تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 26 اولاول ... 567891011121319 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

داره خودمونی میشه mahmood85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظرم بهتره یه اسم برای این آمپ انتخاب کنین
    واقعا" حیفه فقط بگیم آمپ یا آمپلیفایر.

2. این کاربر از mahmood85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

همون فلیپ یا آی دی های قدیمی خوبه ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

بله نظر خودم هم همینه احتمالا از اساطیر یونان، افسانه های اسکاندیناوی یا یه کاراکتر حماسی ایرانی باشه. اگر ایده ای دارید بگید.

همون فلیپ یا آی دی های قدیمی خوبه ها
    فیلیپ؟!

5. 2 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال armenak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

اسمش رو بذار آرش یا سیناترا !

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

یکی از مسائل مهم در DIY اینه که بودجه روی بهترین قطعات خرج میشه. الان یه نفر اگه یه آمپلیفایر مثلا Woo Audio بخره، نمیتونه مطمئن باشه که بهترین قطعات توش استفاده شده چون سازندگان بیشتر به دنبال این هستند که تعادلی منطقی بین هزینه ساخت و قیمت نهایی برقرار کنند تا سود خودشون کاهش پیدا نکنه ولی در پروژه هایی که به این شکل دست ساز اجرامیشه و نتیجه تبدیل به یه برند میشه، میشه از بهترین قطعات استفاده کرد.
    میتونم بگم مهمترین قطعات در یه دستگاه صوتی بدون شک خازن ها هستند. خازن ها انبارهای صدا هستند. ذکر این نکته ضروریه که حتی بهترین و گرونترین خازن های دنیا که مثلا در آمپلیفایرهای اودیونت و ... استفاده میشه که 99% نقره و طلا و پلاتینیوم هستند، هیچکدوم کوجکترین صدایی از خودشون ندارد. خازن ها صدارو بهتر نمی کنند به هیچ وجه! تنها حسن استفاده از خازن های مرغوب اینه که کمترین دستخوردگی در سیگنال صدا ایجاد بشه. یعنی یه خازن خوب بهترین خدمتی که میتونه به طراحی و استفاده کننده بکنه اینه که صدارو کمتر تغییر بده و فقط capacitance لازم مدار رو ایجاد کنه.
    همونطور که قبلا گفته بودم من مقادیر بسیار زیادی از انواع خازن های Audio Grade با کیفیت از برندهای معروف مثل Wima, Ero Vishay, Evox, Rifa, Arcotronics, Rubycon, Elna و ... دارم که همیشه روی پروژه ها استفاده میکنم. خازن هایی که سالها پیش (حدود 10-12 سال قبل) تدریجا به ایران وارد شدند و چون قیمتشون کمی از برندهای دیگه گرونتر بود، معمولا استفاده نشدن و در انبارهای تهران خاک میخورند. من خازن هایی که اودیو گرید بودند رو پیدا کردم و استفاده میکنم.

برای ساخت PCB (برد مدار چاپی مثل مادربرد کامپیوتر) باید مشخص بشه که قراره از چه قطعاتی استفاده کنیم چون هر قطعه ای یه سایزی داره و فاصله بین پایه ها متفاوت هست پس باید مشخص باشه که از چی استفاده میشه. من از این خازن ها در این پروژه استفاده میکنم.

خازن های کوپلینگ که مهمترین خازن های این مدار هستند: ابتدا قصد داشتم از 1 میکروفاراد Wima MKS4 استفاده کنم که جزو بهترین خازن های اودیو گرید هست و در بسیاری از دستگاه های های-اند استفاده میشه ولی بعد یه گزینه بهتر مطرح شد، توی اینترنت هم کمی مطالعه کردم در چندتا سایت کاربران ازین خازن راضی تر بودند نسبت به Wima پس تصمیم گرفتم ازین استفاده کنم. این خازن Evox Rifa ساخت آلمان هست و بهتر از Wima هست. ازین خازن 5 عدد در هر دستگاه استفاده میشه. مدلی که میخوام استفاده کنم Rifa420 1uf 250v هست. این رنج خازن های Rifa حدودا دونه ای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستن.

خازن بعدی خازن بای پس هست ظرفیت 0.47 میکروفاراد 400 ولت هست. در این مورد هم ابتدا میخواستم از سری Wima MKP10 استفاده کنم ولی باز مورد مناسب تری پیدا کردم. ازین خارن 2 عدد در هر دستگاه استفاده میشه. از Ero Vishay MKT1822 هست که سبز رنگه. این خازن ها واقعا جزو بهترین ها هستند و ساخت آلمان. در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می بینید که این برند رو معرفی کرده و بعنوان بهترین خازن های دنیا ازشون تعریف کرده و با خازن هایی با ده ها برابر قیمت خودش مقایسه شده. این خازن ها حدودا دونه ای 1 الی 2 دلار هستند.

خازن بعدی که در مدار استفاده شده 22 میکروفاراد 400 ولت هست از نوع پلی استر که من از Rubycon BXA استفاده کردم ساخت ژاپن. روبیکان که دیگه نیازی به تعریف نداره و کاملا شناخته شده است. قیمت این خازن حدودا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای هر عدد هست که دوتا در این مدار استفاده میشه

خازن بعدی 330 میکروفاراد 65 ولت هست از نوع پلی استر. از Nichicon استفاده کردم که خیلی ازش در دستگاه های لامپی به خصوص مدارهای پاور استفاده میشه و ESR بسیار پایینی داره. ازین خازن 2 عدد استفاده میشه و قیمت بین المللیش حدود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست

دوتا خازن 330میکروفاراد پلی استر حدود 400 ولت هم نیاز هست که اونم از برند Epcos استفاده کردم که خازن های بزرگی هستند تقریبا دونه ای 2 دلار قیمت دارند.

مورد آخر خازن 2.2 میکروفاراد MKT هست که از برند Arcotronics ساخت ایتالیا استفاده کردم. این هم خازن گرونیه تقریبا و حدود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قیمت داره که دو عدد در مدار استفاده میشه

یه چیزی حدود 35 دلار خازن روی دستگاه استفاده میشه. استفاده از بهترین قطعات و طراحی اصولی میتونه نتیجه رو تضمین کنه.
    Last edited by flipp; 14-10-2013 at 21:40.

8. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

دوستان لطفا نظرات خودتون رو در مورد اسم این امپلیفایر در این تاپیک مطرح کنید که ببینیم نظر شما چیه در مورد اسمش. به نظرمن اسم یک دستگاه نباید یه کد انحصاری شماره ای باشه (مثل HD-700 و HD-800 و ... ) این نوع نامگذاری برای کمپانی های بزرگ خوبه که تعداد محصولاتشون زیاده نمیشه رو هر کدوم یه اسم بزارن میشه مثل اسم کوچه های شهرما. ما هم که یه کمپانی بزرگ نیستیم! یه کمپانی کوچک هم نیستیم، با از دل یه کارگاه کوچک دنبال ساخت دستگاه مورد نظر خودمون هستیم ولی با کیفیتی که بی سر و صدا بتونیم از نظر کیفیت کار (نه کمیت) با برندهای به مراتب گرانتر رقابت کنیم.

به نظر من اسم انتخابی باید دارای این مشخصه ها باشه:

معنی دار باشه
    راحت در خاطر بمونه
    ترجیحا اسم یه کاراکتر حماسی، افسانه ای و اساطیری باشه
    ترجیحا تلفظ لاتین داشته باشه
    اگر اصالت ایرانی داشته باشه بهتره ولی اگر هم نبود مهم نیست
    خیلی طولانی نباشه
    کمی تا قسمتی شناخته شده باشه

منتظر نظرات سازنده و مخرب شما هستم

10. 3 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

زال؟

12. این کاربر از Hesam_valadkhani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

نظر سازنده:رخش
    نظر مخرب:بوشوگ

14. 3 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام.
    پیسنهاد من مورفیوس Morpheus هست.
    خواستم بگم زئوس گفتم شاید بعدا" یدونه بهتر ساختید زئوس مناسب اون بود.
    ادیت: : این که آمپ خروجی 6.5mm به جای 3.5 داشته باشد روی صدا تاثیر گذار است؟ یعنی به طور کلی جک 6.5mm برتری نسبت به 3.5mm دارد یا خیر؟
    در ضمن لطف کنید نتیجه کامل تست خود را منتشر کنید. HD800 هم که دارید.
    موفق باشید.
    Last edited by kavehj4488; 16-10-2013 at 22:35.

16. 2 کاربر از kavehj4488 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

رستم!

نظر سازنده:رخش
    نظر مخرب:بوشوگ
    بیخیال موتور گازی که نمیخوام بسازم!

سلام.
    پیسنهاد من مورفیوس Morpheus هست.
    خواستم بگم زئوس گفتم شاید بعدا" یدونه بهتر ساختید زئوس مناسب اون بود.
    موفق باشید.
    سلام؛
    این پیشنهاد خوبی بود.
    اساطیر اسکاندیناوی جزو مطالعات متفرقه خودمه، Valhalla رو خیلی دوست دارم ولی شیت یه امپ با همین اسم داره. Odin هم به نظر خودم بد نیست. شاید هم Ragnarok! یه اسم های ایتالیایی هم جالبه.

18. 2 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •