تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 35 اولاول ... 39101112131415161723 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 345

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Solid state drive►►►

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

سلام سلام
    دارم لپ تاپ سونی میخرم حدود 4 تومن میخوام هارد یک تراشو دربیارم و SSD جا بزنم (البته نمی دونم گارانتی رو باطل خواهد کرد یا نه. میخوام از دی جیک الا بخرم)
    بررسی کردم قیمت هاردهای SSD رو دیدم قیمتاشون واقعا معقوله اولش خواستم 128 یا 120 بگیرم که واقعا واسه ویندوز و برنامه هام خیلی کافیه (هارد اکسترنال 2 ترا WD دارم) ولی بودجه ای بهمون برخورد که توانایی خرید 240 یا 256 رو دارم

حالا میخوام ببینم بهترین مدل پیشنهادیتون چیه؟

مطالعاتی که کردم متوجه شدم هارد SSD باید
    از RAID پشتیبانی کنه (که به نظرم با یه هارد امکان پذیر نیس)
    از دستوارت TRIM ویندوز (که میدونم چیه ولی کی باید استفادش کنیمو نمی دونم) پشتیبانی کنه
    از NCQ پشتیبانی کنه که این قابلیتو خیلی از SSD ها نداشتن مثل بعضی مدلهای ADATA
    ضد آب و ضد خش و مقاوم در برابر شوک اینام پیش کش
    ---------
    خواهشا راهنماییم کنید بهترین و برترین انتخابو بکنم چون گرون قیمته بعدش پشیمون نشم چون راه برگشتی نداره

تو مقایسه ای که تو سایت دی جیک الا انجام دادم انگار مدل سن دیسک SanDisk Extreme II SDSSDXP - 240GB

جالب به نظرم اومد و یکی فرموده بود نمیدونم OCZ و اینل و سامسونگ. (تا جایی که از OCZ میدونستم خبره هم فن حریف تو کار رم سازی برای کامپیوترهای گیمینگ خونگی بود)

خواهشا سریعترینو بهترین رو معرفی کنید

به همه گفتم، به شما هم میگم، زیاد به نتیجه فلان تست و بنچمارک و ... توجه نکنید!
    ضعیفترین SSD هم شما رو راضی میکنه! حتی اگه ساتا 2 باشه...

حالا:
    مثلا Transcend 320 Premium SATA3 256GB تقریبا خوش قیمت ترین هست با حدو 495 هزار تومن!(از دوستان کسایی هستند که استفاده میکنند و راضی هم هستند)

خودم حدود 1 ساله از AData XPG SX900 128GB استفاده میکنم که کاملا راضی هستم.
    AData XPG SX900 256GB SATAIII حدود 599 تومنه.

مثلا Kingston HyperX 3K 240GB SATA3 هم هست که 619تومنه!

و انواع مدل های دیگه!
    که اگه من بودم، همون ارزونترینش که Transcend 320 Premium هست رو میگرفتم!

روی لپتاپ خودم Adata SP600 هست که تقریبا ارزونترین SSD هست ولی کاملا راضی هستم و حالا حدود 1 ساله که دارم ازش استفاده میکنم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

به همه گفتم، به شما هم میگم، زیاد به نتیجه فلان تست و بنچمارک و ... توجه نکنید!
    ضعیفترین SSD هم شما رو راضی میکنه! حتی اگه ساتا 2 باشه...

حالا:
    مثلا Transcend 320 Premium SATA3 256GB تقریبا خوش قیمت ترین هست با حدو 495 هزار تومن!(از دوستان کسایی هستند که استفاده میکنند و راضی هم هستند)

خودم حدود 1 ساله از AData XPG SX900 128GB استفاده میکنم که کاملا راضی هستم.
    AData XPG SX900 256GB SATAIII حدود 599 تومنه.

مثلا Kingston HyperX 3K 240GB SATA3 هم هست که 619تومنه!

و انواع مدل های دیگه!
    که اگه من بودم، همون ارزونترینش که Transcend 320 Premium هست رو میگرفتم!

روی لپتاپ خودم Adata SP600 هست که تقریبا ارزونترین SSD هست ولی کاملا راضی هستم و حالا حدود 1 ساله که دارم ازش استفاده میکنم.
    نظرتون راجع به سن دیسک چیه؟ بخصوص NCQ رو هم پشتبانی داره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

من نیاز ضروری به جواب های اساتید راجع به خرید اس اس دی دارم. اگر این بخش به نظر قدیمی و مسکوت می آید بنده سوالم را جای دیگر مطرح کنم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    من خیلی توی برند های اس اس دی گشتم.128 گیگ میخواهم بخرم.یک چیزی که خوب کار کنه و وسط راه پنچر نشه.
    اصلا وسواس شدم چی بخرم. یکی میگه 100 بیشتر بده برند خوب تر بخر.یکی میگه گارانتی مهمه . و ...

از 240 تو بازار هست تا به بالا تو حجم 128

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

سلام
    من خیلی توی برند های اس اس دی گشتم.128 گیگ میخواهم بخرم.یک چیزی که خوب کار کنه و وسط راه پنچر نشه.
    اصلا وسواس شدم چی بخرم. یکی میگه 100 بیشتر بده برند خوب تر بخر.یکی میگه گارانتی مهمه . و ...

از 240 تو بازار هست تا به بالا تو حجم 128
    منم وسواس شدم به خدا چی بخرم. اولش خواستم 128 بخرم بعد بوجه رسید 240 یا 256 خواستم بخرم ولی کلا 128 واسه ویندوز و برنامه ها کافیه مگر اینکه گیمر باشی.
    سایت های زیادی رو گشتم فاروم های زیادی رو- یکی میگه این خوبه اون بده- کلا نظرات اصلا حرفه ای و تخصصی نیست- همه اون علفی که به دهنشون شیرین اومده رو دارن پیش کش می کنن
    OCZ
    Geil
    کورشول
    کورسیر
    اینتل
    ای دیتا
    ترنسند
    سیلیکون پاور
    پلکستور
    غیره و غیره

ولی شنفتم میگن سامسونگ و اینتل و سیگیت بهتره.
    بیشتر متمایل شدم به اینتل

OCZ زمانی یکی از برترین وبهترین و حرفه ای ترین رم ساز های کامپیوترهای شخصی گیمینگ بود الان ندیده میگم بهتره ولی شنیدن کی بود مانند دیدن. ژل هم همینطور
    در نظر داشته باشه TRIM-NCQ-RAID رو پشتیبانی کنه. رید واسه زمانی که دو تا بیشتر هارد بکار ببری

خدایا کمک کن زود به نتیجه ای برسم- بدبختانه اینتل تو هیچ یک از سایت های ایرانی فروش نداره که

6. این کاربر از 09123456789 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. دوستان
    منم میخام یه اس اس دی 128 واسه لپتابم بخرم . ولی نیاز به هاردم دارم. میشه اس اس دی رو جای دی وی دی رایتر زد . چون دی وی دی رایترمو نیاز نداشتم کلا دراوردم.
    Last edited by roya.rashidi; 21-07-2014 at 04:37. دليل: غلط

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

سلام. دوستان
    منم میخام یه اس اس دی 128 واسه لپتابم بخرم . ولی نیاز به هاردم دارم. میشه اس اس دی رو جای دی وی دی رایتر زد . چون دی وی دی رایترمو نیاز نداشتم کلا دراوردم.
    بلی. تو بعضی مدلهای لپ تاپ این امکانو داده که دی وی دی رایتر رو با هارد دوم جایگزین کنید. اما نمی دونم درب محفظه دی وی دی رام چه جوری میشه اونوقت؟ یعنی وقتی درمیارین خوب درشم درمیاد و اون تو خالی می مونه. چه جوریاس؟

دوستان دوستان
    من جوابمو واسه هارد اس اس دی گرفتم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. این کاربر از 09123456789 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بلی. تو بعضی مدلهای لپ تاپ این امکانو داده که دی وی دی رایتر رو با هارد دوم جایگزین کنید. اما نمی دونم درب محفظه دی وی دی رام چه جوری میشه اونوقت؟ یعنی وقتی درمیارین خوب درشم درمیاد و اون تو خالی می مونه. چه جوریاس؟

دوستان دوستان
    من جوابمو واسه هارد اس اس دی گرفتم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اره خالی میمونه . ولی جای سوکتش به هارد که نمیخوره . روی دی وی دی رایترم هم سوکت برقش هم اون یکی , یه اندازن . یعنی بهش نمیخوره اس اس دی
    تبدیل اینا نداره

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

منم وسواس شدم به خدا چی بخرم. اولش خواستم 128 بخرم بعد بوجه رسید 240 یا 256 خواستم بخرم ولی کلا 128 واسه ویندوز و برنامه ها کافیه مگر اینکه گیمر باشی.
    سایت های زیادی رو گشتم فاروم های زیادی رو- یکی میگه این خوبه اون بده- کلا نظرات اصلا حرفه ای و تخصصی نیست- همه اون علفی که به دهنشون شیرین اومده رو دارن پیش کش می کنن
    OCZ
    Geil
    کورشول
    کورسیر
    اینتل
    ای دیتا
    ترنسند
    سیلیکون پاور
    پلکستور
    غیره و غیره

ولی شنفتم میگن سامسونگ و اینتل و سیگیت بهتره.
    بیشتر متمایل شدم به اینتل

OCZ زمانی یکی از برترین وبهترین و حرفه ای ترین رم ساز های کامپیوترهای شخصی گیمینگ بود الان ندیده میگم بهتره ولی شنیدن کی بود مانند دیدن. ژل هم همینطور
    در نظر داشته باشه TRIM-NCQ-RAID رو پشتیبانی کنه. رید واسه زمانی که دو تا بیشتر هارد بکار ببری

خدایا کمک کن زود به نتیجه ای برسم- بدبختانه اینتل تو هیچ یک از سایت های ایرانی فروش نداره که
    سلام
    من تصمیم به ADATA گرفتم.

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری amir200812's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    URMIA CITY پاریس ایران

پيش فرض

سلام
    من تصمیم به ADATA گرفتم.
    من تا حالا 5~6 تا SSD از ADATA استفاده کردم!
    S599
    SP600 ( دوتا 64 گیگ و یک 128 گیگ)
    SX900

از پتریوت هم دو مدل مختلف 128 گیگ استفاده کردم.
    از OCZ هم 2 مدل مختلف 128 گیگ داشتم!

با اطمینان میگم، کارایی همشون تقریبا در یک حد بوده! یعنی تفاوت ها فقط در تست ها و بنچمارک ها مشخص میشه و تفاوتی زیادی در کارکرد لپتاپ/دسکتاپ ندارند!

ولی در این بین، چیزی که خیلی مهمه گارنتی هست!(البته در 4~5 سال گذشته که من از SSD ها استفاده کردم خرابی ندیدم)
    اما گارانتی ADATA ها خیلی بهتره!
    تا حالا 2 بار قطعه به گارانتی آونگ فرستادم (هارد اکسترنال بودن) ، در هر 2 بار بدون سوال و جواب، یه هارد اکبند و پلمپ بجاش برام ارسال کردند.
    حتی آخرین بار همین 2 ماه پیش بود که هارد اکسترنال 1 ترابایتم بدسکتور داشت، فرستادم!
    روزی که تو سایت شرکت پست ثبت شد که تحویل شرکت دادن، زنگ زدم که مشکل رو توضیح بدم، ولی خانومه گفت امروز هارد جدید رو براتون پست کردیم! یعنی کمتر از 2 ساعت بعد از تحویل هارد مشکل دار، هارد جدید رو ارسال کردند!
    بدون اینکه بگن ضربه خوره/آب خورده/نواسانات برق بوده/استفاده نادرست کردید/...

13. 3 کاربر از amir200812 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •