تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 28 از 35 اولاول ... 18242526272829303132 ... آخرآخر
نمايش نتايج 271 به 280 از 345

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Solid state drive►►►

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام .
    خرید و نصب SSD باعث افزایش سرعت مثلاً سرعت بوت ویندوز و اجرای نرم افزارها میشه ولی اینکه سرعت چند برابر میشه رو دقیق نمیشه گفت . ضمناً همه چیز لپتاپ فقط در SSD خلاصه نمیشه و باید CPU ، GPU ، RAM و ... رو هم در نظر گرفت .
    حالا کدوم بهتر لب تاب جدید یا ssd

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حالا کدوم بهتر لب تاب جدید یا ssd
    انتظاراتتون باید اول مشخص بشه . اگر مشکلتون فقط اینکه سرعت بالا اومدن ویندوز بیشتر بشه یا اینکه نرم افزارها با سرعت بیشتری load بشه و مشکلی با توانایی پردازشی CPU یا GPU و یا مقدار RAM و موارد دیگه ندارید میتونید به خرید SSD اکتفا کنید .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز HITB0Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

سلام
    چطور میشه مطمئن شد که لپ تاپ چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری(بایوس) از SSD پشتیبانی میکنه؟
    و اگر ساپورت میکنه تا چه حجمی ساپورت میکنه؟
    واسه بررسی پشتیبانی از msata باید حتما پشت لپ تاپ باز بشه یا با نرم افزار هم میشه چک کرد؟
    میخوام همزمان هم hdd رو داشته باشم و هم ssd
    مدل لپ تاپ
    Lenovo Thinkpad E530

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

سلام
    چطور میشه مطمئن شد که لپ تاپ چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری(بایوس) از SSD پشتیبانی میکنه؟
    واسه بررسی پشتیبانی از msata باید حتما پشت لپ تاپ باز بشه یا با نرم افزار هم میشه چک کرد؟
    مدل لپ تاپ
    Lenovo Thinkpad E530

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    مدل لپ تاپ
    Lenovo Thinkpad E530
    باسلام .

مدلی که دارید ظاهراً اسلات mSATA رو داره (طبق Review این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ولی برای اطمینان بهتره که پشت لپتاپ رو باز کنید تا مطمئن بشید . البته لازم نیست کل قسمت پشتی رو باز کنید فقط یه درب کوچیک داره برای نصب mSATA .
    یه نکته دیگه ای هم که باید در نظر بگیرید این هست که mSATA اندازه های مختلفی دارند مثل 2242 یا 2260 و حتی 2280 . برای لپتاپی که دارید با توجه به عکس فکر کنم کوچکترین سایز قابل نصب هست یعنی 2242 .
    اگر اسلات mSATA رو داشته باشه میتونید همزمان هم HDD رو داشته باشید و هم SSD در غیر اینصورت باید از کدی استفاده کنید و به جای رایتر نصب کنید .

7. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

باسلام .

مدلی که دارید ظاهراً اسلات mSATA رو داره (طبق Review این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ولی برای اطمینان بهتره که پشت لپتاپ رو باز کنید تا مطمئن بشید . البته لازم نیست کل قسمت پشتی رو باز کنید فقط یه درب کوچیک داره برای نصب mSATA .
    یه نکته دیگه ای هم که باید در نظر بگیرید این هست که mSATA اندازه های مختلفی دارند مثل 2242 یا 2260 و حتی 2280 . برای لپتاپی که دارید با توجه به عکس فکر کنم کوچکترین سایز قابل نصب هست یعنی 2242 .
    اگر اسلات mSATA رو داشته باشه میتونید همزمان هم HDD رو داشته باشید و هم SSD در غیر اینصورت باید از کدی استفاده کنید و به جای رایتر نصب کنید .

تشکر فراوان
    پشت لپ تاپ رو باز کردم:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من بقیه سایزهای msata رو ندیدم ولی فکر نمیکنم از این کوچیکتر هم باشه,چون فضای خیلی کوچیکی داره پس احتمال زیاد همون 2242 باشه که گفتین
    از کجا میشه فهمید تا چه حجمی رو ساپورت میکنه؟
    تو یه جای متن همون review که قرار دادید گفته که:
    We tested the mSATA slot's performance with a 64 GB Crucial M4 mSATA SSD and achieved much better results than a conventional hard disk. 266MB/s in sequential read and 160MB/s in data transfer are impressive. Low access times of 0.1 ms ensure an excellent user experience. The mSATA speeds are not a characteristic of SATA 3 capable SSDs. We suspect that the mSATA drive is connected to the slower and older SATA 2 port that is preventing the SSD from achieving its default performance. So, you do not need to buy the fastest SSD model if you are planning to upgrade. Instead you can focus on price and capacity for your selection.
    یعنی این لپ تاپ از sata3 پشتیبانی نمیکنه؟یا اینکه سرعت درگاه msata تو این لپ تاپ از سرعت درایو های ssd نوع sata3 کمتر هست؟
    پ.ن:ابعاد اون مدل که تو review تست کردن رو سرچ کردم:
    3.75×29.85×50.8
    واحد میلیمتر

با توجه به این وضیعت چه مواردی واسه خرید پیشنهاد میکنید؟(حجم 128 گیگ)
    Last edited by HITB0Y; 06-12-2016 at 01:24.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تشکر فراوان
    پشت لپ تاپ رو باز کردم:

من بقیه سایزهای msata رو ندیدم ولی فکر نمیکنم از این کوچیکتر هم باشه,چون فضای خیلی کوچیکی داره پس احتمال زیاد همون 2242 باشه که گفتین
    از کجا میشه فهمید تا چه حجمی رو ساپورت میکنه؟
    تو یه جای متن همون review که قرار دادید گفته که:

یعنی این لپ تاپ از sata3 پشتیبانی نمیکنه؟یا اینکه سرعت درگاه msata تو این لپ تاپ از سرعت درایو های ssd نوع sata3 کمتر هست؟
    3.75×29.85×50.8
    واحد میلیمتر

3.75×29.85×50.8
    واحد میلیمتر
    اون اندازه هایی که من گفتم (یعنی 2242 و 2260 و 2280) مربوط به M.2 میشد که اشتباه بود چون لپتاپ شما M.2 نمیخوره . برای mSATA اندازه ها همانی هست که شما گفتید . بعنوان مثال اندازه مدلهای ADATA mSATAد، 50.95x30x4 هست . mSATA های سیلیکون پاور هم همین اندازه ها هست (عکس زیر قسمت Dimension) .

چیپست Intel HM77 دو پورت SATAIII و چهار پورت SATAII داره ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . شاید دو پورت SATAIII به هارد دیسک فعلی لپتاپ و رایتر اختصاص پیدا کرده و پورت mSATA از نوع SATAII هست (دقیقاً معلوم نیست) .

Adata Premier Pro SP310 . مدلهای 32 و 64 گیگابایتی رو دیجیکالا موجود داره که خریدشو توصیه نمیکنم چون سرعت Write بسیار پایینی داره . 128 گیگ هم متاسفانه ناموجود زده .

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

اون اندازه هایی که من گفتم (یعنی 2242 و 2260 و 2280) مربوط به M.2 میشد که اشتباه بود چون لپتاپ شما M.2 نمیخوره . برای mSATA اندازه ها همانی هست که شما گفتید . بعنوان مثال اندازه مدلهای ADATA mSATAد، 50.95x30x4 هست . mSATA های سیلیکون پاور هم همین اندازه ها هست (عکس زیر قسمت Dimension) .

چیپست Intel HM77 دو پورت SATAIII و چهار پورت SATAII داره ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . شاید دو پورت SATAIII به هارد دیسک فعلی لپتاپ و رایتر اختصاص پیدا کرده و پورت mSATA از نوع SATAII هست (دقیقاً معلوم نیست) .

Adata Premier Pro SP310 . مدلهای 32 و 64 گیگابایتی رو دیجیکالا موجود داره که خریدشو توصیه نمیکنم چون سرعت Write بسیار پایینی داره . 128 گیگ هم متاسفانه ناموجود زده .
    اگر پورت msata از نوع sata2 باشه میشه با پورت رایتر که احتمالا sata3 هست جا به جا کرد؟
    مدل EVO 850 از برند سامسونگ چطوره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر پورت msata از نوع sata2 باشه میشه با پورت رایتر که احتمالا sata3 هست جا به جا کرد؟
    مدل EVO 850 از برند سامسونگ چطوره؟
    نمیشه جای پورتها رو عوض کرد .
    اون مدل سامسونگ هم خوبه .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hemai's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

سلام. من یدونه لپ تاب lenovo 300-15isk دارم که داخلش یه هارد 2 ترابایت داره. میخوام بدون اینکه این هارو دربیارم یه ssd بندازم.
    چیکار میتونم بکنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •