تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 35

نام تاپيک: مصاحبه با اعضای P30 World (سری جدید): مهمان Atghia ناظر انجمن سبک زندگی

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

سلام و عرض ادب به همه ی همراهان مصاحبه های هفتگی انجمن، مهمان این هفته ما:

تاريخ عضويت Sep 2007

پست ها 4,216

محتوای مخفی: مصاحبه 

1-فرشید عزیز لطفا برای آشنایی بیشتر دوستان ،کمی از خودتون بگید.

فرشید هستم 26 ساله متاهل دانشجوی ارشد نرم افزار

2-چطور و از چه طریق با پی سی ورلد آشنا شدی؟

از طریق فروشگاه های پی سی ، با اینجا آشنا شدم

3-اولین فعالیتت در انجمن کدوم تاپیک بود ؟

اولین فعالیتم در انجمن آموزش عالی در یه تاپیکی بود که خودم واسه یه سوال دانشگاهی زده بودم(یادش بخیر )

4-دوست داری با کدومیک از بچه های انجمن در دنیای واقعی در ارتباط باشی؟

با هرکسی که باشه برام مهم نیست ، دوس دارم همشون رو از نزدیک ببینم آشنا بشم باهاشون

5-دوستات با چه خصوصياتي می شناسنت؟

ساکت،خوش اخلاق، گوشه گیر!

6-اگر ميتونستي يه قابليت جديد به انجمن اضافه كني چي بود؟

انجمن تقریبا کامله به نظر من ولی من خودم دوس داشتم وقتی پیغام خصوصی برام میاد از طریق پیامک هم بهم اطلاع داده بشه

7-از شرایط حال خودت راضی هستی؟فکر میکنی 10 سال آینده به آنچه از خودت انتظار داری میرسی؟

از حال خودم تا 60 درصد راضی ام ، و امیدوارم در آینده به 100 درصد برسه و خیلی برای رسیدن بهش تلاش خواهم کرد

8-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟

کم و بیش موسیقی گوش می دم ولی نه زیاد ، به مجتبی کبیری و محسن چاوشی بیشتر علاقه دارم

9-شنیده شده به فیلم های ژانر ترسناک علاقه مند هستید بهترین فیلمی که در این زمینه دیدید؟

بله درسته ، از مجموعه ارّه و فیلم Cold-Prey-3 خیلی خوشم اومد.

10- چرا پرسپولیس؟ به چه ورزشهایی علاقه مندی و کدوم ها رو دنبال میکنی؟
    چون از بچگی بهش علاقمند بودم و خونم هم قرمزه! به فوتبال و کشتی و البته والیبال علاقمندم و همشو دنبال می کنم

11-ادمی هستی که اهل کوتاه اومدن باشی در بحث ها؟بنظرت کوتاه اومدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟

بله همیشه کوتاه میام و همین هم باعث میشه حقم خورده میشه! بعضی مواقع لازمه و بعضی مواقع نباید کوتاه اومد.

12-بزرگترین تحولی که در زندگیت اتفاق افتاد ؟

ازدواجم

13-نظرت در مورد ازدواج چیه؟بنظرت عشق قبل از اون بهتره یا بعدش؟

در مورد ازدواج به نظرم آدم وقتی به سنی رسید که احساس می کنه می تونه متاهل بشه ، نباید صبر کنه و زودتر باید ازدواج کنه ، عشق قبل از اون به نظر من کامل نیست ، و آدما فقط به هم ابراز علاقه میکنن ولی بعد از اون وقتی وارد زندگی شدن و اتفاقات ریز و درشت رو با هم تجربه کردن به شناختی از هم میرسن که عشق رو محکم تر از هر وقت دیگه ای می کنه و این باعث میشه روز به روز عشق بیشتر و بیشتر بشه ...

14-اگر کشوری جز ایران برای زندگی میخواستی انتخاب کنی کجا بود؟

کشور سوئد

15-آیا تا الان به عشق مبتلا شدی؟بنظرت چرا اکثر عاشقا به نتیجه نمیرسن؟!

عشق قبل ازدواج خیر! اگه به نتیجه نمیرسن چون فکر میکنن قبل ازدواج باید حتما عاشق باشن تا بتونن ازدواج کنن و اگه به نتیجه نمیرسن خب حتما عاشق نیستن!

16-چندساعت از روز در اینترنت میگذرونی و بیشتر به چه سایتهایی سر میزنی؟

حدود 2 ساعت و سایتهایی مثل همین پی سی ، سایت دانشگاه، گوگل و یاهو ، سایت های ورزشی ، سایتهای علمی پژوهشی و...

17-چطور شد نرم افزار رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردی؟

از سال دوم هنرستان که به این رشته رفتم تا الان علاقم هر روز بیشتر شده

18- کدوم دانشگاه درس خوندین و از انتخاب رشته و دانشگاه تون راضی هستین؟

فعلا در علوم و تحقیقات آیت الله آملی درس می خونم و راضی هستم

19-بنظرت رشته شما در ایران نسبت به جایگاه جهانیش شرایط خوبی داره؟

خیر ، اصلا شرایط خوبی نداره می تونه خیلی پیشرفت کنه

20-بهترین زمینه کاری برای رشته شما در ایران در حال حاضر چی هست؟

بستگی به خود شخص داره، میتونه نمایندگی یکی از برندهای برتر دنیا رو بگیره و در ایران مشغول به کار بشه یا میتونه یه شرکت کامپیوتری راه بندازه و کارای نرم افزاری و تولید و طراحی نرم افزار انجام بده

21-مبنای مشاوره ای که شما به دوستان ارائه میدید چطور هست و چطور اطلاعاتتون رو در این زمینه به روز میکنید؟

بر مبنای اطلاعات و تجربیاتی که در طی این سالها کسب کردم و به روز کردن این اطلاعات هم از طریق سایت های مختلف و برخورد با افرادی که در بطن کار هستن صورت میگیره

22-بنظرت کیفیت آموزش با زیاد شدن تعداد دانشگاهها و پذیرش بالا کاهش پیدا کرده یا افزایش؟

صد درصد کیفیت کاهش پیدا کرده

23-بعضی ها میگن مدرک یا کارشناسی خوبه یا دکترا و ارشد در ایران وضعیت مشخصی نداره از لحاظ موقعیتی ،شما نظرتون در این رابطه چیه؟

کارشناسی که خوب نیست ،چون نمیشه کاری باهاش کرد، دکتری هم که فعلا خوبه و چند سال دیگه اونم میشه مثل ارشد! ( بیچاره دهه شصتی ها ! )

24-فکر میکنید کدوم رشته ی تحصیلی هست که در ایران زیاد بهش پرداخته نشده و جا داره بهای بیشتری بهش داده بشه؟

به نظرم رشته های فنی و حرفه ای رو کم بهش بها می دن و جا داره که بهش پرداخته بشه

25-تفکیک جنسیتی دانشگاهها در پذیرش دانشجو برای بعضی از رشته ها رو چطور میبینید؟(مثلا پذیرش خانومها به کل در بعضی رشته ها برداشته شده!)

در این مورد من کاملا با تفکیک مخالفم، و به نظرم باعث افت شدید فرهنگها می شه و بعدا جمع کردنش سخته!

26-فکر میکنید چرا نظام آموزشی در ایران هرگز ثبات نداشته و نداره و مرتب قوانین جدید وضع و در واقع آزمایش میشه؟

چون هیچ کس سر جاش نیست، کسی که متخصص در یه کاری هست باید در همون کار به فعالیت بپردازه نه جایی که اصلا بهش مربوط نمیشه

27-فکر میکنید با کاهش تعداد داوطلبان دانشگاهها (به دلیل کاهش جمعیت اون محدوده سنی) و آسان شدن پذیرش، حذف کنکور لازم باشه؟

با حذف کنکور از یه لحاظ مخالفم چه با کاهش داوطلبان چه با افزایش تعداد، چون به هر حال باید یه فیلتری واسه ورود به دانشگاه باشه و ا ز یه لحاظ هم موافقم چون بعضی افراد با شانس در کنکور پذیرفته می شن و وارد دانشگاه می شن و باید جلوی این موضوع با حذف کنکور گرفته بشه

28-به نظر شما از نظر علمی مدرک کدوم یک از دانشگاههای دولتی، آزاد، غیر انتفاعی و پیام نور دارای اعتبار بیشتری هست ؟

به نظر من اول دولتی ، بعد آزاد بعدش غیر انتفاعی و بعد پیام نور

29-بنظر شما در انتخاب رشته علاقه مهمتره یا بازار کار؟

اول از همه علاقه ، البته علاقه و بازار کار هر دوش در انتخاب رشته تاثیر گذاره ولی تا علاقه نباشه موفقیت هم نیست

30-پیشنهاد شما برای مهمان بعدی ما؟و سخن آخر؟

خوبه که مهمان بعدی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باشه ،
    در آخر هم ممنونم از شما که بنده رو دعوت کردین و از همه دوستان که وقت گذاشتن مطالب رو خوندن و امیدوارم همه ی عزیزان در کارهاشون موفق باشن و هیچ غمی در هیچ جای ایران عزیز دیده نشه.

گاهی گمــان نمـی کنـی و مـی شـود
    گاهی نـمـی شــود کــه نـمـی شــود

گاهی هـزار دوره دعـا بی اجـابت است
    گاهی نگفته قـرعه به نام تـو مـی شود

گاهی گدای گدایی و بخت با تـو نیست
    گاهی تمـام شهـر گـدای تـو مـی شود

حق نگهدارتون

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با عرض سلام و ارادت خدمت دوستان عزیز
    مهمان این هفته ما :

ناظر بخش بُعد نرم افزاری فیلم و
    انجمن علوم انسانی

1-ارش خان یه بیوگرافی مختصر از خودتون بفرمایید

سلام به همگی دوستان ، آرش هستم متولد فروردین 63 - بچه اراک، ساکن تهران
    کاردانی نرم افزار خوندم و کارشناسی ادبیات انگلیسی، ارشد هم لابد یک چیز بی ربط دیگه میخونم که هنوز تصمیم نگرفتم : )
    در زمینه نصب و ساپورت شبکه کار میکنم، در حال سوییچ کردن زمینه کاریم بعد از ده دوازده سال به طراحی وب هستم که انرژی زیادی رو ازم گرفته...

2- چی شد که با پی سی ورلد اشنا شدی ؟

چند سال بود که از سایت نرم افزار پی سی ورلد استفاده میکردم و برای سوالی راجع به خرید از فروشگاه سایت عضو فروم شدم، که موضوع تلفنی حل شد...
    ولی دو سه ماه بعد در رابطه با کیفیت سرویس دهنده های ADSL در سرچ به انجمن دوباره برخوردم.
    اون زمان به نظرم همیشه انجمنهای ساب دومین شده سایتهایی به اهمیت سایت اصلی نبودند، که در پی سی خلاف این امر بهم ثابت شد : )

3-- گویا در انجمن های زیادی عضو هستی اما فعالیت چندانی نداری تو پی سی ورلد چی دیدی که فعالیتت رو شروع کردی ؟

سطح فضای تخصصی با وجود تنوع تالارها بالا بود و این موضوع خیلی علاقه مندم کرد.
    بچه های خیلی خوبی در پی سی فعالیت داشته و دارند که از پستهای هر کدوم استفاده زیادی کردم...
    انجمن از فضای غیردوستانۀ مدال و عنوان و مطالب غیر حرفه ای و اسپم دورتر بود.
    وقت هم که به میزان دلخواه نیست بالاخره نمیشه همه جا رو فعال بود.
    و خوب همین ها کامل و کافی بود که فعالیتم رو ادامه بدم...

4-با بچه های پی سی ورلد در خارج از انجمن هم در ارتباط هستی ? دوست داری با کی اشنا بشی؟

بله، برخورد و تماس تلفنی با چند نفر از رفقا داشتم...
    بدون شک از دیدار با دوستان خوشحال میشم...

در واقع باید از خودشون بپرسید: )... در دوستی خیلی پیش میاد چیزی که شخصی فکر میکنه در موردش به اونصورت فکر میکنند با نظر طرف مقابل متفاوته: )
    ولی برای اینکه بی پاسخ نگذارم شاید : پایه!-بد قول از نظر زمانی(دیر و زود)-قابل اعتماد-منتقد.

6-اگر ميتونستي يه قابليت جديد به انجمن اضافه كني چي بود؟

خیلی چیزها که البته بخشیش رو میدونم وی بی یا ساپورت نمیکنه یا دردسر داره:
    -افزودن دکمه Solved برای تاپیکهای بخصوص بخش نرم افزاری
    -امکان جابجایی مکان انجمنها توسط کاربر در صفحه اصلی
    -اطلاع رسانی اس ام اسی
    -پنل مدیریتی داخلی جامع
    -پست آیکون های تخصصی
    -امکان اتوماتیک انتخاب پستهای خاص در یک مگاتاپیک(تاپیکهای پر از پرسش و پاسخ) و انتقال به تاپیکی دیگر بر اساس میزان تایید کاربران و ایجاد تاپیک های مرجع بر این اساس
    -اضافه کردن دو سه استایل متنوع(برای مثال یکی با لبه های شارپ تر-یکی با تم تیره و...)
    -از بین بردن محدودیت کاراکتری پست در پروفایل و گروه
    -استفاده مفیدتر از فضای صفحه پروفایلها
    -استفاده از ادیتور پیشرفته در پاسخ سریع تاپیکها و پیام پروفایل
    -و...

7-از کدام تاپیک و بخش انجمن بیشتر لذت میبری و کاربردی تر میدونی ؟

نمیتونم بخش خاصی رو نام ببرم ، انجمن اینترنت-علمی-هنرهفتم-آنتی ویروس و...همه به من کمک کرده و یا افزایش معلومات برام داشته یا کاربردی بوده...

8-دنیای مجازی برات جذابتره یا واقعی؟

زیاد موافق اصطلاح دنیای مجازی نیستم و اونرو جامع نمیدونم و شاید مفاهیم غلطی باهاش به شنونده القا بشه، همه چیز در نت بالاخره در واقعیت نقش داره .
    ولی در کل برای بررسی های علمی و فنی دنیای وب و برای لذت بردن از زندگی دنیای عادی: ) رو ترجیح میدم

9-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت البته به غیر از Icona Pop ؟

با موسیقی خیلی رابطه ی نزدیکی داریم : )
    بسیار متنوع گوش میدم و در همه ژانرها علایقی دارم،
    در این زمینه باید به Last.fm اعتماد کنم: ) بندها و افراد:
    Metallica-Muse-Guns N' Roses- Dream Theater-Marilyn Manson-Rihanna-Pink -Floyd-Lily Allen-Amy Macdonaldو...
    فرهاد-سیاوش قمیشی-زنده یاد هایده-ابی-رضا یزدانی-فروغی-نامجو و...
    از Icona Pop که فقط همین تک آهنگ I love it رو دوست دارم : )

10-ژانر سینمایی مورد علاقه.. سریال مورد علاقه ...کارگردان مورد علاقه؟

بیشتر ژانرها رو تعقیب میکنم و اثر خوب در هر قالبی قابل بدست آمدنه.
    سریال بریکینگ بد- دکستر- فرندز- لاست- دکتر هاوس رو میتونم شاخص بشمارم.
    به کارگردانی تارانتینو- هانکه- نولان- آنگلوپولوس(آنجلوپولوس)- هیچکاک- آرونوفسکی علاقه مند و آثارشون رو از دست نمیدم

11- اهل ورزش هم هستی؟ و به کدوم بیشتر علاقه داری و دنبال میکنی؟

در این حد که شبها برم بام سربالایی برم یا پارک لاله پله بزنم و آخرشب از پا درد ناله کنم : )
    اگر بیلیارد هم قبوله دستی بر چوب ایت بال هم دارم : )
    فوتبال و بوکس مهمترین ورزشهایی هستم که همیشه تعقیب میکنم.

12-حد و مرز و معیارت برای ادامه یک بحث چی هست؟

بستگی داره به نوع و حوصله بحث... در مواردی از میانه مباحثه دلیلی برای ادامه ندارم، در بحثهایی که فکر میکنم دلیل خاص وجود داره تا جایی که ابزار منطق اجازه میده بحث رو دنبال میکنم،
    در بحثهایی اطلاعات خوبی کسب میکنم و تا زمان قانع شدن سوالاتم رو از شخص مطلع ادامه میدم و...
    بطور معمول فایده بحث اینه که ذهنیت خودمون از موضوع و منطق و عقیده مون رو در معرض نقد و ورز و اصلاح و نظم قرار میدیم...از بحث میشه هم لذت برد و هم بیزار شد...

13-رویکرد و نگرش حال حاضرت رو از چه سنی پیدا کردی ؟ کلا ایدئولوژی خاصی رو دنبال میکنی ؟

پایه اصلی 15-16سالگی و شاید قبلتر/ خیر (تا جایی که میتونم مطمئن باشم.)

14-نظرت در مورد ازدواج چیه؟فکر میکنی ازدواج از واجبات زندگی هست؟

میتونه هم مثبت و عالی باشه و هم بنوعی که حتی دوستان و اطرافیان زوج رو مکدر کنه. بسته به بلوغ روابط انسانی و فکری و احساسی و مسئولیت پذیری و... دو طرف داره.
    از سوی هر شخصی میتونه مسیر منحصر بفرد خودش رو داشته باشه و البته به سبک زندگیهای دیگران هم احترام بگذاره.

15-اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟

سیگار نمی‏کشیدم.

16-نظر شما در این مورد.... [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درصد بالایی میتونم بگم خیر.

17-به شانس و سرنوشت اعتقاد داری؟!

خیر، ولی به بدشانسی چرا : )

18-به نظر بعضی افراد چهره دروغینی از هیتلر به نمایش گذاشته شده .نظرت در این مورد و کلا نظرت در مورد نئو نازی ها ؟؟

دروغین بمعنای کامل کلمه خیر، ولی زوایای از تاریخ جنگ دوم جهانی مغفول مونده...
    نئو نازیسم و بازگشت به فاشیسم هم از عجایب روزگار ماست. در هرحال مطالب چندان قابل تعمقی در باب جدیدی از ایدئولوژی مطلوبشون رو هم بیرون نداده اند. به توضیح بیشتری در این مورد و ذکر مثال و... نیاز میره که مفصل و خارج از حوصله این گفتگو است...

19-نظرت در رابطه با حجاب و حدودش چیه؟

بطور کامل آزادی در انتخاب نوع و میزان پوشش هر انسان رو مرتبط به خود وی میدونم.

20- خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو ... ایا شده بر رویه تفکر و اعتقادات بخاطر ترس از واکنش دیگران سرپوش بزاری؟

خیلی کم در موارد بخصوصی، و در اکثریت موارد خیر... گاهی هم نه از ترس که بخاطر معذورات اخلاقی و اینکه دیگران نرنجن سکوت کردم ولی اگر صحبت کنم بیشتر اوقات منظورم رو واضح میگم.

21-تفکری وجود داره که میگه ناسیونالیسم همون نژادپرستیه مدرن هست .. از نظر شما تفاوتی بین این دو وجود داره ؟

بله، ناسیونالیسم هم به نژادگرایی و نژاد پرستی میتونه سوق پیدا کنه...
    ملی گرا نیستم و چندان به اون اعتقاد ندارم.

22-بهترین انکودر ایرانی و خارجی فیلم و سریال ؟

بسته به نیاز کاربر داره که در چه حجمی و چه قالبی نیاز داره، AdiT رو در بالا و YIFY رو در پایین پیشنهاد میدم.

23-در ترکر های تورنت دیدم تا حدودی فعال هستی بهترین ترکر تورنت چه عمومی و چه خصوصی ؟

در عمومی: thepiratebay و در خصوصی: ترکرهای تخصصی در زمینه منحصر بفرد که متعددن...

24-مهمترین مشکل تیم های زیرنویس فارسی رو چی میدونی ؟ و بهترین تیم زیرنویس فارسی ؟

بعد از مدتی سرد شدن و عدم هماهنگی گروهی...گروه ها و افراد خیلی خوبی داریم که نام نمیبرم مبادا کسی از قلم بیافته...
    فقط از امیر طهماسبی یاد کنم که کارهاش همه کیفیت بالایی دارند.

25-چرا تیم زیرنویس پی سی ورلد دیگه فعال نیست ؟

خیلی ساده مشغله زندگی اعضا، بالا رفتن سن-سربازی-دانشگاه-خستگی-کار و...
    خوبه که اشاره کنم انجمن از تمام کاربرها برای فعالیت در تهیه زیرنویس و تشکیل گروه یا زیرگروه استقبال میکنه.
    [بحث تیم شد... اینجا جا داره که از یکی از اعضای خوب گروه، حبیب گرامی (PaRkOr) ، هم یاد کنم که دوسال پیش درگذشتن و یادشون با ماست]

26- خودتون هم تا حالا زیرنویسی انجام دادین ؟ و یا دوست داشتین زیرنویس کنید ؟

خارج از تیم و بصورت فردی 3 عنوان که یکیشون رو ریلیز نکردم و چند ماهه روی 60 -70 درصد مونده و ظرف همین ماه تکمیلش میکنم...ولی دیگه در زمینه زیرنویس فعال نیستم.

27-اینده دنیایی سه بعدی رو چطور میبینی ؟ فکر میکنی روزی بشه که بیننده کیفیت 3d رو به 2d ترجیح بده ؟

بدون شک در فیلمهای پر هزینه، بلاک باسترها، پر کنش ها و.... رویکرد جدی به 3D وجود داره و هنوز این تکنولوژی در آغاز کار چه فنی و چه تجاری قرار داره... ولی جایگزین 2D و چهره غالب شدن رو کمرنگ و بدون دلیل میبینم...

MPC VS KMPLAYER ?-28...خودتون بیشتر از چه پلیری استفاده میکنید ؟

هیچکدوم: ) در حال حاضر PotPlayer... خیلی از مشکلات پلیرهای مشهور رو نداره و با اضافه شدن سه چهار امکان دیگر، میتونه نیاز به پلیرهای نامبرده رو خیلی کمرنگ کنه.

29-پرسش همیشگی کدام ویدئو رندر بهتر هست .. نظر و تجربه شما در این مورد؟

طور کامل بسته به سخت افزار سیستم داره و همچنین نیاز کاربر که تصویر شفاف تر یا شارپتر یا روانتر و... نیاز داشته باشه
    گاهی Haali، گاهی VMR-9، در جایی madVR و...

30- دوست داری چه کسی مهمان بعدی مصاحبه با اعضای پی سی ورلد باشه ؟ و سخن اخر ...

همه رو بیارید : )
    ممنون از شما و تیم متفرقه و همه عزیزانی که وقت گذاشتن و این گفت و گو رو خوندن.

Last edited by SNOW PATROL; 13-10-2013 at 06:22.

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

با سلام به همراهان همیشگی
    مهمان این هفته

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مدیر انجمن ورزش

1-حسین جان لطفا کمی از خودتون بگین تا دوستان بیشتر با شما اشنا بشن؟
    سلام
    حسین هستم 24 ساله (یه یک ماهی است وارد 25 شدم!)
    کماکان دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی.
    ساکن شرق تهران.
    حوزه کاریم هم طراح سه بعدی (3d designer) و گرافیک رایانه هست.
    شاغل هستم به عنوان سرتیم مدل ساز ها در یکی از مراکز تحقیقاتی.

2-چرا pcforlife؟
    والا اواخر بهار 85، با یکی از دوستان صمیمیم، قرار شد برای کاری یه اسمی رو انتخاب کنیم که نهایتا بعدش به این نتیجه رسیدیم که کاره ارزش نامگذاری نداره!!
    اون موقع من اسم pcforlife رو پیشنهاد دادم و بعدش در اواخر تابستان همون سال وبلاگم رو با همین نام ایجاد کردم و پشت بندش اکثر آیدی هام با همین نام ایجاد شد.
    برای منی که زندگیم شده کامیپوتر و مثل خیلی ها ازش درآمد هم به دست میارم، اسمش فک کنم بهم میاد. : )

3-نحوه ی اشناییت با p30world چگونه بوده؟
    پی سی رو من از چندین سال قبل از سال عضویتم (2009) میشناختم.با وجود اینکه عضوش نبودم، ولی تاپیک ها و پست های کاربرا رو به عنوان کاربر مهمان میخوندم. بعد نمیدونم چی شد که یهویی عضوش شدم و فکر کنم یکی از اتفاقات مهم زندگی اینترنتیم : دی، عضویت در پی سی بوده.

4-اولین فعالیتت در انجمن کدوم تاپیک بود ؟
    یادم نمیاد اولین فعالیتم در کدوم تاپیک یا انجمن بود... ولی اون اوایل فعالیتم در زیرشاخه تلویزیون/رادیو خیلی زیاد بود... گهگاه هم در انجمن فوتوشاپ و سه بعدی و خارج از دنیای کامپیوتر مرحوم و البته زیرشاخه اخبار ورزشی پست ارسال میکردم.

فکر میکنم در بعد خصوصیات مثبت منو آدم صادق و روراستی میبینن و تاحدی شوخ طبع.
    در خصوصیات منفی هم غالبا میگن: "تو خیلی سخت قانع میشی" و یا ناراحتن از اینکه بیخودی سر مسائلی جزئی زوم میکنم.
    ضمن اینکه همیشه از این ناراحتن که سر قرار ها دیر میکنم که اینو واقعا راست میگن و تا 95 درصد صادقه!

6-با بچه های پی سی ورلد در خارج از انجمن هم در ارتباط هستی ? دوست داری با کی اشنا بشی؟
    با سروش و احمد یه بار قرار گذاشتیم و همدیگه رو دیدیم.
    خیلی ها... ولی خیلی دوست دارم مهران و آرمان و کوروش عزیز رو از نزدیک ببینم.

7-اگر ميتونستي يه قابليت جديد به انجمن اضافه كني چي بود؟
    یادمه یه بار یکی از دوستان پیشنهادی داده بود راجع به لیست سیاه که فکر کنم رو vb نمیشه پیادش کرد و اون پیشنهاد این بود که به جای اینکه هر فردی پست های افراد لیست سیاهش رو نخونه، پست های خودش برای اون فرد دیده نشه. به نظرم این قابلیت خیلی خوبیه اگه میشد اجراش کرد.
    در کنارش خیلی خوب میشد اگه برای گروه های اجتماعی شمارنده پستی هم اضافه میشد و در کل به گروه ها، بهای بیشتری داده میشد که فعالیت در گروه های به سرعت بعد از ایجاد گروه، قطع نشه و تحت تاثیر تاپیک های انجمن نباشه.

8-از کدام تاپیک و بخش انجمن بیشتر لذت میبری و کاربردی تر میدونی ؟
    تاپیک های باشگاهی در انجمن ورزش برام خیلی جذابن.. هم ازشون لذت میبرم و هم ازشون استفاده میکنم، قرار گیری پست های خبری و پست های نظرات و نقد های کارشناسی کاربران راجع بازی ها یا افراد و یا مطالب جالب یا کمدی نوشتاری یا تصویری یا ویدئویی و... همه اینها عالین... سر کار وقتی موقع نهاری، سر میزنم به پی سی، قشنگ خستگی یه نصف روز آدم در میاد وقتی پست ها رو میخونه.
    تاپیک ترول های انجمن فوتوشاپ هم واقعا عالیه... فان به معنای واقعی کلمه!
    تاپیک های سریال های خارجی رو هم دوست دارم... آدم یه سری چیزایی رو میخونه که خودش موقع تماشای سریال بهش دقت نکرده بود.

9-بزرگترین تحولی که در زندگیت اتفاق افتاد ؟
    چه سوال سختی... سال 87 وقتی از سفر مشهد داشتم برمیگشتم، احساس کردم اون حسینی نیستم که تنهایی و با ناامیدی پا به ایستگاه راه آهن گذاشته بود.. احساس کردم باتری زندگیم بعد از اون سفر زیارتی برای سالها شارژ شده و خدا رو شکر همینطور هم بوده... حالا نمیدونم این تحول به حساب میاد یا نه! : دی

10-اهل ورزش هم هستی؟ چه رشته هایی؟
    تقریبا ... فرصت بشه سالن یا زمین اجاره میکنیم و فوتبال میزنیم ... گاهی هم والیبال و گاهی هم شنا... ولی یه یک سال و نیمی هست هر صبح جمعه پینگ پونگ یا بدمینتون بازی میکنم و البته پیاده روی.

11-دنیای مجازی برات جذابتره یا واقعی؟
    نمیشه گفت... باید مقایستون بخش به بخش باشه... مثلا در بعد یادگیری، اینترنت و کاربرانش خیلی راحت تجاربشون رو شیر میکنن و با یه جستجو بدون هیچ زحمتی یا منتی شما همزمان که دارید میوه میخورید، راجع به یه نرم افزار یاد میگیرید، در صورتی در واقعیت، به این سادگی ها نیست.
    ولی مثلا در بعد ارتباطات شما هر چقدر هم با کسی در فضای مجازی صمیمی باشید، اندازه دوستیه شما در دنیای واقعی با دوست صمیمتون نیست.
    برای من هردوشون در کنار هم دارای جذابیت هست.

12-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟
    برای کسی که کارش کامپیوتره، خیلی بعیده که با موزیک رابطش خوب نباشه...
    خیلی وقتا صبح ها به صورت رندوم مثل شافل مدیا پلیر، یه موزیک زیر لبمه و در طی مسیر تا رسیدن به محل کار غالبا غلط غولوط میخونمش! (البته قدیما کل مسیر هندزفری تو گوشم بود.) بعد از رسیدن هم، اگه کار روتین باشه و حوصله صحبت با همکارا نباشه، مستقیم میرم سراغ هدست.
    زیاد خواننده محور نیستم... بیشتر بر مبنای حس حالم اون لحظم، موسیقی گوش میدم... اما مجموعا کارای رضا یزدانی خیلی دوست دارم. شادمهر و احسان خواجه امیری هم همینطور، محسن چاوشی هم پیش از این آلبوم آخریش خیلی دوست داشتم و کاراش رو دنبال میکردم، ولی به نظرم افت کرده. کارای قمیشی خصوصا قدیمیاش رو و برای رپ هیچکس و یاس و یه نمونه زدبازی... برای خواننده های خارجی، Enrique، Britney، Rihanna، Eminem، 50Cent، و بیکلام هم یانی و یا موسقی کلاسیک.
    اما چون بر مبنای خواننده آهنگ گوش نمیکنم، ممکنه از یه آهنگی خوشم بیاد که تاحالا یه آهنگ از خوانندش گوش نکرده باشم.

13-هيجان انگيز ترين كاري كه كردين چي بوده؟
    زیاد کارای هیجانی نمیکنم.. مورد خاصی تو ذهنم نیست... البته یه حرکت خنده داری رو چند روز پیش تو مترو زدم، تو ایستگاه دروازه شمیران به صورت کاملا ناخداگاه، نمیدونم چی شد دکمه قطع حرکت پله برقی رو فشار دادم و تو اون شلوغی، مقادیری به عضلات ساق پای جماعت فشار اومد! خوشبختانه اتفاق خاصی بعد از این حرکت رخ نداد!

14-از شرایط حال خودت راضی هستی؟فکر میکنی 10 سال آینده به آنچه از خودت انتظار داری میرسی؟
    خدا رو شکر از شرایط خودم در مجموع راضیم...
    چون از اون دسته از آدما که با نگاه کردن به تمامی جهات با سرعت مطمئنه از پله های نردبان زندگی بالا میرن، هستم؛ خیلی حسرت جاهایی که میتونستم الان اونجا باشم ولی نیستم رو نخوردم... هر کسی اهداف مختلف برای زندگیش داره، اما اگه چشمت به هدف باشه و با سرعت به طرفش بدویی، حتی اگه بدون رخ دادن اتفاقی به هدفت برسی، زندگیت دیگه کیفیت لازم رو نداشته. درسته به هدفت رسیدی و داری لذتش رو میبری، اما میبینی اطرفیانت هم با تاخیر ولی بدون خستگی و با لذت به اون اهدافشون رسیدن.
    +
    در ابعاد قابل پیش بینی زندگی آره، فکر کنم با دقت، پشتکار و تلاش بیشتر بتونم به اون خواسته هام زمانی که 34 سالم باشه برسم. اما مسائل غیرقابل پیش بینی قاعدتا تاخیر میندازه تو برنامه زندگی هر کسی.

15-نظرت درمورد ازدواج و سن مناسبش؟
    ازدواج هم یکی از همون اهداف مهمی هست که هر فرد در برنامه زندگیش گنجونده. اما مسائل فردی و خصوصا اجتماعی ای وجود داره که باعثه بالا رفتن سن ازدواج و بروز مسائل و مشکلات راجع به این اتفاق هست که به نظرم یکی از مهمترینشون افزایش اختلاف سنی بین نسل هاست و تبعات ناشی از اختلاف سنی به نظرم یکی از پایه های پسرفت در زمینه های مختلف یک کشور و جامعه هست.
    قاعدتا چون حالا حالا نمیشه، خیلی از فرهنگ های اشتباه فعلی جامعه و شرایط اقتصادی نابسامان و تقابل عجیب نظام آموزش و کار رو تغییر داد، حداقل باید فاصله بین بلوغ جنسی تا بلوغ فکری در جوانها توسط خانواده هاشون کاهش پیدا کنه تا زودتر جوانها از لحاظ فکری بزرگ بشن.
    سن ازدواج هم فکر میکنم در اوایل دهه سوم زندگی هر فردی رخ بده ایده آله.

16-بزرگترین دغدغه فکریت در حال حاضر چی هست؟
    مثل خیلی ها، پیشرفت در کار، افزایش درآمد، ادامه تحصیلات، ازدواج.

17-ادمی هستی که اهل کوتاه اومدن باشی در بحث ها؟بنظرت کوتاه اومدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟
    اگر راجع به موضوعی نظر و عقیده ای خام و فکر نشده (ناشی از عدم اطلاعات) داشته باشم، اصلا وارد بحث نمیشم (و میشنوم تا یاد بگیرم). اگر هم وارد بحث شدم و متوجه شدم صحبتم اشتباهه، خیلی راحت به فرد مقابلم میگم حق با توئه.
    اما اگر به این شکل نباشه، قطعا رو صحبت خودم با ارائه دلیل اصرار میکنم. ضمن اینکه به شخصه اعتقاد دارم به جمله ی "اعلام کردن نظر، نه اعمال کردن نظر".
    و در اکثر مباحث به نظرم اصلا نیازی نیست طرفین همدیگر رو قانع کنن. چون الزاما هر بحثی نیاز به "به نتیجه رسیدن" نداره.

18-نظرت در رابطه با حجاب و حدودش چیه؟
    دو نظر راجع به حجاب وجود داره... نظر اول اینکه حجاب برای خانم ها مصونیت به وجود میاره. نظر دوم اینه که آزادی رو از بانوان جامعه میگیره و محدودیت ایجاد میکنه.
    این دو دیدگاه متاسفانه از نظر نمودار ون اشتراکی با هم ندارن و کسانی که خواستند برای حل این مشکل، اشتراکی به وجود بیاورند و راه حلی ارائه بدند، موضوع جدید بین باحجاب و بی حجاب ایجاد کردند که همون بدحجابه. یا خیلی ها نظرشون اینه که چه ایرادی داره هر دو قشر در کنار هم با دو پوشش کاملا متفاوت باشند؛ به نظرم این گروه هم جزء همون دسته هستند که دنبال اشتراک میگردند، در حالی که نمیدونند افراد روی هم تاثیر میزارن و از هم تاثیر میگیرن و زندگی مثل فیلم های happy ending نیست.
    حجاب به دلیل سابقه تاریخیش در ایران، سوای موضوع دینی، یک موضوع فرهنگی - تاریخی هم به حساب میاد و در مقابل نبود حجاب و توجه به آزادی پوششی و ظاهری زن، از پشتوانه ای بین المللی برخورداره. طرفداران هر کدوم نظراتشون قابل احترام، درست یا حتی منطقیه.
    اینکه نظر من راجع به حجاب چیه، نظر من همراستا با وجود حجاب هست، چون جهت و سوی فرهنگ داخلی (به احکام دینی و مذهبی کاری ندارم و ورود نمیکنم) سالهاست به سمت حجابه و غالب مردم این فرهنگ صحیح یا اشتباه رو دارن.
    تبعا گروهی بخواد خلاف جریان آب شنا کنه، جهت جریان رو نمیتونه عوض کنه... همینطور که فرض کنید در کشوری خارجی گروهی بخوان جلوی آزادی پوششی بانوان رو با تجویز چادر و مقنعه بگیرن. مسخره و احمقانس!
    ضمن اینکه خیلی از مسائل (درست یا غلط) توسط هر حکومت تعیین میشه. وجود حجاب هم در زمان فعلی مشمول این قضیس. حدود حجاب هم بسته به فرهنگ غالب داره و با شرایط فعلی واقعا نمیشه نظر داد.../

19-اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟
    در دوران دبیرستان بیشتر درس میخوندم.

20-از کدام بخش های انجمن استفاده بیشتری میبری و علاقه مند به اونها هستی؟
    شبیه سوال 8 هست جوابم.
    کلا انجمن ورزش، فیلم و سربرگ گرافیک بخش های مورد علاقم در پی سی هستند.

21-ایده ال ترین کشور از نظرت ؟ (از نظر زندگی‌ کردن ، فرهنگ مردم ، پیشرفته بودن و ... )
    واقعیتش درباره این موضوع تحقیق نکردم... رو این حساب نمیتونم بدون داشتن اطلاعات نظری بدم... البته حدس میزنم آمریکای جهان خوار جای خوبی برای زندگی باشه.

22-چی شد از تیم مدیریت جدا شدید و دوباره برگشتید ؟
    مشکلات شخصی، خصوصا کاری و کمبود وقت. و ایضا دوست نداشتم ناظر انجمنی باشم که ناظرش پستی در انجمن مورد نظارتش ارسال نمیکنه.

23-خاطره انگیزترین بازی فوتبالی که بیاد داری کدوم بوده؟
    آقااا... قرار شد سوالای راحت بپرسی!
    فینال 99 و 2008... هردوش دراماتیک و عالی بودن. نیمه نهایی و فینال 2010 CL.
    برد 3-2 با هت تریک برباتوف جلو لیورپول یا اون دربی که دقیقه نود و خورده ای اوشی گل زد (فکر کنم سال 2007 بود) و تو آنفیلد بردیم... برد 8-2 جلو آرسنال که از رادیو گانرز تراست گوش میکردم یا اون 4-2 تو هایبری.
    فینال 2005 میلان لیورپول. نیمه نهایی و فینال جام جهانی 2006. برد 5-1 انگلیس جلو آلمان.
    بازی پرسپولیس - سپاهان که رفتم استادیوم یا همین بازی ایران - کره جنوبی که کره رو تو خونش بردیم. ایران آمریکا، ایران استرالیا... دربی 49 استقلال - پرسپولیس، ترکیه-کرواسی یورو 2008 و...
    خیلی زیادن.... خیلی...
    انتخابش محاله.

24-دوتا سوپر مدیر و 3تا مدیر و 2تا ناظر برای بخش ورزش! بنظرتون چرا اینقدر فرایند مدیریت این بخش سخته؟
    مشخصه... دادا کجای فروم اینقدر پتانسیل کشش و البته تنش رو داره؟ وقتی صحبت از علاقه (چیزی فراتر از سلیقه) مطرح میشه، باید منتظر حواشی بود. البته خوشبختانه با گذر زمان و شناخت همه ماها (چه کاربرا و چه تیم مدیریت) از قوانین و عرف انجمن، ما کمترین مشکلات رو داریم. مضاف بر این سوپر مدیر های ورزش، هم به صورت کامل، صرفا روی انجمن ورزش زوم نیستند... سروش و آرمان رو قاطی نکن دادا!!

25-وبسایتی که داشتین با همین اسم نام کاربریتون یعنی pcforlife ، سرانجامش چی شد ؟
    کماکان دامنه لینک شده به وبلاگ و خود وبلاگ رو دارم. بعضی موقع ها وسوسه میشم دوباره وبلاگم رو از نو راه بندازم... اما واقعا وبلاگ نویسی دوره زمانی داره که دیگه برای من گذشته. سرنوشت اون هم به اتمام رسید. شاید روزی به شکل درآمد زایی برای کارم دوباره احیاش کنم.

26-منچستر یونایتد آیا میتونه از زیر سایه ی بسیار سنگین سرالکس به این زودی ها در بیاد ؟
    به این زودی ها نه... هنوز خیلی از رئالی ها دوست دارن برگردن به زمان خوزه یا بارسایی ها به زمان پپ... 26 سال هم کم نیست. اما یونایتد اونقدر بزرگ هست که بدون ساف هم بتونه به روند رو به رشدش ادامه بده. چیزی که ما از پیش از شروع فصل هم (با حضور فصل نقل و انتقالات بد) پیشبینی میکردیم، افت یونایتد بود. به خاطر همین خود سر الکس بارها از سرالکس خواست صبور باشن و به مویز و تیمش اعتماد کنن و فرصت بدن.

27-بنظرتون نحوه مدیریت انجمن ورزش به گونه ای هست که کاربرها رو متقاعد کنه تعصبات شخصی مدیران در رفتارشون نقشی نداره؟
    ببینید اگر من هم نتونم موارد مدیریتی نظیر پست های حذف شده، گزارش تخلف و... رو ببینم، ممکنه بیام مدیر یا ناظر انجمن رو متهم کنم که طرفدار تیم آبی یا قرمز.
    دوستان باید بدونن هیچ مدیری حثیت خودش رو پای تیم مورد علاقش نمیزاره. چون اگر اینکار رو کنه میدونه که همه اونو خواهند دید و کارش بدون برخورد نمیمونه.
    من نمیگم تیم مدیریتی اشتباه نمیکنه... هر کسی ممکنه سهوا اشتباه کنه... اما خیلی از کاربرا کم لطفی میکنند و کارهای درست مدیران و ناظران رو حمل بر اشتباه اونا قرار میدن و به این موضوع پافشاری هم میکنند و توقع دارند که طرف مقابلشون، اشتباه نکرده اش رو بپذیره. این نوع اعتراضات هم در اکثر موارد منجر شده به اتهام زدن به ناظر یا مدیر درباره علاقه اش به تیم یا بازیکنی.

28-کدوم تیم ملی فوتبال سالهای گذشته رو بیشتر دوست داشتی؟و بهترین بازیکن اون دوران؟
    تیم 96، 98 و 2004 (حد فاصل این 8 سال) واقعا تیم های عالی ای بودند...
    واقعا میشه کسی غیر از کریم باقری و مهدی مهدوی کیا رو انتخاب کنم؟ هم از لحاظ فنی هم از لحاظ شخصیتی واقعا در جایگاه بالایی بودند و هستند./

29-تاثیرگذارترین مربی تیم ملی فوتبال در ادوار گذشته رو کی میدونی؟و فنی ترین مربی؟
    تاثیر گذار ترین مربی = برانکو
    فنی ترین مربی هم یه جورایی همین کارلوس کیروشی که داریم./

30-دوست داری چه کسی رو به عنوان مهمان بعدی ما ببینی؟و سخن اخر؟
    مشخصا مهران عزیز
    از شما و تیم انجمن متفرقه بابت ترتیب دادن این مصاحبه ها تشکر میکنم. جا داره یه خدا قوت هم بگم به همه دوستان و کاربرانی که در انجمن ورزش پست ارسال میکنن.

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

دوستان و همراهان،مهمان این هفته ما:
    ناظر انجمن انيميشن / کارتون

تاريخ عضويت Jul 2005

1-آقا مرتضی لطفا جهت آشنایی بیشتر دوستان با شما یک معرفی از خودتون بگید.
    مرتضی هستم بیست و هفت ساله، متولد و ساکن اراک، لیسانس الکترونیک و خب خیلی از چیزام به بعضی از چیزام نمیاد. دوست ندارم چیزی سلیقه‌ام رو محدود کنه پس سعی می‌کنم هیچ وقت پیش‌قضاوت و مانع تو ذهنم ایجاد نکنم.

2-نحوه آشنایی با انجمن پی سی ورلد و اولین تاپیکی که در اون فعالیت داشتی؟
    اونموقع پی‌سی‌ورد در کنار تک‌دانلود سایت‌هایی بودن که ازشون نرم‌افزار دانلود می‌کردم. قبل از اینکه اینجا عضو بشم در فرومی به اسم بازیدات عضو بودم که تخصصی بازی‌های ویدئویی بود. اونجا بود که اولین بار با محیط یک فروم مجازی آشنا شدم و ازش خوشم اومد، اما اون انجمن با وجود روند موفقش از بین رفت و بعد از مدتی انجمن‌زدگی حاد رد تاپیک مشابهی رو در اینجا گوگل کردم و با دیدن چند تا از یوزرهای آشنا سریع عضو شدم و دوباره به جو انجمنی برگشتم. اون تاپیک «Replay گل‌های PES 4 » بود و بعد از چند روز اولین پستم رو هم در همین تاپیک فرستادم که با چاشنی احساسات یکی از گل‌هام رو آپلود و لینک داده بودم. البته تاپیک مذکور بعدها در پی تغییرات انجمن بازی به ترش منتقل شد، هنوزم جدیدترین نسخه‌ی PES رو روی سیستم نصب دارم اما خب خیلی چیزا تغییر کرده.

3-بچه‌های انجمن رو از نزدیک دیدی؟ اگر نه کدوم‌ها رو دوست داری ببینی و اگر آره آیا شخصیت واقعیشون به مجازیشون نزدیک بود؟
    دو تا قرار ملاقات عمومی انجمن در تیر و اسفند 87 رو شرکت کردم که خیلی تجربه و خاطره‌ی خوبی هم شد. متاسفانه قرارها بعد از اون دیگه ادامه پیدا نکرد و دیگه هم با کسی حضوری افتخار آشنایی نداشتم البته به جز چند باری که با مهران عزیز ملاقات داشتم.
    با همین زمینه‌ها می‌تونم بگم این دیدارها خیلی جذاب و هیجان‌انگیزند، مدام داری با ذهنیت‌ها و تصویرهایی که توی ذهنت ساختی کلنجار میری و از منطق دیگه‌ای به جز پست و آواتار و اینها کاملاً زنده و بی‌واسطه‌ی تکنولوژی از مصاحبت با قومت لذت می‌بری.
    رابطه‌ی بین شخصیت مجازی و حقیقی در افراد مختلف خیلی متفاوته، مخصوصاً وقتی یک طرفش در محیطی بسته با قوانین مشخص باشه. به نظرم چند تا شباهت اخلاقی اصلی همیشه هست و به مرور شخصیت مجازی در رفتار واقعی هم تاثیر خودش رو خواهد گذاشت. همه‌ی اینها باعث میشه به درک بهتری از شخصیت‌ها برسی و اینکه هر شخصی ابتدا مشکلات و مسائل زندگی واقعی خودش رو داره.

4-اگر میتونستی اقدامی جهت بهبود انجمن انجام بدی چه کاری بود؟
    خب تا حالا اقدامات خوبی انجام شده (البته در مصاحبه‌ها )
    دیگه اینکه سوئیچ تاریخ میلادی/خورشیدی رو به پنل کاربری اضافه می‌کردم و جمعی رو شاد می‌کردم.

5-از مطالب کدام انجمن‌ها بیشتر استفاده میکنی و به نظرت قویتر هستند؟
    بیشتر هنرهفتم، سه تای بالا و چند تا پایین‌ترش رو هم سر میزنم کم و بیش
    در مورد قوی‌تر بودن شرایط دیگه‌ای رو باید در نظر گرفت مثل پویایی و میزان همه‌گیر بودن بحث‌ها و تعداد کاربرایی که واقعاً فعالیت دارن.

6-بارزترین خصوصیات اخلاقیت هم از جنبه مثبت و هم منفی به دید دوستان نزدیک چیا هست؟
    خوش‌خواب، خوش‌سفر، خوش‌به‌حال، حساس، دست به کار، سطح دسترسی آف و بد، سازگار

7-بزرگترین تحولی که در زندگیت اتفاق افتاد و روی شما تاثیر گذاشت چه بود؟
    فکر میکنم زندگیم تا حالا ریتم آرامی داشته. تحول خاصی نبوده اما ورود به محیط دانشگاه به نسبت برام تأثیرگذار بود.

8-به نظرت استعداد و توانایی میتونه باعث ایجاد حس مسئولیت باشه؟
    مهمه اما کافی نیست شاید قبل از هر چیز داشتن روحیه‌ی مسئولیت‌پذیری لازم باشه.

9-اهل برنامه ریزی برای آینده هستی یا از اون دست آدمای هرچه پیش آید خوش آید؟
    خب همیشه هر چه پیش آید خوش نمی‌آید حتی وقتی که کلی برنامه‌ریزی داری، باید اینطور هم باشی که با آنچه پیش آمد چطوری برخورد کنی.

10-تصویر و انتظاری که از خودت در آینده داری چطوره؟ و چند درصد از وضعیت کنونی خودت راضی هستی؟
    بهتر از الان باید باشه، از الان خودم ناراضی نیستم اما با راضی ماندن هم نمیشه پیشرفتی داشت.
    یه چیزی توی این مایه‌ها که همیشه به یک سال قبل و بعد از امروز خودت تسلط داشته باشی رضایت‌بخشه.

11-بنظرت اعتقادات مذهبی تا چه حد باید در نحوه زندگی انسانها نقش داشته باشه؟
    وقتی خود مذهب از سبک زندگی انسان‌ها متأثره و با تمایلات مبلغین مذهبی مخلوط، بهتره قبل از نابودی کامل مذهب، انسانیت رو در زندگی فراموش نکرد.

12-در مورد ازدواج و سبکی که برای این اقدام می‌پسندی(سنتی-مدرن) کمی برامون بگو
    می‌تونه نقطه‌ی عطف بین دو نیمه‌ی زندگی انسان باشه، جایی که ادامه‌ی زندگی هر فردی رو با معنی‌تر می‌کنه. برای هر کسی وقتی از نظر فکری و اجتماعی به بلوغ برسه ازدواج می‌تونه بزرگترین تحول زندگیش باشه پس نباید احساسی و سرسری گرفتش. خب خانواده و جامعه در سبک ازدواج و موفقیتش نقش دارن هر چیزی باید با توجه به شرایط زمانش فرهنگسازی بشه. در حالیکه دوره‌ی ازدواج سنتی گذشته هنوز در جامعه‌ی ما تعریف مناسبی برای مدرن ایجاد نشده. به نظر من شناخت و علاقه قبل از ازدواج در چارچوب عقل و اخلاق پسندیده‌تره.

13-اگر به گذشته برمیگشتی آیا باز هم همین رشته رو برای تحصیل انتخاب میکردی؟ و اگر نه ترجیح میدادی چی بخونی؟
    جواب قاطعی نمی‌تونم بدم. الکترونیک رو با علاقه‌ی قبلی انتخاب کردم اما استعدادهای دیگه‌ای هم داشتم که زیاد جدی گرفته نشد
    ماکت‌سازی، طراحی و نقاشی رو خیلی بیشتر دوست داشتم و شاید گرافیک رو انتخاب می‌کردم.

14-بنظرت در ایران چرا ارتباط بین تحصیلات افراد با موقعیت کاریشون اینقدر کمه؟
    نظام آموزشی از ابتدا برای بی‌سواد نموندن طراحی شده نه برای بی‌ذوق و استعداد نموندن
    آموزشی که استعداد تربیت نمی‌کنه و اشتغالی که از استعداد استفاده نمی‌کنه نتیجه‌ی بهتری هم نباید داشته باشه.

15-سبک موسیقی که می‌پسندی کدومه و کارهای چه خواننده هایی رو دنبال میکنی؟
    هر سبکی باشه گوش می‌کنم، معتقدم که هر آهنگی ارزش حداقل یک بار شنیدن داره، می‌تونه یکبار برای همیشه باشه یا تکرارش همیشه باشه.
    خواننده‌ای که تعداد کارای خوبش بیشتر از بداشه و کمی هم سلیقه و استعداد داره و حرکت ناهنجاری نداره.
    با این حال بیشتر پاپ و راک، سنتی رو هم دوست دارم البته نه اونقدر ناله و نه چیزی که با اصرار بخوان تلفیقی باشه.
    ساندترک فیلم و بازی‌ها هم همیشه در جایگاه ویژه است. موسیقی که حس خوبی با گوش کردنش پیدا کرد.
    مثل فیلم دیدنم از شنیدن آهنگ‌هایی که بعد از گذشت سال‌ها هنوز شنیدنی هستند بیشتر لذت می‌برم.
    ایرانی: فرهاد، هایده، فریدون فروغی. قمیشی، ابی، شادمهر، یزدانی، چاوشی، سیروان، یگانه و...
    خارجی: پینک فلوید، بیتلز. اِونسنس، کریس دی‌برگ، ادل و...

16-تا چه حد اهل ورزشی؟ فقط طرفداری یا ورزش هم انجام میدی؟
    در حد گهگاهی کوهنوردی و هفتگی فوتبال سالنی با رفقا.
    وزن طرفداری و در رأسش فوتبال بیشتره انگار
    اونم تیم‌هایی که قهرمانی حماسی‌تری دارن و حتی قهرمانی رو حماسی از دست میدن
    تگ‌ها: پرسپولیس، منچستریونایتد، ایتالیا، میلان، زیدان، کریم باقری، مهدوی‌کیا، بوفون
    + هر ورزشی تیم ملی ایرانش خوب باشه

17-آدم ولخرجی هستی یا با حساب و کتاب خرج میکنی؟ چه وسیله یا زمینه ای رو در حدی میدونی که براش حاضر باشی هرچقدر بتونی هزینه کنی؟
    سعی می‌کنم تعادل رو حفظ کنم اما خب گاهی هم باید با حساب و کتاب ولخرج شد اونم وقتیه که نتیجه‌اش حس و حالت رو بهتر کنه
    برای سفر، خوشحال و سالم بودن، تجربه‌ی اوج و سرعت و...

18-ریسک پذیریت در چه حدی هست؟ بنظرت آدم بدون ریسک پذیری میتونه خیلی موفق باشه؟
    ریسکی که به ارزش به خطر افتادن سلامت روان و جسم باشه نه اما گاهی باید ریسک کرد، موفقیت همیشه بهایی داره.

19-از چندسالگی به اینترنت روی آوردی و هم اکنون عمده فعالیتت در چه سایت هایی هست؟
    حدوداً از ۱۸-۱۹سالگی، خب هزینه اینترنت نسبتاً گرون بود، صفحه‌ها رو باز می‌کردم دیسکانکت می‌شدم و اغلب مطالب رو یه گوشه ذخیره می‌کردم
    هنوز هم بعضی از اون عادت‌های قدیمی ترک نشده
    در مورد فعالیتم اگر بخوام چیزی بنویسم یا نظری باشه فعلاً همین فروم تنها جاست و طبیعتاً بیشتر به پی‌سی‌ورد سر میزنم، مرور چند تا سایت خبری و وبلاگ خاص و البته جستجوی گوگلی

20-نظرت در مورد زندگی خارج از ایران چیه؟ آیا از ایده‌آل‌هات هست و یا همینجا رو ترجیح میدی؟
    به نظر میاد در حال حاضر وابستگی من به اینجا زیاده، احتمالاً باید در همین شرایط به دنبال ایده‌آل باشم. سفر رو ترجیح میدم.

21-بهترین کتابی که تا الان خوندی چی بوده و کارهای کدوم نویسنده رو میپسندی؟
    کتاب‌های رمان با تم جامعه‌شناسانه رو دوست دارم مثل کوری
    فرصت بشه کتاب‌های بیشتری بخونم این سوال بعداً در انجمن به جواب بهتری می‌رسه.

22-در زمینه فیلم و سینما کدوم کارگردان و ژانر و بازیگر رو بیش از همه می‌پسندی و قبول داری؟
    وسترن، نوآر، فانتزی از سبک‌های مورد علاقه‌ام هستن. با چاشنی روان‌شناسی و کمی هم طنز.
    از بین کارگردان‌ها میازاکی، تیم برتون، فینچر، بیلی وایلدر، نولان قدیم! و...
    و از بازیگرها جک لمون، آل پاچینو، جانی دپ، کایرا نایتلی، تام هنکس، ناتالی پورتمن و...

23-آیا در زمینه انیمیشن فعالیت هم داری و یا فقط طرفداری؟
    اولین علاقمندی من انیمیشن هست، بدون هیچ زمینه‌ی فعالیت ساخت. البته از نوشتن دربارش بدم نمیاد.

24-چرا ایران در زمینه ساخت انیمیشن اینقدر از دنیا عقب بوده و مونده؟
    عقب بودنش مثل خیلی چیزهای دیگه به روند تاریخ معاصر ایران ربط داره اما اینکه چرا رشد نمی‌کنه چیزیه که بودجه‌ی دولتی رو تنها زمینه‌ی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سفارشی و مذهبی و شعاری ساخته و هنوز بخش مستقل و ایده‌های متفاوت حمایت نمیشه. نتیجه اینکه استعدادهایی با ایده‌های ناب نداریم و تجربه‌ی خوبی برای کار گروهی در این زمینه به وجود نمیاد. خط قرمز و نظارت‌های جورواجور برای عمومی شدن یک اثر و... کلاً دلسرد کننده است.

25- 3 تا از بهترین انیمیشن هایی که تا الان دیدی کدوم بوده و شخصیت مورد علاقت کی بوده؟
    خیلی زیادن ...Spirited Away، Yellow Submarine، Metropolis، The Iron Giant ،Corps Bride
    قهرمان‌های ماجراجو مثل لوفی و کوتلاس، با دنیایی خاص مثل وینسنت ملوی، شخصیت‌های با روحیه‌ی آثار میازاکی مورد علاقه‌ام هستن.

26-از چه وقت و چطور شد که به انیمیشن علاقه مند شدی؟ خودت ایده ای برای ساختش داری؟
    شیش هفت سال پیش بعد از دیدن Spirited Away ، انگار میازاکی معجزه کرد و اون چیزی که سال‌ها فراموش شده بود زنده کرد.
    در ادامه شاید بیشتر از هر چیزی مدیون دنیای غنی و خلاق انیمه‌ها باشم که تنوع سلایق رو بی‌جواب نمیزاره.
    ایده‌های دست و پا شکسته‌ای هست که می‌تونه بعداً شاخ و برگ پیدا کنه و...

27-چرا بنظر میرسه کارتون های قدیمی در ایران داستانهای جذابتری داشتند آیا این فقط به دلیل برانگیخته شدن حس نوستالژی در ما هست و یا واقعیت داره؟
    وقتی داستان‌های ساده رو جذاب تعریف کنی، به علاوه اینکه اکثر انیمیشن‌های کلاسیک دوبله شده در ایران از ژاپن و اروپایی که هنرش در اوج قرار داشت و البته به غیر از والت دیزنی انتخاب شده بود. در کنارش حضور هنرمندان تکرارنشدنی دوبله اون هم یکجا... و خب امروز معیارهای کسالت‌بارتری در اطراف سیستم پخش هست که ترجیح مخاطب بر دسترسی مستقیم باشه.

28-قوی‌ترین انیمیشن ها ساخت کدوم کشورهاست و علت موفقیتشون رو در چه چیزی میدونی؟
    ژاپن، کشورهای اروپا مخصوصا اروپای شرقی و بعد امریکا با پیکسار پیش‌قدم.
    سالهاست بدون دغدغه در این زمینه پیشگام و صاحب سبک هستند و با شناخت درست از مخاطب، استفاده از استعدادهای خلاق، مهیا بودن مسیر رشد و... نگاه حرفه‌ای و کاملی به این حیطه دارند.

29- چرا بین همه ی کارتون ها و انیمیشن ها در ایران فقط به فوتبالیست ها خیلی پرداخته شد و علت اینکه خیلی از انیمه های با کیفیت خارجی در ایران پخش نمیشه چیه؟
    تنها انیمه‌ی بلند معروفی که در ایران درست و حسابی و منظم پخش شد همین فوتبالیست‌ها بود، با معیارهای مورد نظر تی.وی ایران همخوانی داشت و خب داستانش فوتبال بود که جذابیتش همه‌گیرتره، نه خشونتی داشت و نه لایه‌های عمیق نمادین که باعث دردسرهای عجیب بعدی بشه. خب انیمه‌ها برای رده‌های سنی مختلف ساخته می‌شوند اما ما یک «کارتون» می‌شناسیم که هر سنی رو شامل میشه و اصلا برای بچه‌هاست!

30-انتخاب شما برای مهمان بعدی ما ؟ و سخن آخر؟
    همه قبول کنند بیان باعث خوشحالیه مخصوصاً قدیمی‌ترهایی که هیچ وقت افتخار مصاحبت ندادن
    ضمن تشکر بابت طرح مصاحبه خیلی خوشحال شدم. در آخر خواستم چیزی بگم اما دیدم آندره ژید خیلی زیباتر بیانش کرده:
    «هرگز در این جهان چیزی ندیده‌ام كه حتی اندكی زیبا باشد؛ مگر آن كه فوراً آرزو كردم همه‌ی مهر من آن را در بر گیرد.»
    غرق مهر و موفقیت باشید

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
    مهمان این هفته ما :

کاربر فعال انجمن هنر هفتم

1-احمد خان يک بيوگرافي مختصر از خودتون بفرماييد
    اول سلام..بعد اينکه احمد هستم (گفتيد ديگه!: دي) و برخلاف تصور خيلي ها، مشخصا پسر هستم! (کلي خاطره با اين تصور اشتباه دارم که جاش اينجانيست حالا!)
    پشتيبان فني يکي از همين دزدهاي اينترنت هستم...سعي ميکنم تا جاي ممکن کامل و با حقيقت جواب بدم...

2-چي شد که با پي سي ورلد اشنا شدي و اوايل بيشتر در کدوم قسمت ها فعال بودي؟
    قصه آشنايي ما با پي سي، مثل خيلي هاي ديگست..يه سرچ..نياز به عضويت...عدم فعاليت تا چند وقت و بعد يواش يواش فعال شدن!
    اين اکانت رو قبلا غير از من، يه بنده خداي ديگه اي بيشتر استفاده ميکرد...من بعضي وقتها انجمن فيلم ميرفتم و اون تاپيک رئال بود...
    بعد يواش يواش ما گرفتيم اکانت رو و الان 1-2 ساله کلا دست خودمه اکانت...

3-چقدر با بچه هاي انجمن در خارج از محيط مجازي اشنا هستي ؟
    از بچه هاي سابق p30، که يکي از بهترين هاي بازيهاي کامپيوتري بود، علي عزيز (ali_ranger22) رو ديدم...تو يه نمايشگاه که خودش دعوت کرد...(عمرا کسی رکورد من وعلی رو در تعداد پیغام های پروفایل بتونه بشکنه!)
    از انجمن فيلم هم يه محمد جان (Nocturne) رو ديدم فقط متاسفانه...داشت جور ميشد يهويي 4-5 تا ديگه از بچه ها رو به دعوت اميد عزيز (omid.k) -که خيلي دوست دارم ببينمش-، از نزديک ببينم که نشد...
    اما از کله گنده ها(: دي)، حسين (pcforlife) و سروش (Soroush) رو ديدم...
    قرار ما 3 تا باهم بود...قرارمون هم در اين کلمات خلاصه ميشه :
    هفت حوض...شهرکتاب...هوادار عضو رسمي باشگاه منچستر..حال کردن حسين!: دي و البته پيچوندن سروش!
    اسپويلر : يه خاطره از اون روز
      محتوای مخفی: خاطره... 
    چون قرار نزديک خونه ما بود، گفتم زودتر برم...رفتم ديدم حسين ايستاده اونجا!
    ضايع شديم و خلاصه صحبت ميکرديم که خبري از سروش نبود...زنگ زدم، ميگفت دارم ميام!
    خلاصه بعد از 5 دقيقه معلوم شد که دوستمون اول از همه اومده بودن و داشتن ما رو چک ميکردن!!
    خلاصه اينکه بترسيد از اين بشر! خطر داره!

4-اگر ميتونستي اقدامي جهت بهبود انجمن انجام بدي چه کار ميکردي؟
    در مورد بحث فنی چیز خاصی فعلابه ذهنم نمیرسه..اما فقط اينکه سعي ميکردم به کاربرها بيشتر احترام بذارم و اونا رو اصلي بدونم...

5-از مطالب کدام انجمن ها بيشتر استفاده ميکني و به نظرت قويتر هستند؟
    من وقتي ميام نت، هميشه يکي از تب هام، پي سي هست و انجمن هاي فيلم و ورزش رو باز ميکنم...
    فيلم که تاپيک هاي جديدش (که تازگي وجود نداره متاسفانه!) و پست هاي جديدش رو ميخونم...
    ورزش هم تاپيک رئال رو ميخونم و اگه وقت شد، چند تا تاپيک ديگه...
    چند تا از بچه هاي ديگه هم هستن که پست هاشون رو تويه بقيه تاپيک ها (مثل نقد بازيهاي جدید کامپيوتري) هم حتما ميخونم

6-تا حالا تو انجمن موضوعي برات اتفاق افتاده که به خودت بگي من ديگه به پي سي ورلد نميام؟
    علاقه ندارم اینجا دربارش زیاد صحبت کنم...
    به هر حال اتفاقاتي که براي انجمن هنر افتاد و رفتن تمام اعضاي مديريت و اومدن 2 نفر از خارج از اون انجمن براي مديريتش (کاري به شخص ندارم)،
    چيزي بود که بدجوري ضد حال زدم...نه فقط من، که اکثر بچه هاي فيلم اينطور شدن...

7-روزي چند ساعت در اينترنت هستي و بيشتر به کدوم سايت ها سر ميزني ؟
    من خب با توجه به کارم، عملا فقط وقتي خوابم، پاي نت نيستم!
    ولي خب مثلا امکان نداره روزي چندبار imdb رو چک نکنم و دنبال پيدا کردن فيلم جديد براي ديدن نباشم..
    سايت خبرگذاري فوتبال رو هم ميخونم...
    اينجا رو هم که گفتم...
    يخورده دنبال اپ هاي جديد براي گوشي هم ميگردم...
    و اگه خيلي زرنگ و سرحال باشم اون روز، يخورده آموزش هاي پيچيده(!) فتوشاپ رو هم ميخونم...
    و البته يه سري کار شخصي...

8-دنياي مجازي برات جذاب تره يا حقيقي ؟
    ببين نميشه اين رو قطعي گفت...
    يه سري چيزهاي دنياي حقيقي رو نميتوني تويه دنياي مجازي داشته باشي...
    ولي در کل متاسفانه در کشور ما، فکر ميکنم براي خيلي ها دنياي مجازي دنياي جذاب تري باشه...
    منم مثل بقيه...ولي واقعا دوست دارم عوض بشه و شرايط جوري نباشه که اکثر مواقع وقتي در دنيا حقيقي کم ميارم، برم سمت دنياي مجازي...

9-دوستانت با چه خصوصيتي ميشناسنت؟
    از خودشون بپرسيد!
    احتمالا : خيلي تنبل!! شوخ..ولخرج! رفيق

10-اتفاقي برات افتاده که مسير زندگيت رو تغيير داده باشه؟
    اتفاق زیاد تویه زندگیم افتاده اما چیزیکه بخواد زندگیم رو عوض کنه، نبوده حقیقتا...

11-حد و مرز براي ادامه يک بحث چي هست ؟ و کلا يک بحث رو تا کجا ادامه ميدي ؟
    اگه ببينم اشتباه کنم، سريع قبول ميکنم...اما اگه نه، عمرا کوتاه نميام از نظرم!
    ادامه دادنش هم تا وقتيه که سرم درد بگيره!: دي

12-چقدر اهل برنامه ريزي هستي و کار هات رو با برنامه پيش ميبيري؟
    برنامه ريزي که کمی ميکنم اما عمرا باهاشون پيش نميرم!
    در کل معتقدم نميشه براي زندگي برنامه ريخت...بايد باهاش بري جلو..
    نکته اينه که نميتوني خودت رو اماده کني چون هرچيزي ممکنه برات پيش بياد...
    هدف داشتن خيلي خوبه اما من نميتونم زندگي "ساعتي" رو براي خودم تصور کنم...

13-اينده خودت رو چطور ميبيني و ايا از وضعيت حال حاضرت راضي هستي؟
    والا هوا خاکيه الان اصلا آيندم مشخص نيست!
    خودم که اصلا از وضعيت الانم راضي نيستم...خيلي با اونچه که فکر میکردم باشم الان، فاصله دارم..
    فقط يه سري چيزا هست که همونطور که بايد دارن پيش ميرن اما بقيش نه متاسفانه...
    کلا من از زندگيم خيلي انتظارم بالاست...در نتیجه راضی بودنم از شرایط زندگیم کار سختیه!

14-نظرت در مورد ازدواج چي هست و اصولا بزرگترين مشکل براي ازدواج جوانان رو چي ميدوني؟
    والا هنوز سمتش نرفتم و نميدونم مشکلاتش چيه (دوستم ندارم شعار بدم، در نتيجه حرف هاي ديگران رو هم نميگم)
    اينکه يه مرد و يه زن از اول تا آخرش باهم باشن و غير از نفر مقابل کسي رو نخوان، خيلي دوست دارم..
    اما با خود قضيه ازدواج خيلي اوکي نيستم من...کسايي که ازدواج کردن، لازما عاشق هم نيستن در حاليکه خيلي ها هم که ازدواج نکردن، بشدت عاشق هم بودن...
    کلا اين عشق-ه که مهمتره نه اون ازدواج...
    به علاوه اینکه من شدیدا با مراسم های ازدواج و اینا مشکل دارم!!

15-نظرت در مورد حجاب و حد و حدودش چيه؟
    نه موافقم و نه مخالفم..
    به نظرم ساده ترين حق يه انسان، انتخاب ظاهرش هست و هرکسي هرجور که دوست داره بايد باشه...(تا وقتيکه به افراد ديگه صدمه وارد نکنه)
    نه با کشف حجاب موافقم و نه با اين حجاب زوري..
    به نظرم هرکي هرجور که دوست داره بايد باشه...

16-اگر ميشد برگردي گذشته چه کاري رو انجام ميدادي يا انجام نميدادي؟
    مهمترین نکته این بوده که سعی میکردم از وقتم بهتر استفاده بکنم...
    کارهای کوچک تر خیلی چیز خاصی نیستن که بخوام اشاره کنم

17-به شانس و سرنوشت اعتقاد داري ؟
    خيلي!
    کلا سر اين قضيه با خيلي ها کل کل کردم...
    به نظرم خيلي چيزا هست که باعث ميشه به اين نتيجه برسم که زندگي من از قبل مشخص شده..
    تنها دليل تلاشم هم اينه که ميخوام اون آخرش، جايي نرسم که بگم چرا تلاش نکردم و خيالم از بابت خودم راحت باشه...

18-طرفدار موسيقي هم هستي ؟سبک و خواننده مورد علاقت ؟
    والا من کسي رو نميشناسم که علاقه نداشته باشه!
    به جز رپ، همه چی گوش میدم..اما خب مشخصا پاپ رو بیشتر دوست دارم..
    از خواننده های مورد علاقه هم میتونم به ابی، داریوش، سعید شهروز، هنگامه، تیلور سوئیفت، احسان خواجه امیری، مدرن تاکینگ و... اشاره کنم (بدون ترتیب)

19-خودت هم اهل ورزش هم هستي ؟ و بجز فوتبال چه ورزش هاي رو دنبال ميکني و علاقه داري ؟
    موقع تحصيل آره...مثلا تويه تيم واليبال مدرسه بودم و سوم مسابقات مدارس شرق تهران شديم..
    يا فوتبال که اونم تا نيمه نهايي شرق تهران رفتيم اما داور اون سمتي غش کرده بود!
    بصورت حرفه اي (روزانه پيگيري کردن) که فقط فوتبال رو دنبال ميکنم...
    اما خب به واليبال، بسکتبال و تنيس علاقه دارم و اگه مسابقه اي باشه بس مهم، حتما نگاه ميکنم...!

20-نظرت در مورد تيم اين فصل رئال و خصوصا نقل انتقالاتش چيه ؟
    (شب قبل پاسخ به سوالات، رئال در یکی از جذابترین بازیهای این چند سال، 7-3 سویا رو برد!)
    مهمترين اتفاق اين فصل رئال خب مشخصا اومدن کارلتو بود..
    بعد از اون هم انتقال هاي گرون قيمت چند ستاره جوون و آينده دار در کنار بيل و البته کلي خروجي...
    خوبه اما خب یه سری چیزا مثل رفتن اوزیل و یا عدم خرید یه مهاجم، چیزیکه که خیلی نمیشه درکش کرد...
    در مورد فصل هم زوده اما خب تيم داره بهتر ميشه و باید زمان داد به تیم اما خب انتظار از اين رئال خيـــلي بيشتره...
    حضور زیزو هم روی نیمکت، خودش خیلی ما رئالی ها رو جو گیر میکنه!

21-اگر انتخاب محل تولد و سکونتت با خودت بود کجا رو انتخاب ميکردي؟ نظرت در مورد مهاجرت چي هست ؟
    والا من نه با محل تولدم (اهواز) مشکلي دارم و نه با محل سکونتم (تهران)...
    اما خب اونچه که من از زندگيم ميخوام و اون زندگي مطلوبم، امکانش نيست حداقل الان در اين ايران بدست بيارم...
    در نتيجه يکي از مقدماتي ترين شرايط زندگي که طالبش هستم، متاسفانه رفتن از اينجاست...
    حقيقت اينه که چه اونايي که رفتن و چه اونايي که ميخوان برن، افتخار ميکنن ايراني هستن اما تحمل شرايط اين ايران فعلي، و زندگي کردن در اون براي خيلي ها سخته
    متاسفم که این رو میگم اما معتقدم بالای 90 درصد مردم ایران، از زندگی سهمشون فقط یه نفس کشیدنه و عملا مُرده های متحرک هستیم ما!

22-اهل سينما رفتن هم هستي ؟ اخرين باري که رفتي سينما کي و چه فيلمي بود ؟
    نه!
    دوست دارم فيلم رو تويه خلوت خودم ببينم...
    هدفون تويه گوشم...اتاق تاريک...بدون هيچ مزاحمي!
    اينجوري با فيلم ارتباط برقرار ميکنم...
    هرچند فکر ميکنم جو سينما هاي کشور هم روي اين تصورم تاثير داشته باشه چون اخرين دفعاتي که ميرفتم (چندين سال پيش)، هر بار به يه دليل نميتونستم کامل فيلم رو متوجه بشم!

23- بهترين کارگردان ?
    براي من فينچر و فايت کلابش بي نظيره هرچند اين اواخر فينچر نبوغش رو داره سمت اشتباهي خرج ميکنه!
    اين اواخر نولان و کارهاش رو بي نهايت ميپرستم...

بازيگر مرد?
    رابرت دنيرو..جاني دپ..برد پيت..جرج کلوني..رابرت داوني جونيور..
    بازيگرايي هستن که سعي ميکنم همه فيلمهاشون رو ببينم و دنبال ميکنم کارهاشون رو کاملا...

بازيگر زن ( بغيير از شارليز ))
    حالا نميشه شارليز رو يه اشاره کوچيک کنم؟!: دي
    چون سخته هم رده شارليز کسي رو بيارم، فقط از يه نفر نام ميبرم که ميشل فايفر باشه..
    کسيکه اگه 10 سال زودتر بدنيا اومده بودم، احتمالا اون الان نامبر وان من بود!
    تنها بازيگران زني که تنها چيزي که از زيباييشون بيشتره، استعدادشونه...

ژانر?
    ژانري نيست که بگم اگه فيلمي تويه اون ژانر باشه، حتما ميگيرمش..
    کلا همه نوع ژانري رو دنبال ميکنم هرچند کفه ترازو سمت درام هست بيشتر...
    (بغير ترسناک...از اين مسخره ها که الکي دل و روده ميرزن بيرون..خب که چي؟! مثلا فيلم داريد ميسازيد؟!)

سريال تلوزيوني ؟
    اوف! سخته!
    از سريال هايي که کامل ديدم، بدون شک Lost يه چيز ديگه بود برام و تکرار نميشه..
    اما خب Dexter هم روزهايي بي نظيري رو برام رقم زد...
    Battlestar Galactica هم سريال فوق العاده اي بود که خيلي لذت بردم ازش..
    اما از اونايي که دارم دنبال ميکنم، Game of Thrones رو خيلي دوست دارم...(بدون شک بزودي ميره جزو ليست بالا)
    Arrested Development رو خيلي دوست دارم هرچند هنوز فصل جديدش رو نديدم...

24-اولين فيلمي که از شارليز ديدي چي بود؟ و به نظرت چه چيزي شارليز رو از ساير بازيگر هاي هاليوودي جدا کرده ؟
    3-4 سال پيش متوجه شدم که اولين فيلمي که از شارليز ديدم، در واقع يکي از اولين فيلم هاش بوده که خب من اون موقع بچه بودم و اصلا نميدونستم چي به چيه! اون فيلم "کاري که ميکني" اسمش بود...
    اما خب اينکه بدونم چي دارم ميبينم، اولين بار شارليز رو تويه شغل ايتاليايي ديدم هرچند همون موقع هم فنش نبودم (البته لذت ها بردم!!)..
    اما از 6-7 سال پيش فنش شدم و 5-6 سال پيش بود که ديگه از dial-up جدا شديم و توانايي دانلود پيدا کرديم و به عنوان اولين فيلم، يه فيلم رو بخاطر خود شارليز دانلود کردم و نشستم ديدم که ايان فلاکس بود
    (که چقدر هم منتقدين کوبوندن اين فيلم رو!)..دليل دانلود اين فيلم هم فقط همين بود که تويه يه سايتي اتفاقي ديدمش! پس فکر کنم اين محسوب بشه...(کلا این اولین فیلمم بود که دانلود کردم به گواه لیست فیلمهام)
    درمورد سوال دوم...خب اين سوال خيلي سخته جواب ساده دادن بهش در نتيجه تويه اسپويلر کامل توضيح ميدم که اگه کسي خواست بخونه...
    فقط بگم اين نظر منه و براي من شارليز با بقيه هاليووديها فرق داره

محتوای مخفی: شارلیز 
    خب فکر ميکنم اول بهتر باشه از اونجايي شروع کنيم که چجور شارليز به اينجا ميرسه...
    يه شب يه دختر نوجوون آفريقايي، ميبينه که پدرش که مريض و الکلي بوده، با يه شات گان مياد سمتش تا اون و مادرش رو بکشه!!
    نکته وحشتناک تر قضيه براي اين دختر بچه وقتي رقم ميخوره که مادرش با يه تفنگ ديگه و جلوي چشمش، پدرش رو ميکشه!
    اين دختر بچه داستان ما، همين شارليز بوده...!!
    شارليز خودش گفته بود که پدرش هيچ وقت کتکش نزده اما خب مردي که ميخواد زن و بچش رو بکشه، چقدر امکان داره اونا رو کتک نزنه؟!
    به هر حال...در حالت عادي چه شرايطي بايد اين دختر براي آيندش پيدا کنه؟! يعني چيکار ميتونه بکنه؟!
    مجبور ميشه درسش رو ول کنه تا به مادرش کمک کنه...روياش که رقص باله بوده رو بخاطر مصدوميت زانو از دست ميده
    مياد هاليوود بازيگر بشه، بهش نقش نميدن چون چهرش زيادي خوبه!
    من فکر ميکنم پشتکار و تلاش عجيبي که شارليز کرده تا به اينجا برسه و در 26-7 سالگي اسکار هم ميبره، فوق العادست و بشدت جاي تقدير و تحسين داره...
    از اين نظر هيچ وقت نميشه شارليز رو با بازيگرهاي ديگه مقايسه کرد...بازیگرایی که خیلی هاشون از خانواده اسکاری هستن یا بلاخره از بچگی در سینما بودن و...

از نظر زيبايي هم چيزي نميگم چون مشخصه نظرم...
    اما يه نکته هست و اونم اينکه معمولا شارليز رو جز تنها 7-8-10 بازيگر زن هاليوود ميدونن که علاوه بر اينکه فوق العاده زيبا هست، بازيگر بي نظيري هم هست...
    معمولا هاليووديها يا چهره دارن يا استعداد و گيرآوردن جفتش در اين سطح باهم کار خيــلي سختيه!
    هنر عجيب شارليز در استفاده از چشماش تويه فيلمهاش در کنار انتخاب هاي خاصش و تلاشش براي بدست آوردن دل بيننده براي يه چنين شخصيت هايي (نمونه بارزش شخصيتش در هيولا)، فوق العادست و خيلي ناب..
    يه منتقدي يه بار درباره شارليز گفته بود "وقتي فيلمهاش رو ميبينم، خيلي نميتونم تمرکز کنم که نميدونم اين بخاطر زيباييشه يا توان بازيگري و استعداد عجيبش براي ارتباط با بيننده!"
    ايبرت هم يه بار درباره تاثير بازي شارليز روي خودش گفته بود "وقتي مانستر رو ديدم، براي اولين بار در دوران نقدم، وقتي به دقيقه 30 رسيدم، تازه يادم اومد که بايد نقد هم مينوشتم!"
    به هرحال کاري که شارليز تويه هيولا و ساير فيلمهاي ميکنه واقعا عجيبه و به راحتي ميتونه دليلي باشه براي فوق العاده بودن استعدادش...استعدادي که در هيچ بازيگر زن ديگه اي من به شخصه نديدم...

در آخر هم خود شارليز..خب مشخصا نديدمش از نزديک اما چيزهايي که دربارش بقيه ميگن و کارهاش نشون دهنده خيلي چيزهاست...
    اکثر خبرنگارها درباره مصاحبه هاشون با شارليز ميگن که بعد از 5 دقيقه از شروع مصاحبه، احساس ميکنن پيش دوستشون نشستن چون شارليز آدم خيلي خاکيه...
    اکثر بازيگرهاي و کارگردان ها بعد از همکاري باهاش، به دوستان صميمي باهاش تبديل ميشن...
    طبق صحبت هاي بقيه، خصوصيات اخلاقي شارليز ايناست:شوخ..خاکي..خوش مشرب و البته بد دهن!!
    کمک هاي متداولش هم به مردم کشورش هم مشخصا بحث ديگه اي هست که ميشه به راحتي بهش اشاره کرد...

کلا شارليز آدميه که خيلي خيلي نادره که کاري بکنه که من رو به عنوان يه فن يا حتي انسان ناراحت بکنه...

25-چرا به نظرت نوامبر شيرين بهترين فيلم شارليز هست ؟ ( برخلاف اکثر منتقدان که مانستر رو بهترين ميدونن )
    اول بگم که من اون راي رو وقتي دادم، حواسم به فعال بودن چند گزينه نبود وگرنه به مانسر هم حتما راي ميدادم...!
    اما خب سوئيت نومبر...يه رويايي عجيبي داشت اين فيلم برام..هيچ وقت يادم نميره وقتي اولين بار ديدمش...قشنگ تا 1 هفته تويه روياي اين فيلم و سکانس اخرش بودم..
    .شخصيت شارليز تويه اين فيلم رو بي نهايت دوست دارم...اونکه اون شخصيت ميخواست تا جاي ممکن شاد باشه و زندگي کنه، چيزيه که ميخوام طرف مقابلم حتما داشته باشه...فوق العادس اين فيلم...
    جز تنها 6 فیلمی که بهشون امتیاز 10 کامل دادم...

26-خاطره انگيز و بياد ماندني ترين ديالوگي که شنيدي چي بوده ؟
    اینم خیلی سخته...
    دیالوگهای زیادی هستن که بعد از شنیدشون فضای فیلم رو برام عوض کردن...
    کلا به نظرم دیالوگ های ماندگار، با جملات زیبا فرق دارن...
    اما چون چند وقت پیش نشستم و در کنار یه مهمون، دارک نایت رایزز رو نگاه کردم، این دیالوگ رو ازش میگم که البته باید اون صحنه رو بیاد داشته باشید تا زیبا باشه براتون... :
    "هرکسی میتونه قهرمان باشه...حتی یه مرد ساده که یه کت میندازه رو دوش یه پسر بچه تا بهش نشون بده دنیا به آخر نرسید"

27-فيلمي بوده که هميشه برانگيخته ت بکنه و هيچ وقت برات تکراري نشه ؟
    همون 6تا فیلمی که گفتم 10 بهشون دادم، اینجور بودن برام..
    بارها دیدمشون و ازشون لذت بردم...
    مثلا انجمن شاعران مرده که هر بار که میبینم، درگیرم میکنه...
    اون دیالوگ ساده "کاپیتان" هم جواب سوال قبلی میتونه باشه...

28-فکر ميکني صنعت فيلم سازي هاليوود رو به نزول هست ؟ اصولا نظرت در مورد فيلم هاي سال هاي اخير چي هست ؟
    ببین، این رو میشه از چند بعد مختلف دید..
    نکته اینکه با چشم کی میخوای جواب بدی؟
    مثلا کسی که عشق فیلم های هیجانی داره، با وجود جلوه های ویژه و پیشرفت های عجیب تکنولوژی در این چند ساله اخیر، عمرا ناراضی نیست از وضعیت!
    اما مثلا کسیکه دوست داره ایده های ناب ببینه، خب نظرش متفاوته..
    کلا مشکل بزرگ این سینما فعلا همین عدم خلاقیته..
    کلا چند سال چیز جدیدی رو نکرده این سینما..چندین ساله یه کارگردان/بازیگر بزرگ که بخواد تاریخ سینما رو رقم بزنه رو نکرده...همه چی خیلی تک و توک بوده..
    اما خب بازم مهمترین صنعت فیلمسازی دنیاست اونم با اختلاف...
    البته اگه سینما شرق آسیا اون توجهی که باید رو بهش بشه، میتونه جای هالیوود رو بگیره چون اونجا ایده های ناب زیادی وجود داره...

29- نظرت در مورد امتياز هاي imdb چيه و چقدر به امتياز هاي که خودت به فيلم ها ميدي نزديکه ؟
    خوبه فقط وقتش رو بیشتر بکنن!: دی
    خیلی رابطه خوبی باهاش ندارم...!
    اکثر ریت های من با چیزیکه تویه imdb هست فرق داره...
    در کل سعی میکنم همیشه نظر و اعقتاد خودم رو داشته باشم نسبت به فیلم و کاری به بقیه نداشته باشه..اینکه فلانی چی گفته یا نوشته و فکر میکنه درباره این فیلم...در واقع من هیچ وقت برای انتخاب فیلم، دنبال نقد نیستم...
    شاید تنها جای زندگی من در طول روز که هرچی دلم بخواد میتونم دربارش بگم بدون اینکه نگران باشم کسی ناراحت بشه یا چیزی بشه، همین فیلم ها باشه و شاید همین فیلم رو اینقدر عزیز کرده برای من...

30-و سخن اخر ؟
    ممنون بخاطر این فرصت..
    یه خسته نباشید ویژه هم بهتون بگم..
    تیمی که کار مصاحبه رو انجام میده..
    میدونم زحمت زیادی میکشید...

از دوستان هم ممنونم که وقت گذاشتن و خوندن و معذرت میخوام اگه احیانا پرحرفی کردم..
    امیدوارم همه زندگی شاد و پر از هیجان و لذتی رو تجربه کنن...

Last edited by SNOW PATROL; 03-12-2013 at 10:17.

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

سلام به همراهان همیشگی
    مهمان این هفته

ناظر انجمن معرفی و درخواست نرم
    افزار

تاریخ عضویت jul 2011

1-علی جان یه معرفی کامل جهت اشنایی دوستان از خودتون بفرمایید؟

سلام به همه دوستان عزیز. اول از همه فرا رسیدن ماه عزاداری، محرم رو تسلیت میگم.
    علی هستم. متولد 12 بهمن 1375 . اهل استان سرسبز مازندران و ساکن شهرستان گلوگاه .( شرقی ترین شهر استان مازندران ).
    دانش آموز سال سوم دبیرستان؛ در رشته ریاضی و فیزیک درحال تحصیل هستم. علاقه زیادی به کامپیوتر دارم و همچنین برنامه نویسی و طراحی سایت.

2-نحوه ی اشناییت با p30world ؟
    یادمه که با آنتی ویروس ها آشنایی زیادی نداشتم و دنبال یه آنتی ویروس خوب بودم. برای همین همیشه آنتی های مختلفی رو نصب و تست میکردم . نتیجه تست هایی که داشتم بر طبق علاقه ام آنتی ویروس G Data رو پسندیده بودم . ازش خوشم اومده بود .
    خب تصمیم گرفته بودم که برای مدتی این آنتی ویروس رو سیستمم نصب باشه. تنها مشکلش این بود که سریالی برای اکتیو کردنش پیدا نمیشد. نیازمند سریال بودم/ در این زمان هیچ آشنایی به انجمن ها نداشتم و به جرئت میتونم بگم که تا حالا هیچ انجمنی عضو نبودم !
    یه همشهری داشتیم که از سال 2007 عضو انجمن های پی سی ورلد بود و کارش هم تو زمینه نرم افزار بود. که این موضوع رو بهشون گفته بودم و ایشون انجمن پی سی ورلد رو بهم معرفی کردن و از اون موقع عضو انجمن های پی سی ورلد شدیم .

همانطور که بالا توضیح دادم اولین فعالیتم تو انجمن پایین بود »: ( حالا شما بگردید اولین پستم رو پیدا کنید ! )

4-دوستات با چه خصوصياتي می شناسنت؟
    البته نظرشون ممکنه با هم متفاوت باشه. ولی در کل فکر میکنم آدمی، کم حرف - مهربون - با اعتماد و ... بشناسند. (کلی خصوصیات دیگه هست که جا نمیشه اینجا بگم )

5-از چه ویژگی خودت خیلی راضی هستی؟
    من یادم نمیاد تا حالا به کسی قول داده باشم و به قولش عمل نکرده باشم !
    و اینکه همیشه سعی کردم که اگر قراری داشتم ، سر وقت به قرارم برسم !
    و همیشه در کارهام منتقی و دقیق بودم و هستم.

6-با بچه های پی سی ورلد در خارج از انجمن هم در ارتباط هستی ? دوست داری با کی اشنا بشی؟
    بله . با چند تا از دوستان حضوری برخورد داشتیم و تلفنی هم در ارتباط هستیم .
    خیلی دوست دارم با مدیران و ادمین ها و بزرگان انجمن بیشتر آشنا بشم و از نزدیک بتونم باهاشون صحبت کنم. خصوصا آقا مهران و آقا میثم.

7-از کدام تاپیک و بخش انجمن بیشتر لذت میبری و کاربردی تر میدونی ؟
    از نظر لذت بردن خب من انجمن فتوشاپ ، بخش گالری عکس رو ترجیه میدم . گهگاهی که وقت کردم سر میزنم .
    بخش های کاربردی هم من انجمن متفرقه رو ترجیه میدم . همچنین انجمن سبک زندگی که با تازگی افتتاح شده .
    بخش های نرم افزاری هم مثل انجمن آنتی ویروس و نرم افزارهای امنیتی .
    به نظرم هر بخش انجمن میتونه کاربردهای خاص خودش رو داشته باشه که بالا چند تا رو اشاره کردم .

8-اگر ميتونستي يه قابليت جديد به انجمن اضافه كني چي بود؟
    با توجه به اینکه خودم در بخش معرفی نرم افزار فعالیت داشتم تا الان ندیدم که این انجمن بازدید کننده زیادی داشته باشه.
    من مثل سایر زحمت کشان و همکاران انجمن معرفی نرم افزار بیشتر پست هام در انجمن معرفی نرم افزار بوده. ولی از موقعی که مدیریت رو عهده دار شدم به اون صورت پست نمیدم. چون نیازی نمیبینم. پست هایی که هم قرار میدم سعی میکنم مستقیم باشه و کاربران بتونن استفاده و دریافت کنن !
    یه پیشنهادی دارم اینه که یه آپلودسنتر مخصوص انجمن معرفی نرم افزار اختصاصی انجمن های پی سی ورلد ایجاد بشه ! که به نظرم خیلی میتونه کمک کنه در بهبودی انجمن معرفی نرم افزار.

9-دنیای مجازی برات جذاب تره یا حقیقی ؟
    دنیای حقیقی برام جذاب تره ! خب اگر میخوایم از بعد علمی و اطلاعات نگاه کنیم خب دنیای مجازی میتونه جذاب باشه !
    من زیاد اعتقادی به دنیای مجازی ندارم. البته برای خودم پیش اومده که دنیای مجازی تبدیل به دنیای حقیقی شد .

10-بزرگترین تحولی که در زندگیت اتفاق افتاد ؟
    به عنوان اولین دوچرخه سوار از استان مازندران - شهرستان گلوگاه ، در سن نوجوانی ( 12 سالگی ) مسیر 550 کیلومتر از جاده جنگلی، کوهستانی، نیمه بیابانی و بیابانی در استان های مازندران، سمنان و گلستان را با دوچرخه پیمودیم. ( تیم سه نفره بودیم ) .
    اینم یه عکس از سفرمون : ( سمت چپی من هستم )

محتوای مخفی: عکس 

11-از شرایط حال خودت راضی هستی؟فکر میکنی 10 سال آینده به آنچه از خودت انتظار داری میرسی؟

بله. از شرایط فعلی خودم راضی هستم. خودم فکر میکنم تا 10 سال آینده به آن چیزی که انتظار دارم یا شایدم بالاتر از اون برسم .

12-روزی چند ساعت در اینترنت هستی و بیشتر به کدوم سایت ها سر میزنی ؟
    حدود 2 تا 4 ساعت در اینترنت هستم. البته این روزا دارم ساعات استفاده از اینترنت رو کم میکنم. چون به کنکور دارم نزدیک میشم و همچنین امسال و سال بعد برای من سرنوشت ساز هست ! بیشتر به انجمن پی سی ورلد سر میزنم .

13-نظرت در مورد حجاب و حد و حدودش چیه؟
    اگر ما ایرانی و مسلمان هستیم بهتر هست که طبق احکامی که در مورد حجاب داده شده عمل کنیم.
    البته نظر خودم به شخصه اینه که هر کس هر طور که دوست داره باید باشه. این دیگه بستگی به خود شخص داره که چطور بخواد حجاب رو رعایت کنه و بر میگرده به شخصیت فرد. به نظرم حجاب نه زیادش خوبه و نه کمش ! تو جامعه امروزی اکثر مردم خب به فکر ظاهر خود هستن و ما نمیتونیم اجبار کنیم که حتما باید اینطوری باشی.

14-بزرگترین دغدغه فکریت در حال حاضر چی هست؟
    بزرگترین دغدغه فکریم درحال حاضر اینه که بتونم آزمون کنکور سراسری رو به خوبی بدم و همچنین به فکر اینم که چه هدفی رو دنبال کنم . به فکر یه هدف والا هستم.

15-رابطت با موسيقي چطوره و خواننده مورد علاقت؟
    میشه گفت متوسط . من اکثرا موسقی های با سبک پاپ گوش میدم . خواننده های موردعلاقم : محسن یگانه - مرتضی پاشاهی - حمید عسکری - ابی - احسان خواجه امیری - امین رستمی - احمد سعیدی - مهدی احمدوند و ... .

16-به شانس و سرنوشت اعتقاد داری ؟
    بله. به شانس و سرنوشت اعتقاد دارم. سرنوشت هر شخص بستگی به خودش داره !

17-نظرت در مورد ازدواج چی هست و اصولا بزرگترین مشکل برای ازدواج جوانان رو چی میدونی؟
    به نظرم آدم وقتی به مرحله ای میرسه که احساس میکنه باید ازدواج کنه نباید فرصت رو هدر بده و باید ازدواج کنه!
    فکر میکنم بزرگترین مشکل برای ازدواج جوانان اینه که اطلاعاتی از وضع همدیگه ندارن و فقط بر طبق عشق و عاشقی همدیگه رو میپسندن. درصورتی که فکر اینو نمیکنن که در آینده آیا با این وضعیتی که دارن میتونن به زندگی ادامه بدن !

18-اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟
    به ورزشی که علاقه داشتم به طور منظم ادامه میدادم و هیچ وقت ترکش نمیکردم !

19-سه تا از زیباترین مناطق دیدنی مازندران؟
    به نظرم هر جای مازندران زیبا و دیدنی هست !
    1-دریای آرام و جنگل زیبای شهرمون گلوگاه
    2-عباس آباد بهشهر
    3-شهر بسیار کوچک آلاشت در دل جنگل های جنوب استان مازندران واقع شده که به عنوان یکی از مناطق توریستی و گردشگری استان مازندران به شمار میاد. خودم یه بار رفتم. خیلی جای خوش آب هوایی هست . یه بار دیدنش می ارزه !
    4- شبه جزیره میانکاله ، در 35 کیلومتری شهر ما قرار داره . و خیلی جاهای دیدنی دیگه ...
    عکس های پایین هم خودم گرفتم :

20-ادمی هستی که اهل کوتاه اومدن باشی در بحث ها؟بنظرت کوتاه اومدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟
    اگر بحثی باشه که به نفع من نباشه حاضرم تا آخر هم ادامه بدم. ولی در کل سعی میکنم در بحث ها کوتاه بیام .
    اگر کوتاه اومدن در بحث ها به ضررت باشه خب مسلما تا آخر موضوع باید بایستم. ولی به نظرم نیازی نیست که بحث رو تا آخر برسونیم .

21-اگر به گذشته برگردی بازهم رشته ای که خوندی رو انتخاب خواهی کرد؟
    بله. دوباره همون رشته ای که خونده بودم رو انتخاب میکنم . برای انتخاب رشته تحقیق های زیادی داشتم و طبق علاقه ام این رشته رو خوندم و انتخاب کردم !

22-نظرت در مورد ویندوز 8 ؟ایا ویندوز 8 خاطره ویستا رو زنده کرد ؟
    خب حدود 1 سال میشه که شرکت مایکروسافت ویندوز 8 رو منتشر کرد. بزرگترین تغییری که در این ویندوز اعمال شد رابط گرافیکی جدیدی بود که جایگزین کلید استارت شد.این ویژگی که مترو نام داره برای نمایش تصویر ، ویدئو ، ایمیل و ... ایجاد شده . یه مشکلی که برای اکثر کاربران به وجود اومد این بود که دکمه استارت حذف شد .
    بله . ویندوز 8 هم مثل ویستا با مشکلات اساسی مواجه بود ! و میشه گفت که خاطره ویستا رو زنده کرد !
    ویندوز 8.1 رو که به تازگی مایکروسافت به طور رسمی معرفی و منتشر کرده خیلی از مشکلات نسخه قبلی رو برطرف کرد و به زودی ویندوز 8 هم مثل ویستا جایش رو به 8.1 میده .

23-ملاک انتخاب خودت برای انتی ویروس چیه ؟ بین انتی ویروس کرک شده قوی تر و انتی ویروس فری یا ارجینال ضعیف تر کدوم رو انتخاب میکنی؟
    بتونه هر ویروسی رو نابود کنه و از بین ببره ! آنتی ویروس کرک شده قوی تر رو انتخاب میکنم !

24-به نطر خیلی ها خود شرکت ها در کرک شدن محصولشون نقش دارند نظر شما چیه ؟
    صددرصد . مسلما اگر شرکتی نخواد محصولش کرک بشه خب کاری میکنه که امکانش نباشه !

25-از چه سیستم عاملی بیشتر استفاده می کنی؟ چرا؟ تجربه کار با کدوم ها رو داشتی؟
    بیشتر از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنم . خصوصا ویندوز 7 . خب کاربرد بیشتر داره و مشکلات کمتر .
    با اکثر سیستم عامل ها سرو کار داشتم از موبایل گرفته تا ویندوز !
    سیستم عامل موبایل بیشتر اندروید - سیستم عامل ویندوز هم بیشتر 7 و بعد xp ؛ 8 و 8.1 .

26-چقدر به کپی رایت اعتقاد داری؟به نظرت تو ایران میشه اجراش کرد؟
    آثاری مثل یک مقاله ، ترانه ، گرافیک و ... که قابل ثبت روی کاغد، cd یا هارد کامپیوتر باشه میتونه شامل قانون کپی رایت باشه !
    به نظرم اگر خالق اثر اجازه بده تا از حقوق انحصاری تکثیر استفاده بشه میشه تو ایران اجرا کرد.

27- به نظرت آیا نرم افزارهای رایگان می تونن نیاز اکثر کاربرها رو برطرف کنن؟
    خیر . چون اکثر نرم افزارهای کاربردی رایگان نیستن ! نرم افزارهای رایگان نمیتونه نیاز اکثر کاربران رو برطرف کنه !

28-آینده دنیای نرم افزار رو چطور می بینی؟ شیوه ای که اپل و مایکروسافت در نسخه های جدید پیش گرفتن (اپ استور یا ویندوز استور برای برنامه ها) یا همین شیوه فعلی که فایل ستاپ رو دانلود می کنیم؟ کدوم رو ترجیه میدی؟
    علم و تکنولوژی درحال پیشرفت هست و اصلا نمیشه پیش بینی کرد که درسال های آینده چه اتفاقاتی رخ میده. میشه حدس هایی زد . دنیای نرم افزار هم به همین شکل هست. هر روز نرم افزارهای جدید تولید میشه و هر روز درحال پیشرفت هست .
    خب من ویندوز استور رو ترجیه میدم. اما فکر نمیکنم اکثر کاربران در ایران از ویندوز استور استفاده کنن و همین شیوه معمولی رو ترجیه میدن. در ایران ویندوز استور استقبال زیادی نداشته .

29-زندگی بدون کامپیوتر و نرم افزار رو چطور توصیف می کنی؟آیا برای نسل ما اصلا ممکنه؟
    در یک کلام، زندگی بدون کامپیوتر و نرم افزار امکان پذیر نیست ! من که نمیتونم. در کل برای نسل ما فکر نمیکنم ممکن باشه. من که اینطور فکر میکنم ! خب برای شهرهای پیشرفته و بزرگ ممکن نیست. ولی برای روستاها میشه گفت ممکنه! چون من خودم تو یه شهر کوچیکی زندگی میکنم و روستاهای اطراف سراغ دارم که هنوز کامپیوتر رو ندیدن ! پس میشه گفت برای بعضی ها ممکنه !

30-دوست داری چه کسی به عنوان مهمان بعدی ما باشه؟ و سخن اخر

خیلی دوست دارم همکاران و زحمت کشان و بازنشستگان انجمن نرم افزار به خصوص آقا صالح (wordist) مهمان بعدی باشن .
    تا جایی که به ذهنم میرسید به سوالات جواب دادم. ممنونم از همه دوستانی که وقت گذاشتن این مصاحبه رو مطالعه کردن .
    همچنین تشکر میکنم از تیم انجمن متفرقه که این مصاحبه رو ترتیب دادن. به خصوص آقا وحید عزیز که زحمت زیادی کشیدن برای ایجاد تاپیک مصاحبه و آشنایی با اعضای انجمن های p30world .
    تشکر ویژه دارم از تیم مدیریت انجمن نرم افزار . همین جا بهتون خداقوت میگم و تمامی عزیزانی که برای بهبودی انجمن زحمت میکشن .
    بدرود

================================

تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

با سلام به دوستان گرامی مهمان این هفته ما:

1-
    مجتبی عزیز برای آشنایی بیشتر دوستان با شما لطفا کمی از خودتون بگید.

خوب، همونطور که خیلی از دوستان میدونن، مجتبی هستم، متولد 5 مرداد 72، الانم دانشجوی ترم 5 آی تی هستم...

2-چطور و از چه طریق با پی سی ورلد آشنا شدی؟

اون اوایل که تازه اومده بودم تو کار اینترنت، در به در دنبال یه آهنگی میگشتم و خیلی اتفاقی تاپیک آهنگای شاد بخش موسیقی رو دیدم (از طریق گوگل)، با اینکه تعداد صفحات تاپیکش خیلی بود ولی یه حسی اون ته قلبم میگفت آهنگ مورد نظرم حتماً تو این تاپیکه، خلاصه اینکه بعد از چند روز که نشستم تک تک پستای تاپیک رو گشتم و آهنگاشو گوش دادم، آهنگی که دنبالش میگشتم رو پیدا کردم، اون روز خیلی خوشحال بودم....

3-اولین فعالیتت در انجمن پی سی ورلد کدوم تاپیک بود؟

دقیق یادم نمیاد، ولی یادمه همش تو تاپیک آهنگای بیکلام پلاس بودم و هر پستی زده میشد رو زود میخوندم و آهنگش رو میگرفتم.

4-بچه‌های انجمن رو از نزدیک دیدی؟ اگر نه کدوم‌ها رو دوست داری ببینی و اگر آره آیا شخصیت واقعیشون به مجازیشون نزدیک بود؟

متاسفانه هنوز بچه های پی سی ورد رو ندیدم، اون موقع ها هم که تو پی سی ورد بچه ها میتینیگ میگرفتن چندان با انجمن آشنایی کامل نداشتم و اغلب به همون بخش موسیقی سر میزدم، فقط یکی-دو بار تاپیک میتینگ بچه ها رو تو بخش متفرقه دیدم.

5-پیشنهاد شما برای ارتقای امکانات انجمن چیه؟

تنها پیشنهادی که الان به ذهنم میرسه اینه که این تبلیغات popup رو بردارن، خیلی رو مخه. بنظرم واسه تبلیغات همین عکسای متحرک کفایته دیگه....

6-از مطالب کدام انجمن‌ها بیشتر استفاده میکنی و به نظرت قویتر هستند؟

در حال حاضر انجمن موسیقی، انجمن سریال های خارجی و همچنین انیمیشن. قبلنا ککه وقت خالی بیشتر داشتم، تو انجمن های نرم افزار و سخت افزار هم یه نیمچه فعالیتی داشتم و بعضی تاپیکا رو دنبال میکردم، بخصوص تاپیک اخبار جدید کارت گرافیک ها، یادمه تقریباً 5 سال پیش هر روز چندین بار سایتای خبری سخت افزار رو چک میکردم و همش میرفتم تو بخش کارت گرافیک هاشون، تمام جزئیات کارت گرافیکای اونموقع رو حفظ بودم.

7-بارزترین خصوصیات اخلاقیت هم از جنبه مثبت و هم منفی به دید دوستان نزدیک چیا هست؟

بارزترین خصوصیت مثبتم که همه هم اینو بهم میگن اینه که آدم آروم و کم حرفی هستم و خصوصیت منفیم هم دقیق مطمئن نیستم، ولی تو این چند سال اخیر بدلیل مشکلاتی که داشتم، یه مقدار تنبل تر و بد قول تر شدم و از این خصوصیتم خیلی بدم میاد.

8-در مورد ازدواج و سبکی که برای این اقدام می‌پسندی(سنتی-مدرن) کمی برامون بگو
    اولاً اینو بگم که فعلاً قصد ازدواج ندارم
    دوماً اینکه بنظرم یه چیزی بین این دوتا میتونه سبک مناسبی باشه، نه خیلی کورکورانه باشه و نه خیلی سرخود آدم اقدام کنه. هر دوی این سبکا مصداق های مثبت و منفی زیادی دارن اما از نظر آماری نمیدونم کدوماشون مصداق مثبتش بیشتره. بنظرم بیشتر برمیگرده به خود شخص که آیا افکار و عقایدش با خانواده و اطرافیاش در یک جهته یا نه.

9-کمی از اعتقادات مذهبی و خط قرمزهات برامون بگو

از اونجایی که خانودام مذهبی هستن، از بچگی آدم نسبتاً مذهبی بودم ولی تو این چند سال اخیر افکارم یه مقدار تغییر کرده، در واقع در یک ندانم گرایی گیر کردم، دارم سعی میکنم خیلی آروم و بی سر و صدا ابهامات ذهنیم رو رفع کنم، بخاطر همینه هر موقع بحث مذهب و دین و این چیزا میشه، ساکت میشینم و نظر دو طرف رو گوش میدم، چون اطلاعاتم کامل نیست و کسی که اطلاعاتش ناقصه اگه وارد بحث بشه، باعث میشه که بحث به بیراهه کشیده بشه.

10-اگربه گذشته برگردی ایا باز هم همین مسیر رو برای زندگیت انتخاب
    میکنی؟چند درصد از شرایط حالت راضی هستی؟

عمراً حاضر نیستم به گذشته برگردم، اگر گذشتم نبود، الان در مورد خیلی چیزا نظر و تفکر اشتباهی داشتم.
    در مورد درصد راضی بودن نمیتونم دقیق بگم ولی شاید بین 40 تا 50 درصد.

11-بزرگترین تحولی که در زندگیت اتفاق افتاد چی بوده و چه تاثیری روت داشته؟

علاقمندیم به دنیای ریاضی. اون دیدی که ریاضیات بهم یاد داد رو هرگز فراموش نمیکنم و باعث شده نسبت به خیلی چیزا بتونم بهتر فکر کنم.

12-تا چه حد اهل ورزش هستی؟چه ورزشی رو بیشتر دنبال میکنی؟

در حد متوسط ورزشی هستم. تا چند سال پیشا کم و بیش فوتبال باشگاها رو دنبال میکردم ولی الان ازش بدم میدم. بیشترین ورزشی که دوست دارم فوتبال هست، اونم از نوع فوتبال فری استایل. همیشه تو خونه با توپی که چند سال پیش خریدم تنهایی تمرین میکنم، یا حتی اگه توپ دم دستم نباشه، با قوطی دستمال کاغذی، با سنگ، با کاج و کلاً هرچی که که بشه شوتش کرد تمرین میکنم، هیچوقت هم از انجام این حرکات خسته نمیشم !

13-از کی وارد دنیای اینترنت شدی و بیشتر وقتت رو در چه سایتهایی میگذرونی؟

تقریباً سال 2006 بود، فکر کنم اون موقع 12-13 سالم بود.

14-اگر انتخاب محل تولد و سکونت در اختیار خودت بود کجا رو انتخاب میکردی و چرا ؟

یجا که احساس آوارگی نکنم. از اونجایی که من عرب هستم، هیچوقت تو زندگیم حس اینکه تو وطنم باشم رو نداشتم، نه اینکه بگم از اون کسایی هستم که عشق وطنشون هستن، بلکه منظورم اینه که دغدغه ی فکری که یک مقیم داره واقعاً رو اعصابه، همیشه و همه جا وقتی بخوام یکاری بکنم، این فکر میاد تو ذهنم که اینجا جای من نیست !

15-رابطت با سینما چطوره؟ ژانر مورد علاقه ات؟سریال هم نگاه میکنید؟

رابطم با سینما نسبتاً خوبه. ژانر مورد علاقم بیشتر رمز آلود هست، همیشه تو زندگیم معما و کلاً چیزایی که به ریاضی نزدیک هستن رو دوست دارم. آخرین فیلمی هم که دیدم Escape From Tomorrow بود، فیلم خیلی عجیبی بود و دقیقاً یه سری از حرفای دلم توش بیان شده بود.
    سریال هم بله، بیشتر از فیلم دیدن بیشتر سریال میبینم. از جمله سریالایی که دوست دارم میتونم به Numb3rs, The Mentalist, Suits, The Americans, Person of Interest, Lie To Me و چنتا سریال معروف دیگه که همه میشناسن اشاره کنم.

16-آیا تا الان به عشق مبتلا شدی؟بنظرت چرا اکثر عاشقا به نتیجه نمیرسن؟

خوشبختانه خیر، البته خودم نمیخوام، چون دقیقاً میدونم چه کارایی میتونه با انسان بکنه و من فعلاً به اندازه کافی مشغله ذهنی دارم، عشق بمونه واسه بعداً.
    دلیل اینکه خیلیا به عشق نمیرسن اینه که مبنای عشقشون رو درست انتخاب نکردن، و حتی اگه مبنای درستی انتخاب کردن، نتونستن خودشون رو با طرف موافق وفق بدن. اینکه یکی رو پیدا کنی که باهات درک متقابل داشته باشه یه طرف، و اینکه بتونی تفاوت های اون شخص با خودت رو تحمل کنی هم یه طرف.

17-بنظرت شانس چند درصد در زندگی فرد میتونه نقش داشته باشه؟ادم خوش شانسی هستی یا بدشانس؟
    چندان به شانس معتقد نیستم، ولی خوب بعضی وقتا یخورده معتقد میشم همین یک ماه پیش یه تصادف شدید با ماشین داشتم و هرکی که عکسای تصادف رو نشون دادم، گفت سرنشینای این ماشین لابد همه مُردن، اما خوشبختانه هیچکدوممون چیزیمون نشد، من فقط روی پیشمون زخم شده بودم اونم بخاطر خورده شیشه ای بود که پرت شد طرفم !

18-بزرگترین دغدغه فکریت در حال حاضر چی هست؟

اینکه با زندگیم چه کار میخوام بکنم !

19-ریسک پذیریت در چه حدی هست؟ بنظرت آدم بدون ریسک پذیری میتونه خیلی موفق باشه؟

نسبتاً ریسک پذیریم زیاده. طبیعتاً بدون ریسک نمیشه زندگی کرد، ولی خوب ریسک هم باید منطقی باشه، نه اینکه صرفاً آدم یدفه جوگیر بشه و بگه بریم که رفتیم و آخرش سرش به سنگ بخوره.
    از اونجایی که ریاضی رو دوست دارم، همیشه دوست دارم بپرم تو دل مشکلات، چون تا وقتی مساله آسون باشه، چندان حال نمیکنی، اما وقتی یه مساله ی مشکلی رو حل میکنی، حس میکنی به یه دردی خوردی و پیشرفت کردی.

20-شخصیتت آروم هست یا اهل بحث ؟آدمی هستی که تا مجاب کردن طرفت سر حرفت باقی بمونی؟

مطمئناً آروم.
    گاهی وقتا بله، اگه مطمئنم باشم که حرفم درسته و طرف مقابلم شعور بحث کردن رو داشته باشه، سر حرفم میمونم، اما گاهی وقتا هم نباید وارد بحث شد و یا حتی اگه وارد شدی، باید همون وسط بحث بکشی کنار تا خودتو نابود نکردی.

21-موافق این نظر هستی که در ایران به هنر (اعم از سینما، موسیقی، نقاشی، عکاسی و...)کم بها میدن؟و علت؟

تا حدودی بله.
    مشکل اصلی بنظرم بها دادن نیست، بلکه مشکل اینه که درک درستی از هنر ندارن که بخوان بهش بها بدن، اغلب هنرمندای خوب گوشه نشین میشن و کسایی که کارشون اسماً هنر هست اومدن تو جبهه ی اصلی هنر.

22-فکر میکنی موسیقی میتونه بوجود اورنده احساسات باشه یا تنها نقش همگامی با احساسات رو بازی میکنه؟

مطمئناً میتونه بوجود آورنده ی احساسات باشه. یادمه 3 سال پیش یروز خیلی رو فرم بودم و آهنگای مثبت گوش میدادم، بعد یکی از دوستام یه آهنگ غمگین بهم معرفی کرد، اون آهنگ اونقدر توجهم رو جلب کرد که یدفه احساساتم کاملاً برعکس شد و ظرف نیم دقیقه یدفه دپرسی خالص کل وجودمو گرفت.

23-به نظرت انجمن موسیقی به تغییراتی نیاز داره برای بهتر شدن ؟ یا روند فعلیش مناسبه ؟

بعید میدونم تغییر خاصی نیاز داشته باشه، طرفاً اگه فعالیت کاربرا خوب باشه، انجمن خود به خود خوب میشه. روند فعلیش هم نسبت به اوایل بازگشایی دوباره اش خیلی بهتره.

24-تو این انجمن به موسیقی الکترونیک(با این همه گستردگی) کم بها داده میشه و فقط یه تاپیک فعال براش داریم ,چرا؟

دلیلش اینه که کساییکه تو موسیقی الکترونیک اطلاعات خوبی دارن اینجا کمتر فعالیت میکنن. همچنین یه دلیل مهم دیگه اش هم اینه که خیلیا وقتی اسم موسیقی الکترونیک به گوششون میخوره، ذهنشون میره سراغ یکی از این موارد: موسیقی ورزشی، موسیقی دامبولی دیمبول، موسیقی کم ارزش. خوب وقتی خیلیا با این دید به موسیقی الکترونیک نگاه میکنن، طبیعیه که طرفدارای این سبک رغبتشون برای فعالیت کم میشه.

25-به نظرت کدوم حس بیشتری رو به ادم القا میکنه؟اهنگ بی کلام یا باکلام

برای من مسلماً آهنگ بیکلام. سازگاری بیشتری با طبع رفتارم داره، هرچند که گاهی موسیقی با کلام هم واقعاً میتونه تاثیر گذار باشه.

26-در زمینه ی ساخت و میکس اهنگ هم فعال هستی؟

خیر، من همیشه به دوستام میگم که اصلاً دوست ندارم برم تو کار ساخت آهنگ، بلکه هدفم اینه که یه شنونده ی حرفه ای بشم و بتونم موسیقی رو خوب درک کنم.

27-چندتا از بهترین اهنگهایی که گوش دادی اعم از خارجی یا ایرانی که به دوستان توصیه میکنی؟

خدمت شما:

Genre: Ambient, Drone

Genre: Psycheleic Trance, Fullon

Genre: Post-Rock

Genre: Progressive Metal

28-بیشتر طرفدار کدوم سبک موسیقی هستی و ایا در نواختن ساز هم تخصصی داری؟

تقریباً هرچی سبک بیکلام هست رو من دوست دارم، خیلی از سبکای باکلام رو هم گوش میدم، در کل اغلب سبکا رو دوست دارم، اما بیشتر امبینت گوش میدم.
    ساز خاصی بلد نیستم ولی اگه قرار باشه ساز زدن یاد بگیرم، ترجیح میدم برم سراغ ویولن.

29-بهترین خواننده خارجی و ایرانی از نظرت چه کسانی هستند؟

تو ایرانیا خیلی تخصصی ندارم پس نظر نمیدم، اما تو خارجیا خیلیا هستن که هرکدوم هم تو یه سبکی صداشون خوبه، مثلاً جونسی (عضو اصلی سیگاروس)، سارا برایتمن، آندریا بوچلی و چنتای دیگه.

30-پیشنهاد شما برای مهمان بعدی ما ؟ و سخن آخر...؟

بصورت تصادفی یه شماره انتخاب کنید و ببینید این شماره ی کدوم کاربره، برید سراغش
    سخن آخر هم اینکه از همه ی دوستانی که واسه پیشرفت پی سی ورد زحمت میکشن تشکر میکنم....

تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان عزیز مهمان این هفته ما :

تاريخ عضويت Aug 2009
    محل سكونت Deathzone
    پست ها 17,397

محتوای مخفی: متن مصاحبه 

1-مهرداد خان جهت اشنایی دوستان با شما يک معرفی مختصر از خودتون بفرماييد

سلام مهرداد هستم اهل مشهد 26 سالمه دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر-نرم افزار دانشگاه فردوسی سال آخر

2-دوستانت با چه خصوصیتی میشتاسنت ؟
    کسی به اون صورت منو نمیشناسه ولی آدم آرومی هستم خونسرد و برای رسیدن به هرچیزی تلاش زیادی میکنم

3-نحوه اشناییت با انجمن چطوری بود و بخاطر چه موضوعی در انجمن عضو شدی ؟

من به سخت افزار علاقه زیادی دارم و دنبال فرومی بودم که اطلاعات بیشتری از سخت افزار بدست بیارم که این فروم رو پیدا کردم و عضو شدم و پست دادن هم از همان زمان عضویت شروع شد تا الان. بیشتر چیزهایی که یاد گرفتم از این فروم بود

4-چقدر با بچه هاي انجمن در خارج از محيط مجازي اشنا هستي ؟

چند نفری هستن که باهاشون در ارتباط هستم و با چند نفر هم بیرون رفتم ولی اکثر از طریق یاهو با هم در ارتباطیم

5-اگر ميتونستي اقدامي جهت بهبود انجمن انجام بدي چه کار ميکردي؟

تو بخش سخت افزار به نطر من مشکلی نداره انجمن بخش های دیگه من کلا سر نمیزنم که بتونم نظر بدم

6-چرا تو بحث های سایر انجمن ها شرکت نمیکنی؟

واقعیتش زیاد وقت ندارم و نمیتونم بیام

7-بجز پی سی ورلد در محیط مجازی جای دیگه هم فعالیت داری؟ و کلا هر روز چه سایت های رو چک میکنی؟

نه فقط پی سی ورلد فعالیت دارم جای دیگه ای نیست من زیاد پای اینترنتم بعض اوقات شاید به 12 ساعت هم برسه در روزهای تعطیل بیشتر وقتم من پای اینترنت هستم اخبار مربوط به کامپیوتر رو میخونم یا کارهای مربوط به درسم و پیدا کردن و سرچ مقاله

8-دنياي مجازي برات جذاب تره يا حقيقي ؟

دنیازی مجازی رو بیشتر دوست دارم

9-اتفاقي برات افتاده که مسير زندگيت رو تغيير داده باشه؟

نه تا حالا همچین اتفاقی نیفتاده

10-حد و مرز براي ادامه يک بحث چي هست ؟ و کلا يک بحث رو تا کجا ادامه ميدي ؟

تا هر جا که بشه جواب گرفت وقتی ببینم بی فایده است ادامه نمیدهم

11-چقدر اهل برنامه ريزي هستي و کار هات رو با برنامه پيش ميبري؟

من همه کارهام حتی تفریحم هم با برنامه است هرشب قبل از خواب برنامه فردامو میریزم که چه کارهایی رو باید انجام دهم در صورتی برنامه درست انجام نشه ناراحت میشم

12-تا چقدر ادم مذهبی هستی ؟ و کلا به چه چیز ها اعتقاد داری ؟

متوسط - اینکه به کسی دروغ نگم و ریاکار نباشم

13-اينده خودت رو چطور ميبيني و ايا از وضعيت حال حاضرت راضي هستي؟

اگر همینطور ادامه بدم فکر کنم آینده خوبی داشته باشم و امیدوار هستم به جایی که میخوام برسم

14-نظرت در مورد ازدواج چي هست و بزرگترين مشکل براي ازدواج جوانان رو چي ميدوني؟

من به ازدواج علاقه ای ندارم البته فکر بد نکنید ها مشکل اصلی ازدواج برای جوان ها نداشتن پول هست و نداشتن شناخت کافی از هم

15-اگر ميشد برگردي گذشته چه کاري رو انجام ميدادي يا انجام نميدادي؟

از وقت هایی که بیهوده گذشت به شکل بهتری استفاده میکردم این باعث میشد چند سال جلوتر باشم

16-به شانس و سرنوشت اعتقاد داري ؟

بله خیلی زیاد چون من آدم بدشانسی هستم ولی سرنوشت آدم رو خودش رقم میزنه

17-تا جای که اطلاع دارم به جنگ جهانی دوم علاقه داری . نظرت در مورد شخص هیتلر و کلا المان نازی . ؟

بله هیتلر یکی از شخصیت های مورد علاقه من است به نظرم حقایق جنگ جهانی چیزی نیست که الان در موردش صحبت میکنن باید کمی تحقیق کنید و ببینید که واقعیت چی است
    اگر کمی تحقیق کنید میفهمید که واقعیت جنگ کاملا با چیزی که گفته شده فرق داره و میفهمید که کدوم کشور اول جنگ رو شروع کرده

18-علت علاقه شما به شخصیت فرانکشتاین مسابقه مرگ ؟

چون هرگز نمیمیره و همیشه پشت نقابش مخفی شده و کسی از اسرار و کارهای او خبر نداره

19-چه ژانر سینمایی رو بیشتر میپسندی ؟

من بیشتر اکشن دوست دارم خشونت زیاد
    کمدی هم میبینم فقط لورل و هاردی

20-طرفدار موسيقي هم هستي ؟سبک و خواننده مورد علاقت ؟

بله من متال گوش میدم بیشتر سبک دث و هوی خواننده مورد علاقه که زیاده گروه های godsmack stemm,bloodbatch,rammstein,wasp,manowar,...
    و موسیقی های کلاسیک از جمله dean martin bing crosby و edith piaf

21-چه ورزش های رو دنبال میکنی و علاقه داری ؟

من قبلا پروش اندام کار میکردم الان شنا و خیلی شنا رو دوست دارم

22-بیشترین مشکل سخت افزاری که برای کاربران پیش میاد مربوط به چه مواردی هست؟

بیشتر خرابی هارد است و تصویر ندادن سیستم

23-نظرت در مورد گارانتی قطعات سخت افزاری در ایران ؟

اسمشون گارانتی است ولی هیچ خدماتی ندارن من گارانتی رو تو ایران قبول ندارم

24-اطلاعات الکترونیکی و سخت افزاری بالای دارید بیشتر اطلاعاتت خودت رو عملی بدست اوردی یا تئوریک؟

هم عملی و هم تئوری من هر اطلاعاتی دارم از اینترنت بدست آوردم و کلاس دانشگاه ها که چیزی یاد نمیدن حدود 3 سال در یک شرکت کامپیوتری کار میکردم الان خودم برای خودم کار میکنم

25-در تیم های اورکلاک هم حضور داری ؟نظرت در مورد تیم های ایرانی و بهترین رکورد اورکلاکی که خودت زدی ؟

خیلی دوست داشتم باشم ولی شرایطش در مشهد نیست و این امکانات نیست ولی خودم به صورت تفننی انجام میدم تیم های ایرانی که خیلی خوب رکورد میزنن و نمونه های زیادی هم است و کارشون خیلی خوبه با تعدادیشون هم در ارتباط هستم خودم رکوردنزدم بیشتر تفننی بوده خیلی اور کردم 1ghz بود سی پی یو core2due 7500 روی برد ep41t-ud3l

26-چالش برانگیز ترین مشکل سخت افزاری که برای خودت پیش تومده چی بوده ؟

اون اولا که تازه اومده بودم تو کار یک سیستم بود که هارد ساتا رو نمیشناخت و یک هفته روش وقت گذاشتم نشد آخر بردم بیرون سریع درستش کرد

27-نظرت در مورد نسل بعدی پردازنده ها چیه و رقابت بین اینتل و amd تا کجا ادامه خواهد داشت؟

در بازار پردازنده از نظر قدرت پردازشی که به نظر من اینتل حرف اول رو میزنه ولی amd در apu تونست خودشو حفظ کنه الان هم میبینید قدرتمند ترین گرافیک مجتمع مربوط به apu است و حتی hd5200 هم به این نسل نمیرسه من پیشرفت amd رو در apu میبیتم فکر کنم بتونه به جاهای بهتری هم برسه و امیدوارم

28-خودت نسبت به برند سخت افزاری خاصی تعصب داری و اولویت خرید خودت قرار میدی؟

نه من طرفدار برندی نیستم من چیزی رو میخرم که هم قیمت مناسب داشته باشه و هم کارایی مناسب

29-علت بی اعتمادی اکثر کاربران یه تعمیرکاران قطعات سخت افزاری در ایران رو چی میدونی؟

ما تعمیرکارهای خوب در ایران زیاد داریم ولی بعضی ها هستند که علم اینکارو ندارند و مشکل ایجاد میشه مثلا در مشهد من تعمیرکاری رو میشناسم که همه قبولش دارند

30-نظرت در مورد مهمان اینده ما و سخن اخر ؟

ممنون از مصاحبه خوبتون خیلی خوشحال شدم دوست دارم نفر بعدی دوست خوبم ess-1362 باشه
    مرسی

Last edited by SNOW PATROL; 03-12-2013 at 10:20.

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

11

سلام به همگی دوستان و همراهان

مهمان ویژه ی این هفته :

1- میثم جان برای آشنایی بیشتر کاربران، یک بیوگرافی از خودتون بفرمایید .

میثم هستم، 27 ساله و در آستانه ی ورود به 28 سالگی
    دیپلم : ریاضی فیزیک
    رشته ی تحصیلی دانشگاهی : کامپیوتر نرم افزار
    متولد و ساکن رشت

سعی میکنم توی این مصاحبه جوابهایی به سوالات شما بدم که در مصاحبه های قبلی و صندلی داغ های قبلی که در انجمن حضور داشتم به اونها اشاره نکردم
    کلا سعی میکنم مقداری متفاوت باشه، تمام سعی خودم رو هم میکنم که جواب هام کلیشه ای نباشه ... و چون داریم به 10 سالگی سایت P30world میرسیم
    مطالبی رو عنوان کنم که حاوی نکات جدیدی باشه و بعضی نکات که تا بحال کسی از زبان من نشنیده.

2- چطور شد که سایت P3world تاسیس شد؟ و بعد از اون انجمن ها؟

شبیه به یک کنجکاوی و حس ماجراجویی نوجوانانه بود، من به واسطه ی علاقه ای که به شطرنج داشتم و از سن کودکی در کلاس ها و مسابقات شطرنج شرکت
    میکردم با دوستانی آشنا شدم که منجر به دوستی های نزدیک و صمیمانه شد و مثل همه ی کسانی که دوستانی دارند و با اونها موضوعاتی رو تجربه میکنند و در
    جاهایی همسفر شده و یا ایده هایی رو به اجرا در میارند ما هم در اون دوره (14-15 سال پیش) و زمانی که هنوز اینترنت و حتی کامپیوتر مثل الان در بین همه ی
    مردم عمومی نشده بود تجربیاتی در زمینه های مختلف کامپیوتر و اینترنت رو امتحان کردیم که باعث پیشرفت دوستی و نزدیکی بیشتر ما شد.

دوستی ما در زمینه ی شطرنج بود ولی به واسطه ی اینکه علاوه بر شطرنج از دیدگاه کامپیوتر و اینترنت هم حرف مشترک زیادی داشتیم به هم نزدیکتر شدیم.

در اصل دوستی با ویروسی به نام "Trojan Horse Virus" شروع شد که یک تروجان محسوب میشد.

یک تروجان که اگر فایل Client اون روی کامپیوتر اجرا میشد، حمله کننده میتونست زمانی که قربانی به اینترنت متصل باشه بعضی از کنترل های کامپیوترش رو
    به دست بگیره، مثلا درب درایو نوریش رو باز و بسته کنه و ... (فکر کن اون موقع با اون اینترنت های دیالاپ انتظار داشته باشی که طرف به اینترنت هم متصل باشه
    و مثل الان نبود که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنیم وصل بودن به اینترنت مثل نصب بودن درایور کارت گرافیک قابل انتظار باشه) بخاطر همین ما این ویروس رو روی
    خودمون امتحان میکردیم و قرار میزاشتیم فلان ساعت به اینترنت وصل بشیم و این قابلیت ها رو تست کنیم و کلی هم باهاش ذوق میکردیم

و یا بازی فیفا نسخه 2000 رو با وصل کردن خط تلفن به مودم و گرفتن شماره تماسی که اونور خط هم تلفن رو به مودم وصل کرده و در بازی فیفا 2000 منتظر تماس
    هست ارتباط برقرار میکردیم و به صورت تلفنی بازی آنلاین دو نفره انجام میدادیم (این جزئی از قابلیت های فیفا 2000 بود)
    احتمالا دوستان یادشونه که اون زمان فیفا 2000 با گزارش جواد خیابانی هم منتشر شده بود و یکی از قابلیت های دیگه ی این بازی این بود که نقطه گل داشت و
    کافی بود توپ رو میرسوندی به کناره ها و سانتر میکردی و بازیکن شما درون هیجده قدم با برگردون گل میزد، توی این بازی مهم این بود که کدوم طرف بیشتر میتونه
    توپ رو به کناره ها برسونه، همون شخص برنده میشد مثلا با نتیجه 20-18 یکی از بازی هامون به پایان رسید، البته میتونید هیجان و اضطراب یه همچین بازی
    رو اون هم در حالتی که دارین به صورت تلفنی انجام میدن رو متصور بشین.

اما در ادامه ی تجربه ی "Trojan Horse Virus" تصمیم گرفتیم که بجای اینکه این ویروس رو روی همدیگه تست کنیم یک نفر رو انتخاب و بدون اینکه خودش خبر
    داشته باشه فایل Client رو روی کامپیوترش اجرا و مثلا درب درایو نوریش رو باز و بسته کنیم تا طرف بترسه راهی پیدا نکردیم، تا اینکه متوجه شدیم دوستی
    مشترک علاقه ی خاصی به بازی The Ant داشت (داستان مورچه ها) تصمیم گرفتیم که این فایل Client رو به عنوان یک فایل مکمل بازی The Ant به اون دوست
    بدیم و بهش بگیم که با نصب این فایل مراحل جدیدی به بازی The Ant اضافه میشه، ولی خب طرف میفهید که فایل رو از ما گرفته، پس تصمیم گرفتیم که
    کلک رشتی بزنیم یک آدرس اینترنتی رایگان ثبت کردیم و یک صفحه ی HTML ساده با یک تصویر از بازی The Ant و توضیح اینکه این فایل مراحل زیادی به
    بازی The Ant شما اضافه میکنه ساختیم و لینک صفحه رو برای اون دوستمون با یک ایمیل آدرس ناشناس، ایمیل کردیم.

البته هیچ وقت این پروژه به ثمر ننشست چون هیچ وقت اون دوستم متوجه اون ایمیل نشد و ما هم نمیتونستیم بهش بگیم که ایمیلت رو چک کن روی لینک کلیک کن و ...

تجربه ی ساخت اون فایل HTML و قرار دادنش روی اینترنت برای ما اقوا کننده تر از تجربیات قبلی در زمینه های مختلف کامپیوتر و اینترنت بود. و بعد از چند سال
    که دوستی ما ادامه داشت تصمیم گرفتیم یک وبلاگ بزنیم و درون اون وبلاگ محتوای فارسی (اعم از آموزش، نرم افزار و ...) قرار بدیم.

یک وبلاگ با آدرس رایگان .tk ثبت کردیم و حدود یک سال روی اون وبلاگ کار کردیم که البته بازدید کننده هم تونستیم براش جذب کنیم چون در اون زمان این همه
    سایت و ... نبود و راحت میشد برای یک وبلاگ حتی با دامنه ی .tk یوزر آورد.

حدود یک سال کار کردن در اون آدرس رایگان برای ما تجربیات زیادی همراه داشت و ما هم علاقمون به این حوضه زیاد شد و سعی در یادگرفتن و جلوتر رفتن کردیم.

بعد از اون به این نتیجه رسیدیم که این راه ما هست و راهی هست که ما واقعا دوست داشتیم درونش حرکت کنیم و تصمیم جدی گرفتیم که به صورت رسمی
    و با دامنه ی ثبت شده یک سایت راه اندازی کنیم.

بعد از مدتها فکر و تبادل نظر به دامنه ی P30world.com رسیدیم و دامنه رو ثبت کردیم و در تاریخ 18 آذر سال 1382 سایت P30world افتتاح شد.
    محتوای ما برای سایت P30world بیشتر معرفی و دانلود نرم افزار بود و چون در اون زمان محتوای فارسی به این صورت فعلی یا تعریف نشده بود و یا خیلی قابل
    توجه نبود به زودی P30world مورد توجه قرار گرفت و بازدید کنندگان زیادی رو به خودش اختصاص داد و بخش کامنت های هر مطلب پر بود از کاربرانی که در اون
    کامنت ها در مورد اون نرم افزار خاص به پرسش و پاسخ میپرداختند و یا حتی سوالات کامپیوتری و سوالاتی غیر مرتبط با موضوع اون صفحه مطرح میکردند که
    همین باعث به وجود اومدن ایده ی افتتاح انجمن های P30world شد که یک بخش اختصاصی و مجزا باشه برای پرسش و پاسخ و رفع ایراد کاربران در مورد
    نرم افزار، کامپیوتر، سخت افزار و ... که بعد به سایر حوضه ها مثل موضوعات علمی، موسیقی، فیلم، بازی های ویدیویی و ... هم رسید.

3- با کدامیک از دوستان انجمن از گذشته تا کنون رابطه ی دوستانه (غیر مجازی)بیشتری دارید؟

همه ی کسانی که در انجمن عضوی از تیم مدیریت شدند (در هر سطحی از عضویت در تیم مدیریت) از اعضا و کاربران عادی انجمن بودند که با فعالیت در بخش های
    مختلف به عنوان عضو تیم مدیریت انجمن انتخاب شدند، در دوره های مختلف دوستان زیادی به تیم مدیریت انجمن اضافه شدند که با تعدادی از اون دوستان خودم به
    صورت شخصی و خارج از دنیای مجازی در ارتباط بودم و هستم.

در واقع زمانی که ما P30world و انجمن رو راه اندازی کردیم من یک نوجوان 16-17 ساله بیشتر نبودم و بسیاری از اعضای تیم مدیریت دوستانی بودند که بزرگتر از من
    بودند و اینکه با من همکاری میکردند و در یک تیم حضور داشتیم حس عجیبی داشت که من رو به عنوان ادمین خودشون پذیرفته بودند و مسائل رو با هم پیش میبردیم.

اگر بخوام نام ببرم از دوستان، بچه های زیادی هستند که میشه ازشون نام برد که در دنیای واقعی هم باهاشون در ارتباط بودم، از طریق تماس تلفنی، ملاقات های
    حضوری یا جلسات آنلاین و یا جلسات حضوری.

من میخوام از این نفرات که از دوستان نزدیک من بودند نام ببرم :

از "مهران - MaFia" که بارها در موردش و رابطه ی دوستانه و صمیمی که بینمون بود گفتم که یکی از الگو های من بودند

از "علی - Saghy" که خاطرات زیادی و تجربیات زیادی رو در کنارش داریم و یکی از الگوهای من بودند

از "بابک - Babak" که از دوستان بسیار خوب و نزدیک من بودند

از "امید - OMID" که از دوستان و مدیران قدیمی و دوست داشتنی انجمن بودند

از "صابر - Sa3er" که بسیار با هم در ارتباط بودیم و خیلی هم رابطمون صمیمی بود

از "امین - Amin" که ارتباط بسیار نزدیکی با هم داشتیم

از "محمدرضا - M.R.M" که از دوستان نزدیک من بودند

تا "شاهین - Shahin_King" که از دوستان بسیار بسیار خوب من در انجمن هستند، شاهین با یک فاصله ی بسیار زیاد قدیمی ترین عضو تیم مدیریت انجمن های
    پی سی ورلد هست و تمام این مدت رو به صورت مداوم عضو تیم مدیریت بوده و من و شاهین از نظر دیدگاه و احساس به انجمن ها حس های نزدیک به هم داریم
    و من خیلی خیلی خوشحالم که شاهین رو همچنان در انجمن به عنوان یکی از سوپرمدیران میبینم و امیدوارم که تا وقتی من هستم، شاهین هم باشه.

حیفم اومد اینجا از سوپرمدیران پرتلاش فعلی، "آرمان - Stream" و "سروش - Soroush" و "مهران - Mehran" و دستیار انجمن "تینا - Tina" یادی نکنم
    تیم خوبی که این یکی دو سال اخیر حضورشون در کنار هم برای انجمن بسیار مفید بوده و امیدوارم این جمع دوستان خوبم رو سالیان زیادی در انجمن ببینیم.

4- کدوم یک از انجمن های پی سی رو در حال حاضر ، قوی تر از سایر بخش ها میدونین؟ ( البته امیدوارم که این کلیشه رو نداشته باشین که همه ی این انجمن ها مثل فرزندانتون هستن )

نه دیگه قرار شد جواب کلیشه ای ندم. فکر میکنم از بخش های تخصصی انجمن (منظور از تخصصی اینه که با توجه به نام "P30world - دنیای کامپیوتر" اون
    بخش هایی که با توجه به "این نام" بخش تخصصی انجمن میشه ازشون نام برد)، میخوام به انجمن های سخت افزار و لپ تاپ اشاره کرد، میتونم به انجمن های
    نرم افزاری اشاره کنم.

از بخش های دیگه ی انجمن که الان قوی هستند از انجمن های موسیقی، فیلم (که با وجود تمام محدودیت هایی که اجبارا براشون به وجود اومد باز هم روی پا
    هستند و طرفداران خودشون رو دارند) نام میبرم، از انجمن ادبیات نام میبرم، از انجمن موضوعات علمی نام میبرم، از انجمن متفرقه نام میبرم که بعد از تحولات
    بسیار زیاد از دوران قدیم، نسخه ی جدیدش با مدیریت Babak و بعد با حضور "سروش - Soroush" یکی از انجمن های خوبمون هست، میخوام از انجمن ورزش هم
    نام ببرم که خودم یکی از مخالفین سرسخت ایجاد انجمن ورزش بودم چون اعتقاد داشتم برقراری یک مدیریت عادلانه در بخش ورزش سخت هست، که آیا منه مدیر
    که شخصا طرفدار دو آتیشه ی یک تیم باشگاهی هستم میتونم طرفداری خودم رو در مدیریت دخالت ندم؟ مثلا اگر طرفدار بارسلونا و مسی هستم و همه جا حتی
    اگه بشار اسد بیاد بگه که مسی بهتر از رونالدو هست اون رو توی بوق بکنم و مخالفینم رو با ابزار مدیریتی محدود کنم و بعد یکی مثل مارادونا که آرژانتینی هم
    هست بیاد و بگه که رونالدو اندکی بهتر از مسی هست سکوت کنم؟ ... البته به همین خاطر یکی از قوی ترین تیم های مدیریت رو بخش ورزش داره و داریم سعی
    میکنیم که مدیریت انجمن ورزش نظرات و سلایق شخصی خودش رو در مدیریت انجمن دخالت نده ... و در آخر بگم که با همین نیت امیدوارم انجمن ورزش به صورت
    عادلانه در حال مدیریت باشه.

5- شخصا بیشتر به کدوم انجمن ها علاقه دارین؟ و دوست داشتین در کدوم انجمن فعالیت بکنین؟

شخصا با توجه به علاقه ی خودم (فقط از نظر احساسی و نه تجربی-علمی) به ادبیات، موسیقی، فیلم و علوم انسانی این بخش ها رو دوست دارم و دوست
    داشتم در اونها فعالیت کنم
    و یا حتی در بخش ورزش به واسطه ی علاقه ی قلبی من به ورزش تنیس (به عنوان طرفدار و نه بازیکن) و به ورزش شطرنج (به عنوان یه علاقمند) دوست داشتم
    در این انجمن فعالیت داشته باشم.
    و حتی شرکت در بحث های انجمن متفرقه که گاهی آدم رو قلقلک میده
    بخاطر اینکه بازی های ویدیویی هم دوست دارم، دوست داشتم انجمن بازی های ویدیویی رو هم به عنوان حوضه ی فعالیتم انتخاب کنم.

6- این نقل قول ، از صحبت شماست 8 سال پیش و در تاپیک قبلی مصاحبه با اعضا :
    حتما طرح های بسیاری برای آینده داریم و خواهیم داشت، مطمئنا کاری میتونه دوام و ثبات داشته باشه که توش طرح و ایده های نویی وجود داشته باشه در غیر این صورت کار بعد از مدتی به یک نواختی روی میاره و بعد سقوط !

الان چقدر به اون طرح ها وایده هایی که داشتین رسیدین و اجرا کردین؟ (چند مورد رو نام ببرید)

ایده هایی که داشتیم زیاد بودند، ایده هایی به اجرا در اومدن و به اون اهداف و ایده ها دست پیدا کردیم، تعدادی بنابه دلایل مختلف به اجرا در نیومدن و تعدادی
    هم جایگزین شدند.

مثلا ایده ها و طرح هایی با هدف گسترش انجمن برای عضو گیری بیشتر که منجر شد به عضویت یک میلیون کاربر که در بین انجمن های فارسی زبان یک نمونه
    هست.

و یا ایده ی اجرای بخشی به عنوان فروشگاه آنلاین برای عرضه و فروش بعضی محصولات

اینها دو موردی بود که الان میتونم بهش اشاره کنم.

7- راز پایداری در اوجِ انجمن در گذر این سالیان رو در چه عواملی میبینید؟ اوج دوران انجمن رو چه سالی میدونید؟ چرا؟

به صورت خلاصه بخوام بگم : حضور مستمر، فعال و تاثیر گذار تیم مدیریت انجمن در مباحث، تاپیک ها و کنترل و مدیریت انجمن ها میتونه به عنوان نکته مهم، تاثیر گذار
    و غیرقابل کتمان ( و نه تنها راز ) پایداری در اوج هر بخش از انجمن و یا کل مجموعه ی انجمن ها باشه.
    هر دورانی رو میشه اوج دوران انجمن های P30world دونست، بستگی داره از چه جهتی بهش نگاه کنیم
    مثلا از نظر تعداد ثبت نام در روز، تعداد پست، تاپیک در روز، از نظر تعداد ورودی از طریق سرچ های جستجو در روز میشه به دورانی که درونش هستیم (سال 2012-2013)
    اشاره کرد.
    ولی من اگر بخوام یک دوره رو نام ببرم که دوست داشتم انجمن با وجود تمام نکاتی که در خط بالا اشاره کردم در اون دوران همچنان سیر میکرد، حدفاصل بین سال های
    2006 تا 2009 رو اشاره میکنم.
    اینکه چرا - شاید دلیل اصلیش برای من به دلیل مشغله ی شخصی کمتر من در اون دوران بود که باعث میشد بیشتر و بیشتر در انجمن حضور داشته باشم و با دوستان
    در ارتباط بودم و کارهای زیادی در انجمن ها انجام میدادیم
    یادم نمیره که اون سالها ساعت های زیادی در انجمن بودم، بعضی روزها بیش از 12 ساعت در انجمن حضور داشتم و چه شب هایی که تا ساعت 4 صبح بیدار میموندم
    و با مدیران و سوپرمدیران جلسه و مذاکره و طرح و ایده و اجرا و ...

8- جو انجمن نسبت به چندسال قبل آیا تغییری کرده؟

بله، 100%

همه چیز در حال تغییر کردنه ... من تغییر کردم، شما تغییر کردی، جامعه تغییر کرده، جهان تغییر کرده

حتما انجمن هم تغییر کرده
    یه زمانی تعداد انجمن های فارسی زبان اینترنت به تعداد 10 انجمن هم نمرسید

ولی الان بیش از صدها انجمن فارسی وجود داره که ممکنه حتی شما ندونین که وجود دارند (نه اینکه یوزر و فعال نداشته باشند، با وجود اینکه یوزر و فعال دارند باز هم
    ممکنه شما نشناسیدشون، یا حتی فعال ها و یوزرهای اونها اینجا رو نشناسند)

اینترنت تغییر کرده، انجمن پی سی ورلد هم تغییر کرده.

9- واضح هست که از لحاظ کمیت ما شاهد رشد قابل توجه کاربرها و مطالب انجمن بودیم بنظرتون از لحاظ کیفیت وضعیت به چه صورت هست؟

از نظر کیفیت در بعضی از بخش ها افت داشتیم و میشه با نام فاجعه ازش یاد کنم، مثلا انجمن های موبایل ما در یک دوره ای بهترین بخش انجمن های ما بود و در اینترنت
    فارسی حرف اول رو میزد، که الان به هیچ وجه اینطوری نیست و وضعیت خوبی نداره و البته ما به فکر هستیم (هرچند دیر) ولی داریم تحولات بزرگی برای اون بخش ایجاد
    میکنیم

در سایر بخش ها هم وضعیت های متفاوتی داریم، بعضی جاها مثل موبایل که اشاره کردم افت کیفیت داشتیم و در بعضی بخش ها کیفیت مون بهتر از قبل هست

اسم بخش هایی که کیفیت بالایی به نسبت گذشته دارن رو نمیبرم چون نمیخوام به صورت شعاری و تبلیغی باشه، اون بخشی که به نظرم کیفیتش افت کرده رو نام بردم

برای بالا آوردن بخش هایی که کیفیتشون افت کرده برنامه داریم و برای حفظ کیفیت بخش های با کیفیت هم تلاش میکنیم.

10- رنگبندی سمت های انجمن (ادمین ،سوپر مدیر ،مدیر...) با چه کسی و برچه مبنایی بوده؟

رنگبندی سمت های انجمن رو شخصا و به صورت تقریبا دیکتاتور مآبانه اینجانب انجام میدم

البته حتما نظرات سایر اعضای تیم مدیریت رو هم جویا میشم و در بعضی موارد بعد از تغییر اگر اعضای اون گروه خاص از رنگشون ناراضی بودند سعی میکنم با توجه به
    نظراتشون رنگشون رو تغییر بدم.

11- جزو محدود سایت های هستید که انجمنش از خودش محبوب تره . اول از همه بفرمایید این مورد خوبه یا بد؟ و فکر میکنید دلیل این مورد چی بوده و برنامتون برای تقویت سایت دانلود؟

بله درست میفرمایید، الان 75 درصد ورودی به کل دامنه ی P30world مربوط به بخش انجمن های گفتگو هست، البته به نظرم نمیشه گفت این مورد خوبه هست یا بد،
    مثبت هست یا منفی

راستش رو بخواین دلیل اینکه که چرا انجمن پی سی ورلد بیشتر از سایت پی سی ورلد محبوبه و یا به نسبت سایر سایت ها بخش انجمنمون از سایت محبوب تره رو
    نمیدونم.

شاید بعد از راه اندازی انجمن، بخش سایت پی سی ورلد افت و بخش انجمن صعود کرد هرچند خاصیت و موضوع انجمن و سایت ارتباط نزدیکی با هم نداشت و شاید
    این توضیح من منطقی نباشه، با این حال برای تقویت سایت ما در حال برنامه ریزی و تغییرات عمده هستیم که به زودی شاهدش خواهیم بود که امیدوارم بخش سایت
    هم تکونی بخوره و مطمئنا اگر بخش سایت قوی تر بشه انجمن رو هم قوی تر خواهد کرد

12- آیا تا به حال بفکر vip کردن انجمن افتادین؟ و کلا نظرتون در مورد انجمن های که فقط به اعضای ویژه سرویس میدن چیه ؟

اول بگم هیچ نظری در مورد انجمن هایی که فقط و فقط به اعضای ویژه سرویس میدن ندارم و حتی اگر هم مخالف 100% انجمن هایی که فقط و فقط به اعضای ویژه
    سرویس میدن باشم ولی چون دلیلشون برام قابل درک نیست سعی میکنم به این موضوع اشاره نکنم.

البته انجمن هایی هم هستند که در عین رایگان بودن عضویت و فعالیت، برای بعضی سرویس ها و امکاناتشون قابلیت VIP راه اندازی کردند که در ازای پرداخت مبلغی
    اون دسترسی ها و امکانات رو در اختیار اعضای VIP قرار میدن و باز هم اگر کسی بخواد به صورت رایگان میتونه از سایر بخش ها و امکانات استفاده کنه.

ما هم بخاطر برطرف کردن مشکلاتی که در راه تامین هزینه های نگهداری سایت و انجمن باهاشون مواجه بودیم و هستیم به فکر راه اندازی سرویس VIP افتادیم
    (البته اون نوع از سرویس که عضویت و فعالیت انجمن باز هم به صورت رایگان باقی بمونه و فقط بعضی امکانات و دسترسی ها در اختیار اعضای VIP قرار بگیره)
    ولی بعد از ماهها و ساعت ها جلسه، همفکری، بحث و ... تصمیم بر این شد که فعلا این قضیه برای مدت نامحدودی مختومه اعلام بشه و فعلا ما سرویس VIP
    راه اندازی نخواهیم کرد.

13-برخی قابلیتها هست که در خیلی از انجمنها فعاله، اما در پی سی علیرغم اینکه بارها هم کاربران پیشنهاد دادن هنوز نمیبینیم ؛ مواردی مثل چت باکس و سیستم امتیاز دهی به پستها، وبلاگ و ... ، دلیل خاصی داره که این قابلیتها اضافه نمیشه به انجمن ؟

بله مشخصا دلیل خاصی داره و اون هم مشکل تامین هزینه ی مالی برای نگهداری انجمن هست، چون با اضافه شدن قابلیت هایی که اشاره کردید، به صورت
    مشخص بعضی از اون قابلیت ها هم هزینه در بر خواهند داشت و هم برروی سرور فشار مضاعفی خواهند آورد که ما رو مجبور به قوی تر کردن سرور میکنند
    و سرور قوی تر یعنی هزینه ی بیشتر، بخاطر همین ما مجبوریم بعضی از قابلیت ها رو به رغم پیشنهادات بسیار زیاد اجرا نکنیم که دلیل مشخصش رو عرض کردم،
    حتی برای مثال موضوع "وبلاگ" که من شخصا هم علاقه ی خاصی دارم که در انجمن وبلاگ داشته باشیم و مطمئنا اگر روزی این قابلیت رو بتونیم اجرا کنیم خودم
    شخصا وبلاگم رو فعال میکنم و با نوشتن مطلب سعی به برقراری ارتباط با اعضای انجمن خواهم کرد باز هم با وجود علاقه ی شخصی من نتونستیم این پیشنهاد
    رو اجرا کنیم.

ولی به این نکته هم توجه کنیم که یک سری از قابلیت ها و امکانات انجمن ها هست که برای کاربران انجمن یا کاربران فعال به صورت پیش فرض تنظیم شده و
    همون قابلیت در بعضی از انجمن های دیگه به عنوان قابلیت یوزر VIP در حال عرضه و فروش هست.

14-خاص ترین کاربرها سوای رتبه و سوابق مدیریتی بنظرتون در طی این سالها چه کسانی بودند؟دلتون برای کدوم کاربرها(که از جامعه مجازی فاصله گرفتند) تنگ شده؟ (لطفا چند نفر رو نام ببرید)

عجب سوالی

خاص ترین کاربرهای انجمن یا از جهت مثبت باید خاص ترین بوده باشند و یا از نظر منفی.

از نظر منفی که احتمالا همه خاص ترین های منفی الان بن شده هستند و چون بن شده هستند دلم براشون تنگ نشده

ولی خاص ترین های مثبت :

یک بخشی از این خاص ترین های مثبت عضوی از تیم مدیریت بودند و من دلم براشون تنگ شده

البته چون قرار شد کلیشه ای صحبت نکنم این رو بگم که مطمئنا دلم برای همه ی اعضای اسبق تیم مدیریت تنگ نشده، ولی دلم برای اکثریت اعضای
    تیم مدیریت که مطمئنن جز خاص ترین های مثبت انجمن بودند تنگ شده

اسامی یک عده از الیت اون دوستان رو در جواب سوال 3 نام برم، که دلم واقعا براشون تنگ شده

بخشی از دوستانی که از اعضای انجمن بودن و در زمان جواب دادن به این سوالات یادم اومد که دلم براشون تنگ شده رو نام میبرم مثل
    (البته بعضی از دوستان همچنان آنلاین میشن ولی حضور کمرنگتری نسبت به گذشته دارند) :

R e Z a, sourena, Wisdom, Hoom@n, Ehsani, Rozedidar, Saviss, H a m e e d, leuven

اگر از سایر دوستان نازنینم نام نبردم بزارید به حساب کهولت سن!

15- فکر میکنید همراهی شما با پی سی ورلد تا چه زمانی خواهد بود؟

فکر میکنم، شاید تا زمانی که پی سی ورلد هست. ...

16-اهداف بلندمدت شما جهت پیشرفت بیشتر انجمن چیست؟

همون اهدافی که از خیلی قبل داشتیم، در همون جهت ادامه خواهیم داد

اینکه بتونیم محیطی رو با کمک اعضای محترم و تیم مدیریت ایجاد کنیم که کاربران فارسی زبان بیشتری بتونن از انجمن های P30world استفاده کنن و در اون حضور
    فعال داشته باشند و مرجعی باشه برای همه ی فارسی زبان ها

17- ناراحت کننده ترین موضوعی که در انجمن براتون اتفاق افتاده چی بوده؟

اینکه عده ای از افراد نادان فکری و ناتوان ذهنی در انجمن ها نتنها به بعضی از اعضای تیم مدیریت که بدون چشم داشت در انجمن فعالیت مدیریتی انجام میدهند
    فحاشی میکنند بلکه رکیک ترین حرفها رو به خانواده و نزدیک ترین افرادشون نسبت میدن

واقعا این موضوع برای من دردناک و ناراحت کننده هست

18- تا حالا شده خواسته باشید در یک بحث نظر خودتون رو بگید اما بخاطر سمت تون اینکار رو نکرده باشید؟

بله، متاسفانه بسیار زیاد اتفاق افتاده

البته در بعضی موارد اومدم و پست هم ارسال کردم، ولی خیلی محدود بوده

البته این مشکل فکر کنم قابل حل هست، کافیه بیشتر توی مباحث شرکت کنم، این هم عادی خواهد شد.

19- از شرایط حال خودتون راضی هستین؟ فکر میکنید 10 سال آینده به آنچه از خودتون انتظار دارین میرسی؟

تا حدودی بله راضی هستم، البته اون بخشی هم که از خودم رضایت ندارم رو فکر میکنم تا 10 سال آینده بتونم برطرف کنم چون خیلی سخت و دور از دسترس نیست.

20- بزرگترین تحولی که در زندگیتون اتفاق افتاده چی بوده؟

مطمئنا P30world بزرگترین تحول در زندگی من بود

اینکه به عنوان یک نوجوان 16-17 ساله مجموعه ای از اعضای مختلف با سلایق گوناگون از سراسر کشور رو با کمک یک تیم مدیریت که به طور میانگین سن بالاتری
    از من داشتند رو مدیریت کنم مطمئنا لحظات سخت و دشوار و پراضطرابی رو برام رقم زد که تجربیات زیادی رو برام به همراه داشت
    این بزرگترین تحول زندگی من بود بدون شک و شخصیت فعلی من رو شکل داد

21- اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟

یک روز زودتر به عیادت مادربزرگم در بیمارستان میرفتم ... مادربزرگم بخاطر یک مشکل کوچیک (نمونه برداری از سنگ کیسه صفرا) در بیمارستان بستری میشه و
    قرار بود من به عیادتش برم، چون فکر نمیکردم مشکل مادربزرگم حاد باشه عیادت رفتن در بیمارستان رو به فردا موکول کردم (بخاطر خستگی به دلیل جلسه ی
    طولانی در مورد انجمن) ولی فردایی در کار نبود و ایشون به رحمت خدا رفتند.

22- بزرگترین دغدغه ی فکریتون در حال حاضر چی هست ؟

آینده خودم و البته گره خورده به وضعیت اقتصادی و مشکلات موجود در کشور که الان به حدی رسیده که دغدغه ی همه ی مردم هست حتی اونهایی که از نظر
    مالی در وضعیت خوبی هستند.

البته به نظر میرسه الان روند مقداری معکوس شده و شیب ملایم تر شده و امید برای بهبود وضعیت بالا رفته ...
    ولی برای بازگشت به وضعیت 8-9 سال پیش (که حتی بعضی هامون یادمون رفته در چه آرامش نسبی زندگی میکردیم) فکر کنم زمان زیادی باید صبر کرد، ولی
    امیدوارم چون امید بذر هویت ماست!

23- یک بار میخواستین در تاپیک ازدواج پست بدین که تاپیک بسته شد، گذشت و گذشت تا دوباره تاپیک ازدواج باز شد و دوباره بسته شد و شما هم پستی ندادین بالاخره، از همینجا و همین تریبون! بفرمایید که نظرتون به طور کلی راجع به ازدواج چی هست؟

والا من اونجا در جواب یک عده میخواستم موضوعی رو مطرح کنم که خب جاش همونجا بود و اینجا نمیشه در موردش حرف زد چون اونها نمیتونن در این تاپیک جواب بدن

ولی در مورد بخش آخر سوال بخوام خلاصه بگم : به نظرم ازدواج یکی از حساس ترین مراحل زندگی نیست، بلکه حساس ترین مرحله ی زندگی هست، که اگر همه چیز
    (معیار، انتخاب، مسیر و ...) درست پیش بره حتی اگه تا قبلش آدم موفقی نباشی میتونه آدم رو به موفقیت سوق بده و اگر یکی از چیزها (معیار، انتخاب، مسیر و ...)
    اشتباه باشه حتی اگه تا قبلش آدم موفقی باشی میتونه تو رو به شکست کامل برسونه، شکست مطلق در زندگی، کار و آینده.

24- فکر میکنید مدیریت در دنیای مجازی ایا زمینه ساز افزایش قابلیت های مدیریتی دردنیای واقعی میتونه باشه؟

فکر میکنم آره، در واقع تجربه ی من توی این 10 سال که در انجمن فعالیت میکردم و با افراد زیادی سروکار داشتم و چیزهای زیادی که از این فعالیت ها یادگرفتم در دنیای
    واقعی بسیار به من کمک کرد

در جواب به سوال 20 که بزرگترین تحول زندگی خودم رو پی سی ورلد دونستم یکی از دلایلش همین نکته بود، اینکه حضور در این محیط باعث پیشرفت من در دنیای واقعی شد

25- بدترین و بهترین خصوصیت اخلاقیتون از دید خودتون ؟

بدترین خصوصیت اخلاقی من از دید خودم اینه که گاهی خیلی زود اعتماد میکنم و اگر تجربه ی بدی از اعتماد سریع برام پیش بیاد به هیچ وجه عبرت نمیگیرم و بازهم
    سریع اعتماد میکنم

بهترین خصوصیت اخلاقی من از دید خودم بازهم همون بدترین خصوصیت اخلاقی منه! یعنی اعتماد سریع

تناقض وحشتناکی هست در حده دیوانگی و جنون، از اعتماد سریع جاهایی پاسخ هایی گرفتم که باعث میشه این موضوع رو به عنوان بهترین خصوصیت اخلاقی خودم
    بدونم حتی با توجه به اینکه بدترین خصوصیت اخلاقی خودم هم هست!

26- چرا شطرنج؟

علاقه ی شخصی من از کودکی آغاز شد، تصویری که برای من ایجاد شده بود در دوران کودکی حاصل مشاهده ی بازی شطرنج در بین اطرافیان بود، من کوچیک بودم،
    میدیدم دو نفر میشینن پشت یک صفحه که 64 خانه داره (البته اینکه تعدادش چندتاست رو بعدا که بزرگتر شدم فهمیدم) یکی در میان خانه هایی با رنگ های تیره و روشن
    وجود داره، هر طرف مهره هاشون یک رنگه و در تضاد رنگ مقابل و در خانه هایی با رنگ های متضاد با هم رقابت میکنند، هر دو طرف مهره هایی یکسان دارند،
    چینش مهره ها دقیقا مشابه هم هست و در مقابل هم، حرکت ها نوبتی هست، یکی سفید و یکی سیاه، پس چطور یکی برنده میشه و دیگری بازنده؟

این جرقه ی علاقه من به شطرنج بود

27- آیا شطرنج در زندگی و نوع نگرشتون تأثیری داشته؟ اگر بله چگونه؟

بله، خیلی خیلی زیاد

در ادامه ی جوابی که برای سوال قبل نوشتم توضیح میدم، همون مسائلی که از مشاهده ی شطرنج منو به این رشته علاقمند کرد و باعث شد بعد از یادگیری و حضور
    فعال در این زمینه به فعالیت بپردازم در من و نوع نگرش من به زندگی تاثیر بسیار زیادی داشته، در پاسخ به سوال 20 از پی سی ورلد به عنوان بزرگترین تحول زندگی خودم
    نام بردم، مطمئنا شطرنج در رتبه ی بعدی قرار میگیره از نظر متحول کردن و ترسیم کردن نوع نگرش من به زندگی و مسائل مختلف

شاید بتونم اشاره کنم از مواردی که از شطرنج یاد گرفتم و در دنیای واقعی این موارد رو همیشه سعی کردم زمان تصمیم گیری و اجرا در فکرم مرور کنم ...مثلا : در هر
    مسئله ای شما اگر یک حرکت انجام میدهید، طرف مقابل شما هم میتونه و باید یک حرکت انجام بده، ممکنه طرف مقابل شما حرکتی انجام نده ولی بالاخره حتی اگه
    شده همه ی حرکت ها رو باهم در مقابل شما انجام میده

شما برای پیروزی نیاز به یک تیم دارید، تیمی با قابلیت های مختلف ولی مهم ترین نکته این است که اعضای تیم باید یک رنگ باشند (حتی اگر سیاهند!)

ممکنه شما شروع کننده ی بازی باشید (سفید شروع کننده بازی در شطرنج است) ولی هیچ تضمینی برای این نیست که پایان دهنده به بازی هم شما باشید،
    به خانه ی 64 فکر کن!

28- با روشهای آغازین بازی تا چه حدی آشنا هستین؟ آیا تمامی اونها رو به یاد دارین؟ با کدوم آغاز بیشتر مأنوس هستین ؟

همه ی بازیکن هایی که به صورت جدی به شطرنج به عنوان یک رشته ی ورزشی نگاه کرده و اون رو ادامه میدهند و دنبال میکنند باید تا حدی به روش های
    آغازین بازی (شروع بازی - واریانس) آشنایی داشته باشند

اینکه میگم "باید" چون هر بازی که به "وسط بازی" و احتمالا "آخر بازی" میرسه باید از یک شروع بازی خوب خارج بشه در غیر این صورت شما در شروع بازی اشتباه خواهید کرد
    و اگر در شروع بازی هر طرف اشتباهی انجام بده و هر نوع برتری (مهره یا فضا و ...) به حریف بده میتونه این موقعیت رو در اختیار حریف قرار بده که از اون برتری استفاده کرده
    و بازی رو آروم آروم به نفع خودش خاتمه بده.

تقریبا شروع بازی ها رو به خاطر دارم، من با مهره ی سفید در صورت e4 و پاسخ e5 شروع بازی "ایتالیایی" و یا در مواردی شروع بازی "اسپانیایی یا همون روی لوپز"
    رو انتخاب میکردم و در صورت d4 به سمت "گامبی وزیر" میرفتم.

من با مهره ی سیاه در جواب e4 "سیسیلی دراگون" بازی میکردم و در مواقعی "سیسیلی نایدروف" رو انتخاب میکردم و در جواب d4 با مهره سیاه معمولا "هندی شاه" بازی میکردم.

29- کدوم یک از مهره‌های شطرنج رو بیشتر می‌پسندین ؟ و چرا؟

نمیشه به این صراحت گفت کدوم مهره های شطرنج رو بیشتر می پسندم چون هر کدوم قابلیت و خاصیت خودش رو داره و مطمئنا براساس امتیاز هر مهره
    (وزیر = 10 ، رخ = 5 ، فیل = 3 ، اسب = 3 ، پیاده یا همون سرباز = 1) میشه گفت کدوم در بازی ارزش بیشتری دارن ولی هر کدام نقش خودشون رو بازی
    میکنن و در هر پوزیشنی هر مهره ای میتونه برتر باشه

جدای همه ی این ها من اسب رو بیشتر دوس دارم چون اولا مثل همتای خودش فیل به رنگ وابسته نیست و میتونه در هر خانه ای از هر رنگی پا بزاره،
    دوم تنها مهره ی صفحه هست که هیچ مانعی راهش رو سد نمیکنه و تنها مهره ای هست که به خانه هایی میره که به صورت قطری یا ستونی (مثل رخ یا وزیر یا فیل)
    در مجاورتش نیستند

ولی باز هم این تا قبل از شروع یک بازی در ذهن من هست

وقتی بازی شروع شد با توجه به نوع بازی شما تصمیم میگیرید که آیا مهره ی محبوبتون رو با یک فیل تعویض کنید یا نه.

30- آیا با قهرمانان شطرنج آشنایی دارین؟ از روی لوپز یا قبل از آن گرفته تا کارلسن / اگر آره میشه با حضور ذهنی که دارین نام چند نفر از اونها رو بنویسین؟

آره حتی اسماشون رو هم حفظ هستم

البته دلیل داره چون این مورد برای شطرنج بازها حیاتی و یک جورایی مثل جغرافیا برای سیاست مدارها هست (که یه وقتی یه نفری به اشتباه نگه انگلستان یک جزیره ای هست در غرب آفریقا)
    چنین حرف اشتباهی در شطرنج موجب سرخوردگی میشد.

در دورانی که در کلاس های شطرنج شرکت میکردم بخشی از کلاس ها در مورد قهرمانان شطرنج دنیا بود

ترتیبشون، سالهایی که قهرمان بودند، شروع بازی هایی که انجام میدادند، هر کدام چه برتری هایی داشتند

البته اصلاح کنم که روی لوپز اولین قهرمان "غیر رسمی" جهان هست و قبل از ایشون کسی به عنوان قهرمان جهان شناخته شده نیست و البته بخاطر نوع و برگزاری مسابقات
    قهرمانی جهان تا قبل از سال 1886 قهرمانان جهان رو با عنوان "قهرمانان غیررسمی جهان" نام گذاری کردند که از "روی لوپز 1570” تا "پاول مورفى 1884" میشه نام برد

ولی قهرمانان رسمی شطرنج جهان از "اشتاینیتز 1886" آغاز شد و استورهای شطرنج جهان یکی یکی اومدند ... لاسکر، کاپابلانکا، آلخین، ایوه، باتووینیک ... تا بابی فیشر، کارپف و کاسپارف،
    کرامنیک، آناند و الان هم کارلسن که بهش لقب نیمی انسان و نیمی ماشین میدن.

ممنون از وقتی که گذاشتین .

در پایان اگر حرفی باقی مونده بفرمایید .

در آخر ضمن تشکر از مسئولان انجمن متفرقه و این تاپیک

اعتراف کنم که وقتی شنیدم قراره تاپیک صندلی داغ تعطیل بشه و این تاپیک با موضوع مصاحبه جایگزینش بشه شخصا فکر نمیکردم که خوب از آب در بیاد و بیشتر موافق صندلی داغ بودم

ولی الان اعتراف میکنم که اشتباه کردم و بسیار خوب بود سوالات، همه ی سوالات فکر شده، دقیق و کامل بود و بسیار مفیدتر از صندلی داغ

موفق باشید

میثم

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

سلام به همراهان همیشگی

مهمان این هفته

ناظر انجمن موضوعات علمی

تاریخ عضویت Mar 2008

1-زینب خانم جهت اشنایی دوستان با شما يک معرفی مختصر از خودتون بفرماييد؟
    با سلام به همه ي دوستاني كه اين تاپيك رو ميخونن، زينب 24 ساله، فارغ التحصيل كارشناسي كامپيوتر-نرم افزار ساكن خرم اباد .در حال حاضر متاسفانه شغلي ندارم .

2-چرا sansi ؟
    راستش دوستان زيادي در مورد نام كاربريم همين سوال رو پرسيدن. اونموقع كه انتخابش كردم فكر نمي كردم توجهي رو جلب كنه. اين اسم كوتاه شده چند كلمه هست كه مربوط ميشه به اول اسم خودم و دوستان دوران دبيرستانم، اصلش "سانس سبز من" هست كه اون "ز" من هستم

اولين فعاليتم مربوط به يكي از تاپيك هاي بخش ادبيات بود.

4-دوستات با چه خصوصياتي می شناسنت؟
    خب براي جواب اين سوالتون از چند نفر سوال پرسيدم كه جواب هاي تقريبا مشابهي داشتند.
    دوستان دنياي مجازي : مهربون - اروم - زودجوش - گاهي محافظه كار - منصف
    دوستان دنياي واقعي : مهربون - شوخ - شيطون

5-با بچه های پی سی ورلد در خارج از انجمن هم در ارتباط هستی ? دوست داری با کی اشنا بشی؟
    اگر منظور اشنايي در انجمن و بعد ارتباط در بيرون باشه، فقط يك مورد بود كه اون هم ارتباط چندان مداوم نبود ولي اگر منظور ارتباط قبل از عضويت در پي سي باشه بله و هنوز هم ادامه داره هر چند دوستم ( صاحب حرف "ب" در اون مخفف ) كمتر به اينجا سر ميزنن.
    با يكي دوتا از دوستان "sara_girl"

6-اگر میتونستی اقدامی جهت بهبود انجمن انجام بدی چه کار میکردی؟
    در همين انجمني كه الان حضور دارم مشكل دسترسي وجود داره كه به كمك مديران احتمالا به زودي رفع بشه. در مورد كل انجمن چيز خاصي به ذهنم نمي رسه .

7-از چه ویژگی خودت خیلی راضی هستی؟
    به ندرت دروغ مي گم. وقتي هم بگم زود لو ميرم .

8-از مطالب کدام انجمن ها بیشتر استفاده میکنی و به نظرت قویتر هستند؟
    دانلود نرم افزار - گالري عكس - اموزش عالي - موسيقي - خبرهاي اينترنتي بخش هايي هستند كه معمولا سر ميزدم ولي متاسفانه الان فقط فرصت دنبال كردن مطالب بعضيهاشون رو دارم.

9-دنیای مجازی برات جذاب تره یا حقیقی ؟
    جذابيشتون نوسان داره، بسته به موضوع گاهي جذابيت دنياي مجازي خيلي بيشتر از چيزي هست كه به عينه ادم ميبينه، البته عكس اين مورد هم صادقه.

10-تا حالا تو انجمن موضوعی برات اتفاق افتاده که به خودت بگی من دیگه به پی سی ورلد نمیام؟
    متاسفانه بله و همين اواخر موردي پيش اومد كه واقعا احساس ناراحتي مي كردم حتي ديگه نمي خواستم به انجمن بيام ولي خب بعدا بنا به دلايلي منصرف شدم، هر چند اون ناراحتي هنوز هم برطرف نشده.

11-بزرگترین تحولی که در زندگیت اتفاق افتاد ؟
    راستش اين اتفاق مربوط به شخص خودم نمي شه، براي يكي از عزيزانم حادثه اي پيش اومد كه خداروشكر به خير گذشت، بعد از اون سعي مي كنم قدر اطرافيانم رو خيلي بيشتر بدونم.

12-روزی چند ساعت در اینترنت هستی و بیشتر به کدوم سایت ها سر میزنی ؟
    اين مورد هم نوسان داره گاهي پيش مياد چند روز اصلا از اينترنت استفاده نمي كنم ولي به صورت نرمال بين 2-3 ساعت رو هستم. سايت هاي مختلف با موضوعات متنوعي رو پيگيري مي كنم ولي پي سي جزء يكي از جاهايي هست كه حتما چك مي كنم .

13-از اونایی هستی که تو زندگی میره جلو تا ببینه اینده چی رقم میزنه یا همیشه واسه اینده ات نگرانی و در حال تصمیم گیری ؟
    تجربه شخصيم نشون داده وقتي براي كاري برنامه ريزي مي كنم مورد غير مترقبه اي پيش مياد كه روند اجراي برنامه م رو با مشكل رو به رو مي كنه. اما هميشه سعي كردم براي انجام كارهام همه چيز رو بسنجم و بي گدار به اب نزنم.

14-بنظرت اعتقادات مذهبی تا چه حد باید در نحوه زندگی انسانها نقش داشته باشه؟
    اعتقادات مذهبي يه امر دروني و شخصيه . اينطور نيست كه بگيم چون كسي اعتقادات ديني/ مذهبي نداره پس ادم بديه. خوب و بد بين همه گروه ها پيدا ميشه و هست. به نظرم انسانها بايد رفتارهاي صحيح با همديگه (كه اين هم بسته به نظر اشخاص ممكنه متفاوت باشه) رو مبنا قرار بدن نه اعتقادات شخصيشون رو چه باورمند باشند چه نباشند.

15-از شرایط حال خودت راضی هستی؟فکر میکنی 10 سال آینده به آنچه از خودت انتظار داری میرسی؟
    مي تونست خيلي بهتر از اين باشه .
    به اين جمله اعتقادم دارم "خواستن توانستن است" اگر ادم بخواد و پشتكار داشته باشه مي تونه به ارزوهاش برسه. منم مثل همه ارزوهايي دارم كه سعيم رو براي رسيدن بهشون به كار ميگيرم اميدوارم بتونم ده سال ديگه بگم الان راضي هستم.

16-بزرگترین دغدغه فکریت در حال حاضر چی هست؟
    مثل خيلي از فارغ التحصيل هاي جامعه داشتن شغل مناسبي كه براي انجامش با علاقه فعاليت كنم.

17-اهل ورزش هم هستی؟ و به کدوم بیشتر علاقه داری و دنبال میکنی؟
    ورزش خاصي رو به صورت حرفه اي دنبال نمي كنم اما به كوهنوردي اگر شرايطي براي انجامش پيش بياد خيلي علاقه دارم.
    قديما خيلي فوتبال مي ديدم ولي الان نه، در عوض مسابقات واليبال - كشتي - فوتسال رو دنبال مي كنم. فوتبال ساحلي هم كه جديدا گل كاشت به عوض عزيزان چمني

18-اگه میشد برگردی گذشته و یک کار رو جبران کنی چی کار میکردی؟
    قطعا يكي از انتخاب رشته هاي دانشگاهم رو حذف مي كردم.

19-نظرت در مورد حجاب و حد و حدودش چیه؟
    انتخاب نوع پوشش در حدي كه مانع از فعاليت نباشه و به ادم احساس راحتي ببخشه. به نظرم حد وسط رو گرفتن خيلي بهتر از افراطي/تفريطي رفتار كردنه.

20-ادمی هستی که اهل کوتاه اومدن باشی در بحث ها؟بنظرت کوتاه اومدن لازمه یا باید تا اخر بر سر موضع خود ایستاد؟
    بستگي به طرف بحث داره ، مواقعي هست كه ادم براي حفظ ارامش رواني خودش بهتره كوتاه بياد.

21-تا حالا شده چیزی رو دوست داشته باشی یاد بگیری اما به هر دلیلی نشده باشه؟
    بله متاسفانه مواردي هستن كه خيلي دوست داشتم دنبال كنم ولي شرايطش محيا نبوده .

22-نظرت در مورد ازدواج چی هست و اصولا بزرگترین مشکل برای ازدواج جوانان رو چی میدونی؟
    ازدواج از مهمترين مراحل زندگي هر فرديه كه به نظرم وقتي شرايط مناسب براش محيا باشه براي انجامش نبايد تعلل كرد.
    والا بزرگترين مشكل چه براي اونهايي كه ازدواج كردن و چه افرادي كه قصدش رو دارند مشكلات اقتصاديه كه مثل يه كوه بزرگ مانع ايجاد كرده و متاسفانه علل بيشتر اختلافات و رفتارهاي بد اجتماعي جامعه مون هم از همين عدم اسايش اقتصادي سرچشمه مي گيره ... هميشه پاي پول در ميان است!

23-دانشمندان زیادی با اکتشافات خودشون علم و اصولش رو دچار دگرگونی کردند بنظر شما 3تا از تاثیرگذارترین اونها چه کسانی بودند؟
    خوارزمي: پدر جبر. با تكميل كارهاي رياضيدان هاي قبل از خودش روش حل معادلات درجه دوم رو ارائه كرد كه همين هم پايه گذار علم جبر شد.
    انيشتين: احتمالا همه در مورد نظريه نسبيت و كوانتوم شنيده باشند.پدر فيزيك نوين.
    تیم برنرز لی: پدر اينترنت .عظيم ترين اختراع بشر ، بزرگترين كتابخانه اي كه براي همگان بدون نياز به پرداخت حق عضويتي خاص در دسترس هست.

24-از گفتمان در کدوم شاخه از بحث های علمی لذت بیشتری میبری؟(فیزیک،زیست،...؟)
    تقريبا همه ي زمينه ها اما به خاطر علاقه اي كه به فيزيك و نجوم در دوران تحصيل داشتم پيگيري بيشتري در اين زمينه دارم، خوشبختانه مباحث خيلي خوبي هم در انجمن فيزيك نجوم و اخترشناسي وجود داره و دنبال ميشه.

25-لطفا دوتا از بزرگترین نظریه هایی که از گذشته تاکنون همچنان مورد بحث بوده و بی نتیجه مونده رو برامون نام ببرید و همچنین نظر شخصی خودت در موردشون؟
    سفر در زمان - ريسمان
    اثبات تحقق سفر در زمان مي تونه براورده شدن يكي از بزرگترين ارزوهاي بشر قلمداد بشه. حتي تصور اينكه روزي بشه به گذشته/اينده سفر داشته باشه واقعا هيجان انگيزه. البته به نظرم اثباتش به اسوني فكر كردن بهش نيست چون سوالات زيادي در مورد نحوه ي سفر، توانايي/عدم توانايي ايجاد تغييرات و ... مطرح هست كه فقط با اثباتش ميشه به جواب رسيد.
    نظريه ريسمان در صورت اثبات (خودش شامل نظريات متعدد ديگري هست) بهترين توصيف از هستي در ريزترين جزئيات خواهد بود.

26-ایران رو از لحاظ رشد علمی تو دنیا در چه سطحی میبینی؟
    ايران از نظر توليد علم جايگاه چندان درخشاني نداره ،درسته در رشته هاي مختلف ايرانيان شناخته شده اي داريم ولي اينها اصلا نمي تونه نشون دهنده جايگاه علمي كشور در سطوح جهاني باشه. در صورتي كه زمينه سازي ها لازم صورت بگيره امكان ترقي وجود داره. خواستن توانستن ِ كه اين خواستن بايد پايدار باشه نه به صورت مقطعي و هدف هم واقعا توليد علم و ارتقا علم باشه نه صرفا توليد مقاله .

27-چقدر با دستاورد های روز علمی به روز هستی؟از کجا؟(خبر رسانی ها,مقاله ها,سایت ها)
    سعي ميكنم به روز باشم و اغلب دسترسيم مربوط به سايت هاي خبري و بعضا مقالاتي هست كه موضوعشون برام جالب باشه... معمولا در همچين وقتهايي لينك هاي مرتبطي كه درموردشون وجود داره رو هم دنبال مي كنم.

28-تاپیک لیگ مسابقات علمی یکی از کارهای خوبی بود که در انجمن موضوعات علمی به عمل امد,ولی چرا بسته شد و ادامه پیدا نکرد؟
    ايده اين كار متعلق به امين عزيز بود و من و ديگر دوستان هم در راه اندازي و به پايان رسوندن دور اولش مشاركت داشتيم. تجربه ي خيلي خوبي بود. هرچند دوستان ايراداتي رو به روند برگزاريش وارد كردن كه بعضيهاشون رو قبول دارم، اما در مورد اينكه تاپيكش بسته شده بايد بگم كه تاپيك مربوط به دور اول، اون هم بنا بر نظر دوستان بسته شده تا اگر زنده بوديم ادامه (دور دوم) در تاپيك جديدي كه الان هم ايجاد شده پيگيري بشه. در حال حاضر هم همراه با دوستاني كه مشغله كمتري دارند درحال طرح و اماده سازي سوالات هستيم كه اميدوارم به زودي بتونيم با دورم دوم دوباره به جمع دوستان برگرديم.
    " ميخوام از اين فرصت استفاده كنم و از دوستاني كه تمايل دارند سوالاتشون در مسابقه مطرح بشه بخوام كه سوالات رو به صورت خصوصي برام ارسال كنند."( به اين ميگن استفاده ابزاري از تريبون )

29- به نظر شما علم و مذهب نقطه تقابل یکدیگراند یا میتونند مکمل همدیگر باشند ؟
    بسته به طرز نگرشي كه فرد ممكنه داشته باشه برخوردش هم با اين قضيه متفاوته . به شخصه به عنوان كسي كه اعتقادات مذهبي داره دين رو مانعي براي دنبال كردن علم و دانش نمي بينم .

30-دوست داری چه کسی رو به عنوان مهمان بعدی ما ببینی؟ و سخن اخر؟
    راستش من در مورد يكي از پايه گذاران سايت و انجمن خيلي كنجكاوم و دوست دارم بيشتر در موردشون بدونم متاسفانه ايشون رو خيلي به ندرت با چراغ روشن در انجمن ديدم. فكر كنم دوستان ديگر هم همين حس من رو داشته باشن. اگر بتونيد با Sina هم گفت و گويي داشته باشيد خيلي خوب ميشه.
    با تشكر و آرزوي موفقيت براي شما وحيد جان و ديگر عزيزاني كه براي اين تاپيك زحمت مي كشيد اميدوارم دوستان رو خسته نكرده باشم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •