تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا ایجاد شرایط بی وزنی بر روی زمین امکان پذیر است؟

راي دهنده
20. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • خیر ، در هیچ زمانی

1 5.00%
  • بله در آینده امکان پذیر است

18 90.00%
  • نمی دانم

1 5.00%
صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 26

نام تاپيک: آیا میتوان بر روی زمین بی وزنی ایجاد کرد؟ - نظرات و ایده های شما

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

- منظور بنده از اتاق مغناطیسی چنین چیزی نبود ، به شکل ساده بخوام بگم یه شکلی مثل زیر میشه ، زمین بخش گرد قهوه ای هست ، اتاق بخش زرد و اما بخشی که کار خنثی سازی نیروی گرانشی رو انجام میده بخش زیر اتاق هستش که رنگش آبیه.. داخل اتاق هیچ شرایط مغناطیسی ای حاکم نیست ، و هیچ نیازی به مگنتیک و غیره نیست و به واسطه ی اینکه در بخش پایینی اتاق ، گرانش زمین مهار شده ، لذا داخل اتاق باید گرانش بسیار ناچیز باشه و شرایط بی وزنی واقعی به وجود بیاد.

وزن یعنی نیروی گرانشی که بر جسم وارد میشه و بی وزنی معنی فیزیکیش میشه نیروی گرانش صفر
    پس معلومه که با تخمین و تقریب حرف از بی وزنی و صفر بودن گرانش داریم به میان میاریم
    بر اساس تعریف فیزیکی و طبق تعریف وزن و گرانش بهتره از واژه ی "بی وزنی کامل" برای گرانش صفر استفاده بشه که دچار اشتباه نشیم.
    از طرف دیگه بی وزنی بر اثر عوامل زیادی میتونه تعریف بشه، یکیش نیروی گرانش صفر هست که گفتیم چنین چیزی محاله طبق تعریف. بعدیش بی وزنی در سقوط آزاد هست. و البته کم شدن وزن ظاهری که نمونش همون آسانسور هستش ، یا سقوط یک هواپیما با شتاب 1g به سمت زمین ؛ اما تعریفی که من مدنظرم هست احساس بی وزنی در شرایط میکروگرانش یا گرانش کاهش یافته هستش... همون احساس بی وزنی که در فضا داریم و البته همه ی فضانوردها هم اسمش رو همون weightlessness میگذارن منتها از لحاظ تعریف فیزیکی هنوز این بی وزنی کامل نیست.

- بله منظورم میدان گرانشی بود

با توصیفی که کردین فکر کنم منظورتون ابزار Multi Axil Trainer (Disorientation) باشه که در ناسا بهش میگن Mad Machine . قیافه ای شبیه ژیروسکوپ داره ولی خیلی بزرگ
    این ابزار بیش از اونکه برای تمرین بی وزنی بخواد باشه برای تمرین حواس و جهت یابی در فضا به ویژه در مواقع حادی که فضانورد در اثر عدم گرانش دچار اسپین مرگبار میشه هست
    با اینحال فضانوردان تمرینهای مربوط به بی وزنی رو عمدتاً در استخر آب انجام میدن
    خیر MAD یا MAT نیست ، MAD فقط تمرین جهت یابی و اسپین و عدم احساس گم گشتگی رو تداعی میکنه ؛ به نظر من شباهت زیادی با Vomit comet داشته باشه.

- منظور بنده از شبیه سازی این هست که با فریب حواس ذهنی و ... احساس بی وزنی رو به وجود نیاریم.. بلکه یک بی وزنی ای رو به وجود بیاریم که خیلی راحت بتونیم در اون مکان شناور بشیم ( توسط کاهش دادن گرانش )
    استخر آب مثال خوبی برای شبیه سازی هستش چون بازم ما توسط یک جسم مادی ( آّب ) در هوا نگه داشته شده ایم ( مث این میمونه که خودمون را از جایی آویزان کنیم ) منتها به دلیل فواصل بین مولکولی زیاد آب ( که باعث میشه بهش بگیم مایع ) احساس آزادی بیشتری داریم ولی هنوزم در مکانی هستیم که گرانش کامل از سوی زمین وجود داره و البته تا زمانی که هوا داخل بدنمون هست باعث میشه به زیر آب و سطح زمین کشیده نشیم..

اما وقتی در یک مکان گرانش تاحد زیادی ( مثلن میکرو ) تقلیل یافته باشه ، اون موقع میشه گفت شبیه سازی نیست. ( منظور بنده هم این است )

باسپاس/.

2. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سقوط آزاد به نظرم بهترین شیوه هست
    البته تعلیق مغناطیسی - magnetic levitation - هم داریم که جالبه
    Andre Geim برنده جایزه نوبل گرافین برنده جایزه Ig nobel به دلیل معلق کردن یک قورباغه توسط میدان شده است
    شاید عوارض داشته باشه ! مثلا قورباغه آهنربا بشه
    درود

سقوط آزاد از کجا ؟ چه میزان ارتفاع یا فضا نیازه برای اینکار ؟ این شیوه زیاد نمیتونه در دسترس باشه، چه راه دیگری به ذهنت می رسه ؟
    +
    شیوه ی magnetic levitation شیوه ی جالبیست گرچه بازم به کار ما نمیاد چون در این شیوه آبجکت مورد نظر ما خودش مستقیمن تحت تاثیر میدان گرانش قرار میگیره تا معلق بشه ؛
    ولی شیوه ای که ما مدنظرمون هست اینه که کـــلن میدان گرانشی از بین بره و محیطی ایجاد بشه که درش کمترین جاذبه وجود داشته باشه ( میدونم آسان نیست ) شاید واقعن از
    لحاظ میدانی نشود به درک این موضوع پی برد.

magnetic levitation رو هم خیلی بهش علاقه مند هستم ، خصوصن توی فیلم Arthur خیلی مجذوبش شدم ، تخت خواب آرتور با مغناطیس معلق بود توی هوا واقعن لذت بخش بود
    حتا دیدنش.. این شیوه آینده ی بسیار خوبی داره ، مثلن ایجاد شهرهای مغناطیسی در ارتفاعاتی از زمین.

باسپاس/.

4. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه zahedy2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

سقوط آزاد از کجا ؟ چه میزان ارتفاع یا فضا نیازه برای اینکار ؟ این شیوه زیاد نمیتونه در دسترس باشه،
    بستگی به زمانی داره که بخواهید جاذبه را حس نکنید.
    اگر بخواهید تقریبا دائمی باشه باید در مدار یک سیاره قرار بگیرید.

چه راه دیگری به ذهنت می رسه ؟
    نقاط لاگرانژین سیستم 3 ذره ای را در نظر بگیریم. در این نقاط نیروی جاذبه 2 جسم همدیگر را خنثی می کنند
    در مورد سیستم الکتریکی که با بار درست میشه چنین نقطه ای وجود نداره و به دلیل معادله Poisson - پواسون - حتما نشت یا leakage خواهیم داشت و تعادل برقرار نمیشه

یک راه تخیلی اینه که ببینیم اندرکنش چجوری و با چه ذره واسطی انجام می گیره (همون گراویتون منظورمه) بعد نگذاریم اون ذره واسط به جسم دوم برسه (به نظر خودم دارم تخیلات می نویسم !!!)

شیوه ی magnetic levitation شیوه ی جالبیست گرچه بازم به کار ما نمیاد چون در این شیوه آبجکت مورد نظر ما خودش مستقیمن تحت تاثیر میدان گرانش قرار میگیره تا معلق بشه ؛
    ولی شیوه ای که ما مدنظرمون هست اینه که کـــلن میدان گرانشی از بین بره و محیطی ایجاد بشه که درش کمترین جاذبه وجود داشته باشه ( میدونم آسان نیست ) شاید واقعن از
    لحاظ میدانی نشود به درک این موضوع پی برد.
    میدان گرانشی که کلا از بین نمی ره - مثل سقوط آزاد و امثالهم
    مهم اینه که برای حس عدم جاذبه 2 کار میشه انجام داد:
    1- نیرویی مساوی و در خلاف جهت وارد بکنیم
    2- نیروی تکیه گاه نداشته باشیم (سقوط آزاد - حرکت در مدار سیاره)
    در محاسبات عملا به پتانسیل نیاز هست که اون هم به دلیل گیج اینواریانس مهم نیست چجوری نیرو وارد نمیشه - همین که وارد نشه عملا کافیه (منظورم اعمال نشدن اختلاف پتانسیل هست)

magnetic levitation رو هم خیلی بهش علاقه مند هستم ، خصوصن توی فیلم Arthur خیلی مجذوبش شدم ، تخت خواب آرتور با مغناطیس معلق بود توی هوا واقعن لذت بخش بود
    حتا دیدنش.. این شیوه آینده ی بسیار خوبی داره ، مثلن ایجاد شهرهای مغناطیسی در ارتفاعاتی از زمین.
    این شیوه میدان مغناطیسی خیلی زیادی رو می طلبه
    البته به 2 شیوه می شه magnetic levitation رو انجام داد
    1- یک آهنربای همنام (روش دبستانی)
    2- روش استفاده از فرومگنت (در حالتی که آهنربای دائمی قرار نمی دهیم)
    در روش دوم مثلا برای بلند کردن قورباغه نیاز به میدان بیست و اندی تسلایی هست تا مولکول های آب رو همجهت کنند و نیروی مغناطیسی بر گرانش غلبه کنه - برای انسان با این جرم که حتما خیلی بییشتر خواهد بود

6. این کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

- پس سقوط آزاد رو کلن کنار بگذاریم

- مشکلی که با نقاط لاگرانژ هستش اینه که تنها مولفه های گرانشی دخیل نیستند ( و البته گرانش در اونجا هم به صفر نمی رسه) ،درواقع در این چارچوب مرجع که از نوع چرخان هم هست - برای صحه گذاشتن بر قوانین نیوتون در چارچوبهای مرجع غیر لخت - نیازمند هستیم دو شبه نیروی کوریولیس و مرکز گریز رو فراخوانی کنیم. در این چارچوب مرجع چرخان نقاط لاگرانژ نقاطی هستند که درشون نت (برآیند) نیروهای گرانشی + شبه نیروی مرکزگریز صفر بشه ؛ تنها یک نیرو باقی می مونه که شبه نیروی کوریولیس هستش که اونم البته به سرعت ( در چارچوب مرجع ) بستگی داره. چارچوبهای لخت هم که کمی متفاوت هستش. بنابراین مولفه هایی که نیاز داریم فقط گرانش نیست و این مسئله رو خیلی پیچیده تر میکنه. به طور کلی من فکر نمیکنم اصلن بشه همچین شرایطی رو روی زمین پیاده کرد یا حداقل تا حالا همچین چیزی نشنیدم.

این شیوه میدان مغناطیسی خیلی زیادی رو می طلبه
    البته به 2 شیوه می شه magnetic levitation رو انجام داد
    1- یک آهنربای همنام (روش دبستانی)
    2- روش استفاده از فرومگنت (در حالتی که آهنربای دائمی قرار نمی دهیم)
    در روش دوم مثلا برای بلند کردن قورباغه نیاز به میدان بیست و اندی تسلایی هست تا مولکول های آب رو همجهت کنند و نیروی مغناطیسی بر گرانش غلبه کنه - برای انسان با این جرم که حتما خیلی بییشتر خواهد بود
    -
    یک شیوه اش هم استفاده از تک قطبی مغناطیسی هستش ، هنوز البته نمونه ی چشمگیری از مونو پل پیدا نشده جز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؛ به این ترتیب وقتی ما یک مونو پل با قطب فقط شمال یا فقط جنوب داریم میتونیم چنین چیزی رو به واقعیت تبدیل کنیم.. مونو پل از قطب همنام خودش ( مثلن شمال ) دوری میکنه ، بدون نیاز به هیچ مصرف انرژی ای. اما در بای پولار ها ، قطبهای آن تنها در جهت قطبهای غیرهمنام خود میچرخند و هیچ حرکت عمودی ای ندارند.

فکر میکنم در حال حاضر ناسا بهترین نمونه های ایجاد بی وزنی رو داره که نمونش همون A-300 باشه و اگه راه بهتری بود ناسا خودش این رو انجام میداد و ما هم بیخود داریم وقت خودمون رو اینجا تلف میکنیم ولی در کل من فکر میکنم اینشتین ماهیت گرانش رو بهتر درک کرده بود همونطور که در نظریه ی نسبیت عام اون رو توصیف کرده و یه جورایی اصلن گرانش رو به عنوان نیرو نمیدونه ( یا در بهترین حالت اونم به عنوان شبه نیرو در نظر گرفته میشه )

باسپاس فراوان./

8. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال NorthBridge's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

ببینیم اندرکنش چجوری و با چه ذره واسطی انجام می گیره (همون گراویتون منظورمه) بعد نگذاریم اون ذره واسط به جسم دوم برسه
    ماهیت ذره ای و یا (مثل نور) ماهیت دوگانه قائل شدن برای نیروی گرانش دو معنی اولیه خواهد داشت : 1.حرکت گراویتون ها فراتر از سرعت نور 2.داشتن پادذره
    امروزه از راه تداخل ویرانگر در امواج صوتی (مثل خنثی کردن سر و صدای سیستم تعلیق در بعضی خودروهای مدرن امروزی) و یا چنین تداخلی در امواج الکترومغناطیس(آزمایش معروف مایکسون-مورلی) قادریم اثر موج اولیه رو خنثی و از انتقال انرژی اون جلوگیری کنیم . شاید روزی نوبت گرانش برسه و هر کسی یک قالیچه ی پرنده گوشه ی خانه داشته باشه

چون بحث تخیل شد صرفنظر از پیوند خیال و واقعیت، بحث زیر رو هم در انجمن فیزیک ببینید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by NorthBridge; 05-08-2013 at 05:37.

10. 2 کاربر از NorthBridge بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

- پس سقوط آزاد رو کلن کنار بگذاریم
    درسته که روش گران و دارای زمان کوتاه هست - مگر در حالت خاص - اما از اون استفاده میشه
    نمونه اش:
    مقاله اش قابل دانلود هست خوشبختانه !
    در آزمایش فوق کل آزمایشگاه رو از درون یک تیوب که درونش تقریبا خلا ایجاد کرده اند رها می کنند و در شرایط سقوط خیلی نزدیک به آزاد - چون نیروی مقاومت هوا نداریم - ماده چگال بوز-اینشتن درست می کنند (این یک ذره کوانتومی در ابعاد ماکروسکوپیک هست) و تقسیم می کنندش و سپس با هم تداخل می دهند - در نهایت هم کل آزمایشگاه می خوره زمین
    به نظر من واقعا AMAZING هست
    - مشکلی که با نقاط لاگرانژ هستش اینه که تنها مولفه های گرانشی دخیل نیستند ( و البته گرانش در اونجا هم به صفر نمی رسه) ،درواقع در این چارچوب مرجع که از نوع چرخان هم هست - برای صحه گذاشتن بر قوانین نیوتون در چارچوبهای مرجع غیر لخت - نیازمند هستیم دو شبه نیروی کوریولیس و مرکز گریز رو فراخوانی کنیم. در این چارچوب مرجع چرخان نقاط لاگرانژ نقاطی هستند که درشون نت (برآیند) نیروهای گرانشی + شبه نیروی مرکزگریز صفر بشه ؛ تنها یک نیرو باقی می مونه که شبه نیروی کوریولیس هستش که اونم البته به سرعت ( در چارچوب مرجع ) بستگی داره. چارچوبهای لخت هم که کمی متفاوت هستش. بنابراین مولفه هایی که نیاز داریم فقط گرانش نیست و این مسئله رو خیلی پیچیده تر میکنه. به طور کلی من فکر نمیکنم اصلن بشه همچین شرایطی رو روی زمین پیاده کرد یا حداقل تا حالا همچین چیزی نشنیدم.
    تا جایی که یادمه - از کتاب مکانیک کلاسیک Goldstein البته - نقاط لاگرانژی صرفا برای سطح پتانسیل تعریف می شوند نه در حرکت.
    حرکت زمانی مهم میشه که مثلا ماهواره را بررسی می کنیم و اگر ماهواره درون این نقطه بیفته طبیعتا شوت میشه چون جاذبه زمین دیگه بهش وارد نمیشه - شایدم رفت دور ماه چرخید

روی زمین که اصلا نمیشه. برای داشتن چنین شرایطی باید یه جرم قابل مقایسه با زمبن داشته باشیم (شاید بشه یه چیزی مثل سیاه چاله ساخت ولی جرمشو از کجا تامین کنیم!!! نصف زمین رو بدیم سیاهچاله بخوره؟). من منظورم همانبین زمین و ماه بود مثل یه لابراتوار فضایی در آینده البته

یک شیوه اش هم استفاده از تک قطبی مغناطیسی هستش ، هنوز البته نمونه ی چشمگیری از مونو پل پیدا نشده جز
    ؛ به این ترتیب وقتی ما یک مونو پل با قطب فقط شمال یا فقط جنوب داریم میتونیم چنین چیزی رو به واقعیت تبدیل کنیم.. مونو پل از قطب همنام خودش ( مثلن شمال ) دوری میکنه ، بدون نیاز به هیچ مصرف انرژی ای. اما در بای پولار ها ، قطبهای آن تنها در جهت قطبهای غیرهمنام خود میچرخند و هیچ حرکت عمودی ای ندارند.
    مشکل این روش این هست که بی وزنی ایجاد نمیشه. مثل این هست که من شما رو از روی زمین بلند کنم و معلق نگهتون دارم. اما اگر آزمایش بخواهید انجام دهید و اثر جاذبه را بخواهید حذف کنید باید خود ماده آزمایش شونده مونوپُل باشد که برآیند پتانسیلی نداشته باشد. در سقوط آزاد هم همون اثر پتانسیلی روی خود ماده در حال آزمایش حذف میشه - مثل همون مقاله فوق و مثلا در نوشتن معادله شرودینگر نوشتن پتانسیل گرانشی الزامی نداره

- یه چیزی هم در حاشیه بگم: پتانسیل گرانشی سبب decoherence شدن میشه و خواص کوانتومی مواد رو از بین می بره و سبب میشه دنیای ماکرویی که ما می بینیم کلاسیکی به نظر برسه. اما آزمایش هایی مثل تداخل نوترون توسط بلور دقیقا اثر این پتانسیل مزاحم رو نشان میده. برای همین فوتون خیلی چیز خوبیه چون اندرکنشش خیلی کمه.
    اگه بشه این بی وزنی را در شرایط ارزان تولید کرد خیلی برای آزمایش های کوانتوم مکانیکی مفید خواهد بود.

فکر میکنم در حال حاضر ناسا بهترین نمونه های ایجاد بی وزنی رو داره که نمونش همون A-300 باشه و اگه راه بهتری بود ناسا خودش این رو انجام میداد و ما هم بیخود داریم وقت خودمون رو اینجا تلف میکنیم
    منم زیاد حس نمی کنم بشه پتانسیل گرانشی رو حذف کرد. لامصب با هرچیزی تو این دنیا - جز فوتون اینا - برهمکنش می کنه ! (چیز هم منظورم فرمیون هست بیشتر که بشه با دست باهاش ور رفت) - با فوتون هم که پدیده خمش فضا و اینا رو داریم اما تو ابعاد آزمایشگاهی مهم نیستند.

12. این کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    صفحه 8140 کتاب زندگی ...

پيش فرض

ماهیت ذره ای و یا (مثل نور) ماهیت دوگانه قائل شدن برای نیروی گرانش دو معنی اولیه خواهد داشت : 1.حرکت گراویتون ها فراتر از سرعت نور 2.داشتن پادذره
    امروزه از راه تداخل ویرانگر در امواج صوتی (مثل خنثی کردن سر و صدای سیستم تعلیق در بعضی خودروهای مدرن امروزی) و یا چنین تداخلی در امواج الکترومغناطیس(آزمایش معروف مایکسون-مورلی) قادریم اثر موج اولیه رو خنثی و از انتقال انرژی اون جلوگیری کنیم . شاید روزی نوبت گرانش برسه و هر کسی یک قالیچه ی پرنده گوشه ی خانه داشته باشه
    من زیاد گرانش نخوندم و از گراویتون زیاد نمی دونم اما خوشحال میشم صبحا با قالیچه پرندم برم دانشگاه یا محل کار
    در آزمایش های الترومغناطیس یا صوت، اثر میدان به صورت برآیند خنثی میشه مثلا چشمه صوتی در یک نقطه دامنه a داره و ما میدانی با دامنه a- دراونجا تولید می کنیم و سوپرپوزیشن و این حرفا
    چجوری باید موجی از امواج گرانشی تولید کنیم با دامنه قرینه؟
    اگر گراویتون "ذره واسط اندرکنش" باشه باید پادذره اش رو تولید کنیم و بفرستیم سمت زمین. اینم داستانیه برا خودش

به شخصه اگر می خواستم گرانش رو منتفی کنم می رفتم سراغ یافتن تولید پاد ذره گراویتون (خودشو دوستان پیدا می کنند)

14. این کاربر از zahedy2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

مشکل این روش این هست که بی وزنی ایجاد نمیشه. مثل این هست که من شما رو از روی زمین بلند کنم و معلق نگهتون دارم. اما اگر آزمایش بخواهید انجام دهید و اثر جاذبه را بخواهید حذف کنید باید خود ماده آزمایش شونده مونوپُل باشد که برآیند پتانسیلی نداشته باشد. در سقوط آزاد هم همون اثر پتانسیلی روی خود ماده در حال آزمایش حذف میشه - مثل همون مقاله فوق و مثلا در نوشتن معادله شرودینگر نوشتن پتانسیل گرانشی الزامی نداره
    برای بی وزنی که نه ؛ در واقع یکی از شیوه های معلق موندن بود یکی از توجیهاتی که امروزه برای علت معلق موندن بشقاب پرنده های یوفو در ارتفاعات کم زمین به کار میره.
    چون گفته میشه این بشقاب پرنده ها میتونن بدون اینکه از موتور و سوختشون استفاده کنــــن ، در فواصلی از زمین مثلن 100 متری معلق بمونن بدون هیچ سر و صدایی
    فوتون هم به واسطه ی داشتن جرم ساکن (rest mass ) تحت تاثیر میدان گرانشی قرار میگیره اگر هم نمیگرفت چندان به کار ما نمیاد ، مگر اینکه بخوایم با شلیک فوتونها
    و مومنتم فوتونها یک انسان رو توی هوا شوت کنیم تا معلق بشه و از حس بی وزنی لذت ببره

من زیاد گرانش نخوندم و از گراویتون زیاد نمی دونم اما خوشحال میشم صبحا با قالیچه پرندم برم دانشگاه یا محل کار
    تئوری قالیچه ی پرنده هم چندان دور از ذهن نمیاد ، باید دید چه آینده ای در انتظار موادی مثل آیروژل گرافین ( که در بین مواد جامد چگالی بسیار ناچیزی داره و حتا کمتر از هوا ) هستش.

باسپاس/.

16. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال 8nights&7days's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت
    nella citta

پيش فرض

بله
    هماپیما هایی که با روش های خاصی کنترل می شن می تونن بین 20 - 30 ثانیه حالت بی وزنی را ایجاد کنن

پروفشنال NorthBridge's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

بله
    هماپیما هایی که با روش های خاصی کنترل می شن می تونن بین 20 - 30 ثانیه حالت بی وزنی را ایجاد کنن
    کدوم هواپیماها ؟! چه روش خاصی دوست عزیز؟! more info pls !

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •