تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: افزایش ولتاژ برای cpu تا چه حدی مجازه؟

داره خودمونی میشه POURIA.G's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض افزایش ولتاژ برای cpu تا چه حدی مجازه؟

سلام دوستان
    من یه سی پی یو dual-core e5400 2.7 دارم که فرکانس اون رو از 200 به 285 تغییر دادم که نتیجه کار شد 3.8GHz و البته این رو هم بگم که ضریب فرکانس رم رو از 3.33 به 2 تغییر دادم که وقتی وقتی فرکانس سی پی یو رو بالا میبرم فرکانس رم از حالت عادی خودش یعنی 667 بالا تر نره که تا الان سیستم بدون هیچ مشکلی کارکرده
    ولی سوال من در خصوص ولتاژ ها هستش که توی دفترچه مادربرد من گفته بود اگه میخواید سیستم رو اورکلاک کنید مدیریت ولتاژ رو روی auto بزارید و من هم همین کار رو کردم ولتاژ تمام قطعات مثل cpu و ram و FSB و... همه رو حات اتوماتیک تنظیم شدند اما ناراحتیه من از اینه که توی خود سایت اینتل ولتاژ پردازنده من رو گفته بود از 0.8 تا 1.36 ولی الان که با نرم افزار cpu-z نگاه میکنم میبینم ولتاژ پردازنده شده 1.58 ولی دما با فن کولرمستر در حات عادی 43 و در حالت کار کرد 68 بیشتر نمیشه که از این بابت خیالم راحته چون توی سایت اینتل حدااکثر دما مجاز رو برای این پردازنده 72 تعیین کرده بود
    حالا میخواستم ببینم ایا الان که ولتاژ روی 1.5 هستش برای CPU مشکل به وجود میاره؟ ایا میتونم بیشتر از این اورکلاک کنم؟

خیلی ممنونم

اینم عکس

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه سی پی یو dual-core e5400 2.7 دارم که فرکانس اون رو از 200 به 285 تغییر دادم که نتیجه کار شد 3.8GHz و البته این رو هم بگم که ضریب فرکانس رم رو از 3.33 به 2 تغییر دادم که وقتی وقتی فرکانس سی پی یو رو بالا میبرم فرکانس رم از حالت عادی خودش یعنی 667 بالا تر نره که تا الان سیستم بدون هیچ مشکلی کارکرده
    ولی سوال من در خصوص ولتاژ ها هستش که توی دفترچه مادربرد من گفته بود اگه میخواید سیستم رو اورکلاک کنید مدیریت ولتاژ رو روی auto بزارید و من هم همین کار رو کردم ولتاژ تمام قطعات مثل cpu و ram و FSB و... همه رو حات اتوماتیک تنظیم شدند اما ناراحتیه من از اینه که توی خود سایت اینتل ولتاژ پردازنده من رو گفته بود از 0.8 تا 1.36 ولی الان که با نرم افزار cpu-z نگاه میکنم میبینم ولتاژ پردازنده شده 1.58 ولی دما با فن کولرمستر در حات عادی 43 و در حالت کار کرد 68 بیشتر نمیشه که از این بابت خیالم راحته چون توی سایت اینتل حدااکثر دما مجاز رو برای این پردازنده 72 تعیین کرده بود
    حالا میخواستم ببینم ایا الان که ولتاژ روی 1.5 هستش برای CPU مشکل به وجود میاره؟ ایا میتونم بیشتر از این اورکلاک کنم؟

خیلی ممنونم

اینم عکس

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    حالت auto همیشه مقدار اضاقه تر و بیشتر ولتاژ رو اعمال میکنه بهرته به صورت دستی ولتاژ رو اعمال کنید هم سی پی یو و هم چیپ شمالی fsb سی پی یو هم در صورتی که از میزان fsb مجاز برای مین بیشتر شده باشه معمولا ولتاژ باید اعمال کنید

روی air برای استفاده 24/7 برای سی پی یو های 45 نانومتری بهتره ولتاژ سی پی یو و چیپ شمالی از 1.4 ولت بیشتر نشه

بنابراین شما از ولتاژ دیفالتی که برای سی پی یو است به اندازه یک صدم یک صدم ولتاژ بدین تا به پایداری برسین به چیپ شمالی هم اگر نیاز بود یک دهم ولت اعمال کنید

ولتاژ زیاد علاوه بر افزایش دما در طولانی مدت به قطعه هم آسیب میرسونه

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

حالت auto همیشه مقدار اضاقه تر و بیشتر ولتاژ رو اعمال میکنه بهرته به صورت دستی ولتاژ رو اعمال کنید هم سی پی یو و هم چیپ شمالی fsb سی پی یو هم در صورتی که از میزان fsb مجاز برای مین بیشتر شده باشه معمولا ولتاژ باید اعمال کنید

روی air برای استفاده 24/7 برای سی پی یو های 45 نانومتری بهتره ولتاژ سی پی یو و چیپ شمالی از 1.4 ولت بیشتر نشه

بنابراین شما از ولتاژ دیفالتی که برای سی پی یو است به اندازه یک صدم یک صدم ولتاژ بدین تا به پایداری برسین به چیپ شمالی هم اگر نیاز بود یک دهم ولت اعمال کنید

ولتاژ زیاد علاوه بر افزایش دما در طولانی مدت به قطعه هم آسیب میرسونه
    خیلی ممنون از پاسختون
    ایا من من میتونم با ولتاژ 1.4 بیشتر از اینی که الان هست اور کنم ؟ مثلا برای رسیدن به 4GHz چقدر ولتاژ لازمه؟ در چه مواقعی افزایش ولتاژ برای چیپ شمالی لازمه؟ چه موقع باید ولتاژ رم رو بالا ببرم؟
    ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

خیلی ممنون از پاسختون
    ایا من من میتونم با ولتاژ 1.4 بیشتر از اینی که الان هست اور کنم ؟ مثلا برای رسیدن به 4GHz چقدر ولتاژ لازمه؟ در چه مواقعی افزایش ولتاژ برای چیپ شمالی لازمه؟ چه موقع باید ولتاژ رم رو بالا ببرم؟
    ممنون
    اینکه تا چه ولتاژی میتونید سی پی یو رو پایدار کنید این به بچ سی پی یو مین و پاور سیستم و وضعیت دمایی سی پی یو بیشتر مربوط است
    از روی علائمی که سیستم نشون میده باید بفهمید که ولتاژ میتونید بدید یا نه
    بوت نشدن سیستم - بلو اسکرین - فریز شدن - کرش کردن - ریست شدن - هنگ کردن ناپایداری در بنچمارک ها همه از جمله این علائم است
    اگر سیستم بوت نشد با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید و مجددا تنظیمات رو اعمال کنید

6. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

اینکه تا چه ولتاژی میتونید سی پی یو رو پایدار کنید این به بچ سی پی یو مین و پاور سیستم و وضعیت دمایی سی پی یو بیشتر مربوط است
    از روی علائمی که سیستم نشون میده باید بفهمید که ولتاژ میتونید بدید یا نه
    بوت نشدن سیستم - بلو اسکرین - فریز شدن - کرش کردن - ریست شدن - هنگ کردن ناپایداری در بنچمارک ها همه از جمله این علائم است
    اگر سیستم بوت نشد با برداشتن باتری مین بایوس رو دیفالت کنید و مجددا تنظیمات رو اعمال کنید
    من الان رفتم و ولتاژ پردازنده رو روی 1.4 تنظیم کردم و دیدم که سیستم بوت نشد و همه تنظیمات برگشت به حالت دیفالت
    همیجوری از 1.4 شروع کرم و رفتم بالا تا رسیدم به 1.53 که سیستم بوت شد که این همون ولتاژیه که در حالت auto وجود داشت
    و یه نتیجه ی دیگه هم گرفتم که اگه فرکانس رم از 667 دو تا بره بالاتر مثلا بشه 669 سیستم بوت میشه اما در حین کارکردن در ویندوز بلو اسکرین میادش نمیدونم چرا؟
    یه سوال دیگه
    افزایش فرکانس PCI در بایوس تاثیری در کار کرد کارت گرافیک داره؟ چون من کارت گرافیک HD5670 رو فرکانس هسته اش رو از 775 به 875 رسوندم و ایا لازم نیست که فرکانش رو از بایوس هم زیاد کنم؟
    Last edited by POURIA.G; 03-08-2013 at 17:10.

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

من الان رفتم و ولتاژ پردازنده رو روی 1.4 تنظیم کردم و دیدم که سیستم بوت نشد و همه تنظیمات برگشت به حالت دیفالت
    همیجوری از 1.4 شروع کرم و رفتم بالا تا رسیدم به 1.53 که سیستم بوت شد که این همون ولتاژیه که در حالت auto وجود داشت
    و یه نتیجه ی دیگه هم گرفتم که اگه فرکانس رم از 667 دو تا بره بالاتر مثلا بشه 669 سیستم بوت میشه اما در حین کارکردن در ویندوز بلو اسکرین میادش نمیدونم چرا؟
    یه سوال دیگه
    افزایش فرکانس PCI در بایوس تاثیری در کار کرد کارت گرافیک داره؟ چون من کارت گرافیک HD5670 رو فرکانس هسته اش رو از 775 به 875 رسوندم و ایا لازم نیست که فرکانش رو از بایوس هم زیاد کنم؟
    دوستان نمیخواید جواب منو بدید

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

یه سوال دیگه
    نه به اون فعلا نمیخواد کاری داشته باشین همون پارامتری که مربوط به گرافیک است

این اورکلاک و افزایش 1.1 گیگاهرتز و کار با ولتاز 1.53 در دراز مدت برای استفاده 24/7 مناسب نیست اگه میخواین رکورد بزنید قضیش فرق داره ولی برای استفاده 24/7 سعی کنید طوری اور کنید که ولتاژ برای سی پی یو های 45 نانومتری از 1.4 ولت بیشتر نشه اور خوبی انجام دادین ولی باید طوری اور کنید که برای استفاده 24/7 مناسب باشه و آسیبی به قطعاتتون وارد نشه

10. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

افزایش فرکانس pci-e ارتباطی به فرکانس کارت گرافیک نداره
    اما توصیه می کنم که فرکانس pci-e را 5 واحد زیاد کنید
    احتمالا یا این کار مشکل بود نشدن سیستم با ولتاژ کمتر مرتفع میشه

12. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

خیلی ممنون دوستان به خاطر پاسختون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •