تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: سیاه ماندن صفحه‌ی Acer Aspire 5741G و روشن نشدن چراغ هارد موقع بوت

حـــــرفـه ای Carl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Grand Canyon, US-AZ

پيش فرض سیاه ماندن صفحه‌ی Acer Aspire 5741G و روشن نشدن چراغ هارد موقع بوت

سلام..
    من حدود سه سالی می‌شه که یه Acer Aspire 5741G دارم. توی این مدّت مشکلات زیادی باهاش داشتم که همه‌شون تا حالا به خیر گذشته‌ن!

از چند وقت پیش (کمتر از یه ماه) شروع کرد وسط کارم با لپ‌تاپ، گاه و بی‌گاه Blue Screen نشون‌دادن. اوضاعش طوری شده بود که بعضی وقتا حتّی درصد BSoD هم پر نمی‌شد و یهو وسطش خاموش می‌شد.

گاهی وقتا با تکونای ناگهانی کوچیک، خاموش می‌شد و بعدش واسه روشن شدن ناز می‌کرد! (البتّه این مشکلو با زدن چندتا ضربه‌ی آروم به پشت لپ‎تاپ حل می‌کردم.)

تا رسید به دیروز. خواهرم نشسته بود داشت بازی می‌کرد که یهو خاموش شد. چند بار هی تا مرز روشن شدن می‌رفت، امّا بعد خاموش می‌شد. آخرین بار روشن شد و حتّی وارد ویندوز هم شد، امّا این دفعه هم به پنج دقیقه نرسید که خاموش شد.

بعد از اون دیگه تا الان که دارم اینو می‌نویسم، نتونستم روشنش کنم. راه‌حل‌های ساده‌ای که وجود داشت رو تست کردم (از جمله همون ضربه‌های آروم به پشت لپ‌تاپ و یکی دیگه: درآوردن باتری، جداکردن از برق و نگه‌داشتن دکمه‌ی پاور به مدّت شصت ثانیه)، امّا نشد.

الان توی این وضعیّته: وقتی پاورو می‌زنم، چراغ پاور روشن می‌شه، فن شروع به کار می‌کنه؛ امّا چراغ هارد خاموش می‌مونه. صفحه‌ی لپ‌تاپ هم که سیاه کامل می‌مونه (روشن نمی‌شه کلّاً).

یه حدسی که خودم می‌زنم و احتمال تأثیرگذاری‌ش هم (به نظر خودم) زیاده، ضربه‌ایه که سه روز پیش خورد بهش. داشتم تخته شاسی‌مو آماده می‌کردم واسه طرّاحی؛ وسایلم زیاد شد و ریخت به هم. اتّفاقی تخته شاسی توی یکی از دکمه‌های لپ‌تاپ گیر کرد و اون دکمه رو از جاش کند. لپ‌تاپ همون لحظه ری‌بوت شد. منتهی — بالاتر هم گفتم — تا دیروز با اینکه گیر هم داشت، امّا لااقل کار می‌کرد.

حالا با این وضعیّت مشکل از کجاست؟ اگه از اون ضربه باشه، چطوری می‌شه درستش کرد؟

حـــــرفـه ای biostar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

نمیشه دقیق گفت مشکل از چی هست

میتونه کریستال های مربوط به چیپ ها ایراد پیدا کرده باشه
    ممکنه ایراد از سیستم خنک کننده باشه
    یا حتی GPU مورد پیدا کرده باشه
    و یا رم !

در هر صورت باید تعمیر بشه و کار شما نیست.

3. این کاربر از biostar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Grand Canyon, US-AZ

پيش فرض

نمیشه دقیق گفت مشکل از چی هست

میتونه کریستال های مربوط به چیپ ها ایراد پیدا کرده باشه
    ممکنه ایراد از سیستم خنک کننده باشه
    یا حتی GPU مورد پیدا کرده باشه
    و یا رم !

در هر صورت باید تعمیر بشه و کار شما نیست.
    انقد؟!
    کجا ببرمش واسه تعمیر؟ چقد می‌شه خرجش؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز.لپ تاپ منم مدلش مثل لپ تاپ شماست و دقیقاً همین مشکل رو پیدا کرده اگه متوجه شدین ایرادش چیه لطفاً به منم بگین.مرسی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام..
    وقتی پاورو می‌زنم، چراغ پاور روشن می‌شه، فن شروع به کار می‌کنه؛ امّا چراغ هارد خاموش می‌مونه. صفحه‌ی لپ‌تاپ هم که سیاه کامل می‌مونه (روشن نمی‌شه کلّاً).
    دوستان احتمال داره مشکل از هارد باشه؟چون چراغش اصلاً روشن نمیشه؟

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Grand Canyon, US-AZ

پيش فرض

سلام دوست عزیز.لپ تاپ منم مدلش مثل لپ تاپ شماست و دقیقاً همین مشکل رو پیدا کرده اگه متوجه شدین ایرادش چیه لطفاً به منم بگین.مرسی
    سلام..
    پارسال من لپ‌تاپمو بردم سازگار تعمیرش کردن؛ هزینه‌شو دقیق یادم نیست و البتّه به من نگفتن مشکلش از کجا بود.
    Last edited by Carl; 16-01-2015 at 23:59.

8. این کاربر از Carl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

مرسی پس منم همین کارو میکنم

داره خودمونی میشه تابو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

دستگاه شما باید چک سخت افزاری بشه . اما بیشترین احتمال خرابی هارد میتونه باشه چون قبل از بوت همیشه بایوس سخت افزارو چک میکنه هر کدوم از اونا مشکل داشته باشه ارور میده . آیا لوگوی ایسر میاد بالا؟

در انتظار ایمیل فعال سازی
    تاريخ عضويت
    Feb 2017

پيش فرض

سلام ببخشید من لپ تابم وسط اینکه داشتم ازش استفاده میکردم یهو هنگ کرد و صفحش همونطورموند و هیچ دکمه ای کار نمیکرد و چراغ هارد خاموش شده بود و با خاموش روشن درست شد بنظرتون علت چیه؟ با تشکر

کاربر فعال انجمن لپ تاپ mehrdad8086's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیر.شما عنوان کردید خاموش میشد.الان هم اصلا تصویر نداره.ارتباطی حداقل این مورد به هارد نداره.
    محتملترین حالت چیپ گرافیک شماست.اگر اشتباه نکنم این مدل فقط گرافیک انویدیا روش داره و تک GPU هستش.
    در صورت خرابی این چیپ و درست کردنش با حرارت دادن و ......100 الی 150 در نظر داشته باشین

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •