تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 26 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

پروفشنال armenak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

اگه میشد امپ پرتابل هم میساختی باهمین کیفیت و متریال خیلی خوب میشد و کلی مشتری ازجمله بنده بوجود میومدن

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

2. این کاربر از armenak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

به نظر من هم بهتره که ورودی خروجی ها روی صفحه بالایی نصب نشن. به دو دلیل: اول اینکه چون فیش ها دارن از بالا به دستگاه وصل میشن همیشه به واسطه سیمشون تحت فشارن و به مرور باعث اسیب دیدن فیش و سوکت میشه.
    دوم اینکه وقتی 3-4 تا سیم بیاد از بالا وصل بشه به دستگاه ظاهرش رو هم به هم میریزه و خیلی شلوغ میشه.
    بهتره ورودی صدا و برق از پشت و خروجی صدا و ولوم هم از جلو باشه. البته راه حل هم وجود داره که قطعات از حالت یک تکه خارج نشن و مشکلی که شما گفتی بوجود نیاد.
    در این صورت باید از پلگسی گلس استفاده بشه برای پنل عقب و جلوی دستگاه. در مورد راه حل منتظرم ببینم چیه

اگه میشد امپ پرتابل هم میساختی باهمین کیفیت و متریال خیلی خوب میشد و کلی مشتری ازجمله بنده بوجود میومدن

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
    امکان ساخت امپ لامپی پرتابل هست ولی لامپ ها مایکروفونیک هستند، در اثر لرزش عملکرد پرتاب الکترون مختل میشه و صدا دچار اعواج یا دیستورشن ناخواسته میشه برای همین برای استفاده پرتابل خیلی مناسب نیستند مگر در مواردی که خیلی تکان نخورند.

4. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال armenak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

در این صورت باید از پلگسی گلس استفاده بشه برای پنل عقب و جلوی دستگاه. در مورد راه حل منتظرم ببینم چیه

امکان ساخت امپ لامپی پرتابل هست ولی لامپ ها مایکروفونیک هستند، در اثر لرزش عملکرد پرتاب الکترون مختل میشه و صدا دچار اعواج یا دیستورشن ناخواسته میشه برای همین برای استفاده پرتابل خیلی مناسب نیستند مگر در مواردی که خیلی تکان نخورند.
    خب نمیشه لامپی نباشه؟

6. 2 کاربر از armenak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

چرا میشه از ماسفت ها یا اپ امپ ها استفاده کرد ولی در اینصورت بهتر نیست 200 تومن هزینه کنیم و یه DAC + Amp اماده مثل فـــیو بخریم که باطری داخلی هم داره و دردسر باطری هم نداره و امکانات دیگه.
    اگر ما با لامپ ها امپ استریو یا هدفون میسازیم به این دلیل هست که این امپ ها در صورت طراحی اصولی و استفاده از قطعات مرغوب نتیجه های-اند بهمون میدن که میتونم هدفون های گرونقیمت رو باهاش درایو کنیم،هدفون هایی که معمولا چیزی برای درایو کردنشون در ایران موجود نیست.

8. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

با تشکر از زحمات flipp عزیز و خسته نباشید
    به نظر من هیچ وقت دستگاه که مستقیما از برق تغزیه میشه رو نمیشه با باتری مقایسه کرد
    همیشه کم میارن دستگا های باتری خور یا بد از استفاده مکرر باز اون کیفیت اصلی رو از دست میدند خصوصا در زمینه صدا
    مثلا نیم ساعت اول استفاده یک کیفیت دارند نیم ساعت دوم یک جور و ...
    ولی آمپی مثل همینی که flipp درست کردند کیفیت صدا همیشه یکسانه
    و به نطر من هیچ وقت دستگا های شارژی نمیتونند جای برق مستقیم بگیرند (خصوصا در زمینه صدا)
    Last edited by emad_hs; 23-08-2013 at 12:44.

10. 2 کاربر از emad_hs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

به نظرتون این چطوره؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کلیک = سایز بزرگتر

البته این صرفا یک طرحه و خیلی کارای دیگه میشه کرد.

12. 4 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

با تشکر از زحمات flipp عزیز و خسته نباشید
    به نظر من هیچ وقت دستگاه که مستقیما از برق تغزیه میشه رو نمیشه با باتری مقایسه کرد
    همیشه کم میارن دستگا های باتری خور یا بد از استفاده مکرر باز اون کیفیت اصلی رو از دست میدند خصوصا در زمینه صدا
    مثلا نیم ساعت اول استفاده یک کیفیت دارند نیم ساعت دوم یک جور و ...
    ولی آمپی مثل همینی که flipp درست کردند کیفیت صدا همیشه یکسانه
    و به نطر من هیچ وقت دستگا های شارژی نمیتونند جای برق مستقیم بگیرند (خصوصا در زمینه صدا)
    خیلی ممنون از لطف شما.
    کاملا درسته نظر شما، دستگاه های دسکتاپ پتانسیل بیشتری دارند.

به نظرتون این چطوره؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    کلیک = سایز بزرگتر

البته این صرفا یک طرحه و خیلی کارای دیگه میشه کرد.
    خوبه فقط لبه های Curve شده خیلی هزینه بر هستند، از خمکاری آهن نمیشه کار دقیقی بدست آورد، باید الومنیوم رو ماشینکاری کرد که هزینه ش خیلی زیاد میشه بصرفه نیست. شما اینو خودت کشیدی؟
    میشه یه کار دیگه کرد، الان اگه از منبع تغذیه سویچینگ استفاده کنم، دیگه ترانس حذف میشه و عملا فقط لامپها میمونه. میشه تمام بخش هارو روی بدنه تعبیه کرد و فقط لامپ ها روی صفحه بالایی باشند، در واقع مدار اصلی داخل جعبه بصورت ثابت نصب میشه و فقط دوتا سوکت ارتباط برای وصل کردن دوتا لامپ استفاده میشه. اگه سوکت ها جدا بشه میشه صفحه بالایی رو کلا گذاشت کنار و به مدار دسترسی داریم در این حالت.

14. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ursamajor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

خوبه فقط لبه های Curve شده خیلی هزینه بر هستند، از خمکاری آهن نمیشه کار دقیقی بدست آورد، باید الومنیوم رو ماشینکاری کرد که هزینه ش خیلی زیاد میشه بصرفه نیست. شما اینو خودت کشیدی؟
    میشه یه کار دیگه کرد، الان اگه از منبع تغذیه سویچینگ استفاده کنم، دیگه ترانس حذف میشه و عملا فقط لامپها میمونه. میشه تمام بخش هارو روی بدنه تعبیه کرد و فقط لامپ ها روی صفحه بالایی باشند، در واقع مدار اصلی داخل جعبه بصورت ثابت نصب میشه و فقط دوتا سوکت ارتباط برای وصل کردن دوتا لامپ استفاده میشه. اگه سوکت ها جدا بشه میشه صفحه بالایی رو کلا گذاشت کنار و به مدار دسترسی داریم در این حالت.
    خب اگه لبه های کرو دردسر داره میشه 90 درجه کرد اونارو.
    بله. خودم کشیدم.
    با این حساب اون لامپ ها رو هم روی برد نصب بشه و صفحه فلزی رو سوراخ کنیم تا لامپها از اونها بیان بیرون.
    البته من ترجیه میدم لامپ ها حفاظی چیزی داشته باشند تا از ضربه خوردن هم جلوگیری بشه.

این طرح رو هم الان از این تاپیک همسایه دیدم. جالبه.

Last edited by ursamajor; 24-08-2013 at 00:03.

16. 3 کاربر از ursamajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

خب اگه لبه های کرو دردسر داره میشه 90 درجه کرد اونارو.
    بله. خودم کشیدم.
    با این حساب اون لامپ ها رو هم روی برد نصب بشه و صفحه فلزی رو سوراخ کنیم تا لامپها از اونها بیان بیرون.
    البته من ترجیه میدم لامپ ها حفاظی چیزی داشته باشند تا از ضربه خوردن هم جلوگیری بشه.

این طرح رو هم الان از این تاپیک همسایه دیدم. جالبه.

اینم طرح خوبیه. فعلا یه مشکلی هست. مدارهای OTL که ترانسفورماتور خروجی تطبیق امپدانس ندارند، معمولا در پس زمینه یه hum در رنج فرکانس های 60-70 هرتز دارند که ربطی به مدار و ولوم و ... نداره، خصیصه این مدارها هست. من قصد دارم ظرفیت خازن پاور رو خیلی زیاد کنم (از 2000 میکروفاراد به حداقل 10،000 میکروفاراد ارتقاء بدم) که بتونم هـــــام رو حذف کنم که پس زمینه تاریک و ساکت بشه. خازن ظرفیت بالاتر هم اندازش خیلی بزرگتر میشه. حالا فعلا جعبه رو میزارم برای مرحله بعد که ببینم نهایتا با چه خازنی میشه بهترین نتیجه رو گرفت. الان صدا فوق العاده ست. یعنی ولوم رو که می بری بالا و موزیک گوش میدی خیلی عالیه همه چیز ولی در سکوت ها اون هام که البته طبیعی هم هست کمی اذیت میکنه که میخوام تصحیحش کنم. چون ولتاژ 180 ولت هم هست رگوله کردنش سخته، سویچینگ هم که نشد. مجبورم با همین ترانس یه فکری بکنم. اگر میشد 180 ولت نیم امپر با باطری DC گرفت چی میشد. از دوستان کسی در مورد باطری اطلاعاتی نداره؟ مثلا میشه یه جعبه مجزا ساخت برای باطری، دستگاه های تغذیه با باطری جزو بهترین دستگاه های های-اند هستند. بعنوان مثال ASR Emitter یکی از بهترین امپلیفایرهای دنیاست که منبع تغذیه باطری داره.

18. 3 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

الان همه چیز عالیه فقط یه هام تو رنج فرکانس 100 هرتز شنیده میشه. من همیشه سعی میکنم موقعی که مشکلی پیش میاد صورت مساله رو بنویسم تا راه حل ها راحت تر به ذهنم برسه. الان وضعیت اینه:

وضعیت موجود:
    هام حدود 100 هرتز (نتیجه گیری = هام مدار تغذیه یا ارتباط هیتر یا کمبود بانک خازنی)
    هام حدود 15 ثانیه بعد از روشن شدن دستگاه بوجود میاد (نتیجه گیری = هام به احتمال زیاد مربوط به لامپ خروجی)
    هام با قطع برق دستگاه بلا فاصله قطع میشه (نتیجه گیری = به احتمال زیاد مشکل از کمبود بانک خازنی می باشد، به خازن با ظرفیت بالاتر نیاز هست)
    هام در حالت قطع منبع (سورس صدا) هم وجود داره (نتیجه گیری = ایراد از سورس نیست)
    هام روی اسکوپ بصورت موج سینوسی می باشد (نتیجه گیری = هام از گراند نیست)

مشکلات احتمالی:
    مشکل در گراند کردن (چک شد، مشکلی نبود)
    مشکل در یک اتصال یا نقطه لحیم کاری (چک شد، مشکلی نبود)
    گراند شدن یک المان در دو نقطه بصورت موازی (چک شد، مشکلی نبود)
    نویز هیتر
    نزدیک بودن ترانس پاور به مدار

راه حل های احتمالی:
    اضافه کردن چوک در مدار تغذیه (تست شد، نتیجه نداد)
    افزایش بانک خازنی مدار
    اضافه کردن مقاومت 1 کیلو اهم به ورودی
    استفاده از رکتیفایر لامپی
    استفاده از سیم بهم تابیده برای هیتر
    فاصله دادن ترانس پاور از مدار وایزوله کردن (تست شد، نتیجه نداد)
    خارج کردن لامپ درایور و رصد نتیجه (تست شد، هام پابرجاست، نتیجه گیری = مشکل از لامپ خروجی است)

قدم بعدی: افزایش بانک خازنی و مقاومت 1کیلو + اضافه کردن فیلتر RC
    Last edited by flipp; 27-08-2013 at 09:49.

20. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •