش گذاشتند؛ یک کنسرسیوم به نمایندگی متئو لی تیسیه، مهاجم اسطوره ای باشگاه و دیگری، مارکوس لیبهِر، تاجر سوئیسی (با اصلیتی آلمانی) که احتمالا نام او (liebherr) را روی ماشین آلات سنگین دیده اید. در آن زمان خیلی ها دوست داشتند امور باشگاه به دست لی تیسیه بیفتد اما این لیبهر بود که با 14 میلیون پوند ساوتهمپتون را خرید؛ تنها دو ساعت بعد از اینکه برای اولین بار پای به سنت مری گذاشت.

این اتفاق خیلی ها را بهت زده کرد؛ سوئیسی ها به او خرده گرفتند که چرا در کشور خودش سرمایه گذاری نکرد و او در پاسخ گفت:" من کارشناس فوتبال نیستم اما باشگاه ساوتهمپتون خیلی جذاب بود؛ از آن معامله هایی که فقط یک بار در عمرتان اتفاق می افتد؛ پس باید خیلی سریع تصمیم می گرفتم."
    حق با لیبهر بود؛ او به تصمیم گیری سریع نیاز داشت زیرا تنها یک سال از عمرش باقی مانده بود. وقتی او در آگوست 2010 در خانه ویلایی اش در سوئیس براثر سکته قلبی درگذشت، تنها سه ماه از قهرمانی ساوتهپمتون در جام "جانستون پِینت" (معادل FA Cup برای تیم های دسته های سوم و چهارم) می گذشت؛ اولین جام باشگاه بعد از سال 1976. اما مرگ لیبهر مانعی برای اوج گیری ساوتهمتون نبود؛ چه اینکه حتی پیش از آن هم امور باشگاه به دست یک ایتالیایی زیرک اداره می شد.

آقای پشت پرده

بعد ازاینکه لیبهر ساوتهمپتون را خرید، بلافاصله "نیکلا کورتزه" را به عنوان مدیر اجرایی باشگاه انتخاب کرد؛ مردی که در بخش سرمایه گذاری ورزشی بانک سوئیس کار می کرد و به لیبهر در خرید باشگاه کمک زیادی کرده بود. اما سابقه غیرورزشی اش، باعث شده بود تا خیلی ها با دیده تردید به توانایی های او نگاه کنند. خودش در مورد اولین روزهای حضور در فوتبال انگلیس گفته:" وقتی من به عنوان یک بانکدار به فوتبال انگلیس آمدم، خیلی ها طوری به من نگاه می کردند که انگار آدم فضایی هستم."
    کورتزه چیزی را به ساوتهمتونی ها داد که فاقد آن بودند؛ جاه طلبی:" اساسا باشگاه به یک ساختار و یک فرهنگ جدید نیاز داشت. در آن زمان، هیچ چیز در باشگاه سر جای خود نبود؛ نه برنامه ای، نه دورنمایی و نه جاه طلبی ای. استفاده از کلمه جاه طلبی برای بعضی ها دشوار است زیرا ما اینجا در ساحل جنوبی (اشاره به منطقه ای که باشگاه ساوتهمپتون به آن تعلق دارد) هستیم. شما می توانید جاه طلب باشید اما لازم نیست که حتما این جاه طلبی تان را به بقیه نشان بدهید."
    و البته بعد از چهار سال، کورتزه را با یک ویژگی دیگر هم می شناسند؛ بی رحمی؛ آنچه باعث شد تا متیو لی تیسیه بارها علیه او مصاحبه کند و بگوید که "کورتزه آدم جالبی نیست". او بلیت های رایگانی که به طور سنتی برای بازیکنان و مربیان قدیمی باشگاه صادر می شد را لغو کرد اما بی رحمانه تر از آن، اخراج دو مربی موفق باشگاه بود؛ دو مربی که ساوتهمپتون را از لیگ یک به لیگ برتر رساندند. او ابتدا با آلن پاردو (سرمربی فعلی نیوکاسل) دچار مشکل شد؛ در حالی که او تیم از هم پاشیده فصل 10-2009 را در آستانه صعود به لیگ قهرمانی قرار داد.

با رفتن پاردو، نایجل ادکینز هدایت ساوتهمپتون را برعهده گرفت و در دو فصل پیاپی به دسته بالاتر صعود کرد اما در اولین فصل بعد از بازگشت به لیگ برتر، کورتزه در حوالی ژانویه تصمیم به اخراج ادکینز گرفت؛ آن هم چند روز بعد از تساوی مقابل چلسی و پیروزی مقابل استون ویلا. تصمیمی که خیلی ها را شگفت زده کرد اما او مثل بقیه فکر نمی کند:" این تصمیم شاید بی رحمانه به نظر برسد اما تصمیم درست بود. در ابتدا خودم تردیدهایی داشتم اما من دوست ندارم تیم در 5 دیدار شکست بخورد و بعد سرمربی را اخراج کنم. من قبل از این اتفاق این کار را انجام دادم."

پیش به سوی قله
    انتخاب پوچتینو به عنوان سرمربی جدید، تصمیمی شجاعانه و البته پرریسک بود. مربی جوان آرژانتینی در اسپانیول نتایج چندان درخشانی نگرفته بود و سابقه ای هم در فوتبال انگلیس نداشت اما یک نیم فصل حضور در "سنت مری" به او کمک کرد تا بداند تیمش برای فصل جدید به چه چیزهایی نیاز دارد. او ستاره های باشگاه، آدام لایانا، جی رودریگس و ریکی لمبرت، را حفظ کرد؛ سه بازیکن جدید، ویکتور وانیاما، پابلو اوسوالدو و دژان لوورن، خرید و چند بازیکن از تیم جوانان باشگاه را به تیم اول آورد؛ ترکیبی شکست ناپذیر که حاصل آن قرار گرفتن در رتبه سوم جدول در پایان هفته یازدهم است.

البته بعید است آنها بتوانند تا پایان فصل این جایگاه را حفظ کنند اما به نظر می رسد ساوتهمپتون راه رسیدن به موفقیت را پیدا کرده است. باشگاهی که تنها با 14 میلیون پوند خریداری شد، حالا بیش از 100 میلیون پوند ارزش دارد؛ دیگر نیازی به فروش ستاره های جوانش احساس نمی کند و اعتماد به نفس رقابت با بزرگان را به دست آورده است.
    شاگردان پوچتینو در دو دیدار بعدی شان با آرسنال و چلسی روبرو می شوند؛ دیدارهایی که می تواند نشان بدهد آنها دیگر تیم از پیش باخته یک دهه قبل نیستند.

جی رودریگس، ریکی لمبرت و آدام لایانا، ستاره هایی هستند که روی هاجسون آنها را به تیم ملی انگلیس هم دعوت کرده است

19. 3 کاربر از eman619rv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •