تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 35 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 345

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Solid state drive►►►

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

من تا حالا 5~6 تا SSD از ADATA استفاده کردم!
    S599
    SP600 ( دوتا 64 گیگ و یک 128 گیگ)
    SX900

از پتریوت هم دو مدل مختلف 128 گیگ استفاده کردم.
    از OCZ هم 2 مدل مختلف 128 گیگ داشتم!

با اطمینان میگم، کارایی همشون تقریبا در یک حد بوده! یعنی تفاوت ها فقط در تست ها و بنچمارک ها مشخص میشه و تفاوتی زیادی در کارکرد لپتاپ/دسکتاپ ندارند!

ولی در این بین، چیزی که خیلی مهمه گارنتی هست!(البته در 4~5 سال گذشته که من از SSD ها استفاده کردم خرابی ندیدم)
    اما گارانتی ADATA ها خیلی بهتره!
    تا حالا 2 بار قطعه به گارانتی آونگ فرستادم (هارد اکسترنال بودن) ، در هر 2 بار بدون سوال و جواب، یه هارد اکبند و پلمپ بجاش برام ارسال کردند.
    حتی آخرین بار همین 2 ماه پیش بود که هارد اکسترنال 1 ترابایتم بدسکتور داشت، فرستادم!
    روزی که تو سایت شرکت پست ثبت شد که تحویل شرکت دادن، زنگ زدم که مشکل رو توضیح بدم، ولی خانومه گفت امروز هارد جدید رو براتون پست کردیم! یعنی کمتر از 2 ساعت بعد از تحویل هارد مشکل دار، هارد جدید رو ارسال کردند!
    بدون اینکه بگن ضربه خوره/آب خورده/نواسانات برق بوده/استفاده نادرست کردید/...
    گارانتی ای دیتا چیه؟ راستی سری sp900 جدیتره یا sx900
    درضمن سامسونگ و اینتل رو هم خیلی خیلی تعریف می کنن. سامسونگ که یکه تاز میدان بوده-اینتل هم که خدای چیپست- OCZ هم که از قدیم وندیم کار کشته رم و این حرفا بود

من تا الان تصمیمم اینه
    اول سامسونگ 840 پرو 256
    اگه خیلی گرون دربیاد شاید سری معمولیش
    بعدش اینتل 520
    بعدش سن دیسک یا ای دیتا.

بدبختی اینه که نه تو سایت های اینترنتی اینتل موجوده نه سامسونگ
    ---------
    همشون عین همند تو رقابت با هم- هر کدوم یه تکنولوژی جدید می زنه روش قیمت رو میکشه بالا- خود اس اس دی ها معجزه بودن و انتظار ماورا معجزه از معجزه هم نداریم

ولذا این چندتا قابلیت رو که خوندم انگار خیلی مهمند
    یکیش داشتن ساپورت دستوtrim ویندوز هستش. یکی اینو یاد بده که چه جوری کش رو خالی می کنن

یکی NCQ هستش. این قابلیت مخفف Native Command Queuing هستش که توضیحاتشو اینطوری آورده اند:
    هارد دیسک‌های بدون NCQ دستورات را طبق ترتیبی که دریافت می‌کنند اجرا می‌کنند. درست مانند هنگامی که وارد یک فروشگاه شده‌اید و طبق لیست خرید خود را به ترتیب از قفسه‌ها بر می‌دارید. هارد دیسک‌هایی که NCQ دارند دستورات را به ترتیب نزدیکی آن‌ها به محل فعلی هدهای هارد دیسک انجام می‌دهند. مانند هنگامی که در فروشگاه خرید خود را بر اساس لیست از اجناس نزدیک‌تر به خودتان شروع نمایید. برای استفاده از NCQ دو پیش نیاز وجود دارد، اول پشتیبانی هارد دیسک شما از NCQ و دوم پشتیبانی کنترل‌گر دیسک از NCQ.

مورد بعد داشتن قابلیت RAID واسه سیستم یا لپ تاپ هایی که بیش از یک هارد خواهند داشت.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

درضمن سامسونگ و اینتل رو هم خیلی خیلی تعریف می کنن. سامسونگ که یکه تاز میدان بوده-اینتل هم که خدای چیپست- OCZ هم که از قدیم وندیم کار کشته رم و این حرفا بود

من تا الان تصمیمم اینه
    اول سامسونگ 840 پرو 256
    بعدش اینتل 520
    بعدش سن دیسک یا ای دیتا.

---------
    همشون عین همند تو رقابت با هم- هر کدوم یه تکنولوژی جدید می زنه روش قیمت رو میکشه بالا- خود اس اس دی ها معجزه بودن و انتظار ماورا معجزه از معجزه هم نداریم

یکیش داشتن ساپورت دستوtrim ویندوز هستش. یکی اینو یاد بده که چه جوری کش رو خالی می کنن

یکی NCQ هستش. این قابلیت مخفف Native Command Queuing هستش که توضیحاتشو اینطوری آورده اند:
    هارد دیسک‌های بدون NCQ دستورات را طبق ترتیبی که دریافت می‌کنند اجرا می‌کنند. درست مانند هنگامی که وارد یک فروشگاه شده‌اید و طبق لیست خرید خود را به ترتیب از قفسه‌ها بر می‌دارید. هارد دیسک‌هایی که NCQ دارند دستورات را به ترتیب نزدیکی آن‌ها به محل فعلی هدهای هارد دیسک انجام می‌دهند. مانند هنگامی که در فروشگاه خرید خود را بر اساس لیست از اجناس نزدیک‌تر به خودتان شروع نمایید. برای استفاده از NCQ دو پیش نیاز وجود دارد، اول پشتیبانی هارد دیسک شما از NCQ و دوم پشتیبانی کنترل‌گر دیسک از NCQ.

مورد بعد داشتن قابلیت RAID واسه سیستم یا لپ تاپ هایی که بیش از یک هارد خواهند داشت.
    سلام
    من سفارش SP920 ای دیتا رو دادم. شاید گزینه های بهتری هم باشند اما من به خاطر گارانتی سه ساله آونگ خریدم. میگن گارانتی خوبی هست و بهانه و دلیلی بی خود نمیاره وقتی مشکل باشه.
    این ای دیتا که سفارش دادم NCQ رو هم پشتیبانی میکنه و هم Trim
    فکر کنم سامسونگ فاقد گارانتی باشد.

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

من تا الان تصمیمم اینه
    اول سامسونگ 840 پرو 256
    بعدش اینتل 520
    بعدش سن دیسک یا ای دیتا.

---------

sp900 جدید تره قیمت مناسبی هم داره.
    مثلا لیون داره AData Premier Pro SP900 256GB رو 549 تومن میده!

ولی SX910 قیمتش خیلی بالاست!(256 گیگش رو 825 تومن قیمت دارم)

کلا تو رنج زیر 600 تومن بنظر من اینا بد نیستند:
    AData Premier Pro SP900 256GB که حدود 550 تومنه.
    AData XPG SX900 256GB حدود 599 تومن (خودم 1 سالی هست ازش استفاده میکنم و کاملا راضی هستم! (البته نسخه 128 گیگش رو))
    Kingston SSDnow KC300 240GB حدود 580 تومن.
    و چند مدل دیگه...

در مورد تریم که تا جایی که میدونم تقریا تمام SSD های جدید پشتیبانی میکنن!(حداقل SP900 و SX900 که پشتیبانی میکنن)

رید رو بیخیال باید بشی!
    چون به هیچ عنوان روی SSD ها کاربرد نداره!
    *البته بازم SSD های جدید بیشترشون ساپورت میکنن.

NCQ هم در هارد دیسک ها مهم هست نه SSD ها!
    حتی دقت کرده باشی، پیشنهاد میکنن که روی SSD ها عمل دیفرگمنت رو انجام ندین! چون زمان دسترسی شدیدا پایین هست و نیازی به دیفرگمنت و تکنولوژی هایی مثل NCQ نیست.
    درضمن SSD ها که کلا هد نداره که بخواد با NCQ کارکردش رو بهینه کنید.

یادم رفت بگم:
    گارانتی ADATA شرکت آونگ هست!
    نمایندگی رسمی ADATA هست و در سایت ADATA نماینده ایران، شرکت آونگ هست.
    Last edited by amir200812; 21-07-2014 at 18:45.

4. 2 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

sp900 جدید تره قیمت مناسبی هم داره.
    مثلا لیون داره AData Premier Pro SP900 256GB رو 549 تومن میده!

ولی SX910 قیمتش خیلی بالاست!(256 گیگش رو 825 تومن قیمت دارم)

کلا تو رنج زیر 600 تومن بنظر من اینا بد نیستند:
    AData Premier Pro SP900 256GB که حدود 550 تومنه.
    AData XPG SX900 256GB حدود 599 تومن (خودم 1 سالی هست ازش استفاده میکنم و کاملا راضی هستم! (البته نسخه 128 گیگش رو))
    Kingston SSDnow KC300 240GB حدود 580 تومن.
    و چند مدل دیگه...

در مورد تریم که تا جایی که میدونم تقریا تمام SSD های جدید پشتیبانی میکنن!(حداقل SP900 و SX900 که پشتیبانی میکنن)

رید رو بیخیال باید بشی!
    چون به هیچ عنوان روی SSD ها کاربرد نداره!
    *البته بازم SSD های جدید بیشترشون ساپورت میکنن.

NCQ هم در هارد دیسک ها مهم هست نه SSD ها!
    حتی دقت کرده باشی، پیشنهاد میکنن که روی SSD ها عمل دیفرگمنت رو انجام ندین! چون زمان دسترسی شدیدا پایین هست و نیازی به دیفرگمنت و تکنولوژی هایی مثل NCQ نیست.
    درضمن SSD ها که کلا هد نداره که بخواد با NCQ کارکردش رو بهینه کنید.

یادم رفت بگم:
    گارانتی ADATA شرکت آونگ هست!
    نمایندگی رسمی ADATA هست و در سایت ADATA نماینده ایران، شرکت آونگ هست.

ممنون از شما

در مورد RAID من حرفی واسه گفتن ندارم بلاخره در اس اس دی ها نیاز بوده که این قابلیت رو اکثرشون دارند. واسه چی کاربرد نداشته باشه! اتفاقا
    از اینجا

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نشریه کافه دیجیتال رو دانلود کنید صفحه 72- 73 فکر کنم رید کردن اس اس دی ها رو در حالت های مختلف چک کرده و نوشته.

در مورد NCQ من مدعی نیستم چون تازه دارم این اصلاعاتو کسب می کنم. اگر بی اهمیت بود واسه چی پس تو اس اس دی ها بعضی هاشون این قابلیت رو نوشته که ساپورت داره یا نداره. شاید زیاد تفاوت نکنه ولی بلاخره یه فاکتوره

ولی من بلاخره موندم سامسونگ بخرم یا اینتل یا هرچی. همشون یه جورایی مثل همند ولی سامسونگ رو بعضی سرور کارها دارن تعریف می کنن. ایشالا بزودی میخرم

از شما ممنونم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    اینکه عمر SSD ها محدود هست منظور چی هست؟ روی فلش ها چه اتفاقی در طول زمان رخ میده که دیگر قابل نوشتن نیستند؟

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

سلام
    اینکه عمر SSD ها محدود هست منظور چی هست؟ روی فلش ها چه اتفاقی در طول زمان رخ میده که دیگر قابل نوشتن نیستند؟
    اون قدیما بود!
    حالا تا حد خیلی خیلی این مشکل حل شده!
    حالا یه SSD معمولی 1 میلیون ساعت عمر داره که این یعنی با کارکرد 24 ساعته بالای 100 سال...

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

ممنون از شما

در مورد RAID من حرفی واسه گفتن ندارم بلاخره در اس اس دی ها نیاز بوده که این قابلیت رو اکثرشون دارند. واسه چی کاربرد نداشته باشه! اتفاقا
    از اینجا

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نشریه کافه دیجیتال رو دانلود کنید صفحه 72- 73 فکر کنم رید کردن اس اس دی ها رو در حالت های مختلف چک کرده و نوشته.

در مورد NCQ من مدعی نیستم چون تازه دارم این اصلاعاتو کسب می کنم. اگر بی اهمیت بود واسه چی پس تو اس اس دی ها بعضی هاشون این قابلیت رو نوشته که ساپورت داره یا نداره. شاید زیاد تفاوت نکنه ولی بلاخره یه فاکتوره

ولی من بلاخره موندم سامسونگ بخرم یا اینتل یا هرچی. همشون یه جورایی مثل همند ولی سامسونگ رو بعضی سرور کارها دارن تعریف می کنن. ایشالا بزودی میخرم

از شما ممنونم

چیزی که در SSD ها خیلی مهمه و باعث میشه در مقابل HDD ها خیلی سریعتر عمل کنن، زمان دسترسی هست!
    یعنی شما در عمل چند تا SSD داشته باشی که یکی سرعتش 250MBps باشه، یکی 500MBps و یکی هم رید کنید و مثلا 800MBps باشه، اگه زمان دسترسی اینا تقریبا برابر باشه، کاربر متوجه فرقشون نمیشه!(در بالا واردن ویندوز/اجرای نرم افزار ها/...)

تنها چیزی که فرق میکنه اینه که یک فیلم رو میخوای کپی کنی، (مثلا با حجم 10 گیگابایت)، بجای 23 ثانیه، 16 ثانیه طول میکشه کپی کنه!
    *که اینم در عمل به هیچ دردی نمیخوره، چون باید دیوایسی هم داشته باشید که این سرعت رو ساپورت کنه!(هارد اسکترنال/فلش/شبکه های رایج/... هیچ کدوم همچین سرعتی رو ساپورت نمیکنن)
    **مگر اینکه سیستم مورد بحث ، یک سیستم سرور باشه که از پورت های 10Gbps استفاده کنه!
    ***یا سیستم مولتی یوزر باشه و حداقل 10 تا کاربر همزمان با سیستم کار کنن، اونم بشرطی که پردازنده خیلی خیلی قویی داشته باشید نه یک پردازنده لپتاپ!

در مورد NCQ هم گفتم مهم نیست! نگفتم کلا بدرد نمیخوره!
    در یک هارد دیسک، تعداد IOPS به 100~150 محدود هست و اگه با دستوراتی مثل NCQ اینو 20 تا هم افزایش بدیم، یعنی 10~20 درصد کارایی رو بالا بردیم!

ولی تو SSD ها چون این میزان، حداقل و در کمترین حالتش 5~6 هزار هست(و در بیشترین حالت بالای 30~40 هزار) ، عملا پردازنده های عادی توان استفاده از همین میزان رو هم بطور کامل ندارند، حالا همینو هم بهینه کنید، تفاوت چندانی ایجاد نخواهد شد. به همین دلیل گفتم مهم نیست.

*شما قبل از برند، باید به گارانتیش توجه کنی!
    گارانتی اینتل و سامسونگ با کدوم شرکته؟
    *البته من شخصا بین این 2 تا ، سامسونگ رو ترجیح میدم(البته تا حالا استفاده نکردم)

9. این کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

سامسونگ مدلهای 840 evo بهترن یا 840 pro
    کسی قیمتی داره از اینا؟
    840 evo رو از تهران 600 گفتن و با گارانتی یک ساله کلون سیس درسته؟ اصلا سامسونگ گارانتی داره؟ من نمیدونم گارانتی کننده سامسونگ تو ایران که سام سرویسه چرا واسه محصولات دیجیتالیش این نیس؟

کسی فروشگاه اینترنتی نمیشناسه که معتبر باشه وبفروشه؟

--------------------------------------------

در مورد این اطلاعات ممنون میشم دقیق توضیح بدین سرسری نباشه میخام یادبگیرم

1- NAND فلش چه جور تراشه ای هس؟

2-سرعت نوشتن یا خواندن به صورت ترتیبی
    Sustained Sequential Write/Read یعنی چی؟

3- سرعت نوشتن و خواند بصورت تصاوفی یعنی چی و این که واحدش
    IOPS هست یعنی چی و مخفف چیه؟

4-
    سرعت نوشتن یا خواندن اتفافی 4k چیه؟

5-
    قابلیت S.M.A.R.T چیه؟ اینو قدیم ها هم تو مادربردها می دیدم.

6-حالت
    حالت ATTO چیه؟

7-
    حالت انتقال داده‌های چند رسانه‌ای (AS- SSD چیست؟
    Last edited by 09123456789; 23-07-2014 at 01:09.

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

Evo به صرفه تر هست
    دوست عزیز یک فروشنده ای هست تو تاپیک همسایه قیمت هاش خیلی خوبه
    خودم ازش یک ۸۴۰evo گرفتم ۵۴۰ تومن
    فروشم زیاد داشته

Sent from my C6802 using Tapatalk

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

Evo به صرفه تر هست
    دوست عزیز یک فروشنده ای هست تو تاپیک همسایه قیمت هاش خیلی خوبه
    خودم ازش یک ۸۴۰evo گرفتم ۵۴۰ تومن
    فروشم زیاد داشته

Sent from my C6802 using Tapatalk
    این فاروم همسایه رو به ما پیغام خصوصی فرمایید و شرح دهید چقدر قابل اطمینان است واینکه گارانتی سامسونگ چی هست. و چرا نقده ارزون میده و در ضمن ساخت کجاست؟

منظورتون از اینکه evo با صرفه هست چیه؟

راستی evo مخفف to evolve یا evolved هستش
    Last edited by 09123456789; 23-07-2014 at 03:51.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •