تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 45

نام تاپيک: برفکی شدن صفحه

پروفشنال NorthBridge's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

خب این هم از عکس پیشاپیش ممنون ...
    همونطور که در عکس دیده میشه شما دو تا گرافیک دارید و بعبارتی گرافیک هیبریدی دارید
    یکی گرافیک مجتمع داخل CPU هست به اسم Intel HD Graphics و دومی گرافیک قویتر و مستقل Nvidia GT 550
    اگر ایراد از خود چیپهای گرافیکی باشه میشه با یک آزمایش این رو فهمید
    مثلاً روی Intel HD Graphics کلیک راست کرده و گزینه ی Disable رو انتخاب کنید تا فقط با گرافیک مستقل کار کنه و یا Nvidia GT 550 رو غیر فعال کنید تا فقط با گرافیک مجتمع کار کنه
    اینطوری میشه فهمید کدوم یکی مشکل داره

البته همونطور که گفتند اگر گارانتی داره بهتره که ایراد بطور سخت افزاری توسط اونها حل بشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

بهتره که لپ تاپ وصل کنید به مانیتور پی سی اگر اونجا برفکی نبود پس مشکل از گرافیک نیست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

همونطور که در عکس دیده میشه شما دو تا گرافیک دارید و بعبارتی گرافیک هیبریدی دارید
    یکی گرافیک مجتمع داخل CPU هست به اسم Intel HD Graphics و دومی گرافیک قویتر و مستقل Nvidia GT 550
    اگر ایراد از خود چیپهای گرافیکی باشه میشه با یک آزمایش این رو فهمید
    مثلاً روی Intel HD Graphics کلیک راست کرده و گزینه ی Disable رو انتخاب کنید تا فقط با گرافیک مستقل کار کنه و یا Nvidia GT 550 رو غیر فعال کنید تا فقط با گرافیک مجتمع کار کنه
    اینطوری میشه فهمید کدوم یکی مشکل داره

البته همونطور که گفتند اگر گارانتی داره بهتره که ایراد بطور سخت افزاری توسط اونها حل بشه

اینکاری رو که فرمودید انجام دادم بار اول intel رو غیر فعال کردم وقتی اینکارو کردم صفحه کاملا سیاه شد ولی لپتاب روشن بود دوبار با دکمه پاور روشن و خاموشش کردم که بازم صفحه لبتاپ سیاه بود و هیچی نمیدیدم برای همین باتری رو دراوردم و دوباره گذاشتم بعد روشنش کردم با باتری اینبار بالا اومد و حین بالا اومدن صدای روشن شدن سیستم درست نبود یعنی قطع و وصل میشد برا همین برا امتحان اهنگ پلی کردم و دیدم تو پلی اهنگهامشکل وجود داره و درست صداشون پخش نمیشه دقیقا مثل قبلا ولی صفحه برفکی نشد البته تو همین حین فن کار میکرد اما نه شدید البته یک مقدار بوی سوختگی از فن بیرون میومد برا اطمینان دوباره اینتل رو فعال کردم و سیستم ریستارت شد دوباره اینتل رو غیرفعال کردم تا ببینم بازم مشکل پلی اهنگ داریم یا نه که اینبار نداشتیم و اهنگها درست پلی میشد و مشکلی وجود نداشت ....!!!!!!
    بار بعدی هم همونجور که فرمودید nvidia رو غیرفعال کردم که مشکلی وجود نداشت
    البته تو هر دو بار غیر فعال کردن گرافیکا سیستم یه مقدار داغ کرد البته اولش که بعد از یه کم کار کردن کمتر شد ...
    حالا به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه ؟
    بازم ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

بهتره که لپ تاپ وصل کنید به مانیتور پی سی اگر اونجا برفکی نبود پس مشکل از گرافیک نیست.

مشکل اینجاست که صفحه مدام برفکی نمیشه
    بار اول که برفکی شد تقریبا 5 ماه بعد از خریدنش بود که به مدت چهار روز هروقت باهاش کار میکردم برفکی میشد که اون موقع باتری هم خالی میکرد و یه دفعه خاموش میشد برای همین باتری یه سیستم دیگه از دوستان رو گذاشتم روش و به مدت 10 دقیقه باهاش کار کردم که مشکلی نداشت وقتی باتری سیستم خودمو گذاشت رو لبتاپ دیگه شارژ خالی نمیکرد و برفکی هم دیگه نشد تقریبا 5 ماه گذشت که چندوقت پیش دوباره شروع به برفکی شدن کرد که اینبار شارژ خالی نمیکرد و فقط برفکی میشد که این مشکل برفکی شدن بازهم یک هفته طول کشید و دیگه برفکی نشد ....
    الان هم چون مدام برفکی نمیشه نمیتونم به مانیتور وصلش کنم ....!!!!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

ممکنه مشکل از کابل فلت مانیتور باشه برای منم یک زمانی دونه های سفید برفکی بود که از کابل فلت بود ولی هنگ نمیکرد ولی اینطور که میگید که هنگ میکنه احتمال زیاد میره روی چیپ گرافیک البته یک ریکاوری کنید ببینید درست میشه یا نه ممکنه نرم افزاری هم باشه .
    منظورم از برفکی شدن کل صفحه بود ...

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

منظورم از برفکی شدن کل صفحه بود ...
    شما اون ترفندی که گفتم رو اجرا کنید تا ببینید کدوم چیپ گرافیک مشکل داره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

دوست عزیز وقتی برفکی میشه با تکون دادن در لپ تاپ درست میشه یا نه؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

شما اون ترفندی که گفتم رو اجرا کنید تا ببینید کدوم چیپ گرافیک مشکل داره
    توی پست قبلی نوشتم که اینکاری رو که فرمودید انجام دادم بار اول intel رو غیر فعال کردم وقتی اینکارو کردم صفحه کاملا سیاه شد ولی لپتاب روشن بود دوبار با دکمه پاور روشن و خاموشش کردم که بازم صفحه لبتاپ سیاه بود و هیچی نمیدیدم برای همین باتری رو دراوردم و دوباره گذاشتم بعد روشنش کردم با باتری اینبار بالا اومد و حین بالا اومدن صدای روشن شدن سیستم درست نبود یعنی قطع و وصل میشد برا همین برا امتحان اهنگ پلی کردم و دیدم تو پلی اهنگهامشکل وجود داره و درست صداشون پخش نمیشه دقیقا مثل قبلا ولی صفحه برفکی نشد البته تو همین حین فن کار میکرد اما نه شدید البته یک مقدار بوی سوختگی از فن بیرون میومد برا اطمینان دوباره اینتل رو فعال کردم و سیستم ریستارت شد دوباره اینتل رو غیرفعال کردم تا ببینم بازم مشکل پلی اهنگ داریم یا نه که اینبار نداشتیم و اهنگها درست پلی میشد و مشکلی وجود نداشت ....!!!!!!
    بار بعدی هم همونجور که فرمودید nvidia رو غیرفعال کردم که مشکلی وجود نداشت
    البته تو هر دو بار غیر فعال کردن گرافیکا سیستم یه مقدار داغ کرد البته اولش که بعد از یه کم کار کردن کمتر شد ...
    حالا به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه ؟
    بازم ممنون

9. این کاربر از ستاره اسموون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

حق باشماست . پست قبلتون رو ندیدم
    فکر کنم بهترین کار اینه برای استفاده از گارانتی مراجعه کنین
    ولی قبلش بد نیست به روش دیگری گرافیک اینتل رو غیر فعال کرده و سیستم رو محک بزنین
    در Nvidia Control Panel طبق تصویری که گذاشتم تنظیم زیر رو اعمال کرده و Apply کنید
    ضمناً ست آپ بایوس رو هم چک کنین اگر بخشی برای غیر فعال کردن گرافیک مجتمع اینتل وجود داشت غیر فعالش کنین

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

ضمناً CPUID Hardware Monitor Pro رو دانلود و نصب و اکتیو کرده و یک شات از پنجره ی اون بذارین تا دماها معلوم بشه چقدره. ممکنه دمای CPU زیاد میره بالا و گرافیک مجتمعش به این روز میفته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •