تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 35 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 345

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Solid state drive►►►

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

سامسونگ مدلهای 840 evo بهترن یا 840 pro
    کسی قیمتی داره از اینا؟
    840 evo رو از تهران 600 گفتن و با گارانتی یک ساله کلون سیس درسته؟ اصلا سامسونگ گارانتی داره؟ من نمیدونم گارانتی کننده سامسونگ تو ایران که سام سرویسه چرا واسه محصولات دیجیتالیش این نیس؟

کسی فروشگاه اینترنتی نمیشناسه که معتبر باشه وبفروشه؟

--------------------------------------------

در مورد این اطلاعات ممنون میشم دقیق توضیح بدین سرسری نباشه میخام یادبگیرم

1- NAND فلش چه جور تراشه ای هس؟

2-سرعت نوشتن یا خواندن به صورت ترتیبی
    Sustained Sequential Write/Read یعنی چی؟

3- سرعت نوشتن و خواند بصورت تصاوفی یعنی چی و این که واحدش
    IOPS هست یعنی چی و مخفف چیه؟

4-
    سرعت نوشتن یا خواندن اتفافی 4k چیه؟

5-
    قابلیت S.M.A.R.T چیه؟ اینو قدیم ها هم تو مادربردها می دیدم.

6-حالت
    حالت ATTO چیه؟

7-
    حالت انتقال داده‌های چند رسانه‌ای (AS- SSD چیست؟
    داداش ، اینارو میخوای چکار؟
    اینکه فلش NAND چیه، به چه درد شما میخوره!؟
    NAND معادل NOT یک AND هست!
    این شکلی هم نشونش میدن:

XOR و NOR و OR و XNOR هم از انواع گیت های منطقی دیگه هستند که در معماری کامپیوتر ها بکار میشه و در درس مدار منطقی و معماری کامپیوتر در دوره کارشناسی تدریس میشه!
    برای اطلاعات بیشتر هم میتونی کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو رو مطالعه کنی!

Sustained Sequential Write/Read خیلی ساده هست!
    4 تا کلمه وجود داره که معنیشون اینه:
    Sustained پایدار
    Sequential متوالی/پی در پی
    Write نوشتن
    Read خواندن
    حالا بنظر شما معنیش چی میتونه باشه؟

IOPS که تقریبا مهم ترین مشخصه یه SSD هست مخفف Input/Output Operations Per Second هست!

منظور از نوشتن یا خواندن اتفافی 4k یا همون 4K random speed اینه که بلوک های کوچیکی داده به اندازه 4k از لوکیشن های مختلف دیسک انتخاب میشه و شروع به خوندن اونا میکنه!
    این سر هارد دیسک های معمولی خیلی کمتره چون هد باید هر بار به لوکیشن جدیدی منتقل بشه و این خیلی زمان بر هست!
    ولی در SSD ها بدلیل وجود نداشتم هد، این عملیات خیلی سریعتر انجام میشه.
    *در زمان لود ویندوز، تقریبا همچین عملی رخ میده!

SMART هم اسمش روشه دیگه!
    این قابلیت امکان مانیتورینگ ، تجزیه و تحلیل ،گزارش دهی از کارکرد هارد دیسک یا ... رو فراهم میکنه و در صورت بوجود اومدن مشکل،کاربر سریعتر متوجه میشه!

ATTO یک نرم افزار برای تست هست!

Multimedia Data Transfer (AS-SSD) هم دقیق نمیدونم ولی تا جایی که متوجه شدن یک تکنولوژی برای ارسال اطلاعات مولتی مدیا هست که باید دقیق تر از دیتا های معمولی باشن!
    مثلا برای یک فایل اجرایی مهم نیست اول کدوم تیکه برسه، ولی برای یک ویدئویی که بصورت شبکه داره پخش میشه، باید اطلاعات بصورت بترتیب و سرجای خودشون به مقصد برسن!
    و مباحثی مثل Real-time multimedia delivery و MULTIMEDIA NETWORKING مطرح هست!
    *البته کاملا مطمعن نیستم!

2. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

با سلام
    دوستان هارد ssd sata2 برای pc تو بازار موجود هست؟
    لطفا یک هارد ssd sata2 128g بهم معرفی کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

داداش ، اینارو میخوای چکار؟
    اینکه فلش NAND چیه، به چه درد شما میخوره!؟
    NAND معادل NOT یک AND هست!
    این شکلی هم نشونش میدن:

XOR و NOR و OR و XNOR هم از انواع گیت های منطقی دیگه هستند که در معماری کامپیوتر ها بکار میشه و در درس مدار منطقی و معماری کامپیوتر در دوره کارشناسی تدریس میشه!
    برای اطلاعات بیشتر هم میتونی کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو رو مطالعه کنی!

Sustained Sequential Write/Read خیلی ساده هست!
    4 تا کلمه وجود داره که معنیشون اینه:
    Sustained پایدار
    Sequential متوالی/پی در پی
    Write نوشتن
    Read خواندن
    حالا بنظر شما معنیش چی میتونه باشه؟

IOPS که تقریبا مهم ترین مشخصه یه SSD هست مخفف Input/Output Operations Per Second هست!

منظور از نوشتن یا خواندن اتفافی 4k یا همون 4K random speed اینه که بلوک های کوچیکی داده به اندازه 4k از لوکیشن های مختلف دیسک انتخاب میشه و شروع به خوندن اونا میکنه!
    این سر هارد دیسک های معمولی خیلی کمتره چون هد باید هر بار به لوکیشن جدیدی منتقل بشه و این خیلی زمان بر هست!
    ولی در SSD ها بدلیل وجود نداشتم هد، این عملیات خیلی سریعتر انجام میشه.
    *در زمان لود ویندوز، تقریبا همچین عملی رخ میده!

SMART هم اسمش روشه دیگه!
    این قابلیت امکان مانیتورینگ ، تجزیه و تحلیل ،گزارش دهی از کارکرد هارد دیسک یا ... رو فراهم میکنه و در صورت بوجود اومدن مشکل،کاربر سریعتر متوجه میشه!

ATTO یک نرم افزار برای تست هست!

Multimedia Data Transfer (AS-SSD) هم دقیق نمیدونم ولی تا جایی که متوجه شدن یک تکنولوژی برای ارسال اطلاعات مولتی مدیا هست که باید دقیق تر از دیتا های معمولی باشن!
    مثلا برای یک فایل اجرایی مهم نیست اول کدوم تیکه برسه، ولی برای یک ویدئویی که بصورت شبکه داره پخش میشه، باید اطلاعات بصورت بترتیب و سرجای خودشون به مقصد برسن!
    و مباحثی مثل Real-time multimedia delivery و MULTIMEDIA NETWORKING مطرح هست!
    *البته کاملا مطمعن نیستم!
    متشکر از اطلاعاتتون
    ولی یه نکته: من یه ذره زبان بلدم فقط یه ذره. منظورم این نبود که فقط ترجمه لغت به لغت Sustained Sequential Write/Read و امثالهم رو بنویسید. منظورم اینه که قصد و غرضش از این عبارت که نوشتن تصادفی یا خواندن ترتیبی آخه یعنی چی؟ تو چه حالتی تصادفی رخ میده تو چه حالتی ترتیبی. بیشتر منظورم اینان

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

متشکر از اطلاعاتتون
    ولی یه نکته: من یه ذره زبان بلدم فقط یه ذره. منظورم این نبود که فقط ترجمه لغت به لغت Sustained Sequential Write/Read و امثالهم رو بنویسید. منظورم اینه که قصد و غرضش از این عبارت که نوشتن تصادفی یا خواندن ترتیبی آخه یعنی چی؟ تو چه حالتی تصادفی رخ میده تو چه حالتی ترتیبی. بیشتر منظورم اینان

اخه دقیقا منظورش، همون معنیش هست!
    یعنی سرعت خواندن و نوشتم پشت سر هم و پی در پی!

رندوم:
    وقتی ویندوز رو میخواید بالا بیارید، شرایط مشابه تست رندوم هست! مثلا 2000 تا فایل قراره خونده بشه تا ویندوز بالا بیاد و هر کدوم در بخش های مختلف ذخیره شدن و پشت سر هم نیستند!

و کلا زیادی حساسیت نشون میدید!
    برید بازار، هر کدوم ارزونترین بود، همونو بخرید!
    مگر اینکه سیستم خیلی حرفه ای داشته باشید!
    یا برای انجام تست و گرفتن بنچمارک بخواهید SSD بخرید!
    در باقی موارد اختلاف قویترین و ضعیفترین SSD شاید در عمل 20% هم نباشه...

6. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

اخه دقیقا منظورش، همون معنیش هست!
    یعنی سرعت خواندن و نوشتم پشت سر هم و پی در پی!

رندوم:
    وقتی ویندوز رو میخواید بالا بیارید، شرایط مشابه تست رندوم هست! مثلا 2000 تا فایل قراره خونده بشه تا ویندوز بالا بیاد و هر کدوم در بخش های مختلف ذخیره شدن و پشت سر هم نیستند!

و کلا زیادی حساسیت نشون میدید!
    برید بازار، هر کدوم ارزونترین بود، همونو بخرید!
    مگر اینکه سیستم خیلی حرفه ای داشته باشید!
    یا برای انجام تست و گرفتن بنچمارک بخواهید SSD بخرید!
    در باقی موارد اختلاف قویترین و ضعیفترین SSD شاید در عمل 20% هم نباشه...
    بدبختی کار اینه که الان بخاطر ماه رمضون و پاره ای از مشکلات شهرستانم. و نیاز ضروری دارم. منبع خرید اینترنتی من هم دیج ی کالا بودش که اینم نداره ساسونگ وگرنه الان خریده بودمش.

در مورد مواردی که گفتم توضیح بدین ممنونم خیلی ممنون. قصدم یادگیری بود. خودم چند ساله تو کار کامپیوترم تو این فاروم هم فعالیت داشتم شما رو هم فکر کنم تو کلوپ فکر کنم نوکیا ایکس 6 یا نوکیا ان 8 دیده بودم. من یوزرم رو سال 86 فکر کنم ساختم که چون پسورد و ایمیل یادم رفته بود نتونستم بیام بالا. عشقم یادگیریه

ممنونم ازتون

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلامدوستان من با پشتیبانی تماس گرفتم. چون نوشته بود اگر میخواهید روی SSD سیستم عامل نصب کنید ، پارتشین ها رو پاک کنید و از نو بسازید!گفتم چرا . این رو جواب داده: منتها باز درست نگفته چرا؟
    Dear customer, Thanks for supporting ADATA product. It couldn't detected by the computer before format it.New SSD need to be formatted in order for the system to read and write data.If the partition has been created,so you must delete the original partition and Reformatted.The NTFS file system is recommended. Regards, ADATA Customer Service Center
    در صورتی که ما بدون پاک کردن تونستیم روش سیتسم عامل نصب کنیم و این میگه نمیتونید!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

سلامدوستان من با پشتیبانی تماس گرفتم. چون نوشته بود اگر میخواهید روی SSD سیستم عامل نصب کنید ، پارتشین ها رو پاک کنید و از نو بسازید!گفتم چرا . این رو جواب داده: منتها باز درست نگفته چرا؟
    Dear customer, Thanks for supporting ADATA product. It couldn't detected by the computer before format it.New SSD need to be formatted in order for the system to read and write data.If the partition has been created,so you must delete the original partition and Reformatted.The NTFS file system is recommended. Regards, ADATA Customer Service Center
    در صورتی که ما بدون پاک کردن تونستیم روش سیتسم عامل نصب کنیم و این میگه نمیتونید!!
    نه عزیز. اشتباه متوجه شدید. رو همه هاردها و فلاپی دیسک ها و ابزالات ذخیره سازی اطلاعات نوشته میشه که واسه شناسایی توسط سیستم عامل باید پارتیشن بندی بشه یا فورمت بشه
    من از اس اس دی ها خبری ندارم ولی همه هاردها موقع خرید صفر صفرند هیچ پارتیشنی ندارند که بخواد فرمت هم باشه

تو هم نیگاه کن اگه پارتیشن بندی نشده پارتیشن بندی کن و فورمتش کن واگه فورمت شده قبلا که بعید می دونم تو با فورمت NTFS فورمتش کن و FAT32 نباشه. (البته واسه مصرف در ویندوز)

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

برای اینکه یتونید از خر حافظه ای استفاده کنید(مثل SSD و HDD و فلش مموری و ...) باید با یکی از فایل سیستم هایی که سیستم عامل پشتیبانی میکنه فرمت کنید!
    دقت کرده باشید، تاکید کرده که SSD های جدید نیاز دارند که فومت بشن تا سیستم بتونه روشون بنویسه یا یا بخونه!

در کل بیششتر تاکید داره که SSD جدیدی که خریدید، قبل استفاده حتما دوباره پارتیشن بندی کنید(اگه قبلا پارتیشن هم داشته باشه باید پاکش کنید و از اول پارتیشن بندی کنید.

این کار معمولا برای هارد دیسک ها هم پیشنهاد میشه و چیز خیلی عجیبی نیست.

*تا حالا کلا امتحان نکردم که روی SSD بدون پاک کردن پارتیش ویندوز بزنی ، چی میشه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

برای اینکه یتونید از خر حافظه ای استفاده کنید(مثل SSD و HDD و فلش مموری و ...) باید با یکی از فایل سیستم هایی که سیستم عامل پشتیبانی میکنه فرمت کنید!
    دقت کرده باشید، تاکید کرده که SSD های جدید نیاز دارند که فومت بشن تا سیستم بتونه روشون بنویسه یا یا بخونه!

در کل بیششتر تاکید داره که SSD جدیدی که خریدید، قبل استفاده حتما دوباره پارتیشن بندی کنید(اگه قبلا پارتیشن هم داشته باشه باید پاکش کنید و از اول پارتیشن بندی کنید.

این کار معمولا برای هارد دیسک ها هم پیشنهاد میشه و چیز خیلی عجیبی نیست.

*تا حالا کلا امتحان نکردم که روی SSD بدون پاک کردن پارتیش ویندوز بزنی ، چی میشه؟

داره خودمونی میشه M Mobin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام
    این مدل Samsung 256GB 840 Pro Series رو کسی قیمت داره یا جایی رو برای فروشش پیشنهاد میکنید؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •