تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 35 از 35

نام تاپيک: مصاحبه با اعضای P30 World (سری جدید): مهمان Atghia ناظر انجمن سبک زندگی

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

با سلام به همراهان همیشگی

مهمان این هفته

محتوای مخفی: مصاحبه 

1-محمد جان برای آشنایی بیشتر کاربران با شما یک بیوگرافی از خودتون بفرمایید ؟
    سلام خدمت تمامی کاربران عزیز پی سی ورد
    محمد هستم متولد 2/7/69 ساکن شهر اراک هستم دارای مدرک فوق دیپلم برق صنعتی و هم اکنون دانشجوی لیسانس معماری .مغازه پوشاک دارم که اخیرن اپراتور رسمی بانک پارسیان شدم
    9 سال هست که عضو پی سی ورد شدم

2-نحوه اشنایی با انجمن پی سی ورلد و اولین تاپیکی که در اون فعالیت داشتی؟
    به صورت اتفاقی توی گوگل دنبال دانلود نرم افزار yahoo messanger بودم که اتفافی به اینجا راهنمایی شدم و دیگه عضو شدم...اولین تاپیک هم فکر میکنم توی بخش موبایل بود و بخش طراحی وب.

3-با بچه های پی سی ورلد در خارج از انجمن هم در ارتباط هستی ؟ دوست داری با کیا اشنا بشی؟
    والا با شخص خاصی در ارتباط نیستم سعادتم نداشتم که کسی رو خارج از انجمن ملاقات کنم فقط به صورت تلفنی با wordist صالح جان در ارتباط بودم.چند بار هم قرار گذاشتیم با بچه های نرم افزار که توی نمایشگاه ال کامپ ملاقاتی داشته باشیم که نصیب من نشد به دلیل کار و ...

4-دنیای مجازی برات جذابتره یا حقیقی؟
    خب داره سوالای سخت شروع میشه اگر به منه که میگم دنیای مجازی

5-بارزترین خصوصیات اخلاقیت هم از جنبه مثبت و هم منفی به دید دوستان نزدیک چیا هست؟
    از جنبه مثبت مهربونی و شوخ بودن هست از جنبه منفی عصبانیت زود هنگام هست و اعتماد زود به اشخاص...خیلی هم جدی هستم اما نمیدونم تو مثبته قرار میگیره یا منفیه

6-اگر میتونستی اقدامی جهت بهبود انجمن انجام بدی چه کار میکردی؟
    از نظر من انجمن مشکل خاصی نداره البته به نظر من اموری که در حیطه ی ادمین هست (مثل تغییرات انجمن و ...)دیر انجام میشن کاری میکردم زود انجام بشن

7-چندساعت از روز رو در اینترنت میگذرونی و بیشتر به چه سایتهایی سر میزنی؟
    3 سال پیش به قبل روزی 8 ساعت توی اینترنت بودم بیشتر وقت هم اینجا بودم و ... اما الان چند وقتی هست روزی 1 یا 2 ساعت که بیشتر اینجا و فیس بوک هستم

8-ادم متعصبی هستی؟در چه مواردی؟
    در موارد فوتبال تعصب دارم در کل زیاد متعصب نیستم

9-از شرایط حال خودت راضی هستی؟ایا دوست داری یه تغییر بزرگ تو روند زندگیت ایجاد کنی؟
    اصلن از شرایط حالم راضی نیستم بیشترش هم به خاطر در آمد هست خیلی هم دوست دارم تغییر بزرگی ایجاد بشه که خدا رو شکر کم کم داره انجام میشه.

10-تا حالا شده چیزی رو دوست داشته باشی یاد بگیری اما به هر دلیلی نشده باشه؟
    آره خیلی شده ...دوست داشتم نواختن سنتور رو یاد بگیرم...دوست داشتم به طور حرفه ای کار با 3dmax رو یاد بگیرم...

11-اگه میشد برگردی به گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟
    از نظر خودم کار خاصی توی گذشته انجام نشده که بخوام دوباره تکرار بشه تا بهتر بتونم ازش استفاده کنم...

12- ازحضور در تیم مدیریت نرم افزار بگو ؟ رفتار کاربران با مسئولان انجمنها رو چطور میبینی؟

کاملا ن راضی هستم مثل رفیق میمونیم باهم

13-مثل اینکه از اراک فعال زیاد داریم، از محاسن و معایب اراک برامون بگو؟

والا الان من اینجا تازه موجه شدم از اراک کسی اینجا هست جز Am!n جان که خبر داشتم
    جای دیدنی نداره اینجا جای تفریحی هم نداره ...اما کارخانه جات زیاد داره بیشتر اراک شهر صنعتی هست من از آبو هواش هم راضیم اما نه از آلودگیش

14-چقدر به خوش شانسی و بدشانسی معتقدی؟فکر میکنی ادم خوش شانسی هستی یا بدشانس؟
    اعتقاد دارم به شانس ...متاسفانه کمی کم شانسم

15-حد و مرزت برای ادامه یک بحث چی هست ؟
    حفظ احترام و منطق

16-
    بزرگترین تحولی که در زندگیت رخ داد چی بوده و تا چه حد روت تاثیرگذار بوده؟

تحول خاصی نبوده اما خیلی خوشحال شدم که خدمت سربازیم تموم شد

17-ریسک پذیریت در چه حدی هست؟بنظرت ادم بدون ریسک پذیری میتونه خیلی موفق باشه؟
    تا حالا زیاد ریسک نکردم اما عقیده دارم انسان در بعضی موارد باید ریسک کنه تا رشد کنه.

18-اهل ورزش هم هستی؟ و به کدوم بیشتر علاقه داری و دنبال میکنی؟
    بله باشگاه بدن سازی میرم...عاشق فوتبال هستم و خیلی هم دنبال میکنم

19-نظرت در مورد ازدواج چی هست و اصولا بزرگترین مشکل برای ازدواج جوانان رو چی میدونی؟
    ازدواج خودش یه بخش جدایی از زندگی که بحث های خاص خودشو داره- بزرگترین مشکل هم نبود شغل در آمد پایین -مسکن

20-چقدر اهل برنامه ریزی هستی و کار هات رو با برنامه انجام میدی ؟
    برنامه داشتن که خیلی مهمه توی زندگی از نظر من داشتن یه برنامه ی بد بهتر از نداشتن هیچ برنامه ای هست.

21-رابطت با موسیقی چطوره؟ و بیشتر چه سبکی رو میپسندی؟
    خیلی خوب بیشتر پاپ و کلاسیک

22-نظرت در مورد استعداد چی هست؟ ایا استعداد رو یه چیز ذاتی میدونی؟ یا معلول عوامل محیطی ؟
    استعداد باید ذاتی باشه که توی محیط شکوفا بشه.

23-علاقت به هنر چطور؟ اهل فیلم و سریال هم هستی؟
    هنر رو دوست دارم...والا وقتی برای دنبال کردن سریال ندارم اگر نه بدم نمیاد البته فیلم رو بیشتر ترجیح میدم

24-اعتقادات مذهبیت در چه حدی هست؟ فکر میکنی مذهب در موفقیت انسان در زندگی چقدر تاثیرگذار هست؟
    دین و مذهب جای خوشون رو دارن که الان متاسفانه در حال حاضر دین و مذهب رو توی همه ی امور دخالت دادن...

25-
    به عنوان فردی که تازه از خدمت سربازی برگشته نظرت در مورد خدمت سربازی چیه ؟ و چه ایراداتی بهش وارد میدونی ؟
    اتفاقن 4 ماه هست که آمدم.درسته قدر یه سری چیزا رو انسانه میفهمه اما دیگه شورشو در آوردن توی سربازی
    21 ماه خیلی زیاده 6 ماه کافیه از نظر من...بزرگترین ایراد هم خفه شدن استعداد و تخصص هست

26-چه زبان برنامه نویسی رو برای طراحی انتخاب کردی؟ دلایل این انتخاب؟

php چون کاری که میخواستم انجام بدم بیشتر با php مچ بود برای سایتی که میخواسنم طراحی کنم بیشتر php کاربرد داشت
    از طرفی هم php توی طراحی داینامیک بیشتر کاربرد داره

27-چه سیستم مدیریت محتوایی رو برای ساخت سایت ترجیح میدی و چرا؟
    جوملا به خاطر امکانات بشتر

28-بیشترین اشکالاتی که از کاربران در مباحث عمومی شاهد بودی در چه دسته ای بوده؟
    توی بخش نرم افزار چیز خاصی نبوده شایدم بوده من یادم نیست

29-در مورد قانون کپی رایت در ایران نظرت چیه, موافق یا مخالف ؟ چرا؟
    موافقم باهاش...اما دیگه الان عادت کردیم با نقضش متاسفانه توی ایران زیاد رعایت نمیشه برای همین بد عادت شدیم

30-دوست داری چه کسی رو به عنوان مهمان بعدی ما ببینی ؟ و سخن اخر ...

اسم نمیبرم...

توی محیط کار دنبال خراب کردن کسی نباشید سرتون توی کار خودتون باشه...

توی هر کاری صبور باشید

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز
    مهمان این هفته ما :

1-احسان خان یک معرفی مختصر و مفید از خودتون بفرماييد
    درود
    احسان هستم 3 بهمن 66 در اصفهان و در حالی که میخندیدم بدنیا اومدم فوق دیپلم کامپیوتر دارم

2-دوستانت بیشتر تو رو با چه خصوصیات اخلاقی می شناسند؟

گوش شنواي خوبي هستم
    خوش سفر و شوخ طبع و البته کمی غرغرو (میشه گفت منتقد)

3-نحوه اشناییت با انجمن چطوری بود و بخاطر چه موضوعی در انجمن عضو شدی ؟
    داداشم منو با انجمن اشنا کرد و اولین پستم خلاف قوانین بود و پاک شد (سوالی بود درباره ----S )
    جالبه داداشم منو با این جا اشنا کرد و خودش در رفت

4-چقدر با بچه هاي انجمن در خارج از محيط مجازي اشنا هستي ؟و دوست داری چه کسی رو از نزدیک ببینی ؟

بسیار کم ، دوس دارم با همه عزیزانی که این جا باهاشون در ارتباطم خارج از انجمن اشنا بشم(حرف کلیشه ای نمیزنما)، متاسفانه یه سری از این عزیزان تهران نیستند اگر نه تا الان حتما (به زور) میدیدمشون

5-اگر ميتونستي اقدامي جهت بهبود انجمن انجام بدي چه کار ميکردي؟

بنظرم انجمن الان مشکل یا کم بود خاصی نداره
    دوس داشتم این محدودیت ها وجود نداشت و آزادی بیشتری وجود داشت ، البته این محدودیت ها از خارج به انجمن و به کل وب تحمیل شده
    اهان وقتشم بیشتر میکردم

6-خودت بشخصه از مطالب کدوم انجمن بیشتر استفاده میکنی ؟

الان که متاسفانه وقت نمیکنم اما قبلا دوس داشتم هر از گاهی برم جاهای انجمن که نرفته بودم یا کم تر سر زده بودم و چند تایی تاپیک رو مشترک بشم

7-بجز پی سی ورلد در محیط مجازی جای دیگه هم فعالیت داری؟ و کلا هر روز چه سایت های رو چک میکنی؟

منو گودر از قدیم رفیق بودیم که گودر ... "گریه شدید" ، یادمه زمانی بیشتر از 300 تا فید رو دنبالم میکردم و میخوندم ، میگم میخوندم ینی همه رو میخوندم و نخونده ای نداشتم
    از اون فیدها میشه به مرحوم "نارنجی" ، "یک پزشک" ، "شاهوار" اشاره کرد اما "گفت و چای" و "وب شهر" همیشه برام یه چیز دیگه بود متاسفانه سایت اقای فهیم " گفت و چای " مدت زیادی هست دردسترس نیست اما هرچند وقت یک بار میرم و فید های قدیمیش رو میخونم تا روحم بخنده
    تازگی تو توعیتر ثبت نام کردم که بعد از مدتی حسابی زده شدم . چند هفته ای هم میشه که توی اینستاگرام دوباره فعالم و خوشحال میشم دوستان رو اون جا ببینم اینم ایدی من [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    همیشه هم از فیسبوک متنفر بودم

8-دنياي مجازي برای شما جذاب تره يا حقيقي ؟
    مشخصا حقیقی

9-اتفاقي برات افتاده که مسير زندگيت رو تغيير داده باشه؟

منتظر اون اتفاقم

10-تا چقدر فرد مذهبی هستی ؟ خط قرمزهای اخلاقیت چیه؟

سعی ام اینه که باشم حالا نمیدونم چقدر موفق بودم
    در ضمن بشدت لا إِكراهَ فِي الدّين رو قبول دارم

11-چقدر اهل برنامه ريزي هستي و کار هات رو با برنامه پيش ميبري؟
    بعدی لطفا ...
    الان از همه نظر تو بلاتکلیفی کامل هستم و هیچ برنامه ریزیی نمیتونم داشته باشم

12-بزرگترین دغدغه فکریت در حال حاضر چی هست؟

آینده ام !

13-چقدر تو زندگی ادم ریسک پذیری هستی ؟

ریسک کردن رو دوس دارم ، اما ریسکی که حسابی روش فکر شده باشه

14-اينده خودت رو چطور ميبيني و ايا از وضعيت حال حاضرت راضي هستي؟
    نمیدونم فک کنم با چشم
    راضی نیستم ، دلیلش هم وضعیت کشوره ، نتیجه زحماتی که من و پدرم تو این چند ساله کشیدیم رو نمیتونم ببینم

15-نظرت در مورد ازدواج چي هست و بزرگترين مشکل براي ازدواج جوانان رو چي ميدوني؟
    نظر مثبتم اینه که خوبه بلاخره شتریه که دهن همه رو سرویس میکنه
    مشکلاتش کم نیست اما توقعات زیاد و غیر منطقی ، رسوم احمقانه و وضعیت بد اقتصادی کشور مهم هاشه

16-اگر ميشد برگردي گذشته چه کاري رو انجام ميدادي يا انجام نميدادي؟

چون نمیشه سعی میکنم بهش فکر نکنم !

17- چقدر به شانس معتقدی؟بنظرت استعداد و شانس هرکدوم چند درصد در شکل گیری آینده هر شخص موثره؟
    شانس !!! نمیدونم فک کنم هست
    این دو تا با هم خیلی کم همش تلاشه تلاش

18-شخصیتت آروم هست یا اهل بحث ؟کلا یک بحث رو تا کجا ادامه میدی ؟

میشه گفت اهل بحث به شرطی که با موضوع اشنا باشم
    تا اون جا : دی ، سعی میکنم بحث یه نتیجه ای داشته باشه اما اگه متوجه بشم طرف نیت خاصی داره یا مخش تاب داره اصلا وارد بحث نمیشم

19-نظرت در مورد مهاجرت چیه و ایا بهش فکر کردی ؟

ایران جای زندگی نیست اما بهش گیر کردم و کاریش نمیشه کرد تااااااااااااااااااااازه بر فرض محال پولش باشه

20-چه ژانر سینمایی رو بیشتر میپسندی ؟کارگردان و بازیگر مورد علاقت ؟

تقریبا همه اما معمایی ، تخیلی ، جنگی ، ترسناک و البته انیمه رو بیشتر
    خدا رو شکر خیلی خیلی کم اینا رو میشناسم و هرکی خوب بازی کنه رو دوس دارم
    از سینمای کره جنوبی و هند منتفرم ، سینما و ثداوثیما ایران هم که

12 مرد خشمگین یکی از بهترین تجربه های زندگی منه و از همین جا استخوان دست همه عواملش رو میبوسم

21-بیشتر چه سبکی از موسیقی گوش میدی و می پسندی ؟

محدودیتی خاصی ندارم اما پاپ و سنتی بیشتر
    نظرم هم به بیکلام نزدیک تره
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

22- اهل ورزش هستی ؟ و چه ورزش های رو دنبال میکنی ؟

ورزشکار هستم و ورزشکارها رو هم دوس دارم
    عاشق ورزشم بخصوص از اون دیونه بازی هاش که اخرش یکی دو جات داغون شده
    کوهنوردی و تنیس و دوچرخه سواری در مسیر های خوفناک رو بشدت دوس دارم فوتبال رو هم کم بیش دنبال میکنم و سعی میکنم از نتایجش با خبر بشم
    مدتی هست میخام گروه کوهنوردی درست کنم و با دوستان تهرانی علاقه مند اشنا بشم اما فک میکنم استقبالش کم باشه نمیدونم حالا دوستانی که علاقه مند هستند اعلام کنند

23. چطور شد به عکاسی علاقه مند شدی و چطور یادگرفتی ؟ تجربی یا اکادمیک؟

از وقتی فهمیدم دوربین چیه عاشقش شدم یادمه با دوربین زنیت پدرم و بدون اجازه عکس میگرفتم که البته پدرم هم از خجالت من در میاومده ، پدرم هم عاشق عکاسی بوده تا اون جا که دوربین روسی لوبیتل 2 رو خریده بوده اما زندگی باعث شده زود از عکاسی دور بشه
    سال 79 اولین عکس هام رو با دوربین فیلم برداری گرفم و بعد تر دوربین دامادمون رو به زور قرض کردم و مدت زیادی دستم بود
    کتاب هایی مطالعه کردم و البته از وب هم خیلی استفاده کردم اما اکثرا تجربی بوده و تا الان کلاسی نرفتم

24. در عکاسی بیشتر به درست کردن سوژه معتقدی یا یافتن سوژه ؟

یافتن سوژه ! ، البته ایده الم اینه که عکس هام "واقعیتی" رو منتقل بکنه ، بعضی وقت ها برای تنوع میرم سراغ کارگردانی و طراحی صحنه و چیلیک !

25.دوربین مورد علاقتون چی هست ؟ و چه مشخصه ای از دوربین براتون اهمیت بیشتری داره ؟
    الان نیکون d7100 ، که فک میکنم در مجموع بهترین گزینه برای خرید هست ، از اون جاییکه لنز مهم تر از بدنه هس پس سرعت و بزرگنمایی لنز برام مهمه

26. بحث ویرایش و تصحیح کامپیوتری رو چقدر در عکاسی مهم میدونی ؟ ایا برای حرفه ای بودن در عکاسی باید فوتوشاپ کار خوبی هم بود ؟

بسته به ژانر فرق میکنه اما الان در بیشتر ژانر ها نصف کار بعد از زدن دکمه شاتره ینی ادیت !
    اگر عکاس حرفه ای باشی و تجهیزات خوبی داشته باشی لازم نیست بعد از زدن دکمه شاتر کار خاصی بکنی حتی لازم نیست نرم افزار خوفی مثل فوتوشاپ رو باز بکنی و با یه نرم افزار خیلی ساده تر میتونی کار های کوچیک باقی مونده رو انجام بدی ، البته این نظر منه و بعضی قبولش ندارند (کلا بین علما اختلافه )

27.فکر میکنی روزی ممکنه تلفن های همراه جایه دوربین های عکاسی رو به طور کامل بگیرند؟

با این تفکری که پشت این موبایل هاست نه (دستگاهی که همه کاری میکنه اما یکی رو هم عالی انجام نمیده)
    اما روزی میاد که یه دستگاه کوچیک همه کار های ما رو میکنه جز شستن خراب کاری های بچه

28.قبول داری انجمن عکاسی به نسبت قبل خلوت تر شده ؟ علتش رو چی میدونی ؟

متاسفانه بله ، فکر میکنم مهمترین علتش وقفه ای هست که در برگزاری مسابقه ها ایجاد شده
    و مشخصا کم کاری اصلی از بنده بوده که از این بابت از همه عذر خواهی میکنم

29.امکانش هست یکی از بهترین عکس های که خودتون گرفتین رو برامون قرار بدین ؟

با اجازتون دو تا از عکس هایی که داستانشون رو خیلی دوست دارم میزارم

یادمه از سر مزار عزیز تازه گذشته ای برمیگشتم تو همون حالت ناراحتی دوربین رو سمت خورشید در حال غروب گرفتم و چند باری شاتر رو فشار دادم ، بعدا که این عکس رو دیدم سریع یاد اون عزیز افتادم و این عکس رو هدیه ای از اطرف اون میدونم

این جا هم خونه مادربزرگ منه که عاشقشم ، شب قبلی که این عکس رو بگیرم خواب دیدم همچین عکسی گرفتم ، فرداش تا خواب یادم اومد سریع دست به کار شدم و سعی کردم عکسی مثل عکس خوابم بگیرم که شد این

30.نظرت در مورد مهمان هفته اینده وسخن اخر ؟

شما که گوش نمیدید اما تینا خانم
    یا یه کار جدید ، یکی از کاربر های که 2014 عضو شده و فعالیت خوبی داره !

از وقتتون استفاده کنید و کاری نکنید وقتی به گذشته نگاه کردید حسرت زمان از دست رفته رو بخورید
    و این که دوباره پشه ها اومدند مواظب خودتون باشید

ممنون از همه بخصوص جواد خان

مخلص همه جیگرا

Last edited by SNOW PATROL; 10-03-2014 at 14:15.

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

اخرین مهمان سال

1-سروش خان برای آشنایی بیشتر کاربران با شما یک بیوگرافی از خودتون بفرمایید ؟

28 ساله متولد فروردین ماه ( نشد که یه احساسی شهریوری !!! بشیم ) ، در رشته ی برق و سپس حسابداری درس خوندم ، و چیز دیگه ای هم لازم هست آیا ؟

2-نحوه اشنایی با انجمن پی سی ورلد و اولین تاپیکی که در اون فعالیت داشتی؟

این مورد رو اصلا به خاطر نمیارم ، ولی فکر میکنم از طریق سایت دانلود پی سی با انجمن ها آشنا شدم .

3-با بچه های پی سی ورلد در خارج از انجمن هم در ارتباط هستی ؟ دوست داری با کیا اشنا بشی؟

خارج از پی سی با دوستانی از طریق مسنجر ها ، مسیج و وایبر و لاین و تانگو و مرحوم ویچت ! : دی در تماس هستیم ، اما از نزدیک دوست دارم با آرمان - میثم - مهران و پیرمرد ( ناظر سابق انجمن هنر هفتم ) آشنا بشم و صدالبته
    بابک

4-اگر میتونستی اقدامی جهت بهبود انجمن انجام بدی چه کاری بود؟

راستش این سوالیه که برای من جواب دادنش سخته ، درسته کاستی هایی وجود داره اما ارشدها بر حسب وظیفه ای که دارن به عنوان کسانی که شاید به نسبت دیگر کاربران از نزدیک تر با مسائل و مشکلات انجمن در تماس هستن میدونن که برخی تغییرات اعمالشون خیلی سخت هست ، مثلا وبلاگ درست کردن در انجمن که خیلی میتونه متحول کنه انجمن رو و مطمئنا ایده ای هست که منفجر میکنه انجمن رو اما خب از لحاظ مالی هزینه های سنگینی داره برای انجمن ، یا مثلا چیزی که خیلی از کاربرا ازش ناراضی هستن حجم تبلیغات انجمن هست اما از اونجایی که پی سی حق عضویتی از کسی دریافت نمیکنه و همچین سیستم دونیت رو هم نداریم اینجا ، ناگزیر انجمن باید برای جبران بخشی از هزینه هاش این تبلیغات رو نمایش بده ، یا مثلا ایجاد چت روم در انجمن که کنترلش خیلی سخت هست و و و ...

5-بارزترین خصوصیات اخلاقیت هم از جنبه مثبت و هم منفی به دید دوستان نزدیک چیا هست؟

خصوصیت مثبت که ندارم

اما خب چیزی که بارها بهم گفتن اینه که بسیار خود رای هستم ( البته به نظر خودم نیستم ، فقط چیزی که به نظرم درست بیاد رو تحت هیچ شرایطی ازش کوتاه نمیام ، حالا یا تعریف من از خود رای بودن متفاوته یا تعریف دوستان )

6-از شرایط حال خودت راضی هستی؟ایا دوست داری یه تغییر بزرگ تو روند زندگیت ایجاد کنی؟

ناراضی نیستم از شرایط فعلی /

تغییر بزرگ نیازمند بستر مناسب و آمادگی هست ، من هم از اونجاییکه که اصولا محافظه کار هستم و دوست ندارم یکباره دست به تغییر بزرگ بزنم بنابراین استقبال نمیکنم از تغییر بزرگ و بیشتر دوست دارم در قالب اصلاحات به اون چیزی که مد نظرم هست برسم چون انقلابها هزینه دارن همیشه ( تجربه ی عملی این موضوع رو از نزدیک حس کردم که جالب نبود چندان و با شکست مواجه شد - تغییر بزرگ و ناگهانی - )

7-ادمی هستی که اهل کوتاه امدن باشی در بحث ها؟به نظرت کوتاه امدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟

همونطور که در بالاتر نوشتم اگر در مورد موضوعی به این نتیجه برسم که نظرم درسته ، به هیچ وجه از نظر خودم کوتاه نمیام امـــا " هیچگاه با احمق جدل نمیکنم "

8-بنظرت اعتقادات مذهبی تا چه حد باید در نحوه زندگی انسانها نقش داشته باشه؟

من فکر میکنم راه رستگاری تنها از دروازه ی مذهب - دین - شریعت - نمیگذره ، کما اینکه الزاما از راه رد کردن دین و مذهب هم نمیگذره بلکه حلقه ی مفقوده در این بحث " اخلاق " هست .

اصول اخلاقی یکسان هستن ، اون چیزی که فکر میکنم باید در زندگی انسان نقش داشته باشه اخلاق محوری هست حالا میخواد از جنبه ی مثبت آموزه های اخلاقی دینی باشه یا از آموزه های اخلاقی زرتشت یا آموزه های اخلاقی ارسطو ، نیچه ، کانت ، شوپنهاور و هیوم .

9-
    ادم ولخرجی هستی یا با حساب و کتاب خرج میکنی؟چه وسیله یا زمینه ای رو در حدی میدونی که براش حاظر باشی هر چقدر بتونی هزینه کنی؟

من سعی میکنم تعادل رو حفظ کنم ( هرچند بعضی جاها از دستم در میره اونهم در هر دو زمینه ) ، اما برای مواردی که ضرورت کمی هم داشته باشن از هزینه کردن دریغ نمیکنم .

10- از عالم موسیقی برامون بگو به چه سبک و خواننده هایی(خارجی-داخلی) علاقه مندی و اگر بخوای یک اهنگ رو به عنوان اهنگ مورد علاقت معرفی کنی کدومه؟

اون موقع که جوون تر بودم ! کیبورد و گیتار رو به صورت حرفه ای دنبال میکردم اما خب مدتیه با توجه به مشغولیتها و مسئولیتهای زندگی ، خیلی فرصتی برای دست به ساز شدن در حد قبل تر ها ندارم ، یه بند موزیک هم چند تا از دوستان تشکیل داده بودن که یه سری کارهای بلوز رو تمرین و اجرا میکردیم البته کارها کلا به زبان انگلیسی بود اما خب بنا به دلایلی گروه از هم پاشید ، اما خب لذت بخش ترین کاری که انجام دادم تا الان اجرای زنده با گروه بوده که حسی که میده بی نظیره .
    به موزیکهای خارجی به هیچ عنوان علاقه ای ندارم ( البته کارهای تصویری بانو بریتنی اسپیرز رو بدنبال میکنم بشدت )

از خواننده های وطنی هم ابی رو به شدت دوست دارم ، ابی یعنی خوده خوده صدا / ( این کار مشترکی هم که با گوگوش خوندن علیرغم اینکه گوگوش رو هم بسیار دوست دارم و خیلی قدرت و تکنیک خوبی داره توی خوندن ولی خب ابی تقریبا محوش میکنه توی آهنگ )
    خاکستری - ابی

11-اگر بهتون بگن یک فرصت برای جبران گذشته از بین آموزش موسیقی در سطح بالا ، تحصیلات متفاوت با چیزی که الان دارید و یا تجربه نکردن سیگار دارید کدومش رو ترجیح میدیدو چرا؟

اگر فرصتی بود تحصیلاتم رو تغییر میدادم و رشته ی موسیقی میخوندم ، چون برق و حسابداری صرفا علاقه ی خودم دخیل نبوده درش اما خب همیشه همه چیز مطابق میل ما پیش نمیره .

12-یک زمانی شمار دوستای شما به 9 تا هم نمیرسید اما ناگهانی تعدادشون زیاد شد علت تغییر رویه شما دراین زمینه چی بوده و چرا هرکسی رو لایق قرارگیری دراین لیست نمیدونید؟

اولا که من فکر میکنم استفاده از " لایق قرار گیری " واژه ی مناسبی نیست ، یه محیط مجازی و یه لیست دوستان مجازی اصلا اونقدر مهم نیست که فاکتور لیاقت رو براش در نظر بگیریم.

علت اصلیش این بوده که من علاقه داشتم لیست دوستان من در یک قاب معلوم باشه همیشه و چند صفحه ای نشه که با هربار رفرش پروفایل ، عده ای رو نشون بده و عده ای رو نشون نده ، بنابراین همیشه سهمیه ی مشخصی در نظر میگرفتم

اما خب با گذشت زمان افکار دچار تغییرات میشن و ...

13-انجمن 4سوپرمدیر داره اما از اونجایی که معمولا در لیست اخرین بازدیدها برای افرادی که بن یا تعلیق عضویت میشن اسم شما به چشم میخوره این نظر وجود داره که تنها شما هستید که افراد رو بن میکنید، امکانش هست کمی برامون دراین زمینه توضیح بدید؟

خب این باور درستی نیست که همه رو من بن یا تعلیق میکنم ( البته من مشکلی ندارم با اینکه تمامش به پای من نوشته بشه ) ، شاید به این علته که من معمولا اینویز نمیام انجمن و هرموقع که آنلاین باشم چراغم روشنه .

14-چرا نسبت به قبل مشارکت شما در ارسال پست در تاپیکها کم شده؟ و فکر می کنید با اینکه همه کاربرها و مدیران و ...دارای مشغله های خودشون هستند چه عاملی باعث میشه کلا سوپرمدیرها کم فعالتر در ارسال نظر و پست در انجمن باشند؟

خب به این علته که ارشدها مسئولیتشون شامل کل انجمن ها میشه ، هم باید به ریپورتهای رسیدگی نشده رسیدگی کنن هم به افراد خرابکار هم به برخی رسیدگی ها در مورد امضا ها و آواتار ها و فعالیت های تبلیغاتی و در نهایت اگر وقتی باقی موند برن سروقت انجمنهایی که مستقیما مسئولیت دارن در اونها

بنابراین اون چیزی که باعث این کاهش فعالیت میشه اینه که زمان حضور در انجمن ، بیشتر صرف رسیدگی به امور انجمن میشه .

15-شما هم نظارت هم مدیریت و هم سوپرمدیر بودن رو در انجمن تجربه کردید میشه بهترین دوران فعالیتتون رو برامون نام ببرید؟

فکر میکنم بهترین دورانش همین سوپر مدیر بودن باشه .

16-فکر میکنید تا کی به همکاری و حضور در انجمن پی سی ورلد ادامه خواهید داد و برنامه ای برای تغییر رویه در این زمینه دارید؟

من فکر میکنم که اون اثری که میتونستم بگذارم رو گذاشتم و اون کاری که در توانم بوده رو انجام دادم ، و بیش از این دیگه تبدیل میشه به درجا زدن و دور خود چرخیدن ، و حقیقتا شرایط زندگی به گونه ای شده که واقعا خیلی در مضیقه هستم از نظر زمانی که باید به انجمن اختصاص بدم و متاسفانه نمیتونم اونطوری که باید و شاید وقت بگذارم برای انجمن ، مثلا در انجمن متفرقه من تا همین 3-4 ماه هرتاپیکی که پست جدید میخورد رو از آخرین پستی که چک کرده بودم میخوندم و رسیدگی میکردم اما توی این 3-4 ماه شاید 90% تایمی که قبل تر ها برای متفرقه میگذاشتم رو نمیتونم بگذارم ، البته با وجود تیم بسیار خوبی که اون انجمن داره خیال من راحته و حضور مستمر خودم رو نیازی نمیبینم دیگه .

17-بنظرتون متفرقه قدیم حال و هوای بهتری داشت یا متفرقه جدید؟و فکر میکنید تفکیک متفرقه به دوبخش و ایجاد سبک زندگی موفق بوده؟ایا به نوعی عامل رکود انجمن متفرقه نشده؟

هیچ کس نمیتونه حال و هوا و جو متفرقه ی قدیم و جنب و جوشی که در اون بود رو نادیده بگیره ، مطمئنا اون سطح از مراودات و دوستی ها و جو فان و سرگرم کننده ای که در متفرقه ی قدیم بود ( سوای یک سری شیطنت ها و ناآرامیها و بی نظمی ها ) در متفرقه ی امروز وجود نداره اما متفرقه ی جدید بر اساس تجربیات بدست اومده از نسخه های قبلی متفرقه و آزمون و خطا روی اون ها ایجاد شده /

متفرقه ی قدیم به علت اینکه چهارچوب خاصی براش تعریف نشده بود ، شامل هر موضوعی میشد مثل اخبار سیاسی - اجتماعی ، لطیفه ، شوخی با امضا و آواتار کاربران ، موضوعات ورزشی و ... ( که به خاطر همین پراکندگی بیش از حد موضوعی ، رسیدگی و کنترل اون تقریبا غیر ممکن شده بوده و گاها چند ارشد و حتی ادمین رسیدگی میکردن بهش ) اما در متفرقه ی جدید هیچکدوم از این موضوعات رو نداریم بلکه موضوعات بر طبق چهارچوب شفاف و روشنی که
    بابک تعریف کرد برای متفرقه ، بر مبنای مفید بودن و هرز نوشته و بیهوده نویسی نبودن مطرح میشه .

اما من با این صحبت مخالفم که سبک زندگی کاملا از دل متفرقه بیرون اومده ؛ چون در سبک زندگی الان موضوعاتی داریم که در متفرقه نداشتیم یا نمیتونستیم اجازه بدیم که بهشون پرداخته بشه .

اون اوایل تاسیس متفرقه که با بابک صحبت میکردیم ، خیلی این علاقه وجود داشت تا انجمن متفرقه انجمنی بشه که بانوان رو بتونه جذب خودش کنه و خانومهای انجمن هم فعالتر بشن در انجمن ، اما خب بنا به دلایلی متفرقه رفت به سمت و سوی دیگری ؛ حتی ما میخواستیم زیرشاخه ی آشپزی رو برای متفرقه ایجاد کنیم از خیلی وقت پیش که در نهایت مجموع ایده ها و صحبتهایی که بین ادمین و دستیار ادمین و ارشد ها مطرح شد به انجمن سبک زندگی منجر شد ، که هدف اصلی اون هم به نوعی انجمنی دخترانه هست که من فکر میکنم تا اینجا کار هم خوب بوده .

در مورد رکود ؛ به هرحال با منتقل شدن برخی تاپیکهای متفرقه ، مطمئنا بخشی از فعالیت از متفرقه کم میشه و به سبک زندگی اضافه میشه ، اما از لحاظ بازدید ها تقریبا تفاوتی مشاهده نمیشه ، اینجا دیگه وظیفه ی ماست که با همفکری هم ببینیم چه میشه کرد برای اینکه متفرقه رو پویا تر و فعال تر کنیم .

18-تو زندگی گذشتت چه کاره بودی؟ افسر راهنمایی رانندگی؟ (با توجه به اینکه تو همه مثال هات هم از چراغ قرمز و گشت نامحسوس استفاده میکنی)

نمیدونم ، شاید

مثال چراغ قرمز و جریمه برای ما ملموس ترین مثال هست ، به همین خاطر هم هست که من ازش زیاد استفاده میکنم چون وقتی که ما یاد بگیریم زیر پا گذاشتن قوانین باعث جریمه و برخورد با ما میشه ، یاد میگیریم که به قوانین احترام بگذاریم و اون موقع اگر تخلفی کردیم ، منتظر تبعات و بازخوردش هم باید باشیم .

19-اون "درباره من" جاسوسی و مامور مخفی توی پروفت چی شد دادا؟ قبلا اینطور مفصل نبود ,دلیل خاصی داره؟
    اون که بیشتر حالت طنز داشت

بله دلیل خاصی داره :

چیزی که برای من خیلی جالب بود این بود که افرادی که بواسطه ی قانون شکنی و تخلف در انجمن باهاشون برخورد میشد ، معترض بودن به اینکه چرا باهاشون برخورد شده !!!

یا اینکه پیش اومده که به خاطر سخت گیری که روی اجرای قوانین و برخورد ها بوده ، از طرف بعضی از همکاران خودم در تیم مدیریتی انجمن ها انتقاد شده ازم !!!

بنابراین فکر کردم برای آشنایی متقابل ، یک سری توضیحات در پروفایلم بنویسم بد نیست .

چیزی که من متوجهش نمیشم اینه که اگر قوانین بوجود اومدن تا نقض بشن ، چرا پس قانون تهیه بشه ؟! ما بصورت علنی و در قالب یک تاپیک مهم به همه اعلام کردیم که تخلف در فلان انجمن = حذف دسترسی بدون اغماض ، بعد کاربر هم زیرش تشکر کرده و بعد از مدتی که همون کاربر دسترسیش به ورزش حذف شده ، اومده میگه چرا یک دفعه دسترسی من رو حذف کردین!!!

قرار نیست حذف دسترسی با اطلاع قبلی صورت بگیره ، یک شب میخوابیم و صبح بیدار میشیم و میبینم که یکی از انجمن ها رو دیگه نمیتونیم ببینیم ، باید قدر چیزایی که داریم بدونیم نه اینکه وقتی از دستش بدیم تازه بیفتیم دنبال اصلاح و تغییر رویه ، چون دیگه خیلی دیر شده .

به نظرم تنها راهی که میتونه به داشتن یک انجمن منظم کمک کنه ، اجرای بدون چشم پوشی و اغماض قوانین و برخورد با متخلفین هست ، اغماض و چشم پوشی و ملاحظه همیشه به یک نتیجه ی مشخص و غیر قابل اعتنا منجر شده /

متاسفانه چیزی که بوضوح در برخی انجمن ها ( که به واسطه ی موضوعات خاصی که درشون مطرح میشه شدیدا مستعد حاشیه هستن ) مشاهده میشه باند بازی برخی جریان های خاص هست ، من بعد از تعلیق کردن یک کاربر بشدت مورد هجمه قرار گرفتم اون هم از طرف کسانی که هیچ ربطی به این موضوع نداشتند و ندارند اساسا ، در داخل انجمن از طریق پ.خ و در یاهو پی ام های حاوی توهین و تهدید ، جالب اینکه همون افراد اومدن و در انجمن انتقادات و پیشنهادات تاپیک زدن و در کمال احترام انتقاد کردن !!!

و بعد از ایگنور هم از طریق دوستان مشترک پیغام فرستادن که با من کار شخصی در یاهو دارن !!!

اینها همون باندی هستند که با جو سازی کاربران رو در شرایطی قرار میدن که واکنش منفعلانه نشون بدن و موجب برخورد باهاشون بشه ، اینها همون هایی هستند که ریپورت فله ای میزنن ، و به اون کسانی که دنبال اجرای قانون هستن یورش میبرن از همه طریق /

من با این افراد نه تنها هیچ کاری در یاهو و جای دیگه ندارم ، بلکه همه ی تلاشم رو هم انجام میدم تا لحظه ای که در اینجا مسئولیت دارم انجمن رو از وجود خودشون وگروهشون و جریانشون و اعمال سازماندهی شده اشون پاک کنم .

انجمن کانال مشخصی برای بیان مسائل و مشکلات داره ، هرکسی هم مشکل یا انتقاد یا پیشنهادی داره میتونه از طریق اون کانال ها مطرح کنه و پاسخ بگیره ، پس دیگه نیازی به ارتباط در جایی غیر از انجمن نیست

20-تا حالا شده در مورد تعلیق یا بن شدن کسی زود قضاوت کرده باشی و بعد پشیمون بشی؟

جواب این سوال یک " نه " قاطع هست ، فقط یک کاربر بود به اسم پرتگاه که چون با درخواستش برای بن کردنش موافقت نکردم ، کاری کرد که باعث شد به ناچار بنش کنم ...

21-به نظرت خیام با توجه به اشعارش، ضد دین نبود؟ در صورتی که جوابت منفی هست، پس یعنی برداشتی که ما از اشعارش میکنیم اشتباه هست؟ (مثال: قومی متفکرند اندر ره دین - قومی به گمان که فتاده در راه یقین - میترسم از آن که بانگ آید روزی - که ای بیخبران راه نه آنست و نه این)

اولا که در صحت نسبت دادن تعدادی از رباعیات به خیام شک و تردید های بسیاری وجود داره ، حتی صادق هدایت میگه که هرکسی هر رباعی گفته و جرات انتشارش رو نداشته ، نسبتش داده به خیام

خیام رو باید فارغ از ظرف دین - ضد دین ببینیم ، با توجه به اشعاری که میبینیم ازش خیام یک انسان آزاد اندیش یا دگر اندیش بوده و نه ضد دین /

منتها از اونجایی که همیشه حواشی از متن برای ما مهم تر بوده ، ما ایرانی ها بیشتر به خاطر رباعیتش اونو میشناسیم و در موردش صحبت میکنیم ولی از نقش خیام در جل معادلات درجه 3 خبری نداریم اما در دنیا بیشتر خیام رو به عنوان یک ریاضیدان و منجم برجسته میشناسن و همینطور یک ادیب

22-به نظرت تعداد ناظرین و مدیران انجمن ورزش زیاد نیست؟ واقعاً لازم هست این همه ناظر و مدیر داشته باشه؟ چرا؟

به نظر من نه تنها زیاد نیست بلکه ما هر از چندی اقدام به تقویت تیم مدیریت انجمن ورزش میکنیم ، انجمن ورزش بواسطه ی موضوعات ورزشی ( مشخصا فوتبالی ) ، به شدت مستعد حاشیه و درگیری هست و این دلیل تیم پرتعدادشو توجیح میکنه ، ضمن اینکه یکی از شرایط ایجاد انجمن ورزش ، حضور یک تیم قوی برای این بخش هست .

23-فکر میکنی خواننده های تاپیک پرسپولیس و رئال تورو چقدر یه طرفدار دو آتیشه این تیم میدونن؟ اصلاً خودت، خودت رو تا چه حد طرفدار این دو تیم میدونی؟

این مشکلی هست که با بسیاری از دوستان داریم

من طرفدار دوآتیشه بودن رو در زیر سوال بردن تیم حریف نمیدونم ، بلکه هم از کارنامه ی قلعه نویی تمجید میکنم ، هم از بازی بی نظیر فرهاد مجیدی در اون سن و سال و هم از بارسلونای فوق العاده ( کاندیدای شماره ی یک بهترین تیم تمام دوران ها ) ؛ چون ما هرموقع بهتر بودن رقیب رو بپذیریم میتونیم پیشرفت کنیم ، مثل زمانی که کریس رونالدو به جای آه و ناله و ناراحتی بابت توپ طلا ، پذیرفت که مسی بازیکن بهتری بوده و در نهایت منجر به گرفتن توپ طلا توسط خودش شد .

24-رئال بعد از رفتن خوزه رو چطور میبینی (در بخش های مختلف)؟ سوالم رو یه خورده ریز کنم! با رفتن مورینیو و البته پپ از بارسا، حواشی کمتر شد، شاید به نوعی روحیه بالای خواستن در تیم های مورینیو از رئال تا حدی جدا شد، شکستن غرور تیم مقابل یا شکسته شدن غرور تیم خودی و هیجان و استرس های در این باره کمتر شد. دوست دارم سوال مفصلم رو بیشتر در این ابعاد روانی پاسخ بدی؟

رئال بعد از رفتن مورینیو ، ریتم خوب قبل رو نداره اما به شدت خوب داره نتیجه میگیره و این نکته ی مثبتی هست که وقتی تیمی خوب بازی نکنه هم بتونه برنده بشه ، نکته ای که همین چند وقت پیش هم اگر اشتباه نکنم یکی از بارسایی ها اشاره کرده بود که تفاوت این فصل جایی هست که رئال وقتی خوب نیست هم برنده میشه .

به هرحال نه کارلتو اهل جنجال هست و نه تاتا ، بنابراین اتفاقات الکلاسیکو داخل زمین میفته و همونجا هم تموم میشه و به نظر من بعد از اون همه جنجال های مورینیویی ، این آرامش ها لازمه تا حدودی .

اما خب نتایج فوق العاده ی دو فصل آخر حضور مورینیو برابر بارسا ، باعث شد دیگه بازیکنها واهمه ای از بارسا نداشته باشن و به این موضوع که بارسا هم شکست ناپذیر نیست ایمان بیارن /

25-مینیموم و ماکسیمم فرصتی که به دیوید مویز میدی چقدره برای جانیشینی ساف؟

به نظرم در مورد مویس نباید عجله کرد و باید فرصت داد تا تیم خودش رو بسازه ، عصر پیرمرد تموم شده و باید خودمون رو برای عصر جدید آماده کنیم ، شاید عصری که عصر یخبندان باشه البته ولی در نهایت فکر میکنم مویس با یک فرصت سه ساله بتونه تیم خوبی رو بسازه و فراموش نکنیم که توفیق سرالکس با یونایتد هم از جایی شروع شد که دست به تغییرات بزرگ برای ساختن تیم مورد نظر خودش زد .

26-دایی رو به عنوان مربی کاربلد در بعد فنی در میان مربیان داخلی میپذیری یا نه؟ خیلی ها با دلیل یا بدون دلیل معتقد هستند نتایج و کسب جام دایی برای پرسپولیس به واسطه شانس و تصادف، بر مبنای حریفان ناآماده و ضعیف، مافیایی بودن و سالم نبودن بعد ورزشی علی دایی به دست اومده و صرفا از مربی گری کاریزمای بالایی رو داره. این موضوع رو قبول داری یا خیر؟

خیر ، علی دایی آموخته هایی که داره رو از حضورش در فوتبال اروپا بدست آورده و آن چنان دنبال یادگیری آکادمیک نیست .

به نظرم ناسالم بودن دایی حرف مردودیه ، مطمئن باشید اگر ذره ای ایراد در کار دایی وجود داشت تا الان صد باره زمین زده بودن علی دایی رو و علی دایی هم اینقدر اعتماد به نفس نداشت که بدون ملاحظه مسائل رو بیان کنه ، اما خب دایی تیم آماده ی لورانت رو قهرمان لیگ برتر کرد اون هم در شرایطی که استقلال اهواز فیروز کریمی در روز آخر و به اون شکل عجیب ، قهرمان نشد و تقدیم به سایپا کرد اون رو ! یا مثلا قهرمانی در جام حذفی که اعتبار چندانی نداره و فقط سهمیه ی آسیایی داره .

ولی خب خوبی ای که دایی داره اینه که هیچ بازیکنی در ایران و حتی در سطح آسیا ، از دایی بزرگتر نداریم و به همین علت میتونه راحت تیم رو جمع کنه و بازیکنی هم نمیتونه سنگ اندازی کنه در تیمی که دایی هست /

27-پنج تاپیک از تاپیک هایی که به نظرت شرایط ایده آلی در انجمن ورزش دارند و کاربرانی که زیاد به انجمن سر نمیزنند و با دیدنشون سر ذوق میان رو نام ببر؟

فوتبال ترول - تاپیک رئال - تاپیک بارسا - تاپیک لیگ قهرمانان - تاپیک پرسپولیس

28-ایا فکر نمیکنید برای کم کردن حواشی انجمن ورزش نیاز به تغییراتی در قوانین این بخش باشه ؟ مثل کلوپ هواداری و ... ؟ برنامه های اینده تون برای این قسمت از انجمن چی هست ؟

بله مطمئنا قوانین باید به روز رسانی بشن و صحبتهایی هم در این مورد شده ، اما مواردی مثل کلوب هواداری رو به دلیل اینکه تجربه ی اونها در گذشته رو داریم ، ترجیح میدیم از طریق گروههای اجتماعی دنبال بشه .

29-این برادر هاشمی کجا رفت اخوی؟ علاقت به شخصیت سیاسی آیت الله هاشمی از کجا نشات میگیره؟

چه عکس خاطره انگیزی

خب بالاخره با قبول مسئولیت ، باید برخی موارد در امضا و آواتار و ... رعایت بشه /

و اینکه کلا هاشمی دو نفر هوادار داره ، صادق زیبا کلام و من

اما اون چیزی که در هاشمی همیشه جلب توجه میکنه اینه که هاشمی نمونه ی بارز یک سیاستمدار برجسته هست که لباس اشتباهی پوشیده /

افکار سیاسی - اقتصادی که هاشمی داره در بین تمام هم لباسانش بی نظیره ، و هنوز هم تنها کسی که میتونه محور وحدت باشه همین شخص هاشمی هست .

30- سخن اخر...

ممنون از همه

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز .
    خب برگشتیم با مصاحبه ای دیگر
    مهمان این سری ما:

1.حمید خان یک بیوگرافی مختصر از خودتون بفرماييد

خب حمید هستم ظاهرا : دی . دیگه تقریبا 25 ساله. ساکن تهران . دانشجوی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی

1.نحوه اشناییت با انجمن چطوری بود و بخاطر چه موضوعی در انجمن عضو شدی ؟

والا بنا بود یه لپ تاپ بخرم ... مدلش چی بود خدایا . آهان دل بود سری اینسپایرون و مدل 1564 که خب مشخصاتش رو تو یکی 2 تا سایت خونده بودم و راضی بودم از مشخصات و مواردی که داشت منتها چون کسی نظر خاصی نداشت در موردش من تو گوگل سرچ کردم و در مورد نظرات همین لپ تاپ رسیدم به انجمن پی 30 خودمون و تاپیک اون لپ تاپ

3.چقدر با بچه هاي انجمن در خارج از محيط مجازي اشنا هستي ؟و دوست داری چه کسی رو از نزدیک ببینی ؟

با بچه ها که ، یکی از عزیزان رو هنوز گه گداری اونم به صورت اتفاقی می بینم ، چون نسبتا بچه محل هستیم و مورد دیگه اینکه هر 2 یه دانشگاه درس می خونیم ( البته ایشون فارغ التحصیل شدن ) . کسی رو هم که دوست دارم ببینم ، این سوال رو شاید اگه یه سال و نیم پیش یا 2 سال پیش از من می پرسیدین اسم 4-5 تا از بچه ها رو میاوردم که اون زمان خیلی نزدیک بودیم ( احساس من که اینجوری بود ) اما بخوام الان اسم ببرم از کسایی که خیلی خوشم میاد ازشون و اگه بشه ببینمشون اون 2 عزیز [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستن که هر 2 خیلی اخلاق خوبی دارن و همیشه لطف داشتن به من.

4.اگر ميتونستي اقدامي جهت بهبود انجمن انجام بدي چه کار ميکردي؟

بهبود که خوشبختانه انجمن روند خوبی رو در پیش گرفته و با وجود اون مشکلاتی که داشتیم مثل فــــیلــــتـــــــرینگ و عوض شدن قالب انجمن الان همه چیز به نسبت خوبه. فقط قبل از غیبت حدود 1 ساله من کاربران فعال می تونستن فایل اتچ کنن که حالا بخاطر مشکلات سرور این امکان نیست که اگه مثل قبل می شد عالی بود و مورد دیگه اینکه من فکر می کنم می شه از افراد بیشتری در تیم های مدیریت استفاده کرد به جای اینکه مثلا یه کسی 3 جا ناظر و مدیر باشه ، البته که اون آدم شایستگی این رو داره اما با این کار حس مسئولیت پذیری بین تعدا بیشتری از کاربران فعال گسترش داده می شه و اون ها خودشون رو در وقایع انجمن بیشتر سهیم می دونن.

5.بارز ترین خصوصیات اخلاقی خودتون رو چی میدونید؟

من خیلی واقع بین هستم متاسفانه ... می گم متاسفانه چون می بینم گاهی اگه آدم ها خیلی واقع گرا نباشن واسشون بهتره و خیلی به خیلی مسائل فکر نمی کنن. به من اگه بگن به نظرت مثلا فردا با معجزه همه ی آدم ها از گرسنگی و فقر نجات پیدا می کنند و جهان پر از صلح می شه این رو اصلا باور نمی کنم چون واقعیت چیز دیگه ای هستش و خبر از رخ دادن این مساله نخواهد داد. این فردا مربوط به همین فردا نیست و مربوط می شه به بازه ای زمانی از همین فردا تا ... جایی که تصورش رو بکنید. یه جمله هم بگم از شخصیت راست در سریال True Detective :

من خودم رو یه آدم " واقع گرا " می دونم ، اما تو فلسفه به امثال من " بدبین " می گن ...

آدم شوخی هم هستم.

6.دنياي مجازي برات جذاب تره يا حقيقي ؟

هر 2 جذابیت های خاص خودشون رو دارن و هر 2 مسائلی رو در خودشون دارن که دیگری کمتر اون رو داره. مثلا شوق بیرون رفتن با دوستاتون رو هیچ وقت تو دنیای مجازی نمی تونید حس کنید و یا از طرفی بحث و تبادل نظر با آدم های دیگه از جای جای ایران و جهان رو نمی تونید تو دنیای واقعی به اون صورت تجربه کنید ... اما با تموم این حرف ها اخیرا فکر می کنم دنیای حقیقی خیلی جذاب تر خواهد بود و نباید خیلی وقت گذاشت برای دنیایی مجازی. زندگی اصلی ما اون بیرون و در دنیای حقیقی رقم می خوره.

7.اتفاقي برات افتاده که مسير زندگيت رو تغيير داده باشه؟

اتفاق که فوت پدرم 6 سال پیش خیلی برام سخت بود و هست. اما آدم باید پویا باشه و حرکت کنه ... مساله ی کار کردنم هم خیلی تاثیر گذار می بینم تو زندگیم و فکر می کنم این چند ساله اگه کار نمی کردم حتما به مشکل می خوردم که خدا رو شکر.

8.تا چقدر فرد مذهبی هستی ؟ خط قرمزهای اخلاقیت چیه؟

مذهبی ... سابق خیلی. حتی به افراد گوناگون و حتی ادیان مختلف هم احترام می گذاشتم و مثلا یه زمانی حضرت مسیح رو واقعا دوست داشتم با اینکه مسیحی نبودم و نیستم. اما الان خیلی کاری به افراد و اشخاص ندارم ، به اون ها احترام می گذارم ولی بخاطر همه چیز فقط و فقط از خدا ممنونم با وجود تمام مسائلی که تو جهان هست . باز هم شکر خدا.

خط قرمز که خوبه آدم با بقیه صادق باشه ، کسی رو سر کار نگذاره ، اگه با کسی دوست هستید تا آخرین لحظه دوستی رو در حقش تموم کنید . تو دوستی از دروغ و خیانت و 2 رویی خیلی بدم میاد. وجدان کاری یه مساله ی دیگه هست که برام مهمه و خودم فکر می کنم به اون خیلی پایبند هستم و تمام فکرم معطوفه کاره.

9.چقدر اهل برنامه ريزي هستي و کار هات رو با برنامه پيش مي بري؟

خیلی زیاد نه ، اما همیشه یه هدف هایی دارو واسه خودم که سعی می کنم به اون ها برسم. و اگه نتونم اون ها رو انجام بدم باز سعیم رو می کنم. اما در کل خیلی اهل برنامه ریزی نیستم و بیشتر شلخته ام

10.اگر به قدرت کنترل اعصاب خودت بخوای از یک تا ده نمره بدی چه نمره ای میدی ؟؟

2-3 سال پیش اگه قرار بود نمره بدم 2 یا نهایت 3 . چون خیلی با دیگران سر مسائل مختلف بحث می کردم و شاید زود از کوره در میرفتم اما الان می دونم که دلیلی نداره همه ی آدم ها نظرشون با نظر من یکی باشه و خیلی سعی می کنم وارد بحث و جدل نشم و اگر هم کسی ناراحتم کنه اون رو به شیوه ی آروم و مسالمت آمیز حل کنم. نمره که گفتی ... الان نمره ی 7 یا 8 می دم

11.بزرگترین دغدغه فکریت در حال حاضر چی هست؟

دغدغه ی خاصی ندارم ... شاید فکرم این باشه که زودتر درسم رو تموم کنم و جدی تر به کار و زندگیم برسم.

12.چقدر تو زندگی اهل ریسک کردن هستی ؟

نسبتا اهل ریسک هستم ، یه نمونش هم این که وسط درسم و رشته ی تحصیلی سابقم دیگه درسم رو به کل بعد از 4 ترم کنار گذاشتم چون دیدم به دردم نمی خوره و ازش زده شدم و وقتی خیلی از دوستام داشتن ترم 7-8 رو می خوندن من تازه می خواستم ترم 1 و 2 رشته ی جدیدم رو شروع کنم. خلاصه هر جا ببینم امکان بهتر شدن شرایط هست یه ریسک رو انجام می دم. مثلا در مورد همین موضوع خیلی ها بهم گفتن بخون درستو و تموم کن حالا ، که من کار خودمو کردم.

13.آينده خودت رو چطور ميبيني و ايا از وضعيت حال حاضرت راضي هستي؟

این سوالیه که خیلی وقت ها از خودم می پرسم که آیا از شرایط الانم راضی هستم یا نه ، خیلی ها رو می بینم که خیلی از من جلوتر هستن تو زندگی و به خیلی چیز ها رسیدن ( مسائل مادی ) اما من خودم هنوز دارم تلاش می کنم و خیلی در اون حد نیستم ، اما باز از طرف دیگه خیلی ها هم هستن که از من عقب ترن ... پس این مسائل خیلی هم از شرایط الانم نا امیدم نمی کنه و با این وجود از شرایط راضی هستم و در آینده هم امیدوارم شرایط بهتر بشه و بتونم به مراتب بالاتر برسم

14.نظرت در مورد ازدواج چي هست و بزرگترين مشکل براي ازدواج جوانان رو چي ميدوني؟

یه دوستی دارم من ... چند وقت پیش در کمال ناباوری من ازدواج کرد چون می دونستم اصلا اهل ازدواج نیست و مهم تر از اون اینکه شرایط ازدواج رو هم نداشت ، بهش گفتم تو چطور یهو از دواج کردی؟ گفت دیگه خسته شده بودم و نمی دونم این دختره هم وضعشون خوب بود و ... خلاصه اینکه طرف چون تو راهش و زندگیش به بن بست خورده بود تصمیم به ازدواج گرفته بود. تازه طرف هم آنچنان که فکر می کرد پولدار نبود و به پولی که مد نظرش بود نرسید. می خوام بگم ازدواج یه راه گریز از شرایط الانمون نیست ، یه راهیه که می تونه کمک حال آدم باشه به شرطی که شرایطش آماده باشه ، اتفاقا کسی شرایطش رو داشته باشه خیلی خوبه ، مهم ترین مسائل هم مسکن و کار هستش و چشم و هم چشمی که این باعث می شه هر 2 خانواده ها در تنگنا قرار بگیرن و شرایط واسه جوون ها سخت بشه. اگه یه کم ساده بگیرن و هر 2 خانواده بچه هاشون رو حمایت کنن این خیلی خوبه

15.نظرت در مورد خلاقیت ؟ و به نظر خودت چقدر فرد خلاقی هستی ؟

خب خلاقیت که باعث می شه یه سری مسائل به نحو بهتری انجام بشن و جوری که شاید بقیه اون روش رو نبینن و کار ها ساده تر و راحت تر بشه ، منم سعی می کنم فرد خلاقی باشم ، اما خودم رو فرد خلاقی نمی دونم

16.چقدر به اعتقاداتت پایبندی؟ راحت تغییرشون میدی؟

تا وقتی که بهم ثابت بشه که اشتباه می کنم بهشون پایبند هستم ، به خیلی مسائل تعصب دارم اما وقتی صحبت های دیگران رو در مورد اون مسائل منطقی ببینم قطعا کسی نیستم که بخوام در مورد اون مساله پافشاری کنم و بگم که نه حتما من درست می گم ، اعتقادات ممکنه گاهی آدم رو کور کنه و مانع دیدن خیلی چیز ها بشه ، اما خوبه آدم همیشه گوش شنیدن داشته باشه و حداقل بتونه حرف های دیگران رو گوش کنه و به صورت کاملا منطقی در موردشون فکر کنه. متاسفانه خیلی از افراد بدون اینکه نظر دیگران رو حتی بشنون به صورت خیلی راسخ و استوار رو نظر خودشوت و روی عقیدش استوار می مونن و حتی به طرف اجازه ی صحبت هم نمی دن ، اما به نظرم می شه حرف های دیگران رو شنید و در صورت اشتباه کردن عقیدتون رو عوض کنید .

در کل بله اگه ببینم واقعا جایی دارم اشتباه می کنم عقیدم رو هم عوض می کنم ، یعنی سعی خودم رو می کنم

17.دنیای ایده آلی که مدنظر داری چه ویژگی هایی داره؟

خیلی سوال خوبیه ، دنیای ایده آلی که مد نظر منه خیلی با این دنیا فرق می کنه و این دنیا حتی 10 درصد هم شبیه اون دنیای ایده ال من نیست. دنیای ایده آل رو من برای تمام مردم دنیا می خوام ، به این مسائل خیلی فکر می کنم ، دنیا رو برای تمام مردم با هر ذهنیت و هر دین و هر مسلکی می خوام ، چون همه قبل از اینکه عقیده و ایدئولوژی خاصی تو زندگی داشته باشن انسان هستن و حق زندگی دارن ، دنیای ایده آلی که مد نظر من هست دنیاییه که در اون یه ادم مثلا سوار " فراری " و " مازاراتی" نباشه و دیگری با پاهای برهنه تو صحرا و بیابون برای زندگیش بجنگه و تلاش کنه. دنیای ایده آل یعنی جایی که یه سری از پر خوری و زیاده روی نمیرن و از طرفی یه سری آدم بیگناه از فقر و گرسنگی شما بتونی دنده هاشون رو هم بشمره و یه کودک 2-3 ساله طعمه ی کرکسی گرسنه بشه . دنیای ایده آل یعنی زمانی که همه ی انسان ها کامل به دنیا بیان و از سلامت کامل برخوردا باشن و نه اینکه کسی مثلا بدون داشتن یه عضوی از بدن به دنیا بیاد و مجبور باشه تمام زندگیش بخاطر اون نقص عضو مورد تمسخر هم سن و سال هاش قرار بگیره و یه عمر مجبور بشه چند برابر دیگران تلاش کنه. دنیای ایده آل یعنی جایی پر از صلح ، عشق ، همدلی ، شعر و موسیقی

18.آزادی رو چی تعریف می کنی و به نظرت تو ایران چقدر آزادی هست ؟

یعنی جایی که شما حداقل بتونی حرفت رو بزنی و کاری که برای دیگران ایجاد مزاحمت نداره رو انجام بدی. اگه شما چیزی تو ذهنته که انجام اون به دیگران ضرری نمی زنه پس می تونی اون رو آزادانه انجام بدی. تو ایران هم جا برای آزاد تر بودن هست. مثلا شرایط برای ادبیات و موسیقی می تونه بهتر از این بشه ، نسبت به گذشته خیلی بهتر شده اما یه ادیب و یه هنرمند نباید برای زدن حرف های خودش در شعر و موسیقی و هنر های دیگه دغدغه ی مجوز داشته باشه .

19.به چه رشته های از ورزش علاقه داری ؟ خودت هم اهل ورزش هستی؟

ورزش رو کلا خیلی دوست دارم ، فرقی هم زیاد نمی کنه و ممکنه شده باشه مثلا 2 ساعت داشتم ورزش مهیج بولز رو نگاه کردم.

اما خب بیشتر از همه طرفدار فوتبال هستم . منتهای مراتب چند سالیه فوتبال داخل کشور رو خیلی دنبال نکردم و دنبال هم نمی کنم چون اعتقاد دارم ( این یکی از اون مواردی که به صورت جدی بهش معتقدم و فکر نمی کنم کسی بتونه من رو از این نظرم منصرف کنه ) تمام کسایی که دارن تو فوتبال ایران کار می کنن فقط دارن پول بیت المالی که می تونه خرج موارد حیاتی تر بشه رو حروم می کنن. شما مثلا ببینید یه فوتبالیست سی و چهار ساله تو این فوتبال مثلا سالی 500 میلیون ( حداقل ) درآمد داره. خب این درآمد رو شما با بقیه ی مردم مقایسه کنید. یه معلم درآمدش در سال به 30 میلیون می رسه؟ یا یه کارمند سالی 20 میلیون می گیره؟ یا یه کارگر مگه چقدر درآمد داره؟ بعد شما ی فوتبالیست میای کل 90 دقیقه رو تو زمین راه می ری و یه کار مثبت نمی کنه بعد سالی 500 میلیون هم می گیری؟! اصلا اون پول از گلوت پایین میره؟ بعد واسم جالبه دوستانی که می شینن با تعصب این بازی ها رو می بینن و گاها بخاطر این تیم ها به همدیگه توهین می کنن. آخه کسی دیگه داره پول مفت می گیره شما چرا به دوستت توهین می کنی؟ وقتی تو کشور این همه مشکل داریم چرا یه مربی که درآمدش از جاهای دیگه خیلی زیاده باید واسه یه سال حداقل 2 میلیارد بگیره؟

بگذریم ... اما این حرف هایی که دوست دارم همه بدون تعصب و بدون چشم پوشی و با عقل و منطق بهش فکر کنن. ما اگه قراره هدفمون از فوتبال تیم ملی باشه ... پس جوون هایی که حاضرن با سالی 50 میلیون بازی کنن و واسه این کار سرشون رو هم می دن رو بیارن.

ورزش هم سابق بر این فوتبال رو جدی دنبال می کردم و همیشه هم عضو تیم مدرسمون بودم اما الان 2 ساله توپ به پاهام نخورده : دی

( ببخشید این جواب یه کم اگه زیاد بود یا تا حدی بی ربط اما باید حرفم رو می زدم )

20.نظرت در مورد عملکرد تیم ایران در جام جهانی ؟

با توجه به شرایط فوتبال تو ایران و مسائلی که عرض کردم از جمله تزریق پول حرفه ای تو فوتبالی که اصلا حرفه ای نیست عملکرد ما نسبتا خوب بودش. تا وقتی این مسائل تو فوتبال ما هست و ملت واسه پول بی زبون بازی می کنن نمی شه از تیم ملی توقع زیادی داشت ، خیلی وقته دیگه سر دادن واسه تیم ملی رو ندیدیم. می شه این فوتبال رو نجات داد به شرطی که پول حرفه ای رو از این سطح غیر حرفه ای جدا کرد و جلوی این اصراف در بین المال رو گرفت.

21.مدت نسبتا طولانی در انجمن نبودی ..دلیل غیبتت چی بود؟

بله ... دقیقا 11 ماه بودش. انقدر نبودم که وقتی خواستم بیام رمز عبورم یادم نمیومد : دی. خب این غیبت دلایل مختلفی داشت که عرض می کنم : 1 _ یه مقدار تو زندگی حقیقی و شخصی خودم سرم شلوغ بود و بهتر می دیدم بیشتر از این که وقتم رو اینجا بگذرونم به زندگی خودم برسم و کمتر بیام انجمن

2_ اون موقع احساس می کردم خیلی دیگه حرفی واسه گفتن ندارم و نمی تونم چیزی به انجمن ارائه بدم و به پوچی رسیده بودم ، به نظر خودم فعالیت هام هم دیده نمی شد
    3_ از دست 3-4 تا از دوستان تو انجمن دلخور بودم، چون حس می کردم من اون ها رو خیلی دوست دارم و مثل برادر خودم می دونستم اما اون عزیزان شاید خیلی نگاهشون به من اون مدلی نبود ، و مثلا اگه بنا بود با نگاه و دید من تو دوستی جلو بریم حداقل یه بار به من پیشنهاد برای همکار و ناظر شدن تو انجمن رو می دادن ، که دوستان نظرشون این نبود و وقتی هم باهاشون مطرح کردم جواب قانع کننده ای نشنیدم. هر چند این رو هم بگم کسای دیگه ای که تو اون انجمن ها همکار شدن از من خیلی بهتر هم هستن اما بد نبود یک بار هم این مساله با من که دوستشون بودم ( خودم که اینطور فکر می کنم )فقط مطرح می شد.

به هر حال این مسائل دیگه گذشته ... من از هیچ کسی دیگه ناراحت نیستم ، شاید توقع من بیجا بوده.

22.به نظرت انجمن موسیقی نیاز به تغییراتی داره برای بهتر شدن؟ یا همین روند فعلیش مناسبه؟

نظر خاصی ندارم ، شرایط رو خود ما ها ( فعال های انجمن ) رقم می زنیم ... به نظرم شاید باید بیشتر کار کنیم که فکر می کنم همه یه کم درگیر زندگی هستیم. شرایط هم الان خوبه

23.آخرین فیلمی که دیدی ؟اخرین آلبوم ی که گوش دادی ؟

یه مدت زمان زیادیه که کمتر فیلم می بینم ، بیشتر وقتم رو مشغول تماشای سریال های مختلف هستم ، اما هر از گاهی با نگاه کردن به کارنامه ی بازیگر های مورد علاقم تصمیم می گیرم کارهای اون ها رو در دهه های 70، 80 و 90 میلادی دانلود کنم و ببینم ، اخیرا هم کاری که دیده باشم از آقای وودی آلن بوده شاید ، کارهایی مثل

Annie hall … Bananas … Sleeper …
    The Pink panther Strikes again از آقای پیتر سلرز رو هم واسه پنجمین یا ششمین بار دیدم. خیلی از سلرز خوشم میاد

موسیقی :

کارهای خارجی آلبوم
    Bridge across forever
    از گروه Transatlantic

ایرانی هم آلبوم به یاد حافظ از فرامرز اصلانی

24.بیشتر به چه سبکی از موسیقی علاقه داری ؟ و خواننده های مورد علاقت ؟

قدیم فقط پاپ ... الان تقریبا همه چیز از راک و پاپ و متال و سنتی گرفته تا حتی موسیقی کشور های آفریقایی و ایرلند و اسکاتلند و ولز و ... خلاصه همه چیر خوشم میاد. اما بیشتر از راک.

خواننده های مورد علاقم هم که ایرانی 10-15 تایی هستن از جمله : کوروش یغمایی ، کاوه یغمایی ، رضا یزدانی ، فرهاد مهراد ، فریدون فروغی ، فرامرز اصلانی ، داریوش اقبالی ، حبیب محبیان ، ابی ، فرامرز آصف، احمد رضا نبی زاده ، فرشید اعرابی تا حدی محسن چاووشی ، فریدون آسرایی. اعتراف می کنم از کارهای آقایان داود بهبودی و شهرام شب پره هم خیلی خوشم میاد

خواننده ها و گروه های خارجی هم همینایی که همه به طور معمول دوست دارن با 2-3 مورد نسبتا خاص :

Metallica / U2 / Sting / Michael Bolton / BB King / Queen / Scorpions / The Corrs / Ronan Hardiman / Jean Michel Jarre / Nick Cave / Pink Floyd

و چند مورد مشابه.

اما در کل یه چیزی بگم و اون اینکه موسیقی راک و متال خیلی گوش ندیم ... چون یکم ما رو از شادی دور می کنه. هرچند حقیقت و مسائل سنگین رو مطرح می کنند اما خیلی هم نیاز نیست ما همش به این موارد و مسائل فکر کنیم. پاپ و الکترونیک خیلی خوبه ... یه مورد جالب اینکه من چند وقت یه توفیق اجباری شد رفتم کنسرت گروه 7 خودمون . دیدم اینا هم کارشون خیلی خوبه و چه کنسرت شاد و مهیجی بود. حالا اگه رفته بودیم کنسرت رضا یزدانی باید می زدیم تو سر خودمون ( شوخی )

کلا می خوام بگم خیلی هم گیر ندیم به متال و راک که روحمون آزرده می شه ( نظر شخصی )

25.به عنوان یکی از طرفداران حبیب محبیان فکر میکنی تصمیم ایشون برای بازگشت به کشور درست بود ؟

سوال خیلی خوبیه . شاید خیلی ها علت به ایران اومدن حبیب رو ندونن. حبیب از وقتی که خانوم مهستی فوت کردش منقلب شد و به گفته ی خودش تحمل غربت دیگه واسش سخت شد. مساله ی دیگه هم اینکه حبیب همیشه از وطن خونده و کسی نیست که یهو مثلا تغییر رویه داده باشه ، جایی که می گه : توی بهشت غربت دلم داره می گیره ، آخه وطن کجایی دلم پی تو می گرده . اگه جهنمی تو برای من بهشتی ، اگه غربت قشنگه واسه خودش قشنگه
    یا کارهای دیگه که اگه کسی نشنیده باشه از عجایبه ، کارهایی مثل : بزن باران ، خسته ام ، خرچنگ های مردابی ، نفس ، هزاران ، افق ، ایران بانو و ... که همه ی دغدغش وطن و گفتن از وطنه. پس به ایران اومدن حبیب یه مساله ی کاملا طبیعیه و مثل اومدن روز بعد از شب می مونه.

از حبیب پرسیدید ... یکی از علت های علاقه ی من به ایشون انتخاب شعر های خیلی خوبه ، چه شعر های کهن از حافظ ، مولانا ، عارف قزوینی ، حمیدی شیرازی و چه شعر نو هایی که از شاملو ، حمید مصدق ، نادر ابراهیمی و عمران صلاحی و ... انتخاب می کنه و کارهاش بار معنایی بالایی دارن.

26.گفته میشه دوران موسیقی لس انجلسی تمام شده . . .نظرت چیه ؟ علت تمایل اکثریت نسل جوان به موسیقی داخل کشور رو چی میدونی ؟

خب سوالیه که جای بحث زیاد داره. اول ما باید ببینیم این موسیقی لس آنجلسی چطوری شکل گرفته. موسیقی لس آنجلسی رو در واقع ستاره های پاپ و موسیقی ای که قبل از انقلاب در ایران معروف شده بودن تشکیل می دادن ، کسایی که با انقلاب به لس آنجلس و خارج از کشور رفتن و مردم اون ها رو می شناختن و به علت عدم رونق موسیقی پاپ در 15-20 سال اول انقلاب و جوونتر بودن این هنرمندان و پیوستن 4-5 تا خواننده ی جوون مثل اندی و فرامرز آصف و کوروس و سیاوش شمس و خواننده شدن سیاوش قمیشی و ... مردم به این موسیقی ها خیلی گوش می دادن و حقیقتا این عزیزان هم کارشون خیلی رو اوج بودش. اما بعد ها که یه کم فضای کار برای موسیقی باز تر شد و با روی کار اومدن افرادی مثل شادمهر عقیلی ، بابک امینی و خشایار اعتمادی و یه کم جلوتر محسن چاوشی ، محسن یگانه ، فریدون آسرایی ، رضا یزدانی ، کاوه یغمایی و ... خیلی دیگه از جوون ها کم کم توجه مردم به این سمت هم معطوف شد. از طرفی اون عزیزان خارج نشین یه مقدار چون سبک خودشون رو دارن و حرف هایی که می زنن شاید جامع نباشه برای مردم داخل ایران خب طبیعیه که مردن کمتر دیگه علاقه مند باشن و باز هم مساله ی دیگه اینکه دوستان یه مقدار سنشون رفته بالا و افت اون ها طبیعیه و از طرفی موسیقی داخلی هم شکوفا شده. کسایی هم که داخل کار می کنن شاید حرف های ملموس تری رو بزنن و مثلا با مفاهیم جغرافیایی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... که برای مردم داخل عینی تر هستش تونستن جای خودشون رو تو خونه های مردم باز کنن و یه مورد دیگه اینکه مردم داخل کشور با یه طیف عظیمی از خواننده ها و سبک های مختلف رو به رو هستن منتها خوانندگان لس آنجلسی کمتر شکوفا می شن و کمتر یه جوون خیلی خوب ازشون ستاره می شه و مورد دیگه اینکه حرف هاشون هم خیلی کلی به نظر می رسه. مثلا از غم می خونه که خیلی کلیه ... اما کسی که داخل ایرانه از غم مردم جنگ زده می خونه که جزئی تره و عینی تر. یا مثلا اون ها از غربتی می گن که واسه مردم ما خیلی عینی نیست و دوستان داخلی از عشق به وطن می گن که می تونه حقیقی تر و عینی تر باشه.

من خودم کسی بودم که اصلا تمایل نداشتم به موسیقی داخلی ( به جوون تر ها وگرنه خواننده های قبل از انقلاب که بله ) اما با ظهور یغمایی و یزدانی و آسرایی و ... به این موسیقی هم علاقه مند شدم و از طرفی الان خیلی فعالیتی از هنرمندان خارج نشین نمی بینیم.

27. 5 تا از بهترین سریال های که دیدی ؟

اگه می پرسیدی 50 تا راحت تر بودم : دی . چیا رو بگم آخه . خیلی سخت شد.

Deadwood

یه کار وسترن که خیلی خوشم میاد از این سریال. سبکی بی نظیر و بی مانند داره.

Seinfeld

یه سیتکام کمتر شناخته شده نسبت به سریال هایی مثل

Friends . How I Met your mother

اما بسیار سریال خوش ساختیه و بار طنز خیلی خوبی داره و من هرگز فراموشش نخواهم کرد

Boardwalk Empire

هم یه سریال تاریخی مربوط به دهه ی 20 و 30 میلادی که این سریال هم ساخت بسیار خوبی داره و فضا سازی ها به نظرم خوب انجام شده.

Fawlty Towers

یه کمدی بریتیش ... 2-3 تا از اعجوبه های طنز این سریال رو کار کردن ... یکی از سریال های قدیمی و بدیع

The Black Adder

این سریال هم خیلی زیبا هستش و واقعا از دیدنش لذت بردم

ولی خیلی مورد دیگه بود که ظرفیت این سوال نگذاشت تا بگم اما می خوام اسم ببرم از سریال " دایی جان ناپلئون " که در واقع ایران ما هستش و بی نظیر ترین سریال تاریخ تلویزیون ایران.

28.چرا سیتکام ؟ چی شد که جذب این سبک شدی و تو سیتکام چی دیدی؟

خب سیتکام یه خوبی ای که داره با زندگی روزمره ی مردم سر و کار داره. اولش که سریال می دیدم بخاطر تقویت زبانم دیدم که تو این نوع از سریال ها زبان شما قطعا تقویت می شه و خیلی محاوره ای هستن. مساله ی دیگه هم اینکه خب من از کارهای طنز کلا خیلی خوشم میاد ، چه فیلم و چه سریال. فرقی هم نمی کنه چه بریتیش و چه آمریکن. چه جدید و چه قدیمی. دیدن طنز و کارهای بازیگران برای درآوردن و ساختن صحنه ای خنده دار رو خیلی دوست دارم. البته در مجموع همه نوع سریالی می بینم و دوست دارم.

29.جالبترین کارکتر سریالی که دیدی چه کسی بوده ؟

یه نفر رو نمی تونم بگم اما چند نفر هستن که اون ها رو خیلی دوست دارم ...

ادی در سریال Boardwalk Empire

یه آدم خیلی ساده و خیلی وفادار

راست در سریال true Detective

خیلی واقع بین ...

Kramer

در سریال Seinfeld

خیلی طناز و خیلی سرخوش و کسی که طنز حرکتی رو انجام می ده و شما همین که قیافش رو می بینید خندتون می گیره

مش قاسم

دائی جان ناپلئون با بازی مرحوم پرویز فنی زاده

خیلی ساده ، خیلی نجیب و خیلی طناز . مش قاسم قطعا شخصیتی تکرار نشدنی در تاریخ تلویزیون ایران خواه بود

Joey

سریال Friends

که این هم دیگه تعریف نمی خواد. تک تک جمله ها و حرکاتش محشره

Manuel

در سریال fawlty Towers که یه خدمتکار اسپانیایی هست که تو یه هتل در انگلیس کار می کنه و زبانش به شدت افتضاحه اما قلب ساده و مهربونی داره و خیلی طناز هستش.

30.و سخن آخر ...

ممنون از این فرصتی که به من داده شد . از اینکه دوباره برگشتم خوشحالم. امیدوارم حضورم تونسته باشه به دوستان با سوال های مختلفشون کمکی کرده باشه و در آخر ممنونم از همه ی کسایی که خیلی صمیمی و خیلی بی ریا دارن کار می کنن تو انجمن و :

در این بازار اگر سودیست با درویش خرسند است ، خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی

شاد باشید

* [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

مهمان

1-ستاره جان برای آشنایی بیشتر کاربران با شما یک بیوگرافی از خودتون بفرمایید ؟
    ستاره هستم
    اخرین سال های دهه 3 ام زندگیمو در تهران میگذرونم
    قسمت نشد دوباره دانشجو بشم
    و فعلا بیکارم

2-چرا atghia ؟
    اتقیا به معنی پرهیزگار، میشه گفت خواسته قلبی من هست .البته ادعایی ندارم فقط خوشایندمه که اینگونه باشم...

3-نحوه اشنایی با انجمن پی سی ورلد و اولین تاپیکی که در اون فعالیت داشتی؟
    خیلی سال قبل که دقیقش یادم نیست به هدف جواب گرفتن در زمینه موضوع کامپیوتری از طریق سرچ گوگل عضو شده بودم .از این ایمیل ها بود که صرفا برای عضویت میسازن و بعد رمزش رو فراموش میکنن برای همین بعد از مدتی رمز ورود به انجمن و رمز ایمیل خودم! و کمی بعد نام کاربری هم از خاطرتم رفت...اما با نام کاربری کنونی اولین بار در چندین تاپیک انجمن متفرقه بود که برام جذابیت داشت از این جهت که تنوع بالایی در سوال و جواب ها بود بخاطر همین جذب شدم و فعالیتم ادامه پیدا کرد

4- با بچه های پی سی ورلد در خارج از انجمن هم در ارتباط هستی ؟ دوست داری با کیا اشنا بشی؟
    نه راستش کسی رو از بچه های انجمن تا الان از نزدیک ندیدم-اگر قرار بود کسی رو از نزدیک ببینم گزینه ها بسیار بالاست اما اگر بخوام صرفا از یک شخص نام ببرم mr_100_dolari

5- اگر میتونستی اقدامی جهت بهبود انجمن انجام بدی چه کاری بود؟
    در این زمینه جدیدا امکانات خوبی اضافه شده و در حال حاضر کاستی خاصی حس نمیکنم که برای اون طالب اقدام جدیدی باشم شاید در یک حالت خیلی فرضی، قابلیت تغییر رنگ پس زمینه و تم مرور انجمن برای هرکاربر با توجه به سلیقه خودش

6-کی وارد دنیای اینترنت شدی و بیشتر وقتت رو در چه سایتهایی میگذرونی؟
    حدودا سال 82 با همون اینترنت کارتی های معروف-بیشتر وقتم در پی سی ورلد میگذره قطعا-سایت سیمرغ رو خیلی دوست دارم همه جور مطلبی میشه پیدا کرد...اخبار عطرهای جدید هم در چندین سایت مرتبط پیگیر هستم

7-بیشتر چه تاپیک هایی رو در انجمن دنبال میکنی؟ بهترین تاپیک از نظرت؟
    تاپیک هایی که در اونها اشتراک دارم قطعا دنبال میشن توسط من
    از طرف دیگه تاپیک های انجمن های سبک زندگی، متفرقه، ادبیات و انسانی به دلیل وظایفم، علایقم و جذابیتشون

8- دنیای مجازی برات جذابتره یا حقیقی؟
    قابل مقایسه نیستن هرکدوم به جای خود! ولی خب یک دوره طولانی بیشتر وقتم در مجازی گذشت . هرگز جای همو نمیگیرین اما میتونن مکمل هم باشند

9-تا حالا شده چیزی رو دوست داشته باشی یاد بگیری اما به هر دلیلی نشده باشه؟
    بله . من آموزش نواختن حداقل یک ساز موسیقی رو مایل بودم که یاد بگیرم اما اینقدر وقتم درگیر موارد دیگه شد که این میشه گفت حیف شد و شاید تا اندازه ای نقاشی. به طور کلی هنر رو دوست دارم اگرچه هنرمند نیستم

10-حد و مرزت برای ادامه یک بحث چی هست ؟
    حد و مرز مشخصی نداره
    قدیم تر از این خب تا جایی که میشد ادامه میدادم اما چندوقتی هست که دارم به مرز خنثی بودن میرسم و بنظرم نظراتم رو برای خودم حفظ کنم شاید بهتر باشه تنها در حد لزوم سعی میکنم وارد بحث ها بشم

11-نظرت در مورد شانس و سرنوشت چیه ؟ به نظرت سرنوشت هرکس از قبل نوشته شده ؟
    شانس نه خیلی! یعنی وقوع اتفاقات خوشایند رو مستقیما ناشی از خوش شانسی و برعکس نمیدونم اگرچه در بعضی موارد جزئی از این اصطلاح استفاده میکنم.
    سرنوشت اما از نظر من در حالت کلی از قبل مشخص شده هست و جزئیات هستند که با اختیار هر شخص تغییر میکنه...

12-دیدگاهت در مورد ازدواج چی هست و اصولا بزرگترین مشکل برای ازدواج جوانان رو چی میدونی؟
    در زمان کنونی برای این جامعه ما خیلی سختتر از قبل هست .چه از بعد بحث اعتماد و چه بحث تفاهم و پیدا کردن شخصی که با معیارهای شخصی طرفین نزدیک باشه
    بزرگترین مشکل از نظر من بحث اعتماد هست که خیلی سخت میشه بهش مطمئن بود.

13- نظرت در رابطه با حجاب و حدودش چیه؟
    حجاب رو من بیشتر در داشتن حیا جلوه گر میدونم
    حد و حدودش شخصی هست در مورد هرکسی میتونه متفاوت باشه و اجبار رو در این زمینه نمیپسندم اما در حد متعارف قبولش دارم

14-چقدر اهل برنامه ریزی هستی و کار هات رو با برنامه انجام میدی ؟
    اصلا اهدافم بسیار کوتاه مدت هستند و نهایتا تا 1ماه بعد برنامه دارم بقیش با روند ببینیم چی پیش میاد پیش میره

15-از شرایط حال خودت راضی هستی؟ایا دوست داری یه تغییر بزرگ تو روند زندگیت ایجاد کنی؟
    از خیلی از ابعاد بله اما از لحاظ بعد عاطفی خیر راضی نیستم

16- چقدر برای رسیدن به ارزوهات تلاش میکنی؟موانع تا چه حد تو رو از رسیدن به مقصد ناامید میکنه؟
    قدیم خیلی بیشتر اما از یک جایی به بعد که نمیدونم دقیقا کجا بود تلاشم کمتر شد و کمتر شده

17- به نظرت اعتقادات مذهبی تا چه حد باید در نحوه زندگی انسانها نقش داشته باشه؟
    تا حدی که باعث بسته شدن دست و پا نباشه
    درواقع بستگی به خوده فرد داره که چه اندازه نرمش در این زمینه داشته باشه اما پایبندی به اخلاقیات رو صرف نظر از نوع دین لازم میدونم

18- ریسک پذیریت در چه حدی هست؟بنظرت ادم بدون ریسک پذیری میتونه خیلی موفق باشه؟
    ادم بدون ریسک پذیری نه چندان! بنظرم تا حدی داشتن این قابلیت یک جاهایی واجبه و بعدا افسوسش باقی میمونه که ای کاش فلان اقدام رو انجام میدادم
    ریسک پذیریم خیلی زیاد نیست اما خیلی کم هم نمیتونه باشه یک حد متوسط

19- اهل ورزش هم هستی؟ و به کدوم بیشتر علاقه داری و دنبال میکنی؟

از گذشته تا الان ورزش والیبال برام جذابیت خاصی داشته و داره و خودم هم دوران مدرسه والیبال بازی میکردم- کشتی هم در رده مسابقات المپیک و جهانی میبینم گاهی

20-چقدر اهل سفر کردن هستی و بهترین مناطق و شهر هایی که تا حالا رفتی؟
    زیاد اهل سفر نیستم چون خانوادم از ابتدا اهلش نبودن! بهترین شهرهای ایران قطعا در شمال ایران هستند و بنظرم طبیعت رامسر فوق العادست

21- ادم ولخرجی هستی یا با حساب و کتاب خرج میکنی؟چه وسیله یا زمینه ای رو در حدی میدونی که براش حاظر باشی هر چقدر بتونی هزینه کنی؟
    اصلا اهل حساب و کتاب نیستم متاسفانه و خرید در هرزمینه ای که در قدرت خریدم فراهم باشه رو خوشایند میدونم خصوصا لباس و عطر

22- سبک موسیقی که میپسندی کدومه و کارهای چه خواننده هایی رو دنبال میکنی؟
    بهتره بگیم چه سبکی نمیپسندی که قطعا رپ هست و مورد پسندم از سایر موارد هست-هر ترانه ای که بنظرم از لحاظ متن شعر و صدای خواننده و موسیقی زیبا باشه شنیدنی هست- اما شخصا بیش از 90% ترانه های هایده رو خیلی میپسندم و ایشون تنها خواننده ای هستند که همچین نظری در موردش دارم

23-بازیگران مورد علاقت؟(ایرانی,خارجی)
    از بین خارجی ها از قدیمی ترها کوین کاستنر و از بین جدیدترها اشتون کوچر و مگان فاکس
    از بازیگرهای ایرانی هم لیلا حاتمی و شهاب حسینی

24- بهترین کتابی که تا الان خوندی چی بوده و کارهای کدوم نویسنده رو میپسندی؟
    راستش رو بخواید این سوال وقتی جواب خوبی میتونه داشته باشه که شخص چندین و چند کتاب مطرح رو خونده باشه و چندین کتاب معمولی و بعد مقایسه کنه وگرنه با خوندن چند کتاب مختصر نمیشه نظری داد!

25-شاعر مورد علاقت؟ و بهترین شعری که خوندی چی بوده؟
    قطعا حافظ و بعد از اون سعدی
    و از بین جدیدترها هم هوشنگ ابتهاج-بهترین که نمیشه اما چندین اثر حافظ هست که بسیار میپسندم و هرچندوقت یکبار در امضام از شاه بیت هاش استفاده میکنم

یار اگر رفت و حق صحبت دیرین نشناخت//حاش لله که روم من ز پی یار دگر

گر مساعد شودم دایره چرخ کبود//هم به دست آورمش باز به پرگار دگر

26-ایا انجمن سبک زندگی به جایگاهی که میخواسته رسیده ؟ چقدر هنوز جای پیشرفت داره؟
    سبک زندگی تازه تاسیس هست اما در همین مدت کوتاه تونسته در مقام مقایسه با بسیاری از انجمن ها آمار بازدید خوبی داشته باشه و فعالیت های مفید خوبی هم در بخش هایی نظیر مشاوره برای خرید لوازم خانگی و تاپیک های مبتنی بر تجارب زندگی صورت گرفته- همواره جا برای پیشرفت وجود خواهد داشت که امیدواریم با یاری کاربران و ایده های جدید بهشون برسیم

27-دانسته هاتون در مورد پوست و مو رو از چه راهی بدست اوردین؟
    وقتی به یک زمینه علاقه مند باشی ناخوادگاه به سمت اخبارش و اطلاعاتش جذب میشی- 70% اطلاعاتم تجارب شخصی و 30% هم از روی حس کنجکاوی از تجارب اطرافیان و دنبال کردن مطالب اینترنت

28-به نظرت یک عطر خوب چه ویژگی هایی میتونه داشته باشه؟ 3 مورد از بهترین عطرهایی که تولید شده؟
    عطر خوب عطریه که حس خوشایندی رو اولا در خوده شخص و دوما در اطرافیان ایجاد کنه- برای هرشخص متفاوته بعضی افراد که صرفا برای دیگران عطر میزنن قطعا میگن پخش بو-اما علاقه مندان واقعی عطر بیشتر تکیه بر پیچیدگی رایحه دارند-بنظرم بهترین هیچوقت شامل چند مورد نمیشه! من حتی معتقدم در یک نظرسنجی هم هرگز نباید انتخاب چندمورد رو گذاشت! چون بهترین زمانی معنی داره که خاص یک چیز باشه و از نظر من عطر آکوا وومن از Rochas بهترین عطر زنانه و پیور هاوانا از تری ماگلر بهترین عطر مردانه هست (البته در نظر بگیرید که من خیلی از عطرهای خوب رو ممکنه حتی تست هم نکرده باشم اما به نسبت فرضا کتاب قضاوت قطعا بهتری دارم چرا که تعداد بسیار زیادی از عطرهای مردانه و زنانه رو داشتم و دیدم و تست کردم)

29-اگر بخواین برای دوستان تو این فصل چند مورد عطر رو نام ببرین,چی معرفی میکنی؟
    برای اقایون اسپایس بمب و وان میلیون و لانویت
    برای خانمها نارسیسو رودریگز فرهر و آلین و آنجل
    و در نهایت تاکید براین نکته که عطر کاملا سلیقه ای هست

30-و سخن اخر...
    تشکر میکنم از اینکه من رو دعوت کردید به عنوان مهمان و اینکه در نهایت همینجا از تمامی کاربرانی که در این انجمن با حرف یا حرفام باعث رنجش اونها شدم صرفنظر از اختلاف سلایق، عذرخواهی میکنم

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •