تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: به نظر شما کدام گزینه عامل موفقیت تیم ملی فوتبال در راه صعود به جام جهانی بود؟

راي دهنده
196. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • حمایتهای مردم و روحیه امید

55 28.06%
  • کادر فنی و بازیکنان

78 39.80%
  • فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش

22 11.22%
  • خوش اقبالی و اشتباهات داوری

105 53.57%
Multiple Choice Poll.
صفحه 5 از 218 اولاول 1234567891555105 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 2174

نام تاپيک: فوتبال ملی ایران

آخر فروم باز MoJtaBa.R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

اردوی تیم ملی فوتبال ایران که قرار بود در پرتغال برگزار شود، به دلیل «بی‌پولی» فدراسیون فوتبال ایران لغو شد. این اردو، نخستین قسمت از برنامه کامل کارلوس کی‌روش برای جام جهانی ۲۰۱۴ بود که به فدراسیون فوتبال ارائه شده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ابراز نارضایتی از لغو اردوی تیم ملی و مشکلات دیگری مانند «عدم ثبات در تصمیمات سازمان لیگ»، گفت: این درست نیست که هر وقت برنده می‌شویم، عده‌ای بیایند و کنار ما عکس بیاندازند اما (از سوی دیگر) توقعات ما برآورده نشود.

کارلوس کی‌روش در مصاحبه با ایسنا با اشاره به اهمیت جام جهانی، برنامه مدون خود را نشان داد و گفت: برنامه من برای حضور خوب در این بازی‌ها نوشته شده است. ولی اگر بگویید در جام جهانی از گروه‌مان صعود کنیم که چه بشود، من هم عقب می‌نشینم و برنامه‌ام را به سطل زباله می‌اندازم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در این لحظه سطل زباله‌ای از زیر میزش بیرون کشید و برنامه‌اش را داخل آن انداخت.

او گفت جلسات متعددی با سازمان لیگ داشته اما «آقایان در این جلسات قول می‌دهند برنامه‌تان را انجام می‌دهیم ولی بعد از تماس چند باشگاه، برای سازش با آنها برنامه عوض می‌شود. با سازمان لیگ جلسه می‌گذارم اما فردا از طرف آسمان که رنگش آبی است، تماس می‌گیرند و برنامه‌ها عوض می‌شود. روز بعدش هم تماس دیگری از یک طرف که رنگش سرخ است (می‌گیرند)».

سرمربی سابق رئال مادرید با اشاره به همزمانی اردوی تیم ملی با جام حذفی ایران و لیگ قهرمانان آسیا، بر ضرورت حضور بازیکنان تیم ملی در اردو تاکید کرد و خطاب به نمایندگان رسانه‌ها گفت: چند بار در رسانه‌هایتان نوشتید که تیم ملی باید به بازیکنان جوان فرصت دهد؟ حالا می‌خواهم بپرسم چرا همین مطلب را درباره باشگاه‌ها ننوشتید؟ چرا نمی‌نویسید این فصل، باشگاه‌ها فرصت را به جوان‌تر بدهند تا این بازیکنان در جام حذفی و لیگ قهرمانان بازی کنند.

کی‌روش ادامه داد: به این مسئله توجه داشته باشید که استقلال با بوریرام تایلند بازی دارد. این تیم با فرض آنکه به مرحله بعدی راه پیدا کند، چهار بازی از دیگر تیم‌های لیگی کمتر خواهد داشت. شاید این برنامه را راننده سازمان لیگ نوشته است.

مربی پیشین منچستریونایند که تاکنون با سه تیم مختلف، جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده است، بار دیگر خبرنگاران را خطاب قرار داد و پرسید: فکر می‌کنید بازیکنان لیگ ایران در سطح لیگ‌های آلمان، اسپانیا، فرانسه یا لیگ برتر انگلیس هستند؟ اکثر بازیکنانی که قرار است در جام‌جهانی با آنها روبه‌رو شویم در این لیگ‌ها بازی می‌کنند. اگر کسی به من بگوید که نیاز نیست به سختی کار کنی، چون بازیکنان لیگ ایران در سطح بالایی هستند، آن جاست که می‌خواهم بخندم چون معتقدم بزرگ‌ترین فیلم کمدی زندگی‌ام را می‌بینم.

کارلوس کی‌روش مخالف برنامه‌های فیفا در گنجاندن مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا، در روز بازی‌های دوستانه فیفا است. تقویمی که باعث شده تیم‌های آسیایی، فرصت برگزاری بازی دوستانه در آن روزها را نداشته باشند. به همین خاطر در پاسخ به این سوال که آیا بازی‌های دوستانه تیم ملی قطعی شده‌، با کنایه به مسابقات مقدماتی جام ملت‌ها گفت: «بله. با تایلند، کویت و لبنان بازی می‌کنیم! از روزی که آمده‌ام این مشکل فوتبال آسیا را ذکر کرده‌ام و به خاطر آن می‌جنگم.»

برخی از تیم‌های ایرانی راه یافته به لیگ قهرمانان آسیا، اهمیت این مسابقات را بالاتر از آن می‌دانند که بخواهند به خاطر جام جهانی، بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار دهند.

سرمربی تیم ملی ایران اعتراض خود را به این موضوع با این گفته‌ها نشان داد: لیگ قهرمانان آسیا یک تورنمنت مسخره است. شما برای حضور در کل این تورنمنت، احتیاج دارید که دو تیم داشته باشید اما نمی‌دانید کدام تیم قهرمان می‌شود، تیم فصل قبل یا تیم فعلی! کدام مربی جام را بالای سر می‌برد، مربی فصل قبل یا مربی فعلی؟(عالي بود)
    لیگ قهرمانی آسیا که در حال برگزاری‌ست از سال ۱۹۶۷ میلادی در جریان است و تیم‌های کره‌ای با ۱۰ قهرمانی، ژاپنی با پنج و عربستان سعودی با چهار قهرمانی بهترین نتیجه را در دوره‌های گوناگون آن داشته‌اند.
    این همون متنیه که حاج رضایی جبهه گرفته در برابرش ؟؟؟

اینکه همش عین واقعیته ! چه ربطی داره حرفای کیروش به فوتبال با قدمت !!!!!!!! ما ؟

2. 2 کاربر از MoJtaBa.R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز نادر1368's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

كيروش ميتونه اصلا به ساز همه برقصه و كاري به كار كسي نداشته باشه!همه گفته هاش هم واقعيت حاج رضايي كيه مگه!؟همين خزعبلاتي كه گفته نشان
    از فرهنگ پايين خودشه!!تيم رفت جام جهاني ديگه كيروشم نبود نبود! دممون ديگه تو گير نيست رفتيمم معلوم از گروه نميايم بالا!!

چه بهتر كيروشم نباشه و ما بشينيم رو نيمكت اين فكرو ميكنن امثال حاج رضايي!
    Last edited by نادر1368; 28-07-2013 at 19:47.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    یه جایی

پيش فرض

حمله تاج به کروش: فکر کردی فقط تیم ملی با تو به جام جهانی رسیده؟

ورزش > لیگ برتر - مهدی تاج می گوید سازمان لیگ بی توجه به برنامه پیشنهادی کارلوس کروش ، بازی ها را با برنامه خودش پیش می برد.
    به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ برتر در گفت و گو با یکی از برنامه های صبحگاهی رادیو ورزش درباره حرف های روز گذشته کروش ، توضیحاتی داد. او گفت سازمان لیگ کار خودش را می کند و برنامه مورد نظر سرمربی تیم ملی قابلیت اجرا ندارد.
    تاج در این برنامه رادیویی گفت:« همین اقای کروش بعد از بازی قطر وقتی به سازمان لیگ آمد از سازمان لیگ جلوی دوربین ها تشکر کرد برای اینکه با برنامه ریزی دقیقش توانسته است بازی ها را سر وقت به پایان ببرد. ما سال قبل به خیلی از تیم ها فشار آوردیم تا تیم ملی لطمه نبیند. امسال هم کار خودمان را می کنیم و طبق برنامه ای که داریم پیش می رویم.»
    تاج که از حرف های کروش حسابی شاکی بود ، گفت:«متاسفانه ادبیات کروش در مصاحبه روز گذشته اش بسیار بد بود. ما نمی توانیم جام حذفی را برگزار نکنیم یا باشگاه های استقلال، پرسپولیس و سپاهان و باشگاه هایی که ملی پوش دارند بدون ملی پوشان‌شان در لیگ بازی کنند. به هر حال این تیم ها سرمایه گذاری کردند و هواداران شان از آنها انتظار دارند.»

اما برنامه بازی های لیگ را چه کسی نوشته است؟ آیا همان طور که کروش گفته این برنامه ریزی کار راننده سازمان لیگ است؟ او می گوید:«علی کاظمی از چهره های شناخته شده در فوتبال ایران است که قبل از انقلاب و در جام تخت جمشید هم کار برنامه ریزی لیگ را انجام می داده.این حرف ها دلش را شکسته.خیلی ناراحت است . ولی من از برنامه اش دفاع کردم و گفتم طبق چیزی که نوشتی پیش می رویم. این همان کاری است که همه تیم های دنیا انجام می دهند. حتی خیلی از کشورها لیگ شان تا پایان اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.»

تاج البته غیر از جام حذفی خواست کروش برای حضور تیم ها بدون ملی پوشان شان در لیگ قهرمانان آسیا را هم نمی پسندد و می گوید:«این کار عملی نیست. تیم های ما در رقابت های آسیایی انگار تیم ملی هستند و باید با تمام قوا به میدان بروند. آقای کروش شاید فکر می کند که این اولین حضور ما در جام جهانی است. برای همین این حرف ها را مطرح می کند. البته من امروز روبروی کروش می نشینم و همه این حرف ها را با هم می زنیم. من هم از اینکه اردوی تیم ملی در پرتغال لغو شده ناراحتم، باید اردوهای تیم ملی برگزار شود اما ارتباط دیروز کروش با سازمان لیگ ارتباط جدیدی بود. او پیش از این از ما تشکر کرد اما اکنون حرف های دیگری بر زبان آورده است ما همان سازمان لیگ با همان مدیر قبلی هستیم. برنامه های لیگ و جام حذفی را اجرا می کنیم و اردوهای تیم ملی هم به موازات برگزار می شود.»
    4141
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز amirkhan_0o0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تو لباسم!!

پيش فرض

حمله تاج به کروش: فکر کردی فقط تیم ملی با تو به جام جهانی رسیده؟

بعد از 8 ساعت مصاحبه عوض شد!

رييس سازمان ليگ گفت: برنامه کي‌روش تازه به دستم رسيد و آن را برنامه خوبي مي‌دانم. قول مي‌دهيم هم برنامه کي روش را اجرا کنيم و هم ليگ را منظم برگزار کنيم.

مهدي تاج پس از جلسه امروز بعدازظهر يکشنبه با کي‌روش در نشست خبري اظهار کرد: صحبت‌هاي خوب و شفافي مطرح شد. من خودم ديروز از مصاحبه‌اي که کي‌روش انجام داده بود جا خوردم چون ما روابط خوبي داشتيم و داريم. هيچ‌کس مثل من نايستاد که ليگ به موقع تمام شود. با وجود فشارهاي زيادي که روي تيم‌ها بود، ليگ را به موقع تمام کرديم تا بازيکنان تيم ملي 20 ارديبهشت در اختيار کي‌روش باشند. نهايتا تيم ملي هم توانست کار بزرگي انجام دهد و به عنوان تيم اول از گروهش به جام جهاني صعود کند.

به نقل از ايسنا، وي افزود: ما همه کار کرديم اما وقتي در رسانه‌ها ديدم عنوان کردند کي‌روش برنامه مسابقات را به سطل زباله مي‌اندازد و از اينجور مسائل، با توجه به اينکه با رسانه‌ها بزرگ شدم، فهميدم که خيلي موضوع خاصي نبوده و گله زيادي ندارم. واقعيت اين است که کي‌روش برنامه برگزاري مسابقات ليگ و همين‌طور جام حذفي را پذيرفت. او هم قبول دارد که قاطعيت در برگزاري ليگ به نفع همه است. اگر قرار باشد ليگ نيمه‌کاره تمام شود، من نمي‌توان اين کار را انجام دهم. کي‌روش دغدغه ما را پذيرفت اما ايرادهايي به برنامه است که بايد برطرف شود.

تاج گفت: برنامه کي‌روش امروز به دست من رسيده است. من قبل از جلسه واقعا توپم پر بود اما وقتي برنامه را ديدم متوجه شدم برنامه خوبي است. ما هم برنامه کي‌روش را اجرا مي‌کنيم و هم ليگ را سروقت به پايان مي‌بريم. فقط مسابقات ليگ قهرمانان آسيا مشکلاتي را براي ما به وجود آورده است و برنامه‌اش با برنامه‌هاي ما تداخل دارد. چهار سال پيش هم به خاطر همين ليگ قهرمانان آسيا مشکلاتي پيش آمد و تيم ملي ما حذف شد.

وي خاطرنشان کرد: ما براي همين پيشنهادي به اف‌اي‌سي داديم و خواهان تغيير مسابقات ليگ قهرمانان آسيا شديم. البته در مقطع کنوني باز هم قرار شد نظر باشگاه‌ها را در تغيير برنامه‌ها دخالت دهيم. بالاخره باشگاه‌ها هزينه‌هاي ميلياردي مي‌کنند و انتظارهايي دارند. به خاطر لغو اردوي پرتغال تيم ملي که اجباري بود، ما در اين مدت ليگ را برگزار مي‌کنيم.

تاج درباره موضوع حمايت‌هاي مالي از تيم ملي هم گفت: در همه جاي دنيا درآمدهاي فدراسيون توسط حاکميت داده مي‌شود. فدراسيون فوتبال به خاطر صعود تيم ملي به جام جهاني 10 ميليون دلار پول مي‌گيرد اما نه الان. اينکه مي‌گويند فدراسيون بي‌پول است و اين را به عنوان ضعف مطرح مي‌کنند، درست نيست. فدراسيون در حد هزينه پيراهن تيم‌هاي ملي و يکسري هزينه‌هاي ديگر بايد پول داشته باشد. بايد پول در بياورد مابقي هزينه‌ها که براي تيم ملي است را بايد دولت بدهد. اين در همه جاي دنيا وجود دارد. هيچ جاي دنيا به فدراسيون‌ها نمي‌گويند برويد براي تيم ملي پول در بياوريد. البته اين شرايط براي ليگ وجود ندارد و ليگ بايد خودش پولش را در بياورد. من کارهاي درآمدزايي را از مدتي پيش آغاز کرده‌ام. حالا مراسم بهترين‌ها مي‌گذارم و بدترين‌ها مي‌گذارم و از اينجور کارها مي‌کنم و پولم را در مي‌آورم. الان ما رايزني‌هايي را با ضرغامي کرديم که حق پخش را افزايش دهيم. در آمد 16 ميليارد سالانه ما از تلويزيون به 21 ميليارد و 800 ميليون تومان فعلا افزايش پيدا کرده است که با توجه به 16 تيمي شدن تيم، وضعيت خوبي را ايجاد مي‌کند.

تاج در ادامه‌ي صحبت‌هايش گفت: من خطاب به رسانه‌ها مي‌گويم در تعامل ميان مسوولان تيم ملي، سازمان ليگ، مربيان و... است که شرايط به نفع تيم ملي مي‌شود نه غير از آن. بنابراين به خاطر تيم ملي شما اوضاع را سياه و سفيد نبينيد و در راه اين تعامل تلاش کنيد.

در ادامه اين جلسه، خبرنگاران سوالاتي را از مهدي تاج پرسيدند.

تاج در پاسخ به اينکه آيا با AFC رايزني مي‌کنيد تا ليگ قهرمانان آسيا سال 2014 مدتي زودتر برگزار شود تا برنامه‌هايش با برنامه تيم‌هاي حاضر در جام جهاني تداخل نداشته باشد، گفت: بله ما پيشنهادي براي تغيير تقويم مسابقات ليگ قهرمانان داده‌ايم و اينکه استثنائا اين کار انجام شود، موضوعي است که پيگيري خواهيم کرد.

وي در واکنش به اين که چرا برنامه را به راننده تان داده بوديد تا بنويسد! خنديد و گفت: البته اين را بگويم کي روش حق داشت عصباني باشد، چون اردوي پرتغال لغو شده بود و يکسري مسائل ديگر هم وجود داشت.

وي در واکنش به اين که مسائل ديگر منظورتان تعويق 11 روزه در ليگ است، گفت: ما براي به تعويق انداختن ليگ برنامه‌اي نداشتيم. در نامه‌اي که به دستمان رسيده بود تاخير 15 روزه در شروع ليگ مدنظر بود، اما من خودم اين تاخير را به 11 روز کاهش دادم. خودمان مي دانيم که اگر ليگ عقب بيفتد گير مي‌کنيم.

رييس سازمان ليگ در واکنش به اين که اين چندمين جلسه شما و کي روش است که با هم توافقاتي داريد و بعدا برنامه‌هاي ديگري بيرون مي‌آيد چرا برنامه‌هاي قبلي را انجام نداديد که باعث ناراحتي کي روش شود، اظهار کرد:‌ کي روش از ما ناراحت نبود فقط بحث‌هايي به وجود آمده بود که جاي ناراحتي داشت. ما بايد برنامه‌هاي تيم ملي را اجرا کنيم و من اعتقاد دارم تيم ملي بايد امسال به خوبي آماده شود تا شرايط خوبي در جام جهاني داشته باشد.

تاج افزود:‌ از تاخير ليگ هم تيم ملي و هم باشگاه‌ها آسيب مي بينند، چون مجبور مي شويم به سمت فشردگي برويم. از طرفي ليگ قهرمانان آسيا است که کار را سخت مي کند. بررسي‌هاي انجام شده و طرحي وجود دارد که مي تواند هم نظرات کي روش و هم نظرات باشگاه‌ها را تامين کند. اما فعلا درباره‌اش صحبتي نمي کنيم.

وي در پاسخ به اين که آيا مي توانيد باشگاه‌ها را مجبور کنيد که در ليگ قهرمانان آسيا و يا جام حذفي بدون ملي پوشان بازي کنند گفت:‌ آنجا که آيين نامه سازمان ليگ اجازه دهد ما با قدرت عمل مي کنيم و هر جا که اختياري نداده باشد به آن ورود نمي کنيم. الان بحث ما اين است که چنين حالتي جزو راه‌هاي ما نيست. راه‌هاي ديگري داريم که فعلا روي آن ها تمرکز کرده‌ايم.

رييس سازمان ليگ در پاسخ به اين که خواسته کي روش اين بوده که جام حذفي را به بعد از ليگ آن هم با حضور جوانان موکول کنيد و فکر نمي کنيم اين خواسته نامعقول است، اظهار کرد: چنين درخواستي نبوده است. پيشنهادي که امروز کي روش مطرح کرد کاملا اجرايي و عملياتي است وباشگاه‌ها و سازمان ليگ مي توانند اجرايي کنند اما زمان آن الان نيست بايد کار يک مقدار بگذرد، ببينيم چه مي‌شود. دليلي ندارد ما الان اين پيشنهاد را بگوييم چون ممکن است راه هاي ديگري بوجود آيد به لحاظ مديريتي فعلا برنامه‌ها را پيش مي بريم و در زمان مقتضي آن رابيان کرده و عملياتي کنيم. نکته بسيار مهم اين است که تقويم مسابقات ليگ قهرمانان آسيا تا حدي دست ما را بسته و کارمان را بسيار دشوار کرده است.

پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس اعتقاد دارد با رفتن تيم ملي به جام جهاني بايد به حرف سرمربي گوش داد اما نبايد به فوتبال ضربه زد.

علي پروين درباره اظهارات کي‌روش و اختلافاتش با سازمان ليگ گفت: با اين سرمربي که به جام جهاني رفته‌ايم بايد هرچه مي‌گويد گوش کنيم اما نبايد به فوتبال ما ضربه بزند.

به گزارش فارس، وي در پاسخ به اين سؤال که برنامه‌هاي تيم ملي فوتبال به دليل عدم بودجه لغو شده است، اظهار داشت: خودم در تيم ملي بازي کرده‌ام، همان زماني که فوتبال به جام جهاني رفت در مصاحبه‌ام گفتم نبايد زنگ تفريح باشيم. تيم ملي فوتبال به 10-15 بازي تدارکاتي براي حضور در جام جهاني نياز دارد. اگر امکانات در اختيار آنها قرار بگيرد حداقل مي‌توانيم به دور بعد صعود کنيم.

ورزش3

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

این درسته که کیروش تا حدی تمامیت خواهه ولی خب به هیچ وجه در کل مصاحبه ی اخیرش به نظر من حرف غیرمنظقی ای نزده ؛

منتها مشکل اصلی همین توهم خودبزرگ بینیه که متاسفانه به افرادی مثل حاج رضایی هم سرایت کرده ؛ در عرصه ی فوتبال هم اون رپ معروف صادقه که : "اگه الان گربست یه زمانی ببر بوده " !!!!

7. 5 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hojjatinho's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    نزدیکی های کویر

پيش فرض

به شخصه فکر می کردم بعد از مصاحبه کی روش عزیزان و نخبگان ما ! واکنش متفاوتی داشته باشن ولی این گونه نبود .

نمی دونم موافق حرف های کی روش هستم یا مخالفش ؛ ولی می دونم همین " یا سوارش بشو یا سوارت می شه " بود که باعث برخوردهای دو گانه ای مقابل برانکو قبل و بعد از جام جهانی می شه !!

فکر می کنم باید با کی روش و هر کس دیگه ای با دیدی منطقی و متعادل برخورد کنیم نه مثل امیر عابدینی که اون رو اجیر بگیر دولت خودمون بدونیم و نوکر ما ! نه مثل دوستی که له کردن فوتبال یک مملکت توسط کی روش رو قاب کنیم و با افتخار بزنیم توی اتاق خوابمون !

9. 2 کاربر از hojjatinho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Raـــــ Hـــــ Za's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

رییس کمیته برگزاری لیگ قهرمانان آسیا: تغییر تقویم مسابقات با درخواست ایران غیرممکن نیست

مسوول کمیته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: تغییر تقویم بازی‌های لیگ قهرمانان به درخواست ایران غیرممکن نیست اما باید هر 11 کشور عضو را به این تصمیم

ترغیب کرد.

شاهین رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره پاسخ به اینکه آیا درخواست ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تغییر تقویم مسابقات

لیگ قهرمانان آسیا و اینکه حداقل استثنائا امسال این بازی‌ها به خاطر در پیش بودن جام جهانی چند هفته‌ به جلو بیاید، اظهار کرد: مبنای تصمیم‌گیری در AFC فدراسیون‌های

عضو هستند و این فدراسیون‌ها در قالب کمیته‌های مختلف برای فوتبال آسیا تصمیم‌سازی می‌کنند. یکی از این کمیته‌ها کمیته مسابقات است که ایران هم از سال 2011 در آن

عضویت دارد.

وی افزود: برنامه‌ فعلی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را کمیته مسابقات AFC تعیین کرده که پیش از آن بحث‌های طولانی درباره آن شده و نهایتا پس از تصمیم‌گیری برای اجرا به

کمیته اجرایی فرستاده شده است. در کمیته مسابقات کشورهای مختلف عضو و نظرات و بحث‌هایشان را مطرح کرده و در تصمیم گرفته شده سهیم هستند. بنابراین هرگونه تغییر

کوتاه‌مدت یا بلندمدت در تقویم مسابقات لیگ قهرمانان در گرو تصمیم کمیته مسابقات و به تبع آن نظرات اعضا است.

رییس کمیته برگزاری لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرد: ایران اگر درخواستی برای به جلو انداختن یا تغییری در تقویم مسابقات دارد باید در وهله اول با نمایندگان کشورهای عضو مذاکره

کرده و آنها را به انجام این کار ترغیب کند تا این موضوع در اولین جلسه کمیته مسابقات که نوامبر (آبان - آذر) خواهد بود به بحث گذاشته و تصمیم‌گیری شود بنابراین اجرای چنین

درخواستی یک کار غیرممکن نیست اما باید از پروسه قانونی و معمول خودش انجام شود. اگر کمیته مسابقات دراین‌باره به نتیجه مثبت مورد نظر ایران برسند، مصوبه آنها به کمیته

اجرایی می‌رود.

به گزارش ایسنا، کمیته مسابقات AFC تشکیل شده از کشورهایی چون امارات (رییس)، هند (نایب‌رییس)، کره‌جنوبی، چین، مالزی، قطر، لبنان، ژاپن، عربستان، ایران، استرالیا و

همچنین نماینده کویت به عنوان عضو هماهنگ‌کننده.

رحمانی در واکنش به نظر کارلوس کی‌روش درباره لیگ قهرمانان آسیا که مدعی است بخاطر تقویمی که دارد باید آن را لیگ "میکی موس!" خواند نیز به ایسنا گفت: اگر شیوه

تحلیل کی‌روش این باشد که چون تقویم بازی‌های لیگ قهرمانان با مسابقات داخلی ایران و برخی کشورهای دیگر مغایرت دارد از چنین لفظی استفاده کردند، خب پس درباره

مغایرت تقویم لیگ قهرمانان اروپا و برخی کشورهای این قاره چه پاسخی دارند؟!

وی افزود: در حال حاضر تقویم مسابقات کشورهایی چون سوئد، دانمارک، نروژ، روسیه، قزاقستان، مولداوی، اوکراین، لتونی و... بخاطر شرایط جوی با تقویم رقابت‌های لیگ

قهرمانان اروپا که شبیه به کشورهای غرب آسیاست، مغایرت دارد. هر کشوری با توجه به موقعیت جغرافیایی و جوی خودش برنامه‌ریزی می‌کند. ضمن اینکه کمیته مسابقات AFC

بر اساس رای 11 کشوری عضو که حق رای دارند، برای تقویم مسابقات برنامه‌ریزی می‌کند.

رییس کمیته برگزاری لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: شاید بهتر بود فدراسیون فوتبال قبل از اینکه کی‌روش چنین صحبت‌هایی را مطرح کند، او را توجیه کرده و در جریان قرار

می‌داد. بالاخره 47 کشور عضور در AFC برای برنامه‌ها مسابقات آسیایی تصمیم‌گیری می‌کنند. در آسیا طبیعت کشور ژاپن، کره‌جنوبی، چین و... واقعا متفاوت از نقاط دیگر آسیا

بویژه غرب این قاره است که در یکسری از زمان‌ها نمی‌شود مسابقاتی دراین سطح برگزار کرد. الان یوفا موضوع تغییر تقویم بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا به نوع تقویمی که در آسیا

اجرا می‌شود را به بحث و بررسی گذاشته است. کشوری چون اسکاتلند بخاطر شرایطی که دارد، تغییر تقویم بازی‌هایش در بازه زمانی اسفند تا اواخر پاییز را در برنامه دارد.

رحمانی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کاملا مطابق با قوانین فیفاست. طبق دستورالعمل فیفا برای بازی‌های سال 2014، تمامی

کنفدراسیون‌ها می‌بایست بازی‌هایشان را تا 18 می 2014 (28 اردیبهشت 93) تمام کنند و تنها یک استثنا برای یوفا گذاشته‌اند که می‌تواند لیگ قهرمانان اروپا را حداکثر تا 25 می

(4 خرداد 93) به اتمام برساند. بنابراین AFC که راند 16 مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را حداکثر تا 14 می (24 اردیبهشت) تمام می‌کند از قانون فیفا تبعیت کرده و هیچ تخلفی

نداشته است.

Last edited by Raـــــ Hـــــ Za; 30-07-2013 at 12:02.

11. 2 کاربر از Raـــــ Hـــــ Za بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض ايران - شيلي، 19 شهريور در کوکو اومبو

شهردار شهر کوکو اومبوي شيلي از برگزاري ديدار دوستانه تيم ملي فوتبال اين کشور با تيم ملي فوتبال ايران در اين شهر خبر داد.

سايت "لاترسراي" شيلي اعلام کرد، ديدار دوستانه تيم‌هاي ملي ايران و شيلي دهم سپتامبر (19 شهريور) در ورزشگاه 18 هزار نفري فرانسيسکو سانچس شهر کوکو اومبو برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا،بر اساس اعلام اين سايت، شهردار اين شهر در گفت‌وگو با راديو محلي اعلام کرد که فدراسيون فوتبال شيلي با ارسال نامه‌اي رسمي خواهان برگزاري اين بازي شده است.

شيلي چهار روز قبل از بازي با ايران در رقابت‌هاي انتخابي جام‌جهاني 2014 برزيل روبه‌روي ونزوئلا قرار مي‌گيرد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

13. 3 کاربر از Gregar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن فوتبال خارجی M E S S I's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

15. 3 کاربر از M E S S I بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Raـــــ Hـــــ Za's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

گفت‌وگوی نکونام با مجله AFC: در برزیل، فوتبال ایران را به دنیا معرفی می‌کنیم

جواد نکونام می‌گوید دوران طلایی فوتبال ایران از راه رسیده و بازیکنان این نسل می‌توانند در جام‌جهانی 2014 تیمی قدرتمند را تشکیل بدهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگوی مفصلی با مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا شرکت کرده است.
    مجله کنفدراسیون فوتبال در ابتدای این گفت‌وگو نوشته است که نکونام مرکز ثقل موفقیت‌های استقلال و تیم ملی ایران در یک سال گذشته است و او به عنوان کاپیتان تیم ملی تاثیر زیادی در چهارمین صعود ایران به جام جهانی داشته است. نکونام همچنین به استقلال کمک شایانی برای حضور در جمع هشت تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کرده است.
    این مجله با اشاره به گذشته جواد نکونام، گزارشی درباره تحلیل عملکرد کاپیتان تیم ملی داشته و درباره حضور موثر نکونام در باشگاههای پاس‌تهران،‌ الوحده و الشارجه امارات و همچنین اوساسونا مطالبی نوشته و سوالاتی هم از نکونام پرسیده است.

درباره زندگی ورزشی کاپیتان

در ابتدای این گزارش نویسنده مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا به تحلیل خط میانی تیم‌های ملی ایران در مقاطع مختلف پرداخته و نکونام را فرمانده تیم ملی دانسته است: « فوتبال ایران هر چند در مقاطعی با کمبود هافبک‌های موثر و با استعداد مواجه شده اما بطور کلی در همه نسل‌های تیم ملی و فوتبال ایران، تیم ملی با کمک چند هافبک‌های مسئولیت پذیر و موثر، دفاعی و بازیساز رو به جلو حرکت کرده است. تیم ملی ایران در اولین دوره حضورش در جام جهانی یعنی 1978 برزیل، چنین مسئولیتی را روی دوش هافبکی مثل محمد صادقی گذاشت و به نوعی قلب تپنده تیم ملی ایران بود. وی مثل یک موتور همیشه روشن، دو ستاره دیگر فوتبال ایران یعنی علی پروین و حسن روشن را راه می‌انداخت. 20 سال گذشت تا ایران به جام جهانی دوم برسد. 20 سال پس از جام جهانی 1978؛ در رقابت‌های جام جهانی 1998 فرانسه، این مسئولیت بر عهده کریم باقری گذاشته شد که با قابلیت زیاد گلزنانی همچون علی دایی،‌ خداداد عزیزی و مهدی مهدوی‌کیا را تغذیه می کرد و خیلی خوب هم جواب داد.

پس از کریم باقری، تیم ملی جای خالی یک صادقی یا یک باقری را حس می کرد اما نکونام به خوبی جای آنها را پر کرد. حالا این مسئولیت مهم بر عهده جواد نکونام،‌ هافبک 32 ساله تیم ملی گذاشته شده است. بازیکنی که به همراه دیگر ملی پوشان ایران کمک کرد تا ایران به جام جهانی 2014 برزیل برسد. نکو در مرحله مقدماتی جام جهانی در آسیا،‌ 6 گل برای ایران زد که سه گل آن مقابل کره جنوبی(یک گل) و لبنان(دو گل) در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی بود. بطور کلی با این تعداد آقای گل تیم ملی ایران در مرحله انتخابی پیکارهای برزیل 2014 بود. البته گستره تاثیرگذاری او بر بازی تیم ایران بیشتر از یک گلزن تراز اول بود. نکونام با استفاده از تجربه ناشی از 6 فصل حضور در لالیگا اسپانیا همراه با اوساسونا، همینطور حضور در جام جهانی 2006 آلمان،‌در اصل اجراکننده دستورات و تصمیمات کارلوس کی‌روش، مربی سابق رئال مادرید در ایران بود. مربی که می‌خواست از طریق کاپیتانش جواد نکونام، برنامه‌هایش را به کل تیم منتقل کند.

داستان صعود تیم ملی از زبان کاپیتان

نکونام درباره صعود ایران به جام جهانی حرفهای جالبی زده است: « بازیهای سختی داشتیم و می‌توانم بگویم سختی های زیادی را تحمل کردیم. البته همکاری همه اعضای تیم باعث صعود به جام جهانی و بدست آوردن موفقیت شد. تلخی و شیرینی‌های زیادی را دیدیم اما هیچ وقت ایمانمان را از دست ندادیم. همیشه به آینده امیدوار بودیم چون می دانستیم لایق صعود به جام جهانی هستیم. همه هر چه در توان داشتیم گذاشتیم تا به برزیل برسیم. من به عنوان کاپیتان از همه به خاطر تلاش و مشارکت و حمایتشان تشکر می کنم. فرقی نمی کند که شما در حاشیه فوتبال جهان هستید یا جزو کشورهای قدرتمند و کهکشانی، همه دوست دارند در جام جهانی حاضر باشند ویکی از 32 تیم باشند، ما هنوز هم به خاطر اینکه به جام جهانی 2010 صعود نکردیم مقصریم. برای اینکه این نقطه تاریک را جبران کنیم، متحد شدیم. حضور در جام جهانی رویای هر بازیکنی است. اگر من سال آینده هم در تیم ملی باشم، برای دومین بار است که به جام جهانی راه پیدا می‌کنم. بازی در جام جهانی یکی از خاطرات شیرین هر بازیکنی محسوب می‌شود. از این اتفاق هیجان زده‌ام. فوق‌العاده هیجان‌زده هستم که چنین فرصتی دارم که برای دومین بار در عمرم به جام جهانی بروم.»

نکونام از تجربه حضورش در جام جهانی 2006 آلمان هم می‌گوید:« من تجربیات زیادی از حضور در جام جهانی 2006 آلمان دارم. بعضی از بازیکنان تیم ملی جوان هستند و شاید نتوانند ارزش و اهمیت جام جهانی را به خوبی درک کنند. اما من در هر شرایطی تجربیاتم را به آنها منتقل خواهم کرد. به آنها می گویم که ایران در جام جهانی در ردیف تیم‌های مورد توجه جهان قرار می‌گیرد و همین اتفاق باعث می‌شود فشار زیادی به تیم ملی وارد شود. به همین دلیل باید در جام جهانی خودمان را ثابت کنیم و به همه نشان دهیم که تیم قدرتمندی هستیم. در واقع باید خودمان را به فوتبال جهان معرفی کنیم.»

بازیکنان جوان می‌توانند لژیونر شوند

نکونام در ادامه گفت‌وگویش درباره مقایسه نسلهای بازیکنان با یکدیگر گفت: نمی‌شود این مقایسه را انجام داد. چه بازیکنان کنونی و چه بازیکنان نسلهای مختلف؛ هر بازیکنی به زمانه خودش تعلق دارد. من عقیده دارم تیم ملی کنونی دوره طلایی جدیدی را در فوتبال ایران ایجاد خواهد کرد. بازیکنان جوان ایرانی شایسته حضور در جمع 32 تیم جام جهانی بودند و شاید بهترین پاداش برای اعضا جوان تیم ما این باشد که به خاطر درخشش در جام جهانی بتوانند پس از مسابقات بخت حضور در تیمی اروپایی را پیدا کنند.»

نکونام درباره روزهایی که لژیونر بود هم گفته است:« خب مشخص بود که در اوایل روزهایی که لژیونر شده بودم با درد غربت و دوری از کشورم مواجه شوم. اما تلاش کردم تا پیشرفت کنم چون می‌دانستم به نفع خودم است. با استفاده از نظم ، برنامه‌ریزی،‌ حضور به موقع، پیروی از اصول حرفه‌ای در فوتبال اسپانیا سعی کردم به زندگی مناسبی در عرصه ورزش حرفه‌ای برسم. البته عوامل دیگری هم کمک کردند تا بتوانم در فوتبال حرفه‌ای موفق باشم. البته در دورانی که در اوساسونا بازی کردم،‌ با افت و خیزهای مواجه شدم. ولی فایده مهم بازی کردن در تیمی اروپایی،‌ این است که هر چیزی دقیق برنامه‌ریزی شده و اجرا می شود. بازیکنان تنها متعلق به باشگاه هستند که همین عامل باعث پیشرفت‌شان می شود. این در واقع عاملی است که به راحتی اجازه نمی‌دهد عضو ثابت یک تیم اروپایی باشید. پس برای حفظ جایگاه و موقعیت خود در چنین تیمی،‌ باید اصول حرفه ای را کلا حفظ کنید و برای رسیدن به اهداف برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهید. در شش سالی که در اوساسونا بودم سالهای طلایی دوران حرفه‌ای‌ام را پشت سر گذاشتم. دقیق‌تر بگویم اولین، سومین و پنجمین سال حضورم در اوساسونا، بهترین سالهایی بود که در اوساسونا بودم.به هر حال باید همه چیز را به مردم بگویم، کاری که اصلا راحت نیست. زندگی در در ایران و اسپانیا کلا با هم فرق دارد. البته بطور کلی زندگی شخصی من در آنجا متفاوت با ایران نبود. به همین دلیل بیشتر مجبور شدم از نظر ورزشی خودم را با شرایط اسپانیا وفق دهم که کار سختی بود.

امیدوارم با استقلال قهرمان آسیا شوم

کاپیتان تیم ملی ایران در پایان حرفهایش درباره استقلال تهران و حضورش با این تیم در جمع 8 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صحبت کرده است:« در مرحله مقدماتی در گروه مرگ بودیم. با هوشیاری توانستیم بدرخشیم و قدرت خود را به رخ حریفان بکشیم و به جمع 16 تیم پایانی برویم. با بردن الهلال عربستان و العین امارات نشان دادیم که می‌توانیم هر تیم قدرتمند دیگری را شکست بدهیم. البته هنوز با تیم های قدرتمند شرق آسیا مواجه نشده ایم اما از بازی کردن با آنها نمی ترسیم چون قهرمانی و افتخار می خواهیم. به نظر من در لیگ قهرمانان آسیا،‌ بازیکنان با تجربه و کلیدی نقش بسزایی در نتیجه‌گیری دارند. من هم بسیار امیدوارم که استقلال بتواند برای سومین بار در تاریخ قهرمان آسیا شود.

وی درباره احتمال کسب عنوان بهترین بازیکن سال گفت: شاید کسب چنین عنوانی برای من کمی دیر شده. در شش سالی که در پامبلونا بودم و در اوساسونا بازی کردم، برای این عنوان، گزینش نشدم. از این بابت متاسفم. اما به همه بازیکنانی که هم دوره من بودند احترام می گذارم. به نظر من در آن سالها من باید حداقل دو بار انتخاب می شدم. اما قوانین خاص کنفدراسیون فوتبال آسیا این اجازه را نداد که به این افتخار برسم. حالا هم خوشحالم که با تغییراتی که در قانون انتخاب بهترین های قاره آسیا اعمال شده، بازیکنان آسیایی شاغل در فوتبال اروپا هم می توانند در صورت درخشش در میان نامزدهای بهترین بازیکن آسیا قرار بگیرند و رقابت کنند.
    Last edited by Raـــــ Hـــــ Za; 03-08-2013 at 18:48.

17. 2 کاربر از Raـــــ Hـــــ Za بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •