تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 26 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

درحال کار روی مدار رگولاتور هستم. با ساخت رگولاتور مناسب سکوت کامل بدست میاد و کار تمامه. مدار طراحی شده و نتیجه خیلی عالیه تقریبا مثل باتری خشک عمل میکنه! سافت استارتر هم تعبیه شده که ولتاژ طی 10-11 ثانیه به پیک برسه که باعث میشه نویز اولیه ای که موقع روشن کردن امپلیفایرها ایجاد میشه که میتونه به هدفون یا گوش آسیب برسونه یا حداقل آزاردهنده باشه، دیگه وجود نیاد.

Last edited by flipp; 12-09-2013 at 12:03.

2. 8 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

قبلا در مورد جک خروجی هدفون نوشته بودم که نوع با کیفیت آنرا با قیمت مناسب پیدا کردم. این جنس بسیار کیفیت خوبی داره و در برندهایی مثل Little Dot استفاده شده است. مرغوب ترین نوع این جک هدفون ساخت Neutrik ساخت سوئیس جزو بهترین کانکتورهای صوتی دنیاست. ولی قیمتش حدودا 6 برابر نوع قبلیه ولی اختلاف کیفیت ناچیزی داره

سمت چپ نوتریک اصلی ساخت سوئیس رو می بینید و ست راست نوع های کپی ساخت چین که البته کیفیت خوبی داره:

4. 10 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

از تمام دوستان عزیز که قدم رنجه میکنند و به این تاپیک میان و با فشردن کلید "تشکر" بهم قوت قلب میدن که با جدیّت بیشتر برای هرچه بهتر شدن این پروژه تلاش کنم، بی نهایت سپاسگزارم

6. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

دوستان برای تعدیل هزینه ساخت دستگاه یه مداری طراحی شده که اگر بشه (اگر خوب جواب بده) ترانس اصلی دستگاه که حدود 185 ولت هست حذف میشه! در واقع یه جور منبع تغذیه با ورودی مستقیم 200-220 شهری خواهد بود که در خروجی 195 ولت بصورت بسیار خطی بدون کوچکترین نویز یا هـــــــــــــام خروجی میده (اونقدر خطی که رفتارش بیشتر شباهت به باتری داره! گرافش رو در پست قبل تر گذاشتم). اگر بشه اینکارو کرد هزینه ترانس که حدود 200 تومن بوده (به دلیل ردیف پیچی هزینه با یه ترانس معمولی فرق داره) حذف میشه (البته هزینه این مدار اضافه میشه که نسبت به ترانس بسیار کمتره) و اینجوری مدار رو ارزونتر میتونیم بسازیم الان تنها مشکل اینه که یکی از تزانزیستورهای قدرت خیلی داغ میکنه، در حال حاضر با ترانس دما خوبه ولی با برق 220 داغ میشه که دارم روش کار میکنم ببینم میشه از هیت سینک مناسب (یا یه روش ابداعی دیگه) برای خنک کنندگی استفاده کنیم.

8. 9 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام
    جناب flipp انگار دیر رسیدم به این تاپیک
    چند تا پیشنهاد دارم برای تغذیه صاف تر:
    1.برای ولتاژ اند لامپ ها (لاین B) مقدار خازن صافی رو ببرین بالا (این کارو کردین) ولی به جای 1 یا 2 خازن ظرفیت بالا خیلی بهتره از تعداد بیشتری خازن با ظرفیت کمتر به صورت موازی استفاده کنید اینجوری ESR خازن ها بشدت میاد پایین و تغذیه صاف تری دارید (ریپل کمتر)

2.بعد از خازن های صافی از فیلتر های LC استفاده کنید (بسیار موثره) حتی توی بعضی از شماتیک ها دیدم 2 بار از LC استفاده کردن

3.برای تثبیت ولتاژ فیلامان لامپ پاور و درایور از رگولاتور + یه سافت استارت (مدارش خیلی سادس روی شبکه فیدبک رگولاتور میاد - اگه میخواین بگین نقششو بزارم) استفاده کنید. اینجوری عمر فیلامان لامپ ها هم بیشتر میشه و نویزی بابت فیلامان ها نداریم

4.سیم های فیلامان ها رو محکم به هم بتابونید

هرچند خودتون در این زمینه ها استادین من جسارت نکردم این چند تارو گفتم شاید از قلم انداخته باشین
    اگر کمکی از دستم میاد برای تکمیل پروژه خوشحال میشم بگین

10. 6 کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

درضمن یادم رفت بگم
    بهتره برای این پروژه های حساس و های فای از تغذیه سوییچینگ استفاده نشه چون تششع الکترومغناطیسی زیادی دارن و احتمال زیادی داره نویز روی صدا بندازه و چون موج ترانسشون مربعی هست بینهایت هارمونیک های فرد داره که شاید برای این پروژه مناسب نباشه
    اما اگه اصرار به تغذیه سوییچینگ دارین نگاهی به ای سی های TNY بندازین نرم افزاری برای محاسبه مقادیر و... داره که خوبه ولی از توپولوژی فلایبک استفاده میکنه که بیشترین ریپل رو بین توپولوژی های سوییچینگ داره

همون طور که خودتون گفتین کلا اگه از ترانس اهنی و لامپ رکتیفایر استفاده بشه بهترین نتیجه رو میده اما گرون تر و حجیم تره ولی به نظر من ارزششو داره شما که میخواین این پروژه رو انجام بدین و اینقدر وسواس برای نقشه و قطعات به کار بردین حیفه برای هزینه از بهترین گزینه بگذرین

12. 6 کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام
    جناب flipp انگار دیر رسیدم به این تاپیک
    چند تا پیشنهاد دارم برای تغذیه صاف تر:
    1.برای ولتاژ اند لامپ ها (لاین B) مقدار خازن صافی رو ببرین بالا (این کارو کردین) ولی به جای 1 یا 2 خازن ظرفیت بالا خیلی بهتره از تعداد بیشتری خازن با ظرفیت کمتر به صورت موازی استفاده کنید اینجوری ESR خازن ها بشدت میاد پایین و تغذیه صاف تری دارید (ریپل کمتر)

2.بعد از خازن های صافی از فیلتر های LC استفاده کنید (بسیار موثره) حتی توی بعضی از شماتیک ها دیدم 2 بار از LC استفاده کردن

3.برای تثبیت ولتاژ فیلامان لامپ پاور و درایور از رگولاتور + یه سافت استارت (مدارش خیلی سادس روی شبکه فیدبک رگولاتور میاد - اگه میخواین بگین نقششو بزارم) استفاده کنید. اینجوری عمر فیلامان لامپ ها هم بیشتر میشه و نویزی بابت فیلامان ها نداریم

4.سیم های فیلامان ها رو محکم به هم بتابونید

هرچند خودتون در این زمینه ها استادین من جسارت نکردم این چند تارو گفتم شاید از قلم انداخته باشین
    اگر کمکی از دستم میاد برای تکمیل پروژه خوشحال میشم بگین

درضمن یادم رفت بگم
    بهتره برای این پروژه های حساس و های فای از تغذیه سوییچینگ استفاده نشه چون تششع الکترومغناطیسی زیادی دارن و احتمال زیادی داره نویز روی صدا بندازه و چون موج ترانسشون مربعی هست بینهایت هارمونیک های فرد داره که شاید برای این پروژه مناسب نباشه
    اما اگه اصرار به تغذیه سوییچینگ دارین نگاهی به ای سی های TNY بندازین نرم افزاری برای محاسبه مقادیر و... داره که خوبه ولی از توپولوژی فلایبک استفاده میکنه که بیشترین ریپل رو بین توپولوژی های سوییچینگ داره

همون طور که خودتون گفتین کلا اگه از ترانس اهنی و لامپ رکتیفایر استفاده بشه بهترین نتیجه رو میده اما گرون تر و حجیم تره ولی به نظر من ارزششو داره شما که میخواین این پروژه رو انجام بدین و اینقدر وسواس برای نقشه و قطعات به کار بردین حیفه برای هزینه از بهترین گزینه بگذرین

سلام؛

نه اتفاقا دیر نرسیدی. هنوز به سرانجام نرسیده.
    تمام مواردی که گفتی رو تست کردم. بانک خازنی فقط در صورتی موثر در ریپل زیر 500 میکروولت خواهد بود که از خازن روغنی استفاده کنید اونم حداقل 15-20 کیلوفاراد که حداقل 10 تا خازن میخواد که خیلی بزرگ و حجیم و سنگین میشه. از LC هم استفاده کردم توفیق زیادی نکرد، البته یه کمی بهتر شده ولی نه آنچنان. الان مداری که طراحی کردم سافت استارت داره و خیلی خطی عمل میکنه فقط هیت سینک بزرگی میخواد. من از IRFP460 و Mje13001 استفاده کردم و زنر، سورس فالور هست و خیلی خوب عمل میکنه. هرچند که به نظر من تا ولتاژ 400 ولت هیچ رگولاتوری بهتر از LT3080 عمل نمیکنه ولی خب تو ایران نیست و نایاب و گرانه. سیم ها هم تابیده شده هستند.
    اتفاقا برای امپلیفایرهای OTL بهترین گزینه برای منابع تغذیه سویچینگ ها هستن. الان همین مداری که ساختم با استفاده از ترانس و یه مدار که اگه اوکی بشه نهایتا فوت پرینتش 6 سانت در 6 سانت میشه با یه هیت سینک 8 سانتی، ریپل رو تا حدود 25 میکروولت میاره پایین که این فوق العاده ست عملا روی امپ سکوت محض خواهیم داشت. ولی خب هنوز مراحل فنی کار مونده و باید تست های طولانی مدت انجام بشه تا از صحت عملکرد مدار حصول اطمینان کنم.

14. 5 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

آقا ما همچنان منتظر هستیم، ایشالا زودتر تموم میشه دل یه ملت شاد میشه :پی

16. 3 کاربر از Hesam_valadkhani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

خب ولتاژ برق شهر رو ( بعد یکسو کننده و خازن صافی میشه حدود 311 ولت ) بخواین با رگولاتور سری (همین ماسفت و زنر ) به 195 ولت برسونید اگه به فرض به جریان 100 میلی امپر احتیاج باشه 11.6 وات رگولاتور تلفات خواهد داشت که مقدار زیادیه و به هیت سینک بزرگ و حتی فن نیاز پیدا میکنیم! اگه هیت سینک توی جعبه های دربسته کوچیکی مثل جعبه امریکایی باشه اصلا تبادل حرارت نداره و سریع داغ میشه و ماسفت خواهد سوخت پس نیاز به فن پیدا میکنیم که خودش دردسر داره و تغذیه میخواد و نویز میندازه و صدا داره و...
    البته یه راه جالب اینه که اگه مثل جعبه امریکاییش از صفحه بالایی فلزی استفاده خواهد شد رگولاتور بهش پیچ بشه و صفحه کار هیت سینک رو انجام بده هم بزرگ هست هم تبادل حرارتی داره.
    منظورتونو نفهمیدم از رگولاتور LT3080 ; الان صفحشو دیدم ماکزیمم ورودی 36 ولت داره. منظور شما چیه زیر 400 ولت رگولاتور بهتر از این پیدا نمیشه؟ این صفحش از کمپانی سازنده:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    رگولاتور LT1083,4,5 رو دیدین؟ اینها هم رگولاتور های خوبی هستن و جریان بالایی دارن (شماره LT1083 تا 7.5 امپر بصورت مداوم با افت 1.5 ولت میده!!) که اینجا نیازی نیست و 1085 کافیه. اینو گفتم چون اینجا پیدا میشه و من 1083 رو گرفتم برای رگولاتور فیلامان 6c33 که بعدا میخوام شروع به ساختش کنم!
    اینم صفحش ببینین به کار شما میخوره یا نه:

درضمن چند تا عکس های پست های اول پاک شده اگه زحمتی نیست دوباره اپ کنید
    کاری از دستم برمیاد خوشحال میشم بگید

18. 5 کاربر از mahdi@7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

آقا ما همچنان منتظر هستیم، ایشالا زودتر تموم میشه دل یه ملت شاد میشه :پی
    بروی چشم.

خب ولتاژ برق شهر رو ( بعد یکسو کننده و خازن صافی میشه حدود 311 ولت ) بخواین با رگولاتور سری (همین ماسفت و زنر ) به 195 ولت برسونید اگه به فرض به جریان 100 میلی امپر احتیاج باشه 11.6 وات رگولاتور تلفات خواهد داشت که مقدار زیادیه و به هیت سینک بزرگ و حتی فن نیاز پیدا میکنیم! اگه هیت سینک توی جعبه های دربسته کوچیکی مثل جعبه امریکایی باشه اصلا تبادل حرارت نداره و سریع داغ میشه و ماسفت خواهد سوخت پس نیاز به فن پیدا میکنیم که خودش دردسر داره و تغذیه میخواد و نویز میندازه و صدا داره و...
    البته یه راه جالب اینه که اگه مثل جعبه امریکاییش از صفحه بالایی فلزی استفاده خواهد شد رگولاتور بهش پیچ بشه و صفحه کار هیت سینک رو انجام بده هم بزرگ هست هم تبادل حرارتی داره.
    منظورتونو نفهمیدم از رگولاتور LT3080 ; الان صفحشو دیدم ماکزیمم ورودی 36 ولت داره. منظور شما چیه زیر 400 ولت رگولاتور بهتر از این پیدا نمیشه؟ این صفحش از کمپانی سازنده:
    رگولاتور LT1083,4,5 رو دیدین؟ اینها هم رگولاتور های خوبی هستن و جریان بالایی دارن (شماره LT1083 تا 7.5 امپر بصورت مداوم با افت 1.5 ولت میده!!) که اینجا نیازی نیست و 1085 کافیه. اینو گفتم چون اینجا پیدا میشه و من 1083 رو گرفتم برای رگولاتور فیلامان 6c33 که بعدا میخوام شروع به ساختش کنم!
    اینم صفحش ببینین به کار شما میخوره یا نه:

درضمن چند تا عکس های پست های اول پاک شده اگه زحمتی نیست دوباره اپ کنید
    کاری از دستم برمیاد خوشحال میشم بگید
    برق مستقیم که نمیشه بهش داد اتلاف وحشتاک زیاد میشه باید 1 کیلو الومنیوم سینک براش بزارم. به مورد خیلی مناسب پیدا کردم که از 40-50 ولت تا 600-700 ولت رگوله میکنه با ریپل نزدیک صفر خیلی عالی عمل میکنه. مدار به غایت داده و effective و موثر هست. سینک بزرگ هم نمیخواد و قیمتش هم خوبه فقط برق مستقیم نمیشه بهش داد یه ترانس 190 ولت 200-300 یا نهایتا 500 میلی آمپر باشه حله. فعلا مدار زیر تسته و ترجیح میدم فعلا پابلیک نکنم که از چی استفاده کردم (چون یه موش کثیف دنبال رد پای من میگرده ببینه کجا میرم، چی میخرم، چی میسازم، از چی استفاده میکنم و ... میدونید چه شخصی رو میگم )
    عکس هارو هم سر فرصت اصلاح میکنم.
    منظورم از LT3080 به تنهایی نبود بلکه مداری مثل این بود. البته خیلی گرون در میاد اگه باشه دونه ای حداقل 30-40 تومنه ولی این مورد جدید که پیدا کردم عالی عمل میکنه و ارزان هم هست.

20. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •