تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 47

نام تاپيک: راه چاه در آمد زایی ( حتما همه بخونین ) prince_ of _persia و ehsan_wwe

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض راه چاه در آمد زایی ( حتما همه بخونین ) prince_ of _persia و ehsan_wwe

شخصیت احسان مهدیار دو شخصیت فرضی و جایگزین افراد تقریبا واقعیی هستند .
    بعد از فشار روحی که به پیش کسوتای بازی سازی اومد ازینکه با معرفی هنر بازی سازی به ایرانیا جماعت علاقه مندو به بدبختیو ... کشیده است
    تصمیم گرفتم راه و چاهای بازی سازی رو بهتون خیلی ساف بگم
    تو این تاپیک ادب نیست همه چی سریح گفته شده اگه جنبه نداری نخون ( وجود این تاپیک از کل این انجمن هم مهم تره چون بالا رفتن اختصاد بچه ها بالا رفتن رطبه واقییشونه و... )

می خوای پول در بیاری ؟ از سرکوفتای خونواده خسته شدی که مدام میگن برو سربازی برو سر کار از پشت اون کامپیوتر..... ؟
    دلت می خواد یه بازی بسازی 180 ملیون پول در بازی ؟
    یا نه دلت می خواد با بازی سازی حقوقی حدود ماهی 500 در بیاری ؟ اگه یکی بهت پیشنهاد کار میده میگه 20 ملیون بهت میدم ( تو هم زندگیتو میزاری به پاش ) یا نه می گه 1 ملیون میدم ( تو هم میگی از بقیه هم سنام بیشتره یا نه برای شروع مناسبه ) و خیلی حرفای دیگه

اگه برا خودت آرزو هایی داری مثل رفتن به کشور خارجی ( منظورم این دوست تازه وارد نیستا *) یه نه دلت ماشین مدل بالا می خواد آرزو داری با پولت دیستا فقیر و سرپرستی کنی یه نه تا حالا پدر مادرت خرجتو دادن به زحمت حالا تو خرجشونو بدی
    اگه آخر این آرزوها بعد گذاشتن 3 6 9 12 سال وقت میبینی که دنیا بهت اینو نشون میده و میگه رزشک

شاید هم امید داری که بلاخره این وضعیت درست شه و داری سخت کار میکنی پیش خودت فکر کردی وقتی کار تمیز باشه در حد خارجیا باشه وقتی تموم شه می فروشمو پولدار میشم همه زرر های گذشته رو جبران میکنم

فکر میکنی خیلی بد بختی ؟

پس این زیر که قرمزه رو بخون

دوتا راه داری
    یا بی رحم باش و به فکر خودت باش
    یا بازی سازیو ببوس بزار کنار خونوادت راست میگن با کامپیوتر پول در نمیاد

چرا بی رحم ؟
    یه ویلا هست تو شمال وقتی با ماشین بری یه قیمت بهت میده مثلا شبی 70 وقتی ماشینو دم در پارک کنی بری بهت یه قیمت میده مثلا 30
    شماهایی که پول در نمیارین مثل اینین
    به فکر هم نوعتونین
    پیش خودتون میگید احسان زیر قرضه فعلا پول نمی خوام ازش بجاش تو سودش شریک میشم

یکی هم هست که پول در میاره اما میزاره تو پاچه طرف میگه احسان به من چه که پول نداره الان کارش لنگ منه منم تا میتونم گوش مشتری رو میبرم ( این سریع ترین راه رسیدن به در آمد 190 ملیونیو ایناس

بی رحم ها چه زرری به این هنر می رسونند ؟
    احسان یه بازی مزخرفو با جو سازی با استفاده از آشناها و ... به ناشر به قیمت 20 برابر قیمت واقعی می فروشد یه چیزی حدود 200 ملیون
    احسان به پولش میرسه اما ناشر شاید به زور به 30 ملیون تومن سود برسه چون ارزش اون بازی انقدر بالا نبوده و مشتریا نمی یخرنش چون جذاب نیست

مهدیار ( pricen_ of _persia ) یه بازی با کیفیت که با هزارتا امیدو آرزو ساخته رو میبره می رسونه به ناشر ( سه چهار خط قبل قرمزه ) ناشر هم خوب چون سر احسان زرر چشم گیری کرده
    حاظر نیست که باهات کار کنه
    مهدیار دلش برای ناشر می سوزه یا قیمتو میاره پایین که کلا زرر داره و ارزو هاش همه میشه پشمک یا ناشر میگه برو دیگه نبینمت یا اینکه مهدیار به ناشر میگه اشکال نداره سه درصد از صود فروش مال من ناشرم هم چون همزمان با سود فروش چک و بدهکاری بالا اورده نمیتونه پول تورو بده و بجاش طلبکارای اصلیشو ساکت میکنه
    آخر مهدیار دو ساله منتظره وعده هاست
    احسان با مزدا از کنارش رد میشه

اسم دیگه بی رحمی Businessman بوده یکی از مدیرای اصلی بانک ملت که بانک ملت رو تبدیل کرد به این بانکی که میبینین بهم گفت یه بیزینس من دنبال سمبل کردنه کاره که زود پولشو بگیره اما تو مثل اینکه باید حتما درست کار کنی

بازم ادیت میشه
    ....
    Last edited by ehsan_wwe; 12-07-2013 at 22:51.

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض منشور اخلاقی بازی سازا

منشور اخلاقی بازی سازان

منشور اخلاقی مهدیار جهانگیری تو پست بعد ذکر شده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایده منشورو تو سال 89 مهدیار چهانگیری داد سر سری گرفتیم و بازار اینطوری نابود شد پس با اجازه قوانینش رو می گم که رعایت کردنش باعث بالا رفتن سقف در آمد همه میشه

1- دروغ نگید بازی سازا از دروغگو ترین قشرن به نظرم
    1/5 - هیچ وقت نگین بازی با چی می سازید
    • وقتی می بینم یکی میاد میگه بازی فلان ساخته شده با یونیتی خشکم میزنه نگین آقا
    • مشتری میاد میگه با چی بازی می سازی می تونی با یونیتی هم بازی بسازی - بگو انجین که فرقی نداره بازی سازی یه اصول مشترکه رو همه انجین ها میگه آخه گرافیکش فلانه بگو گرافیک تو همه انجینا یکیه اگه مدل سازا کارشونو بلد باشن با هر انجینی میشه کار با گرافیک ساخت حالا شما می گید یونیتی چشم سفارش دهنده شمایید من با یونیتی سابقه کاری طولانیی دارم

2- هیچ وقت از اصطلاحات تخصصی جلو مشتریتون چیزی نگید
    • مثال نگید اینکه چیزی نیست یه تکسچره اینکه شیدر بامپ عه نگا کنا اینجارو لایت مپ کردن
    • زیرا : مشتری درصورتی پول خوبی میده که با شما احساس فاصله کند . اگر شما از اصطلاحات پیشش بگید فکر میکنه که خیلی بارشه و یه پا بازی سازه ( دیدید که جوگیر میشن ) و دیگه ارزش کار شمارو نمیدونه
    • هرچی مشتری تو نادونی بمونه بهتره
    • مثلا من بجای کلمه انجین از یه کلمه من در آوردی استفاده می کنم به اسم شدید افزار یا مثلا به مشتری نمی گم این کار سیمولیتور هست یا نمیگم شبیه ساز (چون با یه سرچ تو نت می تونه کلی مطلب در بارش پیدا کنه و فاصله اش با ما کم بشه ) بجاش از کلمه گردش مجازی استفاده می کنم ) و هرکس هم دنبال گردش مجازی میاد دوباره میاد پیش خودم

3- هیچوقت تخفیف رو از دو سه درصد کمتر نکنید .

• شده من مشتری داشتم اول بهش گفتم 150 بعد دلم براش سوخت موقع پولش که شد گفتم 50 تو روم برگشت گفت اولش فک کردی من خرم ؟ در صورتی که من حال بهش دادم 50 تومن بهم داد یکی از رفیقاشم بهم معرفی کرد که پولمو خورد - اگر من تخفیفو تا 140 هزارتومن بیشتر پایین نمیاوردم امکان نداشت رفیقش پولمو بخوره

4 - کمک کردن به یکدیگر چه تو زمینه تجربه کاری چه تو زمینه نمونه کار اگر کسی اون قدرتو تو خودش می دید که بازی بسازه ولی نیاز به نمونه کار داشت نمونه کارو از بقیه دوستان بگیره و بعدا با اون دوست یه جوری حساب کنه

• برای مثال شده یه مشتری سه بعدی برام پیدا شد من اون موقغ زمان اینکه یه کار سه بعدی بسازم به عنوان نمونه کارو نداشتم رفتم از هادی گرفتم

یا شده هادی خواسته منم گفتم بهت نمونه گیم میدم اما قد بوده نگرفته

• تعداد جمعیت ما خیلی کمه شاید بگید شاید بالای 200 نفره ولی باور کنین کسایی که علاقه مندن و دوست دارن کار کنن حداقل تو نزدیکی خودتون زیر 20 نفرن باهمدیگه به اشتراک بزارید تجربه هاتونو

5- موقغ گرفتن و تحولی کار هیچوقت با تیشرت و شلوار سنگ شور سر جلسه حاظر نشید

• تجربه بهم ثابت کرده مشتری وقتی جلوش با لباس خوشکل اسپرت حاظر می شید احساس صمیمیت می کنه با شما پس فاصله اش با شما کم می شه و ارزش کارتون میاد پایین
    • کت شلوار مشکی پارچه ایرانی بهترین گزینه است کت نباید براق باشه - من خودم تو سایز خودم یکی پیدا کردم 60 هزارتومن دم عید اگه شما هم کت خواستین تو خیابون کمیل نرسیده به رودکی و تو چهارراه لشکر کت های قیمت پایین هست ( هیچوقت هم مشتری نمی فهمه که کت شما چه قیمتی داشته)
    • صورت اصلاح شده هم رو قیمت کار یک مقدار تاثیر داره

6 - به هیچ وقت با مشتری نخندید یا اگرم چیز خنده داری گفت فقط یه لبخند تحویل بدید (همون بحث جلوگیری از صمیمی شدن با مشتری )
    7- زمان تحویل پروژه حتما یه فاکتور به مشتری بدید با این مشخصات

• شماره فاکتور حد اقل سه رقمی
    • فاکتور ترجیحا رنگی چاب بشه ( برگی میشه 500 تومن )
    • حتما مبلغ تو فاکتورو از قبل تو کامپیوتر بنویسید و موقع تحویل تنها جایی که از خودکار استفاده میشه جای امضاست
    • یک نمونه فاکتور که خودم استفاده میکنم
    • [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    • نا مردی نکنین شبیه ش در بیارید کار سختی نیست همش تو نت هست فقط کافیه کنار هم بچینیشون

8- هیچ کس دلش نمی خواد پول بده پس هر ترفندی رو میزنه که دل شمارو به دست بیاره شما گول نخورید
    9- حتما به ساعت کاریتون احترام بگذارید کسی که به خودش احترام نگذاره به پول نمیرسه
    • منو مهدیار یه پروژه گرفتیم بخاطرش رفتیم تو یه شهر دیگه اسکان کردیم تنها بودیم - حوصلمون سر میرفت پس شب تا صبح کار کردیم خوب کاری که باید تو دو ماه انجام میشد تو یک هفته تموم شد مشتری پیش خودش گفت 170 میلیون بدم برا یک هفته کار
    • حتی اگر پروژه گرفتید تو خونه می خواستید انجام بدید به مشتری بگید که من از ساعت 10 صبح تا سه بعد از ظهر رو پروژه شما کار می کنم فقط تو این ساعت هم پاسخگوی تلفن شما می باشم اگر با ساعت مشکلی دارید بگید تا ببینم میشه وقت آزاد دیگه ای جور کرد ( این دروغ ها مصلحتین خوبن )

10 - همیشه تو قرارداداتون تاکید کیند که در صورت بی نقص بودن ورودی کار که به من داده میشه که شامل .... ( میتونین بنویسید انیمیشن ها گرافیک یا اسکریپتها و ...)
    11- همیشه وقتی معرف دارید برای گرفتن پروژه با معرف هماهنگ باشید در مورد قیمت ( تمامی قیمت هارو قبل از جلسه حاظر کنید )
    امروز به اتفاق یکی از دوستام که یه کاریو گرفته بود تو نمایشگاه رفتیم تو درفتر یکی از هیولاهای بازار ساختمان که برای نمایشگاه 1 میلیاردو 200 ملیون خرج کرده بود من قیمت دادم 3 میلیون دوستم که به دروغ گفته بود من مدیر برنامه هاشون هستم ( برای اینکه بتونه کارو بگیره ) گفت این کارو یه کار دیگه سه ملیون !!!! علت : ترس از پریدن پروژه ( اگه بتونید این ترسو بندازید دور شاید یه کار نگیرید اما تو کار بعدی جبران میشه ) کسی که اینهمه پول نمایشگاه میده 2 میلیونو سه ملیون پولی براش نیست
    Last edited by ehsan_wwe; 09-09-2013 at 20:01.

کاربر فعال انجمن ساخت و توسعه بازی Prince_ of _Persia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی احسان جون که برام پست نگه داشتی . حرف من امروز هم با احسان جون همین بود .

خوب باید چند نکته رو هم به حرفهای احسان جان عزیز من اضافه کنم. با توجه به این چند وقتی که خودم و احسان تو شرکتهای بازیسازی بودیم و یا تجربه بقیه بازیسازهای شرکتی به یه سری نتایج رسیدیم که می خوام براتون بگم
    برای اوناییکه تو فکر وارد شده به بازی سازی به صورت شغل هستند و به اون به عنوان منبع در آمد نگاه می کنند :

1- الان وضع بازی سازی دوباره رو به افول رفته چون بنیاد ملی بودجه نداره و خیلی کم از بازی حمایت می کنه تازه هنوز قسط بازیهایی که الان هم کامل شدند و تحویل داده شده اند رو بعضا نداده . این از حمایت مگه این شرکتی خودش بازی رو بسازه و ناشر پیدا کنه که الان اوضاع ناشرها هم اصلا تعریفی نداره و نمی تونند مبلغ زیادی بابت یک بازی ایرانی بدهند تازه اونهم اگه خوب باشه و فروش کنه . به هر حال بازی که فروخته می شوند به ناشر رقمی زیر 80 میلیون رو الان دارند و اکثرا 30-4- میلیون

2- شرکت بازی سازی اکثرا وضع مناسبی ندارند . شرکتهای قدیمی تر بازی جدید در دست ندارند یا اینکه اگه خیلی نرم و کند دارند پیش می رند یکسری شرکت های جدید با سرمایه گذاری های خودشون یکسالی رو میان کار میکنند بعد که بازیشون رو دادند بیرون دیگه براشون کافی میشه و خسته می شن از این وضع و میرن.

3- حقوق بازیسازی الان در حد یک کارمند عادی و اگر منظور شرکت دولتی باشه نصف اون هست پس واقعا به نظرم حیفه که ادم این همه زحمت بکشه با یکی که فقط از یک ساعتی میره تا یک ساعت دیگه پشت میزش می شینه و با همکاراش اختلاط می کنه و 4 تا کار کوچیک هم این وسط انجام می ده یکی باشه . جاهایی هم که وعده حقوق بالا می دهند اون اولش از این حرفا می زنند و بعدا یا حقوق دیر میشه یا حقوق چند ماه رو نمی دن.

4- اگه به این فکر افتادید که بازی اندروید بسازید که هم ارزون تره و شاید هم استقبال کنه و فروش بره باید بگم بازی ایرانی رو ندیدم تا الان که پولی باشه و بالای 1000 نسخه فروش رفته باشه روی اندروید (اینو در مورد سایت بازار می گم) . اکثرا تعداد نسخه های بازیهای ایرانی اندروید در صورتی که پولی باشند روی 200 تا هست . یعنی در بهترین حالت یک میلیون تومان به ازای یک بازی که خوب فروش بره شما عایدتون می شه . پس اگه به بیشتر از این رقم فکر می کنید بی خیال ساخت بازی برای اندروید بشید . این در صورتی هستید که نرم افزارهای که خیلی ساده ساخته می شند و برای ما ساختنش مثل آب خوردن هست رو اندروید اگه ایده ای خوبی داشته باشند راحت 5000 نسخه فروش می روند.

5- با گفته ها بالا به این نتیجه می رسید که یا باید شرکت بزنید و البته باید بتونید کامل از پس هزینه های ساخت یک بازی بر بیاید بعد که بازی کامل شد می تونید بفروشیدش . یا اینکه با حقوق یک کارمند عادی یک کار سخت رو انجام بدید ( هممون می دونید یه جاهای واقعا کد نویسی و بازی سازی روی اعصاب هست و اگه چیزی ازتون خواسته بشه که نتونید از پسش بربیاید حسابی روی اعصابتونه )
    و یک راه دیگه هم هست که بصورت پروژه ای کار کنید . که مثلا به شرکت بگید من فلان کد رو برات می زنم این قیمت یا هوش مصنوعی بازی رو برات می نویسم این قیمت یا کلا یک بازی رو از شرکت کنتراکت بگیرید که این هم دو صورت داره که اگه بقول احسان مدارا کنید با صاحب پروژه و سفت و سخت نگیرید راحت حقتون پایمال می شه و فقط سختی کار به تنتون می مونه یا نه اینکه حواستون جمع هست و با قیمت درست انجام می دید کار رو و یا اینکه بقول احسان تو پاچه طرف می کنید که اینهم با جو گیر کردن طرف و مبالغه در کارتون و ... هست که البته طرف بالاخره بعدا می فهمه و کلا کار برای نفرات بعدی هم که می خوان پروژه بگیرن سخت می شه

خلاصه اینکه در حال حاضر این شرایط بازی سازی هست به نظر من تو این شرایط بهتره ادم یک کار ثابت و آسون کارمندی به عنوان شغل اصلی داشته باشه که حقوقش تامین باشه و خیالش راحت و آینده خودش رو هم خراب نکنه و در کنارش اوقات فراغتش رو بشینه یه بازی بسازی یا یک تیم تشکیل بده یا مقدار کمی سرمایه گذاری کنه روی تیم و بازیش و بعدا اگه خوب بود بتونه بفروشدش

در مورد منشور اخلاقی هم چند نکته هم هست که من باید اضافه کنم :

1- به هیچ عنوان قیمت ندهید که قیمتی پایین تر از نرمال باشه با این کار هم بازار کار رو خراب می کنه و هم کار رو برای دوستانتون سخت تر و هم در انتها هم که خودتون اون کار رو انجام دادید حس رضایت ندارید و فکر می کنید مبلغ کمی گرفتید . هم اینکه کار فرما هم فکر می کنه کار شما ارزش چندانی نداشته و هی تو سر کار می زنه

2- هیچ وقت کار یک بازی ساز دیگه رو خراب نکنید تا کار خودتو رو جلوه بدید . مثلا نگید این قسمت رو طرف کد آماده زده یا طرف هیچی حالیش نیست یا این که این زده که کاری نداره اگه اون تو 3 ماه زده من تو یک هفته همچین چیزی رو می زنم یا ....
    چونکه بالاخره یک نفر هم پیدا می شه که این حرف رو در مورد خودتون بزنه و این فرهنگ بدی می شه و باعث ضرر همگی می شه و ارزش کار همگی میاد پایین

3-کاری که شما بلدید نیاز به سطح دانش بالایی داره پس کلاس خودتون رو حفظ کنید و کاری نکنید که به نظر کار بی ارزش یا ساده بیاد

4- رو کاری که انجام می دید هم خیلی مبالغه نکنید و هیچ وقت یک کار ساده رو خیلی دست بالا نشون ندهید ممکنه طرف الان نفهمه ولی بالاخره یه زمانی می فهمه و دیگه کمتر به حرف امثال ما اعتماد می کنه

فعلا تا اینجا به خاطرم هست اگه مواردی دیگه ای هم به ذهنم رسید حتما اضافه می کنم

ممنون از همه دوستان که این مطالب زو خوندند
    پست دو و سه آپدیت شده
    Last edited by ehsan_wwe; 12-07-2013 at 22:49.

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

جالب نوشتی...
    اون جمله قرمزه رو از همه کس شنیده بودم به جز از کسایی که کارشون یه جورایی بالاخره با کامپیوتر مرتبطه از نظر نرم افزاری... معمولا تجار و کسبه اون ایده رو دارن.

حالا بی رحمی به کنار ولی برای مشتری که حق مهمه و برای شراکت حساب.
    منتظر تعریفت از بی رحمی هسنم

اون سرکوفتای خونواده هم جالب بود

5. این کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Homunculus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

احسان من نکته مربوط به درآمدزایی از طریق فاکتور بی رحمی رو متوجه نشدم و راه و چاه های مربوطه برای کسب درآمد رو درک نکردم. اگه میشه یه نمه موضوع رو شفاف تر کن..
    Last edited by Homunculus; 12-07-2013 at 21:28.

7. 2 کاربر از Homunculus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال فلسفه A.M.D.D.E.V.I.L's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Void

پيش فرض

دوست عزیز اروپایی فکر کن

9. 2 کاربر از A.M.D.D.E.V.I.L بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

دوست عزیز اروپایی فکر کن
    اروپایی منظورت سرمایه داری هست دیگه؟

آقا احسان یه تجربه هم داری درباره ی جدایی از بازی کردن و رو آوردن به بازی سازی هم بگو... من خیلی دوست دارم بازی بسازم، مخصوصا تو قسمت مدلینگ بازی سازی ولی به قولی خیلی گشادم دلم به کار نمیره، هر وقت بیکار میشم، زرتی میشینم پا بازی آنلاین... از بعد از کنکور کوفتی هم اینجوری شدم

11. 2 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

من با احسان کاملا موافقم اما میدونید چیه؟ در حقیقت ما بی رحم نیستیم اتفاقا بازیسازان از مظلوم ترین قشر هستن در کل اهالی هنر که فقط حقشون میخوان اونم نه با بی رحمی.
    بی رحم دلال های محترم هستن که پروژه هارو با رانت و پارتی به دست میارن و ضربه اصلی رو به قشر بازیساز میزنن!

ما ارزش کارمون درک نمیشه و خیلی بیشتر از اینا حقمونه. خونه و ماشین و ارامش و رفاه حق اساسیمون هست و واقعا هم واسه کارمون زحمت میکشیم و همه میدونن بازی سازی چه کار پر زحمتی هست.

خب طبیعی هست وقتی اینطور با بازی ساز رفتار میشه و حقوقشون ضایع میشه بازیساز با این همه مشکلات به این فکر میفته که یا باید قید کارشو بزنه و واسه همیشه خداحافظی کنه با این کار یا اینکه بی رحم باشه تا پول گیرش بیاد بتونه شکمشو سیر کنه در حالی که گفتم حقوق اساسیمون چی هست و نباید کامون بی ارزش طلقی بشه تا به این روز بیفتیم! و اینکه چرا اصلا قشر بازیساز باید به این فکر بیفته که باید بی رحم باشه؟؟ اصلا بی رحمی یعنی چی؟ اونی که زحمت میکشه اونی که کار میکنه فقط حقشو میخواد همین!! خیلیه یه زندگی با ارامش که حق هر انسانی هست , تو این مملکت و شرایط موجود از قشر هنرمند بازیساز دریق میشه؟ الان کارتون جمع کردن درامدش از بازیسازی بیشتره , والا ادم گریش میگیره
    Last edited by M0hsen3D; 19-07-2013 at 01:32.

13. 13 کاربر از M0hsen3D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

خییلی خیلی ممنونم احسان حرف واقعا خوبی زدی.

من باید بگم:

من کل درآمدی که از بازی سازی داشتم خدا شاهده فقط 600 هزارتومن مجموعه مستقل 2 بود و بس.
    بازی سازی واقعا تو ایران ناامیدکننده اس . خسته شدم از بس بازی مفتی دادم بیرون . تقریبا از تابستان پارسال جدا بازی رها کردم شدم برنامه نویس اتوماسیون چهار ماه پیشش کار کردم بهم 250 هزارتومن داد....اومد بیرون.

الان جایی که کار می کنم برنامه نویسی اتوماسیون هستش که شش و هفت ماهی که بودم خیلی راضیی ام 3.1 حقوق گرفتم صاحب کارم خیلی خوبه واسه حقوق اذیتم نمی کنه درسته دو شیفت ام اما خوبه.

بازی سازی خیلی باحاله اما ... درآمدی هم باشه شما تا ابد نمی تونی از بابات پول برداری.

15. 11 کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Homunculus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

اونایی که تز روشن فکری کذب میان رو هیچ جوره نمیشه تحملشون کرد ....جو گیری هم از خصلت های خنده دارشونه!!
    راستش من گفته هامو ویرایش کردم چون احساس کردم که عادلانه نبود و حق رو هم به شما میدم. یه مبحثی رو اووردم وسط بدون اینکه بخواد تو شرایطی عادلانه در موردش بحث بشه و اینجا هم جاش نبود.

من شخصا آدمی هستم که حرفای طرف مقابل خودمو صرفا کذب تصور نمی کنم چون بر این باورم که دیدگاه های فکری خودم با شخص مقابلم فرق می کنه و حداقلش یک در صد احتمال بر درست بودن حرفشو میدم تا بهم اجازه بده که بشینم رو حرفاش فکر کنم و یا تحقیق کنم. نه اینکه همینطوری بدون دلیل بیام بگم کذب و غیر منطقیه.

من دوستانه از شما و همه بچه ها خواهش می کنم که به دیدگاه فکری کسی حمله نکنین (چه مستقیم و چه غیر مستقیم) و اگه واقعا می خواین بکنین دلیل بیارین و الا نشستن و برچسب زدن و شخص مقابل رو ضایع کردن که کاری نداره. منم بلدم شما هم بلدی و خیلیای دیگه هم همینطور و اگه تا صبح هم ادامه بدیم جا برا اینجور گفتمان ها وجود داره.

ممنون از توجه تون

ویرایش: برا اینکه از بحث این تاپیک هم دور نشیم همچنان منتظر نظرات احسان در مورد راه و چاه درآمدزایی هستم. تا الان که فقط پستا رو لایک کرده. بیا دیگه

آدیت پست.....
    Last edited by ehsan_wwe; 14-07-2013 at 00:21.

17. 4 کاربر از Homunculus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •