تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: مشکل خیلی خیلی عجیب - بختک یا تیک در خواب

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض مشکل خیلی خیلی عجیب - بختک یا تیک در خواب

سلام دوستان چند وقت پیش 2 شب پشت سر هم تو خواب تیک گرفتم ...

2-3 روز هم هس که من هر وقت میخوابم مشکلی برام پیش میاد امروز بعد ظهر خوابیدم بعد 1 ساعت بیدار شدم بعد که میخواستم دوباره بخوابم بختک افتاد به جونم باز بیدار میشم دوباره همین چند بار اتفاق افتاد تا اینکه پا شدم!

آیا میتونه عوارض قرص باشه؟ یا کم خوابی ؟
    من قبلا تیرویید پرکار داشتم. بعد خود به خود خوب شد. ولی 50% احتمالش که تا چند ماه دیگه کم کار شه.
    ممنون
    Last edited by Iloveu-ALL; 04-08-2013 at 01:50.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

دوست عزیز باید واضح تر توضیح بدین ..چه جوری میشی که میگی تیک گرفتم..؟ یهو با یک حرکتی خاص از خواب میپری؟؟
    بختک دیگه چیه؟؟؟

پروفشنال king_darkness's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

اگه یهو از خواب میپری فک کنم مشکل اعصاب باشه
    پارسال که من کنکور داشتم بعد از ظهرها که می خواستم یه ساعت استراحت کنم بعد از یه ربع همش از خواب می پریدم با این که اصلا استرس کنکور نداشتم
    فک کنم اگه یه چیزی بد رو مخت باشه اینجوری میشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    سرزمین خشک

پيش فرض

دوست عزیز بیشتر عصبیه، بعد مسئله دیگه اینه که یکی دو بار اینطوری شدی بصورت ناخودآگاه ترسیدی از این مسئله به همین دلیل دائم برات اتفاق میفته، برای اینکه این حالت از سرت در بیاد بهش فکر نکن. وقتی می خوابی به چیزی فکر نکن مخصوصا این مسئله.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

دوست عزیز بیشتر عصبیه، بعد مسئله دیگه اینه که یکی دو بار اینطوری شدی بصورت ناخودآگاه ترسیدی از این مسئله به همین دلیل دائم برات اتفاق میفته، برای اینکه این حالت از سرت در بیاد بهش فکر نکن. وقتی می خوابی به چیزی فکر نکن مخصوصا این مسئله.
    نه بهش فکر نکردم. فقط یه بار بهش فکر کردم. دفعات بعد دیگه یادم نبود این اتفاق.
    بیشتر بعد ظهر ها اتفاق می افته.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

کسی نیست؟

قرصی که خواب آور باشه اگه مثلا به جای ساعت 10 شب ، ساعت 2-3 شب که چشا خواب آلودن خورده بشه مشکل ساز میشه؟

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

منم همین مشکل رو دارم
    گاهی خیلی اذیت میشم
    توضیحش سخته ولی در حالت کلی بیدار میشم ولی جز نفس کشیدن و فکر کردن هیچ کاری نمیتونم انجام بدم انگار کاملا فلجم باید چند دقیقه تمرکز کنم تا یدفعه بلند شم
    جالب اینجاس ک کاملا هوشیارم و فکر میکنم اطراف رو میبینم ولی وقتی بیدار میشم می فهمم چشمام بسته بوده وچیزایی ک میدیدم توهم بوده ولی افکارم توهم نیس چون به هرچی بخوام میتونم فک کنم حتی گاهی تو فکرم قران میخونم ک از این وضعیت خلاص شم

8. این کاربر از akpa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

حس بختک با تیک یا حرکت ناگهانی به هنگام بیداری کاملا بحثشون جداست!
    بختک حالتی هست وقتی اتفاق می افته که عموما شما به پشت میخوابید(یعنی روتون به سقف باشه) توضیح دقیق علمیش یادم نیست اما فرض کنید در حالت خواب درصدی از اعصاب و عضلات بدن به حالت اسایش موقتا از کار می افته(همون حس فلجی که میگید) و وقتی میخواید بیدار بشید اول این اعصاب به حالت نرمال برگشته بعد شما هوشیار و بیدار میشید اما چناچه برعکس بشه یعنی قبل از بکار افتادن اعصاب هوشیار بشید همون حالتی که توصیف کردید پیش میاد فکر میکنید فلج هستید و تکون نمیخورید و...سعی کنید به پهلو بخوابید تا کمتر پیش بیاد این حالت

در مورد تیک های عصبی ناگهانی(مثلا طرف خوابه یهو یک حسی مثل پرش در دست یا پاش حس میکنه که با یک تکان خوردن لحظه ای همراهه) این بیشتر به مشکلات عصبی برمیگرده حالا میتونه ناشی از یک استرس معمولی باشه یا علت های دیگه که در صورت تداوم بهتره با یک متخصص مشورت بشه

10. 2 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام دوستان چند وقت پیش 2 شب پشت سر هم تو خواب تیک گرفتم ...

2-3 روز هم هس که من هر وقت میخوابم مشکلی برام پیش میاد امروز بعد ظهر خوابیدم بعد 1 ساعت بیدار شدم بعد که میخواستم دوباره بخوابم بختک افتاد به جونم باز بیدار میشم دوباره همین چند بار اتفاق افتاد تا اینکه پا شدم!

آیا میتونه عوارض قرص باشه؟ یا کم خوابی ؟
    من قبلا تیرویید پرکار داشتم. بعد خود به خود خوب شد. ولی 50% احتمالش که تا چند ماه دیگه کم کار شه.
    ممنون
    شیزوفرنی و نامه تمام

کاربر فعال انجمن موسیقی و فوتبال داخلی Gilopa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

بختک درمانش فقط اینه که به پهلو و یا رو شکم (دمر ) بخوابی .. رو به سقف نخواب تا مدتی .. کلا سعی کن عادت کنی به پهلو بخوابی چون دمر خوابیدن هم اصلا صحیح نیست (گرچه خودم آخرش نتونستم ترک کنم )

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •