تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 26 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 258

نام تاپيک: ساخت آمپلی فایر هدفون تمام لامپی "LogicAudio GEMINI"

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

بانک خازن افزایش پیدا کرد و حدود 15% از نویز کاهش پیدا کرد. با افزایش مقاومت 500 اهم به یک کیلو اهم هم حدود 50% دیگه نویز کاهش پیدا کرد. در مجموعه حدود 65% نویز کمتر شد. رکتیفایر لامپی هم حدود 10% دیگه تاثیر گذاشت ولی همچنان حدود 25% نویز هست که البته خیلی خیلی بهتر از قبل شده. یه مدار رگولاتور هم باید بسازم که با استفاده از اون امیدوارم نویز به 0 برسه و دیگه سکوت کامل داشته باشیم. همچنین پتانسیومتری که استفاده کردم فکر میکنم ایراد داره (شاید سولفاته شده) ولوم که کاملا بسته هست اون 25% نویز شنیده میشه و وقتی حدود 20% ولوم رو باز میکنم نویز کاملا حذف میشه! اگر حدسم درست باشه و پتانسیومتر ایراد داشته باشه، با تعویض اون سکوت لازم رو بدست میاریم. اینم بگم که پتانسیومتر اصلی که قراره روی مدار نهایی استفاده کنم ALPS ژاپنی هست ولی فعلا یه پتانسیومتر 50 کیلوی معمولی استفاده کردم.
    عیب مدارهای OTL اینه که نویز جزو لاینفکی از اونهاست و بسیار بسیار سخته که نویز رو به صفر برسونیم. استفاده از منبع تغذیه سویچینگ میتونه نویز رو به صفر برسونه ولی در اون حالت هزینه ساخت بالا میره

2. 8 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن MP3 Player t-jays's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

بانک خازن افزایش پیدا کرد و حدود 15% از نویز کاهش پیدا کرد. با افزایش مقاومت 500 اهم به یک کیلو اهم هم حدود 50% دیگه نویز کاهش پیدا کرد. در مجموعه حدود 65% نویز کمتر شد. رکتیفایر لامپی هم حدود 10% دیگه تاثیر گذاشت ولی همچنان حدود 25% نویز هست که البته خیلی خیلی بهتر از قبل شده. یه مدار رگولاتور هم باید بسازم که با استفاده از اون امیدوارم نویز به 0 برسه و دیگه سکوت کامل داشته باشیم. همچنین پتانسیومتری که استفاده کردم فکر میکنم ایراد داره (شاید سولفاته شده) ولوم که کاملا بسته هست اون 25% نویز شنیده میشه و وقتی حدود 20% ولوم رو باز میکنم نویز کاملا حذف میشه! اگر حدسم درست باشه و پتانسیومتر ایراد داشته باشه، با تعویض اون سکوت لازم رو بدست میاریم. اینم بگم که پتانسیومتر اصلی که قراره روی مدار نهایی استفاده کنم ALPS ژاپنی هست ولی فعلا یه پتانسیومتر 50 کیلوی معمولی استفاده کردم.
    عیب مدارهای OTL اینه که نویز جزو لاینفکی از اونهاست و بسیار بسیار سخته که نویز رو به صفر برسونیم. استفاده از منبع تغذیه سویچینگ میتونه نویز رو به صفر برسونه ولی در اون حالت هزینه ساخت بالا میره
    مقاومت خروجی دستگاه در حال حاظر چقدره؟؟
    به این فکر کردید که مقاومت خروجی رو افزایش بدید؟

4. 4 کاربر از t-jays بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

مقاومت خروجی دستگاه در حال حاظر چقدره؟؟
    به این فکر کردید که مقاومت خروجی رو افزایش بدید؟
    مقاومت خروجی اگه منظورت مقاومت موازی استیج خروجی هست الان 10 کیلواهم حدود 700 میکروفاراد هم خازن کوپلینگ 400 ولت داریم. مشکل از منبع تغذیه ست نه استیج های تقویت و استیج ورودی یا خروجی. برق تمیز بشه مدار تمومه.

6. 5 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

در واقع الان مدار بخش تقویت هیچ ایرادی نداره (یعنی الان با باتری تغذیه بشه سکوت کامل رو داریم)، تنها ایراد از تغذیه هست که ریپل برق رو به لامپ منتقل میکنه، تا الان هر کاری کردم که این اثر رو کمتر کنم ولی انگار تنها راه های باقیمانده استفاده از فیلترهای پایین گذر یا استفاده از رگولاتور جریان هست.

8. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

امروز یه مدار جدید بستم. همون مدار با کمی تغییرات و استفاده از سیم بهتر و گراند ستاره ای و یه مدار نویزگیر (با رگولاتور فرق داره). نویز خیلی خیلی کمتر شده و به سختی شنیده میشه و یه جورایی قابل اغماض شده. حتما استفاده از PCB با جنس خوب میتونه به بهتر شدن مدار کمک کنه، همچنین دنبال یه رگولاتور های ولتاژ خوب هستم که یه مدار کوچک رگولاتور هم بهش اضافه کنم که دیگه کاملا ساکت بشه. تکمیل 100% که شد میره برای طراحی در پروتل و چاپ متالیزه.

Last edited by flipp; 01-09-2013 at 17:19.

10. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

من نمیدونم این شرکت wooaudio چرا اینقدر آمپ هاش گرونه دلیلش چیه واقعا
    مثلا این نمونش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

12. 2 کاربر از emad_hs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

من نمیدونم این شرکت wooaudio چرا اینقدر آمپ هاش گرونه دلیلش چیه واقعا
    مثلا این نمونش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته این نمونه که فقط 660 دلاره و قیمت زیادی به حساب نمیاد! شما جستجو کن Audio Note Gakuon ببین قیمتش چقدره یا NAT Audio Magma ببین چنده. یا امپلیفایرهای لامپی Lamm
    اگر طراحی اصولی باشه و از قطعات مرغوب استفاده بشه، میشه با دستگاه دست ساز نتیجه ای حتی بهتر از برند گرفت، همه اینها قوانین الکترونیک هستند. موارد نادری مثل Gakuon که گفتم شاید دست نیافتنی باشند بخاطر 11 کیلو نقره ای که در ترانس استفاده شده، چون همه کار تولیدش دستی هست و از دستگاه های تولید انبوره استفاده نمیشه و موارد دیگه.

14. 6 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

البته این نمونه که فقط 660 دلاره و قیمت زیادی به حساب نمیاد! شما جستجو کن Audio Note Gakuon ببین قیمتش چقدره یا NAT Audio Magma ببین چنده. یا امپلیفایرهای لامپی Lamm
    اگر طراحی اصولی باشه و از قطعات مرغوب استفاده بشه، میشه با دستگاه دست ساز نتیجه ای حتی بهتر از برند گرفت، همه اینها قوانین الکترونیک هستند. موارد نادری مثل Gakuon که گفتم شاید دست نیافتنی باشند بخاطر 11 کیلو نقره ای که در ترانس استفاده شده، چون همه کار تولیدش دستی هست و از دستگاه های تولید انبوره استفاده نمیشه و موارد دیگه.
    یه توضیحی هم بدم اینکه ساخت یه امپلیفایر لامپی نیازمند اینه که طراح و سازنده اشراف کامل به رنج وسیعی از تکنیک های طراحی و مبانی طراحی مدار داشته باشه و به این سادگی که در 2 خط توضیح بشه داد، نیست. بخوام موجز و مختصر بگم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (هنوز کاملش نکردم و شاید این نصفش باشه). طی چند سالی که با لامپ ها سر و کله زدم تعداد بیشماری کتاب و منابع مختلف در مورد طراحی و ساخت تجهیزات صوتی لامپی مطالعه کردم که شاید بیشتر از 5-6 هزار صفحه کتاب بشه. موارد بسیاری رو نت برداری کردم و خیلی هاشون رو توی چندتا سررسید نوشتم. حالا یه طبقه بندی جامع انجام دادم (جامع یعنی از پایه، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینید!) و به مرور مطالب رو می نویسم. حالا قصدم از بیان این مطلب این نیست که بگم من خیلی بلدم، مقصودم اینه که گوشزد کنم که این آمپ لامپی که بعنوان نمونه دارم میسازم حاصل یکساعت کار و لحیم کردن یه مشت مقاومت و خازن و سیم و ... نیست. ببینید تاپیک رو کی زدم از حدود یکی دو ماه قبلش دنبال این مدار بودم. ساخت یه دستگاه که ارزنده باشه و صدای قابل قبولی داشته باشه، پروسه ای زمانبر است و نیازمند مطالعه و تحقیق و بررسی و تغییرات و ... هست. مخلص کلام اینکه اگر کسی مدعی شد که در عرض 2 ساعت یه امپلیفایر لامپی یا هر تجهیزات صوتی دیگه ای رو میسازه (!) این حتما یک شوخی مضحک و مسخره ست همچین اظهار نظرهایی:

اقرار می کنم خیلی از لامپ ها را دارم و به خاطر داشتن خودشان خوشحالم به خاطر اینکه اگر تصمیم بگیرم صدا بگیرم در عرض دو ساعت این کار را می کنم .این هیجان داره .نه اینکه راجب پول انها صحبت کنم .
    (برای اینکه ببینید کدوم آدم نابخردی این حرف رو زده، کافیه مطلب رو در گوگل جستجو کنید)

the moment of truth آقای مهنّس تنها شخصی در دنیاست که میتونه در عرض 2 ساعت یه امپلیفایر لامپی بسازه! خیلی جالبه!
    Last edited by flipp; 04-09-2013 at 19:17.

16. 4 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه emad_hs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحاتتون
    اگر اشکالی نداره سوال دیگه ای هم دارم
    در همین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که دادم خدمتتون چرا از سه تا لامپ استفاده کرده؟هر چه لامپ بیشتر کیفیت صدا بالاتر میره؟چرا از سه تا لامپ مثل هم استفاده نکرده؟

18. 2 کاربر از emad_hs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحاتتون
    اگر اشکالی نداره سوال دیگه ای هم دارم
    در همین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که دادم خدمتتون چرا از سه تا لامپ استفاده کرده؟هر چه لامپ بیشتر کیفیت صدا بالاتر میره؟چرا از سه تا لامپ مثل هم استفاده نکرده؟
    خواهش میکنم.
    ببینید اون 3 لامپی که روی این مدل woo دیده میشه، اولین چیزی که به چشم میاد اون لامپ بزرگه و در نگاه اول شخص فکر میکنه لامپ اصلی دستگاه اونه (شاید بخاطر محل تعبیه شدن) ولی اون لامپ بزرگ wide shoulder (شیشه کوکایی) فقط یک رکتیفایره. رکتیفایر برای یکسوسازی (تبدیل برق AC به DC) و همچنین smoothing (ملایم سازی) برق استفاده میشه. لامپ اصلی دستگاه 6DE7 هست که یک دوبل تریود (لامپ 3 قطبی) 6.3 ولتی حدود 1 امپر است که از یک واحد تریود بعنوان درایور و از یک واحد دیگه بعنوان لامپ پاور استفاده شده. به زبان ساده تر داخل هر کدوم ازون لامپ های کوچک دوتا لامپ وجود داره، یعنی یکی از لامپها بعنوان درایور و یکی بعنوان پاور استفاده شده. این روش متداوله چون مشکل matched pair بودن لامپ ها پیش نمیاد. در امپلیفایری هم که من دارم میسازم روش بهتری استفاده شده، 6080 هم یک دوبل تریود هست که از تریود راست برای کانال راست و از تریود چپ برای کانال چپ استفاده شده و از 12BH7 که اون هم یک تریود دوبل هست برای درایو استفاده شده. تریود راست برای درایو تریود 6080 در سمت راست و چپ هم برای تریود چپ در 6080.
    همچنین از رکتیفایر لامپی استفاده کردم ولی بنا به صلاحدید ترجیح دادم از دیود سیلیکونی استفاده کنم برای رکتیفیکیشن. من مدار رو طوری طراحی کردم که بشه لامپ درایور رو براحتی عوض کرد. البته لامپ اصلی دستگاه 12BH7 هست ولی میشه از 12AX7, 12At7, 12AU7, 12AY7 و رنج وسیعی از لامپ های دوبل تریود دیگه استفاده میشه.

20. 7 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •