تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 35

نام تاپيک: مصاحبه با اعضای P30 World (سری جدید): مهمان Atghia ناظر انجمن سبک زندگی

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض مصاحبه با اعضای P30 World (سری جدید): مهمان Atghia ناظر انجمن سبک زندگی

با سلام و درود خدمت تمامی کاربران مجموعه انجمن های پی سی ورلد

همانطور که از اسم تاپیک پیداست در خدمتتون هستیم با سری جدید مصاحبه با کاربران انجمن

روال کار به این صورت هست که هر هفته این تاپیک میزبان یکی از کاربران محترم انجمن قرار میگیره

و هر هفته سوالاتی توسط تیم مدیریت انجمن متفرقه از یکی از کاربران انجمن پرسیده میشه و در تاپیک قرار داده میشه

اگر در مورد سوالات و نحوه ی برگزاری مصاحبه ها انتقاد یا پیشنهادی داریدتوسط پیام خصوصی برای تیم مدیریت انجمن متفرقه ارسال کنید

تاپیک به صورت قفل شده به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

سری اول این مصاحبه در سال 2005 به همت دوستان به اجرا در امد و بعد از سال ها با سری جدید در خدمتتون هستیم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محتوای مخفی: لیست مهمان ها 

2. 159 کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

- Saman -,!Ghost!,~~~,30vil,A M ! N,a.g g.a,a.sahami,A/|\IR,adrenalin,Ahmad,Alex Fera,ALI . R,ali_agha1981,ali_i3,Ali_RNT,Ali*Reza,aliaghil,Amateِur,amin_fixfox,Amir M.ohAma.D,and-roid2,Arash4484,Aria1997,Armin.Computer,ask_bl,Atghia,B.3.S.T,B3HZ@D,banii,befermatooo,bi7323,BLAK LORD,Captain,Carl,charlize,City 17,computer-times,Dark Shine,darush 00,Demon King,dourtarin,E.G_band,E.N.A.Y.A.T,Eblis 2011,Elendil1,ELSIN,eman619rv,EngineeR EhsaN,Ezel,F l o w e r,farshad.88,g900,geojo,GOLDFINCH,Hamid Hamid,hamid_diablo,Harvest_moon_majid,Hatek,hojjatinho,HoseinKing,hossein blak,iilliya,Iloveu-ALL,kavehj4488,kian98,Kianoosh,kiar,KiarashMa,Kurosh,Layken,Legend,M A S T 3 R,m-a-88,M0RTEZA_R,mahpesar,malkemid,Malware,Masoud King,Masoud-Susa,MasterGeek,Masоud,matinpour,maverick100,mehdi_08,Mehran,Mehrshad-msv,Meisam,mestry,microsof,Milad_Sky,Miss Artemis,mjorh,mohammad ahmadi,Mohammad King,MOHAMMAD-SEVEN,Morteza4SN,MOSTAFA_ABBASI,Mr_100_dolari,mtchabok,nima1221,nw_nk,OMiD.1080p,Pami,parsa sp,pcforlife,peaceful1,pedram_01,polestar98g,poonel,Pourya-pc,pro_translator,Public Enemy,raana,raha bash,rezas60v5,Rhodes,runner,rz21,S.R Download,Saeed Dz,Saeed kmss-D,Saleh,sansi,Sara,sara_program,saye,seamack,sh79,shabe.saket,Shahin King,sistani14,SNOW PATROL,sonixax,soroosh_cz,sourena,Stream,tanha.2011,tanner,TATU_TATY,Thor God,toufan,TREASURES,Turok-71,V E S T A,vahidgame,vipeer,virus2009,XENON24,XxScorpionxX,ye adam,yuseph,zed2,Йeda,Переклад не,بردیا,بی باک بی بال,محمـدمهدی,مصطفی,ملا نصرالدین

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض Masoud King مدیر انجمن بازیهای کامپیوتری

سلام به همگی دوستان

مصاحبه این هفته با ....

محتوای مخفی: مصاحبه 
    1-مسعود جان کمی از خودت بگو تا دوستان بیشتر با شما آشنا بشند
    مسعود هستم،
    متولد تربت جام 23 سالمه ، اخرای همین ماه میرم تو 24 سالگی.
    علاقه خاصی به سمت چپ جغرافیای سیاسی دارم. فوتبال و والیبال رو خیلی دوست دارم، البته فوتبال فقط دیدنش ولی والیبال به همه چیزش علاقه زیادی دارم.

2-شاغل یا دانشجو؟
    دانشجو هستم، مهندسی کشاورزی گرایش مکانیک ماشین های کشاورزی می خونم همین مشهد، دانشگاه فردوسی، ترم 10

3-کجا زندگی میکنید؟
    فعلا که مشهد خونه هم سمت احمد آباد.
    اینجا دانشجو هستم و دیگه فعلا موندگار شدم تا ببینم بعدا چی میشه

4-اولین پستی که دادی ؟
    اگه درست یادم باشه، یکی از دوستان آواتارش ابی بود، منم یه پست دادم " بابا ابی"

5-چرا بایرن مونیخ؟
    چر بایرن مونیخ نه؟ : دی
    اصالت، مقام های بی شمار، وجه خاص و بین المللی، مدیریت قوی
    اگه منظور پیشینه هست باید بگم که رسانه ملی تو زمینه تاثیر داشت
    بچگی هست و آدم یکی رو میبینه ازش خوشش میاد، دنبال طرف رو میگیره و میشه هوادار یه تیم. البته من اول هوادار تیم آلمان شدم بعد دیگه دیدم فقط میشه هوادار بایرن بود یعنی اون حس عالی رو حتی زمان قدیم همین بایرن به من می داد.. خب وقتی هم یه بازیکن مثه کان یا ماتئوس ببینی دیگه نمیشه ازش دل کند.

6-به فال ، خواب ، نذر اعتقاد داری؟یا کلا مخالفی؟
    به نذر آره اما زیاد به فال و خواب اعتقاد ندارم، اگه برم سراغ فال بیشتر به خاطر یه حس کنجکاوی و تفریح هست نه اینکه بخوام بر اساس نتیجش رفتار کنم.

7-دنیای مجازی برات جذابتره یا واقعی؟ یا مساوی؟
    مشخصا دنیای واقعی.
    دنیای مجازی هم جذابیت های خاص خودش رو داره ولی جذابیت هاش اصلا قابل قیاس با دنیای واقعی نیست..
    اما نمیشه فقط یکدوم رو داشت و به نظرم لازمه آدم به هردو به اندازش برسه.

8-چطور شد مدیر شدی؟
    مثه بقیه
    مدیر انجمن بازی هومان در خواست داده، مدیرای بالا دستی موافقت کردن و دیگه شدم مدیر.
    البته هومان تو این انجمن بهترین دوستمه و همیشه تو موضوعات مهم انجمن بازی باهم همکاری نزدیکی داشتیم و اکثرا اوقات نظراتمون هم یکی بود.

از قبل ترش بخوام بگم اینطوریه که من اول همکار شدم و خلاصه بعد دو سال فک کنم بازنشست شدم و یه مشکلاتی بود نمیشد سر بزنم به سایت اما قرار بر این شد که دوباره برگردم. خلاصه بعد حدود یه سال در قالب ناظر برگشتم به مدیریت و چند مدت بعدش هم شدم مدیر.

9-دوست داری با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟
    کلا با بچه هایی که بیشتر اینجا روابط نزدیکی دارم، بیرون از نت هم در ارتباط باشم.
    از تو همین انجمن یه دوست خیلی خوب بیرون از نت هم پیدا کردم که مشهدیه..
    یا با بیشتر بچه های تیم مدیریت انجمن گیم به صورت اس ام اسی و اینا در ارتباط هستیم هر از گاهی.

10-اگه انتخاب ملیتت دست خودت بود دوست داشتی ساکن کدوم کشور بودی ؟؟ ایا باز هم ایران رو انتخاب میکردی ؟
    اگه می دونستم قبلا ایران بودم احتمال زیاد برای تنوع هم شده میرفتم یه کشور دیگه.
    آلمان

11-تا حالا شده بیش از حد حس بزرگی بهت دست بده !؟
    همیشه سعی کردم که اینطوری نشه. یعنی به قولی جو گیر نشم ولی خب بعضی وقتا دیگه از دست در میره اما بیش از حد نبوده و کنترل کردم.
    هر وقت هرکسی رو میبینم که یهو احساس بزرگی و اینا بهش دست میده، یاد این جمله توی ترول ها میوفتم، " حسی که من در این لحظه دارم" : دی

12-آخرين تايپيكي كه ديدي و گفتي ايول؟
    تاپیک هایی که بچه ها تو قسمت اخبار بازیها میزنن همشون ایول داره چون واقعا زحمت می کشن و از منابع غیر فارسی استفاده میکنن. ولی آخرین تاپیکی که خیلی خوشم اومد:
    توصیه میکنم اگه زیاد وقت ندارین خبر دنبال کنین هفته ای یه بار به این تاپیک سر بزنین تا اخبار مهم گیم تو هفته ای که گذشت رو از دست ندید.

13-چندتا خط موبایل داری؟مدل گوشی؟
    یه دونه .. سامسونگ گلکسی فیت

14-بچه بودی چندبار کتک خوردی( از اون مفصل هاش ها)علت؟
    مفصل که زیاد
    دیگه شیطنت های بچگی و کتک خوردن از مادر گرامی برای همه خاطره هست

15-فکر میکنی ازدواج عاقلانست؟و سنش؟
    ازدواج در مجموع خیلی خوبه.. در کنار مشکلاتش می تونه پشتوانه عظیمی باشه ولی به شرطیکه از رو جو گیری و موضوعات احساسی نباشه یا فقط به دلیل مسائل جنسی، کسی نره ازدواج کنه که عاقبتش همچی جالب نیست و می تونه خیلی گرون تموم بشه.
    به نظر بالای 27 سال برای پسرا سن مناسب تری هست.
    توصیه اکید هست قبل ازدواج چندین جلسه مشاوره انجام بشه : دی

16-در مورد نحوه ی اشناییت با پی سی وورلد یدونه از این گزینه ها رو بطور مشروح انتخاب کنید

الف)معرفی دوستان
    ب)سرچ در نت
    ج)بطور اتفاقی
    د)هیچکدام
    من نحوش رو میگم، انتخاب گزینش با خودتون : دی
    آخرای تابستون بود، تقریبا 6 سال پیش. پسر داییم اومده بود خونمون و میگفت یه انجمنی هست توش یه سری بازیهای PES برگذار میشه. به این صورت که یکی قبول میکرد برگذاری مسابقات رو و هرکی یه تیم انتخاب می کرد. ترکیب رو برای برگذار کننده می فرستادن اون مسابقات رو به صورت CPU vs CPU برگذار می کرد و نتیجه رو می گفت.. منم دیدم چیز جالبیه عضو شدم. بعد دیگه کم کم موندگار شدم اینجا.

17-اینایی که میگم رو فقط و فقط با یک شکلک توصیف کن

میثم

تینا -در مورد ایشون شاخت کافی ندارم متاسفانه

آرمان

شاهین
    مهران
    سروش

18-اولین کلمه ای که با خوندن اینا به ذهنت میرسه:

رئیس - پاچه خواری
    توپ- والیبال
    پیکان- بخاری
    پی سی- گیم
    باقالی - غذا ( الان ماه رمضون هست و کلا هرچی آدم می خونه یاد غذا میوفته)
    فنچ- دختر دبیرستانی
    دوشواری-
    تهی- تابع

19-کلا نظرت در مورد سوپر مدیرهای انجمن چیه؟
    زیاد نیستن خدایی؟موافقی چند پادشاه در یک اقلیم؟
    با دو سه تاشون که من در ارتباطم، آدمای خوب و صمیمی ای هستن. تعدادشون همینکه زیاده برای مدیرا بهتره. یکی مخالف بود باز امیدی هست بقیه رو همراه کنی : دی
    اگه در مورد ادمین های می گفتی چند پادشاه در یک اقلیم نگنجن یه چیزی ولی این نارنجی پوش های انجمن ادعایی ندارن : دی

20-کنسول مورد علاقت چیه ؟
    به کنسول خاصی تعلق خاطر ندارم. اینطوری نیست که مثلا اگه از فلان کنسول بد گفته بشه احساس کنم به من توهین شده و آرمان ها زیر سوال رفته و بیام خیلی تند جواب بدم.
    نه زیاد برام فرقی نمی کنه..

21-با کدوم کنسول خاطرات شیرینتری داری ؟ (هنوزم داریش ؟)
    سگا مگا درایو. داشتن که دارمش ولی دیگه روشن نمیشه، سوخته

22-pes vs fifa
    اگه بخوام یه مقایسه کلی انجام بدم به نظرم هر دو بازی یک سری معایب و محاسن دارن.
    مثلا PES روی فردیت گرایی خیلی خوب کار کرده و تونسته به شیوه ای عمل کنه که هر بازیکن شاخص فقط بر اساس میزان قدرت هاش ( مثه قدرت پاس و اینا توی بازی) با بقیه فرق نداشته باشه یعنی اگه دوتا بازیکن با قدرت های مساوی باشن، این دو شبیه هم نباشن. بعدیش مود be come a legend هست که خیلی خوب روش کار کردن که تو این دو قسمت فیفا درسته این چند ساله پیشرفت داشته ولی به PES نمی رسه. اما از اونور FIFA تو زمینه گیم پلی بازی خیلی سرتر از PES عمل کرده. آزادی عمل، فیزیک طبیعی تر و تعامل های واقعی تر بازیکنان باهمدیگه داخل زمین و ... باعث شده گیمپلی فیفا خیلی سرتر از PES باشه. یکی دیگه از برتری های FIFA، انیمیشن های واقعیش هست و باعث شده حرکت بازیکنا مثه آدم آهنی نباشه بلکه خیلی نرم و روون و واقعی دیده بشه. کلا در مجموع به نظر FIFA در حال حاضر بهترین شبیه ساز فوتبالی هستش.

23-ps4 vs xbox 1
    هر دو چشم انداز خیلی خوبی دارند و نسل بعد بازی های ویدئویی، بی شک خیلی جذاب تر دنبال میشه. کنسول های نسل بعد از نظر سخت افزاری پیشرفت زیادی کردند و قدرت بالایی دارن. PS4 صد دلار ارزون تره و قدرت سخت افزاریش بالاتره ولی ایکس باکس کینکت نسل بعدی داره روش و ... مطمئنا هرچی این نبرد بین دو کمپانی بیشتر و شدید تر بشه، به نفع گیمرها هست. نمونش همینکه مایکروسافت از یک سری تصمیماتش عجیبش عقب نشینی کرد.
    واقعا فعلا نمیشه گفت کدوم یکی برتر از دیگری هست. باید منتشر و تست بشن بعد تصمیم گرفت. هرکدوم زودتر -- بشن مطمئنا با اقبال عمومی بهتر و بیشتر مواجه میشن، حداقل تو ایران اینطوری خواهد بود.

24-در شرایط حال رقابتی بین pc با کنسول ها میمونه؟یا pc کنار زده میشه؟
    مطمئنا PC همیشه باقی می مونه و شاید حتی به مرحله ای برسیم که کنسول ها کنار زده بشن.
    به نظرم هیچ وقت نمیشه گیم و PC رو از هم جدا کرد.

25-ایا مثل بعضی ها ,از حالا مایکروسافت رو در برابر ps4 سونی شکست خورده میدونی؟ و مهمترین مشکل xbox one که باعث ایجاد چنین تفکری بین گیمر ها شدو رو چی میدونی؟
    اول باید دید شکست از چه نظری. من شکست رو برای مایکروسافت تو فروش بررسی میکنم. مطمئنا برای یک کمپانی مهم ترین موضوع، فروش بالای محصوله که شکست یا موفقیتش رو تعیین میکنه. تا الان پیش فروش های کنسول مایکروسافت خیلی بالا بوده پس شکستی در کار نیست.

به نظرم اشتباه مایکرو یکی در مورد بازی های دسته دوم بود و دیگری اتصال 24 ساعته به نت. که باعث شد همون اول یکم گیمرها نا امید بشن. اما مایکروسافت این دو مشکل بزرگ رو بر طرف کرد و داره کم کم سعی میکنه با ارائه ویژگی های جدید مثه تبدیل کنسول به devkit و فضای نامحدود کلود برای همه و یا self publish بازی های مستقل، برگ رو تا حدودی برگردونه اما در هر صورت این وسط به نظرم فروش هر دو کنسول ( که معیار شکست یا موفقیت هست) نزدیک به هم خواهد بود.

26-فيلم هايي كه از روي بازيها ساخته ميشن رو نگاه ميكني ؟ از كدوم بيشتر خوشت اومده ؟
    اگه فیلم وب باشه آره ولی معمولا فیلم های زیاد جالبی از آب در نمیان که هیچ خیلی هم چرند میشن. اکثرا بازیگرای متوسط و سطح پائینی به کار گرفته میشن و نتیجه مطلوب نیست.
    بیشتر از هیتمن و مکس پین و مورتال کمبت

27-چه انگیزه ای باعث میشه انجمن بازیها رو اداره کنید؟
    همگی ( از کاربر عادی گرفته تا تیم مدیریت) تو انجمن بازی تلاش می کنن تا سطح قسمت بازیها بره بالاتر. حفظ و نگهداری از همین زحمت های کشیده شده و ارتقای مکانی که خودت براش زحمت کشیدی، انگیزه لازم رو میده به آدم.

28-نظرت در مورد بازیهایی مثل تراوین و جنگ خان ها چیه؟ بنظرت جذابن؟اگه اره چرا اگه نه بازم چرا؟پس اینهمه یوزر داره چرا؟
    تراوین رو یه مدت بازی می کردم، زیاد از شکل و شمایلش خوشم نیومد.جنگ خان ها هم تستش نکردم ولی چند سال پیش به شدت درگیر بازی TribalWars بودم. اینطور بازیها مطمئنا جذاب هستن ولی یه مشکلی که دارن اینه که آدم رو از زندگی می ندازن : دی
    وقتی شروع میکنی و کلی وقت می زاری دیگه باید ادامه بدی و نمیشه بیخیال شد : دی
    ولی اگه آدم بیکار باشه خیلی لذت بخشن

29-the last of us شایسته انقدر سر و صدا بود ؟
    من خودم اینو بازی نکردم هنوز. اما مطمئنا شایسته بود. درسته بازی یک سری مشکلات هوش مصنوعی داره ( مراجعه بشه به نقد ها) ولی بازم با عنوان بی نظیری مواجه هستیم. میانگین نمرات بازی 96/100 خودش گویای همه چیز هست و حرفی این وسط باقی نمی مونه در مورد بزرگی این بازی. کلا ناتی داگ یک کمپانی بازی سازیِ بی نظیری تو صنعت گیم محسوب میشه. سونی باید افتخار کنه که با همچین نابغه هایی کار میکنه.

30-نظرت درباره سیاست انحصار گری چیه ؟ که مثلا بعضی از بازی ها برای یک کنسول خاص ارائه میشه؟
    خیلی سیاست ظالمانه ای هست.. اصلا موافقش نیستم.
    ولی بالاخره یه اهرمی هست برای هر کمپانی تا از این طریق، کنسول بیشتری بفروشه.
    مطمئنا اگه بازی هایی مثه هیلو، گیرز او وار، آنچارتدد، سوپر ماریو، زلدا و ... ، انحصاری نبودن کسی سراغ کنسول ها نمی رفت.

و در اخر...
    در آخر ممنون از تیم مدیریت بخش متفرقه که این وقت رو در اختیار من قرار داد ( چیزی که همه میگن دیگه )
    فقط اینکه دوستان، اینقد سر یک کنسول فن بازی در نیارید به خدا خوب نیست.
    همگی موفق و تندرست باشید

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض n.pineapple ناظر انجمن ادبیات

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی این هفته مصاحبه ای با:

1-ندای عزیز لطفا کمی از خودتون بگید تا دوستان بیشتر با شما آشنا بشند))و همچنین محل زندگیتون و اینکه شاغل هستید یا دانشجو؟))

سلام.نـدا هستم..22 سالمه..دانشجوی فیزیولوژی ورزش..از زمان تولدم تهران هستم..طرفدار برنده..

هم دانشجو هم شاغل ... ( مربی رزمی )

2-نحوه آشناییتون با پی سی ورلد چگونه بود؟
    الف)معرفی دوستان
    ب)سرچ در نت
    ج)بطور اتفاقی
    د)هیچکدام

در واقع یه جورای سه گزینه اول.
    از چند سال پیش پی سی ورلد رو می شناختم و چندین بار هم برای دانلود و...
    اومده بودم ولی قصد فعالیت نداشتم تا اینکه به پیشنهاد یکی از دوستان، درست حسابی ثبت نام کردم و موندگار شدم.

3-اولین فعالیتت در پی سی ورلد در کدوم تاپیک و مبحث بود؟

تاپیک مایا بهتره یا 3DMax...

4-دوست داری با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟

خب همه دوستانی که اینجا بیشتر باهاشون صمیمی هستم + بعضی مدیران رو هم دوست دارم از نزدیک ببینم.

5-چطور به نظارت رسیدی؟و دوست داری مدیر یا سوپر مدیر بشی؟

من همیشه عاشق شعر و ادبیات بودم.در این مدتی که عضو بودم شاید 80% فعالیتم در این انجمن بود و
    طی مراحلی لطف داشتند و این گونه بود که ما ناظر شدیم...مثل بقیه دوستان
    و البته مدیر بودن مسئولیت سنگینی هست با اینکه خیلی به مدیریت علاقه دارم ولی شخصا
    دوست دارم در همین پست در کنار مدیران فعلی فعالیت کنم

6-بهترین دوستانت در انجمن رو معرفی کن(لطفا نگو همه )

ستاره جون + دوستان فعال ادبیات و..
    + دوستانی که ادد لیستم هستند
    و البته همه رو دوست دارم خب

7- علت انتخاب نام کاربریت چی بود؟

راستش اسم یوزرم تو لپ تاپ pineapple بود و اگه میدونستم قراره موندگار بشم اسم بهتری انتخاب می کردم
    اتفاقا در فکر تغییرش هم هستم

8- دوستات با چه خصوصياتي می شناسنت؟

بر خلاف تصوری که شاید اکثرا از خوندن شعرام پیدا می کنند، خیلی سرسخت و گاهی خیلی جدی و خشن، کلا غیر قابل پیش بینی
    ولی بیشتر اوقات خندون.

9- رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟

به موسیقی خیلی علاقه دارم و نه تنها گوش کردن حتی خیلی دوست دارم خودم بزنم.
    خواننده مورد علاقم: Enrique، رضا یزدانی، شادمهــر و .. ( چقدرم به هم میان )

10-علاقه مند به چه ورزشهایی هستی و در کدومها تخصص داری؟

من چون رشته تحصیلیم شدیدا با ورزش در ارتباط هست، همه ورزش ها رو دوست دارم.
    ولی رشته ای که خودم بطور تخصصی از 8 سالگی تا الان دنبال کردم : کاراته و شنا ست
    و علاقه زیادی هم به اسب سواری، دوچرخه سواری و بسکتبال دارم.

11-نظرت در رابطه با ازدواج و سن مناسبش چیه؟

ازدواج به نظر من مقوله ای هست که هر کسی باید بهش فکر کنه و براش برنامه خاصی داشته باشه و مثل بعضی مراحل زندگی گذرا نیست که راحت بشه ازش گذشت و اگه با حساسیت بهش نگاه نکنیم میتونه یک عمر پشیمونی به بار بیاره .
    سن ازدواج هم برای هر کسی بسته به شرایط می تونه متفاوت باشه.

12- رفتار و گفتار و کردار نیک رو بیشتر از جنبه انسانی (وجدان) رعایت میکنی یا اعتقاد به بهشت و جهنم؟

از هر دو جنبه.
    مطمئنا کسی که به دنیای دیگه اعتقاد داره، جنبه های انسانی رو هم در نظر می گیره.
    مثل خودم..( البته نمی گم 100% رعایت می کنم ولی همیشه سعی خودم رو می کنم )

13-بنظرت چطور میشه دین و علم رو هم جهت ساخت؟آیا شدنیه یا با تضادها روبه رو خواهیم بود؟

مطمئنا همونطور که خدا در قرآن فرموده، علم هر چیزی به انسان داده نشده و دین در واقع از علم کاملتره، براش دلیل دارم:
    چون علم زاده ی عقل ناقص بشره و دین از جانب آفریننده ست، پس انتظار اینکه بخشی از دین توجیح علمی نداشته باشه منطقیه.
    ولی با این حال عموم بخش های مطرح شده دین با علم هم ثابت شدند.

14-نظرت در رابطه با حجاب و حدودش چیه؟(منظورم اینه تا چه حدش رو لازم میدونی ...)

حجاب چیزی نیست که من و یا انسان مقرر کرده باشه که بتونه در مورش نظر بده که تا چه حدش بهتر هست.
    اگر کسی به خدا اعتقاد داره، پس حجاب رو همونطور که در قرآن مقرر شده، قبول داره.
    ( ولی بحث اینه که در دین افراط و تفریط هم جایز نیست )

15- فکر می کنی الان اون جایی هستی که باید و شاید ؟10 سال دیگه خودت رو کجا میبینی ؟
    نه.
    همیشه خودم رو برای جایی که هستم سرزنش می کنم.البته به هیچ وجه نمی گم موفق نبودم ولی
    به نظرم اصلا کافی نبوده ولی آینده روشنی برای خودم می بینم و بهش امید دارم.

16- فرد یا اتفاقی بوده که تاثیر زیادی روی زندگیت گذاشته باشه ؟( این اتفاق می تونه شامل یک جمله تاثیرگذار هم باشه)

بله.
    راستش همین سالی که گذشت اتفاقاتی برام افتاد که خیلی برام سنگین بود و کمی شکســـتم
    ولی همین اتفاقات راه زندگیم رو به کلی عوض کرد.
    و کلا این آیه همیشه منو دلگرم کرده:
    *و بگو: خدایا مرا در هر کاری به نیکی وارد کن و به نیکی بیرون آور و برایم از نزد خودت نیرویی یاری دهنده قرار ده*

17-از کی وارد دنیای اینترنت شدی و بیشتر وقتت رو در چه سایتهایی میگذرونی؟

حدودا 12 ساله بودم که پا به دنیای نت گذاشتم
    دانلود می کنم از سایت های مختلف - اصولا زیاد سرچ می کنم مخصوصا برای خواندن بعضی مطالب مربوط به رشته م.
    به یاهوم سر میزنم و مطمئنا پی سی ورلد...

18-وقت آزادت رو چطور پر میکنی؟

صبح خیلی زود قدم می زنم...ورزش می کنم...کلاس میرم
    کتاب می خونم... آهنگ ( زنده ) گوش میدم، می نویسم و در آخر به نت هم سر می زنم.

19-گزینه های زیر برات یادآور چه چیزهایی هست؟
    بهترین و بدترین سال: سال 88 سالی بود که اتفاقات خوب زیادی افتاد ( دانشگاه قبول شدم-قهرمان کشوریم اون سال بود و... )
    و سال 91 بدترین سالی بود که داشتم.

بهترین و بدترین روز: یکی از بهترین روز ها، روزی بود که برادرم بدنیا اومد + روزهای زیادی در سال 88 برای من یاداور میشه.
    و بدترین روز منو یاده روزی میندازه که برای انصراف از دانشگاه زیر بارون کلی این در و اون در زدم تا یه روزه کل کارها تموم شه و خیلی خاطره بدی بود.

بهترین و بدترین شغل: به نظرم مربی گری ( مربی ورزش، مخصوصا رزمی ) واقعا بدترین شغلی هست که وجود داره و بهترین
    شاید آینده رشته ایه که براش زحمت کشیدم و نتیجه نگرفتم ( مهندسی مکانیک )

بهترین و بدترین هدیه:بهترین هدیه منو یاد دو تا خاطره میندازه ( هدیه تولدم که خیلی سورپرایز شدم و هدیه ی بعدی نقدی نبود حسی بود که لحظه برنده شدن شاگردم داشتم )

بهترین و بدترین دوست: بهترینش یه دوست خیلی دوست داشتنی، .... و بدترین یقینا دشمنمه نه دوست.

بهترین و بدترین خرید: کلا " خرید " منو یاد عید میندازه و همیشه از خرید لذت بردم و تا حالا بدترین نداشته.

20- اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟

سالهایی که تو ورزش هدر دادم رو میذاشتم و بیشتر درس میخوندم.

21- لطفا نظرت رو در موارد زیر بیان کن:

اگه رنگ بودی ؟ بنفش بودم و یه رنگی میشدم برای دیوار اتاقم.

اگه آهنگ بودی؟مطمئنا آهنگ I Have Always Loved you میشدم اونم با تکرار زیاد

اگه پرنده بودی ؟ پر می زدم و به جایی که باید کوچ می کردم.

اگه شهر بودی ؟ پر از انسان بودم با یه آسمون پر ستاره.

اگه خیابون بودی ؟ یه خیابون بارانی بودم پر از جای پارک و برای آدم های خسته یه خیابون دنج بودم.

اگه ماشین بودی ؟ همه مردم سرگردون رو به مقصد می رسوندم.

اگه کارگردان بودی ؟ کارگردانی دنیا رو دستم می گرفتم و خیلی ها رو از فیلمنامه پاک می کردم.

اگه نویسنده بودی ؟ خیلی از حقایق رو که زبونم بسته ست می نوشتم.

اگه کتاب بودی ؟ اگه کتاب بودم سرنوشتی بودم مکتوب. ( اثر پائولوکوئیلو )

اگه فیلم بودی ؟ مطمئنا ایرانی نبودم

اگه شاعر بودی؟ شعرهامو ثبت می کردم.

اگه شعر بودی؟ سپـــید بودم...

22-ادمی هستی که اهل کوتاه اومدن باشی در بحث ها؟بنظرت کوتاه اومدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟

بستگی داره.
    به اینکه طرف مقابل قصدش از بحث چیه و اگه واقعا قصد مشخص کردن حقیقت رو داشته باشه تا آخرین نفس
    پای حرفم وایمستم ولی اگه حس کنم قصد دیگه ای داره اصلا وارد بحث نمی شم.

23- اگر بخوای آرزوهاتو در یک دوبیتی خلاصه بیان کنی؟

آرزو دارم رِسم بر قله ی بیدار شهر...........آرزو دارم شوم کوهی، شوی دامان شهر

آرزو دارم شـــوم تیـــمار دوست ...........آرزو دارم پَری باشم پر از درمان دوست

فی البداهه بود

24-بهترین کتابی که تا الان خوندی(اعم از رمان یا شعر)؟

می گن حافظ محبوب عاشقاست + رمان سینوهه که نظیر نداره.

25-اولین شعری که گفتی چی بود و چندسالت بود اون زمان؟

اولیش که خیلی مبتدی بود و به نقل مادرم به خاطر میارم که شش ساله بودم
    ولی بعدها رهاش کردم تا سن 15 سالگی:
    از آن عارضه ی عشق که از غم بدر آیی / بزخم ثمر عشق که از دل گذر آیی
    از آن سوز جگر سوز که از خشم بیفتی / وزان آه دگر باره برِ کوچ گزینی ...
    و ...

26-بنظرت شاعرها عاشقن؟یا عاشقها شاعر؟بنظرت چه رابطه ای بین عشق و شعر هست؟

من خودم شعر عاشـقانه هم می گم ولی عاشق نیستم.
    شعــر و عشـق یه رابطه ی ظریف و مستقیم دارند ولی به این معنی نیست که شاعرها همه عاشقند و یا برعکس.
    در واقع احساس درونی شاعر هست که میتونه عاشقانه باشه و چون اکثر شاعران طبع نازک و ظریفی دارند دلیل بر عاشق بودنشون نیست.

27-تعریفت از شعر چیه؟بنظرت درسته که هرکسی هرچی به ذهنش رسید بنویسه و اسم شعر رو بگذاره براش؟

شعر: مجموعه کلمات آهنگین که ... متاسفانه خیلی ها، نه اینجا،بلکه شاعر هایی که شعرهاشون به ثبت رسیده و
    خودم یکی از خواننده هاشون، اسم تمام دست نوشته ها و گاها چرک نویس هاشون رو شعر میذارند و من خودم با اینکار شدیدا مخالفم.

28-سبک شعرهای کدوم شاعر مورد پسندت هست؟(هم میتونه معاصر باشه هم از شعرای قدیم)

فریدون مشــیری رو خیلی دوست دارم + سهراب ســـپهری که در تمام شعرهاش مفهوم عمیقی نهفته ست.
    + روزبه بمانی ( البته این سه خیلی با هم متفاوتند ولی هر کدوم حس رو به نوع زیبایی منتقل می کنند )

29-نظرت در مورد تحریف دستورخط زبان فارسی چیه؟موافقی یا مخالف؟(برای مثال جایگزین کردن نون بجای تنوین به این دلیل که از زبان عربی آمده)
    موافقم و خیلی دوست دارم صدمات جبران ناپذیری که زبان عربی به ما وارد کرده رو به نحوی جبران کنیم و این می تونه از همینجا شروع بشه.

30-دوست داری چه کسی رو به عنوان مهمان بعدی ما ببینی؟و سخن آخر...؟

اول از همه از تیم مدیریت بخش متفرقه ممنونم بابت راه اندازی دوباره این تاپیک و همینطور از همه مدیران و...

کلام آخر:

یادمون باشه خدایی هست و جهان رو به خاموشیست، پس خوبه فکری کرد و حق رو پذیرفت.
    ونمیدونم تا حالا باهاشون مصاحبه شده یا نه ولی دوست دارم نفر بعدی جناب Mehran باشند.
    Last edited by Atghia; 15-08-2013 at 20:59.

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام و درود بر دوستان عزیز در خدمت شما هستیم با مصاحبه ای دیگر....

.:::مهمان این هفته ی ما :::.

1- پیام خان لطفا یه بیوگرافی مختصر از خودتون بفرمایید

سلام ، پیام هستم متولد دهه شصت در تهران و 26 سال سن دارم ( نسل سوخته ! ) ، دانش آموخته رشته کارشناسی کامپیوتر سخت افزار ، شاغل در شرکت انفورماتیک بانک ملی ایران به عنوان کارشناس ATM

2- چطوری با پی سی ورلد اشنا شدی؟

تا جایی که یادم میاد 6 سال پیش انجمن کامپیوتری فارسی زبانی شبیه به P30World وجود نداشت و مثل امروز انجمن ها بطور قارچی رشد نکرده بودن ! بنا به علاقه شروع به فعالیت در انجمن لپ تاپ کردم

3- اولین فعالیتت در پی سی ورلد در کدوم تاپیک و مبحث بود؟

فکر کنم تاپیک " مشاوره خرید انواع لپ تاپ " بود
    اون زمان REGISTERED USER همکار انجمن لپ تاپ بود و Stream اندکی بود به سمت مدیر انجمن سخت افزار و لپ تاپ ارتقا پیدا کرده بود و فکر کنم اولین کاربر فعال انجمن لپ تاپ خودم بودم
    اگه اشتباه میکنم دوستان قدیمی تر تصحیح کنن

4- دوست داری با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟

با دوستان قدیمی در بیرون از انجمن ارتباط داشتم و دارم ، هر از گاهی نمایشگاه یا مراسمی با هم میریم
    یکسری ها هستن که ملاقات نداشتیم و دوست دارم از نزدیک ببینمشون ، به عنوان نمونه خود ادمین میثم تا بلکه بعضی سوالات بی پاسخ رو سر و سامون بدیم !

5- بهترین دوستانت در انجمن رو معرفی کن

دوستان زیاد هستند و واقعا نمیشه اسم برد ، اما نزدیک ترین کسی که بیشترین فعالیت رو باهاش داشتم و خیلی برنامه ریزی ها رو با هم پیاده کردیم Stream هست
    بهتره همینجا ازش یه تشکری کنم ، زحمت زیادی برای اینجا کشیده

6- بزرگترین خلاف دوران مدیریتت تو پی سی ورلد؟

خلاف داشتم اما بزرگ نبوده ! شاید به اشتباه پست کسی پاک شده باشه یا اخطار گرفته باشه البته از دید من و شاید هم درست بوده باشه !
    ولی همیشه سعی کردم قانونی که داریم رو اجرا کنم
    البته فرصت بدید فکر کنم شاید خلاف های خوبی به ذهنم برسه

7- دوستات با چه خصوصياتي می شناسنت؟

آرام ، کاملاً منطقی و قابل اعتماد ، تا حدودی بیخیال ! نسبتاً هم تنبل ! ، گاهی هم دوستان مارو با نمک فرض میکنن نمیدونم والا

8- رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟

موزیک جلف و بی معنی گوش نمیکنم ، خواننده بسیار برام اهمیت داره
    بین خواننده های ایرانی فکر میکنم ابی برترین باشه ، خواننده های خارجی هم زیاد هستن سعی میکنم ابتدا با سبکش کنار بیام
    علاقه خاصی هم به موزیک متن یا Soundtrack ها دارم

9- علاقه مند به چه ورزشهایی هستی و در کدومها تخصص داری؟

ورزشکار نیستم ولی ورزشکاران را دوست دارم ! شنا رو دوست دارم هر از گاهی منچی هم میزنیم !!
    تخصصی در ورزش ندارم

10-نظرت در رابطه با ازدواج و سن مناسبش چیه؟

یه زمانی ازدواج حرمت داشت ولی وضعیت امروزه اینطور نیست ، ما که فعلاً جرات این کارو با چیزهایی که میبینیم و از دیگران میشنویم نداریم !
    آمار طلاق و مشکلات جوری وخیم هست که نیازی به توضیح من نیست ، امیدوارم یه روزی درست بشه
    با سطح توقعات و مشکلات امروزی به نظر من بهتره بالای 30 سال به فکر ازدواج باشن ، هم به وضعیت مالی مناسبی رسیده باشن هم به پختگی کامل تا حرکتی از روی اشتباه رخ نده

11- از نظر مذهبی در چه مرتبه ای هستی .. یکم در مورد اعتقاداتت بگو ( البته اگر دوست داشتی )

به خیلی چیزها اعتقاد دارم البته از دیدگاه های خودم که شاید برای دیگران عجیب باشه مثلاً معتقدم نیروی برتری در دنیا وجود داره که به زندگی انسان شکل داده و البته شاید شبیه اون چیزی که
    از بچگی برامون تعریف کردن نباشه !
    به نظر من مذهب خیلی مهم نیست ، خوب و سالم زندگی کردن بدون مذهب هم شدنیست

12-نظرت در رابطه با حجاب و حدودش چیه؟

از اونایی که باهاش سروکار بپرسید تا چه حد کنار میان ! ما هر تصمیمی در این مورد گرفته بشه رو سعی میکنیم استقبال کنیم !!

13- موافق حضور خانوم ها تو استادیوم و ورزشگاه ها هستی ؟ کلا نظرت در این مورد چیه ؟

اگه بشه جوری فرهنگ تماشاگرها تصحیح بشه چرا که نه ، ولی با وضعیت فعلی خیر
    استادیوم در حال حاضر جایی شده برای تخلیه روانی ، و تا زمانی که هیچ گزینه جایگزین دیگه ای نباشه همینطور خواهد ماند
    یه بازی تشریف ببرید استادیوم فکر کنید در حضور خانم ها شعار واویلا واویلا سر داده بشه !!
    تلفات زیاد میده اونجا !

14- فکر می کنی الان اون جایی هستی که باید باشی ؟10 سال دیگه خودت رو کجا میبینی ؟

نه فکر میکنم میتونستم بهتر باشم ولی یا خودم کم تلاش کردم یا شرایطش مهیا نبوده ولی ناراضی هم نیستم
    آینده ما به خیلی موارد بستگی داره ولی امیدوارم بتونم کاستی ها رو جبران کنم

15- اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟

هیچ وقت سیگار رو امتحان نمی کردم

16- به نظرت مدیریت تو کدوم انجمن سخت تره ؟

مدیریت انجمن متفرقه و ورزش سخت ترین مورد هست
    انجمن لپ تاپ هم یه زمانی سخت بود بخاطر مشکلاتی که داشتیم ولی خب الان بهتر شده
    مخبر بیچاره هم زیادی تلاش میکنه

17- بهترین انجمن و تاپیک پی سی ورلد ؟

در گذشته تاپیک های خیلی خوبی داشتیم ولی بدلیل مسائلی بسته شدند ولی خوب فکر میکنم مفید ترین تاپیک ما همون تاپیک سربازی باشه
    چون راهنمایی ها و مشاوره ها اونجا شاید از دید دیگران روتین باشه اما از نظر یک سرباز ارزشی بسیار زیاد داره
    حتی دقت کنید یوزرهای تازه وارد زیادی اولین پستشون رو اونجا ارسال میکنن
    دلیلش هم مشخصه چون تجربه هایی که رد و بدل میشه واقعاً کاربردی هست و خیلی ها بخاطر اون تاپیک عضو انجمن میشن
    بین انجمن ها هم خودم انجمن های سخت افزار ، لپ تاپ ، موبایل ، متفرقه ، اینترنت و شبکه رو خوب و کاربردی تر از بقیه میدونم

18- خدمت سربازی ؟ خدمت مقدس به وطن یا برده داری نوین ؟

به نظر من خدمت به وطن ، با تمام مشکلات و دیوارهایی که من و شما میدونیم تو کشور هست چقدر حس خوبیه امنیت داشتن
    موافق اصطلاح برده داری نیستم ، این دینی هست که باید همه بهاش رو بدن و اگر قرار باشه همه معاف باشن وضعیت فعلی رو با نمونه بدتری عوض خواهیم کرد
    خیلی خوبه سربازی حرفه ای اجرا بشه ولی تا وقتی شرایطش مهیا نیست نمیشه
    خدمت با تمام سختی ها و خوشی هاش دوران جالبیه

19-خاطره خوب و بد از خدمت ...

خاطرات زیاد هستن و طولانی اما بهترین خاطره کوتاه : اسکن کردن برگه های مرخصی روزانه و پرینت گرفتن از اونها و استفاده در شرایط مناسب !
    خاطره بد به اون صورت ندارم جز 2-3 تا نگهبانی اجباری که اتفاقاً خوش گذشت و یکم درگیری با کادری ها !

20- سه تا تجربه ی بزرگت رو بگو؟

هیچ وقت مشت خودت رو کامل رو نکن ، منتظر کمک هیچ انسانی نباش ، خلاف جهت شنا نکن

21- رام کاستوم یا رسمی ؟؟

برای من رام رسمی ، البته به سیاست برند ، سلیقه افراد ، پتانسیل دستگاه و امکانات رام بستگی داره
    مهندسی ، برنامه نویسی ، پیش بینی قابلیت ها و توسعه رام برای برند معتبر هزینه بالایی داره و وقت زیای صرف اون شده

22- مارکت های اندروید فعال تو ایران رو چطور میبینی ؟؟

بیشتر محلی برای کسب درآمد از فروش اپلیکیشن هایی که یک دهم چیزی که هستن هم ارزش ندارن !
    قرار بود تحریم های نرم افزاری و استورها برداشته بشه ( هر چند از راههای غیر معمول میشه ) و اگر این اتفاق بیفته بعضی مارکت ها راهی جز تعطیلی ندارن

23- قبول داری ال جی خصوصا در ایران هنوز به عنوان یک برند موبایل نتونسته خودش رو نشون بده ؟؟ اگه قبول داری مشکل رو از چی میبینی ؟

در اینجور موارد باید به آمار جهانی و جایگاه سوم این برند نگاه کرد ، بازار موبایل ایران هرچند سود دهی زیادی داره ولی هیچوقت حرفه ای نیست چون کاربر ایرانی به راحتی با تبلیغات همراه میشه
    چند درصد از خریداران به نظر شما به طور جامع امکانات یک اسمارت فون رو بررسی و با توجه به نیازشون خرید میکنن ؟ مسلماً رقم کمی نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته هست
    LG سازنده بزرگی در دنیا هست و از زمان تولید نکسوس 4 به بعد اعتبار زیادی کسب کرد و دقیقاً از زمانی که توزیع کننده رسمی این کمپانی مدیا پردازش شد دیگه با تاخیرهای زیاد در عرضه مواجه نیستیم
    پشتیبانی از مشتری بسیار بهتر شده ، سطح وفاداری به برند بالاتر رفته و مسلماً این راهها رو بقیه برندها هم رفتند
    این مشکل در بازاریابی LG به نظر من در حال رفع هست اما هرچند وقت زیادی میبره تا مثل برند رقیب کاملاً شناس بشه و اعتماد بالایی در ایران کسب کنه !
    به نظر من مشکل در مدیریت شرکت مادیران بوده که نتونسته از بودجه ای که برای تبلیغات داشته استفاده مناسبی کنه

24- شما مشکلتون با سامسونگ چی هست ؟ ایا در ابر قدرتی سامسونگ شکی دارید ؟

مشکل من با بعضی افراد هست که فکر میکنن فقط انتخاب اونها خوبه و بقیه اشتباه میکنن
    و اما در مورد سامی باید گفت بسیاری از پتنت های دیگران توسط سامسونگ در رسیدن به جایگاه فعلی نقض شدن و کپی برداری های زیادی شکل گرفت و این کاری بود که دیگران هم قادر به انجامش بودن
    ولی در کل ابزارهای سامسونگ به نوعی هدایت کننده دنیای اندروید شدن و فعلاً پرچمدار این سیستم عامل سامسونگ هست
    بهتره یادمون نره سامسونگ با اندروید به این موقعیت رسید ، آمار قبل از سال 2009 گواه این حرف هست
    موافق هستم فعلاً سامسونگ ابرقدرت دنیای اسمارت فون هست ولی این به معنی بهترین در تمامی موارد نیست
    برند ها فراز و نشیب زیادی دارن ، سونی اریکسون تا قبل از جدایی کامل به مرز ورشکستگی رسیده بود ولی الان اصلاً با اون زمان قابل مقایسه نیست و عکس این مورد هم قابل رخ دادنه !

25- اندروید یا ای او اس؟چرا؟

سبک و خوی تنوع طلب من با اندروید سازگاره ، اگر فقط یک دلیل باشه اون طیف وسیع از انتخاب ها در پیش روی شماست

26- بعضی ها میگن فقط اپل ... نظرت در مورد تعصب رویه برند چی هست ؟

هر کسی نظری داره و کاملاً محترم هست ، به هر حال دارید برای اون برند پول میدین نمیشه حسی نداشته باشین بهش !
    اگه قراره با این تعصب کسی رو جذب کنیم بهتره با منطق درست گفته بشه

27- بنظرت باور درستیه که امنیت دستگاههای ATM در ایران کمتر از بقیه کشورهاست؟

باید بطور مشخص ذکر بشه منظور شما از امنیت کمتر چیه ولی در حالت کلی خیر ! در حال حاضر در ایران از نسل پنجم دستگاه های ATM یا خودپرداز استفاده میشه مثل بسیاری از کشورهای دنیا
    بحث دزدی از ATM در همه جای دنیا هست و این بیشتر به مسائل امنیتی در نظر گرفته شده مربوط میشه نه خود ATM
    وقتی خیلی از مردم هنوز رمزشون رو روی کارت مینویسن نباید فکر کنین ATM ها مشکل امنیتی دارن !
    ATM های نسل جدید امنیت بالایی دارن ، فرض کنیم قصد دریافت پول از ATM دارید
    در کل زمانی که شما در حال استفاده از دستگاه هستید ATM به جمع آوری اطلاعات شما مشغول هست ، وقتی کارت رو وارد میکنید دوربین
    از چهره شما چندین عکس پیاپی در مراحل مختلف عملیات در دو نسخه اصلی و پشتیبان میگیره و ذخیره می کنه
    از شروع تا پایان عملیات دسترسی های دیگر به کلیه اطلاعات شامل رمز ، شماره حساب ، شماره کارت بخاطر حفظ امنیت در سراسر شبکه شتاب مسدود میشه
    گاو صندوق ATM ها بدون تجهیزات برش غیر قابل نفوذ هست
    تمامی عملیات شبانه روز ATM در Log دستگاه ثبت میشه و به هر دلیلی پول شما پرداخت نشد قابل ردیابی و بازگشت هست
    موارد دزدی رمز عبور گزارش شده که به طور مثال با نصب صفحه کیبورد از طریق سارق بر روی صفحه اصلی کیبورد رمز شما رو دریافت میکنه
    و پس از پس دادن کارت و دزدیدن اون کارت از حساب برداشت میشه اما این مربوط به نقص خود ATM نمیشه
    پیشرفت های زیادی در حال رخ دادن در زمینه ATM ها هست و در نسل های آینده امکانات بیشتری برای بالا بردن امنیت به اونها اضافه میشه

28- تکنولوژی دستگاههایATM در ایران در چه سطحی نسبت به بقیه کشورها قرار گرفته؟

در ایران بطور کلی دو نوع دستگاه ATM داریم ، دیواری و سالنی
    دیواری ها رو نصب شده در دیواره بانک ها میبینید و سالنی ها رو هم میتونید داخل مجتمع های فروش و فرودگاه ها پیدا کنید
    دستگاه های ATM تا قبل سال 89 بطور پک کامل وارد کشور میشد اما الان داخل کشور خط تولید و مونتاژ ATM داریم
    دستگاه های NCR آمریکایی و Wincor Nixdorf آلمانی در کشور موجود هستند و الان در قزوین خط تولید دستگاه های Wincor Nixdorf با ظرفیت روزانه 4-6 دستگاه راه اندازی شده
    البته برد و منبع تغذیه و کنترل هنوز از آلمان و چین و دیگر کشورها وارد شده و تنها بدنه ، نمایشگر و سیستم مکانیکی دستگاه در ایران تولید میشه
    دستگاه های NCR آمریکایی همون خودپردازهای قدیمی هستن که از دهه 70 به چرخه بانکی وارد شدن و جالبه بدونید آمار خرابی های این نسل قدیمی خودپرداز از نسل جدید به مراتب کمتر هست !
    طبق آمار بیش از 25 هزار دستگاه ATM در کشور داریم که بیش از 7 هزار دستگاه متعلق به بانک ملی هست یعنی چیزی دور و بر 28%
    ایران به حدود 40 هزار دستگاه ATM دیگه برای همسان سازی با میانگین جهانی نیاز داره که با توجه به وضعیت تحریم و تولید فعلی رسیدن به اون میزان زمان زیادی میخواد
    از لحاظ اجتماعی سطح فرهنگ استفاده از ATM در ایران و شهرهای کم جمعیت جایگاه خوبی نداره ، هر روز گزارش هایی از ریختن چسب درون دستگاه ، پرتاب سنگ ، حکاکی روی بدنه و ... به دست ما میرسه
    ATM ها قابلیت های بیشتری دارن ولی در ایران صرفاً به عنوان یک دستگاه دریافت پول استفاده میشه

29- کامپیوتر ها رو توی 20 سال اینده چطور می بینی ؟

فکر میکنم رشد سخت افزاری بر اساس ظرفیت سیلیکون ها به حد قابل قبولی رسیده و بیشتر در آینده شاهد ارتقا هوش مصنوعی و کاربرها خواهیم بود
    ابزارهای پوشیدنی در آینده بخش زیادی از کامپیوترها رو تشکیل میدن ، فکر میکنم فیلم های تخیلی گذشته در آینده تا حدودی به واقعیت تبدیل بشن !
    روبات های خانگی دیگر رویا نخواهند بود ، کامپیوترهای نظامی بسیار مدرن تر از گذشته تولید میشن ، استفاده از کامپیوترها جزو نیازهای دائمی بشر خواهد شد و بسیاری موارد دیگر ...

30- دوست داری چه کسی رو به عنوان مهمان بعدی ما ببینی؟و سخن آخر...؟
    انتخاب با شماست ، خوبه همه شرکت کنن و فقط منحصر به تیم مدیریت نباشه ولی دوست دارم Ultimator شرکت کنه
    حرف آخر : ممنون از دعوت شما و دوستانی که پاسخ های من رو خوندن و همچنین تیم طراح سوال ، امیدوارم همیشه سربلند باشید

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض raana ناظر انجمن زیست شناسی و پزشکی

سلام و درود خدمت تمامی کاربران مجموعه انجمن های پی سی ورلد

مهمان این هفته...

ناظر انجمن زیست شناسی و پزشکی

1-رعنا خانوم لطفا يكم از خودتون بگين تا دوستان بیشتر با شما اشنا بشن؟
    رعنا...23 ساله....متولد و ساکن تهران......کاردانی IT دارم.......شغل که کمی طراحی سایت انجام میدم....کمی مربی گری.....چند تا کار دیگه تو اینترنت...
    طرفدار پرسپولیس-بارسلونا-اسپانیا.........

کتاب زیاد میخونم....خودمم داشتم یکی می نوشتم ...نشد دیگه.......کتاب های تاریخی هم زیاد میخونم........

2-چطوری با پی سی ورلد اشنا شدی؟
    حدود 6 سال پیش اینا بود که گوشی خواهرم خراب شد و مشکل داشت.....تو نت داشتم سرچ میکردم که مشکلش رو رفع کنم...به این انجمن برخورد کردم...دیگه موندگار شدیم دیگه.....البته از سال 2008 تا 2012 انجمن نیومدم......ولی خوب دیگه از پارسال که اومدم.....دیگه کاملا معتادش شدمشبا اینجوری میریم میخوبیم

راجع به گوشی بود...فکر میکنم تاپیک مسائل و مشکلات سونی اریکسون

4-دوست داری با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟
    خوب با دوستانی که صمیمی هستم ......ولی بیشتر از همه با ندا جون

5-چرا در بقيه قسمت هاي انجمن فعاليت كمي دارين?
    اوایل که تازه اومده بودم انجمن تو بخش گوشی (فلش و مشاوره خرید)زیاد فعالیت داشتم......بعد از اون وقفه و بازگشتم به انجمن...در حال حاضر تو انجمن پزشکی...کمی ادبیات....هنر هفتم ..عکاسی
    تو اینا فقط فعالیت دارم........راستش بیشتر به خاطر کمبود وقت هست که نمی تونم زیاد تو انجمن فعالیت داشته باشم

6-اگه بگن پاشو بیا مدیرکل سایت شو اولین کاری که میکنی چیه؟
    کلا فرار میکنم..دیگه نمیام سایت
    ولی نه جدای از شوخی...مسئولیت سختیه.....باید نظم و ترتیب رعایت بشه...جوابگوی کاربران باشی.....نیاز به رسیدگی زیاد داره.........
    درسته که دوستان مدیر و ناظر و سوپر ادمین و... هستن.......و لی مسئولیت اصلی به عهده ی ادمین

شوخ بودن......میگن مهربونی کمک میکنی به همه (راست و دروغ به پای خودشون).......کلا فکر میکنن آدم شادیم ولی در باطن اینجوری نیست...

با اخلاقی بی ثبات

8- رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟

بدون موسیقی هم مگه میشه زندگی کرد.......
    Adele-Lady gaga-Enrique-Rihana-Beyonce-Katy perry-Shakira
    ایرانی:سیاوش قمیشی-یاس-فرهاد
    کلا بیشتر خارجی گوش میکنم تا ایرانی.....
    و همین طور سبک ترنس ..که وحید جان خودت بهم معرفیش کردی....موسیقی کلاسیک که دیگه محشره....

9-علاقه مند به چه ورزشهایی هستی و در کدومها تخصص داری؟
    همه ورزش ها رو دوست میداریم......
    فوتبال-والیبال-ورزش های رزمی(که خودم می خواستم به صورت حرفه ای دنبال کنم و نشد)-تیراندازی-کشتی-تنیس و.......
    مربی آمادگی جسمانی(ایروبیک)هستم و تیراندازی با تفنگ بادی رو به صورت حرفه ای کار میکنم

10-نظرت در رابطه با ازدواج و سن مناسبش چیه؟
    به نظرم با این وضع و تو این شرایط اقتصادی خیلی سخته..... هر چی دیرتر بهتر.....که هر دو طرف بتونن کامل همدیگر و درک و کنن و بتونن کاملا منطقی تصمیم بگیرن نه از روی حرکات و عقاید بچه گانه
    فعلا نظر خوشبینانه ای به این قضیه ندارم به طور کل...

11- از نظر مذهبی در چه مرتبه ای هستی .. یکم در مورد اعتقاداتت بگو ( البته اگر دوست داشتی )
    ......می تونم بگم...2-3 تا معجزه ی بزرگ تو زندگیم رخ داد.........
    یه مدتی حال روحی خوبی نداشتم........تو اون زمان فقط خدا بود که منو از زمین بلندم کرد.........
    وگرنه شاید الان اصلا نبودم........
    هر کاری که میخوام شروع کنم با یاد خدا و توکل بهش شروع میکنم............که این کار بهم آرامش عجیبی میده

با خدا باش و پادشاهی کن.......شدیدا صحت داره

12-نظرت در رابطه با حجاب و حدودش چیه؟
    داشتن حجاب که با توجه به شرایط مذهبی و جامعه باید انجام بشه
    من خودم محجبه نیستم.....ولی خوب سعی میکنم تا جایی که می تونم رعایت کنم.....و در عین حال اصلا خوشم نمیاد که کسی بیاد بهم به خاطر حجابم تذکر بده.....این کار فقط باعث
    زده شدن مردم از حجاب و دین و سایر موارد میشه........

13-موافق حضور خانوم ها تو استادیوم و ورزشگاه ها هستی ؟ کلا نظرت در این مورد چیه ؟
    موافق بودنش رو که موافقم.....به شخصه خیلی دوست دارن برم استادیوم.....ولی به خاطر شرایط بد حاکم بر استادیوم این قضیه آزاد نشه بهتره...

یه بار رفتیم سالن والیبال......دیدیم تو این یه قضیه مسئولین حق دارن که خانوما رو راه نمیدن استادیوم........
    تا فرهنگ سازی نشه....برای مردم تفهیم نشه...اصلا صلاح نیست که خانو ها برن استادیوم......

14- فکر می کنی الان اون جایی هستی که باید و شاید ؟10 سال دیگه خودت رو کجا میبینی ؟
    تا همین جاش هم که رسیدیم شکر.....بد نیست....به چیزی که میخوام...دارم نزدیک میشم......
    آقا همگی دعا کنید...تا 10 سال دیگه منو رو سکوی المپیک باشم.......آرزو بر جوانان عیب نیست ..چی کار کنم خب

15-دنیای مجازی برات جذابتره یا واقعی؟ یا مساوی؟

مجازی جذابت تره..........دنیای واقعی که چیزی ازش نمونده.....جز چهره های مصنوعی...آدم های متظاهر و بی تفاوت.........
    تو دنیای مجازی به دور از چارچوب ها میشه با همه صمیمی تر بود...

16-اگر ميتونستي يه قابليت جديد به انجمن اضافه كني چي بود?
    امکان ویرایش پیغام های پروفایل(خدایی خیلی واجبه)..یا امکان انتخاب تم برای پروفایل

17-سه تا تجربه ی بزرگت رو بگو؟
    به دوستاتون زیاد اعماد نکنید......
    هر کاری از دستتون بر میاد برای هر کسی انجام ندید...فکر میکنن وظیفته.......نمی فهمن داری محبت میکنی و کمکشون میکنی.....
    زیاد با هر کسی دم خور و صمیمی نشید...بعضیا ظرفیتش رو ندارن

18-اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟
    چند مورد تو ذهنم هست.....ولی فایده نداره....حسرت گذشته رو خوردن....بازگشتی در کار نیست

19- تا حالا شده انقدر از يه موضوعي تو انجمن ناراحت و عصباني شده باشي كه بگي ديگه من به ‍‍پی سي ورلد نميام?
    بله شده......حتی 3-4 روزم نیومدم.....ولی بعدش باز اومدم

20-نظرت در مورد اين جمله :

تاریخ چیزی نبود جز لوحی رنگ باخته که مدام آن را پاک می کردند و دوباره آن طور که لازم می دانستند ، بازنویسی می کردند

آره خوب..تا حدودی قبول دارم..دستکاری تو اسناد ..تو طول تاریخ زیاد صورت گرفته.......خصوصا در مورد حمله اسکندر به ایران......
    هر کی به تفع خودش می نوشته...نمی دونم چرا تو ایران هیچ کس پیدا نشده..به نفع خودمون بنویسه
    ولی راجع به یه موضوع.......از چند تا منبع مختلف کمک بگیری میشه نتیجه درست رو به دست آورد

21-تا حالا شده بیش از حد حس بزرگی بهت دست بده !؟
    تا جایی که خودم می دونم نه اصلا

22-از اونجايي كه فعاليت انیميشني ميكنيد به نظرتون فاصله صنعت انیمیشن ايران با دنيا چقدر هست و مهمترين مانع سر راه اين صنعت در ايران رو چی ميدوني?
    فاصله که شدیدا زیاده....مهمترین مانع..عدم حمایت مالی صبا(مرکز تولیدات انیمیشن ایران)از کارگردانان هست......بیشتر فعالین تو صنعت انیمیشن......طرح های خیلی خلاقانه و زیبایی دارن..نیاز به حمایت مالی دارن.....صبا زیر بار نمیره....
    طرف باید با سرمایه و هزینه شخصی پروژه رو جلو ببره...که اکثرا اواسط پروژه کار شکست میخوره و دیگه .....انجام نمیشه...

23-درانتخاب شغل فعلیت چند درصد علاقت دخیل بوده؟
    البته در حال حاضر که تو کار انیمیشن نیستم.....چون کارگردانمون هنوز سفارش کار از صبا نگرفته......
    چون خواهرم تو این زمینه فعالیت میکرد..منم وارد این کار کرد.....مرتبط به رشته ی تحصیلیم نبود.....ولی خوب کار جالبیه و دوست داشتنی...که واقعا اگر علاقه نداشته باشی....نمی تونی
    بمونی تو این کار...چون درآمد فوق العاده کمی داره....

24- سلاح مورد علاقتون در تير اندازي ؟ و ايا با سلاح جنگي هم تيراندازي كردين ؟
    به به...چه سوال قشنگی........اسلحه feinwerkbau Alu 700......فعلا مجوز کار با سلاح خفیف که فشنگ خور باشه رو ندارم.......ایشالله در آینده
    نه والا سلاح جنگی در کار نبوده تا به حال

25-اطلاعاتی که شما در موارد مرتبط با علم پزشکی دارید بصورت تجربی هست یا در اثر مطالعه؟

70 درصد مطالعه و همین طور به خاطر گذروندن دوره های پزشکی ورزشی..........30درصد هم تجربی

26-نظرت در مورد طب سنتی چیه و ایا بنظرت با توجه به پیشرفتهای علمی جدید باید کنار گذاشته بشه؟
    نه اصلا..........طب سنتی بسیار موثر و کمک کننده هست...... تو چند تا بیماری...طب سنتی خیلی بهتر بهم جواب داد تا داروهای شیمیایی...
    شاید پاسخگوی بعضی از بیماری ها نباشه....ولی کنار گذاشتنش هم اشتباه محض هست....

27-هزینه خدمات پزشکی در ایران نسبت به هزینه هاش در کشورهای دیگه چطوره؟
    هزینه که بسیار بالا بود...الان که وضعیت بدترم شده....دارو و سایر آزمایشات و خدمات پزشکی خیلی گرون شده....از کسی توانایی پرداخت این هزینه ها رو نداره.....
    بعلاوه اینکه خدمات هم از سطح مطلوبی برخوردار نیستن....
    یک بار مستندی راجع به خدمات درمانی در کشورهای اروپایی دیدم....
    مثلا هزینه درمان و دارو و سایر خدمات...برای این افراد.....رایگان بود.....خانم ها باردار...افرادی که از توانایی مالی پایینی برخوردارن..افرادی که بیماری های خاص دارن....افراد زیر 18 سال...
    تو این شرایط وقتی فرد مریض میشه...نگرانیش فقط مریضیشه...
    ولی اینجا..نگران هزینه باید بود..نگران کمبود دارو باید بود.......نگران پزشک خوب پیدا کردن باید بود... و هزاران مشکل دیگه....که خودتون بهتر میدونید.....

28-با این روند روبه رشد دانشگاههای بین الملل و پذیرش افراد زیاد در شاخه های پزشکی ایا کیفیت پزشکهای ایندمون تحت تاثیر قرار نمیگیره؟
    خوب مسلما تاثیر پذیره.....در حال حاضر علم پزشکی پیشرفت زیادی داشته ... ساخت داروهای جدید.....دستگاه های جدید مرتبط با پزشکی....سلول های بنیادی و به کار گیری برای درمان بیماری ها
    پیشرفت زیادی داشته...........
    امیدوارم همین جوری روند رو به رشدی داشته باشه.......

29-چرا علیرغم بالا بودن دانش پژوهشگران و داروسازهامون در زمینه ساخت داروها خصوصا بیماری های خاص ،اینقدر وابسته به واردات دارو هستیم؟
    متاسفانه دارو های که برای درمان سرطلان و یا بیماری های خاص ساخته شده...کیفیت جالبی نداره......وقتی بیمار استفاده میکنه عوارض زیادی براش به بار میاره...و در نهایت اون طوری که باید از دارو جواب بگیره ..نمیگیره . روند درمانیه خوبی نداره.....
    به طور مثال قرص برای دیابت ..نوع ایرانی رو که فرد مصرف میکنه....دچار عوارض گوارشی میشه....و همین طور تاثیر خیلی کمی روی فرد میزاره....و میشه گفت بیماری رو نمی تونه کنترل کنه...
    ولی همین قرص نوع آلمانی رو استفاده میکنه..خیلی خوب جواب میگیره........
    مثل مورد بالا....بازم امیدوارم......بتونیم پیشرفت ها بهتری در این زمینه داشته باشیم.

وحید جان میشه مهمان بعدی خودت باشی.......
    ممنون از دعوت تیم مدیریتی انجمن متفرقه......از دوستان خوبم هم تو انجمن تشکر میکنم.....گاهی وقتا که به مشکلی بر میخورم..کمکم میکنن
    اگر پستی رو به نا حق پاک کردم یا با کسی با لحن بد صحبت کردم......از همین تریبون عذر خواهی خودم رو اعلام میکنم.....

با تشکر

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض A M I N مدیر انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی

سلامی به گرمای تابستان خدمت شما دوستان

مهمان این هفته ی ما...

1-امین جان لطفا یه بیوگرافی مختصر از خودتون بفرمایید؟
    بله وحید جان چرا که نه! 22 سال سن دارم. علی رغم افراد دیگه از بچگی بزرگ نشدم و وقتی به دنیـا اومـدم
    دقیقن 22 سالم بود : دی در شهر اراک زندگی میکنم. کارشناسی آی تی خوندم و در کنارش زبــان انگـلیسـی
    رو هم از چهارسالگی به صورت آموزشگاهی به عنوان رشته ی دوم دنبال کردم. شغل ثابتی تابـــحال نداشتـم
    همیشه درحال پریدن ازین شاخه به اون شاخه بودم و شغلهای زیادی رو هم تست کردم. اما درحـال حاضر یـک
    کارگاه تولیدی فنی راه اندازی کردم به عنوان شغل اصلیم و در کنارش می خوام تدریس زبان انگلیـسی رو هـم
    انجام بدم. علاقه ی خاصی هم به ورزش دارم و پارکور و شنا و دوچرخه سواری رو دوست دارم و انجــام میدـم.

2-چطوری با پی سی ورلد اشنا شدی؟
    سال 1387 بود که توی یک شرکت طراحی و اجرای دکوراسیون و ساختمان به عنوان طراح کــــار می کـــردم و
    شرکت اینترنت پرسرعت داشت. از طرفی می خواستم یک لپتاپ بخرم و توی فاروم ها درحال تحقیق بودم که
    به انجمن پی سی ولد برخوردم و دیدم چقدر انجمن منظم و جالبیه خلاصه همون موقع اولیــــن اکانت خودم رو
    ساختم.

بعد ازینکه در انجمن پی سی ولد ثبت نام کردم بلافاصله رفتم یک تاپیک زدم با عنوان "امــوزش حـــرفه ای مایا"
    بعد داخلش با فونت بزرگ (مث این کاربر مبتدی ها : دی) یه پست نوشتم که توی این تاپیک میخــوام برنامه ی
    مایا رو به صورت حرفه ای آموزش بدم. خلاصه جونم براتون بگه که تنها پست تاپیکه همین بود : ))))

4-دوست داری با کدوم یک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟
    راستش به شخص خاصی محدود نمیشه و همه ی کسایی رو که باهاشون رابطه دارم رو دوست دارم ببینـم و
    با هم در ارتباط باشم ولی شاید اگه بگن اولین نفری که دوست داری ببینی کیه میگم آرمــان. برای اولین بــــار
    وقتی سروش جان رو بیرون ملاقات کردم خیلی خیلی خوشحال شدم و روز خوبی بود.

5-چرا در بقيه قسمت هاي انجمن فعاليت كمي دارين؟
    مطمئنن دلیلش به خاطر عدم علاقه نیست، بیشتر به خاطر کمبود وقت هستش چون بیشتر وقت برای مدیریت
    انجمنهای تحت مسئولیت خودم سپری می شه. اگه وقت کـــافی رو داشته باشم معمـــولن همـــه جا شرکت
    میکنم.

6-اگه بگن پاشو بیا مدیرکل سایت شو اولین کاری که میکنی چیه؟
    اولین کاری که می کردم این بود که یک رفراندم جامع برگذار می کردم تا ببینم خواسته های واقعی کاربرها چیه
    و تا چه حد میشه اون خواسته هارو مهیا کرد. دیگه اینکه به بخش های مرتبط به کامپیوتر بیشتر مـی رسیـــدم،
    هرچی باشه فاروم ما اسمش رو از کامپیوتر گرفته و باید در این زمینه بهتر از همه ی زمینه ها عمل کنه.

بیشتر از من به عنوان یک آدم عجیب و متفاوت یاد می کنن که نمونش کم پیدا میشه

8-نظرت در رابطه با ازدواج و سن مناسبش چیه؟
    اگه فکر کنیم شرایط مالی فرد مهیا باشه و ازین جهت مشکلی نیست و همچنین طرف قصـد ازدواج داره ، به نـظر
    من سنین 25-28 سالگی برای آقایون مناسب هستش؛ برای خانم ها چیزی مدنظــــرم نیسـت چـون تجربــــه ای
    ندارم.

9- از نظر مذهبی در چه مرتبه ای هستی .. یکم در مورد اعتقاداتت بگو ( البته اگر دوست داشتی )
    گرایش به مذهب خاصی ندارم ولی چـــارچوب معینی تـوی زندگیم دارم و همیشه سعـــــی میکنم خـــارج از اون
    چارچوب حرکت نکنم. مثلن از موارد محـــــــدود کننده های این چارچوب میشه به سه اصلی که در یکی از ایین ها
    اومده اشاره کرد که خیلی مختصر و مفید همه ی شرایط لازم برای انسان بودن رو بیان کرده:

هومت، هوخت و هورشت.

10-فکر می کنی الان اون جایی هستی که باید و شاید ؟ 10 سال دیگه خودت رو کجا میبینی ؟
    نه متاسفانه حتا نزدیک به اون چیز و جایی که فکرش رو می کردم هــــم نیستم. تا ده سال دیگه مـــی خوام توی
    آمریکا بدون هیچ دغدغه ای مشغول ادامه تحصیلم باشم.

11-اگر ميتونستي يه قابليت جديد به انجمن اضافه كني چي بود؟
    یک چت روم مثل فیـس بــوک برای انجمن درنظر می گرفتم تا کاربرها در مواقع ضروری بهتـــر بتونن با هـــم ارتباط
    برقرار کنن.

12-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟
    رابطه ی عاطفی بسیار عشقولانه ای با هم داریم : دی

ایرانی: مهدی یراحی

خارجی

خانم ها: taylor ، selina ، Katy perry ، Inna ، Shakira
    آقایون: ژانر ترنس به خصوص ATB ، رپ هم Eminem

13-نظرت در مورد حمله زیر :
    آنان كه آزادى را فداى امنيت مى كنند، نه شايستگى آزادى را دارند و نه لياقت امنيت را.

در حالت عمومی جمله ی درستیه ولی این جمله در مورد برخی کشورها من جمله کشور ما ، درست بـــه نظــر
    نمی رسه. بهتره در مورد کشورهایی که در آنها همین الان آزادی مطلق وجود داره استفاده بشه، که درشـــــون
    عده ی افرادی آزادی رو می خوان فدای امنیت کنن. کافیه این سوال رو از خودتون بپرسید تا ببینید چه جوابهایی
    در ذهنتون به وجود میاد: آیا میشه در اینجا آزادی رو فدای امنیت نکرد؟

14- فرد یا اتفاقی بوده که تاثیر زیادی روی زندگیت گذاشته باشه ؟
    فرد بله برادر بزرگترم رو می تونم نام ببرم که مسیر درست زندگی رو بهم نشون داد. برام خط قرمزهای زنـدگی
    رو تعریف کرد. در سنین کودکی باهام زبان انگلیسی کار کرد که این خودش خیلی کار بزرگــــی بود و مـــــن ازش
    سپاسگذاری میکنم.

15-سه تا تجربه ی بزرگ زندگیت رو بگو؟
    - به همه چیز باید شک کرد تا جایی که حقیقت رو بفهمی

- توی این دنیا فقط خودت باید به فکر خودت باشی گــــرنه
    کلات پس معرکس

- از این شاخه و اون شاخه نپرید و طوری نباشه که چندین
    چیز رو بخواید با هم ادامه بدید. بلکه بهتره توی یک زمینه
    ثابت کار کنید و درش متخصص بشید.

16-تا حالا شده چیزی رو دوست داشته باشی یاد بگیری اما به هر دلیلی نشده باشه؟
    بیشتر چیزهایی که می خواستم یاد بگیرم رو یاد گرفتم، فقط یادگیری پیـانو رو واقعــن دوست داشتـــم ، ولــی
    خیلی گرونه!

17-به نظرت مدیریت تو کدوم انجمن سخت تره ؟
    بستگی داره برداشت ما از سختی چی باشه؟ یه انجمن ممکنه تعداد پستهای روزانش خیلی زیاد باشه و طبعن
    باید بیشتر بهش رسیدگی بشه. یک انجمن ممکنه با مسائل اعتقادی پایه ای سر و کـــار داشته باشـــه و درش
    اختلافات زیاد باشه و دعوا و مشاجره های زیادی صورت بگیره. و البته ممکنه یک انجمــــن پست روزانه ی زیادی
    نداشته باشه ولی کادر مدیریتیش خیلی به خودشون سختی بدن و براش زحمت بکشن. ولـــــــی حس اولیه ام
    میگه انجمن ورزش چون خیلی درگیر پستهای fan vs fan هستش. انجمن انسانــــــی هم اگه گــــاهی تعداد
    پستهاش بره بالا واقعن کار دشواریه مدیریتش چون همونطور که می دونید مباحث عمیـــق و ریشه ای اعتقادی
    درش مطرح میشه و انسانها دوست ندارن به هرنحوی اعتقادشون زیرسوال بره.

18-از کی وارد دنیای اینترنت شدی و بیشتر وقتت رو در چه سایتهایی میگذرونی؟
    از 13 سالگی البته اون زمان بیشتر با دایل آپ میومدم. دراینترنت تنها کارهایی که میکنم ایناست:

- آموزش مجازی زبان انگلیسی ( برای رضای خلق ! )
    - گردش در سایتهای مختلف مرتبط با زبان انگلیسی
    - گردش در سایتهای مرتبط با امنیت (امنیت اطلاعات)
    - گردش در سایتهای مرتبط با فیزیک و نجوم و موضوعات علمی!

19-ادمی هستی که اهل کوتاه اومدن باشی در بحث ها؟بنظرت کوتاه اومدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟
    اوایل همچین آدمی نبودم و تا موقعی که طرف مقابلم رو مجاب نمی کردم که حرفم درسته بیخیال نمیشدم

ولی الـــان دیگـــه حوصله ی سابق رو ندارم و بعد از یکم بحث اگه متوجه بشم طرفم زیر بار نمیره یک تشکر
    میزنم پای پستش و میرم و دیگه هم پیدام نمیشه!

20-کلا نظرت در مورد سوپر مدیرهای انجمن چیه؟زیاد نیستن خدایی؟موافقی چند پادشاه در یک اقلیم؟
    به نظر آدمای خوبی میان

تنها چیزی که می تونم بگم اینه که سوپرمدیرهای ما انگار از اول ساخته شده بودن برای
    اینکار. نه به نظر من زیاد نیستن، 4 تا سوپر مدیر برای یک انجمن یک میلیونی کاملن توجیه پذیره.

21-دروغ ، دروغ مصلحتي ؛ نظرتون درموردشون چيه؟
    ببینید شاخص خاصی وجود نداره که ازین طریق بگیم کدوم دروغ مصلحتیه کدوم غیرمصلحتیه. گاهی وقتا یک فـرد دروغ
    میگه و اعتقاد داره که دروغش در جهت مصلحت هست، اگرچه ممکنه واقعن اینطور نباشه. بنابراین ازونجا که شـاخصی
    براش وجود نداره بهتره بگم با هرنوع دروغی مخالف هستم مگر اینکه کاملن بدیهی باشه که در جهت مصلحتـه. مثـــلن
    دو نفر رو بخوام با هم آشتی بدم و یکم دروغ بافی کنم و مطمئن باشم که این دروغ تاثیر منفی ای نخواهد گــــذاشـت.

22-ایران رو 30 سال دیگه کجا میبینی ؟
    فکر میکنم در 30 سال دیگه کشور یک تغییر ساختار پایه ای و فرهنگی درش صورت گرفته باشه. مسلمه که با گذر زمان
    وضع فرهنگی کشورهای جهان سوم پیشرفت خواهد کرد (میشه یه چیزی نزدیک به الان کشورهای غربی)

23-چقدر علم (و دونستنش)‌ در زندگی برات مهمه؟
    خیلی خیلی مهمه برام. شعارم اینه "همیشه دانستن بهتر از ندانستنه". بــــــرخی روزها در یــــک آن به خودم میام و
    می بینم که از صبح تا شب سرم توی کتاب یا سایتهای علمی بوده و اصلن گــذر زمان رو حس نمی کنم. به حدی هــم
    برام مهمه که اولویتش تقریبن از هرچیزی بیشتره، مثلن اگه خونوادم بخوان بــرن خونه ی اقوام همراهشون نمیرم و در
    عوض میرم دو تا مقاله یا موضوع علمی میخونم.

24-به نظر بعضی کاربر ها انجمن علوم انسانی نمونه بارز دیکتاتوری هست . انجمنی که زیاد با نظرات مخالفش رابطه خوبی نداره ...نظرت در این مورد چیه؟
    دیکتاتوری که نه، چون من همیشه سعی ام این بوده که حقوق هیچکس پایمال نشه خصوصن افرادی که دیدگاهـــهـای
    مخالف دارن. اتفاقن من هیمشه به کسانی که دیدگاه موافق دارن بیشتر سختگیری میکنم و اعمال قانونشون میکنـــم.
    اگر هم گاهی خودم وارد بحث بشم از ناظر می خوام با من مث یک کاربر عادی برخورد کنه هرجایی که کژروی کردم. به
    هیچ وجه برام قابل قبول نیست که اختلاف در مباحث اعتقادی باعث ایجاد لطمه به روابط بین کاربـــــرها بشه. درواقـــع
    کاربرها فقط داخل تاپیک با هم نظر مخالف دارن، بیرون ازونجا دلیلی نداره با هم دشمن باشن به خاطـــر این مباحث؛ این
    رفتار خیلی حرفه ای تره و البته اینم بگم زندگی ارزش این چیزهارو نداره.

25-ممنوعیت بحث های مذهبی , سیاسی چقدر میتونه مانع پیشرفت بخش علوم انسانی بشه ؟
    خیلی، پیرو سوال بالا، هربار که ما به خاطر مسائل امنیتی انجمن نظیرفیـــ لتــ رینگ از بوجود آمدن مسائل مذهبــــی و
    سیاسی جلوگیری می کنیم به باد انتقاد گرفته میشیم. نمونش همون صورت سوال قبلی. برخی کاربرها نمی دونن ما
    چرا جلوگیری میکنیم از این بحثها، خب به طور ساده بخوام بگم دلیلش اینه که این بحثها نظر موافق و مخالف زیــــادی به
    همراه داره و خصوصن نظرات مخالفش دردسرساز میشن برای انجمن. ولی اگه این مشکل نبود به راحتی کاربـران مجاز
    بودن در این زمینه ها صحبت کنن. این ممنوعیت باعث شده که کاربرها نتونن درست به جنبه های مختلـــف موضــــوعات
    بپردازن و همین باعث ایجاد نقص در بیان دیدگاهشون میشه.

26-از چه سنی به طرز فکر کنونی که داری در رابطه با ایدئولوژی های قابل قبولت رسیدی؟
    زمینه ی ایدئولوزی هام از همون دوران کودکی وجود داشت ولی اینکه تا حد زیادی برام قابل قبول بشه فکر میکنــم سن
    15 سالگی بوده باشه.

27-چرا در تاپیکهای علمی که معتقدید تنها نظرات با مدرک قابل مشاهده قابل قبول هست اجازه ادامه ارسال پست های غیر ،رو میدید؟فکر نمیکنید همین امر سبب جنجالی شدن مباحث میشه؟
    بله ما در قوانین هم داریم که گذاشتن هر مطلب علمی نیاز به استدلال و یا حداقل مدرک و منبع معتبر داره تا مورد تایید
    همگان قرار بگیره. در بیشتر موارد هم جلوگیری میکنیم.
    ولی در پاره ی کمی از موارد به خاطر اینکه انگ "سلیقه ای بودن" مدیریتی بهمون زده نشه ناچار هستیم سکوت کنیــم،
    همونطور که گفتید این سکوت هم بعدش منجر به جنجال میشه که در آخر هم مجبوریم گارد ویژه رو با ماسک و چماق و
    اینا بریزیم توی تاپیک تا نظم رو دوباره برقرار کنیم

28- چالش برانگیزترین موضوع علمی که تا حالا باهاش مواجه شدین کدوم بوده ؟
    شاید بشه گفت اصل عدم قطعیت هایزنبرگ یکی از مباحث بسیار چالش انگیز فیزیک هستش که اینشتین رو هم تحت
    تاثیر قرار داده بود.

29-به نظر شما آیا قدرت های جهانی ( منظورم کشورهای پیشرفته از نظر علم و صنعت هستن ) در مورد مسایل مربوط به علم نجوم و حیات فرازمینی سانسور و دروغ عمدی مرتکب شدن ؟
    دلیل یا منفعتی برای دروغ در این زمینه وجود نداره به نظر من، برای مثال ناسا همیشه با آغوش باز به استقبـال کشــف
    حیات فرازمینی رفته با پرتاب تلسکوپهایی مثل کپلر که ماموریتشون تا حد زیادی هم موفقیت آمیز بوده.

به عنوان مهمان بعدی گرچه از حق نگذریم باید از خود بچه های انجمن متفرقه دعوت بشه، ولی اگه یک شخص رو بخوام
    بگم فکر میکنم دوست گرامی ام
    باشن.

در پایان از همه ی عزیزان انجمن متفرقه که تا این حد سازماندهی شده و با دقت ایــــــن مصاحبــــــه هارو انجـــام میدن
    سپاسگذاری میکنم و ختم کلام رو میسپارم به دست یک جمله ی زیبا

Dream what you want to dream, go where you want to go, be what you want to be. Because you have only one life and one chance to do all the things you want to do
    بدرود.

Last edited by VAHID; 30-08-2013 at 22:55.

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی این تاپیک، مهمان این هفته ما :

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های
    دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ

تاريخ عضويت: 2009

1-بهزاد عزیز برای اشنایی بیشتر دوستان با شما لطفا یک معرفی کامل از خودتون داشته باشید؟

اینجانب بهزاد متولد 1369 لیسانس عمران بوده و تا چند روزه دیگر فارغ التحصیل گردیده و همچنین مجرد و مشغول به کار ساخت و ساز اینچیزا
    خب از علاقه مندی هام بگم که به عکاسی -فیلمبرداری و تجهزیاتشون و نیز کار با نرم افزارهای حرفه ایه میکس و مونتاژ علاقه دارم .(علاقه ای در حد متوسط)
    البته موارد علاقه که زیاده اما چیزی که شاید بیشتر به چشم بیاد اینا هستن

2-چطور شد با پی سی ورلد آشنا شدی؟

چندباری موضوعاتی رو تو گوگل سرچ کرده بودم و به چندتا تالار هدایت شده بودم. بعد از آشنایی با اینجا دیگه نمک گیر اینجا شدیم

اینو دیگه دقیق یادم نیست.فکر کنم برای اینکه از محدودیت عضو جدید بیرون بیام ، تو تاپیکهای نظر سنجی پست داده بودم که بعدا یه مدت تو بخش اتومبیل بودم و بعدش کارم به عکاسی و دوربین و اینچیزا کشید

4-یک توضیح در مورد نام کاربریت میگی؟

یادمه تو مرحله ی ثبت نام هر چیزی مینوشتم پیغام میومد که این نام قبلا ثبت شده. تصمیم گرفتم یه کلمه ی غیر زبان انگلیسی و فارسی اینا باشه . رفتم تو گوگل مترجم. نوشتم "ترجمه نکن "و به زبان اکراینی زدم و این شکلی شد

5-دوست داری با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟

با احسان .مدیر انجمن هنر.البته ارتباط حقیقی و مجازی جو های بسیار متفاوتی دارن.و قطعا تو دنیای حقیقی تشریفاتی تره .شاید این ارتباط بصورت مجازی بهتر باشه

6-از کدام بخش های انجمن استفاده بیشتری میبری و علاقه مند به اونها هستی؟

خب غیر از بخشهای نظارتی ، بخش هایی مثله اتومبیل و زبان و پزشکی و چنتای دیگه رو کمی پیگیر هستم اما از بخش trash خیلی خوشم میاد چون موارد نادر و نامرتبط و کلا عتیقه منتقل میشن اونجاو دیدنشون هیجان داره

7-اگه بگن یک تغییر مهم و اساسی به پیشنهاد شما در انجمن اعمال بشه اون تغییر چه خواهد بود؟

مهمترین و اساسی ترین که نمیشه گفت اما در حد یه اصلاح آرزو میکردم که انجمن عکاسی مستقل بشه

8-کلا نظرت در مورد سوپر مدیرهای انجمن چیه؟اگر از جمع مدیران کسی بخواد به جمع سوپر مدیران اضافه بشه چه کسی رو در این حد میدونی؟
    سوپر مدیر یعنی کسی که بدون چشم داشت برای انجمن زحمت بکشه.عین یه باغبون اما بعضی از باغبونا هستن که بعضا باغو فراموش میکنن یا مشغول یه کاره دیگه میشن و قسمتی از باغ از باغی میوفته. کاربرای بسیار زحمت کشی هستن که با سوپر شدنشون اوضاع بهتر میمونه

9-به نظرت مدیریت تو کدوم انجمن سخت تره ؟

تو انجمن ورزش .کل کل و بحث و جدال کلا از پوست وخون انجمن ورزشه

10-دوستانت با چه خصوصياتي می شناسنت؟

شاید روراستی و کمی مرموز

11-نظرت در رابطه با ازدواج و سن مناسبش چیه؟

ازدواج یعنی نصفه ی دیگر زندگی رو پیدا کردن.حداقل تو فرهنگ کشور ما این شکلیه.کلا فردی که ازدواج میکنه و زندگی تشکیل میده کاملتر میشه.روپای خودش می ایسته.اما خب سخته و تلخ و شیرینیای خودشو داره. تو کشورهای خارجی این تعریف خیلی فرق میکنه و تعابیر خودشو داره
    سنش کاملا بستگی به موقعیت افراد داره. اما بهترین سن تو رنج 25 تا 35 باشه بهتره.

12-کمی از اعتقادات مذهبی و خط قرمزهات برامون بگو

به اعتقادات دیگرون خیلی احترام قائلم . شخص بسیار مذهبی نیستم اما تو زندگیم مسائلی رو دارم که همیشه مراعاتشون میکنم.مثله پول تمیز - فکر تمیز و دست تمیز.اگه به ته اینا بریم خیلی چیزا برای گفتن دارن.

13-از شرایط حال خودت راضی هستی؟فکر میکنی 10 سال آینده به آنچه از خودت انتظار داری میرسی؟

اگه از لحاظ کاری بگم ، بله راضی کننده هست. به همراه پدر مشغول گرداندن چندتا کارگاه ساخت تجهیزات هستیم که از سرمایش چند مرکز تجاری هم بهش اضافه کردیم که فعلا در حال احداث هستن که راضی کنندس.تا 10 سال آینده هم همچنان همین مسیر به سمت جلو پیشرفت خواهد کرد. اما از انتظاری که داریم شاید تا 10 سال رسیدن بهش سخت باشه

14-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟

بیشتر بی کلام گوش میدم. از بین موسیقیهای همین رده ، یانی رو بیشتر میپسندم . خواننده هام بیشتر ایبرام تاتلیس .خواننده های داخلی هم خوبن.

15-فرد یا اتفاقی بوده که تاثیر زیادی روی زندگیت گذاشته باشه ؟

نه زیاد.بیشتر روال طبیعی خودشو داشته و نه منحصرا فرد و یا اتفاق خاص

16-سه تا تجربه ی بزرگ زندگیت رو بگو؟

• راز ها و مسائل سری و کاری رو به کسی نگید حتی به نزدیکترین ها.مگر نیاز به گفتنش باشه یا گفتنش عواقبی نداشته باشه
    • شنونده باشیم تا گوینده مگر در مواردی که گوش مجلس به کلام ما باشه
    • قبل از خرید تحقیق کافی داشته باشید مگر اینکه نیازی نباشه یا توجیهی نداشته باشه

17-از کی وارد دنیای اینترنت شدی و بیشتر وقتت رو در چه سایتهایی میگذرونی؟
    از 17 سالگیم.اونم همش با پسرعموم چت میکردم

18-شخصیتت آروم هست یا اهل بحث ؟آدمی هستی که تا مجاب کردن طرفت سر حرفت باقی بمونی؟

هر دوتاش.فردی آروم و اهل بحث.بله قطعا

19-نظرت در مورد زندگی خارج از کشور چیه؟خودت کدوم رو ترجیح میدی و به چه دلیل؟

خارج رو اگه یه کشور پیشرفته و با فرهنگ تلقی کنیم یعنی امکانات و بها دادن به ارزشها و دست آورد ها و دوری از کشمکش ها و پایان دادن به جدال . و امنیت و آسایش .
    ایران هم بدک نیست .بخور و بخوابه اما از کل دنیا خیلی عقبه.البته اگه دنیا رو جمعی از کشور های پیشرفته و یا متوسط در نظر بگیریم که توش کشورایی مثله ایران و از اون بدترا نیستن.

20-ورزشهای مورد علاقت؟و اگر فوتبالی هستی لطفا تیم و باشگاه مورد علاقت رو بهمون بگو

بدنسازی به روش سالم و دوچرخه سواری و والیبال رو خیلی دوست دارم. چون از نزدیک با بازیکن ها بودم احساس میکنم افراد جنجالی و پر حاشیه ای هستن .فوتبال هم البته تو کشور ما از ورزش جداست و به سیاست و تجارت کشیده شده و عزیزان هوادار رو به سمت حاشیه برده

21-موافق این نظر هستی که در ایران به هنر (اعم از سینما، موسیقی، نقاشی، عکاسی و...)کم بها میدن؟و علت؟

نه این که بها داده نمیشه. بها داده میشه اما به چهره ی کلی و به اصطلاح سرمجموعه های اون. در نظر داریم که زیر مجموعه های هنر خودش زیر مجموعه ها و سبکهای زیادی در بازه های مختلف زمانی پیدا کرده اما کمترینش در کشور ما مورد اسقبال قرار گرفته.مثلا خوده عکاسی سبکهای فراوانی داره که کمتر موارد یا هیچ مواردش به نام کشور ما ثبت نشده.یعنی ما هم میتوانستیم برای خودمان سبکهایی بیافرینیم اما....خب این همون ضعف مدیریتی و بی توجهی هست.گویا مسائل مهمتر از اینها داریم که سرمون باید بهش گرم باشه.

22-نظرت در مورد جمله زیر چیه؟
    ديدگاهها و تصورات ما، محدوديت هاي راستين براي امكانات ما هستند.

شاید اگه خودمانی تر بگیم ، دیدگاههای ناشی از اطلاعات یا آموخته های ناکامل و ناکافی ما مانع اصلی حرکتمان به سوی بهترین ها هستند. دیدگاهها و اندیشه های ما شاید بر حق ترین باشند وشاید ناعاقلانه و مضحک ترین ها.

23-بهترین دوربین عکاسی که از نزدیک باهاش کار کردی چی بوده؟ و بهترین دوربینی که بنظرت در حال حاضر وجود داره؟

بهترین دوربین canon 5d mark 3 بوده .با حجم متوسط و کارایی مافوق عالی اونرو به اعجوبه ی عکاسی تبدیل کرده.البته در این وسط دوربین های بسیار حرفه ای و پیشرفته ای هم حضور دارن .اما مناسب افراد خاصی هستند.

24-چه اندازه به طبیعی بودن عکس ویا دستکاری های نور و فتوشاپ اعتقاد داری؟

بهترین عکس باید بهترین نور و بهترین تکنیک و زاویه و کادر رو داشته باشه و اگه بصورت طبیعی بخواییم یه همچین عکسی بگیریم ، زحمات چندین و چندین ساله نیاز داره تا تجربه ی کافی در این زمینه کسب بشه. حالا اقداماتی که باید انجام بدیم تا یک عکس عالی بوجود بیاد اینه که باید نور محیط رو منتظر بشی تا در بهترین حالت قرار بگیره و یا اگه میشه دستکاریش کرد ، دستکاریش بکنی و بطور کلی محیط رو به دلخواه ویرایش کنی و عکس خروجی از این اقدامات ، یک عکس حرفه ای و جذاب خواهد بود. اما تنظیم مصنوعی عکس ، در بیشتر مواقع به بافت عکس صدمه وارد میکنه .اما در بعضی موارد میشه نتیجه ی بهتری رو گرفت.

25-به نظرت آینده عکاسی دیجیتال در دستان دوربین های بدون آیینه (mirrorless) هست؟و DSLR ها به پایان دوران خودشون نزدیک شدن؟

قطعا آینده ازآن بدون آینه هاست اما این رو فراموش نکنیم عکس و عکاسی همش با صدای حرکت آینه ی دوربین معنی پیدا میکنه. و قطعا عکاسی حرفه ای با بدون "آینه گی" مزه ای نخواهد داشت.اما اینم نمیشه کتمان کرد که آینه چیزیست که باید جای خودش رو به امکانات جدید تری بدهد. با در نظر گرفتن این بحثها ، نتیجه میشه گرفت که حالا حالاها آینه دار ها حضور خواهند داشت

26-بنظرتون اگر کسی بخواد در زمینه میکس و مونتاژ وارد کار بشه بهترین راه گذروندن دوره و کلاس هست یا با کتاب هم میتونه ؟

میکس و مونتاژ چیزیه که در قلبش مقوله ای بنام کارگردانی نهفته هستن.کارگردانی بحثیه که اگه نباشه ما عملا از ساخت کلیپ و حتی ویرایش و... ناتوان خواهیم بود. بنابراین برای گرفتن "بهترین" نتیجه ، این اقدامات در کنار هم و با هم باید باشن.هم کلاس و هم خود آموزی.اما اگر فقط به "خوب"بسنده کنیم ، خودآموزی هم به تنهایی کفاف میده.(خودآموزی شامل استفاده از آموزشهای تصویری و نمونه پروژه ها و کتاب و نوشته و ...)

27- شخصا دوربین های دیجیتال رو برای عکاسی ترجیح میدی یا دوربین هایی که دست کاربر برای اعمال تنظیمات دستی بازتره؟

قطعا دوربینی که دست کاربر تعیین کننده باشه . اگه کسی درگیر بحث فیلمبرداری و عکاسی باشه حتما این مورد رو تجربه خواهد کرد.

28- فکر میکنی در موفقیت یک عکاس چنددرصد تحصیلات آکادمیک نقش داره و چند درصد علاقه مندی و تجربه؟

شاید 20 درصد تحصیلات و 40 درصد علاقه و 40 درصد تجربه

29- امکانش هست یکی از بهترین عکس هایی که خودتون گرفتید رو برای ما قرار بدید؟

من از بچه گیم فیلمبرداری و عکاسی میکردم . الان دو سه سالیه که تلاش میکنم عکاسی حرفه ای انجام بدم.تا الانش به مطلوب خودم نرسیدم و نتونستم اون "بهترین" عکس رو عکاسی کنم و دلیلشم این بوده که تو این مسیر خیلی آهسته و کند دارم حرکت میکنم.
    فعلا که داریم تلاش میکنیم بلکه تونستیم

سبک ماکرو:
    رنگش با نرم افزار تصحیح شده:

بدون هیچ ویرایشی:
    گلوله ی تفنگ بادی

سبک طبیعت-بدون ویرایش-رو لنز دوربین فیلتر پولاریزر نصب کرده بودم:

عالی میشه اگه میهمان بعدی آقا Mehran عزیز باشه
    سخن آخر اینکه فروم محل یادگیری و آموزش است پس باید بهترین استفاده رو از اون ببریم
    باتشکر از شما سرور گرامی و نیز کاربران عزیز و همیشه در صحنه ()

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی
    در خدمت شما هستیم با مصاحبه ای دیگر
    مهمان این هفته ما :

تاريخ عضويت Sep 2006

محل سكونت آسمان

پست ها 5,496

1- علی رضا خان یه بیوگرافی مختصر و مفید جهت اشنایی دوستان با شما بفرمایید .

با سلام خدمت دوستان.من علیرضا هستم و متولد تهران و تا چند روز دیگه 27 پر میکنم میرم توی 28 سال.
    مکانیک خوندم و شاغل.فیلم دیدن و تماشا مسابقات ورزشی (از هر نوع) و وب گردی جز علاقه مندی های من هست

2- چطوری با پی سی ورلد اشنا شدی ؟

دقیقا یادم نمیاد که برای چی توی این انجمن توی سال 2006 ثبت نام کردم ولی اونطوری که یادمه سالهای اول دانشگاه و درس برنامه نویس(پاسکال) داشتیم.
    توی نوشتن یک برنامه به مشکل برخورده بودیم(چقدر برنامه نویسی رو دوست داشتم) وبا سرچ در اینترنت هم به نتیجه نرسیدم به همین خاطر به این انجمن اومدم و سوالهام رو پرسیدم.
    حالا یادم نیست به جواب رسیدم یا نه

همانجوری که گفتم شروع استفاده ام از انجمن مربوط به همون برنامه نوسی بود و بعد از اون مشاوره هایی که میگرفتم برای مشکلات کامیپوتری و خرید گوشی.
    ولی فکر کنم اولین فعالتهای من بعد از نمک گیر شدن در انجمن توی تاپیکهای انجمن ورزش بود(یادم نیست اون زمان اسمش چی بود؟!!!)

4-انتخاب نام کاربریون به چه دلیل بوده؟

یادمه اون زمانهایی که هنوز اینترنت توی ایران فراگیر نشده بود و کارتهای اینترنت رو باید با پیک میخریدی و میاوردن در خونه و طبیعتاً همه از جمله من دسترسی به اینترنت نداشتیم،
    یکی از آشنا های ما خارج از کشور بود و وقتی صحبت از پست الکترونیکی کرد من ازش خواستم یه ایمیل هم برای من بسازه(دیگه بچه هر چی ببینه دلش میخواد).
    ایشون چون تخصصش توی زمینه شیمی بود و حرف اول اسم من همa بود یه ایمیلی ساخت به نام aluminum... که من هیچ وقت فراموشش نکنم البته شاید هیچ وقت فکر نمیکرد این ایمیل تبدیل به یکی از ایمیلهایی پرکاربرد من بشه
    من اون اوایل برای ثبت نام توی انجمنها هیچ نواوری به خرج نمیدادم و نام کاربریم رو همون aluminum میگذاشتم.البته موقعی که توی پی سی ورد هم ثبت نام کردم خودم هم فکر نمیکردم که از این یوزر تا سالها استفاده خواهم کرد
    یک بار تصمیم گرفتم نام کاربریم رو عوض کنم ولی باتوجه به اینکه نوآوری و خلاقیتی که در گذشته در من نبوده حالا هم نیست، نتونستم نام دیگه انتخاب کنم و این اسم سالهاس که با منه

5-دوستانت با چه خصوصياتي می شناسنت؟
    میدونم
    ولی فکر میکنم با خصوصیات شوخ طبعی منم رو بشناسند!!!و البته کسی که هیچ وقت نمیخواد کم بیاره

6- خارج از دنیای مجازی با بچه های انجمن هم در ارتباطی؟ و دوست داری با کی اشنا بشی؟

با کسی در ارتباط نیستم.یک بار سعی کردم قرار ملاقاتی که در سالهای گذشته بچه های انجمن فیلم بر پا میکردن رو احیا کنم ولی کسی استقبال نکرد.
    کس خاصی مد نظرم نیست.من کلا برای دوستی مشکل ندارم با همه رفیق میشم

7- بین بخش هنر هفتم و انجمن ورزش بیشتر به کدوم علاقه داری؟

حقیقتا نمیتونم فرق قائل بشم.من معمولا وقتی به انجمن سر میزنم حتما این دو انجمن جز انجمنهایی هست که باید تاپیکهاش و پستهای جدیدش رو یه مروری بکنم

8-اگه بگن یک تغییر مهم و اساسی به پیشنهاد شما در انجمن اعمال بشه اون تغییر چه خواهد بود؟

قبلا از اینکه این نسخه از انجمن ارتقا پیدا کنه من معمولا برای اینکه از جزئیات تاپیکهایی که توشون پست داده بودم از سرچ انجمن استفاده میکردم و تاپیکها که من توشون پست داده بودم رو را براساس تاریخ اخرین پست نمایش داده میشد.
    چون بعضی مواقع توی بعضی از انجمنهایی که کمتر بهشون سر میزنم سوال میپرسیدم یا جوابی میدادم، ولی مثلا فرداش فراموش میکردم که باید پیگیر اون تایپک یا پست باشم.با اون نوع سرچ اینها از دستم در نمیرفت ولی الان این کار رو نمیشه کرد.
    اگر میتونستم تغییر بدم اون سرچ رو درست میکردم
    و یک تغییر دیگه به کاربران فعال امکانات ویژه تری میدادم

ب
    عضی مواقع که دارم بعضی تاپیکهای قدیمی رو میخونم و یا پیغام کاربرهای که با دوستان داشتم رو مرور میکنم میبینم که یکسری از دوستان خیلی وقته ازشون خبری ندارم.
    و هیچ راهی هم نیست که بشه فهمید دوستانی که قبلا فعالیت زیادی داشته اند چرا الان دیگه در انجمن نیستند...یه حس افسردگی به من دست میده...
    اگر میشد یک کاری میکردم که میشد از سلامتی دوستان باخبر شد خیلی خوب بود(البته میدونم که قابل اجرا نیست)

9-بهترین انجمن و تاپیک پی سی ورلد ؟
    به نظرم بهترین انجمن انجمنهایی هست که درمورد مشکلات کاربراها بهشون کمک میکنه مثل انجمن سخت افزار و مشکلات سخت افزاری.واقعا باید از دوستانی که توی اون انجمنها زحمت میکشن تشکر کنم.

بهترین تاپیک برای من...خیلی سخته انتخاب...نمیشه دو سه تا نام ببرم؟...
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که واقعا خاطرات خوبی با بعضی پستهاش و آهنگهاش دارم.ولی حیف که خیلی از آهنگهایی که دوستان قرار دادن پاک شدن...
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جدیدا خودم فعالیتم کم شده و حا و حوصله نوشتن ندارم...ولی قبلا خیلی از فیلمهایی رو که میخواستم برای دیدن انتخاب کنم از اونجا انتخاب میکردم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم دیگه توضیح نمیخواد.

البته باز هم تاپیک هست...

10-ایران رو 30 سال دیگه کجا میبینی ؟

من احساس میکنم کشور رو به پیشرفت هست .مشکلات زیاد هست ولی امیدوارم مدیریتی که در این سی سال قراره کشور رو اداره کنه مسیر درستی رو انتخاب بکنه
    و مشکلاتی که جوانان امروزی دارند فرزندان ما نداشته باشند و همه مردم در آرامش و امنیت زندگی بکنن و دوست دارم کشورم رو در بالاترین رده ها از همه لحاظ ببینم.

11-سه تجربه ی بزرگ زندگیت ؟

حقیقتا چیز خاصی به ذهنم نمیرسه...
    شاید تجربه ای که هنوز خودم ازش درس نگرفتم تلاش صددرصدی در رسیدن به هدفم بوده که الان تا حدودی دارم حسرت روزهای از دست رفته رو میخورم.
    از زندگیم خدا را شکر راضیم ولی حس از دست دادن روزها و فرصتهایی که به راحتی از کنارشون گذشتم بعضی مواقع بد اذیتم میکنه

12-دنیای مجازی برات جذابتره یا واقعی؟
    ؟!؟
    به نظرم جذابیت دنیای مجازی بیشتره.چون افراد بدون در نظر گرفتن خیلی از مسائل خود واقعیشون رو نشون میدن و در پشت قطعات الکترونیکی شخصیت واقعی تر از اون چیزی
    که مردم در دنیای واقعی (باتوجه به خیلی از مسائل مثل ریا، چاپلوسی و...البته بعضی مواقع در دنیای مجازی اینها هم دیده میشه ) دارن رو بروز میدن.
    البته دنیای مجازی دو تا ایراد داره یکی اینکه روح نداره و دوم اینکه یکسری از افراد که در دنیای واقعی دچار یکسری مشکلات هستند میخوان خودشون رو چیزی برتر
    از اون فردی که در دنیای واقعی دارن رو نمایش بدن(که الته این افراد قابل شناسایی هستند)

13-فرد یا اتفاقی بوده که تاثیر زیادی روی زندگیت گذاشته باشه ؟

اتفاق خاص نه...ولی خوب بعضی مواقع مشکلات و زندگی بعضی از مردم رو که میبینم یادم می افته با تمامی مشکلاتی که در زندگی هست باز باید خدا را شکر کرد...
    البته من هنوز منتظر فردی هستم که باید در زندگیم تاثیر بگذاره

14- نظرت در رابطه با ازدواج و سن مناسبش چیه؟
    ازدواج حقیقتا یک ضرورت و نیاز هست که باید در زندگی یک فرد اتفاق بیافته و اگر از مسیر درست این انتخاب و روند پیش بره باعث میشه زوج به آرامش و تکامل برسن.
    به نظرم سن ازدواج به خیلی از عوامل بستگی داره ولی در جامعه شهری امروز ما به نظرم ازدواج در سنین پایین یک اشتباه محض هست.چون جوان امروزی از لحاظ فکری با توجه به
    انواع پیشرفتهای علمی و تکنولوژیکی، پیشرفت و تکامل نداشته و ریشه خیلی از مشکلات در زندگی آینده شون همین سن پایین ازدواج هست(البته این برداشت شخصی من هست و میتونه مثالهای نقض بسیاری هم داشته باشه)
    به نظرم الان سن مناسب برای مرد 27-30 و برای خانومها 22-26 هست

15-نظرت در مورد حضور خانم ها در استادیوم ها چیه ؟ موافق هستی ؟
    مگه مردها چه گلی به سر تیمهایی که تشویق کردن زدن که خانومها بخوان بزنن
    الان ورزشگاه های ما جای پسر بچه ها هم نباید باشه چه برسه به خانومها
    هر وقت تونستیم فرهنگ تشویق و حمایت کردن تیمهای ورزشی رو داشته باشیم اونوقت موافقم.
    ولی الان در شرایط کنونی حضور خانومها در استادیومهای فوتبال معایبش بیشتر از مزایاش هست.
    البته باید قبول کنیم فرهنگ ما با فرهنگ سایر کشورها فرق میکنه و این تصور که مثلا در ورزشگاه های کشورهای دیگه بدوبیراه و فحش گفته نمیشه یه تصور غلطه.
    ولی شاید در فرهنگ اونها این مسائل(دادن فحش با حضور تمامی اقشار جامعه) مشکلی ایجاد نمیکنه.ولی این فرهنگ(دادن فحش با حضور تمامی اقشار جامعه) نباید در جامعه ما جا بیفته.و یکسری حرمتها و حریم ها باید حفط بشه

16-اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟
    بیشتر تلاش میکردم

17-اگر انتخاب محل تولد و سکونت در اختیار خودت بود کجا رو انتخاب میکردی و چرا ؟

با محل تولدم مشکلی ندارم ولی اگر میتونستم محل سکونتم رو انتخاب کنم خیلی دوست داشتم در یک مکان با صفا و با طبیعت بکر(جنگل + دریا) با دسترسی به اخرین تکنولوژیهای روز دنیا زندگی کنم...
    مثل یکسری شهرها و بندرهایی که بعضی مواقع عکسهاش رو میبینیم(میگن آرزو بر جوانان عیب نیست) کشورش برام مهم نیست(به نظرم هیچکس غربت رو به وطنش ترجیح نمیده)
    ولی مردمی که قراره در کنارشون زندگی کنم برام مهم هست.در حال حاضر و این مردمی که کشور ما داره و همه به فکر خودشون هستند(که طبیعتاً من هم جزشون هستم) رو انتخاب نمیکنم.

18-علاقه مند به چه ورزشهایی هستی و در کدومها تخصص داری؟

من به همه ورزشها علاقه دارم.انواع توپی-رزمی-شنا-شطرنج
    اگر قرار بر انجام ورزش باشه و به قول شما تخصص، من میتونم بگم والیبال که بعضی مواقع بازی میکنم و مدرک داوری درجه3 رو هم گرفتم ولی تنبلیم اومد ادامه بدم برای گرفتن مدارک بالاتر.شاید در آینده برم سراغش.
    کمی هندبال بازی کردم ولی با توجه به اینکه ورزش پربرخودی بود ادامه ندادم.
    شطرنج هم بازی میکنم.با دوستان تو سایت شطرنج یک گروه به اسم پی سی ورد زدیم و اونجا بازیهایی با هم کردیم ولی خیلی وقته که من دیگه اونجا سر نزدم ولی دوستان فکر کنم همچنان فعال باشن
    ولی خیلی دوست داشتم میتونستم بسکتبال رو هم بازی میکردم.و خیلی دوست دارم راگبی هم بازی کنم
    فوتبال رو هم در حد گل کوچیک بلدم بیشتر از دیدن لذت میبرم تا بازی کردنش
    کشتی هم که نمیتونی ایرانی باشی و دوسش نداشته باشیفکر کنم خیلی توضیح دادم...

19-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟

من معمولا در حین انجام بعضی کارها اگر امکانش باشه سعی میکنم موسیقی گوش کنم.
    من بیشتر موسیقی بیکلام و سبک نیوایج رو ترجیح میدم.و اصلا از موسیقی های متال در انواع اقسام سر در نمیارم و تحمل شنیدن مداوم بیش از یک دقیقه از این سبک رو ندارم
    خواننده مورد علاقه خاصی ندارم.معمولا مقطعی هست.ولی در حال حاضر خواننده های داخل ایران یک سرو گردن بالاتر از خارج نشینها میبینم. و اونها را ترجیح میدم(الان دارم آلبوم عاشقانه خواجه امیری رو گوش میدم)
    حالا که بحث موسیقی هست میخوام یه درخواست از مدیران انجمن موسیقی بکنم که دوباره top 10 را راه بندازن.حس اشتراک گذاری آهنگهای مورد علاقه دوستان خیلی لذت بخشه .

20-اهل سینما رفتن هم هستی ؟ اخرین باری که رفتی سینما کی و چه فیلمی بود ؟

یادمه کوچیک که بودم با خانواده به سینما میرفتیم ولی به مرور این سینما رفتن کم رنگ شده و شاید توی این ده سال اخیر اصلا خانوادگی سینما نرفتیم(دلایلش هم همون چیزهایی هست که باعث شده کل جامعه به سینما نرن)
    ولی این دو سه سال اخیر سعی کردم حداقل فیلمهای خوب رو شخصا توی جشنواره فجر ببینم که تجربه خوبی بود ولی با توجه به کیفیت پایین خیلی از فیلمهای تولید سال به زور میشه توی جشنواره 4-5 تا فیلم خوب دید.
    اون هم با صرف کلی وقت و هزینه و انرژی.پارسال عطاش رو به لقاش بخشیدم و فقط فیلم دهلیز رو توی همون ایام جسنواره دیدم که میشه اخرین باری که به سینما رفتم
    خیلی دوست داشتم فیلم گذشته فرهادی رو توی سینما ببینم ولی موقعیتش ایجاد نشد

21-به نظرت سینما رو شخصیت و طرز فکرت تاثیر گذار بوده ؟ تاثیر گذار ترین فیلمی که دیدی چی هست

نمیدونم...اگر واقعا تاثیر گذار هم بوده الان حضور ذهن ندارم...
    شاید سریالها با توجه به طولانی مدت بودنشون و ارتباط بیشتری که با کاراکترها برقرار میکنیم بیشترین تاثیر رو روی من گذاشته باشه و باعث شده در بعضی رفتارهام و صحبتهام تجدید نظر بکنم

22-امتیاز های فیلم ها تو imdb چقدر به نظر خودت نزدیکه ؟ بعد از دیدن کدوم فیلم از امتیازش تعجب کردی ؟

معمولا امتیازهایی که میخوام بدم به امتیازهای imdb نزدیکه فوقش 1 امتیاز کم یا بیشتره...چون معمولا برای انتخاب فیلمها از سایت imdb استفاده میکنم زیاد تعجب نمیکنم.
    ولی برای بعضی فیلمها مثل فیلمهای تینیجر پسند و یا ژانرهای علمی-تخیلی معمولا امتیازهای من خیلی تفاوت داره با اون چیزی که توی imdb هست.
    مثلا همین اواخر فیلم Star Trek رو دیدم و نمیدونم چرا این فیلم باید جز 250 تا برتر باشه.من از ژانر فیلمهای علمی-تخیلی بدم نمیاد ولی تحمل دیدن بعضی فیلمهای این ژانر رو اصلا ندارم.

ولی در مورد امتیازهای imdb یک بار بحث خوبی ایجاد شد در انجمن فیلم با این عنوان که چقدر امتیازهای imdb توی امتیاز دهی شما تاثیر گذاره؟مثلا وقتی برای یک فیلم که هیچ اطلاعی از امتیازش ندارید
    و موقع امتیاز دهی متوجه میشید خیلی با نظر شما متفاوته چه کار میکنید؟

23- به نظر شما دیوید لینچ خودش هم میفهمه چی میسازه ؟ کلا نظرتون در مورد کار های ایشون چیه ؟

به نظرم که بله میفهمه.دیوید لینچ یکی از کارگردانهای مورد علاقه من هست و اگر بگم بعد از دیدن فیلم جاده مالهالند علاقه ام به سینما بیشتر شد و سعی کردم فیلمها را جدی تر ببینم و انتخاب کنم اغراق نکردم.
    نظرم در مورد کارهای ایشون با یک جمله از خودش بسیار نزدیکه
    "من دوست دارم فیلم بسازم چون دوست دارم وارد دنیای دیگری شوم، فیلم برای من چیزی است که تو را برای دیدن رویا می برد و به تو اجازه میدهد که در تاریکی رویا ببینی.حس زیبایی است که داخل دنیای فیلم غرق شوی"

24-فکر میکنی سینمای ایران بیشتر هنرمحور هست یا چهره محور؟

به نظر من سینما با توجه به ویژگی هاش کلا چهره محور هست و ربطی به ایران نداره ولی چیزی که اینجا اهمیت پیدا میکنه ارزش قائل شدن برای فیلمهای هنری هست.
    چون اینگونه فیلمها با توجه به شکستن قواعد و مرزهای باعث پیشرفت سینما میشن.معمولا تاثیر این فیلمها در بلند مدت احساس میشه
    و نمیشه انتظار استقبال از اینگونه فیلمها را در زمان خودشون داشته باشیم چون معمولا مخاطب خاص به دنبال چنین چالشهایی هستند.
    ولی در ایران با توجه به وضعیت بودجه و نوع اداره سینما و صنعت فیلمسازی کسانی که میخوان فیلمهای به اصطلاح هنری بسازن به مشکل بر میخورن و این آثار خیلی بدی در سینما ما گذاشته و خواهد گذاشت

25- اگه کارگردان بودی و میخواستی فیلم بسازی ؛ کدوم ژانر رو ترجیح میدادی ؟

من ژانر درام-رازآلود رو انتخاب میکردم.

26-به نظرت یه شاهکار هنری نقاشی یا معماری یا موسیقی یا فیلم میتونن به اندازه هم تاثیر گذار باشن؟

به نظر من بستگی به جامعه و کشوری داره که قراره اون اثر هنری تاثیر بگذاره.
    به نظر من تاثیر گذارترین این هنرها با توجه به وضعیت جهانی اول فیلم و بعد موسیقی باشه و شاید کمترین تاثیر رو نقاشی داشته باشه.
    به نظرم فیلم خیلی راحت تر میتونه پیغامهاش رو برسونه و به هدفش برسه.کاری که الان هالیوود داره انجام میده

27-به نظرت اگر به اندازه فوتبال به سایر ورزش ها بها بدند آیا در اون ها هم شاهد به حاشیه رفتن خواهیم شد؟

بنظرم ورزش فوتبال با تمامی ورزشهای دنیا(البته بغیر از امریکا) متفاوته و همه ورزشکارها این رو قبول کردن.
    ولی بله اگر به بقیه ورزشها هم بها داده بشه اونها هم به حاشیه خواهند رفت.این ذات آدمیزاد هست که توجه بیشتر باعث ایجاد رشد انواع و اقسام صفتهای بد در انسان میشه.کم هستند که بتونن خودشون رو کنترل کنن

28-فکر میکنی این درسته که بعضی ها میگن دست های پشت پرده ای برای نتیجه دربی در کاره؟

نمیدونم....قبل از بردن پرسپولیس در دربی که کریم باقری گل زنی کرد و روند شش تساوی پی در پی رو شکست این تفکر در من هم بود که دستهای پشت پرده وجود داره
    ولی این سه تساوی اخیر رو من بیشتر به خاطر ترس از نباختن میبینم تا دستهای پشت پرده...
    ولی امان از مافیا

29-فکر میکنی ایران میتونه میزبان جام ملتهای 2019 بشه ؟ و مهمترین مشکل رو در سر راهش چی میدونی ؟

حقیقتا نمیدونم برای میزبانی چه چیزهایی ملاک هست.شاید مهمترین مشکل بر سر راه میزبانی حضور خانومها در استادیوم ها و وضعیت پوششون هست و نبود ورزشگاه های مناسب
    البته باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که جام ملتهای اسیا و اروپا خیلی تفاوتها با هم داره و مثلا برای بازی دو تیم کره-اردن در ایران تعداد تماشاچی های این دو تیم زیر 500 نفر خواهد بود
    و این تعداد تماشاچی نباید مشکل ساز بشه.آسیا مثل اروپا نیست که مردم از کشورشون به کشور میزبان بیان برای دیدن بازیهای تیم ملیشون.

30-و سخن اخر....

ا
    ول اینکه خیلی دوست دارم بعضی از دوستانی که الان دیگه در انجمن فیلم فعالیت ندارن بخوام که دوباره به انجمن فیلم برگردن(البته بعید میدونم برخی شون کلا به انجمن سر بزنن)
    و هنوز از پستهای مفیدشون توی انجمن فیلم بنده استفاده میکنم و جای خالیشون احساس میشه.
    اگر در جواب سوالات روده درازی کردم عذرخواهی میکنم و تشکر میکنم که این وقت رو در اختیار من گذاشتید.
    و با آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی دوستان

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

11 مصاحبه با Rebecca

سلام به همه ی دوستان .

این هفته هم با یک مصاحبه ی دیگه از سریال مصاحبه هامون در خدمتتون هستیم ؛ با یک میهمان ویژه از قدیمی های انجمن :

- سارای عزیز لطفا کمی از خودتون بگید تا دوستان بیشتر با شما آشنا بشند ؛ اینکه کجا زندگی میکنید و چه میکنید این روزها ؟

سلام به همه دوستان
    سارا هستم متولد تهران و در حال حاضر ساکن محل تولد! مهندسی نرم افزار خوندم و دانشجوی ترم 1 کارشناسی ارشد MBA یکی از دانشگاه های دولتی تهران.

2- چرا ربکا ؟ یعنی علت انتخاب این نام کاربری چی بود ؟

دقیقاً یادم نیست. اما با مشورت یکی از دوستام بود چند تا اسم اون گفت چند تا اسم من آخرش ربکا تصویب شد. کتاب ربکا رو خونده اما فیلمش رو ندیدم!

3- نحوه آشناییت با پی سی ورلد چگونه بود؟

برا دانلود نرم افزار عضو انجمن شدم و چون علاقه اصلیم فیلم بود کم کم انجمن فیلم با کاربرها و مدیر و همکارهای فوق العاده با اطلاعتش برام جالب شد. واقعاً می گم خیلی خیلی اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کردم.

4- اولین فعالیتت در انجمن رو یادت میاد ؟ کدوم تاپیک بود ؟

متاسفانه اولین فعالیت رو یادم نمیاد. اولین پستی که اینجا برام ثبت شده تاپیک سریال 24 هست که خب مطمئنم اولین پستم نیست.

5- دوست داری ( داشتی ) با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟

با دو تا از دوستان در دنیای واقعی در ارتباط بودم و باید بگم بعد از گذشت سالها هنوز بهترین دوستان من هستند.

6- شما جزو اون دسته از کاربرایی هستی که هم همکار بودن قبل تر و هم اینکه ناظر شدن بعدش ؛ کدومش دوره ی بهتری بود بنظر خودت ؟

خب مسلما دوران همکار بودن رو خیلی بیشتر دوست داشتم با مدیریت امین عزیز. بعد از ناظر شدن به دلیل مسائل شخصی فعالیت چندانی نداشتم نمی تونم زیاد نظر بدم شاید کسانی که همکار بودن و همچنان بعد از ناظر شدن فعالیت پررنگی داشتن بیشتر بتونن نظر بدن.

7- چی شد که از ناظر بودن و ادامه ی فعالیت در انجمن کنار کشیدی ؟ اگه شرایطش محیا بشه دوست داری بازم برگردی به تیم مدیریت انجمن ؟ اگر پاسخ مثبته اون شرایط چیا هستن ؟

فقط و فقط مسائل شخصی بود.شرایط خاصی ندارم افتخار می کنم اگه دوباره برگردم اما مسئله وقت هست که شاید چندان یاری نکنه.

8. از کی و چرا آرسنال؟

از فصل 2010-2011 . آرسنال و ونگر و بازیکن ها برای من یک دنیا هستن. دوستشون دارم و مهمتر از همه اینکه قبولشون دارم. شیفته تفکرات ونگر هستم. و به تیم امسالمون امید زیادی دارم. برای من که تو دوران بی جامی هوادار این تیم هستم باعث شده جنبه های دیگری از باشگاه رو بشناسم که برام ارزش زیادی داره.

9- شده که جایی اشتباه کرده باشی در زمانی که مسئولیت داشتی ؟ فکر میکنی جایی بوده که میتونستی بهتر عمل بکنی ؟ اصولا آدمی هستی که به راحتی بپذیری اشتباه کردی ؟

صد در صد بوده، آره راحت می پذیرم اشتباه کردم و راحت هم عذر خواهی می کنم.

10- از موقعیتی که امروز درش قرار داری راضی هستی ؟ چقدر به اهدافت رسیدی تا اینجا ؟ و اینکه ده سال آینده خودت رو کجا تصور میکنی ؟

از موقعیتی که امروز در اون در اون قرار دارم کاملاً راضی هستم. چون به نوعی آرزوی من بوده و بعد از فراز و نشیب های بسیار بهش رسیدم. شاید چند ماه پیش این نظرو نداشتم. اما در حال حاضر در شروع راهی قرار دارم که باید باشم. ده سال آینده خودم رو دور از ایران در کشوری که دوست دارم با شرایط شغلی و خانوادگی ای که دوست دارم تصور می کنم.

11- دوستانت با چه مشخصاتی میشناسنت ؟

خب شاید منطقی، مهربان، شوخ، خوش شانس و آدمی که وقتی دوست داره تنها باشه باید اجازه بدن تنها باشه چون عادت نداره به خاطر دیگران کاری که دوست نداره انجام بده. (طول میکشه تا دوستای جدیدم به این خصوصیت من عادت کنن که بی دلیل تلفن و اس ام اس جواب ندم یا کلاً مدتی غیب شم و متوجه باشن که به هیچ وجه مشکل از اونا نیست.)

12- زمانی که در اینترنت هستی رو بیشتر صرف چه کارایی میکنی ؟

ترجمه اخبار آرسنال، چت با دوستام، خوندن وبلاگ، فیسبوک و جستجوی اطلاعات مورد نیازم

13- این چند وقت در تاپیک ازدواج هم رویت شدی چند باری ، نظر کلی خودت در مورد مقوله ی ازدواج چیه ؟ موانع و مشکلات رو در چی میبینی ؟

نظر کلی من در مورد ازدواج اینه که دو نفر باید وقتی تصمیم به ازدواج بگیرن که از نظر بلوغ فکری، ارتباط عاطفی، شرایط زندگی ( کار، درآمد و ...) در حد قابل قبول باشن. فقط ارتباط احساسی اهمیت پیدا کنه و بر اساس اون زندگی تشکیل شه به نظر من درست نیست. فقط هم مورد آخر باشه بیشتر شبیه یک معامله میشه. با ازدواج سنتی و ازدواج در سنین پایین مثل 18-23 سالگی هم مخالفم! مشکل خاصی سر راه ازدواج نمی بینم. مشکل وقتی به وجود میاد بخواید امروز رو با بیست سال پیش مقایسه کنید اونوقت هست که فکر می کنید مسلماً مشکلی هست. ما دوران گذار رو طی می کنیم و شرایط در حال بهتر شدن هست. خب از دیدگاه سنتی و عرف و دین همه باید زود مزدوج شن وگرنه خسارت به بار میاد و ما الان در بحران به سر می بریم! اما خوشحالم این تفکرات داره کمرنگ میشه مخصوصا برای خانوم های ما.

14- اتفاق یا شخصی بوده که تاثیر زیادی گذاشته باشه روی تو در زندگی ؟ یعنی یه جور دگردیسی فکری ایجاد کرده باشه و یه انقلاب درونی بوجود آورده باشه برات ؟

بله، دوستی که بخش زیادی از آرامشم، موفقیت هام و لبخند هام رو مدیون اون هستم.

15- انجمن هنر هفتم رو بعد از تغییرات گسترده ای که در کادر مدیریتیش بوجود اومد چطور میبینی ؟

بعد از فعالیت دوباره بر خلاف اونچه که فکر می کردم همه چیز خیلی خوب پیش میره. یه کم تلویزیون و رادیو نیاز به رسیدگی داره ( عادت قدیمیه دیگه ). اما جدای از شوخی همین که بچه های قدیم هنوز فعالیت می کنند نشون دهنده پربار بودن و مدیریت خوب انجمن فیلم هست. دوست دارم یادی کنم از امین عزیز که هنوز مطالب و تاپیک هاش منحصر به فرد هست. یکی از بهترین های فیلم بودن.

16- به نظرت هنر هفتم به تغییراتی نیاز داره برای بهتر شدن ؟ یا روند فعلیش مناسبه ؟
    خب من شاید سخت گیری زیادی داشته باشم در مورد بخش خودم (رادیو و تلویزیون) همیشه اینطور بوده. اما همه چیز به نظرم روال خوبی داشت. از مدیرها و ناظرها تشکر می کنم و خسته نباشید میگم.

17- چه چیزی توی دنیای مجازی تو رو بیشتر از همه جذب و جلب خودش میکنه ؟ ساده تر و کلی تر بپرسم این دنیای مجازی چی داره که اینهمه افراد رو مجذوب و درگیر خودش میکنه ؟

ببین در دنیای مجازی ما با کسانی هم فکر و هم سوی ما هستن راحت تر ارتباط برقرار می کنیم (دسترسی راحت تری داریم). اطلاعاتی که نیاز داریم راحت تر به دست میاریم. تنهایی هامون رو با دوستانی که از نظر عقیده و طرز تفکر به ما نزدیک هستن پر می کنیم. گاهی شخصیتی که دوست داریم باشیم ارائه می دیم این امر لزوماً به معنای فریب دادن دیگران نیست. این بخشی از وجود ما هست که وجود داره و نمی تونیم منکرش شیم. در کل دید من به دنیای مجازی کاملاً مثبت هست. خیلی شنیدم که گفته میشه دنیای مجازی دنیای خطرناکی هست که نباید اعتماد کرد. اما اگه شما تا این حد بی عقل باشید که در دنیای مجازی فریب افراد سودجو رو بخورید همون اندازه بی عقلی رو هم در دنیای واقعی دارید و بر عکس. به شخصه بهترین دوستام از دنیای مجازی هستن. بهترین اطلاعات رو از دنیای مجازی کسب کردم و بهترین فعالیت ها رو داشتم. آزمون و خطا وجود داره اما این امر هم شامل دنیای حقیقی میشه و هم مجازی.

18- بهترین دوستانت در انجمن کدوم کاربرا هستن ؟

اگه اجازه بدید نام نبرم.

19- بعد از بازنشسته شدن ، میشه گفت یه مدت طولانی ای تقریبا در انجمن نبودی و باعث خوشحالیه که چند وقتیه که دوباره در انجمن دیده میشی ، این مدت که نبودی چطور گذشت ؟ دلتنگ اینجا میشدی اصلا ؟

پی سی ورلد به نوعی اولین خونه مجازی من بود و همیشه خونه من خواهد بود. دلتنگ می شدم اما به دلایل شخصی امکان فعالیت نداشتم. اون دوران خوب و بد گذشت. امروز مهمه ...

20- شده که دوره ای در انجمن خیلی سخت بهت گذشته باشه ؟ زمانی بوده که دلسرد و مایوس شده باشی ؟

در کل برای من همیشه دوران جالب و دوست داشتنی ای بوده، شاید گاهی هم اینطور بوده که میگید اما از اونجا که در خاطرم پررنگ نیست پس مطمئناً اهمیت و تاثیر زیادی نداشته.

21- زندگی رو چطور میبینی ؟ طعمش برای تو چطوریه ؟ شیرین ؟ تلخ ؟ ملس ؟ گس ؟ ... ؟

زندگی برای من کاملاً بستگی به شرایطم داره، غمگین باشم زندگی برام غمگینه و شاد باشم برام یه دنیای رنگی. بیشتر در صفر و صد قرار دارم! طعمش در حال حاضر شیرینه.

22 - نظرت در رابطه با حجاب و حدودش چیه؟

کاملاً مخالف حجابم. حجاب برای زن کاملاً محدودیت هست و حجاب زن برای مرد چیزی جز هواسرانی بیشتر رو به بار نیاورده. یه مقایسه بین دیدگاه مردان به زن در کشور ما و کشورهایی که محدودیت حجاب وجود نداره این موضوع رو کاملاً مشخص می کنه. ابتدایی ترین آزادی یک فرد نوع پوشش اون هست که متاسفانه در اینجا وجود نداره.

23 - بیشتر دوست داری با چه ادم هایی وارد بحث بشی؟

بیشتر کسانی که هم سو و هم عقیده خودم باشن.

یه مقداری هم بریم سروقت سینما و موسیقی :

24- این سوال مطمئنا برات خیلی آشناست : " دوست داشتین جای کدوم شخصیت در چه سریالی باشین؟ "

سارا در Prison Break

25- قبلا ها سریال های خارجی رو دنبال میکردی .. هنوز هم سریال میبینی و بهترین سریالی که دیدی ؟

هنوز هم می بینم... بهترین ها زیاد بوده: Lost
    Prison Break
    Game of throns،
    desperate housewives
    اما به خاطر تمام خاطره ها Lost هنوز هم بهترین سریالی هست که دیدم.

26 - سینمای شرق اسیا میتونه رقیبی برای هالیوود باشه ؟

به سینمای شرق آسیا علاقه ای ندارم.

27- رابطت با موسيقي چطوره و سبک مورد علاقت؟

موسیقی بعد از فیلم دومین علاقه اصلی من هست. سبک خاصی مد نظرم نیست. اما بیشتر بی کلام گوش می کنم. گروه هایی تو حال و هوای Linkin Park و Anathmaرو می پسندم و از نظر سبک یک سری آهنگ های blues رو دوست دارم.

28- سریال های انیمه رو دنبال میکنی؟نظرت در موردشون چیه؟

سریال های انیمه همون سریال های دوران کودکی . اما همیشه گفتم انیمیشن برای من خلاقیت تمام هست و شاید شوق و ذوقی که برای دیدن یه انیمیشن خوب داشتم برای دیدن یک فیلم خوب نداشتم.

29 -

اگه رنگ بودی ؟ سفید

اگه پرنده بودی ؟ ققنوس

اگه شهر بودی ؟
    پراگ

اگه کارگردان بودی ؟
    اسکورسیزی

اگه نویسنده بودی ؟
    فریبا وفی اگه فیلم بودی ؟ ساعت 25

30 - مرسی از اینکه وقتت رو بهمون دادی ؛ در نهایت اگر ناگفته ای ، حرفی ، سخنی و یا چیزی مونده که نگفتی رو برامون بگو لطفا .

ممنون از اینکه من رو انتخاب کردین در نهایت اینکه حرفی که زندگی من رو خیلی تغییر داد : یادگیری از گذشته بد نیست اما یادت باشه تو در هر زمانی با توجه به شرایط، داشته ها و اندیشه هات بهترین کاری که به نظرت درست بوده انجام دادی پس ازش کوهی نساز که هرگز نتونی جابجاش کنی.

================================================== ========

من هم به نوبه ی خودم از سارای عزیز که دعوت ما رو قبول کردن و وقت گذاشتن برای پاسخ دادن به سوالا ، تشکر میکنم و امیدوارم همیشه طعم زندگی براشون شیرین باشه

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

سلام

مهمان این هفته ی ما

▬▬▬▬▬▬▬▬

تاریخ عضویت jun 2007

پست ها 11,392

محتوای مخفی: متن مصاحبه 
    1-ارمان جان برای اشنایی دوستان با شما لطفا یه معرفی از خودتون داشته باشید؟
    سلام.
    آرمان هستم، 24 ساله و دانشجوی دکترا و زمینه کاریم هم Human-Computer Interaction هست. فعلا ساکن انگلستان هستم ولی در ایران در تهران بودم (برای دانشگاه) و قبلش در اهواز.

2-چرا Stream ؟
    هینطوری و دلیل خاصی نداشت. شاید ظاهر خوبی داشت یوزر قبلی من هم Virgil بود.

3-نحوه ی اشناییت با p30world چگونه بوده؟
    من هم مثل خیلی از دوستان از طریق سرچ یا توصیه سایرین به انجمن اومدم (دقیقا یادم نیست). وقتی عضو انجمن شدم دیدم جای خوبی برای یادگیری و به اشتراک گذاری اطلاعات هست و برعکس انجمن های دیگه در اون زمان چه از نظر ظاهر و چه نظم بسیار جای خوب و ایده آلی بود.

4-اولین فعالیتت در انجمن رو یادت میاد ؟ کدوم تاپیک بود ؟
    فکر می کنم چند ماه اول عضویتم اصلا فعالیت نداشتم
    ولی اوایل اکثر فعالیتم مربوط به بخش اینترنت و شبکه و طراحی وب بود. یادم نیست چه تاپیکی.

5-دوست داری ( داشتی ) با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟

الان با چند نفر از دوستان در ارتباط هستم ولی دوست داشتم اگه ایران بودم از نزدیک با سروش آشنا بشم.

6-دوستات با چه خصوصياتي می شناسنت؟
    منطقی، شوخ طبع، واقعیت گرا، تفکر انتقادی

7-اگر ميتونستي يه قابليت جديد به انجمن اضافه كني چي بود؟

مدیر ارشد بودن پاسخ به این سوال رو سخت می کنه ولی چیزی که دوست داشتم داشته باشیم امکان two-factor authentication هست که امنیت کاربرها رو بیشتر کنه. چیزی که درباره روال فعالیت انجمن خیلی دوست دارم (و شدنی نیست) اینه که محدودیت هایی که از ترس فــیــل...ترینگ داریم برداشته بشه و بتونیم هم آزادی بیشتری به کاربرها در بحث ها بدیم و هم موضوعات بیشتری رو پوشش بدیم که الان قادر به این کار نیستیم.

8-از شرایط حال خودت راضی هستی؟فکر میکنی 10 سال آینده به آنچه از خودت انتظار داری میرسی؟
    در شرایط فعلی بله راضی هستم. از الان انتظاری برای 10 سال آینده ندارم ولی همیشه بیشترین سعی خودم رو می کنم برای رسیدن به اهدافم و این بیشترین چیزیه که میتونم از خودم انتظار داشته باشم.

9-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟
    رابطه خوبی دارم. خواننده های زیادی هستن که بهشون علاقه دارم مثل Linkin Park, Beatles, Within Temptation, Bruno Mars, P!nk, Adele, Christina Aguilera, Eminem, Eric Turner, Jason Mraz, Kansas, Cold Play و کلی دیگه که حضور ذهن ندارم.

خواننده هایی که تقریبا از همه آهنگ هاشون خوشم میاد Cold Play ، Linkin Park و Within Temptation هستن.

10-تا حالا شده چیزی رو دوست داشته باشی یاد بگیری اما به هر دلیلی نشده باشه؟
    خیلی چیزها. همیشه دوست داشتم آمار رو در سطح حرفه ای یاد بگیرم البته این چند ماه وقت گذاشتم و یاد گرفتم... در فیزیک خیلی چیزها هست که دلم میخواد یاد بگیرم. از نظر تخصص هم همیشه دوست داشتم اصول حرفه ای طراحی UI رو یاد بگیرم که فرصت نشده.

11-به نظرت مدیریت تو کدوم انجمن سخت تره ؟

انجمن هایی که کاربرها روی مباحثی که میشه تعصب خارج از روال منطق دارند. بازرترین نمونه انجمن ورزش هست.

12-ادمی هستی که اهل کوتاه اومدن باشی در بحث ها؟بنظرت کوتاه اومدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟

قطعا اهل کوتاه اومدن هستم. هر وقت فکر کنم در بحث دارم اشتباه می کنم و حق با من نیست، یا اینکه ادامه بحث فایده ای نداره و ارزش وقت گذاشتن رو نداره کوتاه میام خیلی راحت.

این تفکر که تا آخر باید سر موضع خود ایستاد فقط در راستای ایدئولوژی ممکنه، موضعی که در راستای تفکر و تعقل باشه وقتی نقد بشه و نشون داده بشه اشتباهه دیگه ایستادن سر اون موضع بی معنی است. زمانی افراد تا آخر سر موضعشون می ایستند که حتی بحث درباره موضعشون رو جایز نمی دونن و این چیز بسیار خطرناکی است و بسیاری از جنایات تاریخ مثل جنگ جهانی دوم یا ... بر اساس همین تفکر است.

13-بزرگترین تحولی که در زندگیت اتفاق افتاد ؟
    آشنا شدن با زندگی و نحوه تفکر لئوناردو دا وینچی

14-نظرت درمورد ازدواج و سن مناسبش؟

نظر من درباره ازدواج: مرحله ای از زندگی است برای رسیدن به هدف اصلی انسان (آرامش) که باید در زمان مناسب، در شرایط مناسب و با شخص مناسب صورت بگیره. نه هدف زندگی است، نه شرط لازم برای رسیدن به آرامش و خوشبختی و نه معیاری برای قضاوت درباره افراد (طوری که در کشور ما هست). و در نهایت هم ازدواج یک مسئله خصوصی است و خیلی خوب میشه فک و فامیل همه دماغ های نوک خروسی (
    ) خودشون رو از زندگی دختر و پسرهای جوون بیرون بکشن و کاری به کار ازدواج کردن یا نکردنشون نداشته باشن.

درباره سن مناسب ازدواج: من نظری درباره چیزی که بطور علمی قابل بررسی و نشان دادن است نمی تونم داشته باشم. نظر من درباره چرخش زمین به دور خورشید چیه؟ واقعیت اینه که نظر من در این باره ارزشی نداره چون زمین به دور خورشید می چرخه و تمام. درباره چیزهایی که به طور علمی قابل بررسی هستن نظر شخصی افراد فاقد ارزش و اهمیت هست.

اما تا جایی که من اطلاع دارم نظر جامعه روانشناسی درباره ازدواج در قرن 21 بازه سنی بین 25 تا 35 سال هست.

15-به نظرت چه طور میشه دین و علم رو هم جهت ساخت؟ایا شدنیه یا با تضاد ها روبه رو خواهیم بود؟
    تنها در صورتی میشه این دو رو با هم هماهنگ کرد که دین دست خودش رو از دامنه علم کوتاه کنه، مقابل یافته های علمی موضع نگیره و هر زمان که دید علم درباره یک موضوع نظری ارائه می کنه که دین هم قبلا دربارش نظر داشته از موضع خودش کوتاه بیاد و بحث های علمی رو به افراد و جامعه ای بسپاره که در فهمیدن واقعیت های دنیا تلاش می کنند.

اما واقعیت اینه که چنین چیزی ممکن نیست به چندین دلیل:

1. اساس و پایه تمام ادیان بر مبنای یک ادعای علمی ساخته شده که این جهانی که ما در اون هستیم توسط خدا ساخته و طراحی شده. خیلی واضحه این یک ادعای علمی است و بطور علمی قابل بررسی است و تقاضای دین از علم که شما این ادعا رو بیخیال بشید و نقد نکنید فقط از جهالت و گمراهی است. اساس دین بر این پایه است که وارد دنیای علم شده و یک ادعا درباره علم کرده و چطور میشه این رو با علم هم جهت ساخت؟

2. ادعاهایی درباره تاریخ و گذشته که بطور علمی می دونیم غلط هستند و ترویج این اطلاعات غلط و اشتباه نمی تونه با علم هماهنگ و هم سو باشه. نمونه هاییش رو میشه در بیان عمر زمین، نحوه قرارگیری اجرام آسمانی و سقوطشون، برگشتن نسل ما انسان ها به دو نفر، ادعا درباره طول عمر انسان ها در چند هزار سال پیش، نفی تکامل، حرف زدن از اتفاق هایی که ما می دونیم هیچ وقت نیفتاده و ...

3. دین فقط یک باور نیست بلکه راه و روشی برای زندگی است و این راه و روش در خیلی مواقع در تضاد با توصیه های علمی قرار می گیره. مثلا بعضی فرقه های اعتقاد دارن پزشکی و دارو بد است و نباید استفاده بشه، فرزندانشون رو واکسن نمی زنن و ... علم نمی تونه مقابل این قضایا ساکت بشینه.

ما همیشه بین این دو تضادهایی رو شاهد خواهیم بود.

16- چقدر به عقاید دیگران احترام میزارید؟
    اگه عقایدشون شایسته احترام باشه بهشون احترام می گذارم و اگه نباشه نمی گذارم. مثلا اگه عقیده یک شخص اینه که "نژاد ما از نژاد بقیه بهتره و اونها باید نوکر ما باشن"، من به همچین عقیده ای احترام نمی گذارم.

من همیشه به افراد احترام می گذارم تا زمانی که عقایدشون مربوط به خودشون هست و تاثیری در زندگی و عقاید سایرین نداره. اگه کسی عقیده داره "خوردن ماست باعث کم شدن طول عمرش میشه"، من با اینکه این عقیده رو اشتباه و ناشایسته احترام می دونم ولی تا زمانی که این عقیده پیش خودشه و خودش ماست نمی خوره به این شخص احترام می گذارم، اما زمانی که این شخص قصد داشته باشه با زور این عقیده رو به بقیه تحمیل کنه دیگه اون شخص هم شایسته احترام نیست.

17-از چه سنی به طرز فکر کنونی که داری در رابطه با ایدئولوژی های فکری قابل قبولت رسیدی؟
    من خوشحالم که اصلا ایدئولوژی ندارم و تقریبا از 21 سالگی به این سیستم فکری رسیدم.

18-فکر میکنی زندگی در خارج از کشور میتونه در تغییر طرز فکر و نگاه آدم به زندگی موثر باشه؟اگر آره بنظرت چنددرصد؟
    تاثیرش در این هست که شیوه جدیدی از زندگی رو مشاهده می کنیم و می فهمیم همه جهان اون چیزی که ما ازش در کشور تصور داشتیم نیست. تغییر آگاهانه و مشخصی در طرز تفکر بوجود نمیاد، بعضی ها میان اینجا و شدیدا تعصباتشون روی باورهای گذشته بیشتر میشه، بعضی ها همونطور می مونن و بعضی ها هم دید آزادتری پیدا می کنن.

اینجا آزادی لازم برای بیان نظر و طرز فکر انسان ها رو میده.

19-قصد برگشتن به ایران رو دارید یا نه؟چرا؟
    برنامه ای برای برگشتن به ایران ندارم چون تخصص هایی که دارم کسب می کنم در ایران مشتری ندارن.

20-رابطت با سینما چطوره؟ ژانر مورد علاقه ات؟سریال هم نگاه میکنید؟
    خوب. در همه ژانرها فیلم هایی هستن که خوشم میاد، شاید تنها ژانری که بهش علاقه ندارم کمدی است

سریال هم نگاه می کنم، سریال های مورد علاقه ام: Dexter, House, Prison Break, Supernatural, Game of Thrones ، سریال هایی که فعلا دنبال می کنم: Supernatural, Arrow, Banshee, Continuum, Da Vinci's Demons, Falling Skies, Game of Thrones, Homeland, Nikita, Person of Interest, Revenge, Revolution, Following, Walking Dead

زیاد شد فکر کنم

21-افراد مختلف احساس آرامش رو در موارد مختلفی میبینن فرضا یکی در عبادت، دیگری در هنر دیگری با ورزش،شما چه وقت احساس آرامش میکنی؟
    با آگاهی پیدا کردن از ناشناخته ها.

22-بزرگترین دغدغه فکریت در حال حاضر چی هست؟
    پیشرفت مناسب در درسم.

23-نظرتون در مورد این جمله که :

(اعتقاد به وجود یک قدرت برتر فراانسانی میتواند پذیرش بعضی مسائل را برای انسان راحتتر کند )چیست؟{ اشاره به مسائلی که از لحاظ روانی پذیرش آن برای آدمی مشکل است از جمله مرگ و نه مسائلی که هم اکنون توجیح علمی برای آنها وجود ندارد مثل روح...}

کاملا صحیحه و اصلا یکی از مهمترین دلایلی که مردم در طول تاریخ به این باورها رسیدند همین ساده کردن پذیرش بعضی از واقعیت های تلخ زندگی بوده. اما طرز فکر زیر:

من به X اعتقاد دارم چون اعتقاد به X پذیرش مرگ رو برای من ساده تر می کنه.

غلط است. دنیا به ما "پذیرش ساده مرگ" رو بدهکار نیست که فکر کنیم چون چیزی پذیرش مرگ رو ساده می کنه پس صحیحه و واقعیت داره. به یک بیمار در حال مرگ هم میشه به دروغ گفت خوب میشه و اون بیمار احساس خوبی می کنه ولی واقعیت چیز دیگه ای است. طرز فکر صحیح اینه:

من به X اعتقاد دارم چون شواهد و مدارکی برای وجود X در دست داریم بدون در نظر گرفتن اینکه اعتقاد به X برای من زندگی رو ساده یا سخت می کنه.

24-بنظرتون چطور میشه این قضیه رو توجیه کرد که نهایت مجازات برای قتل یک نفر برابر با مجازات برای قاتل چندین نفر، هست؟
    سوال شما در اصل Begging the question هست یعنی قرار است برای قتل مجازاتی رو در نظر گرفت که بدتر از اون ممکن نیست (که از سوال شما اینطور بر میاد که چون نمیشه یک شخص رو بیشتر از یک بار اعدام کرد یا بیشتر از یک بار حبس ابد کرد به ناچار مجازات قتل یک نفر برابر با مجازات قتل چندین نفر است).

من خیلی مواقع این طرز فکر نیستم. به نظر من اصلا توجیهی برای اینکه قتل یک نفر قرار است مجازاتی رو در پی داشته باشه که بدتر از اون ممکن نیست نداریم.

در نهایت: دنیا به ما "عدالت" بدهکار نیست که فکر کنیم چون طبق طرز فکر ما برپایی عدالت در این دنیا ممکن نیست پس این دلیلی است که فکر کنیم قرار است در جایی دیگه این عدالت برپا بشه.

25-چقدر علم (و دونستنش)‌ در زندگی برات مهمه؟
    خیلی مهم چون مهمترین و قابل اعتماد ترین ابزار پیدا کردن واقعیت ها در دنیای ماست و مهمترین و اساسی ترین بخش واقع گرایی در زندگی است. من هر روز اخبار یافته های جدید علمی رو می خونم.

26-نظرت در مورد نئو نازیسم چیه و کلا در مورد هیتلر ؟

یک ایدئولوژی بیمار که پایه هاش بر اساس وطن پرستی، نژادپرستی، بیگانه هراسی، همراه با تنفر از یهودیان و همجنس گراهاست. مغلطه کاریشون هم اینه که سعی دارن با استناد به تاریخ غلط و اشتباه بگن هولوکاستی اتفاق نیفتاد، و از این قضیه استفاده کنند برای ترویج باورهای ایدئولوژی بسیار بیمارگونه و فاسدشون.

هیتلر هم انسان بزرگی بود (یک انسان کوچک نمی تونه اینچنین دنیا رو تغییر بده) ولی ایدئولوژی های بیمارگونه ای داشت که باعث پدید آمدن این همه جنایت شد.

27-موثرترین فرد در ساختار راهبردی اپل به نظرت کیه ؟ جانی آیو ؟ کریگ فدریگی ؟ فیل شیلر ؟ آیا تیم کوک تونسته توسعه دهنده موفقی برای تفکر خلاق استیو جابز تو اپل باشه ؟

این حرفیه که مرتب زده میشه و بهتره یکم قضیه رو شفاف کنم.

تیم کوک سالهاست مدیریت اپل (CEO) رو در عمل بر عهده داشته، یعنی شخصی بوده که روزانه به همه کارهای کمپانی می رسیده، از پروسه تولید و رسیدن و تحقیقات و ... محصولات مطمئن می شده و رسیدگی به مسائل روزمره کمپانی داشته. اگه نگاه کنیم که وظیفه CEO در کمپانی های بزرگ چیه، این کارها همیشه با تیم کوک بوده.

استیو جابز تنها کاری که در اپل می کرده با تیم طراحی و توسعه محصولات کار می کرده برای طراحی محصولات جدید به اضافه معرفی و مارکتینگ محصولات در کینوت ها. الان همون تیمی که محصولات رو طراحی می کردن بدون استیو جابز دارن به کارشون ادامه میدن (به نوعی کارهای استیو جایز تقسیم شده بین افرادی مثل جانی آیو، کریگ فردیکی) و از نظر مارکتینگ و معرفی محصولات هم تیم کوک و فیل شیلر دارن این کار رو انجام میدن.

من اون تفکر خلاق رو کماکان در اپل می بینم ولی باید دید زمانی که اپل یک محصول به کل جدید (مثل آیفون در 2007 یا آیپد در 2010) عرضه می کنه، جای خالی استیو جابز حس میشه یا خیر.

28-آیا به نظرت ایده های اولیه استیو جابز ناشی از تفکرات ذهنش بود یا از جای دیگه ای الهام گرفته بود ؟ فکر میکنی اگه جابز زنده بود در وضعیت فعلی برای حفظ جایگاه موفق سال 2010 از گوگل و اندروید ایده برداری می کرد ؟
    نکته: اپل الان نسبت به سال 2010 وضعیت بهتری داره، چه از نظر سهمش در بازار و چه از نظر وضعیت کلی، بار انتقادها بعد از عرضه آیپد و تشبیهش به سنگ و ... و همینطور آیفون 4 و آنتن و ... ؛ 2010 از خیلی نظرها سال خوبی برای اپل در همون زمان نبود ولی الان به عنوان سال موفق ازش یاد میشه.

نمی دونم استیو جابز چکار می کرد ولی چند تا از حرف های استیو جابز رو اینجا میگم:

Good Artists Copy, Great Artistc Steal
    We have always been shameless about stealing great ideas

ایده ها همیشه الهامشون از جای دیگه ای بوده. این چیزی است که گوگل رو به اینجا رسوند، گرفتن یک ایده از جای دیگه و پیاده سازی بهتر اون ایده. گوگل اولین سرچ نبود، اولین ایمیل نبود، اولین RSS reader نبود، اولین سرویس چت نبود، در چیزهایی که اولین بود هیچ کدوم ارزش مالی براش نداشتن. کلا دنیای تکنولوژی همینه. شما فیسبوک رو هم اگه نگاه کنید اولین شبکه اجتماعی نبود و ایده اش از جای دیگه بود. مایکروسافت و اپل هم در دوران جنگ PC ایده هاشون رو هر دو از زیراکس گرفته بودن.

حتی آیفون و آیپد هم اولین ایده توی این زمینه نبودن، محصولات قدیمی تری وجود داشتن اما اپل اومد و اون ایده ها رو به بهترین شکل پیاده سازی کرد با جرئیات متفاوت. اپل و گوگل توی این زمینه خیلی شبیه به هم هستن.

29-اندروید یا ای او اس ؟چرا؟
    iOS چون تفکر خیلی خیلی قوی تر و منطقی تری پشت قضیه است.

مثلا استفاده از فونت های بسیار رده پایین در اندروید (مثل Roboto که در نسخه 4.0 به بعد استفاده شد که یک کپی بی کیفیت از Helvetica است)، ساختار بسیار ضعیف برای اجرای برنامه ها (JVM و اجرای برنامه های جاوا!)، عدم بهینه بودن سیستم عامل، اجازه هر نوع دستکاری در سیستم عامل به تولید کننده ها و ده ها عامل دیگه که اینجا جای بحثش نیست.

من محصولاتی رو می پسندم که تفکر منطقی پشت اونها باشه، به تجربه مشتری هاشون اهمیت بدن و قابلیتی رو در سیستم عامل قرار ندن مگه اینکه اون قابلیت مناسب باشه و درست کار کنه. قطعا این قضیه باعث میشه یه چیزهایی در سیستم عامل نباشه و این از نظر من اوکی هست. من دوست ندارم گوشی ام همه کار رو انجام بده ولو با تجربه بد و ضعیف ، ترجیح میدم کارهایی که قراره انجام بده رو سریع و عالی انجام بده و iOS این رو بهتر از اندروید ارائه می کنه.

30-دوست داری چه کسی رو به عنوان مهمان بعدی ما ببینی؟و سخن اخر؟
    فکر کنم نوبت یک مدیر هست
    دوست دارم حسین عزیز ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ، مدیر جدید انجمن ورزش که به تازگی برگشته مهمان بعدی باشه.

در نهایت هم ممنون به خاطر سوالات و هماهنگی این مصاحبه از شما و ناظر های انجمن متفرقه. خیلی خوشحال شدم از من دعوت شد.

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •