تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 47

نام تاپيک: راه چاه در آمد زایی ( حتما همه بخونین ) prince_ of _persia و ehsan_wwe

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام
    پست جالبی بود. من کارم برنامه نویسی هستش و تو کار بازیسازی نیستم اما چند وقتیه که علاقه مند شدم و برای تنوع در موردش مطالعه میکنم. داشتم دنبال مطلب در مورد این کارگاههایی که تو نمایشگاه بازی هست میگشتم که این تاپیک رو دیدم. مطالبی که احسان گفته بود تو زمینه کار برنامه نویسی هم کاملا درسته مخصوصا اینکه نباید با مشتری صمیمی شد و اینکه نباید اطلاعات اضافی به مشتری داد. یه نکته ای هم که احسان گفته بود و من میخوام روش بیشتر تاکید کنم اینه که نباید ارزون کار کرد این کار هم برای خودتون ضرر داره و ارزش کار رو پایین میاره و هم باعث خراب شدن بازار میشه الان تو زمینه کار برنامه نویسی وضعیت از این نظر خیلی خرابه کافیه یه سری به این سایتهای سفارش پروژه مثل پارس کدرز بزنید و از عمق فاجعه خبردار شید ببینید سفارش دهنده ها با چه لحنی سفارش میزارن و چه قیمت های پایینی در نظر میگیرن و چقدر هم راحت کارشون راه میوفته... امیدوارم بازار بازی سازی به این وضعیت دچار نشه. تو بازیسازی هنوز دست زیاد نشده و نمیدونم اما حس میکنم اکثر کسانی که این کارو میکنند یه آشنایی با هم دیگه دارند بهتون توصیه میکنم هوای همدیگه رو داشته باشید و کلاس کاریتون رو بالا نگه دارید کسانی هم که میخوان وارد این بازار بشن رو هم حواستون بهشون باشه و در جریان بزارید که هر نخاله ای نتونه بیاد و گند بزنه به بازار اینطوری با توسعه این صنعت-هنر و زیاد شدن دست هم مشکلی پیش نمیاد و هر کی کار خودشو داره مثل اصناف دیگه مثلا مکانیکی ها رو ببینید یا نقاش نجار بنا با اینکه دست زیاده اما کسی از قیمتش پایین نمیاد این به نفع همه کسانیه که تو اون صنف هستن چون خواه نا خواه بازار گسترش پیدا میکنه و دست زیاد میشه اما همه هم صنفی ها باید هوای همدیگه رو داشته باشن ... نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه... خلاصه که کار با کیفیت انجام بدین و پول خوب بگیرین. اگر جایی هم خواستین بنا به دلایلی قیمت رو پایین بیارین مشتری رو توجیه کنید که این قیمتش نیست و شما دارین این قیمت رو میدین و منت کافی هم سرش بزارین تا حواسش باشه.
    راستی گول این حرفها رو هم نخورین که پروژه اول و با ما راه بیا ما تو قراردادهای بعدی جبران میکنیم و از این حرفها. لازم نیست بیرحم باشین اما منافع خودتون رو قربانی منافع طرف مقابل نکنید طرف یا پول داره میخواد یه کاری بکنه یا پول نداره شما نباید جورشو بکشید این جور کارفرماها میخوان با ... شما داماد بشن!

2. 7 کاربر از saeid5977 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه knight_rak's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    BOOTSTRAP LOADER

پيش فرض

سلام
    اول از همه دستت دردنکنه خیلی عالی بود
    بعدش من یه سوال به همراه درخواست بپرسم :
    ببینید شما ها که تجربه بیشتری دارید و هرچی هم باشه حداقل یدونه کار جدی انجام دادید توی بازار و از همه مسایل ریز و درشت خبر دارید چرا هیچ موقع در مورد نوع قیمت گذاری روی پروژه ها صحبتی نمیکنید
    مثلن خودت هم در مورد قیمت چندتا نکته رو توی پست هایی که ارسال کرده بودی گفته بودی خوب بودن ولی کافی نبودن
    الآن ممکنه یه کاری رو پیشنهاد کنن تو بیای بگی 5 میلیون میگیری انجام بدی ولی من که خبری از نرخ اصلی و درست بازار ندارم میام شاید با زیر 500 تومن انجامش بدم و تازه کلی هم حرف و فلان و از این چیزا پیش بیاد
    از طرفی من با این کارام باعث میشم کل بازار هم خراب بشه جدای از ضرری که به خودم میزنم چون فرداش ممکنه برای یه پروژه همونی که دیروز من باهاش بودم بیاد سراغ تو وقتی تو قیمت اصلی و درست رو بگی حرفت رو باور نکنه و اینجوری همه چیز خراب میشه

اصل حرفم اینه شما ها که تجربه بیشتری دارید توی بازار هستید حالا توی هر قسمتی و با هر تجربه ای بیاید و از اصول قیمت گذاری هم چیزایی بگید مثل همین تاپیک عالی که الآن راه انداختی و داری توش راه حل هایی که تجربه کردی و میدونی درست هستن رو ارایه می کنی خودت دوستانت کاربرای دیگه هر کسی که واقعن تجربه داره ( عذر میخوام ولی اون دسته از دوستان که شب میخوابند و روز بلند میشن میخوام کال آف بسازن و ادعا پشت ادعا منظورم نیست که بیان و رو هوا حرف بزنند) بیایید و بگید مثلن برای فلان جور کدنویسی فلان قدر تا فلان قدر خوب هستش یا برای یدونه کاراکتر آدم اگر فلان چیز داشته باشه اینقدر اضافه بشه اگر ریگ داشته باشه فلان قدر دیگه اضافه بشه اگر انیمیت راه رفتن فقط بود اینقدر اگر کامل بود اونقدر و اگر هیچی خالی مدل بدون چیز خاصی میشه ..... از این جور چیزا
    بهرحال همه که نمیدونن چقدر باید نرخ بزارن نمونش خود من ممکنه قیمتی که برای کارهایی که انجام میدن حالا بازی باشه انیمیشن باشه تیزر تبلیغاتی باشه یا هر چیز دیگه ای ممکنه قیمتی که به مشتری بدم اشتباه باشه ولی شما ها که میدونید بگید بر چه اساسی و چجوری نرخ بزاریم که نه سیخ بسوزه نه کباب چون هم خودمون ممکنه ضرر کنیم و هم 4 نفر که واقعن کارشون خوبه و حقشون بیشتر از اون چیزی هم هست که خودشون میگن نونشون رو چوب کنیم

موفق باشید و منتظر نظر و پیشنهادت هستم

4. 3 کاربر از knight_rak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

برای برنامه نویسی بازی های آنلاین و دیتابیسی بالای 400 خونه زیر ساعتی 18 هزار تومن کار نکن ( حالا اگه پروژه ای حساب کن خودت چقد طول میدی )
    برنامه نویسی بازی سه بعدی کپی از بازی های خارجی ( شبیه بازی های خارجی کار کردن ) ساعتی 15 هزارتومن
    برنامه نویسی های ساده مثل جابجایی دوربین منو یا .... ساعتی 8 تومن
    این قیمت کار منه

راستی دوست عزیز خیلی ممنون از کمکت واقا قشنگ بود میزارمش تو پست اول

6. 2 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    BOOTSTRAP LOADER

پيش فرض

@
    ehsan_wwe ,
    سلام خیلی ممنون بابت اینکه صادقانه اومدی و قیمتی که برای کارهات میگیری رو گفتی همینقدر هم که گفتی خیلی عالی هستش ولی هنوز کامل نیست مثلن برای مدل سازی و طراحی صحنه به چه صورت باید حساب کرد در این مورد هم اگر راهنمایی کنی ممنون میشم یکم هم بیشتر جزئیات رو توش لحاظ کنی عالی میشه حالا دیگر دوستان هم بیان و بگن نظرشون رو که میانگین قیمت ها بدست بیاد
    خیلی ممنون و موفق باشید

8. این کاربر از knight_rak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

عزیزم تو کار ما صنف و این چیزا جایی نداره
    کار ما مثل معماریه تا میتونی گوش مشتریرو باید ببری

( منظوریم نا مردی نیستا )
    حالا چرا میگم صنف به درد نمی خوره : چون بازی سازا 98% کار کردن بلد نیستن 99% شون خودشونو بیشتر از اون چیزی که هستن می دونن 99% دروغ میگن 99% کارو خراب میکنن ( وسط پروژه میزارن میرن و ... )
    خوب حالا اگه بخوان رو قیمت برن مثلا بگن من نمای ساختمان میزنم متری 18 هزارتونم بر ساختمون 7 متر ازتفاع 5 طبقه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خوب این قیمت هم برای اون بیشعوری که کار بلد نیست میشه
    هم برای حرفه ای که کارشو بلده

حالا اگه مشتری گیر بی شعور بیوفته دفه بعدی با نصف این قیمت سفارش میده بازم هم نصف میشه تا بازار به سرعت یه چشم بهم زدن نابود میشه

داستان اسن صنفی هم که آقای رحمانی و جعفری و ... دارن میزنن من به شخصه احساس می کنم هیچ کمکی نمی کنه ( اگه قیمت بده ) بجز راحت تر شدن گرفتن مجوز ها (( برای مجوز میتونید صنف رو بفرستید جلو و ... ))
    Last edited by ehsan_wwe; 10-09-2013 at 11:03.

10. این کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    BOOTSTRAP LOADER

پيش فرض

خیلی ممنون احسان جان جواب هایی توی نوشته هات بود که خیلی چیزا رو روشن کرد و حالا حداقل تکلیفمون تا حدودی روشن شد
    مرسی

پ.ن : راستی اون قدیما با بچه های توی ریدکال نشست و از این چیزا برگزار می شد خیلی وقته دیگه دوره همی نداشتینا !!!!!
    Last edited by knight_rak; 10-09-2013 at 13:29. دليل: پ.ن

حـــــرفـه ای Mohammad Yek110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    اصفهان زیبا

پيش فرض

سلام
    اصلا تو کار بازیسازی نبودم ولی یه مدت سه بعدی کار میکردم که بخاطر کمبود خلاقیت لازم ولش کردم ....
    سوالی که داشتم اینه
    یه بازی که با بودجه کم و یه گروه سه چهار نفری ساخته میشه سطحش مسلما در مقایسه با بازیای درست و حسابی خیلی پایینتره ..... مثلا بازیه در حدیم نیست که مثه گرشاسپ باشه ( از بازیای ایرانی مثال میزنم ) و تا حدی فروشش بالا بره ..... مشتری این بازیا کیا هستن؟به چه دردشون میخوره وقتی چیزی جز ضرر نداره براشون ؟ مثلا بازیو میخرن ویرایش میکنن ؟ ایده بازی رو توی یه گروه بزرگتر و متخصص تر اجرا میکنن ؟ یا.....

ممنون

13. این کاربر از Mohammad Yek110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    اصلا تو کار بازیسازی نبودم ولی یه مدت سه بعدی کار میکردم که بخاطر کمبود خلاقیت لازم
    ولش کردم ....
    سوالی که داشتم اینه
    یه بازی که با بودجه کم و یه گروه سه چهار نفری ساخته میشه سطحش مسلما در مقایسه با بازیای درست و حسابی خیلی پایینتره ..... مثلا بازیه در حدیم نیست که مثه گرشاسپ باشه ( از بازیای ایرانی مثال میزنم ) و تا حدی فروشش بالا بره ..... مشتری این بازیا کیا هستن؟به چه دردشون میخوره وقتی چیزی جز ضرر نداره براشون ؟ مثلا بازیو میخرن ویرایش میکنن ؟ ایده بازی رو توی یه گروه بزرگتر و متخصص تر اجرا میکنن ؟ یا.....
    سوال جالبی بود
    سیاست دولت برای حمایت از بازی سازا ( بجای اجرای قانون گپی رایت خارجی ) اینه که هر ناشری که بازی ایرانی نشر کنه اجازه نشر یک تعداد محدود بازی خارجی داره
    پس همه ناشرا مجبورن بازی های ایرانی نشر کنن ( تا از فوتبالو ... سود ببرن )

یک گروع 3 یا 4 نفره میتونن یک بازی در حد روز دنیا بسازن اما نباید سراغ گزینه های سخت برن مثلا یه بازی ریس بسازن یا یه بازی به سبک کودکانه و ...

15. 5 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    BOOTSTRAP LOADER

پيش فرض

اگر منظور خریدار نهایی یا همون مصرف کننده هستش که من بار ها و بار ها شده بازی های ایرانی که میدونستم خیلی مسخره هستن رو رفتم و خریدم دلیلش رو دقیق نمیدونم شاید چون اطلاعات خیلی ناقصی از مراحل ساختش داشتم ولی واقعن بعضیهاشون مسخره بودن با این حال بازم خریدم و بیخیال ......

حالا برای منم همینجا یه سوال پیش اومد ناشر بازی ایرانی رو منتشر میکنه چون اگر این بازی براش سود نداشته باشه به تنهایی از جای دیگه براش سود پیدا میشه مثل همون هولوگرام و .....
    اونوقت الآن اگر یه گروه 3 تا 4 نفره که صحبتش بود یه بازی بصورت مستقل ساختن و بعد از اینکه تموم شد ساخت بازی ( حالا بازیشون نه خیلی بد و نه خیلی خوب در حد قابل قبول که بشه بازی کرد ) راه های فروشش چیه یادمه قبلن ها تبیان بازی هارو حاضر بود بخره از بازی سازا ولی از جزییات چیزی نمیدونم یا مثلن اینایی که میفروشن به ناشر چطوری هست خود ناشر بازی رو به یه قیمتی همون 40 تومن مثلن میخره و خدا حافظ شما اگر هم به سود رسید بهت نمی دم ؟! توی این حالت مجوز از بنیاد لازمه ؟! (من کلن یه چیز رو درک نمیکنم چرا باید از بنیاد مجوز داشت ؟!!!!!!!!)

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

با توجه به نابود بودن بازار
    ناشر به زور یه کار گروه 3 یا 4 نفره رو شاید 8 تومن می خره
    البطه خود تولید کننده باید بره دنبال مجوزو ... معمولا

18. 3 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •